Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

Ezen játékok PC-s portjával kapcsolatban egy és csak egy dolog érdekel, az pedig a megjelenési dátum.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) noPublicFG válasza anulu (#1) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Engem azért a 1080p / 20fps rész is érdekel. :P

plus ça change, plus c'est la même chose

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Azért kíváncsi leszek hogy AMD -n vagy Nvidián fut e majd jobban a Vulkan API port.Intel IGP -vel egyelőre nem számolnék. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) GodGamer5


GodGamer5
addikt

"A portokról nemrég kiderült, hogy a PlayStation 4-re kiadott verziókból készülnek,"
Mert volt más verzió is?! :D
Amúgy istenkirály játék az összes QD gamma. Nagyon elfogult vagyok a jatékaikkal szemben. :D Egyszerűen nem ronthatják el, az meg, hogy Vulkánra jön nem meglepő 2019-ben,az lenne a gáz, ha dx11 lenne még mindig egy ilyen szintű játékban. Aztán jöhet egy Omikron remaster is. :)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#5) LLKobe válasza anulu (#1) üzenetére


LLKobe
veterán

+1

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6) forgonati válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


forgonati
őstag

Detto. Az összes QD játékot imádom.

Keelah Se'lai!

(#7) Carlos Padre válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ps3? :U

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#8) oriic válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Beyond, Heavy Rain PS3ra is megjelent.

Live-Die-Respawn

(#9) green dude válasza noPublicFG (#2) üzenetére


green dude
tag

+1

Biztos normálisan megcsinálják. Ha igen akkor a "Detroit: Become Human" már a kosárba is fog kerülni. Az érdekelne, hogy melyik store-ban lesz majd elérhető.

(#10) Cassi válasza green dude (#9) üzenetére


Cassi
senior tag

Epic Store-ban lesz csak, azt hiszem ideje lesz regisztrálni, mert jól csinálják.

(#11) green dude válasza Cassi (#10) üzenetére


green dude
tag

Én örülök a konkurenciának, de az epic store-nak még azért sokat kell fejlődni. Nálam a Steam az etalon, a gyűjteményem nagy része ott van. Emellett van uplay és origin hozzáférésem is pár ottani játékkal. Évek óta jelen vannak a piacon, de még mindig elmaradottnak érzem őket a steam-től. Semmi bajom egy új szolgáltatóval, de ha valódi konkurensek akarnak lenni fell kell zárkózniuk.

(#12) Tyrel válasza noPublicFG (#2) üzenetére


Tyrel
őstag

A sebességük szerintem nagyon érdekes lesz, mert ha jól fut ezzel a fordítóval Vulkan-on, az "precedens értékű" lehet, hogy hogyan lehet viszonylag kis befektetéssel PC portokat csinálni, és megnyithatja az utat más stúdiók előtt is...

Nagyon örülnék ha ez járható útnak bizonyulna, és nem a Batman játékokhoz hasonló hulladék portokat eredményezne.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#13) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A jövőbeni címek vajon Vulkan-t fognak használni? Nem egyértelmű nekem a cikk végével, hogy most boldogok és egy API-vel lefedik az egész PC-s piacot, vagy helyette inkább beállnak a DX12 táborba. Vagy esetleg mindkét API-t beépítik, de azt meg felesleges pluszmunkának látom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14) anulu válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


anulu
félisten

nekem az jött le, hogy ez a PS4 eredeti kód miatt lesz Vulkan, a jövő meg kérdéses, de semmiképp sem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) Lord Myn válasza anulu (#1) üzenetére


Lord Myn
senior tag

+1 Engem is csak ez az egy érdekel! Instant get lesz mindhárom (a HR miatt anno majdnem vettem egy PS3-at, de aztán győzőtt a "józan" ész :P ).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#16) GodGamer5 válasza oriic (#8) üzenetére


GodGamer5
addikt

Tényleg, igazatok van, csak hirtelen XO-ra gondoltam. :) Viszont mivel kiadták ps4-re is, valahogy egyértelműnek tűnt, hogy azt veszik alapul.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#17) K0vasz


K0vasz
aktív tag

hát nagyon kíváncsi leszek a sebességre, bár asszem ezek nem túl kapkodós játékok, simán elég lehet a 30 fps is :)

(#18) gbors


gbors
nagyúr

Várjuk őket szeretettel :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Ez mindenképpen jó hír, a Doomban már megmutatta a Vulkan API, hogy tulajdonképp még gyorsabb is a DirectX-nél. :)

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#20) ETOM


ETOM
addikt

Xbox One-ra gondolom nem jönnek egy év múltán sem. Vagy? :DDD

(#21) Carlos Padre válasza ETOM (#20) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Majd ha lesz rajta Vulcan api. De amilyen eladásokat produkál majd a warezplatformon én nem zárom ki egy későbbi xbox verzió megjelenését sem ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#22) hardzsi2 válasza ETOM (#20) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

A Wireless Display segítségével már elvileg most is át tudod stream-elni. Tehát ha fut a PC-den, akkor tudsz vele játszani XO-on is :D

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#23) Franklin válasza K0vasz (#17) üzenetére


Franklin
addikt

Nem lesz elég a 30 fps, minimum 60 kell.

PC-sek vagyunk, nem konzolosok.

(#24) h-yle válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


h-yle
addikt

Ez elég érdekes kérdés. Ha DX12, akkor lefedik a Win-t meg az XBOX-ot.
Ha Vulkan akkor Windows, Linux, Stadia...

Az lenne a buli, ha az MS XBOX-on is támogatná a Vulkan-t. :))

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#25) GodGamer5 válasza Carlos Padre (#21) üzenetére


GodGamer5
addikt

Azért ennyire ne írd már le a pc-t, még akkor se, ha tényleg van benne igazság amit írtál. :)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#26) hombre[EU] válasza Franklin (#23) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ha az adatlapod aktuális akkor örülhetsz,ha egyáltalán elindul

Life, Uh, Finds A Way

(#27) Norbikkka válasza Franklin (#23) üzenetére


Norbikkka
csendes tag

Remélem ezt eldörmögöd magadban minden egyes filmnézés előtt is. :)

"Felkötöm magamat egy cérnaszálra. Minthogy olyan legyek, akinek nem lehet álma."

(#28) [CsuCsu] válasza Franklin (#23) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezek a jatekok 30 fps-sel is szepek. Nem az orult akcio jellemzo rajuk. A tortenet es hangulat engem jobban izgat, minthogy 30 vagy 60 fps.

(#29) Lord Myn válasza [CsuCsu] (#28) üzenetére


Lord Myn
senior tag

:K Így van, ezek történetorientált kalandjáték/interaktív mozi kombók, bőven jó a 30 fps is.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#30) Carlos Padre válasza [CsuCsu] (#28) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Azé tuggyonmá többet az a kéteze'nyócvan mint a ps4 pro ha már megvette ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#31) Carlos Padre válasza GodGamer5 (#25) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Hát én nagyon kíváncsi vagyok bejön e a számításuk. Gyanús, hogy nem, de legalább rá tudják majd fogni az Epic store-ra.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#32) Shing válasza GodGamer5 (#25) üzenetére


Shing
őstag

Ahol eladásokról beszélnek ott semmi jele a wareznek. pl. Dead Cell-ből elment 1 milla és PC a vezető platform. Most volt hír, hogy az Agony rosszul fogyott, de ott is a PC is vezetett. Még a Kingdom Come-ról volt hír és meglehetett mondani steamspy alapján hogy PC a vezető platform ott is.

Máshol meg egyszerűen nem beszélnek statisztikákról, szóval nem tom mi alapján mondhatnánk hogy nem éri meg.

Plusz nem véletlenül jönnek ezek a játékok is PC-re, nem véletlenül nyitnak a japánok és az MS sem portolna semmit ha nem lenne eladás. Inkább csak savanyú a szőlő vkinél, hogy PC-re is megjelenik 3 eddigi exkluzív játék.

(#33) [CsuCsu] válasza Shing (#32) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A konzolgyartoknak ugye az az elsodleges bevetelforrasa, hogy a jatek a sajat platformjukon keresztul kerul ertekesitesre, aminek a bevetelebol lecsippentenek. A sajat hardveren keresztul monopolizaljak az ertekesitesi csatornat, igy ra vagy kenyszeritve az o 'boltjukra' (fizikai adathordozon is rajta van a royalty).

A fizikai adathordozok koraban csak a sajat hardver volt erre a megoldas, viszont a digitalis ertekesites elterjedese ota az mukodtet exkluziv ertekesitesi csatornat PC-n, aki akar. De akkor miert van egyaltalan szukseg a konzolokra?

A konzolexkluziv cimeknek maradt meg egy fontos szerepe, ami a multiplatform cimekbol jovo reszesedes becsatornazasa. Ugyanis ha mar vesz valaki egy PS4-t egy exkluziv miatt, akkor mar a multiplatform cimet is arra fogja venni, ergo a Sony boltjan keresztul. A PC-n jellemzoen vagy tobb boltbol is megveheto, vagy kizarolag a kiadotol, megkerulve minden egyeb csatornat (ami valljuk be a legjobb megoldas a kiadonak). Igy hiaba adna ki a Sony egy cimet PC-re, attol meg nem toluk fogjak venni a tobbit az emberek. Pontosan emiatt olyan jok a Sony konzolexkluziv jatekai, mert nem kozvetlenul akarnak penzt keresni rajtuk, sokszor meg vesztesegesek is. A fo feladatuk, hogy eladjak a konzolt, es utana a CoD, EA Sport, Ubisoft es egyeb 3rd party jatekokat az o konzoljukra vegyek, amikre viszont minimum 20% royalty-t tesznek, jellemzoen 30%+.

Hogy jon ez ide? Az emlitett QD jatekok mar nem ujak, igy nincs szerepuk a konzolvalasztasban (vagy elenyeszo). Igy batran kiadhatok PC-re, ami csak szimplan extra bevetelforras.

[ Szerkesztve ]

(#34) noPublicFG válasza Tyrel (#12) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Remélem így lesz.

most olvasom, hogy 20-at írtam? :DD
Na mindegy! Így is értelmes.

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#35) GeryFlash válasza Franklin (#23) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Pc-sek vagyunk nem konzolosok" Azért remélem majd valahogy sikerül feldolgoznod hogy most az egyszer hozzád is lecsurog valami minőségi játék is :)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36) ETOM válasza hardzsi2 (#22) üzenetére


ETOM
addikt

Sajnos jelenleg gyenge gépem van. Mondjuk ha erős lenne akkor meg nem streamelném szerintem úgy. :DDD

(#37) Dilikutya válasza Hopkins95 (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jelen esetben nem ez volt a döntő érv, hanem az, hogy Vulkanra sokkal könnyebben tudják portolni. DirectX 11/12-nél már eleve a shaderek átfordítása jóval nagyobb feladat lett volna, a sebesség még csak ezután jön. A munka mindenképpen gyorsabb vele. :)

Egyébként a 2016-os Doom-ban nem volt semmilyen DirectX. :) Az id Software motorjai hagyományosan mindig is OpenGL API-ra voltak írva, illetve régebben Glide-ra is, de annak vége.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#38) Hopkins95 válasza Dilikutya (#37) üzenetére


Hopkins95
addikt

Jogos, tényleg OpenGL van benne DirectX helyett. :R

Amúgy most néztem utána, mely játékokban van még Vulkan, még mindig nagyon sovány a lista. :F

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#39) nobela


nobela
senior tag

SOHA, SEHOL nem elég a 30 fps! :DD

Sokadszorra próbálom végig küszködni magam a Baldur's Gate EE-n, de a 30 fps lock miatt max 1 óra játék után már kifolyik a szemem.

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#40) Lord Myn válasza nobela (#39) üzenetére


Lord Myn
senior tag

És akkor "mezei" mozifilmet hogy nézel? :U Ott nem "folyik" a szemed?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#41) nobela válasza Lord Myn (#40) üzenetére


nobela
senior tag

Bocs, de ezt a kérdést komolyan tetted fel??

Picit tájékozódj a témakörben mielőtt hozzászólsz.

Kezdésnek nézz meg egymás után 24 fps-sel egy mozifilmet, meg ugyanennyivel egy játékot. Remélem látni fogod a különbséget...

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#43) huskydog17 válasza GeryFlash (#35) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Neked az interaktív filmek jelentik a minőséget? Neked aztán igazán extrém ízlésficamod van.

Neked az interaktív film játékot jelent? Érdekes. :F

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#44) Carlos Padre válasza huskydog17 (#43) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Taníts Mester, mi a játék? :R

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#45) tzsolesz válasza #32839680 (#42) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hát a 60fps filmnél, számomra csak a természet tudományos filmeknél, és és az animációs filmeknél élvezhető, illetve ad hozzá pluszt. Egyébként valóban kiábrándító minden más típusú filmnél....

(#46) Lord Myn válasza #32839680 (#42) üzenetére


Lord Myn
senior tag

+nobelának is:

Igen, tök igazatok van, ha akció/árkád/racing/szimulátor vagy TPS/FPS-ről lenne szó, de ezek kalandjátékok és abból is inkább az interaktív mozi tipusúak, csak annyi a különbség, hogy filmen rögzített szereplők és helyszínek helyett 3D-s modellek és környezet van, de ugyanúgy vannak DoF/Motion Blur/stb. kamera effektek, mint a valód filmeknél. Szóval ebben a műfajban, elég a 30 fps. :K

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#47) Norbikkka


Norbikkka
csendes tag

Csak egy kis megjegyzés. Konzolon is pont a motion blur miatt látod szép folyamatosnak a cuccot 30fps-en. Pontosan addig, amíg mellé nem hajítasz valamit 60fps-en.
Na most egy movie is pont ilyen, ha egy 60fps-es videó mellé rakod, akkor nagyon nem "álomszerű". :D
Ami nem fastpaced game simán jó a 30 is, nem fog veszíteni az értékéből, de ha több, akkor még kellemesebb :)

"Felkötöm magamat egy cérnaszálra. Minthogy olyan legyek, akinek nem lehet álma."

(#48) GeryFlash válasza huskydog17 (#43) üzenetére


GeryFlash
veterán

Mondom mik voltak az elmúlt 5 év legjobb játékai:
- God of War
- Uncharted 4
- Red Dead Redemption
- Horizon Zero Dawn
- Detroit Become Human

Na és akkor végre a Pc-sek kapnak ebből egyet és jön a műmájerjedés hogy ő nem konzolos paraszt, mert ő 4k ultrán tolja a codot is meg a fornátjátot. Az igényes :)

(Egyébként semmi bajom a Pc-vel, én is sokat boszakondtam anno ha nem jött vmi konzolról és mai napig őrülök ha vakamit utólag kiadnak, de az utóbbi 5 évben a Pcsek egy csoportja, a masterracenek titulált bohóc egylet nagyon nagy cancer).

Arról nem beszélve hogy a masterrész kolléga 1050Ti-jal tolja, teljesen jogos az arcoskodás, azzal a VGA-val aztán főleg minden jobb grafikán megy mint bármelyik konzolon

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#49) Franklin válasza GeryFlash (#48) üzenetére


Franklin
addikt

Tehát ha azt írom, hogy PC-s vagyok, nem konzolos, akkor az egyenlő azzal, hogy műmájer vagyok és 4K ultrán tolom a codot és masterrész vagyok?

Értem.

(#50) [CsuCsu] válasza Franklin (#49) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem neked szolt, hanem a fentebb megnyilvanulo '4K60fps alatt minden sz*r' eletmuveszeknek.

En vilag eletemben PC-n jatszottam, megsem vettem magamra. De valoban egyre idegesitobb ez a majerkedes, allando kritizalas es fikazodas nemcsak ezen a teren, hanem kvazi minden topikban es a legtobb weboldalon. Az internet teljesen toxikus lett. Komolyan, a legjobb topik mara a PH-n a Sorcsaph, ahol bekesen beszelgetunk sorokrol.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.