Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Hopkins95 válasza [CsuCsu] (#50) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ezt melyikük írta? Mert én nem találom. :F

Amúgy ilyen játékoknál simán jó a 30 FPS, pedig én 144Hz-es Freesync monitoron is játszom. És motion blur se kell hozzá, az az első dolog mindig, amit kikapcsolok. Nyilván azért azt kár tagadni, hogy azért a 60 FPS az persze még jobb lenne és elvárás is PC-n, de ettől nem félek, mert eddig a legtöbb játékot meg tudták buherálni, hogy fusson több FPS-sel. De szerintem messze nem olyan tragikus 30 FPS-sen játszani, kivéve, ha az instabil vagy szabálytalan frame pacinggel küzd.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#52) huskydog17 válasza GeryFlash (#48) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ja neked. Reméltem, hogy nem kell elmagyarázni, hogy ami valakinek jó, azt más nem biztos, hogy érdekel, tudod egyéni ízlés. Amikor azonban valaki általánosít úgy, hogy kizárólag konzolon van minőségi cím, az nem csak, hogy rendkívül ostoba és meggondolatlan kijelentés, de ugyanakkor flame keltő is, továbbá rendkívüli elvakultságra vall, szóval attól, hogy te ezeket szereted, attól még PC-n tonna számra vannak kiváló alkotások, melyek legalább (vagy jobban) szórakoztatóak sokak számára, így érjük mellőzni az értelmetlen általánosításokat.

Én most nem kezdem el sorolni, hogy miket szeretek, mert akkor holnap estig írhatnám a hsz-t.:) Én pont úgy vagyok vele PC-n, hogy egyszerűen túl sok jó alkotás van, nagyon sok olyan cím van, melyet k szeretnék próbálni, de nem jutok el odáig, mert nincs ennyi idő a világon, főleg, hogy egy címmel több tíz órát el lehet szórakozni, vagy nagyságrendekkel többet.

Én például szeretem a sétaszimulátor műfajt, nem kevés ilyet toltam végig, de az interaktív film, viszont egyáltalán nem érdekel, másnak viszont ezek jelentik a szórakozást. Kezeljük már helyén a dolgokat és kerüljük az ilyen ostoba flame-keltő megjegyzéseket, a megértést köszönöm!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#53) GeryFlash válasza huskydog17 (#52) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem lehetett flame keltő, mivel azzal már elkésett, egy flame keltő kommentre reagáltam. Nyilván provokatív volt, PC és PS játéksoként felidegesít ez a PC-sekre jellemző (abszolút nem az összesre, sőt még azt se állítom hogy a nem csak egy hangos kisebbségől van szó) arcoskodás. A játékok nem az én ízlésemet tükrözi, elmúlt évek GOTY játékai rendre ezek voltak (Detroit kivételével, de azért az is számos elismerésben részesült).

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#54) Dilikutya válasza huskydog17 (#52) üzenetére


Dilikutya
félisten

PC-n a legtöbb játék multiplatform, jóformán csak az indie-k jó része nem. Sétaszimulátor mondjuk pont nem valószínű. :)
De nagy cím elvétve akad, ami nem jön ki másra. Ez régen is így volt. Már az első Doom és Quake is megjelent Playstation-re, sőt utóbbi Nintendo 64-re is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#55) Lord Myn válasza GeryFlash (#53) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nekem pl. pont ezek "A játékok" (preferált műfajom a kalandjáték), anyáztam is rendesen 2010-ben, amikor kiderült, hogy a Heavy Rain (és az összes utána következő) PS exkluzív lesz, főleg, hogy a QD PC-n kezdte a pályafutását (Omikron).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#57) Dilikutya válasza #32839680 (#56) üzenetére


Dilikutya
félisten

Majd valami érzékeny szemű megmondja, hogy a fix 30 fps is jobb, mint ha 60-ról ugrál 45-re, és hogy az fps drop az fps drop, mindegy mennyiről mennyire. :) Láttam már ilyen véleményt, hogy báncsa a szemét ha beesik 60-ról 50-re.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#59) Dilikutya válasza #32839680 (#58) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én tudom, hogy nem mindegy, de hidd el, van akinek a 60->50 is bántja a szemét. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#60) Hopkins95 válasza #32839680 (#58) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem kell 600 ezerért PC-t venni. Én haveromnak karácsonyra raktam össze egy gépet kb. 150 ezerért egy Ryzen 1600 RX 580-as kombóval, ami FHD 60+ FPS-re a legtöbb játékra elég. Persze ha valakinek a nagyobb felbontás a fontos, akkor jobb választás lehet az egyik az erősebbik konzolok közül.

Amúgy én most 40 FPS-re lockolva Battlefield 1-ezek laptopon, mert nem tud többet kisajtolni belőle a CPU. Nem mondom, hogy a legjobb élmény, mikor visszaesik hirtelen 27-30 köré, de meg lehet szokni és így is tudom élvezni a játékot.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#62) Hopkins95 válasza #32839680 (#61) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én is akkor raktam össze az alul látható konfigot(2017 nyarán), s ennek ellenére kihoztam 300 ezerből(csak magát a gépet persze). Ramból meg szintén az adatlapomon látható 16 gigás G.skill kitet vettem 140 Euróért, mikor még drága volt, Amazonon G.Skill Aegis 16 gigás 3000 Mhz-eset meg most épp 80 Euróért árulják. SSDk is olcsók lettek, én 140 Euróért vettem még a 500-as Sandisket bele, most fele áron kapható az is.

Igazából nem bánom, hogy nem drágább konzolt vettem, most is gondolkodom éppen, hogy eladom lehet, mert egyszerűen nem használom. Főleg most már jönnek ezek a címek is PC-re, már tényleg max csak 1-2 játék érdekelhet róla(pl. Ghosts of Tsushima).

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#63) Dilikutya válasza #32839680 (#61) üzenetére


Dilikutya
félisten

Házzal nem kell elszállni, 15 környékén jó Cooler Master kunyhók vannak, ami nem is papírvékony, tágas is, jól hűthető is. 80-90 ezret meg nem ér 16 GB memória.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#64) Lord Myn válasza Dilikutya (#57) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Egyébként bármilyen röhejes, folyamatosság szempontjából, tényleg így van: a fix 30 fps is jobb, mintha 60-ról droppol időközönként, persze csak akkor, ha (úgy, mint nekem) nincs semmilyen Adaptív-Sync-es monitorod (FreeSync, G-Sync), sajnos rohadtul be tud szaggatni, ha 60-ról hirtelen leesik mondjuk 42-re. Ha viszont ilyen monitorod van, akkor sokkal jobb az élmény, mint a fix 30 fps.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#65) Lord Myn válasza #32839680 (#61) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én pont a QD játékok kapcsán csábultam el majdnem (és vettem PS3/4-t), de annyira bánt engem, hogy csak célhardver. A PC-t egyszerre használom munkára (SQL, VMware és persze Office), zeneszerzésre, emulációra, játékra. Általában akkor is több dolgot csinálok rajta egyszerre, ha "csak" játszom (megy az alt+tab-ozás ezerrel :) ), szóval a bill+egér hiányán kívül nagyon zavarna, hogy tkp. csak játékra jó a konzol... Inkább legyen egy többszörösébe kerülő erősebb felső-közép PC, de tudjak rajta sok mindent csinálni a játékon túl is.

"War does not determine who is right - only who is left."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.