Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát igen, a bringaárak az egekben vannak, én is nemrég vettem, újonnan, horror volt az ár.

Egyébként elég mókás látni, hogy egy komolyabb rugótutas birngát használsz aszfaltra, vagy legalábbis nem írtad, hogy baromkodni vetted. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) d@vee válasza lezso6 (#1) üzenetére


d@vee
őstag

Egy teljesen alap modellért komolyan sajnálok kiadni majd 70k-t, pedig nem vagyok egy smucig alak.

Óóó használom én mindenhol :D Aszfalt, földút, folyó melletti halálszakasz, stb...:D

Ja

(#3) quailstorm válasza lezso6 (#1) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szegedi "kerékpárutakhoz" kell az összteleszkóp, tehát sajnos aszfaltra se lenne mókás.
Máshol nem tudom milyenek az utak.

[ Szerkesztve ]

(#4) lezso6 válasza quailstorm (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kell az összteleszkóp? :D Te tudod egyáltalán, hogy az mire való? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) lezso6 válasza d@vee (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, jó ha 70k-ért kapsz használtan egy alapmodellt. Kb 150k ugyanaz újonnan. És az tényleg a legszarabb. Én úgy vettem észre, hogy 200-250k-ért kapsz olyat, ami ár / érték szempontjából már rendben van.

Akkor jó. Csak nagyon megy még MTB-mánia olyan felhasználásra, ahova egy trekking kéne. :D Csak ugye utóbbi az ciki, nagymamabicikli. Pedig azzal sokkal jobban lehet haladni. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) quailstorm válasza lezso6 (#4) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Számomra arra, hogy maradjon valami a csuklómból és a hátsómból, mire odaérek a célhoz. Terepen én se szoktam menni.

(#7) d@vee válasza lezso6 (#5) üzenetére


d@vee
őstag

Hát nemtudom. Annyira nem értek a biciklikhez, pl. egy versenybringával is simán bevállaltam egy kisebb földutat pár hete, csak úgy unalomból. Egyelőre teljesen meg vagyok elégedve ezzel, bár túl sokat nem szoktam menni vele. Leghosszabb oda út 10 perc volt eddig. Jövőhét végén lesz egy hosszabb "túra", olyan egy órányi távolság bringával oda menni, akkor kiderül mennyire használható nagyobb távra.

Ja

(#8) quailstorm válasza lezso6 (#5) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez nekem szólt így utólag?
Fater trekkingjét próbáltam, de rázós terepen 20 másodperc után leszálltam, hogy ezt neeeeee.
[link] [link]

De a szőregi úton is valami zseniális van.

Első link a Retek u. az olyan, mintha száraz tarackos göröngyös földön mennél.

(#9) UnA válasza d@vee (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Mindig csodálkozni szoktam azon, amikor pl. a biciklik drágaságáról van szó, amikor ma szinte minden gyári termék (sokkal) olcsóbb a fizetéshez viszonyítva, mint 20-30 évvel ezelőtt. Persze ettől még lehet sajnálni a pénzt bármilyen kiadásra, én leginkább olcsó szarokra szoktam sajnálni... :)

(#10) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Fék nyikorgásra: nem kell fékezni. ;]
Hajtómű kattogás: ha shimano, akkor azért kattog, általában terhelésen csinálja. Ameddig nem kotyog, addig hagyjad, mert az új is kattogni fog. :K

(#11) quailstorm válasza lsebestyen (#10) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem is Shimano van és kattog, de nem az összes fokozatban :F
Az utolsó fokozat amivel sík terepen szoktam 30KPH-val gurulni, az csendes nálam.

Viszont az is biztos hogy az enyém sérült, csak nem ér annyit az egész, hogy szétszedjem (kicsit komplexebb, mint egy camping). Annyit meg végképp, hogy szétszedessem. Sokat ázott az esőn, addig hajtom amíg megy, féket meg külső gumit kapott újat, mert az fontos. Aztán kuka. Úgyis csak szétverik meg ellopják.

[ Szerkesztve ]

(#12) lsebestyen válasza quailstorm (#11) üzenetére


lsebestyen
addikt

Próbáld ki akkor azt, hogy abban a fokozatban mész emelkedőre, tehát kicsi fordulattal, nagy nyomatékkal. Az is kattogni fog. De persze azért is kattoghat, ha a váltó rosszul van beállítva és hozzáér valamihez a lánc, de az teljesen más kattogás, mint a hajtómű kattogás. Egyébként baromi kiábrándító dolog tud lenni. Montimon nem érdekel, mert nem képvisel akkora értéket, de amikor az 1500km-t futott 1300 eurós bringán elkezd alattam kattogni a bringa... :o

(#13) quailstorm válasza lsebestyen (#12) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez hajtómű, annyira nem vagyok már amatőr szerencsére. Kölökkorom óta összteleszkópossal nyomtam, ott még volt hogy a terelőhöz ért a lánc...

(#14) Kisgépkezelő válasza quailstorm (#8) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Hát azért nem egy Paris-Roubaix .

(#15) d@vee válasza lsebestyen (#10) üzenetére


d@vee
őstag

"nem kell fékezni ;] "
Na kössz, lábfék annyira nem okos dolog :D:D:D
Shimano van, ezek szerint felesleges cseréltetni o.O

Ja

(#16) BoB válasza UnA (#9) üzenetére


BoB
veterán

Nem mindenkinek annyi a fizetése mint neked, meg mások a családi körülmények is.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17) quailstorm válasza Kisgépkezelő (#14) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem gyanús az út jobb szélén az a libasor. ;]
De kétségtelen, hogy számomra ez egy kényelmi faktor.

[ Szerkesztve ]

(#18) lezso6 válasza d@vee (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze, mindenki olyat vesz amelyik tetszik neki. Vagy amit megengedhet magának. :D Aztán legfeljebb cserél.

Az MTB kapcsán nekem az a bajom, hogy sokan még mindig ezt tartják a bringának, pedig a legtöbb embernek nem erre lenne szüksége. Az állatkodásra való - s ezt most nem pejoratívan mondom. Ha meg kényelem kell, akkor ott a trekking, az pont erre való. Van egy kis teló ami tökéletes az úthibák ellen, meg esetleg egy nyeregcsőteleszkóp, hogy a seggednek is jó legyen. Bár utóbbi egy elég hülye találmány, én ellenzem. De inkább az, mint egy összeteleszkópos bringa, mivel abból olcsón csak ipari hulladékot kapsz.

Az utóbbi kb 6-7 évben országútim volt. Ez egy kicsit kompromisszumos megoldás, mivel figyelni kell az úton. Bár én sokszor mentem vele könnyebb terepen is (murva, földút), de ehhez komolyabb defektvédelemmel ellátott külső kell. És figyelni kell guminyomásra. Az elején jópárszor defektet kaptam, mert 5-6 bár az nagyon kevés ezekez. 7-8 kell inkább, csak ugye ezt kézzel nehéz belenyomni, a benzinkutak meg általában csak 6-ot tudnak. De ha megszokod az országúti hátrányait, akkor nagyon jó, balatonkört ezzel nyomtam. :) Persze mára már herótom lett tőle, kicsit állatkodni is akartam ezért váltottam cross trekkingre, ami egy elég jó kompromisszum az állatkodás vs sebesség téren.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) lezso6 válasza quailstorm (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ott kell menni, ahol normális út van. Egyébként ezeket egy alap kis trekkinges teló simán megeszi. Bár én ilyesmiken mentem rendszeresen a 23mm széles kerekű outival is. :D Kicsit figyelni kell meg "ugrálni", de pont ez a jó benne. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) ADAM1337 válasza lezso6 (#4) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én budán közlekedek és kell sajnos, pedig bicikli úton végig, de nem verném szét a bicót.
Annyi, hogy a hátsó tag ki van feszítve de így is "besziszeg" a jó utaktól.

(#21) vadkörte válasza UnA (#9) üzenetére


vadkörte
addikt

2015-ben cseréltem le a 14 év szünet után elővett 26"-on low-budget MTB-omat. Szerettem volna valami jobbat és nem trepgumist (98%-ban aszfalton használom) így cross-trekking lett. Egy helyi szerviz/kereskedésben találtam egy 2008-as modellévű minimálisan használt KTM LifeOne-t 65E volt az ára. Az akkor hasonló modellek 150-160E körül jártak és rosszabbul voltak felszerelve (fém fékkar/pedál vs. műanyag, Acera vs Altus váltó, stb...)
20-30E-es kategóriában vagy nagyon vackok vannak, vagy kifogsz egy madarat, aki nem tudja, hogy mit árul.

Üdv. V. Körte

(#22) lsebestyen válasza quailstorm (#13) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ok, csak azért mondtam, mert írtad, hogy kónuszon nem kattog. De fokozattól független a hajtómű kattogás sajnos.

(#23) Kisgépkezelő válasza quailstorm (#17) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Hát itt-ott annyira rossz az út, hogy inkább lemennek a sárba országútival. De ilyen helyen én is csak akkor mennék, ha sokat fizetnének, de annyira meg nem megyek jól, hogy sokat fizessenek. :D Egyébként emlékeim szerint kicsit az ezredforduló előtt kaptam az első montimat 25 000 akkori forintért. Az ma arányosan úgy 90-100 000 forintnak felel meg. Annyiért akkoriban egy kalap trágyát kaptam, amit hetente kétszer kellett javítgatnom, míg végül pár év után megette a rozsda. Kb. a mostani teszkóbájkok színvonalán volt. Manapság 60-70-ért azért már lehet kapni használható, strapabírónak tűnő "sajátmárkás" biciklit az ismertebb sportboltokban.

[ Szerkesztve ]

(#24) UnA


UnA
Korrektor

Izgalmas kérdés a biciklik ára, de nem is ezért akartam kommentelni eredetileg :)

Egy éve vettem egy trekking biciklit tárcsafékkel, és ez azóta problémás egy kicsit nekem, mert a "hagyományos" V-féket már elég jól kiismertem az évek alatt, de itt még nem mertem piszkálni (főleg, hogy új). De két dolog van, ami zavar:
(1) nagyobb sebességnél az első tárcsa hajlamos a zizegésre, csilingelésre
(2) nedves, esős idő esetén az első néhány fékezés borzasztó nyikorgó zajokat ad ki, de miután kiszáradt, ez elmúlik

A kérdésem az, hogy ennek gyárilag így kellene működnie, vagy inkább hiba?

(#25) lezso6 válasza UnA (#24) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Milyen tárcsafék? Ha valami olcsó noname, akkor az ilyen. Egyébként érdemes a bringás topikban kérdezni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) lezso6 válasza ADAM1337 (#20) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A hátsó teleszkópot nem az úthibák ellen hanem ugratókra meg extrém terepre találták ki. Mármint a normálisabbakat. Az ilyen Y vázas "össztelós" rettenetek azok max csak mutatóba jók.

Ha rossz az út és szétrázza a segged, akkor kényelmesebb nyereg kell, esetleg rugós nyereg(cső). Pl XC-n mindenféle úttalan utakon mennek, mégis ritkán használnak teleszkópos vázat.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) quailstorm válasza lezso6 (#26) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kényelmesebb nyerget 5 perc alatt lelopják. Hobbi meg luxusbiciklire jó az, amit otthagysz a szabadban létesített kerékpártárolóban, azon viszont nem érdemes se könnyen mozdítható kihívó tárgyat hagyni, se magának a biciklinek túl jónak lenni. Különben kerék vagy ülés nélkül találod...
Vasúti kerékpártárolóban hagyott Gepida felhívás táncra, csak a váz marad.

Úgyhogy jó az az ütött kopott Y vázas rettenet (az enyém Hättrick német csoda nem kínai hipermarketes, de sajnos ez is nehéz, viszont szét nem hullik az biztos).
A kerékpártárolóban sose az enyém a legkihívóbb bicikli, bár azért így se cserélnék a legtöbbel, ami ott van.
Mivel műanyag sárvédőm van, max. megigazítani kell, fém sárvédőt összeverik, behorpasztják.
Nagyon nincs mit lelopni róla, a fos ülés ami gyorszáras meg a csengő és első lámpa. Egyik se éri meg.
Első kerék is gyorszáras sajnos, de eddig megúsztam.

Apámtól két trekkinget loptak el az elmúlt 3 évben, egyik Shimano Altus váltós volt (fel-le karok). Az még a Délmagyarban is benne volt mint illusztráció az Indóház térről.

De amúgy kajak mindent lelopnak, iskola közelében főleg. Markolatot, csengőt, lámpát, dinamót, amit érnek.

Anno amúgy úszóedzésen az egyik gyerek mindig vitte magával befelé a Selle Royalt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) lezso6 válasza quailstorm (#27) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, ha lopásbiztosat akarsz, akkor nem veszel bringát. :D Vasúti tárolóban meg ilyen helyeken gaggyanat bringát se mernék otthagyni. Csak erre létesített tárolóban, ez alap. Bár én sosem vennék gagyi bringát csak azért, mert a jót ellopják. Most bringázni akarsz vagy sem? Ez nagyon közel van ahhoz a logikához, amikor valaki megvesz valami jó cuccot, de nem használja, mert fél, hogy elromlik. Akkor minek vette? :DDD

A régi országútim ebből a szempontból jó volt. Karbonvázas, 20+ éves csoda, de tulajdon-áthelyezési szakmenedzser szemmel kb egy gagyi játékbiciklinek tűnik. Aki jobban benne van a bringákban, az kb ott helyben kiveri rá. :DDD Direkt nem volt takarítva, hogy ne tetsszen meg senkinek. Bár a mostani is elég minimál, kicsit össze kéne koszolni + értelmes zár, s akkor az is lopásbiztos lesz. :D

Szóval összefoglalva nem azért kell az össztelós rettenet, mert szarok az utak, hanem mert a normális bringát ellopják. Így azért eléggé más a leányzó fekvése. :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) quailstorm válasza lezso6 (#28) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az a baj, hogy a tároló, meg a biciklizés nem választás kérdése. Így meg marad amit mondasz, ne nézzen ki elit kerékpárnak.
Amit meg felsoroltam és az évek alatt mind szedték le apám bringájáról, azt meg értelmezni se tudom mert pár száz Ft-os tételek.

Ha a vasúton dolgozol, akkor vagy a szolgálattevő nyakába, vagy ablakába akasztod, vagy vállalod a kockázatot. A köznép tárolójával szívta meg kétszer is.

Ne próbáld meg kicsavarni nagyon. Pici pénzért használt bringa a kényelmi extrával az import használt összteleszkópos lesz, ennyi.
A sok rossz tapasztalat miatt meg hétköznapi használatra kizárt, hogy havi bevétellel vagy autó árával vetekedő biciklit tegyek ki a veszélynek. Csak ha mind a két cél zárt tárolós normális hely, akkor érdemes rá költeni.

[ Szerkesztve ]

(#30) lezso6 válasza quailstorm (#29) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Onnan indult az egész, hogy összteleszkóp KELL a magyar utakra. Innen jutottunk oda, hogy ez valójában akkor opció, ha budget bringa kell, amit nagy eséllyel nem lopnak el. Mindenki olyat vesz ami neki kényelmesebb, csak ne állítsunk hülyeségeket.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31) ADAM1337 válasza lezso6 (#26) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igazából ahol én járok végig ülök és a hátsó is beszokott lengeni néha.
Persze nem szükség sima első telo is elég lehet nyílván, plusz nem vesz el a lendületből mint az össztelósnál.
[kép] ő róla lenne szó, bár most nekem a fékekkel kellene kezdeni valamit, tárcsára akarok én is váltani, meg a váltómat lecserélni.

[ Szerkesztve ]

(#32) quailstorm válasza lezso6 (#30) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én meg azt javaslom ne forgasd ki mások szavát.
Nem állítottam ilyet, hogy kell a magyar utakra. Ezt írtam. Utána meg linkeltem 2 szegedi példát, hogy miért vehet valaki városba teleszkóposat. Még külön írtam is, hogy nem tudom máshol milyen az út. Ennél jobban már nem lehet lemenni beleköthetetlenbe.

Az más kérdés, hogy konkrétan ami nekem van, ez egy használt olcsó vaskupac, ettől függetlenül a csuklóm és a derekam is köszöni szépen, hogy nincs szétrázva.

[ Szerkesztve ]

(#33) lezso6 válasza quailstorm (#32) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát de pont erről van szó, hogy erre NEM KELL összteleszkóp, nem erre találták ki, ezt leírtam részletesen korábban.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34) ivana válasza BoB (#16) üzenetére


ivana
Ármester

Azt tudjátok gondolom, hogy egy túra csepel újkori ára anno egy munkás 3 havi bére volt kb. Na 300 ezerből azért már faja gépeket lehet venni :))

quailstorm: erre való a rozsdás rozzant tanyabike, ezeket az ösztelós tescos csodákat rendbe rakni se lehet, meg kb. 2 nap alatt hajtom ócskavassá.

(#35) quailstorm válasza ivana (#34) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azzal meg nem lehet haladni. Volt ilyen osztálytársam. 2k-ért megvette a campinget, soha nem vitte haza. Buszpályaudvar vagy iskola, vagy valahol a városban. Távolsági busszal meg haza. Így járt iskolába és megspórolta a helyibérletet, plusz ha el kellett ugrani valahová (vagy haverjának), akkor volt min.
Viszont egy 8 évvel ezelőtt 15k-20k közti trekking vagy MTB külföldről behozva új fékkel új gumikkal kimegy a világból is és biztonságos, meg lehet vele haladni és váltós* (enyém még elöl tárcsafékes is, bár sok értelme nincs). Ülés és markolat amit kaptam hozzá, az viszont gagyi, de egyelőre elég és ezt biztosan nem szedik le. Nagyon sokat szoktam váltani, hogy dinamikusan tudjak elindulni, aztán pedig nyugisan tekerni.

Hipermarketes túlárazott vackokat élből elvetettem mindig.

Árkérdést meg rá lehet húzni mindenre kb, főleg a nyugati cuccok voltak heroin árban, de az általános szoci fogyasztási cikkek se voltak olcsóak fizetéshez viszonyítva.
Azt nem tudom, hogy jelentett-e valamit a kerékpáron a tulajdoni tábla lopás szempontjából.

Én is alapvetően azt vallom, hogy az az olcsó, ami drága. Kerékpárnál viszont nem tehetem meg a befektetést, mert a fentebb ismertetett okok miatt nem lehet benne biztos, hogy annak én leszek a haszonélvezője. :)

Lezso-nak meg annyit, hogy a rugós nyeregcsőből az olcsó az ahogy elnézem még az össztelós biciklit is alulmúlja, a komolyabb meg vetekszik egy "kukázott" össztelós árával. Ha lesz biciklicsere, akkor majd meggondolom.
Kb ennyi haszna volt számomra a vitának máma, meg hogy megtudtam hogy a Shimano másnál is tud kattogni.

[ Szerkesztve ]

(#36) VIPowER válasza quailstorm (#35) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nekem áruházi van (tesco) ilyen. Szeretem. 17 éves a drágám, metálkék fénnyel. A felni (Neuzer), és a középcsapágy még eredeti. Nem bírok megválni tőle, pedig lehet váltani kellene, de szeretem, sosem hagyott cserben. :D

(#37) quailstorm válasza VIPowER (#36) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A leírás különösen szórakoztató róla, az biztos :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) VIPowER válasza quailstorm (#37) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ez a bicikli olyan mint a jó bor. Ő csak azért írt róla ilyeneket mert nem várta meg hogy kiforrjon. :) Én türelmes voltam, és költöttem rá.

(#39) UnA válasza quailstorm (#27) üzenetére


UnA
Korrektor

Úgy tűnik, szegedi vagy, éppen ezért én ezt a végítélet / rablóhadjárat jellegű lopás-cunami hangulatot nem értem. Nálunk sohasem tűnt el kerékpár, ami le volt zárva az utcán napközben, csak egyszer volt, hogy hülyegyerekek letördeltek néhány lámpát az uszodánál - ami bosszantó, de nem lopás.

(#40) UnA válasza lezso6 (#25) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez egy Carrera, persze attól még lehet, hogy a tárcsafék tényleg nem a legjobb rajta. De köszi.

(#41) quailstorm válasza UnA (#39) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fentebb írtam, hogy személyes tapasztalaton alapul és nincs kedvem tovább tesztelni...
Személy szerint lopás szempontjából borzasztó környéken lakok, de ugye itt garázsba van zárva.
Eddig 3 féle fordult elő:
Teljes bicikli huss eltűnt utcai biciklitárolóból, lezártan. (2x az elmúlt pár évben)
Ügyintézés, vásárlás során kinn hagyott lezárt bicikliről tünedeztek a dolgok.
Szűkösebb biciklitárolóból úgy szedte ki más a biciklit/motort, hogy zúzott mindent ami útban volt.

Az számomra hihetetlen, mondjuk Franciahögy lakótelepen hogy merik hagyni a kerékpárokat a ház előtt.

(#42) Kisgépkezelő válasza quailstorm (#41) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Laktam Szegeden (A vasútállomás felé), de nekem sem tűnt fel, hogy azon a környéken mindent vinnének. Viszont itt Pesten mostanában történt velem olyan, hogy hétfőn összevissza kerestem a kocsikulcsot mire rájöttem, hogy pénteken bennemaradt a csomagtérajtóban. Majd három napon át rá se bagózott senki, hogy áll az utcán egy autó kulccsal a seggében. Pedig akkoriban még egész jó állapotban volt a szekér. :)

(#43) quailstorm válasza Kisgépkezelő (#42) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mindkét bicikli az állomásról tűnt el pedig.

Sajnos itt olyan a helyzet, hogy kiviszel egy magnódecket mert várod a vevőt és lerakod, aztán már kérdezik, hogy lomtalanítás/elvihető. Aztán ez a jobbik eset.
Automata kapu miatt is kellett már farkasszemet nézni, próbált beosonni utánam de számítottam rá. Aztán olyan is volt, hogy bejött valahogy és nem bírt kimenni, összekente magát a kapuról gépolajjal, azt fel a falra, onnan meg a polizei levette az ujjlenyomatot...
Röviden kb ilyen itt lakni (ablakból): [link]

Szóval ez biztosan hozzájárul az átlag állampolgárénál nagyobb paranoiához.

Amúgy az se mindegy mikor laktál itt, mert a c-k itt voltak mielőtt a ház épült ('97), de csak kb. 2010 óta van egyre intenzívebb drog balhé polizei, bunyó, lopás, törés-zúzás.

Állomás környéke az most is nyugis hely, Borbás u. például. Maga az állomás kerékpártárolója az viszont gondolom célpont, nem volt bekamerázva.

(#44) csipszikutya válasza lezso6 (#1) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Nekem a biciklim anno 800ba állt meg, össztelos szörnyeteg. Igaz, hogy DH-ra épitettem de jo 5 éve csak turázok vele 95%ban aszfalton. Miért? Felér egy jo edzéssel. Mind a 2 telo lockolhato, de az a buz1knak valo :D
igy is van rajtam felesleg, had menjen le a soksok elvesztehetett energiábol :D
Havernak van egy jo KTM országutija, gond nélkül mentem vele 200 kilot, az elsö 10km volt csak egy kényszer pihi, hogy pontosabbra állitsam az ülést.
Az enyémmeé, jo kis 2.30as gumikkal meg elég 100km :D
mondjuk vádlim és combon lett is és még hol a nyár vége?

(#45) ivana válasza quailstorm (#35) üzenetére


ivana
Ármester

Azért egy jó 28-as csepellel lehet menni bőven, ellentétben az ilyen 26-os nyakló dögnehéz fémhulladékkal. (Van rendes országútim is, tudom milyen az ha van rendes váltás, de városban a váltó annyira sokat nem dob) Pesten megyek csepellel is bőven 20 feletti átlagokat :)

(#46) quailstorm válasza ivana (#45) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én a rozsdás tanyabike-ra mondtam, hogy nem lehet vele menni. Balástyán láttam párat, azokra a rendőr is ugrana. Összteló de fék sincs :DDD

Túra csepelt én nem ismerem, orosz félversenyt igen, az is egy használható gép a mai napig ha karban van tartva.

(#47) zolee5016


zolee5016
őstag

Nálam az Asti másodvirágzását éli,csak a váz régi...minden másra ott volt a Mastercard :DDD de mivel nem ismerem a tárcsát így nem került rá sehova sem..
LINK

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#48) vadkörte válasza quailstorm (#46) üzenetére


vadkörte
addikt

A régi túra Csepel egy igásló. Mentem egyszer ilyennel úgy, hogy 20 Kg kukorica volt a kormány jobb oldalán, 20 Kg a bal oldalon, 20-25 Kg valami a csomagtartón, ~40 Kg búza meg a vázon keresztben egy zsákban. :DDD Tekerni érdekes volt, meg a lengedező szatyroktól a kormámyzás is, de élmény volt. Igaz akkor kb 15 éves voltam, ma meg 37 vagyok. Mai fejemmel nem biztos, hogy megcsinálnám...

(#26) lezso6:
Rugós nyeregcső. A KTM-emhez az van, de az előfeszítő csavarral lényegében fix-re kellett húznom, mert a nyereg állandóan mocorgott jobbra és ballra is ~1-1 cm-t. Ritka idegesítő.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#49) lezso6 válasza vadkörte (#48) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A rugós nyeregcső szerintem is egy fasság, de ha valakinek kell, akkor inkább ezt, mint olcsó "össztelós" rettenetet. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50) lezso6 válasza csipszikutya (#44) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó, de te eredetileg rendeltetésszerűen használtad. Azért 800k-ért DH bringát nem sok értelme van aszfaltra venni, annyiért trekkingből olyan kapsz, hogy kb megy helyetted. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#51) vadkörte válasza lezso6 (#49) üzenetére


vadkörte
addikt

Olcsó össztelóst 1x próbáltam. Na az pont elég volt belőle. Egy nyeklő-nyakló szar volt.

Üdv. V. Körte

(#52) csipszikutya válasza lezso6 (#50) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Ez igy igaz, de annyi minden köt engem ehhez a biciklihez, hogy szerintem kirohad alolam majd. Bár mint mondtam, a sulyfeleslegben erösen segit nekem.
3 hét mulva jön velem körbe a balatonra, ismét.
Annak meg mi értelme, hogy menjen helyettem? :D

(#53) zolee5016 válasza csipszikutya (#52) üzenetére


zolee5016
őstag

3 hét mulva jön velem körbe a balatonra, ismét.
Ácsi ácsi .....társat nem akarsz?? azasszonnyal mennénk mi is júliusban....
Valaki volt rajtam kívül pénteken a pesti olimppiapróbán?? kellemes tekerés volt,bár kicsit túl lassú tempöt diktáltak a szervezők....60 km bejátszott össz vissz aznap de jó volt.....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#54) csipszikutya válasza zolee5016 (#53) üzenetére


csipszikutya
senior tag

ez a "dupla-randi" stilusu körbe tekerés lesz, asszonyállattal és barátom szintén asszonykájával, sajnálom.
De ha esetleg lenne PH!-s balaton körbe tekerés, arra szivesen mennénk! :))

(#55) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Fújd szarrá az egész biciklit wd40-nel ne sajnáld mert akkor nem ér semmit. viszont a fék kevésbé fog fogni, de ha mész vele kb 30 km-t (emelkedős-lejtős terepen) akkor el szokott múlani a fék gyengén fogása.

(#56) d@vee válasza bzolika10 (#55) üzenetére


d@vee
őstag

Mármint a fékre gondolsz, vagy telibe az egész bicajt? :D

Ja

(#57) vadkörte válasza d@vee (#56) üzenetére


vadkörte
addikt

A nyeregre különösen. Bár ha lehet ne WD40-et, hanem szilikont. :DDD Jóóó vastagon.

Üdv. V. Körte

(#58) dugo_ válasza bzolika10 (#55) üzenetére


dugo_
veterán

Tessék mondani, reszelőzsír van-e? ;]

(#59) d@vee válasza vadkörte (#57) üzenetére


d@vee
őstag

Na persze...:D

Ja

(#60) bzolika10 válasza d@vee (#56) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Én telibe szoktam az egészet, bár vigyázok hogy a fékre kicsit kevesebb menyjen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.