Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Szokásos kérés: tudom tele van hibával, azaz sejtem, ezért arra kérnék mindenkit, hogy ne azt mondja hogy hemzyeg a hibától, hanem hogy hol van benne a hiba és mi, és már javítom is :K :DD

(#2) twollah


twollah
nagyúr

Lehet, hogy jo ez a laptophuto "abrosz", de ha emlekeim nem csalnak akkor a notebookok alulrol szivjak a hus levegot amit a melegedo alkatreszek hutesere hasznalnak es ez a "textil" pont azokat a pontokat fedi be.

(#3) bacsis válasza twollah (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Így is van, befedi az alsó beszívő nyílásokat, de nincs is rájuk szükség hisz a laptop alját folyamatosan hűsen tartja, s mint látszik az eredményeken, nem végzi rosszul a dolgát! természetesen nem fedi be teljesen a nyilásokat, úgy ugysem tudod rá szorítani az "abroszra" a notit, hogy semmi szelőzése se legyen...

(#4) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Részletes teszt, de én nem játszanék egy 90 fokra melegedő tepsivel a kezem alatt...
A VGA helyett jobban jártál volna egy dvd íróval szvsz, de persze másak az igényeink.

(#5) bacsis válasza (Kolombusz) (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ami volt a géphez optikai meghajtó még használva sem volt, ki szedtem, másodlagos akku került a helyére, a fő akku is nagy kapacitású, így egy 5-6órás vonat utat is simán végig tudok játszani! netezéssel 8óra az akku üzemidő így :C

(#6) (Kolombusz) válasza bacsis (#5) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én is gondolkoztam rajta, hogy szerzek egy aksit az ODD helyére, de nincs nekem szükségem akkora üzemidőre.
Simán elég az a 4.5-5 óra közepes fényerővel, wifivel.

(#7) Neptunfű válasza bacsis (#3) üzenetére


Neptunfű
tag

"Így is van, befedi az alsó beszívő nyílásokat, de nincs is rájuk szükség hisz a laptop alját folyamatosan hűsen tartja, s mint látszik az eredményeken, nem végzi rosszul a dolgát!"
84-90fok neked tényleg hűs? :DD Amúgy miért csak 20 percre tesztelted az "abroszt"?...

as long as you don't choose everything remains possible

(#8) bacsis válasza Neptunfű (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Lehet nekem nem hűs, de a noti jól érzi magát, mert az iXoft nélkül jobban felmelegedne..
s mondom ez belső GPU hőmérséklet, a laptop alja alig langyos...
Hogy miért 20percig mértem? háááát mert az ixfot kb 3órán keresztül bírja a gyűrődést, mikor teljesen felmelegedik, és a szilárból zselés halmazállapotú lesz, akkor már nem veszi át a hőt és a noti még jobban felmelegszik, de addig fél celsiussal sem megy fel jobban... így most hogy 20perc 30perc 1óra, teljesen minegy lett volna

(#9) ttower válasza bacsis (#8) üzenetére


ttower
aktív tag

akkor ennek sincs sok értelme. én 4-5-6-7 órákat is gépezek egyhuzamban, kenhetem a hajamra ezt az abroszt, vagy cserélgethetem páróránként.
akkor már nem veszi át a hőt és a noti még jobban felmelegszik,
és te figyeled ktív játék közben mikor melegszik jobban fel, vagy csak szimplán lekapcsol ha túlmelegszik? :U

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#10) bacsis válasza ttower (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nézőpont kérdése... HA játszasz húzott vga karival a notidon, akkor 4-5óránként tényleg cserélgetheted... Azt nem vártam meg hogy lekapcsoljona gép, csak figyelgettem 20-30percenként a noti hőmérsékletét, és 3óra után kezdett feljebb kúszni a hőmérséklet kb 4óra múlva az addigi 90fokról felment 92re akkor abba hagytam a nyúzását... Szerintem annyira nem gáz, mert nem nagyon szoktam laptopon 4órákat játszani, ha meg igen nem kell feltétlenűl szarrá tépett vga kártyával játszani. és elvégre amúgy is pici meg semmi súlya nincs, szerintem sokkal kényelmesebb megoldás mintr egy ventillátoros monstrum, ráadásul ezel utazni is lehet.
Lényegében annyit mint egy laptop akku, annyit simán kibír....

(#11) ttower válasza bacsis (#10) üzenetére


ttower
aktív tag

máshogy fogalmazom: ezt hűtse le egy darab textil nekem normális hőmérsékretre több órán kersztül (akár 12<) és akkor megfontolom hogy beszerzek egyet. nálam nem a játék miatt kellene hanem pl programozás, képszerkesztés, filmvágások. nálam a gép mögé berakott 12 centis venti eddig a top és ezt még semmi nem közelítette meg.
ui: a 90 fok nem normális hőmérséklet. az nálam 55-60 alatt kezdődik

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#12) bacsis válasza ttower (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egy darabig ennek is tartaná a hőmérsékletét! és persze az sem mindegy hogy az üzemi hőmérséklet 85nél vagy 55nél kezdődik!

(#13) ttower válasza bacsis (#12) üzenetére


ttower
aktív tag

ha egy gépnek 85 foknál kezdődik az üzemi hőmérséklete az már régen rossz.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#14) bacsis válasza ttower (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát látod... van ilyen is...
a gépről annyit, hogy vadi új, valszeg a hűtés is jól fexik rá a gpu-ra mert hátul érezni hogy forró levegőt fúj ki a gép.
91foknál kapcsol fel leginkább a hűtés, tehát ez alapból ilyenre van tervezve.. ha neki így jó....

(#15) ttower


ttower
aktív tag

ne vedd kötözködésnek, de szerintem nem lehet egy gép 90 fokra tervezve. asztalinál még talán működhet, de egy notiba nem hiszem hogy raknának így melegedő gpu-t. nekem már az 50 fok is sok. így elvész a noti kényelme ha egy kályhát tartasz az öledben.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#16) bacsis válasza ttower (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A Gép nem melegszik át, kivűlről nem érzem hogy annyira meleg lenne... ugyhogy engem nem zavar, főleg ha neki is jó még így...

(#17) sto1911 válasza bacsis (#1) üzenetére


sto1911
veterán

Szep kis teszt, de a kovetkezo soron majd becsinaltam a rohogestol:

"könnyebben leadható, ráadásul alig fél kiló és kényelmes ölebvételkor is" :C :DDD

(#18) bacsis válasza sto1911 (#17) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

surmó módon, hogy más ne nevethessen rajta, ki javavítottam ;)

(#19) Champipi


Champipi
senior tag

Hi,

Ez nekem nbagyon hasznos írás volt, mert nekem meg D830-asom van, és hasonlókat tapasztaltam. Crisys-t elindítva a legkisebb (asszem 640×480 vagy 800×600) felbontásban úgy szaggatott, mint az állat. Játszhatatlan volt. Hiába a jó proci a sok RAm, ha egyszer nagyon gyenge a videókártya.

Tényleg amúgy HD filmet le tudsz játszani? Én egy 720p-s filmet akartam volna lejátszani de az is úgy szaggat mint állat.

(#20) bacsis válasza Champipi (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Szia!
D830asodban quadro140m vga kari van ugye?
Lényegében semmi különbség nincs köztük!
Ha annyira zavar hogy nem tudsz játszani, kicsit húzz rajta rivatúnerrel, kicsit többet fog menni a venti, ennyi...
HD filmet még nem próbáltam, de elvileg mennie kellene, elvégre minden 2magos procinak tudnia kellene lejátszania... úgy tudom a hd film gépigénye 3gigás p4, de lehet hogy tévedek...

(#21) Dodeszh


Dodeszh
tag

Tényleg nem bántásból, de ha játszani kellett, akkor lehet, hogy mellényúltál a választásnál. A Dell D630 egy elsősorban üzleti használatra tervezett gép (tudom, egy, a tiédhez egészen hasonló van most is a kezeim alatt), és az nVidia Quadro viodeokártya pedig egy elsősorban kiváló 2D megjelenítésre optimalizált grafikus mag, grafikai és tervezési munkákra, nem pedig játékra. Tény, hogy a 8400GT-n alapul, de másra van kifejlesztve, ezért nem is fut rajta sok játék normálisan. Vagyis nem a kártya gyenge, csak nem erre való.
A noti egyébként nagyon rendben van, bár nekem meg sem közelíti a négy órát az akkuidő, a hármat is csak súrolja. :(((

(#22) bacsis válasza Dodeszh (#21) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Így van a 630as üzleti noti... DE! a játékos laptopok böszme nagyok, ez meg normális méretű, nekem már a 15,4es notik is nagyok, s 14,1esek közt azért ritka ha nem integrált vga van, s ha nem az van, nagyon is elkérik az árát!
És mivel üzleti noti, az akkuja is sokáig birja, mondom nekem lazán megy 4-5-6órát, hisz egyrészt nagykapacitású akkum van hozzá másrészt az optika helyén is aksi van
Szóval igenis alkalmas játékra, csak szerényebb felbontással, és még az akku is birja sokáig, mindezek mellett fel van szerelvea gép mindenféle földi jóval!

(#23) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ha forró laptopot teszel a térdedre, meg a tudod mid környékére, az állítólag káros...

(#24) bacsis válasza zolikaDB (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a dohányzás károsabb :C

(#25) bellabali


bellabali
csendes tag

Hello mindenkinek!

Eléggé égő ilyet kérdeznem,de valaki,aki dell latitude d630 tulaj ,vagy volt már dolga ilyen géppel ,tudna segíteni nekem ?
Kérdésem: hol lehet ezen a gépen a wifi-t bekapcsolni,ill. a bluetooth-t?Mert kéz alól vettem a gépet és használati utasítás hiányában nem jöttem még rá. Fn + valami gondolom.
Konkrétumot tud valaki mondani ?
köszz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.