Hirdetés

2018. december 12., szerda

Gyorskeresés

(#1) alien0903

alien0903
(lelkes újonc)

Prága sör nélkül Hááát.... :N

(#2) Lalikiraly válasza alien0903 (#1) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)

A Brigád totál antialkoholista :)

Lalikirály nem szép ember, de gavallér!

(#3) nLali

nLali
(senior tag)

Kössz az írást!
Szeptemberben volt szerencsém egy hétvégét Prágában tölteni. Nagyon kevés volt a hétvége. Úgy látom, hogy nektek a 4-5 nap is kevés volt.
Szuper, szép város. Ami nekem egyből feltűnt, hogy hétvégén nem láttam szemetet, sem koszos falú épületet.
A helyik kedvesek voltak.
Pilzenben nem voltatok?

Eladó cuccok : https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/nlali/index.html

(#4) Lalikiraly válasza nLali (#3) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)

Szia!

Igazán nincs mit! Én köszönöm a hozzászólást.

Sajnos a 4-5 nap is kevés volt bőven bizony. Egy hét is belemenne kényelmesen.

Nem voltunk ott és közben Brno is szóba jött :) Én oda szeretnék egyszer nagyon menni.

Nekünk nem csak az hogy szemét.. Hanem sem háda, sem kínai bolt, semmi trutyi mint nálunk. Meg hirdetőtábla hirdetőtábla hátán. Hanem rend és nyugalom... Más világ az fix.

Még a múzeumokat sem néztük meg, úgyhogy minimum mégegyszer vissza akarunk menni. A metrómegállók és bemondot szövegét bőszen tanultuk :)

[ Szerkesztve ]

(#5) pet007

pet007
(fanatikus tag)

Lehet tevedek, de legtobb nagy megallonal lehet contactlessel is jegyet venni (legalabbis "budai" oldalon). Sajnalom hogy nincs tobb kep, mi "csakgyaloghidra" kimentunk inkabb reggel 5re, egyreszt mert Praga nagyon szep hajnalban, es a hidon se atverekednek kell magad. Egyszer pedig biztos nem eleg ellatogatni oda, en 100% megyek megint. :R

(#6) Lalikiraly válasza pet007 (#5) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)

Mi este 9 kor mentünk a Károly hídra, mert akkor nem evett meg a tömeg, de akkor is voltak bőven.
Ezt a jegyvételt nem tudom, mi 3 napos bérletet meg vonaljegyet is vettünk újságosnál simán, tök kedvesek voltak. Meg az utolsó utazáskor az ellenőr is jófej volt, mert mosolygott. A szállodához meg a buszsofőr, hogy 4 en szálltunk fel és mind a 4-en máshogy köszöntünk. A negyedik napon mikor meglátott minket már Mosolygott. Meg a Néger srác a boltban a szállodában. És mondta a magáét, hogy Szeretlek Magyar meg ilyeneket. Úgy röhögtünk, de aranyos volt. A végén adtunk neki egy 500 Forintost is ajándékba, mert gyűjti a különleges pénzeket a papírokat és kivan rakva egy táblára. :) Voltak jó kalandok. Az egyik nap meg nem járt teljes vonalon a metró és mint utólag kiderült akkor fúrtak bele az alagútba építés közben.

Jah és a Codov azaz Kodov center hát az valami brutális. Itt a Westend az egy koszfészek hozzá képest...

Képet sajna nem válogattunk ki az X100 közül, mert így is betelt a havi tárhelyem...

[ Szerkesztve ]

(#7) mx/z válasza Lalikiraly (#6) üzenetére

mx/z
(lelkes újonc)

Ez az lenne ami a riportban Chodov-ként jelenik meg ?

[ Szerkesztve ]

(#8) Lalikiraly válasza mx/z (#7) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)

Ígen igen... Csak ott is sok Magyarnak nem fért a fejébe, hogy Kodovnak ejtjük... Amúgy az olyan mint Budapesten Óbuda, vagy Újpest... Egy kerület lényegében amúgy. Nem kicsi. Ami durva, hogy szinte az összes panel felvan újítva náluk...

(#9) Kiki18

Kiki18
(őstag)

Pontmost töltöttem egy napot prágában.
Érdekes, hogy a várba fel se mentetek(valóban sorba kell állni,de olyan felszínesen vizsgálnak át hogy 10 perc alatt be lehet menni), illetve a főtérről, Orlojról egy szó sem esik....mikor mentetek? Lehet az óra épp felújítás alatt volt.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kiki18

(#10) potyautas válasza Lalikiraly (#8) üzenetére

potyautas
(lelkes újonc)
LOGOUT blog (1)

Én csak a város peremén utaztam, de a színes panelházak nekem is nagyon tetszettek. Brno-ban lehet látni még néhány "eredetit".

(#11) Hanzsi

Hanzsi
(kvázi-tag)

Tavaly az októberi hosszú hétvégén voltam Prágában. Mi felmentünk a várba, meg is lepődtünk, hogy milyen "komoly" beléptetés volt. Gyorsan haladt, nálam persze üvöltött a fémkereső, zsebeim tele mindennel, a megszokott svájci bicska is velem volt. Kérte a katona, pakoljak ki. Kikapom, mutatom, nézi a bicskát, hmmm jó-jó, hát - hát, rendben, maradhat, de ne használjam ám! :DD :))

''Aki kitart a saját hülyesége mellett, egy nap bölccsé válik''

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.