Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) keIdor válasza föccer (#100) üzenetére


keIdor
titán

Fenéket nem fizetnél, ugyan már. Biróm ezt a szöveget, lenne otthon 10 milliárdod nem adnál többet 30k-nál, aha persze. ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#102) Kassadin válasza föccer (#100) üzenetére


Kassadin
addikt

Személy szerint nekem is a 30k a lélektani határ, jelenleg. De ez az anyagi helyzet függvényében biztos változni fog, és szerintem nálad is változna.

Szerk: Ha milliomos lennél, lehet hogy eizo monitorokból építenél eyefinity-t. ;]

[ Szerkesztve ]

(#103) mephi666 válasza Depression (#98) üzenetére


mephi666
nagyúr

5:4-es, 19"-os képernyőről van szó :K nem gondolkozok egyelőre nagyobban... és anno ennek is elég komoly ára volt, nem mehettem feljebb :( ha dolgozok/játszok, nem érzem a tn hátrányát... filmre meg ott a tv

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#104) bullseye válasza föccer (#11) üzenetére


bullseye
addikt

Itt egy elemzés erről

nekem volt egy MVA Samsung, ami kihalt, és hirtelen választanom kellett, hogy 90-ért MVA, amit majd hozatnak 1-2 napon belül... vagy 54-ért TN, ami boltban levehető polcról. Utóbbit választottam. Látom a különbséget (főleg a betekintési szöggel járó szín és kontrasztváltozás mértékében) a régi javára, de nem bánom a döntést.

-1

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#105) Zohan


Zohan
senior tag

-2 :DD akkor na.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#106) föccer válasza bullseye (#104) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszi a linket, otthon este átolvasom :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#107) föccer válasza keIdor (#101) üzenetére


föccer
nagyúr

Téves. Ha nincs rá szükségem, akkor nem venném meg. Most sem a forintkészletem korlátoz a megvételében, hanem az, hogy ezen az áron nekem nem éri meg megvennem. Én mindig ár/érték arányt figyelem. Egyenlőre az igényeimnek megfelelő moncsik túl dárgák, ezért inkább maradok a réginél :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#108) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

-1

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#109) Dany007


Dany007
veterán

hehe, azért mostmár érdemes lenne összeadni a +1-eket meg a -1-eket. Kíváncsi lennék az eredményre ;]

(#110) pilóta válasza föccer (#100) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor az vagy nem TN, vagy tényleg a látásoddal van gond. Most épp egy 17"-os laptop előtt ülök, amiben TN van, és elég 10 centivel lejjebbről nézni, és már ordít a különbség, nem lehet nem észre venni. Nem a sötétedés-világosodás a fő gond (bár az is durva...), hanem a színek és a kontraszt másznak el nagyon.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#111) Zohan válasza Dany007 (#109) üzenetére


Zohan
senior tag

-2

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#112) föccer válasza pilóta (#110) üzenetére


föccer
nagyúr

Asszem otthon felmarkolom a fényképező gépet... :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#113) proof88


proof88
addikt

Volt barátnőmnek DVI-os ASUS VW222U monitora van, és sztem nagyon szép képe van ahhoz képest, hogy TN, persze ez nyilván újabb jóval, mint mondjuk a régebbi TN-ek. Dehát elég nagy probléma, amikor játék közben, pl STALKER-ben sötét helyen nem láttam rendesen felül a sötét részeket, vagy ha igen, akkor alul nem. Viszont nagyon jó monitor. Ilyen a TN. Anno 50 körül vettük, most 50 körül IPS paneles jár, akár 23"-as méretben is, tudom. :)

(#114) Killer01


Killer01
őstag

+1
Melóhelyen TN, itthon SPVA. Utálok dolgozni :DDD

(#115) Geri Bátyó válasza Killer01 (#114) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Csatlakozom! Nálam ugyan ez a helyzet!
Ráadásul az itthoni 1920x1200, ami nekem jobbam fekszik.

(Rég láttalak. Igaz, egy ideje én sem vagyok már a kiscsaládnál)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#116) szőröscica


szőröscica
addikt

Magamnak sosem vennék már TN paneles eszközt, de megértem, hogy valakinek csak erre van pénze. Sokan nem tudnak 50-et kiadni egy belépő IPS paneles monitorért, valamit viszont nekik is nézniük kell, arra pedig tökéletes a TN.

(#117) Killer01 válasza Geri Bátyó (#115) üzenetére


Killer01
őstag

Halihó Geri Bátyó!
Ritkán jártam fel a PH-ra, így meg nem lehet családozni :( Sok egyéb dolog elviszi az időt, azért néha visszanézek olvasgatni.. :)
Most kissé aktívabb lettem, de ez is biznisz a hardveraprón (árulok néhány ssd-t) meg PC fejlesztés miatti fellángolás...

(#118) BITBOYS válasza gamek!ller (#50) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nekem van, telefon, tv, monitor. Teljesen más világ mint a TN és társaik.

mod: Most nézem mire válaszoltam, sorry:)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#119) Geri Bátyó válasza Killer01 (#117) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem is sok a munkám és van, hogy napokig nem vagyok. Minden esetre a családot elhagytam és helyette átköltöztem az :L-be. Azt hiszem, hamarosan kineveznek főszakácsnak! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#120) Thome


Thome
addikt

Jó topik!

Nekem jó lesz a TN is. Elég szar, de amire nekem kell...

(#121) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

[MEGMONDÓEMBER]

Egy low-end IPS és egy high-end TN. (u2311 vs fullhd thinkpad W500)

[/MEGMONDÓEMBER]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122) Geri Bátyó válasza lezso6 (#121) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az enyém mondjuk S-PVA, de a különbség hasonlóan markáns.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#123) rt06 válasza lezso6 (#121) üzenetére


rt06
veterán

nem lehet, hogy ez inkabb a szar kalibracio miatt van, mintsem a technologiai kulonbseg miatt?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#124) Depression válasza lezso6 (#121) üzenetére


Depression
veterán

Nem is mondtál semmit. :)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#125) Speed® válasza lezso6 (#121) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem is volt ekkora kontraszt, azért arcbavágó a különbség nálam is, 2333SW (TN) -> U2311H (IPS) váltás volt. Soha többé TN :N

(#126) lezso6 válasza rt06 (#123) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nincs kalibrátorom. Amúgy igen, elgondolkodtató hogy kissé túlélénkre lett kalibrálva gyárilag - bár ez inkább a TN paneloknál divat :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#127) #65675776 válasza Viktor77 (#89) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért szemből is elég jelentős az eltérés.

De az igazi probléma ott kezdődik, amikor többen is nézik ugyan azt a kijelzőt. Vagy kevésbé tipikus eset, amikor több kijelzőt használ az ember. Azért nem teljesen kultúr, amikor a kettő illesztésénél teljesen más képet látsz, mert TN esetén erre minden esély megvan.

De elég csak egy kicsit odébbfetrengeni a székben, és a TN-en máris mást látsz.

(#128) nyunyu válasza föccer (#100) üzenetére


nyunyu
félisten

Főleg, hogy számomra egy monitor értéke nem haladja meg a 30k-t.

Probaltal volna 10 eve monitort venni 30k-ert.

Meg egy ultragagyi 15" CRTt se kaptal annyiert ujonnan. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#129) nyunyu válasza #65675776 (#127) üzenetére


nyunyu
félisten

De elég csak egy kicsit odébbfetrengeni a székben, és a TN-en máris mást látsz

Melohelyi Lenovo N500-nak percekig allitgatom a kijelzojet reggelente, hogy pontosan derekszoget zarjon be a nezes vonalara, mert ha 10 fok elteres van a fuggoleges szogben, akkor mar olvashatatlan a kepe.

Itthoni "monitoromat" 15 fokkal alulrol nezem, semmi baja a kepenek.
Mondjuk tavaly 160k-ba "fajt" a 32" IPS, most mar 100-110k korul osztogatjak.

(Ahhoz kepest, hogy 10 eve 250k volt a 21" iiyama VM502, eleg bagatell osszeg :DDD)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#130) Tim82


Tim82
nagyúr

Épp egy 12" IPS képernyő előtt ülök. :DDD (IBM Thinkpad X41 tablet)

Van itthon egy 24" S-PVA paneles monitor (Acer AL2423WA), az említett IPS-es subnotebook, egy jobbféle TN-nel szerelt Thinkpad T60, valamint egy szintén TN-es Galaxy Tab (első generációs, 7"), meg egy Super AMOLED-es Galaxy S.

Ha egymás mellé tenném, valahogy így alakulna a minőségi sorrend:

Galaxy Tab (TN) -> Thinkpad T60 (TN) -> Galaxy S (S-AMOLED) / X41 tablet (IPS) / Acer AL2423WA (S-PVA). Az utóbbi három kicsit más-más módon, de egyaránt nagyon jó színekkel/betekintési szögekkel rendelkezik. (A Galaxy S kapcsán a Pentile Matrix "jóságát" most hagyjuk.)

Ellenben a T60 érzésre nincsen nagyon lemaradva tőlük. Szóval nem tudom. Voltam én is úgy, hogy soha többé TN, ha egyszer tudok venni IPS-t/S-PVA-t is (az Acer monitort vagy két éve 50k-ért vettem itt Hardveraprón :) ), de igazából nem érzek akkora különbséget most már egy jobb minőségű TN és egy IPS/S-PVA panel között, ami miatt fent kellene tartani ezt a sznob hozzáállásomat. :DDD

Ja és a régi Trinitron képcsöves Dell CRT-m (P991) mindegyiket megverte képminőségben. Cserébe nehéz volt, rengeteg helyet foglalt és sokat fogyasztott. El is ajándékoztam. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#131) Depression válasza Tim82 (#130) üzenetére


Depression
veterán

Szerintem meg már nem sznob hozzáállás ez.
Sokan azért vesznek új monitort, főleg most így karácsony előtt, hogy jobbra cseréljék le a régit. És a marketing/közhiedelem szerint melyik a jobb? A led-es.
Ha viszont megnézed az árakat, rögtön látszik, hogy egy led-es tn samsung ugyanannyiba kerül, mint egy ips paneles dell. (23''-nál)
Egyébként a benq készít mva paneles monitorokat, amik árban sincsenek annyira elszállva, 26'' felett meg alternatívaként kb. ugyanolyan árban vannak a pva/ips tv-k.
Szóval szerintem már most is megéri a tn-t hanyagolni, és nem azért, mert hű de menő leszek tőle, hanem mert van jobb választás.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#132) Tim82 válasza Depression (#131) üzenetére


Tim82
nagyúr

És a marketing/közhiedelem szerint melyik a jobb? A led-es.

Oké, de van LED-es IPS / xVA monitor is. A LED ugye az háttérvilágításra vonatkozó technológia (ami a CCFL-t váltja, elvileg energiatakarékosabb és egyenletesebb megvilágítást biztosít), míg a TN / IPS stb. pedig a panel technológiája.

Egyébként ha most kellene asztali monitort vennem és nem lenne rá nagy a keret, akkor én is valamilyen tényleg jobban sikerült LED-es háttérvilágítású TN paneles monitort vennék. A sznobizmuson kívül nem volt más okom megvenni az S-PVA-s Acert (nem használom professzionális képszerkesztésre stb., stb.), de természetesen egyáltalán nem bántam meg a vásárlását. :)

De amúgy nem jobb annyival a LED a kései CCFL-es monitoroknál sem fogyasztásban, sem egyenletességben. Notebook-nál meg amúgyis majdnem mindegy, az esetleges fogyasztásbeli különbséget, ami egyébként elég kicsi, máson bőven be lehet hozni (okosan beállított energiagazdálkodás, notebook CPU alulfeszelése stb.).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#133) Depression válasza Tim82 (#132) üzenetére


Depression
veterán

Ez az! Én tisztában vagyok vele, hogy a led jelző a háttérvilágítást jelenti, de aki nem olvas utána, vagy csak az újságot nézi, ott szószerint így van írva: LED TV, LED monitor. Tulajdonképpen a szokásos átverés, a tudatlanság kihasználása.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#134) adalbert1 válasza Depression (#131) üzenetére


adalbert1
veterán

Az U2311H utódja ha jól tudom már LED háttérvilágítást használ, és így hirtelen körbenézve LG-t is látok hasonló paraméterekkel (ár, háttérvilágítás, méret, felbontás), így ez az indok is kiesett a LED TN Samsung mellett. :)

(#135) Tim82 válasza Depression (#133) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, én is írhattam volna "LED-es" helyett "LED-es háttérvilágítású"-t, másoknak már akarták ezért vérét venni itt a PH!-n. :))

De egyébként teljesen igazad van az átveréssel kapcsolatban - a marketing hívószavakra épít, nem pedig pontos definíciókra.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#136) danih


danih
addikt

Érdekes olvasgatni a témát, köszönet a posztolónak. Én erről nem tudtam, nagyon igénytelen vagyok monitor-ügyben. Képet ad, oszt' jó.
Vannak kisebb méretű IPS monitorok is, mondjuk 19-21'?

(#137) Tim82 válasza danih (#136) üzenetére


Tim82
nagyúr

Újonnan véve monitort nincsenek, már nem gyártanak ekkora méretben. Szerintem használtan is inkább valamilyen xVA monitort fogsz találni, valószínűleg 4:3 / 5:4 képaránnyal.

A Samsungnak pl. a 2xxT sorozatú monitorjai ilyenek. Esetleg érdemes régebbi PH!-s monitortesztek között keresgélni további típusokért.

Az, hogy az IPS vagy az xVA panel a jobb, az már szerintem vallási hovatartozás kérdése. ;] (Nem professzionális felhasználónál nem hiszem, hogy számítana.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#138) danih válasza Tim82 (#137) üzenetére


danih
addikt

Hmm, engem 16:10 érdekelne... Szóval nehéz találni, sőt, lehetetlen :)

(#139) Depression válasza danih (#136) üzenetére


Depression
veterán

23'' alatt jelentősen nagyobb az árbeli különbség, és nem is igazán van értelme. Egyrészt ritka, mint a fehér holló, másrészt pedig minél kisebb egy monitor, annál kisebb méretben változnak a betekintési szögek, ha szemből nézed. Szóval azok jelenleg már tényleg csak azoknak a tervezőknek készülnek, ahol fontos a színhűség, de nem valamilyen oknál fogva akarnak nagyobb monitort.

#138: 16:10-es tn-ben sem találsz már. Szinte mind 16:9-es, valószínűnek tartom, hogy lassan minden elfog tűnni, ami fullhd alatti felbontással van.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#140) danih válasza Depression (#139) üzenetére


danih
addikt

Ok, 16:9 is jó lenne mondjuk, széles kéne. Nagy moncsik nekem annyira nem jönnek be, ahhoz már a fejemet is forgatnom kéne :)

(#141) Dany007 válasza danih (#140) üzenetére


Dany007
veterán

Az én 27,5 feles HannsG-m 16:10-es :) Pontosan 1920x1200-as felbontású.

Amúgy mért van az, hogy most a "nagy" 16:9-re történő tévés átváltás után is látszik fölül - alul fekete csík? Nem értem...
Megnéztem többféle 16:9-es tévén. És minden csatorna ami elvileg 16:9-ben sugároz még mindig van fekete sáv... De mért?

(#142) rt06 válasza Dany007 (#141) üzenetére


rt06
veterán

nezd meg az aspect ratio (keparany) beallitasokat, lehet valami nem jo

de az is meglehet, hogy az adott film (ha csak esetenkent jelentkezik) nem 16:9-es, hanem mondjuk 2.35:1 aranyu

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#143) Depression válasza Dany007 (#141) üzenetére


Depression
veterán

A mozis filmek kb. 24:10-es arányban készülnek, a tv-s csatornák meg nem fullhd-ben foghatóak. (megelőztek)

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#144) Dany007 válasza rt06 (#142) üzenetére


Dany007
veterán

Anyóséknál néztem. Van egy 100 centis Samu, meg egy pici a mamának olyan 24 col körül lehet. Mindegyik 16:9-es.
Múltkor végigpróbáltuk az összes képarány állítást (nyújtás torzítás, szélesítés stb) és sehogy se sikerült rendesen belőni. Fekete sáv mindenhol ott van. Híradó, film meg forma 1 alatt is...

[ Szerkesztve ]

(#145) baluka26 válasza Dany007 (#144) üzenetére


baluka26
veterán

RTLK-nál nagyítást kell beállítani. Nálunk itthon úgy jó Samsung C650-en.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#146) nyunyu válasza Tim82 (#130) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja és a régi Trinitron képcsöves Dell CRT-m (P991) mindegyiket megverte képminőségben

Multkor 3 hetig szervizben volt a TVm, mert szoftveresen sikerult nagyon elbarmolnom, igy visszatettem az ~6 evig nyuzott Eizo F930-at.
Minden bajom volt tole, annyira homalyos volt a kep, vegul kenytelen voltam a regebbi iiyama VM502-ot hasznalni, mert annak nem volt annyira elhasznalodva a kepcsove...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#147) nyunyu válasza Dany007 (#144) üzenetére


nyunyu
félisten

Múltkor végigpróbáltuk az összes képarány állítást (nyújtás torzítás, szélesítés stb) és sehogy se sikerült rendesen belőni. Fekete sáv mindenhol ott van. Híradó, film meg forma 1 alatt is...

Nalam is jo "automatikus nagyitas" opcioval.
4:3 adasnal ket oldalt volt fekete csik, most 16:9-es F1-nel teljesen kitoltotte a kepernyot.
("nincs meretezes" opcio csak HD adasnal van a Philipsen.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#148) Tim82 válasza nyunyu (#146) üzenetére


Tim82
nagyúr

A P991-em meglehetősen megkímélt volt, a képcsövével semmi gondom nem támadt. Pedig már én is használtan vettem, nem akarok belegondolni, hogy hanyadik tulaja lehettem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#149) Dany007 válasza nyunyu (#147) üzenetére


Dany007
veterán

Oké, ha mindenkinek rendben van akkor nyilván mi néztünk el valamit.

(#150) #19617792


#19617792
törölt tag

+1, de a TN maradhat, csak kerüljenek a TN-es monitorok fele/harmadannyiba...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.