Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) keIdor válasza föccer (#100) üzenetére


keIdor
titán

Fenéket nem fizetnél, ugyan már. Biróm ezt a szöveget, lenne otthon 10 milliárdod nem adnál többet 30k-nál, aha persze. ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#102) Kassadin válasza föccer (#100) üzenetére


Kassadin
addikt

Személy szerint nekem is a 30k a lélektani határ, jelenleg. De ez az anyagi helyzet függvényében biztos változni fog, és szerintem nálad is változna.

Szerk: Ha milliomos lennél, lehet hogy eizo monitorokból építenél eyefinity-t. ;]

[ Szerkesztve ]

(#103) mephi666 válasza Depression (#98) üzenetére


mephi666
nagyúr

5:4-es, 19"-os képernyőről van szó :K nem gondolkozok egyelőre nagyobban... és anno ennek is elég komoly ára volt, nem mehettem feljebb :( ha dolgozok/játszok, nem érzem a tn hátrányát... filmre meg ott a tv

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#104) bullseye válasza föccer (#11) üzenetére


bullseye
addikt

Itt egy elemzés erről

nekem volt egy MVA Samsung, ami kihalt, és hirtelen választanom kellett, hogy 90-ért MVA, amit majd hozatnak 1-2 napon belül... vagy 54-ért TN, ami boltban levehető polcról. Utóbbit választottam. Látom a különbséget (főleg a betekintési szöggel járó szín és kontrasztváltozás mértékében) a régi javára, de nem bánom a döntést.

-1

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#105) Zohan


Zohan
senior tag

-2 :DD akkor na.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#106) föccer válasza bullseye (#104) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszi a linket, otthon este átolvasom :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#107) föccer válasza keIdor (#101) üzenetére


föccer
nagyúr

Téves. Ha nincs rá szükségem, akkor nem venném meg. Most sem a forintkészletem korlátoz a megvételében, hanem az, hogy ezen az áron nekem nem éri meg megvennem. Én mindig ár/érték arányt figyelem. Egyenlőre az igényeimnek megfelelő moncsik túl dárgák, ezért inkább maradok a réginél :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#108) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

-1

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#109) Dany007


Dany007
veterán

hehe, azért mostmár érdemes lenne összeadni a +1-eket meg a -1-eket. Kíváncsi lennék az eredményre ;]

(#110) pilóta válasza föccer (#100) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor az vagy nem TN, vagy tényleg a látásoddal van gond. Most épp egy 17"-os laptop előtt ülök, amiben TN van, és elég 10 centivel lejjebbről nézni, és már ordít a különbség, nem lehet nem észre venni. Nem a sötétedés-világosodás a fő gond (bár az is durva...), hanem a színek és a kontraszt másznak el nagyon.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#111) Zohan válasza Dany007 (#109) üzenetére


Zohan
senior tag

-2

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#112) föccer válasza pilóta (#110) üzenetére


föccer
nagyúr

Asszem otthon felmarkolom a fényképező gépet... :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#113) proof88


proof88
addikt

Volt barátnőmnek DVI-os ASUS VW222U monitora van, és sztem nagyon szép képe van ahhoz képest, hogy TN, persze ez nyilván újabb jóval, mint mondjuk a régebbi TN-ek. Dehát elég nagy probléma, amikor játék közben, pl STALKER-ben sötét helyen nem láttam rendesen felül a sötét részeket, vagy ha igen, akkor alul nem. Viszont nagyon jó monitor. Ilyen a TN. Anno 50 körül vettük, most 50 körül IPS paneles jár, akár 23"-as méretben is, tudom. :)

(#114) Killer01


Killer01
őstag

+1
Melóhelyen TN, itthon SPVA. Utálok dolgozni :DDD

(#115) Geri Bátyó válasza Killer01 (#114) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Csatlakozom! Nálam ugyan ez a helyzet!
Ráadásul az itthoni 1920x1200, ami nekem jobbam fekszik.

(Rég láttalak. Igaz, egy ideje én sem vagyok már a kiscsaládnál)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#116) szőröscica


szőröscica
addikt

Magamnak sosem vennék már TN paneles eszközt, de megértem, hogy valakinek csak erre van pénze. Sokan nem tudnak 50-et kiadni egy belépő IPS paneles monitorért, valamit viszont nekik is nézniük kell, arra pedig tökéletes a TN.

(#117) Killer01 válasza Geri Bátyó (#115) üzenetére


Killer01
őstag

Halihó Geri Bátyó!
Ritkán jártam fel a PH-ra, így meg nem lehet családozni :( Sok egyéb dolog elviszi az időt, azért néha visszanézek olvasgatni.. :)
Most kissé aktívabb lettem, de ez is biznisz a hardveraprón (árulok néhány ssd-t) meg PC fejlesztés miatti fellángolás...

(#118) BITBOYS válasza gamek!ller (#50) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nekem van, telefon, tv, monitor. Teljesen más világ mint a TN és társaik.

mod: Most nézem mire válaszoltam, sorry:)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#119) Geri Bátyó válasza Killer01 (#117) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem is sok a munkám és van, hogy napokig nem vagyok. Minden esetre a családot elhagytam és helyette átköltöztem az :L-be. Azt hiszem, hamarosan kineveznek főszakácsnak! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#120) Thome


Thome
addikt

Jó topik!

Nekem jó lesz a TN is. Elég szar, de amire nekem kell...

(#121) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

[MEGMONDÓEMBER]

Egy low-end IPS és egy high-end TN. (u2311 vs fullhd thinkpad W500)

[/MEGMONDÓEMBER]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#122) Geri Bátyó válasza lezso6 (#121) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az enyém mondjuk S-PVA, de a különbség hasonlóan markáns.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#123) rt06 válasza lezso6 (#121) üzenetére


rt06
veterán

nem lehet, hogy ez inkabb a szar kalibracio miatt van, mintsem a technologiai kulonbseg miatt?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#124) Depression válasza lezso6 (#121) üzenetére


Depression
veterán

Nem is mondtál semmit. :)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#125) Speed® válasza lezso6 (#121) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem is volt ekkora kontraszt, azért arcbavágó a különbség nálam is, 2333SW (TN) -> U2311H (IPS) váltás volt. Soha többé TN :N

(#126) lezso6 válasza rt06 (#123) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nincs kalibrátorom. Amúgy igen, elgondolkodtató hogy kissé túlélénkre lett kalibrálva gyárilag - bár ez inkább a TN paneloknál divat :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#127) #65675776 válasza Viktor77 (#89) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért szemből is elég jelentős az eltérés.

De az igazi probléma ott kezdődik, amikor többen is nézik ugyan azt a kijelzőt. Vagy kevésbé tipikus eset, amikor több kijelzőt használ az ember. Azért nem teljesen kultúr, amikor a kettő illesztésénél teljesen más képet látsz, mert TN esetén erre minden esély megvan.

De elég csak egy kicsit odébbfetrengeni a székben, és a TN-en máris mást látsz.

(#128) nyunyu válasza föccer (#100) üzenetére


nyunyu
félisten

Főleg, hogy számomra egy monitor értéke nem haladja meg a 30k-t.

Probaltal volna 10 eve monitort venni 30k-ert.

Meg egy ultragagyi 15" CRTt se kaptal annyiert ujonnan. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#129) nyunyu válasza #65675776 (#127) üzenetére


nyunyu
félisten

De elég csak egy kicsit odébbfetrengeni a székben, és a TN-en máris mást látsz

Melohelyi Lenovo N500-nak percekig allitgatom a kijelzojet reggelente, hogy pontosan derekszoget zarjon be a nezes vonalara, mert ha 10 fok elteres van a fuggoleges szogben, akkor mar olvashatatlan a kepe.

Itthoni "monitoromat" 15 fokkal alulrol nezem, semmi baja a kepenek.
Mondjuk tavaly 160k-ba "fajt" a 32" IPS, most mar 100-110k korul osztogatjak.

(Ahhoz kepest, hogy 10 eve 250k volt a 21" iiyama VM502, eleg bagatell osszeg :DDD)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#130) Tim82


Tim82
nagyúr

Épp egy 12" IPS képernyő előtt ülök. :DDD (IBM Thinkpad X41 tablet)

Van itthon egy 24" S-PVA paneles monitor (Acer AL2423WA), az említett IPS-es subnotebook, egy jobbféle TN-nel szerelt Thinkpad T60, valamint egy szintén TN-es Galaxy Tab (első generációs, 7"), meg egy Super AMOLED-es Galaxy S.

Ha egymás mellé tenném, valahogy így alakulna a minőségi sorrend:

Galaxy Tab (TN) -> Thinkpad T60 (TN) -> Galaxy S (S-AMOLED) / X41 tablet (IPS) / Acer AL2423WA (S-PVA). Az utóbbi három kicsit más-más módon, de egyaránt nagyon jó színekkel/betekintési szögekkel rendelkezik. (A Galaxy S kapcsán a Pentile Matrix "jóságát" most hagyjuk.)

Ellenben a T60 érzésre nincsen nagyon lemaradva tőlük. Szóval nem tudom. Voltam én is úgy, hogy soha többé TN, ha egyszer tudok venni IPS-t/S-PVA-t is (az Acer monitort vagy két éve 50k-ért vettem itt Hardveraprón :) ), de igazából nem érzek akkora különbséget most már egy jobb minőségű TN és egy IPS/S-PVA panel között, ami miatt fent kellene tartani ezt a sznob hozzáállásomat. :DDD

Ja és a régi Trinitron képcsöves Dell CRT-m (P991) mindegyiket megverte képminőségben. Cserébe nehéz volt, rengeteg helyet foglalt és sokat fogyasztott. El is ajándékoztam. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#131) Depression válasza Tim82 (#130) üzenetére


Depression
veterán

Szerintem meg már nem sznob hozzáállás ez.
Sokan azért vesznek új monitort, főleg most így karácsony előtt, hogy jobbra cseréljék le a régit. És a marketing/közhiedelem szerint melyik a jobb? A led-es.
Ha viszont megnézed az árakat, rögtön látszik, hogy egy led-es tn samsung ugyanannyiba kerül, mint egy ips paneles dell. (23''-nál)
Egyébként a benq készít mva paneles monitorokat, amik árban sincsenek annyira elszállva, 26'' felett meg alternatívaként kb. ugyanolyan árban vannak a pva/ips tv-k.
Szóval szerintem már most is megéri a tn-t hanyagolni, és nem azért, mert hű de menő leszek tőle, hanem mert van jobb választás.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#132) Tim82 válasza Depression (#131) üzenetére


Tim82
nagyúr

És a marketing/közhiedelem szerint melyik a jobb? A led-es.

Oké, de van LED-es IPS / xVA monitor is. A LED ugye az háttérvilágításra vonatkozó technológia (ami a CCFL-t váltja, elvileg energiatakarékosabb és egyenletesebb megvilágítást biztosít), míg a TN / IPS stb. pedig a panel technológiája.

Egyébként ha most kellene asztali monitort vennem és nem lenne rá nagy a keret, akkor én is valamilyen tényleg jobban sikerült LED-es háttérvilágítású TN paneles monitort vennék. A sznobizmuson kívül nem volt más okom megvenni az S-PVA-s Acert (nem használom professzionális képszerkesztésre stb., stb.), de természetesen egyáltalán nem bántam meg a vásárlását. :)

De amúgy nem jobb annyival a LED a kései CCFL-es monitoroknál sem fogyasztásban, sem egyenletességben. Notebook-nál meg amúgyis majdnem mindegy, az esetleges fogyasztásbeli különbséget, ami egyébként elég kicsi, máson bőven be lehet hozni (okosan beállított energiagazdálkodás, notebook CPU alulfeszelése stb.).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#133) Depression válasza Tim82 (#132) üzenetére


Depression
veterán

Ez az! Én tisztában vagyok vele, hogy a led jelző a háttérvilágítást jelenti, de aki nem olvas utána, vagy csak az újságot nézi, ott szószerint így van írva: LED TV, LED monitor. Tulajdonképpen a szokásos átverés, a tudatlanság kihasználása.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#134) adalbert1 válasza Depression (#131) üzenetére


adalbert1
veterán

Az U2311H utódja ha jól tudom már LED háttérvilágítást használ, és így hirtelen körbenézve LG-t is látok hasonló paraméterekkel (ár, háttérvilágítás, méret, felbontás), így ez az indok is kiesett a LED TN Samsung mellett. :)

(#135) Tim82 válasza Depression (#133) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, én is írhattam volna "LED-es" helyett "LED-es háttérvilágítású"-t, másoknak már akarták ezért vérét venni itt a PH!-n. :))

De egyébként teljesen igazad van az átveréssel kapcsolatban - a marketing hívószavakra épít, nem pedig pontos definíciókra.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#136) danih


danih
addikt

Érdekes olvasgatni a témát, köszönet a posztolónak. Én erről nem tudtam, nagyon igénytelen vagyok monitor-ügyben. Képet ad, oszt' jó.
Vannak kisebb méretű IPS monitorok is, mondjuk 19-21'?

(#137) Tim82 válasza danih (#136) üzenetére


Tim82
nagyúr

Újonnan véve monitort nincsenek, már nem gyártanak ekkora méretben. Szerintem használtan is inkább valamilyen xVA monitort fogsz találni, valószínűleg 4:3 / 5:4 képaránnyal.

A Samsungnak pl. a 2xxT sorozatú monitorjai ilyenek. Esetleg érdemes régebbi PH!-s monitortesztek között keresgélni további típusokért.

Az, hogy az IPS vagy az xVA panel a jobb, az már szerintem vallási hovatartozás kérdése. ;] (Nem professzionális felhasználónál nem hiszem, hogy számítana.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#138) danih válasza Tim82 (#137) üzenetére


danih
addikt

Hmm, engem 16:10 érdekelne... Szóval nehéz találni, sőt, lehetetlen :)

(#139) Depression válasza danih (#136) üzenetére


Depression
veterán

23'' alatt jelentősen nagyobb az árbeli különbség, és nem is igazán van értelme. Egyrészt ritka, mint a fehér holló, másrészt pedig minél kisebb egy monitor, annál kisebb méretben változnak a betekintési szögek, ha szemből nézed. Szóval azok jelenleg már tényleg csak azoknak a tervezőknek készülnek, ahol fontos a színhűség, de nem valamilyen oknál fogva akarnak nagyobb monitort.

#138: 16:10-es tn-ben sem találsz már. Szinte mind 16:9-es, valószínűnek tartom, hogy lassan minden elfog tűnni, ami fullhd alatti felbontással van.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#140) danih válasza Depression (#139) üzenetére


danih
addikt

Ok, 16:9 is jó lenne mondjuk, széles kéne. Nagy moncsik nekem annyira nem jönnek be, ahhoz már a fejemet is forgatnom kéne :)

(#141) Dany007 válasza danih (#140) üzenetére


Dany007
veterán

Az én 27,5 feles HannsG-m 16:10-es :) Pontosan 1920x1200-as felbontású.

Amúgy mért van az, hogy most a "nagy" 16:9-re történő tévés átváltás után is látszik fölül - alul fekete csík? Nem értem...
Megnéztem többféle 16:9-es tévén. És minden csatorna ami elvileg 16:9-ben sugároz még mindig van fekete sáv... De mért?

(#142) rt06 válasza Dany007 (#141) üzenetére


rt06
veterán

nezd meg az aspect ratio (keparany) beallitasokat, lehet valami nem jo

de az is meglehet, hogy az adott film (ha csak esetenkent jelentkezik) nem 16:9-es, hanem mondjuk 2.35:1 aranyu

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#143) Depression válasza Dany007 (#141) üzenetére


Depression
veterán

A mozis filmek kb. 24:10-es arányban készülnek, a tv-s csatornák meg nem fullhd-ben foghatóak. (megelőztek)

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#144) Dany007 válasza rt06 (#142) üzenetére


Dany007
veterán

Anyóséknál néztem. Van egy 100 centis Samu, meg egy pici a mamának olyan 24 col körül lehet. Mindegyik 16:9-es.
Múltkor végigpróbáltuk az összes képarány állítást (nyújtás torzítás, szélesítés stb) és sehogy se sikerült rendesen belőni. Fekete sáv mindenhol ott van. Híradó, film meg forma 1 alatt is...

[ Szerkesztve ]

(#145) baluka26 válasza Dany007 (#144) üzenetére


baluka26
veterán

RTLK-nál nagyítást kell beállítani. Nálunk itthon úgy jó Samsung C650-en.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#146) nyunyu válasza Tim82 (#130) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja és a régi Trinitron képcsöves Dell CRT-m (P991) mindegyiket megverte képminőségben

Multkor 3 hetig szervizben volt a TVm, mert szoftveresen sikerult nagyon elbarmolnom, igy visszatettem az ~6 evig nyuzott Eizo F930-at.
Minden bajom volt tole, annyira homalyos volt a kep, vegul kenytelen voltam a regebbi iiyama VM502-ot hasznalni, mert annak nem volt annyira elhasznalodva a kepcsove...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#147) nyunyu válasza Dany007 (#144) üzenetére


nyunyu
félisten

Múltkor végigpróbáltuk az összes képarány állítást (nyújtás torzítás, szélesítés stb) és sehogy se sikerült rendesen belőni. Fekete sáv mindenhol ott van. Híradó, film meg forma 1 alatt is...

Nalam is jo "automatikus nagyitas" opcioval.
4:3 adasnal ket oldalt volt fekete csik, most 16:9-es F1-nel teljesen kitoltotte a kepernyot.
("nincs meretezes" opcio csak HD adasnal van a Philipsen.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#148) Tim82 válasza nyunyu (#146) üzenetére


Tim82
nagyúr

A P991-em meglehetősen megkímélt volt, a képcsövével semmi gondom nem támadt. Pedig már én is használtan vettem, nem akarok belegondolni, hogy hanyadik tulaja lehettem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#149) Dany007 válasza nyunyu (#147) üzenetére


Dany007
veterán

Oké, ha mindenkinek rendben van akkor nyilván mi néztünk el valamit.

(#150) #19617792


#19617792
törölt tag

+1, de a TN maradhat, csak kerüljenek a TN-es monitorok fele/harmadannyiba...

(#151) Sandrew


Sandrew
őstag

néztem a "híres" dell-t. Hát 2x annyiba kerül mint a jelenlegi moncsim :U

(#152) lezso6 válasza Sandrew (#151) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

[TROLL]
De a jelenlegi moncsid egy kalap híg fos, ez nagyon fontos tényező.
[/TROLL]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#153) Sandrew válasza lezso6 (#152) üzenetére


Sandrew
őstag

Gondolom neked is IPS-ed volt mondjuk 2éve?
Legyen fos. Nekem miért nem ez?

(#154) lezso6 válasza Sandrew (#153) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mert még nem láttál IPS-t. Legalábbis TN mellett biztos nem. De ez kb olyan hitvita, mint a FLAC vs MP3, HD vs SD, sztereó vs bögreszett, üzleti noti vs konzumer ájkendi, stb. Ezért is raktam troll tagekbe.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#155) Sandrew válasza lezso6 (#154) üzenetére


Sandrew
őstag

De sajnos láttam :O
El is kezdtem nézelődni mert leesett az állam. Lesz is váltás csak nem most :(

(#156) Depression válasza Sandrew (#153) üzenetére


Depression
veterán

Téma adott: a jelenlegit lecserélnéd egy ugyanilyenre, csak 23''-osan 40k-ért, vagy gyűjtenél még egy kicsit, és hozzádobnád a különbözötetet?
Ha elégedett vagy a mostanival, akkor nincs okod váltani.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#157) Sandrew válasza Depression (#156) üzenetére


Sandrew
őstag

Cserélnék én a Dell-re csak nem éri meg :(
Alig megy gép :(

(#158) baluka26 válasza lezso6 (#154) üzenetére


baluka26
veterán

[TROLL]
Jó minőségű mp3 és jó minőségű FLAC között nem hallod ki a különbséget
[/TROLL]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#159) SzlobiG


SzlobiG
félisten

-1 Mert a monitorom TN, +1 mert a TV PVA.:D

Hozzá teszem simán jó a TN...

(#160) lezso6 válasza baluka26 (#158) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

[TROLL]
FLAC-ből létezik rossz minőségű?
[/TROLL]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#161) baluka26 válasza lezso6 (#160) üzenetére


baluka26
veterán

Metallica - Death Magnetic pl.
Rossz minőségű FLAC értsd rossz minőségű felvétel.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#162) lezso6 válasza baluka26 (#161) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azt rossz minőségű forrásnak hívják. Maga a FLAC nem rossz minőségű. Ez olyan mintha azt mondanád, hogy kutyád rossz minőségű.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#163) mephi666 válasza lezso6 (#162) üzenetére


mephi666
nagyúr

miért? ha rossz géneket örököl és sokat betegeskedik, akkor az "rossz minőségű kutya" :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#164) Dany007 válasza mephi666 (#163) üzenetére


Dany007
veterán

Troll :P

(#165) Killer01 válasza Dany007 (#164) üzenetére


Killer01
őstag

Génkezelt Troll...bocs... :DDD :DDD

(#166) Móci


Móci
addikt

Melóhelyen örülök, ha tn jut... Itthon viszont több nem lesz már, az fix. Túl jó a mostani képernyő, hamar hozzászoktam a jóhoz...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#167) I3EI\ICE


I3EI\ICE
aktív tag

+1, Mert nem láttam még olyan TN monitort, ami színtelitettségben megközelítené a prémium paneles monitorokat.

-1 mert... (ennek története van)

Nem rég vásároltam egy használt TN monitort a hardveraprón karácsonyi ajándéknak. Összevetettem a H-IPS paneles Green GL-TG241W monitorommal, és meglepve tapasztaltam, hogy sokkal kisebb a különbség, mint amire a korábbi összehasonlítások alapján emlékeztem. Igazából inkább csak a piros szín megjelenítésében maradt látványosan alul, de a többi színt meglepően jól hozta, a nem is túl új Asus monitor. Nagyon le voltam döbbenve, de aztán leesett, hogy miért volt ilyen kicsi a különbség. A Green monitornak kegyetlen erős (400cd/m2) háttérvilágítása van, így mind a kontraszt, mint a fényerő drasztikusan vissza volt véve (amolyan szemkímélő üzemmód). +10 kontraszttal, meg +20 fényerővel (ami még mindig csak 50-50-es érték volt 100-as skálán) már újra "CGA monitornak" tűnt a TN-es az IPS mellett, csak az a furcsa, hogy ösztönösen olyan beállításokkal használtam a drága monitorom, amit már egy jobb TN is meg tud közelíteni.
Szerintem van létjogosultsága a TN panelnek, de az tényleg bosszantó tud lenni, hogy se a postaládába dobott katalógusokban, de még a webshopok döntő többségében sincs érdemi infó a monitorokról a felbontáson, meg a fényerőn kívül.

"Led monitor", meg "1:50 000 000" dinamikus kontraszt. Megveszi a szerencsétlen dolgozó, és örül a semminek....

Engem meg hülyének néz, hogy 85 ezerért vettem 24colos monitort, aminek 5ms a válaszideje...

(#168) I3EI\ICE


I3EI\ICE
aktív tag

Végre tesztelni tudtam egy videokártyáról egy TN, és egy IPS monitort.

Kezdeném az input laggal, amiről nagyon ritkán tesznek említést a specifikációkban: az LCD monitorok különböző mértékű késleltetéssel jelenítik meg a videokártyáról érkező jelet. Ez általában tíz, vagy több tíz ezredmásodperc nagyságrendű. Hétköznapi használatban teljesen jelentéktelen (észre sem vesszük), de például egy fps játék esetében lényegsen nehezebb célozni, ha az egész játék eseményeiről mondjuk 30-40 ezredmásodperc késleltetéssel "értesülünk". Az én monitorom egy Green GL-TG241W típusú H-IPS paneles monitor (köszönet a monitorguru.hu-nak), amit most egy ASUS VH222D-vel volt alkalmam összevetni.

A TN paneles monitor 10-30 ezredmásodperccel volt lemaradva az IPS-től, ami mondjuk egy gyorsan mozgó ellenfélre irányzott lövés esetében döntő jelentősségű lehet (ahogy +30 ms ping sem marad észrevétlen).

Íme a képek:

[10ms]

[20ms]

[30ms]

Az fényképek túlnyomó részén 20ms volt a különbség. Jóval kevesebb esetben volt 10ms a differencia, és a kb 20 fotóból, amit csináltam egy esetben volt 30ms.

Bárcsak ezt mindenki látná, aki a 2ms-os válaszidő miatt vesz meg egy TN monitort, miközben az adott monitor bemeneti késleltetéséről semmit nem tud.

Kicsit később lesznek a képminőséget összehasonlító képek is, amiben viszont meglepően jól szerepelt ez az Asus.

Mikor a Green monitort vettem, láttam egymás mellett egy Dell U2311H-val, és komolyan mondom nem tűnik nagyobbnak a különbség az Asus és a Green között, mint amit anno a Green és a Dell közt láttam (pedig a Dell azért mégiscsak e-IPS). Persze biztos vagyok benne, hogy ha a Dell és az Asus lenne egymás mellett iker módban, azért észrevehetően szebb lenne a Dell, de akkor is kellemes csalódást okozott ez az Asus monitor.

[ Szerkesztve ]

(#169) I3EI\ICE


I3EI\ICE
aktív tag

No és akkor a beígért képek a képminőségről.

Egyszerű HD tapétákat használtam. A Green monitor függőleges nyújtása abból fakad, hogy egy 16:9-es és egy 16:10-es képarányú kijelzőt kellett iker módba állítanom, így a 16:10-es monitor nem a natív felbontásában üzemel a képeken, hanem 1920x1080-ban. Az IPS monitoron a világos részletek némelyik képen fehérbe vesznek. Ez csak a fotók hibája, sajnos kisebb záridővel készült fotókon aránytalanul rondábbnak hatott a TN monitor képe, sokkal nagyobb eltérés volt, mint szabad szemmel nézve. A képeket direkt úgy válogattam össze, hogy kb ugyanazt az eltérést mutassák, amit én szabad szemmel láttam. Az összehasonlítás során érdemes a Színtelitettségre, és az enymáshoz közel eső színárnyalatokban rejlő részletességre szorítkozni. A fotók többségén a TN monitor képe homályosabbnak tűnik, de ez is a fotók hibája, élőben csak minimális különbség van a két monitor élessége közt, ami csak közelről látható (a DVI hiánya miatt az Asuson).

Kép1

Kép2

Kép3

Ezidáig szerintem meglepően jól teljesített az Asus monitor. Alig észrevehető különbség van, a színek közel egyformák.

Egy dolog fekteti igazán két vállra ezt a TN monitort: a piros szín. Sajnos aki TN monitoron nézi, minimális különbséget fog észlelni (legalábbis az Asus monitoron visszanézve nálam nagyon sok eltérés láthatatlan marad). Ellenben az IPS monitoron nézve a fotón is jól látom, ahogy a piros virág szirmain nagyon sok részletet csak a Green monitor jelenít meg. Az Asuson a szirmok végei szinte teljesen egyszínűek, alig szán néhány piros árnyalatot az egész képre. Nem beszélve arról, hogy az a néhány árnyalat is sokkal fakóbb, mint ahogy a prémium panelen kinéz ez a kép.

Kép4

Másutt is megmutatkozik a TN gyengesége, ha piros-narancs színeket kell megjeleníteni:

Kép5

A fehér szín megjelenítésében is nagy különbség van, de nem akkora, ahogy ezen a képen látszik. Valamiért a fényképezőm nem szereti az Asus monitor által megjelenített fehér színt, még akkor sem, ha ahhoz igazítom a fehéregyensúlyt a fényképezőn. Annyi igaz a képből, hogy kevésbbé világos, kevésbbé fehér a TN képe, de nem ilyen kékes, ahogy a képen látszik, inkább szürkés kicsit.

Kép6

Az élénk pirosat nélkülöző képeket viszont remekül megjeleníti az Asus monitor is, pedig nem ledes háttérvilágítású, nincs még DVI csatlakozója se, szóval tutira nem a TN technológia csúcsa.

Akinek márkás IPS monitora van, most azt gondolhatja, hogy az én noname IPS monitorom a prémium kategória legalja. Erre annyit mondanék, hogy pont a színek miatt adtam vissza 10k buktával a Dell U2311H-t, és vettem helyette a Green monitort, amint az már kapható volt. Samsung 244T-vel is összevetettem már, akit érdekel, megnézheti a Green monitor topikjában (Green GL-TG241W)

Kép7

kép8

A képeket nézegetve újabb -1.

Oké, hogy az IPS panel lényegesen jobb, de a képeket nézegetve beláthatjuk, hogy ez a különbség nem mindenkinek ér meg több tízezer Forintot. Nem beszélve arról, hogy válaszidőben, fogyasztásban a TN egyelőre előrébb van. Sőt amennyire tudom, natív 120Hz-es monitort sem sokat dobtak még piacra prémium panellal, amit én személy szerint hiányolok is. FPS játékoknál kicsit visszasírom a CRT-t amin 1280x1024-ben még tudtam 100Hz-en játszani. Legalább annyira szembetűnő különbség folyamatosságban ez, mint a prémium panel színgazdagsága...

(#170) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

+1 Én már megfogadtam :D

Most egy s-pva-s eizo-m van bár nem túl nagy, csak egy 19"-os SXGA
2006-tól fogva Ezidáig egy márkátlan gagyi tn paneles monitort használtam.. még bekalibrálni se lehetett normálisan a színeket rajta.
Az S-PVA panel megváltás lett számomra, még a haverom új „fullhádé" samsungjától is hánytam ahogy ránéztem, trágyák a betekintési szögei...

Ez meg a másik.. egyeseknek fogalma sincs arról, hogy mit is takar valójában a fullHD kifejezés... csak mondják, hogy „te szar, vagy nekem fullhádé monitorom van"
ott verném fejbe az ilyet, azt se tudja mit beszél, és milyen ótvar egy csík felbontás, nálam a WUXGA a belépőszint ami 16:10-es aránnyal 1920x1200-es felbontású.

a fullHD egyébként hivatalosan HD 1080, ami 1920x1080 pixeles felbontást jelent 16:9-es képaránnyal.

Még amikor a tn-es monitorom volt, csak egy típus képe nyűgözött le kissé:
[link] 931bf

A másik dolog a fekete szín, az lcd technológiában fizikai lehetetlenség visszaadni...
Nekem a fekete szín egyenlő a kikapcsolt állapotban tapasztalt panel feketeségével..

Talán majd az OLED monitorok vagy az utána következő technológia fogja tudni biztosítani a teljes fekete színt..

Amiről meg még nem is beszéltem az a válaszidő.. sajnos nem overdrive-os az eizo-m és ez bizony észrevehető.. gyárilag hiába írtak rá kb. ugyanannyit válaszidőnek mint még az ócska tn-es monitoromra, gyakorlatilag sokkal lasabb....

[ Szerkesztve ]

(#171) Chaser


Chaser
titán

+1

IPS. Életteli színek, színhű megjelenítés. Nagy betekintési szögek. Hátránya egyes típusoknál lilás árnyalat oldalról, igazi feketéje nincs, de az leginkább SPVA-nak van csak. Nem kell itt semmilyen adat meg méregetés, csipa ki, szem kinyit. Van egy metálfényű hűtőbordám. Megnézem az IPS paneles gépemen olyan, mintha itt lenne előttem. Megnézem TN-en. Úristen, mi ez a fosch? :F ilyet biztos nem vennék..ez az első gondolat. Na, csak ennyi a különbség TN vs IPS terén. arról nem beszélve, hogy döntésre TN panel átfordul inverzbe, IPS még 178 környékén is tökéletesen látható. Mobil eszköznél, főleg tabletnél netto hülyeség TN-t venni, szerencsére abban már sok az IPS. Notebookoknál még elég ritka. Hozzátéve, hogy TN-ből is vannak jobbak. De ritkák és jellemzően nagy felbontással, többek között emiatt is szebbek.
IPS vs TN. TN panelen még nem láttam, de sztem ott is eléggé látszik a különbség.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#172) salieri29


salieri29
csendes tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.