Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) Dany007 válasza tildy (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen, ezt mintha már mesélted volna tavaly, vagy csak épp a híradóban hallottam és jót röhögtem rajta. :)
Mázlitok az a Golf-áramlat.
Amúgy valószínűleg nálatok azért pánikolnak mert nincsenek hozzászokva a havazáshoz egyáltalán. Viszont itthon nálunk ez nem újdonság. Itthon nem volt ritka a 40-50 centi hó sem egy éjszaka alatt. Már csak az elmúlt 20 évben amire vissza tudok emlékezni. De volt ennél nagyobb is. Mikor derékig érő hóba indultunk suliba. Vagy mikor apám vitt kocsival, tisztán emlékszem minden reggel ki kellett ásni a kocsit a hóból, mert az ablakig (!) ért a hó! Ilyenkor megszokott volt, hogy a vidéki osztálytársak nem tudtak bejönni a suliba. Volt, hogy egy héten át! Sőt, az igazi havazás nem olyan, mint ami az elmúlt pár évben volt, hogy esik 10 centi, majd második harmadik napon elolvad...

Szóval itthon ettől a 10-15 centitől (mert Pesten kb ennyi esett) nem kéne pánikolni. És, ahogy a bejegyzésben is írtam, itthon a pánik elsődleges oka maguk az emberek.

Az FKF is kijelentette, hogy ők szúrták el az eltakarítást, ugyanis későn küldték ki a hókotrókat az utakra. Miattuk bénult meg Bp. Ami vicces. Gondoltam is, hogy beadom a jelentkezésem oda vezetőnek. Hiszen ennyire triviális dolgot nem is tudom hogyan lehet elcseszni. Az utóbbi években mindig szívás van Pesten az első pár hóesésből. Pont emaitt. Erre most, mikor hetekkel korábban már mindenki tudta, hogy nagy hó lesz, ba...tak kiküldeni időben a gépeket dolgozni. Aki ilyen triviális dologra sem képes az feldughatja magának a diplomáját, nem való vezetőnek. Ráadásul ezt minden évben eljátsszák. Szívesen megyek a helyére vezetői fizetésért és az biztos, hogy én ilyet nem csesznék el. És ez nem nagyképűség. :) Elvileg (!) már hetekkel a nagyobb havazás előtt "fel voltak készülve a hóra". Ergo csak annyi dolguk lett volna, hogy mikor látták az időjárás jelentésben, hogy hó lesz, készenlétbe helyezni az embereket meg a gépeket. Majd mikor látta, hogy b...ki már órák óta esik és nem áll el akkor mondani az embereknek, hogy "go". Hajtsák végre az előre megbeszélt - amire felkészültek - feladatokat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.