Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) gbors válasza Palinko (#45) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem akarom már soká húzni az offot, csak röviden:
- Nem vagyunk egyformák
- Az elmúlt 2-3 évben nem találkoztam olyan AAA játékkal, ami tetszett volna. Talán a BL3 Steamen... oh wait.
- Nekem az Assassin's Creed és a dögunalom egzakt szinonimák. 70 óra abból? Help!!!
- A vizuális / térbeli komplexitásban igazad van, de ez csak egy eszköz, amit tudni kell használni, hogy játékélmény legyen belőle. Ez nemhogy egyre jobban menne, hanem egyre rosszabbul.

Szóval játékélmény terén nekem elsősorban az indie / fél-indie (önálló stúdió, de nagy kiadói támogatással, pl. Klei) szektor szolgáltat. Nyúl meg puska ide vagy oda :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#52) Palinko válasza Cifu (#48) üzenetére


Palinko
tag

Megyek is és már olvasom is. Egyébként én tudatosan kerültem eddig a híreket mert olyan messze volt még a megjelenés nem fájdítottam a szívemet de mostanában kezdek lassan ráhangolódni a dolgokra és érdekel minden. Szóval nekem még a hírekből gyűjtött is megfelelt volna :D

Egyébként meg megkérném az urat, hogy itt is szóljon már néha hozzá, ne mindig csak a haditechnika. Legalább ott látnám az értesítőt az új üzenetről :D

(#53) olbaidhun válasza gbors (#51) üzenetére


olbaidhun
őstag

Valóban különbözünk, de ez így van rendjén.

"A vizuális / térbeli komplexitásban igazad van, de ez csak egy eszköz, amit tudni kell használni, hogy játékélmény legyen belőle. Ez nemhogy egyre jobban menne, hanem egyre rosszabbul."
Crysis kapcsán most már értem az összefüggésed... neked az is bejött, mert valóban jó az, ha egy FPS pofás. Azonban nem ezektől lesz igazán hangulata, vagy másnéven "játékélménye" egy stuffnak. Ez csak egy elem, aminek csúnyán elb@szták a súlypontját mostanában. Lásd a quake 1 még formabontó és kategóriájában a nagy meglepi volt, de már a 2-3, meg pl a doom3, rage1 is inkább a belbeccsel próbálta megadni az élményt. Több-kevesebb sikerrel.

Szóval ez egy ellentmondás, amit épp az indie oldott fel bennem. Ezt érzik a fejlesztők is, látható, hogy mindenki iparkodik visszanyúlni a gyökerekhez. Kevesen mernek nagyobbat álmodni.

Ettől eltekintve nagyszerű cuccok voltak valamikor (oks érkezett egy fél tucat az elmúlt 15 évben is), ahogy az Unreal részek is hozták az akkoriban elvárhatót egy darabig, nincs is ezzel nagy baj. A gond az, hogy teljesen felhígult az egész témakör, épp a gears-nél láttam legutóbb, hogy ez már unalomba fulladt és leamortizálták pl a Quake Championst. Doom16 a kivétel, erősíti a szabályt rendesen, második rész már para...

Techdemóból éppen ezért nem lesz örökzöld. Önmagában kevés a jó grafika. Legyen inkább gagyibb, pl half-life portal2 szintű... de legalább annyi belbeccsel és tartalommal! Talán épp emaitt a Black, Resistance, FarCry1-2 volt a vége, amit még aktívan nyomtam és élveztem közben. Csak ugye akkoriban jött a család, meg más projektek, nem is volt igazán tudatos, hogy annyi év kimaradt. Most meg visszatekintek és ilyen Zelda kategóriákat látok élvezeti faktornak. Multis PUPG, meg Fortnite helyett inkább SC2. Mert már alig akad egy-két kiváló stratégia... 20 év alatt?!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#54) Palinko válasza olbaidhun (#50) üzenetére


Palinko
tag

Köszönöm a beszélgetést úgy gondolom értékes volt még tudnánk folytatni szerintem elég sokat, de méltatlan lenne egy ilyen jó cikk alatt lopni a komment olvasók idejét ezzel. Majd talán máskor, más helyen még összefutunk :)

(#55) Hintalow


Hintalow
senior tag

Köszönjük a cikket, nagyszerű lett :R
A játékkal esetleg majd teszek egy próbát, de az asztalinak a feelingjét nem hiszem hogy tudja hozni.
Maradok annál inkább, hogy néha a DnD partik közé beiktatunk egy kis CP-t :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#56) LK válasza Hintalow (#55) üzenetére


LK
addikt

Ez így van. Az asztali elég jól összehozza az embereket. Egy évnyi nevetés és jókedv egy 4 játékból álló sorozat,de a mesélőn nagyon sok múlik. :)
ADND 2.0 még mindig a kedvenc. A pc-s játékok, csak segítenek kitölteni két játék közti időt :DDD Aki még nem játszott asztalit jó mesélővel az nem tudja miből maradt ki.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#57) #78693120


#78693120
törölt tag

Tartalmas és jó írás lett. :D

Rengeteg SR3 után jó volt a CP játékról is olvasni.

(#58) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Jó cikk lett, még nem is nagyon láttam itt ilyet, ami ennyire belement volna a részletekbe valamilyen témában. Respect :R

(#59) #78693120 válasza VinoRosso (#58) üzenetére


#78693120
törölt tag

Cifu űrkutatásról szóló cikkeit nem olvastad? :DD

(#60) carr


carr
őstag

fúbaz.... :R
köszi.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#61) VinoRosso válasza #78693120 (#59) üzenetére


VinoRosso
veterán

Dehogynem, szovjet űrhajózás és a többiek, de még azokat se találtam ennyire részletekbe menőnek.

(#62) Carlos Padre válasza VinoRosso (#61) üzenetére


Carlos Padre
veterán

És még így is csak a felszínt karcolgatta :)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#63) kchryss


kchryss
addikt

Kiváló cikk lett. Jó hogy Cifu és hozzá hasonló emberek még vannak a mai világban. Köszönöm a sok munkát amit az írásaidba fektetsz. ;)

Emlékszem 13-14 éves lehettem amikor a M.Á.G.U.S. után a Cyberpunk szerepjátékkal kezdtünk el játszani. Nagyon sajátos hangulata volt, talán kicsit túl fiatalok is voltunk hozzá akkoriban. Kíváncsi leszek a játék mennyire hozza majd vissza a régi érzéseket. Várom már. :)

(#64) opr válasza Cifu (#28) üzenetére


opr
veterán

Naughty dog? Szerintem oket se erdemes kihagyni egy ilyen felsorolasbol. Akkor sem, ha ps-exkluziv jatekokat csinalnak egy ideje. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#65) bucsupeti


bucsupeti
senior tag

Szuper cikk! Gratulálok!

Mi is játszottunk annak idején CP2020-at és mellette nagyon király volt még a Netrunner kártyajáték is ahol számítógép hálózatokat kellett feltörni/megvédeni. Azóta már megjelent ennik is az újragondolt kiadása Android: Netrunner néven.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#66) Lidl


Lidl
senior tag

Az biztos, hogy eddig is tervben volt a CP2077 megvásárlása, de ezután a cikk után már biztos.
Lehet, hogy még elő is rendelem ;)

Nagyon jó volt olvasni ezt a részletes leírást a háttérről. (Bár 3 napig tartott, mert úgy volt csak időm)

Régen én is játszottam Cyberpunk szerepjátékkal, de a részletekre már nem emlékszem. Nagyon sok mindent kipróbálunk akkoriban (Shadowrun, Star Wars, Tini-Ninja Mutant Turtle, :D , Call of Cthulhu, stb).
De ez a műfaj nagyon tetszik. (A William Gibson könyvek pedig alapok)

Azt hiszem még egyszer elolvasom az írást...

Lidl

(#67) aerosmith


aerosmith
őstag

úristen ez nem semmi infóanyag gratula a munkához. még olvasom.

(#68) arelim


arelim
tag

aljas módon vered föl a hype-ot a játék körül, mi?

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#69) Cifu válasza arelim (#68) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen, most lebuktam... :P

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#70) arelim válasza Cifu (#69) üzenetére


arelim
tag

az a baj, hogy engem is megfertőzött az írás. időm pedig nem nagyon lesz a játékra. :(

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#71) LK válasza Cifu (#69) üzenetére


LK
addikt

Január-február körülre kérjük a következő írást (reméljük lesz muníció) hogy kibírjuk az indulásig. :)

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#72) Cifu válasza LK (#71) üzenetére


Cifu
nagyúr

Rajtam csak részben múlik. Legyen miről írni először, mert most maximum azt tudom összefoglalni, amit a játék topicjában írtam eddig...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#73) Hintalow


Hintalow
senior tag

Pont most a hétvégén volt CP mese a haveroknál, sajnos nem tudtam ott lenni :(
Szenvednek, mert a felbérelt npc netrunnerek elszúrták a feladatukat, és ott állnak befürödve :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#74) Carlos Padre válasza Cifu (#72) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Van topikja?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#75) Cifu válasza Carlos Padre (#74) üzenetére


Cifu
nagyúr

Erre klikk.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#76) Carlos Padre válasza Cifu (#75) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Kosz, el is mentettem.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#77) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nem semmi ez a logout bejegyzés. Minden elismerésem a részletes beszámolóért!

***

(#78) Egonyolc


Egonyolc
aktív tag

én a snow crash-t is megemlítettem volna a könyvek között

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.