Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ahol gyár van, ott az épület tetejéig ér a köcsögölés. Háromban dolgoztam eddig, mint diákmelós, abból 1 volt ettől mentes, de körülbelül nem is nagyon van több.

Másik 3 ismerős által, mindegyikbe köcsögöltek. Húsipar, sokszor 16-17 óráig bent tartották az embereket. Ha nem dolgozod le, holnap nem jössz.

Sajnálom, remélem találsz munkát hamarosan.

(#2) Csoffadalom válasza aero. (#1) üzenetére


Csoffadalom
tag

Sajnos mindenhol ez megy. Köszi, én is remélem. Csak nem tart hónapokig megint.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#3) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát igen azt hiszem erre mondják azt, hogy nem minden az aminek látszik. Ezt a belsős, meg külsős alkalmazott széthúzást marhára nem értem egyébként. Mi értelme van?:U Ha még a vezetőség is utálja őket, akkor mi a francnak alkalmaz ilyen munkaerőt? Részvétem az állásvesztés miatt, bár nekem most már több mint 5 éve van állandó állásom, de ez előtt többször tettek már lapátra engem is. Nem jó érzés. Ráadásul néha nekem is komolyan vissza kell fognom magam, mert mindig felidegesít valaki. Sajnos a főnökeinket nem mindig az eszük miatt nevezik ki, ezt elég sokszor tapasztaltam már.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4) Csoffadalom válasza Cyberpunk (#3) üzenetére


Csoffadalom
tag

Hogy mi értelme van? Órabérben kb 100-150 forint. Ennyit spórolnak maguknak, autóra, házra stb. És igen, hogy nem az eszük, vagy a jó munkájuk miatt lettek főnökök, hanem a nagy és hosszú nyelvük miatt.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#5) alibaba78 válasza Csoffadalom (#4) üzenetére


alibaba78
őstag

Szerintem arra gondolt, hogy mi ertelme a szethuzasnak? Attol meg nem lesz gazdagabb, nem fogjak eloleptetni, mert undokoskodik a kozvetett kollegajaval.

Egyebkent a cegnek nagy valoszinuseggel Te tobbe kerulsz, mint az, akit kozvetlenul alkalmaznak, mivel az ugynokseg dijat is ki kell csengetni. Az ok, amiert ez megeri, hogy konnyebben eltavolitsanak, ha akarnak.

(#6) Csoffadalom válasza alibaba78 (#5) üzenetére


Csoffadalom
tag

Igazad van ezt kifelejtettem. De akkor sem értem, a régi melósok utálnak, a főnökök utálnak, mindenki csak b...ogat. Ez lenne a lényeg vagy mi?

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#7) alibaba78 válasza Csoffadalom (#6) üzenetére


alibaba78
őstag

Nem utal, hisz nem is ismer. Egyszeruen frusztralt, es epp Te voltal keznel, akin le lehetett vezetni a feszultseget. Ne aggodj, szinte minden munkahelyen fellelheto ez az allatfaj. Es nem csak Magyarorszagon talalkozhatsz veluk. Mondhatni dolgoztam mar jo par helyen, de meg nem volt olyan, ahol mindenkivel joban lettem volna.

(#8) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Akkor csak én vagyok olyan "nyomorék", hogy belsősként mindig is úgy álltam a dolgokhoz, hogy segítek beilleszkedni a kölcsönözötteknek, körbevezetem és ellátom őket a tőlem telő legjobb tudásom szerint infókkal, ha erre van módom? :U

Én is kölcsönzött emberként indultam anno Pécsett és nagyon keményen szívtam a többiekkel együtt, mire megkaptam a belsős számom. Közben hatszor rúgtak ki és hívtak vissza. De visszamennék: csak már nincs hová. :(

Jelenleg közmunkás vagyok a 3 szakmámmal, minimálbéren. Na itt mindenki főnök akar lenni. Folyamat b*szogatják az embert a munkatársak közül is többen.

(#9) Csoffadalom válasza Keeperv85 (#8) üzenetére


Csoffadalom
tag

Miért lennél nyomorék??? Mert emberként bánsz a többiekkel? Közmunkára nem fogok elmenni még véletlenül sem, ne szúrják ki a szemem pár fillérrel. Az amit ott kapnék még a villany számlára sem elég.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#10) Huma


Huma
addikt

Mikor tiltják már be a munkaközvetítő cégeket?

Azt már én is észrevettem, hogy nem éri meg lelkiismeretesen dolgozni ha nincs erős kontroll mert a többi munkás kihasznál és veled végezteti el a saját munkáját is. A klikkesedés is tipikus emberi viselkedés. :(

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#11) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ahogy már én is szóltam a művezetőmnek: Azt a lovat ütitek amelyik húz! Aztán majd nem fog húzni! - Nálunk ez nem lesz gond csak megérzik majd.

(#12) Cyberpunk válasza Huma (#10) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az egy jó kérdés. A gond az, hogy például hozzánk sem vesznek fel már mást, csak kölcsönöznek. Igaz nálunk nincs ez az utálkozás. És a bánásmód is jobb. Legalább is az én műszakomban meg részlegen. Mi nekünk érdekünk mindent elmagyarázni úgymond "betanítani" az újoncot ugyan is mint a legtöbb multinál itt is ha büntetnek kollektíve teszik azt. Nálunk inkább a vezetőség fejével van a baj. Ha elcsesz valaki valamit, nem nézik mennyi a kiesés, vagy mekkora a kár, megy fegyelmire és borítékolható az azonnali hatályos kirúgás, méghozzá fegyelmivel. Mert hát a jelenlegi kormánynak köszönhetően megtehetik. Ugye az az elv van nálunk, hogy minek tartsa meg a dolgozót ki kell rúgni, azt majd hoznak valakit a helyére. Nos ez egy komplikált munka sok mindenre kell figyelni, hozni kell a darabszámot, különben basztatás van. De el ne csessz semmit mert megröptetnek. Nos egy új embernél jobb esetben legalább 2-3 hónap mire legalább a szüneted idejére ott lehet hagyni. És persze ez miatt folyamatosan csökken a termelékenység, mert hát ki kell rúgni az embert, nálunk nincs szóbeli meg ilyenek. De hát legalább van hol dolgozni. Csak minden nap idegbetegen megyek be, és az meg nem tesz jót az állandó stressz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A Cumigyárban legalább a törzsmelósok nem másztak rá a béreltekre.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) Eastman


Eastman
őstag

Két dolog jutott eszembe:

Attól a cégtől kaptam állás ajánlatot, ahová 10 éve próbálkozom bejutni. A csömöri tampongyárból hívtak, targoncás munka miatt.

...és sikerült! Szerintem épp' itt az ideje, hogy legalább egy szinttel nagyobbat álmodj! A cumigyárnál és a tampongyárnál is.

...kimentem cigizni, és elgondolkodtam.

Nincs pénzed, tartozásaid viszont vannak és olyan úri pássziókra költesz mint a cigi?

Fogj egy alkoholos filcet és írd fel otthon a fürdőszobatükörre a most reálisnak tűnőnél picit nagyobb álmod! Ezzel kapcsolatban igazán nincs vesztenivalód.

Minden reggel, mikor a tükörbe nézel, nézz a saját szemedbe és mondd hogy Szeretlek! ...és írd ki a tükörre az álmod, a vágyaid.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15) Keeperv85 válasza Csoffadalom (#9) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tulajdonképpen igen. Ha a másik oldalon állnál és te lennél az, aki hajtja őket kifulladásig, akkor nem te húznád a rövidebbet. Az emberségességből nem lesz mit ennem. Ha az utcára kerülök, vajon ki lenne, aki emberséges és nem köp egyet a nyomorult koldusra? Vajon ki az, aki viszonozná is azt, hogy nem aláztad meg és nem csak hasznot próbálna belőled húzni? A te munkatársad is azt használta ki, hogy tudta, érezte, hogy van annyi emberi tartásod, amivel megállod, hogy ne menj rajta keresztül a targoncával a sorozatosan elkövetett bunkóságai után dühödben...

A közmunkával meg nem riogatni akarlak, de... de igen: el fogsz. Mikor már nincsen hová fordulj és csak az van, vagy másképp elveszik azt a 22 ezret is, akkor az ember már nem "válogat". Csak legyen. Éppen itt van 40 ezre Ft csekk elmaradásom, meg 277 ezer az OTP felé. Biztos nem tudom kifizetni. Jöhetnek foglalni, amit szeretnének. Már semmi sem maradt, amire nem mondanám: "Vegyétek csak el, nem számít már SEMMI!" Sőt! Vihetnek a börtönbe is, nem fogok tiltakozni. Nincsen miért... Nem loptam el, nem tolvaj vagyok, csak nem tudom időben visszaadni. Ha ez bűn, akkor vállalom a következményeket.

(#16) Csoffadalom válasza Eastman (#14) üzenetére


Csoffadalom
tag

Azért volt álom meló mert nagyon jó volt a fizetés, és ezért költhettem nyugodtan az úri passziómra. A tartozások is rendben voltak kifizetve, sőt már előre is volt pár fizetve. Hát most nem lesz, legalábbis három hónap múlva biztosan. Nincs se lelki furkám se egyéb bajom, tudom hogy ennél jobban nem dolgozhattam volna. De ezzel az országgal és rendszerrel már tele a tököm.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#17) Csoffadalom válasza Keeperv85 (#15) üzenetére


Csoffadalom
tag

Igen tudom igazad van mindenben. A közmunkát úgy értettem hogy nem akarok menni és értelmét se látom.

Ó a drága otp. 2022-ig van időm vissza fizetni másfél milliót, vagy jönnek foglalni, csak azt nem tudom mit visznek el? A házra nem tudják terhelni, mert négy tulajdonosa van, a cuccaim meg anyám nevén vannak és tudtommal csak azt vihetik el ami az én nevem van.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#18) Keeperv85 válasza Csoffadalom (#17) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"azt nem tudom mit visznek el?"

Téged. Közmunkára, vagy csinálnak helyet valamelyik süllyesztőben. Tudod, ahová az embereket azért viszik, hogy megtanulják, hogy ha nem vagy egy undorító emberforma állat, egy két lábon járó féreg, akkor te vagy az, akit el lehet taposni. Akkor te vagy, aki becsületesen dolgozik... a többiek helyett is.

Az a baj, hogy mi rossz felé mentünk az egyedfejlődésben. Nemhogy beálltunk volna arra az oldalra, még inkább távolodunk tőle. Tőlem megkérdezték, akarok-e csoportvezető lenni. Mondtam, hogy csak akkor ha nem kell megalázzam azokat, akikkel egy helyről kezdtem. Valamiért nem lettem csoportvezető... Szerinted? :) Na meg azt kérdezték, hogy "Össze tudod írni kiket kell büntetni napi szinten? Vagy kit kéne kirúgni?!" Vagy az én agyam van fordítva bekötve, vagy valami nem volt ezzel rendben. Nálam ez úgy ment volna, hogy összeírom azokat, akik gyengébben teljesítenek, hogy utána átbeszéljük mi a baj, miben tudok segíteni. Meg azokat is, akiken látom, hogy jól dolgoznak, hogy lehessen őket valami aprósággal jutalmazni. Nem pénzzel, hogy a többi féltékeny legyen. Nem. Akár csak pár emberi szóval, vagy egy picit több szünettel. Az elképzelés persze életképtelen. :N

(#19) Cyberpunk válasza Csoffadalom (#16) üzenetére


Cyberpunk
félisten

De ezzel az országgal és rendszerrel már tele a tököm.

El kell keserítselek, nem csak nálunk van ez így. Most kimész külföldre, tudnák mesélni erről. Na szóval ott még jobban kell tűrni.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) Lauda


Lauda
félisten

Milyen jogsid van, iskolad?

(#21) Csoffadalom válasza Keeperv85 (#18) üzenetére


Csoffadalom
tag

Vigyenek b...ák meg vigyenek! Letojom. Elhiszed nekem hogy már semmi sem érdekel?

Amit meg leírtál az undorító dolog, ha nem teszed meg lenyomják a torkodon, vagy te repülsz. Ez ma magyar ország 2013-ban. Siralmas.

Lauda: 8 általánosom van meg a targoncás jogsi kilenc éve.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#22) Lauda válasza Csoffadalom (#21) üzenetére


Lauda
félisten

B-s jogsid sincs?

(#23) Keeperv85 válasza Csoffadalom (#21) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Vigyenek b...ák meg vigyenek! Letojom. Elhiszed nekem hogy már semmi sem érdekel?"

Lásd, feljebb én is ezt mondtam. Törjék rám az ajtót, vigyenek! Nem fogok ellenkezni. Megyek, ahová menni kell. Ahová tartozom...

(#24) Csoffadalom válasza Lauda (#22) üzenetére


Csoffadalom
tag

Nincs sajnos.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#25) Lauda válasza Csoffadalom (#24) üzenetére


Lauda
félisten

Azert nem artana fejlodni a 8 altalanos es targoncas jogsitol kicsit felfele. Egy B-s jogsival kb 1 nap alatt talalsz munkat.

Tanyleg joindulatbol mondom, nem leszolas esatobbi.

(#26) Keeperv85 válasza Lauda (#25) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Van róla fogalmad mennyibe kerül egy B-s jogsi? :U Valaki fizeti? Én is szívesen megyek akkor megcsinálni!

(#27) Lauda válasza Keeperv85 (#26) üzenetére


Lauda
félisten

Megoldod, ahogy mas is. Gondolom azt varjatok, hogy csak ugy hulljanak a milliok az egbol. Nekem se fizette senki.

(#28) Csoffadalom válasza Lauda (#25) üzenetére


Csoffadalom
tag

Lényegében válaszoltak már helyettem is, de igazad van ezt tudom. Ha hiszed ha nem épp idén gondolkoztam el a jogsi megszerzésén, még fizetni is tudtam volna a fizetésemből, de már az sincs. Úgyhogy bukta ez is, mint minden más.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#29) Keeperv85 válasza Lauda (#27) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Közben volt munkahelyed, aki elengedett az oktatásra, elnézte hogy te éppen vizsgára mész... blablabla... ismerős történet:

Most gondold át légszíves újra és magadban válaszolj a következőkre:

- Magad fizeted a saját lakásodra a rezsit?
- A kocsid hitelre van? Ha igen, a részleteket te fizeted rá?
- Ha elvesztenéd a munkahelyed a kurzus közben, akkor is lenne annyi pénzed, hogyha mindez rád szakad, akkor tudd folytatni?

Ha abban az álomvilágban élsz, hogy "igen", akkor nem kívánom, hogy felébredj belőle. Addig örülj, még azt el tudod hinni!

(#30) Csoffadalom válasza Lauda (#27) üzenetére


Csoffadalom
tag

Én nem várom a milliókat, nekem sem fizet senki semmit. Csak per pillanat nincs munkám és pénzem sem, anyám 82 ezres nyugdíjából meg nehéz lesz kibekkelni a jogsira valót. És a tartozásokról meg egyebekről még nem is beszéltem. De majd lesz valahogy, eddig is túléltük. Ez a harmadik eset. Eddig mindig túléltük valahogy, most sem lesz másképp.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#31) Lauda válasza Keeperv85 (#29) üzenetére


Lauda
félisten

Engem nem erdekel mit hordasz itt ossze. 16 eves korom ota senki sem segitett, amim van azt magam haracsoltam ossze es fel tudok mutatni sok mindent mind ertekben mind iskolaban. Ennyit errol.

De mondjuk a forumon valo rinyalas helyett pl lehetne angolt vagy nemetet tanulni, rengeteg ingyenes tananyag van a neten es ki lehet menni ausztriaba ezer euroert pincerkedni/mosogatni. Lehetoseg van, csak tenni kell erte.

[ Szerkesztve ]

(#32) Keeperv85 válasza Lauda (#31) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

16 éves korodban elköltöztél otthonról? Mert ha nem, akkor a témát ejthetjük is...

"ki lehet menni ausztriaba ezer euroert pincerkedni/mosogatni."

Az útiköltséget, meg a szállást meg kifizeti a szeretet szolgálat... japersze... :U

[ Szerkesztve ]

(#33) Vakegérke válasza Csoffadalom (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nocsak. Anyukádat is lapátra tették?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34) Szplöttyy válasza Lauda (#31) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Hol talalok munkat b jogsival? Barmi erdekelne! Bujom a netet, de eddig semmit se talaltam.

Mod: Johet pu-be is!

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#35) Csoffadalom válasza Vakegérke (#33) üzenetére


Csoffadalom
tag

Még nem, csak azt a pénzt nem említettem annyira kevéske. 51 év után fingot nem ér az a pénz amivel kiszúrják azt az egy szemét.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#36) Csoffadalom válasza Szplöttyy (#34) üzenetére


Csoffadalom
tag

Én már nem egy állás interjún is voltam, amiket épp azért buktam el mert nem volt B-s jogsim. Igaz, ez tavaly volt.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#37) Cyberpunk válasza Vakegérke (#33) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az enyémet nemrég lapátra tették. A helyi iskolában volt takarító, csak hát az állam kiszervezte ezt egy külsős cégnek, akik csak közmunkásokat alkalmaznak erre a célra, tehát így anyám is repült. Mit is mondtak, 1 millió új munkahelyet teremtünk vagy mi? :U És hát 50 felett már nem egyszerű melót találni senkinek sem. Ráadásul őstermelő, így munkanélküli sem jár.

A jogsis témához meg: igen nekem sincs, mentségemre szóljon én próbálkoztam vele, csak szépen elévült, a vizsgák meg nehezen akartak összejönni. Sajnos én ilyen izgulós típus vagyok, és ez vizsgán visszaüt.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#38) Csoffadalom válasza Cyberpunk (#37) üzenetére


Csoffadalom
tag

1 millió közmunkahelyet teremtenek. De azt tutira.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#39) Cyberpunk válasza Csoffadalom (#38) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ettől tartok én is.:U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#40) alibaba78 válasza Keeperv85 (#32) üzenetére


alibaba78
őstag

Lattam embert, aki a nyomdagep mellett, ejszakai muszakban keszult a jogi egyetemi diplomamunkajara. En 16 eves korom ota magamat tartom el, 20 eves koromban pedig mar egy szulom sem maradt, akire tamaszkodhatnek. Nincs sem magasiskolam, sem 5 bizonyitvanyom, es a szakmam is kihalt mar (konyvkoto). Ennek ellenere koszonom, megvagyok. Eltem en is apropenzbol vett konzerven, de tudtam, mit akarok, es nem adtam fel. Munka mellett is lehet munkat keresni, csak szervezes kerdese. Maximalisan megertem a te helyzetedet is, meg a cikkiroet is, azonban ne felejtsd, a sajat sorsod alakulasaert csak sajat magadat okolhatod.

""ki lehet menni ausztriaba ezer euroert pincerkedni/mosogatni."

Az útiköltséget, meg a szállást meg kifizeti a szeretet szolgálat... japersze... "

Ilyen hozzaallassal valoban nem fogsz sehova sem jutni. Erzesem szerint nem vagy hulyegyerek, hat ne torodj bele abba, ami most van!

(#41) Gergő_


Gergő_
őstag

Nagyon erősen kategorizálod a munkatársaidat és mindenkit aki körülötted mozog. Teljesen felesleges gondolkodás.

Nem hiszem el hogy mindenki kisebbségi, buzi, paraszt, bunkó, buta, hülye, öreg stb.

Szerintem szar a karmád, tegyél valami ellene kérlek...

Ja pl. alibaba78 fórumtárs mesélhetne neked, hogy milyen a -1-ről indulni, és mégis él, nem adja fel. :R

[ Szerkesztve ]

(#42) Keeperv85 válasza alibaba78 (#40) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Ilyen hozzaallassal valoban nem fogsz sehova sem jutni. Erzesem szerint nem vagy hulyegyerek, hat ne torodj bele abba, ami most van!"

Jelen pillanatban nem tehetek mást, mint hogy "beletörődöm". Legalábbis látszólag. A tervezés, az átszerveződés az folyamatos a háttérben mögötte, csak egyelőre nincs visszahatása. Vagyis van. Az a 277 ezres banki tartozás pont egy ilyen "kirándulás" végeredménye...

Addig szép az elképzelés, hogy az ember önállóan induljon el, tartsa el magát. De ilyen csak elvétve adatik meg valakinek 100%-ban. A többség inkább abban az illúzióban él, hogy ő baromi önálló. Közben ha kivennénk a képletből azokat a részeket, amit nem magának köszönhet, akkor bokán f.sná magát a "na most mi lesz velem??" kérdései közben.

A legtöbb embernek nem jelent gondot a lakhatás a szülői házban, nem fizet rezsit, vagy csak saját kis részét 18 éves koráig. Van aki mos, főz, takarít utána. Ha mindezt még magadra veszed, akkor nem, vagy nem biztosan tudsz belevágni még valami pluszba.

Kell egy jogsi? Oké. Ahhoz el kell járni az oktatásokra, a gyakorlásra, el kell menni vizsgázni. Közben mellette kéne élni is: enni, lakni stb. 12 órában váltott műszakban dolgoztam: azzal hogy egyezteted mindezt össze?

"Lattam embert, aki a nyomdagep mellett, ejszakai muszakban keszult a jogi egyetemi diplomamunkajara."

Állítsd oda a szalag mellé 12 órában a két csavarhúzóval egyszerre dolgozni, ahol én voltam. Közben készülhet a diplomára. Megnézem sikerül-e. Ha igen, akkor >> :R

(#43) Csoffadalom válasza Gergő_ (#41) üzenetére


Csoffadalom
tag

Az hogy szar a karmám már rég tudom. És mégis mit tegyek ellene?

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#44) Lauda válasza alibaba78 (#40) üzenetére


Lauda
félisten

Ilyen hozzaallassal valoban nem fogsz sehova sem jutni.

Ez a lenyeg. A legtobben beleesnek abba a hibaba, hogy mindenben csak azt keresik, miert ne sikerulne. Pedig sikerulne az, csak azt kene keresni, hogy hogyan. Es persze akinek sikerul, az meg biztos azert volt, mert a szulo nyomta hatulrol igy vagy ugy. Hat nem.

(#45) Kolondrum válasza Gergő_ (#41) üzenetére


Kolondrum
félisten

csoporton belül én is így vagyok. A szép az,hogy a fizuemeléskor titokban kialakíttott lista szerint kategorizáltam a népet. Pedig azt a főnököm állította össze.

(#46) Coccolino_O válasza Huma (#10) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"Azt már én is észrevettem, hogy nem éri meg lelkiismeretesen dolgozni ha nincs erős kontroll mert a többi munkás kihasznál és veled végezteti el a saját munkáját is."

Ez milyen igaz, sajnos.

(#47) gaborbol válasza Csoffadalom (#43) üzenetére


gaborbol
őstag

(#48) Csoffadalom válasza Coccolino_O (#46) üzenetére


Csoffadalom
tag

Pontosan, ha meg azt mondod hogy nem csinálod még te vagy a köcsög, vagy ki is rúgnak.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#49) Vakegérke válasza Coccolino_O (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

Attól függ. Ha van olyan, hogy kimért meló, akkor elmehet mindenki a faxba, ha a saját dolgom elvégzem.

Az írás kapcsán én talán másként jártam volna el, mint a panaszos. Látványosan tettem volna mindazt, amit kell, hadd vegye mindenki tudomásul, hogy én bizony dolgozom. Pár szó csevegés itt, meg ott, hogy emlékezzenek rám, és "bocs, szorít a meló, mennem kell" dumával targoncáztam volna tovább.
Logikus, hogy felszaporodott volna a meló, és ha a górék érdeklődnek, hamar rájöhettek volna, hogy kik is a lógósok.

Passzív ellenállással is le lehet rázni azokat, akik ki akarják használni az embert. Erről már beszéltem máshol, de nem tartom etikusnak, hogy ide linkeljem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50) Csoffadalom válasza Vakegérke (#49) üzenetére


Csoffadalom
tag

" Pár szó csevegés itt, meg ott, hogy emlékezzenek rám, és "bocs, szorít a meló, mennem kell" dumával targoncáztam volna tovább.
Logikus, hogy felszaporodott volna a meló, és ha a górék érdeklődnek, hamar rájöhettek volna, hogy kik is a lógósok."

Na ezzel csak az a bajom hogy a főnököknek mind1 volt, mert leszarták. Ha csak egy raklap volt a csarnokban azért ordítoztak, ha 30-40 azért is. Mindegy csak ordíthassanak. Magasról leszarták ki a lógós és ki nem.

[ Szerkesztve ]

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#51) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Tulajdonképpen mi lett volna ha beilleszkedsz és te is ugyanúgy csinálod ahogy a többiek?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#52) Csoffadalom válasza $p@rr0w (#51) üzenetére


Csoffadalom
tag

Vagyis szarok bele mindenbe? Csinálok pár balesetet meg összetörök ezt azt amazt? Valszeg még ott dolgoznék....

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#53) Coccolino_O válasza Keeperv85 (#32) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Általánosságban elfogadott a vendéglátásban, hogy a szállásod és kajád állva van, persze biztos vannak kivételek, ahol fizetni kell ezekért, de általában nem ez a jellemző.

(#54) Kolondrum válasza Csoffadalom (#52) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ők a profik ahogy szokták nálunk mondani.
Elmesélek valamit neked. Kollégám előre vetített egy szituációt és igaza lett. Ő a dolgozók közé tartozik ahogy én is. Annyi volt, hogy a saját munkám kicsit elhúzódott mert nem időben szóltak nekem, hogy boccs ma más a munkád, ezért később kezdtem el. A t.kollégák hozzászoktak ahhoz, hogy megcsinálok az ő munkájukból is egy adott fázist, de ma nem, ámde figyelmeztetett a kolléga vigyázz mert megbontod a szokást te leszel a szar előre szólok. Jött a kérdés, hogy ugye ma is megcsinálod? Mondom nem.
Kész lettem a munkámmal jövök fel a mindegy hogy honnan és képzeld én lettem a szar szemét. A szép az ,hogy hangos bemondóba is szóvá lett téve. Megszokták, hogy én meg a kolléga mindent megcsinálunk. Hát nekem kezd ebből elegem lenni. Sajnos csak az hibázik és azt lehet ütni aki csinál is valamit, aki semmit azzal nincs mit kezdeni, papíron minden oké.
Ők profik, én még nem tartok itt. Nem is hajtok rá, de arra igen, hogy ezeket kigolyózzák.
Röviden: Én nyugodtan vonulok el napi 5 percre kávézni, ők ezt nem tehetnék meg 6x, de mégis megteszik. Nekem egy munka tegyük fel 3 óra, nekik meg 8, azaz a teljes nap, mert profik.

[ Szerkesztve ]

(#55) Cyberpunk válasza Csoffadalom (#50) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ilyen mentalitással nem lehet egy gyárat működtetni.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#56) Vakegérke válasza Csoffadalom (#50) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudod jól, hogy nem vagyok ellenséged. Így értelmezd, amit mondok.

Ha egyszer nem érdekelte a górékat, hogy ki a lógós, akkor miért dolgoztad ki a beled? Nem csak veled ordítoztak volna.
Felszaporodott volna a meló, sok raklap felhalmozódott volna. Hányan is voltatok egy műszakban? Ketten, ugye? Megoszlik a felelősség, a társad is kapott volna a buksijára.
Az pedig érdekes, hogy az előző műszak is rád hagyott egy rahedli melót. Velük nem ordibált senki?

Bár az alkatod megvan hozzá, mégsem vagy képes arra, amire például én. Nem tudod lerázni magadról a parazitákat.
Ha meggondolom, ez nem is alkat kérdése, hanem az, hogy ki tudok-e állni magamért, hagyom-e, hogy mások a fejemre nőjenek, holott azonos beosztásban vagyunk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#57) Coccolino_O válasza Csoffadalom (#52) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Keresni kell valamit, mindegy mi az, legalábbis jelenleg. A munkaügyi központtól semmit se várj, mert semmit sem ér.

Profession.hu-n van pár targoncás álláshirdetés, de biztos máshol is lehet találni.

Anno azért nem lettem Fressnapf alkalmazott, mert nem volt targoncás jogsim. Szóval akár érdemes őket is körbekérdezni, értelemszerűen a legközelebbi bolttal kezdve.

(#58) Csoffadalom válasza Vakegérke (#56) üzenetére


Csoffadalom
tag

Azért volt nekem sok melóm mert a szeretett kollégám, akivel egy műszakban voltunk korábban,mindent otthagyott nekem. Ő már sokszor volt a főnöknél elbeszélgetésen és mindig kimagyarázta magát azzal hogy nem volt ideje elhordani a cuccost. Volt hogy 46 raklapot hagyott nekem, mondván hogy nincs hova pakolnia a raktárban. Érdekes nekem volt hova pakolni az ő és még a saját műszakomét is.

A próbaidő letelte után egyedül voltam, hét közben ugyan volt egy másik pali is, de az vagy nem segített, vagy csak minimálisan. Hétvégén külön kellemes volt hordani tök egyedül az előző műszak mocskát, bekészíteni a sajátomnak a termeléshez szükséges alapanyagokat és még mellette a többiek munkáját is végezni. Soha nem kértem segítséget senkitől, csak ha nagy gáz volt.

Nézd, te tudod jól, én kerülöm a konfliktusokat. Nem csak azért mert nem akarok balhézni, hanem mert tudom, hogy úgysem érek el vele semmit ha állandóan jártatom a pofám.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#59) Csoffadalom válasza Coccolino_O (#57) üzenetére


Csoffadalom
tag

Tudom, a munka ügytől nem várhatok semmit, eddig sem segítettek. Még átképzésre sem tudok jelentkezni mert akkora a túljelentkezés.

Fressnapf az mi? Állat eledel vagy mi?

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#60) Coccolino_O válasza Csoffadalom (#59) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Azt árulnak, igen.

[ Szerkesztve ]

(#61) Vakegérke válasza Csoffadalom (#58) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Nézd, te tudod jól, én kerülöm a konfliktusokat. Nem csak azért mert nem akarok balhézni, hanem mert tudom, hogy úgysem érek el vele semmit ha állandóan jártatom a pofám."

Stimmt. Idáig rendben. Azonban meg kéne tanulnod az ellenállás nélküli ellenállás módszerét.
Nem kell, hogy jártasd a szád, megy az anélkül is. Sajnos nem volt elég időnk egymással foglalkozni, így nem tudtam átadni a módszereimet. Azonban ha máshol nem, hát a PH! keretein belül mondtam itt-ott olyan dolgokat, amelyek épülésedre szolgálhattak volna, és biztos, hogy tudomásodra jutottak.

Nem tudlak, és nem is akarlak megváltoztatni. Azonban rossz látni, hogy mennyire nem tudod kezelni a szituációkat, mások hatása alá kerülsz pillanatok alatt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62) Eastman válasza Csoffadalom (#16) üzenetére


Eastman
őstag

OK, nyugodj meg. Törd a fejed egy-két napig, találd ki, hogy pontosan mit akarsz és írd ki otthon a fürdőszoba-tükörre. Lehetőleg még ne Lamborgini Diablo és egy zsák pénz legyen, csak a következő reális lépés. Semmit sem veszíthetsz vele. + pm megy...

...egyébként az ausztriai mosogatás annyira nem rossz ötlet. Ott is álmodozhatsz és lenne egy kis pénz cigire meg kompletten a jogsira. Gondolkodj el rajta...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#63) Csoffadalom válasza Eastman (#62) üzenetére


Csoffadalom
tag

Én nyugodt vagyok teljesen. Az Ausztria dolog meggondolandó, épp tegnap mesélte egy barátom hogy keresnek festő/mázolót a sógorékhoz. A képzést, szállást, nyelvoktatást is a cég állja! És a fizetés: havi 2200 euró!!!!! Azért még németül is megtanulok, pedig utálom a nyelvet. Abból a pénzből pikk-pakk megvalósíthatom a céljaim, már ha találok párat.

Vakegérke: Hajráf, állok elébe! Okíts mesterem!

[ Szerkesztve ]

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#64) Gergő_ válasza Csoffadalom (#43) üzenetére


Gergő_
őstag

Töröld ki magadból a negatív hozzáállást. Ne csak feketén-fehéren gondolkodj. Ez kezdésnek elég.
Rossz olvasni hogy minden nő krva vagy mindenki szemét, bzi vagy paraszt.

(#65) Inception


Inception
tag

Elolvastam ezt is és a cumigyáras írásodat is,ja meg a fura csajt.
Ha ez mind igaz amiket le írtál,akkor elmehetsz a pic...a :)
Már ne haragudj,de ennyit sz@rt egy ember sem képes elviselni a munkahelyén.Vagy ha igen ahogy te is,akkor ne csodálkozz hogy úgy bántak veled mint egy állattal!
Ki bír ennyit csak tűrni+nyelni :U
A csajok terén is elég......... :U vagy.
Nagyon hamar változtass a jellemeden,mert éledet végéig így fognak veled bánni.
Remélem nincs harag a nyers írásért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.