Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Poultier


Poultier
tag

Milyen gyorsan és mekkora lépésben növelted a súlyt az első 3-4 héten?

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

"Na de van egy kis fekete levese is a dolgoknak. Nem értem, miért nézik sokan ezt rossz szemmel. "
Mert egyszerűbb téged lebeszélni, mint neki megmozdulni.

Sárga kapszulát olvastad?

A vállad rendesen be van melegítve? Ha igen, lehet meg kéne néznie valami szakembernek.

(#3) d@vee válasza Poultier (#1) üzenetére


d@vee
őstag

Az első 3-4 héten vegyesen sikerült. Pl. Scott-padnál a harmadik hétre +10 kiló ment, míg kötéllel csigán tricepszre nem ment több súly, csak picivel több ismétlés. Guggolás és lábtoló hamar ment felfelé súlyban, fekvenyomás megint nehezen az első pár héten.

(#2) D1Rect Ez igaz, leszólni könnyebb.
Be van, de csak a bal kattog. És csak akkor, ha oldalemelésnél leengedem a súlyt. Ha felemelem oldalra, majd ott kitartom egy pillanatig, ebből a helyzetből pedig magam elé viszem a súlyzót (tehát oldalemelésből fel, de leengedésnél már előre emelésként engedem vissza) és onnan le, akkor semmi gond. Mint minden más vállgyakorlat is problémamentes. Az ízületvédőt kb. 2-3 hete szedem, hátha az segíteni fog, de ha nem akkor egy szakember kikérdezése nem árthat.
A sárga kapszulánk már egy részét elolvastam, meg is van itthol.

Ja

(#4) BoB


BoB
veterán

"Guggolás: 15 kg (nem nevet, ha TÉNYLEG szabályosan csinálja valaki,"

Á, minek, lehet azt olyan nagy súllyal is hogy alig tudsz rajta emelgetni: :DDD
csak erős idegzetűeknek: (lábtörés edzés közben)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5) JoeYi


JoeYi
őstag

azt végül nem írtad hány kiló vagy 2 hónap után.

Esetleg béres porcerőt próbáld. Ha csak a "kenőanyag" kevés a válladban akkor ez helyrehozhatja.

(#6) d@vee válasza JoeYi (#5) üzenetére


d@vee
őstag

75 kg most.
Éppen nézegetek másik támogatót a vállamhoz, mert fogyóban a mostani, úgyhogy kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#7) ncc1701


ncc1701
veterán

Ne foglalkozz a sok lusta hülyével. Egyszerűen vissza akarnak húzni a szintjükre, mert lusták mozogni akármit is.

Váll az ilyen, szar konstrukció. Szedhetsz izületvédőket is.

(#8) elithun


elithun
őstag

Gratula az eredményekhez! Így tovább!
Károgókkal nem érdemes foglalkozni, egyiküket sem győzi meg semmi (tudományos cikkekkel alátámasztott vélemények, stb), mert az ő szempontjuk mindig az, hogy miért is nem edzenek. Azokat a bálványokat pedig fent kell tartaniuk. :)

Hasonlóan testsúllyal indultam mint Te, de én hozzá 192cm vagyok. Javaslom a húzódzkodást. Rajtam sokat változtatott. Persze lehet már most is csinálod. :))

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#9) mettyuz válasza d@vee (#6) üzenetére


mettyuz
tag

Esetleg Arthro Guard vagy ha nagyon bika kell Arthroxon Plus?

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#10) D1Rect válasza d@vee (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem baleset után maradt sz@r a jobb vállam(terhelés hatására fájt is), reflexológus/csontkovács helyrehozta.
Az ortopéd doki szerint "semmi baj" nem volt vele, terheljem és használjam, majd jobb lesz...

(#11) elithun válasza D1Rect (#10) üzenetére


elithun
őstag

+1 csontkovácsra, és hozzáadok egy masszőr javaslatot is. Csodákat tesznek.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#12) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Szep szamok ennyi ido alatt.

Leginkabb a szendekkal van baj a beszologatoknal. Te elkezdtel valamit csinalni amig Ok nem. Nana, hogy visszahuznanak. Há nehogymarcsakmertazese :). Nem feltetlenul tudatossan csinaljak, ebben szocializalodtak. Nevezhetnenk egyfajta autoresponder reakcionak.

A munkaban megerosodni duma parasztvakitas. A munkaban mondjuk az anyagmozgatas a cel. Minden annak van alavetve, ami ritkan tortenik ugy, hogy a munkavegzonek is jo legyen.

Edzesnel iranyitott terheles a tortenik valamilyen cel erdekeben. Ez lehet valamilyen keszseg fejlesztese, nagyobb ero, nagyobb tomeg, karbantartas de akar prevencio vagy rehabilitacio. Mindez optimalis esetben ugy, hogy kozben nem verjuk szet a szerkezetet. Semmi koze nincs a kettonek egymashoz.

A vall egy fantasztikus szerkezet, konnyen serul nehezen gyogyul :) Nyomo gyakorlatokat is atneznem. Pl fekvenyomast. En szemely szerint fekvenyomasnal kerulom a szeles fogasokat. Tok jo az izomnak tok rossz a vallnak. Igaz nekem szemely szerint nem voltak/vannak testepito celjaim. Bar alapvetoen a youtubrol tanulas ellen vagyok most szemlelteteskent megneznem ott Brandon Lilly videoit errol (bench press).

Vallnal ami nalam igazan segit az indian club. Egyben a felso hati szakasznal is erzem pozitiv hatasait. Edzes elotti protokoll reszeve vallt nalam. SMR-el egyutt.

Egy alapgyakorlatot hianyolok meg, a felhuzast (deadlift). Ezt viszont valoban egy hozzaertotol erdemes megtanulni. Szemlelteteskent ismet Brandon Lilly-t hoznam fel.

Nem szabad abbahagyni, folytasd igy tovabb es jobbak lesznek a mindennapjaid. A hetkoznapi kihivasok is kevesbe fognak megviselni, jobban fog mukodni az idegrendszered is. Ezt mar kezded tapasztalni. A testunk mozgasra lett tervezve ezert nem art foglalkoznunk vele :)

(#13) RexMaximus válasza BoB (#4) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Maganak koszonheti. Ilyenek miatt se artana egy edzo, mentor vagy akarmi :)

(#14) d@vee válasza elithun (#8) üzenetére


d@vee
őstag

Köszönöm :R
Húzódzkodást próbálgatom, rendes széles fogással még csak néhány megy bele, de hátha beleerősödök idővel.

(#9) mettyuz Köszönöm az ajánlásokat, már írtatok itt néhányat, utánuk olvasgatok és eldöntöm melyik legyen. Persze a pénztárcám korlátaira is ügyelnem kell, így nehéz lesz a választás.
Amúgy jelenleg Joint-X-et szedek.

(#10) D1Rect Kiderül pár hét múlva, mennyire válik be másik ízületvédő.

(#12) RexMaximus Régebben (pár éve még), amikor még csak belekóstoltam a dologba, fekvenyomásnál kattogott a vállam. Oldalemelésnél nem. Na most ez fordítva van, fekvenyomásnál semmi gond nincs.
Felhúzást is csinálok, csak nem akartam túl sok mindent felsorolni. Annál 35 kg-val kezdtem, most kb. 65-70-el megy.

Ja

(#15) Mokó


Mokó
aktív tag

Gratula az eredményekhez,tessék folytatni,kitartást kívánok!

@BoB;Bolyhos Kornélt ismered?Ha nem az sem baj,nah ő törte el igen durván a lábát,orvos mondta itt nem lessz több lábnap,mostmeg meglehet nézni,az is egy szép történet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.