Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Jó is, de inkább rossz.
Kéne a fegyelem az tuti (bár ha megnézed a fegyelem addig volt jelen míg valaki sorkatona volt, utána bárkiből lehetett naplopó alkoholista(ahogy lett is)), viszont régen meg úgy szop*tták a katonákat, ahogy bírták. Nem egy öngyillkosági kísérlet és pszihológiai betegség alapja volt a sorkatonaság! Annak meg mi értelme? Nem Spártában élünk basszus! :F Szarul volt összerakva, kész.
Mondjuk ez Magyarországra teljesen jellemző. A nevelő/tanító/képző pozíciókban emberi hulladékok foglalnak helyet. (tisztelet a kivételnek) Gondolok itt az óvodákra/iskolákra/gyermekotthonokra/meg múlt időben a katonaságban lévő vezetőkre.

[mod]: Más megélni azt a 2 évet, mint hallani a sztorikat.

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#2) Anubiss


Anubiss
tag

A lusta részt rám értetted? :P

(#3) jookomak


jookomak
őstag

El kell menni rendőr szakközépbe, ott is végig lehet szopni két évet.

Hogy kell-e a kötelező sorkatonaság, abba inkább ne menjünk bele, nálunk okosabb emberek is vitatkoztak már ezen.

(#4) #51736960


#51736960
törölt tag

szerintem a katonaság már túl késő ahhoz, hogy embert faragjon valakiből.
gyerekkorban kellene normális nevelést kapni, pölö kötelező nyári cserkésztábor, vagy ilyesmi.

én rettenetesen rossz gyerek voltam, és az volt a "jutalmam", hogy minden nyáron egy három hetes sporttáborba irattak, ahol a lehető leggecibb oktatók hajtották ki a beled minden áldott nap. plusz a legkisebb vétségért is büntetés járt (többnyire futás a pályán, ha nagy volt a vétség, hátrafelé menetben kellett teljesíteni)

szerk: tehát szvsz a kötelező katonaság teljesen felesleges, max annak lenne értelme, hogy mondjuk mindenki (férfiak és nők) részt vennének egy hetes tréningen, ahol megtanítanák az embereket egy-két alap dologra (egyszerűbb támadások kivédése, alapszintű fegyverhasználat, stb), hogyha kitör a háború, mégse birkákként menjünk a vágóhídra...

[ Szerkesztve ]

(#5) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem egyik ismerősöm úgy kerülte el a katonaságot hogy bolondnak tetette magát :DDD Amúgy én nem mennék tényleg szarul van összerakva meg rohadt kemény és amint vége lenne mennék haza és ki nem mozdulnék az ágyból se!

(#6) total90 válasza #51736960 (#4) üzenetére


total90
veterán

Ott a pont. Itt, Szerbiába még van katonaság (civil és rendes). Aki rendes katonának ment ismerős, haver... mindenki mondta, hogy nagy nulla az egész. Eleinte szívatnak, de nem olyan módon, hogy azáltal valaki is fegyelmezettebb legyen, ott faragjanak belőle embert.
Jó példa erre egy helyi srác. 20 évesen akkora alkesz, hogy simán lepipál szinte bármilyen konkurenciát és elment katonának. Fél évvel később mint ha mi sem történt volna, ugyanúgy részegen fetreng a bolt előtt, ugyanúgy minden hétvégén a diszkó előtt fetreng...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) Rive


Rive
veterán

A kötelező katonaság három dologra 'jó':
- két emberév per koponya munkanélküliséget látszólag eltüntet szem elől
- megszakitja az ember esetleges karrierjét/vissza a kezdő körbe
- prima látens alkoholistát varázsol minden bekerülőből.

Nem kell. Aki nosztalgiázik, még mindig mehet a 'légióba - a többieket hagyja szépen békén.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8) Lauda válasza Rive (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Ehhez meg tegyuk hozza, hogy katonasag cimen tobb ezer szalon lopjak ki az allami lovet. Es ami a vicc, hogy meg most is ez megy, hiaba nato meg a tobbi flanc.

[ Szerkesztve ]

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

"Nos gondolkoztam kicsit ezen a témán"

Akkor gondolkozzál rajta még jó sokat mielőtt marhaságokat írsz.

2 évet elvenni az ember életéből mert csak?

(#10) csibor


csibor
őstag

Svájci típusú 3 hónap alapképzés,valamint aki vállalja évente 2 hét felhozó kiképzés.Így lenne olyan aki katonásan tudná megadni magát bárkinek.

(#11) spirit007


spirit007
senior tag

Sorkötelesség ?
Visszaemlékezni jó, benne lenni szopás!

Örülök, hogy a fiamnak már nem kötelező.
A rendet, tisztességet megtanulja otthon...

(#12) Krisinto


Krisinto
őstag

Akárki, akármit mond, én ha kellene bevonulnék katonának!
Fegyelmet, rendet tanulsz! Lesz belőled ember, nem úgy mint a mostani fiatalok nagy része aki reggeltől estig bulizik és iszik!
Én erősen gondolkozom azon, ha megvan az érettségi és szakma, akkor bevonulok katonának.
Legalább a Magyar hazát szolgálhatom, bár ez sem mindig igaz, hisz a tegnapi eset is mutatja, hogy nem csak Magyarországon lesz majd az ember, hanem Afganisztánban is. (Remélem azért néhányan tudják, hogy miről beszélek?!)

(#13) Rive válasza Krisinto (#12) üzenetére


Rive
veterán

Akárki, akármit mond, én ha kellene bevonulnék katonának!
Fegyelmet, rendet tanulsz!...

Hát, neked kétségtelenül használna is - legalább az illúzióid eltűnnének, hogy miről is szólt az a kötelező katonaság :K

A hivatásos és sorkatonaságot viszont ne keverjük.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#14) mexicanraven válasza Krisinto (#12) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

"Legalább a Magyar hazát szolgálhatom"

Kérdem én, hogy érted mit tett a haza?

when the sun shines, we'll shine together

(#15) 7600 GS


7600 GS
addikt

Hát nemtudom. Apukám a 80-as években volt katona. Annyi szerintem jó volt benne, hogy mentek sokfele, pl Szovjetúnió, kint lehetett a moszkvai olimpián. Tisztességes, rendes ember lett belőle, bár előtte sem volt fegyelmezetlen. Szerintem ha valaki fegyelmet akar tanuéni, ar menjen el például focizni, ott lesz fegyelem, tapasztalatból mondom.

(#16) jenei92


jenei92
senior tag

Ajaj milesz itt.. :D

(#17) Csuty94 válasza Lauda (#8) üzenetére


Csuty94
csendes tag

akkor erre annyit mondanék hogy nekem van ismerősöm aki belelát(ott)a pénzügyi dolgokba...focira többet költ a magyar állam mint a hadseregre..és ez nem poén!

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#18) Lauda válasza Krisinto (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Fegyelmet, rendet tanulsz! Lesz belőled ember,

Nem kotekedesbol kerdem, de ezt megis honnan veszed? :)

Csuty94 A ketto kozott en nem latok osszefuggest.

[ Szerkesztve ]

(#19) D1Rect válasza Csuty94 (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

:DDD

(#20) Csuty94 válasza mexicanraven (#14) üzenetére


Csuty94
csendes tag

Komolyan mondom te egy anti arc vagy...a saját országod nem érdekel..? :Y :F :W

Szerk: és érettségi után én igenis katona leszek!

[ Szerkesztve ]

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#21) 7600 GS válasza Csuty94 (#17) üzenetére


7600 GS
addikt

Talán azért költ többet, mert ha a focira költi a pénzt, akkor ott lehet szép nemzetközi sikereket elérni :U ... új játékosok, új stadion stb.... Nem kell követnünk a hülye amerikaiak példáját, hogy minden pénzt a fegyverkezésre költenek.

(#22) Hasek válasza Csuty94 (#20) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

És egy lóf*sznyi katonasággal mit akarsz az országért tenni? Két évig vered a brét a bázison - átvitt értelemben - és kész... de hogy szolgálja az országot az a kis akármi ami ebből összejönne? Ehhez kevés lenne. Vagy mondj valamit, ami miatt értelme lenne. Támadás esetén védelmet szolgálna? Hogyan? Bármely nagyobb ország tüsszent egyet, és már itt sem vagyunk. Tényleg csak arra lenne jó, hogy az emberek kezdeti éveiből nagyon szépen lecsippentenénk 2 évet, aztán ennyi. A nevelésről meg annyit, hogy akkor ezek szerint a mi apáink, tehát a 30-40-50 éves korosztály, most aztán olyan rendes és kulturált emberekből tevődik össze, mi? Fenéket. Van köztük rendesek jószerivel, de a csőcselék is megmaradt, pont ugyanolyan arányban, mint előtte...

Üdv. H

(#23) kovsol válasza Csuty94 (#17) üzenetére


kovsol
titán

mert mi nem vagyunk egy hadi nagyhatalom, mi majd küldünk kutyás mentőket keresni a sérülteket ;) ha meg mégis megtámadna minket valaki akkor a nato úgyis közbe szól

May the Force be with you!

(#24) Krisinto válasza mexicanraven (#14) üzenetére


Krisinto
őstag

Én teszek a hazáért, nem Ő értem.
Ennyit szerintem megérdemelne ez az ország...

kovsol:
Lehettünk volna. Nagyobbak lehettünk volna mint Németország, ha nem jön az a Trianoni "békének" nevezhető dolog. Sokkal többre vittük volna, mint most de hát...

(#25) Nyugdíjas válasza Krisinto (#24) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

El fogtok kezdeni Trianonozni? Csak kérdezem :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#26) spirit007 válasza Krisinto (#12) üzenetére


spirit007
senior tag

...mint a mostani fiatalok nagy része aki reggeltől estig bulizik és iszik!

Szerinted egy egy eltáv miről szólt ??? :DDD
Egyetlen hasznos dolgot lehetett egyébként megtanulni: hogyan csinálj úgy mintha dolgoznál.

(#27) D1Rect válasza Csuty94 (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Érettségi után menj el egy évre valami háborús területre önkéntesnek.
Akkor majd leesik, hogy a COD és a háború nem ugyanaz...

(#28) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Én lehúztam a két évet. Visszaemlékezve voltak jó sztorik, de alapjában dögunalom volt az egész. Úgy éltük meg, hogy ez a két év elveszett. Az első néhány hétben mindenki meg volt kissé szeppenve, de aztán a csibészek újra magukra találtak. A kiképzők is azon voltak, hogy elsumákolják a melót, nem tanultunk szinte semmit. Nem tudok olyan példát, hogy valakiből embert faragtak volna. Tök felesleges volt. A hadrafoghatóságunk egy vicc. Szükség lenne katonaságra, de az legyen önkéntes!

(#29) Móci


Móci
addikt

Baromság. Amit Rive leírt, azzal teljesen egyetértek.
Amúgy én is gondolkodtam tavaly előtt, hogy elmegyek hivatásosnak, mert nem volt teljesen biztos a munkahely, de talán jobb is, hogy nem mentem. Igaz műszaki körbe szerettem volna bekerülni, nem sima katonaként.
Gondoltam ez stabil, viszonylag jól fizető... Hát, a kedves hölgy a telefonban elég hamar 'lehűtött', mivel (ha jól emlékszem) maximum 2-3 éves szerződést ajánlott, aztán vagy maradsz, vagy nem a későbbiekben.
Lehet, hogy ez már változott, fene tudja.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#30) Csuty94 válasza D1Rect (#27) üzenetére


Csuty94
csendes tag

tudom hogy nem ugyan az..én nem egy vadmarha kocka vagyok akinek az a háború hogy lerakétázzuk a cuccot azt csókolom...

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#31) nem_tom


nem_tom
őstag

Mindezt, a szülőknek kéne megtanítaniuk.

(#32) D1Rect válasza Csuty94 (#30) üzenetére


D1Rect
félisten

Maradjunk annyiban, hogy addig nem tudod mi is a háború amíg nem láttad a saját szemeddel.
Ha azután úgy gondolod, hogy te igenis katona akarsz lenni, mert az mekkora jó, akkor hajrá.

(#33) mexicanraven válasza Krisinto (#24) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Hasek is leírta javarészt amit gondolok, de kiegészíteném azzal, hogy nem látom az országot érdemesnek arra, hogy ilyen áron tegyünk érte.

nem_tom: Teljesen igazad van. Az alapvető szocializálódás és annak a normái amik ma hiányozak egy nevelésből/gyermekből.

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#34) lujó55


lujó55
őstag

Mondjon már valaki egy normális katonatörténetet amire büszke! Tényleg kiváncsi vagyok. Én voltam katona 18 hónapot. Totál felesleges volt, mert amit megtanultam (kb. 2 hónap) az már sz.rt se ér, annyira modern fegyverek vannak. Ma már nem elöltöltős puskákkal kell háborút vívni, hanem információs hadviseléssel.
Akinek meg hiányzik, hogy szivatta a bevonuló kopaszokat az annyit is ér, azóta már biztos alkesz akivel a felsége se bújik ágyba. Nekem tök felesleges volt a másfél év, mert egyetem után jó lett volna egy kis pénzt keresni, ehelyett dohányszagú mosdatlan cig... tolvajokkal kellett közös zuhanyozni.
Kérdezzétek már meg aki volt katona, tudja-e hogy működik a harckocsi löveg giroszkópja.
Kiváncsi vagyok ki emlékszik még rá! ;)

(#35) lujó55


lujó55
őstag

Ja, majd elfelejtettem: a fegyelmet nem így kell kivívni! Egyszerűen a tiszteletadás hiányzik a sok rózsaszín inges bu.iból! Ők azok akik két parkolót foglalnak el, beállnak eléd a sorba, hangosan telefonálnak és megasztárt néznek. Ha lett volna apukájuk és anyuka nem a fodrászhoz vitte volna kis csemetéjét akkor normális felnőtt lenne. Szigorúbb törvények kellenek beleépítve a morális jog intézményét is.

(#36) tiv83us válasza lujó55 (#35) üzenetére


tiv83us
veterán

Mi a baj a fodrasszal meg a rozsaszin inggel? :F

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#37) potyautas válasza lujó55 (#34) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Én történetesen harckocsizó voltam. Nem értem, miért kellene tudni, hogyan működik a stabi. Elég, ha használni tudom. Ha elromlik, nem a keszem szereli. A célzáshoz kellett egy kis matek, de azóta már fejlődött a technika.

(#38) aXXon válasza tiv83us (#36) üzenetére


aXXon
senior tag

A fodrászt én sem értem, de a rózsaszín ing szerintem is gáz... :K

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#39) 7600 GS válasza aXXon (#38) üzenetére


7600 GS
addikt

Nem a fodrásszal van a gond, hanem a horrorárú extrém hajviselettel.

(#40) lujó55 válasza aXXon (#38) üzenetére


lujó55
őstag

Akkor egy ki fodrász-magyarázat:
Anyuka elmegy a fodrászhoz és elviszi a csemetéjét is, aki ott ücsörög, mígy anyuka feje elkészül :DDD Közben meg hallgatja a sok hülyeséget a legújabb parfümről, bundákról, műkörmös, meg ilyenek. A gyereknek az kéne, hogy apukával menjen szerelni, fát vágni, meg focizni.

(#41) lujó55 válasza potyautas (#37) üzenetére


lujó55
őstag

Na ez az! Akkor hát nem egy nívós oktatásban volt részed a seregben. Erre akartam rávilágítani. Egy német barátom a seregben tanulta meg hogyan kell nyomtatott áramkört tervezni. Azóta vezető konstruktőr a Physikinstrumente-nél. IO-panelokat gyártanak munkaállomásokba. Eredeti szakmája hidrogeológus volt.
No comment...

(#42) Yutani válasza Rive (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyetértek! És ahogy még előtted írták, nem lesz tőle senki derék legény. Sőt, a gyenge idegzetűek nagyon bele tudnak betegedni, még öngyilkosság is előfordult annak idején (főleg, ha a barátnő lelép a szolgálati idő alatt).

Én lehúztam 1 évet, és azt mondom, tök feleslegesen, 1 évet elvettek az életemből a nagy semmiért.

#tarcsad

(#43) potyautas válasza lujó55 (#41) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ne keverjük össze a hadsereget az egyetemmel! A katonát a fegyverzet kezelésére kell megtanítani, na meg arra, hogy alkalmas legyen szükség esetén a harcra. Ennyi.

(#44) lujó55 válasza potyautas (#43) üzenetére


lujó55
őstag

Igazad lehet! Én reagálom túl az egészet. Mindenesetre soha nem volt ínyemre a hierarchikusan felépített szervezeti modell. Nekem ne mondja meg egy 8 elemit végzett, hogy mit csináljak. A fegyver-használatot meg lehet tanulni tanfolyamon is, a harci szellemhez meg elég nekem, ha valaki beparkol a helyemre :DDD

(#45) ollie válasza csibor (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Még ott van a lehetőség, hogy pénzzel kiváltsd a szolgálatot.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.