Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) #56573440 válasza Dany007 (#28) üzenetére


#56573440
törölt tag

volt egy csoporttársam aki nálam teljesen kimerítette a bigott hívő fogalmát, mindenki utálta, nekem az egyik legjobb cimborám volt. imádtam vele vitatkozni, mert a saját értékrendje szerint nagyon tudott érvelni, nem egy sörözésnél már csapkodásig húztam az agyát. persze gondolom ő is élvezte mert mindig folytatni akarta :DDD

a kedvencem nekem is ezek voltak. csak szemelvények hasonló mintára.

isten teremtett mindent, és úgy helyezte el az élőlényeket hogy tökéletes legyen. ez addig rendben van amíg a szúnyogot vagy a kullancsot akarjuk számonkérni, hiszen mindkettőnek megvan a helye a táplálékláncban. de élőlények a baktériumok, gombák, és vírusok is, tehát ezeket is ő teremtette. mi eszik vérhast meg pestist? mert vallásos, mélyen hívő emberek millióit vitte el nyomorult, fájdalmas, méltatlan módon hasonló betegségek sora, és igazából ezeknek az "élőlényeknek" más, hasznos oldala nincs. akkor miért teremtette meg? sablon válasz az ördög teremtette. nemár nem úgy volt hogy ami körbevesz minket az mind ő?

ha minden isten akarata és minden a mi fejlődésünket szolgálja, valamint az akarata nélkül nem eshet le egy hajszál se a fejemről, ahogy a népszerű sorok állnak, akkor a begyulladt vakbél is tisztán az ő akarata, ami a fejlődését szolgálja. egy mélyen vallásos ember ezek szerint ahogy előtte ezer meg ezer évig szépen otthon kéne imádkozzon és belehaljon, mert a modern orvostudomány előtt ebbe egész biztosan pár millió ember belehalt. akkor ez pedig nyílt ellenszegülés a számára legfontosabb teremtő lény utasításával szembern.

de szegény sráccal eljutottunk már oda is hogy akkor a kopaszodás is az ő akarata, hiszen hajszál se esik le a fejéről nélküle. és mégis miért akarná hogy kiessen? ez valami próba?

ezekből annyi de annyi van. tényleg iszonyatosan jól éreztem magam a sráccal vitatkozva, jó volt belelátni egy kicsit a fejébe az ilyen jellegű embereknek is. :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.