Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszönjük szépen Cifu! Vártuk már nagyon!
Lassan neki is állok elolvasni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Még csak átlapoztam de így is látható volt milyen pompás munka,köszönjük. :R

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#3) m0h0senator


m0h0senator
őstag

:C :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#4) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Masszív olvasmány. Köszönjük! :C

Live-Die-Respawn

(#5) Segal


Segal
veterán

A végére értem. :D
Egyelőre még elég ködös a dolog, át kell ezt majd még párszor olvasni de hatalmas köszönet érte :R

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#6) Cifu válasza Segal (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

A visszajelzéseket köszönöm szépen mindenkinek! :R

Ha adsz támaszkodót, hol találhatóak azok a ködfoltok, akkor lehet tudok segíteni azok oszlatásában, és a cikk minőségének javításában. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) #09990144


#09990144
törölt tag

A végére értem. Hát nem tette könnyebbé a várakozást a játékra :D Jó anyag lett, köszönjük!

(#8) Segal válasza Cifu (#6) üzenetére


Segal
veterán

Egyelőre túl összetett ez az egész.
Áprilisig majd még újraolvasom, de úgyis a gyakorlatban (ha már játszhatok is a játékkal) fog ez összeállni.
Addig úgyis van előtte egy picit kevésbé összetett sztorival rendelkező Doom Eternal :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#9) gyugyo79


gyugyo79
addikt

:R

(#10) LK


LK
addikt

szép írás, köszönjük

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#11) gbors


gbors
nagyúr

Szép munka, köszönjük :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12) UnA


UnA
Korrektor

Az idővonal (5. oldal) eléggé magán hordozza a 80-as évek világvége témájú filmjeinek a hangulatát – persze ettől függetlenül eléggé elborult... :)

(#13) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Az a Neurománc mindig annyira bántja a szemem. Hogy lehetett ennyire félrefordítani?

(ja és William Gibson)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#14) Xaels


Xaels
félisten

Nem semmi írás, mondjuk magát a P&P RPG játékmechanikáját nem részleteztem volna ennyire mert talán annak nem sok köze lesz a CRPG-hez. A játék múltját-jelenét viszont nagyon szépen elmesélted és érdekes is volt. Van pár elgépelés meg olyan rész ahol látszik a fogalmazáson gondolkoztál sokat mert több verzió keveredett kicsit össze. A későbbi oldalakról nekem személy szerint kicsit hiányzott még 1-2 kép illetve vannak kicsit rövidnek ható oldalak mint a cégek, szlengek.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#15) Cifu


Cifu
nagyúr

UnA: "Az idővonal (5. oldal) eléggé magán hordozza a 80-as évek világvége témájú filmjeinek a hangulatát – persze ettől függetlenül eléggé elborult..."

Igen az, egyfelől kellően sötét a hangulata, másfelől viszont azért messze nem harmonikus, komplett, koherens az egész. Nem véletlenül írtam, hogy azért láttam már ilyen téren jobban összeállított világ-hátteret is...

Carlos Padre: "Az a Neurománc mindig annyira bántja a szemem. Hogy lehetett ennyire félrefordítani?"

Egyfelől egyetértek, másfelől azért valljuk be, nem egyszerű tartalmilag és nyelvtanilag is helyesen áthelyezni magyarba a Neuromancer szót? Én se tudnék jobbat, mint megtartani az eredeti angol címet...

"(ja és William Gibson)"

Köszi, javítottam.

Xaels: "Nem semmi írás, mondjuk magát a P&P RPG játékmechanikáját nem részleteztem volna ennyire mert talán annak nem sok köze lesz a CRPG-hez."

Igazság szerint még júniusban kezdtem el írni ezt a cikket, a 2018-as játékmenet videókon még ott volt például a Humanity (Emberség) is a kibervereknél, ami aztán kiderült, hogy ki lett véve. A P&P CP2020 bemutató azért lett ilyen bő lére eresztett, hogy lehessen látni milyen játékmechanikából indultak ki. Amennyire én látom, a CP2077-t a CP2020 szabályaival kezdték el, aztán nekiálltak kidobni és megváltoztatni azokat a dolgokat, amik nem váltak be. Miután kezdtem belátni, hogy tényleg kár volt ennyire részletekbe belemennem, nekiálltam megvágni azt a részt, de sehogy sem akart összeállni egy egésszé. Végül hagytam az eredeti, teljes változatot, és az olvasóra bízom, hogy átugorja vagy végigolvassa.

"Van pár elgépelés meg olyan rész ahol látszik a fogalmazáson gondolkoztál sokat mert több verzió keveredett kicsit össze."

Ezeket nyugodtan lehet jelezni akár itt, akár privátban, és javítom őket! :R

"A későbbi oldalakról nekem személy szerint kicsit hiányzott még 1-2 kép illetve vannak kicsit rövidnek ható oldalak mint a cégek, szlengek."

Holnap még megpróbálom kicsit bővíteni, ha lesz erőm.
A szleng, cégek és bandák azért ilyen rövidek, mert nem akartam egy oldalra bezsúfolni őket.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) Carlos Padre válasza Cifu (#15) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Neuromanta. Pl.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#17) UnA válasza Carlos Padre (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez bénább ;]

(#18) gbors válasza Carlos Padre (#16) üzenetére


gbors
nagyúr

Az meg a cím jelentésének a másik felét veszíti el.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19) Carlos Padre válasza UnA (#17) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Az eredeti cím Neuromancer és nem Neuromance. A Neurománcköltő még szarabbul hangzik és könyv nem románcról szól. Kézenfekvőbb, hogy a neuromancer a neuro és a necromancer szavakból képződött, aki olvasta a könyvet az érti.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#20) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Cifu, nem csalódtam :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.