Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

először is: felismeri a bios, bebútolsz, aztán mondjuk xp alatt látod a partíciókat, de nem tudsz rajtuk böngészni? a partíciók pedig ntfs-ben vannak?

nekem volt valami 40-es maxtorom, ami szintén egyik napról a másikra kihalt... (egyik percről a másikra szintén) 2-3 partícióba volt szétvágva és az egyik fat32 volt... dos módban ezen láttam az adatokat, de az ntfs-t sehogy sem win alatt... volt egy ötletem, hogy feldobok egy linux-ot, ami kezeli az ntfs-t, hátha az máshogy kezeli és látni fogom az adatokat, amiknek egy részét esetleg le is menthetem... így is lett és uhu alól az adatok nagy részét meg tudtam menteni :K ...a vinyóval küzdöttem utána még keveset, de gyorsan bedobta a törülközőt...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) Dany007 válasza mephi666 (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Windows nem látja. Csak a bios, az is hibakódnéven ismeri fel.
Dos-ban nem lenne hülyeség kipróbálni. De szerintem ez már mind NTFS.
Amúgy a tiednél is kiírta a bios induláskor, hogy Hard Disc error? :)

(#3) Tim82 válasza Dany007 (#2) üzenetére


Tim82
nagyúr

Röhögni fogsz, volt egy zsír ugyanilyen vinyóm és pont ugyanígy egyik pillanatról a másikra nem látta a Windows. (Az akkori gépemen Win ME volt, nálam töredezettségmentesítés + restart után tűnt el az éterben a vinyó.)

Évekkel később elővettem, akkorra volt már egy USB-s külső házam, abba téve XP simán felismerte, le is mentettem róla mindent.

# 4: sőt, aztán újraformázva egy haver netezős gépébe került, tudtommal máig működik a HDD.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4) mephi666 válasza Dany007 (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

huhh, nem emlékszem már... csak arra, hogy májusban történt a "balhé" programozás szigorlat előtt pár nappal :B a gépem általában olyankor szívatott, amikor tényleg hasznosra akartam használni: pl. 2006 ősszel (október 23-án) amikor a szakdogámat kezdtem volna írni, akkor füstölt el a tápom... (persze semmi nem volt nyitva, ahonnan cseretápot vehettem volna)

én megpróbálnám, hogy felrakok egy valami linuxot, aztán azon keresztül próbálnám elérni a vinyót... amikor szórakozni kezdett, azonnal kikaptam a gépből és pihentettem, amíg nem lett másik vinyó, amire menthettem... nem akartam kockáztatni a működtetésével, hogy több adat vesszen el... ha az sem látja, akkor viszont nem nagyon tudok érdemben segíteni :( (igazából azt sem értem, hogy miben más az xp/linux ntfs-kezelése és miért sikerült nekem anno? :F ...de sikerült, ez a lényeg)

#3: na, akár ez is működhet még... lehet, hogy nem kell "komolyabb eszközökhöz" folyamodni? :D
ui: én is küzdöttem formázással/particionálással, de kidöglött a szerencsétlen :(

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) Dany007 válasza Tim82 (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Az USB lehet segítene, már hallottam róla, hogy sokan ilyen adatmentést eleve USB-IDE átalakítóval végeznek.
Most egyenlőre beszéltem a céges rendszergazdával - van vagy 55 éves - és azt mondta tesz egy próbát. :s
Nem fűzök hozzá sok reményt, de hátha több tapasztalata van ebben.

Ha nem megy akkor meg még kipróbálhatok egy CD-s linuxot esetleg :)

Amúgy az igazi gond az egésszel az, hogy ez ismerten frimware hiba. Azt hogy ezzel mit lehet kezdeni... =/

[ Szerkesztve ]

(#6) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Lehet hogy hülyeség, de ez jutott eszembe:
Szerezni egy másik ilyen, működő vinyót, és annak az elektronikáját erre rátákolni. Hm?

Rip and tear

(#7) Dany007 válasza Zolaash (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Ugyan ez volt az én első gondolatom is! Még anno 2003-ban! :C

A gond csak az ezzel, hogy - az okosabbak szerint - a frimware-t a vinyó a lemezeken tárolja. Ergo ha kicserélném az elektronikát akkoris ugyanott lennék.

(#8) Zolaash válasza Dany007 (#7) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Kizártnak tartom.... :N

Rip and tear

(#9) Zolaash válasza Zolaash (#8) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Lejárt az 5 perc...
[link]
[link]
Mondjuk nem olyan vinyó mint a tiéd, de hátha segít...

Most jutott eszembe: nekem is van egy 80 gigás maxtor a gépemben, ami döglődik. WD forjeva! :K

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#10) Dany007 válasza Zolaash (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Uh, elég kemény :D Majd átrágom délután otthon.
Lehet, hogy tudnék még valahol szerezni ilyen vinyót, mint az enyém. És akkor csak fognám, kicserélném az elektronikát azt kész. Elvileg.
Na mind1, most elvitte a rendszergizda, tesz egy próbát, bár én nem fűzök hozzá sok reményt.

(#11) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Mi lenne, ha a BIOS-ban manuálisan adnád meg a winyó paramétereit? Sáv, szektor, kutyafüle... Lehet, hogy úgy kezelné, ahogy kell.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Gergő_ válasza Dany007 (#5) üzenetére


Gergő_
őstag

én ilyen próbálkozóknak oda nem adnám az adataimat. van egy liksoft nevű tag vagy a fene tudja hogy hívják, elég szaki én tőle kérnék segítséget.

(#13) Dany007 válasza Gergő_ (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Na, még erre is gondoltam. Hátha van itt egy szaki : )
Amúgy az illető elvileg rendszergazda, mellett számtech boltot üzemeltet + szoft. fejlesztéssel is foglalkozik. Csak nem kurja el mégjobban :)

@Vakegérke:

Volt már amikor ez bevált. Most végülis felismeri a bios, csak hibás adatokkal, de lényegtelen, mert nincs lehetőség átállítani =/

(#14) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nekem a pendriveom fat szektora ment tönkre. Azon vittem képeket nyomtatni, és a fotós masina hazavágta. A problémát a back data for ntfs nevű program megoldotta, kb 8-10 óra alatt szinte minden adatot hibátlanul helyreállított vinyóra. Exe fájlokat nem igazán, de az nem is nagyon volt rajta. A lényeges office dokumentumokat, képeket viszont igen. Pedig szegény pendriveot semmi nem tudta kezelni gyakorlatilag.
Utána formáztam, és egy másik programmal meg kinulláztam. Mai napig gond nélkül megy, Corsair flash voyager, 4GB.
Szóval én azt mondom, hogy ha egy ilyen adatmentő programot kipróbálsz, nem vesztesz semmit, mivel ez csak olvas róla, nem írja felül. Elvileg.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15) Dany007 válasza Victoryus (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Ezzel a gond az, hogy a windows még csak fel sem ismeri magát a vinyót. Ergo semmilyen wines program sem ismeri / látja a vinyót.

Most az a terv, hogy egy másik rendszergazda kolléga kicseréli az elektronikát egy hasonló jól működő példánnyal. Szerinte is az elektronika tárolja a frimware-t és nem a lemezek. Így az elektronika csere szerinte működhet...

(#16) kmisi99


kmisi99
addikt

get data back al próbálkoztál már? Nagyon jó adatmentő progi!

(#17) bnorbert989 válasza kmisi99 (#16) üzenetére


bnorbert989
tag

Én úgy tudom hogy ezek és az ezekhez hasonló programok letörölt állományokat tudnak visszahozni stb,a müködési technikájukkal nem vagyok tisztába.De ehez Rendes nem sérült merevlemez kell.
Magyarul sza.ból várat... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.