Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

Ezen játékok PC-s portjával kapcsolatban egy és csak egy dolog érdekel, az pedig a megjelenési dátum.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) noPublicFG válasza anulu (#1) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Engem azért a 1080p / 20fps rész is érdekel. :P

plus ça change, plus c'est la même chose

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Azért kíváncsi leszek hogy AMD -n vagy Nvidián fut e majd jobban a Vulkan API port.Intel IGP -vel egyelőre nem számolnék. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) GodGamer5


GodGamer5
addikt

"A portokról nemrég kiderült, hogy a PlayStation 4-re kiadott verziókból készülnek,"
Mert volt más verzió is?! :D
Amúgy istenkirály játék az összes QD gamma. Nagyon elfogult vagyok a jatékaikkal szemben. :D Egyszerűen nem ronthatják el, az meg, hogy Vulkánra jön nem meglepő 2019-ben,az lenne a gáz, ha dx11 lenne még mindig egy ilyen szintű játékban. Aztán jöhet egy Omikron remaster is. :)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#5) LLKobe válasza anulu (#1) üzenetére


LLKobe
veterán

+1

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6) forgonati válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


forgonati
őstag

Detto. Az összes QD játékot imádom.

Keelah Se'lai!

(#7) Carlos Padre válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ps3? :U

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#8) oriic válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Beyond, Heavy Rain PS3ra is megjelent.

Live-Die-Respawn

(#9) green dude válasza noPublicFG (#2) üzenetére


green dude
tag

+1

Biztos normálisan megcsinálják. Ha igen akkor a "Detroit: Become Human" már a kosárba is fog kerülni. Az érdekelne, hogy melyik store-ban lesz majd elérhető.

(#10) Cassi válasza green dude (#9) üzenetére


Cassi
senior tag

Epic Store-ban lesz csak, azt hiszem ideje lesz regisztrálni, mert jól csinálják.

(#11) green dude válasza Cassi (#10) üzenetére


green dude
tag

Én örülök a konkurenciának, de az epic store-nak még azért sokat kell fejlődni. Nálam a Steam az etalon, a gyűjteményem nagy része ott van. Emellett van uplay és origin hozzáférésem is pár ottani játékkal. Évek óta jelen vannak a piacon, de még mindig elmaradottnak érzem őket a steam-től. Semmi bajom egy új szolgáltatóval, de ha valódi konkurensek akarnak lenni fell kell zárkózniuk.

(#12) Tyrel válasza noPublicFG (#2) üzenetére


Tyrel
őstag

A sebességük szerintem nagyon érdekes lesz, mert ha jól fut ezzel a fordítóval Vulkan-on, az "precedens értékű" lehet, hogy hogyan lehet viszonylag kis befektetéssel PC portokat csinálni, és megnyithatja az utat más stúdiók előtt is...

Nagyon örülnék ha ez járható útnak bizonyulna, és nem a Batman játékokhoz hasonló hulladék portokat eredményezne.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#13) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A jövőbeni címek vajon Vulkan-t fognak használni? Nem egyértelmű nekem a cikk végével, hogy most boldogok és egy API-vel lefedik az egész PC-s piacot, vagy helyette inkább beállnak a DX12 táborba. Vagy esetleg mindkét API-t beépítik, de azt meg felesleges pluszmunkának látom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14) anulu válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


anulu
félisten

nekem az jött le, hogy ez a PS4 eredeti kód miatt lesz Vulkan, a jövő meg kérdéses, de semmiképp sem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) Lord Myn válasza anulu (#1) üzenetére


Lord Myn
senior tag

+1 Engem is csak ez az egy érdekel! Instant get lesz mindhárom (a HR miatt anno majdnem vettem egy PS3-at, de aztán győzőtt a "józan" ész :P ).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#16) GodGamer5 válasza oriic (#8) üzenetére


GodGamer5
addikt

Tényleg, igazatok van, csak hirtelen XO-ra gondoltam. :) Viszont mivel kiadták ps4-re is, valahogy egyértelműnek tűnt, hogy azt veszik alapul.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#17) K0vasz


K0vasz
aktív tag

hát nagyon kíváncsi leszek a sebességre, bár asszem ezek nem túl kapkodós játékok, simán elég lehet a 30 fps is :)

(#18) gbors


gbors
nagyúr

Várjuk őket szeretettel :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Ez mindenképpen jó hír, a Doomban már megmutatta a Vulkan API, hogy tulajdonképp még gyorsabb is a DirectX-nél. :)

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#20) ETOM


ETOM
addikt

Xbox One-ra gondolom nem jönnek egy év múltán sem. Vagy? :DDD

(#21) Carlos Padre válasza ETOM (#20) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Majd ha lesz rajta Vulcan api. De amilyen eladásokat produkál majd a warezplatformon én nem zárom ki egy későbbi xbox verzió megjelenését sem ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#22) hardzsi2 válasza ETOM (#20) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

A Wireless Display segítségével már elvileg most is át tudod stream-elni. Tehát ha fut a PC-den, akkor tudsz vele játszani XO-on is :D

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#23) Franklin válasza K0vasz (#17) üzenetére


Franklin
addikt

Nem lesz elég a 30 fps, minimum 60 kell.

PC-sek vagyunk, nem konzolosok.

(#24) h-yle válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


h-yle
addikt

Ez elég érdekes kérdés. Ha DX12, akkor lefedik a Win-t meg az XBOX-ot.
Ha Vulkan akkor Windows, Linux, Stadia...

Az lenne a buli, ha az MS XBOX-on is támogatná a Vulkan-t. :))

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#25) GodGamer5 válasza Carlos Padre (#21) üzenetére


GodGamer5
addikt

Azért ennyire ne írd már le a pc-t, még akkor se, ha tényleg van benne igazság amit írtál. :)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#26) hombre[EU] válasza Franklin (#23) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ha az adatlapod aktuális akkor örülhetsz,ha egyáltalán elindul

Life, Uh, Finds A Way

(#27) Norbikkka válasza Franklin (#23) üzenetére


Norbikkka
csendes tag

Remélem ezt eldörmögöd magadban minden egyes filmnézés előtt is. :)

"Felkötöm magamat egy cérnaszálra. Minthogy olyan legyek, akinek nem lehet álma."

(#28) [CsuCsu] válasza Franklin (#23) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezek a jatekok 30 fps-sel is szepek. Nem az orult akcio jellemzo rajuk. A tortenet es hangulat engem jobban izgat, minthogy 30 vagy 60 fps.

(#29) Lord Myn válasza [CsuCsu] (#28) üzenetére


Lord Myn
senior tag

:K Így van, ezek történetorientált kalandjáték/interaktív mozi kombók, bőven jó a 30 fps is.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#30) Carlos Padre válasza [CsuCsu] (#28) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Azé tuggyonmá többet az a kéteze'nyócvan mint a ps4 pro ha már megvette ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#31) Carlos Padre válasza GodGamer5 (#25) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Hát én nagyon kíváncsi vagyok bejön e a számításuk. Gyanús, hogy nem, de legalább rá tudják majd fogni az Epic store-ra.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#32) Shing válasza GodGamer5 (#25) üzenetére


Shing
őstag

Ahol eladásokról beszélnek ott semmi jele a wareznek. pl. Dead Cell-ből elment 1 milla és PC a vezető platform. Most volt hír, hogy az Agony rosszul fogyott, de ott is a PC is vezetett. Még a Kingdom Come-ról volt hír és meglehetett mondani steamspy alapján hogy PC a vezető platform ott is.

Máshol meg egyszerűen nem beszélnek statisztikákról, szóval nem tom mi alapján mondhatnánk hogy nem éri meg.

Plusz nem véletlenül jönnek ezek a játékok is PC-re, nem véletlenül nyitnak a japánok és az MS sem portolna semmit ha nem lenne eladás. Inkább csak savanyú a szőlő vkinél, hogy PC-re is megjelenik 3 eddigi exkluzív játék.

(#33) [CsuCsu] válasza Shing (#32) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A konzolgyartoknak ugye az az elsodleges bevetelforrasa, hogy a jatek a sajat platformjukon keresztul kerul ertekesitesre, aminek a bevetelebol lecsippentenek. A sajat hardveren keresztul monopolizaljak az ertekesitesi csatornat, igy ra vagy kenyszeritve az o 'boltjukra' (fizikai adathordozon is rajta van a royalty).

A fizikai adathordozok koraban csak a sajat hardver volt erre a megoldas, viszont a digitalis ertekesites elterjedese ota az mukodtet exkluziv ertekesitesi csatornat PC-n, aki akar. De akkor miert van egyaltalan szukseg a konzolokra?

A konzolexkluziv cimeknek maradt meg egy fontos szerepe, ami a multiplatform cimekbol jovo reszesedes becsatornazasa. Ugyanis ha mar vesz valaki egy PS4-t egy exkluziv miatt, akkor mar a multiplatform cimet is arra fogja venni, ergo a Sony boltjan keresztul. A PC-n jellemzoen vagy tobb boltbol is megveheto, vagy kizarolag a kiadotol, megkerulve minden egyeb csatornat (ami valljuk be a legjobb megoldas a kiadonak). Igy hiaba adna ki a Sony egy cimet PC-re, attol meg nem toluk fogjak venni a tobbit az emberek. Pontosan emiatt olyan jok a Sony konzolexkluziv jatekai, mert nem kozvetlenul akarnak penzt keresni rajtuk, sokszor meg vesztesegesek is. A fo feladatuk, hogy eladjak a konzolt, es utana a CoD, EA Sport, Ubisoft es egyeb 3rd party jatekokat az o konzoljukra vegyek, amikre viszont minimum 20% royalty-t tesznek, jellemzoen 30%+.

Hogy jon ez ide? Az emlitett QD jatekok mar nem ujak, igy nincs szerepuk a konzolvalasztasban (vagy elenyeszo). Igy batran kiadhatok PC-re, ami csak szimplan extra bevetelforras.

[ Szerkesztve ]

(#34) noPublicFG válasza Tyrel (#12) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Remélem így lesz.

most olvasom, hogy 20-at írtam? :DD
Na mindegy! Így is értelmes.

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#35) GeryFlash válasza Franklin (#23) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Pc-sek vagyunk nem konzolosok" Azért remélem majd valahogy sikerül feldolgoznod hogy most az egyszer hozzád is lecsurog valami minőségi játék is :)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36) ETOM válasza hardzsi2 (#22) üzenetére


ETOM
addikt

Sajnos jelenleg gyenge gépem van. Mondjuk ha erős lenne akkor meg nem streamelném szerintem úgy. :DDD

(#37) Dilikutya válasza Hopkins95 (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jelen esetben nem ez volt a döntő érv, hanem az, hogy Vulkanra sokkal könnyebben tudják portolni. DirectX 11/12-nél már eleve a shaderek átfordítása jóval nagyobb feladat lett volna, a sebesség még csak ezután jön. A munka mindenképpen gyorsabb vele. :)

Egyébként a 2016-os Doom-ban nem volt semmilyen DirectX. :) Az id Software motorjai hagyományosan mindig is OpenGL API-ra voltak írva, illetve régebben Glide-ra is, de annak vége.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#38) Hopkins95 válasza Dilikutya (#37) üzenetére


Hopkins95
addikt

Jogos, tényleg OpenGL van benne DirectX helyett. :R

Amúgy most néztem utána, mely játékokban van még Vulkan, még mindig nagyon sovány a lista. :F

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#39) nobela


nobela
senior tag

SOHA, SEHOL nem elég a 30 fps! :DD

Sokadszorra próbálom végig küszködni magam a Baldur's Gate EE-n, de a 30 fps lock miatt max 1 óra játék után már kifolyik a szemem.

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#40) Lord Myn válasza nobela (#39) üzenetére


Lord Myn
senior tag

És akkor "mezei" mozifilmet hogy nézel? :U Ott nem "folyik" a szemed?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#41) nobela válasza Lord Myn (#40) üzenetére


nobela
senior tag

Bocs, de ezt a kérdést komolyan tetted fel??

Picit tájékozódj a témakörben mielőtt hozzászólsz.

Kezdésnek nézz meg egymás után 24 fps-sel egy mozifilmet, meg ugyanennyivel egy játékot. Remélem látni fogod a különbséget...

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#43) huskydog17 válasza GeryFlash (#35) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Neked az interaktív filmek jelentik a minőséget? Neked aztán igazán extrém ízlésficamod van.

Neked az interaktív film játékot jelent? Érdekes. :F

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#44) Carlos Padre válasza huskydog17 (#43) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Taníts Mester, mi a játék? :R

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#45) tzsolesz válasza #32839680 (#42) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hát a 60fps filmnél, számomra csak a természet tudományos filmeknél, és és az animációs filmeknél élvezhető, illetve ad hozzá pluszt. Egyébként valóban kiábrándító minden más típusú filmnél....

(#46) Lord Myn válasza #32839680 (#42) üzenetére


Lord Myn
senior tag

+nobelának is:

Igen, tök igazatok van, ha akció/árkád/racing/szimulátor vagy TPS/FPS-ről lenne szó, de ezek kalandjátékok és abból is inkább az interaktív mozi tipusúak, csak annyi a különbség, hogy filmen rögzített szereplők és helyszínek helyett 3D-s modellek és környezet van, de ugyanúgy vannak DoF/Motion Blur/stb. kamera effektek, mint a valód filmeknél. Szóval ebben a műfajban, elég a 30 fps. :K

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#47) Norbikkka


Norbikkka
csendes tag

Csak egy kis megjegyzés. Konzolon is pont a motion blur miatt látod szép folyamatosnak a cuccot 30fps-en. Pontosan addig, amíg mellé nem hajítasz valamit 60fps-en.
Na most egy movie is pont ilyen, ha egy 60fps-es videó mellé rakod, akkor nagyon nem "álomszerű". :D
Ami nem fastpaced game simán jó a 30 is, nem fog veszíteni az értékéből, de ha több, akkor még kellemesebb :)

"Felkötöm magamat egy cérnaszálra. Minthogy olyan legyek, akinek nem lehet álma."

(#48) GeryFlash válasza huskydog17 (#43) üzenetére


GeryFlash
veterán

Mondom mik voltak az elmúlt 5 év legjobb játékai:
- God of War
- Uncharted 4
- Red Dead Redemption
- Horizon Zero Dawn
- Detroit Become Human

Na és akkor végre a Pc-sek kapnak ebből egyet és jön a műmájerjedés hogy ő nem konzolos paraszt, mert ő 4k ultrán tolja a codot is meg a fornátjátot. Az igényes :)

(Egyébként semmi bajom a Pc-vel, én is sokat boszakondtam anno ha nem jött vmi konzolról és mai napig őrülök ha vakamit utólag kiadnak, de az utóbbi 5 évben a Pcsek egy csoportja, a masterracenek titulált bohóc egylet nagyon nagy cancer).

Arról nem beszélve hogy a masterrész kolléga 1050Ti-jal tolja, teljesen jogos az arcoskodás, azzal a VGA-val aztán főleg minden jobb grafikán megy mint bármelyik konzolon

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#49) Franklin válasza GeryFlash (#48) üzenetére


Franklin
addikt

Tehát ha azt írom, hogy PC-s vagyok, nem konzolos, akkor az egyenlő azzal, hogy műmájer vagyok és 4K ultrán tolom a codot és masterrész vagyok?

Értem.

(#50) [CsuCsu] válasza Franklin (#49) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem neked szolt, hanem a fentebb megnyilvanulo '4K60fps alatt minden sz*r' eletmuveszeknek.

En vilag eletemben PC-n jatszottam, megsem vettem magamra. De valoban egyre idegesitobb ez a majerkedes, allando kritizalas es fikazodas nemcsak ezen a teren, hanem kvazi minden topikban es a legtobb weboldalon. Az internet teljesen toxikus lett. Komolyan, a legjobb topik mara a PH-n a Sorcsaph, ahol bekesen beszelgetunk sorokrol.

[ Szerkesztve ]

(#51) Hopkins95 válasza [CsuCsu] (#50) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ezt melyikük írta? Mert én nem találom. :F

Amúgy ilyen játékoknál simán jó a 30 FPS, pedig én 144Hz-es Freesync monitoron is játszom. És motion blur se kell hozzá, az az első dolog mindig, amit kikapcsolok. Nyilván azért azt kár tagadni, hogy azért a 60 FPS az persze még jobb lenne és elvárás is PC-n, de ettől nem félek, mert eddig a legtöbb játékot meg tudták buherálni, hogy fusson több FPS-sel. De szerintem messze nem olyan tragikus 30 FPS-sen játszani, kivéve, ha az instabil vagy szabálytalan frame pacinggel küzd.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#52) huskydog17 válasza GeryFlash (#48) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ja neked. Reméltem, hogy nem kell elmagyarázni, hogy ami valakinek jó, azt más nem biztos, hogy érdekel, tudod egyéni ízlés. Amikor azonban valaki általánosít úgy, hogy kizárólag konzolon van minőségi cím, az nem csak, hogy rendkívül ostoba és meggondolatlan kijelentés, de ugyanakkor flame keltő is, továbbá rendkívüli elvakultságra vall, szóval attól, hogy te ezeket szereted, attól még PC-n tonna számra vannak kiváló alkotások, melyek legalább (vagy jobban) szórakoztatóak sokak számára, így érjük mellőzni az értelmetlen általánosításokat.

Én most nem kezdem el sorolni, hogy miket szeretek, mert akkor holnap estig írhatnám a hsz-t.:) Én pont úgy vagyok vele PC-n, hogy egyszerűen túl sok jó alkotás van, nagyon sok olyan cím van, melyet k szeretnék próbálni, de nem jutok el odáig, mert nincs ennyi idő a világon, főleg, hogy egy címmel több tíz órát el lehet szórakozni, vagy nagyságrendekkel többet.

Én például szeretem a sétaszimulátor műfajt, nem kevés ilyet toltam végig, de az interaktív film, viszont egyáltalán nem érdekel, másnak viszont ezek jelentik a szórakozást. Kezeljük már helyén a dolgokat és kerüljük az ilyen ostoba flame-keltő megjegyzéseket, a megértést köszönöm!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#53) GeryFlash válasza huskydog17 (#52) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem lehetett flame keltő, mivel azzal már elkésett, egy flame keltő kommentre reagáltam. Nyilván provokatív volt, PC és PS játéksoként felidegesít ez a PC-sekre jellemző (abszolút nem az összesre, sőt még azt se állítom hogy a nem csak egy hangos kisebbségől van szó) arcoskodás. A játékok nem az én ízlésemet tükrözi, elmúlt évek GOTY játékai rendre ezek voltak (Detroit kivételével, de azért az is számos elismerésben részesült).

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#54) Dilikutya válasza huskydog17 (#52) üzenetére


Dilikutya
félisten

PC-n a legtöbb játék multiplatform, jóformán csak az indie-k jó része nem. Sétaszimulátor mondjuk pont nem valószínű. :)
De nagy cím elvétve akad, ami nem jön ki másra. Ez régen is így volt. Már az első Doom és Quake is megjelent Playstation-re, sőt utóbbi Nintendo 64-re is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#55) Lord Myn válasza GeryFlash (#53) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nekem pl. pont ezek "A játékok" (preferált műfajom a kalandjáték), anyáztam is rendesen 2010-ben, amikor kiderült, hogy a Heavy Rain (és az összes utána következő) PS exkluzív lesz, főleg, hogy a QD PC-n kezdte a pályafutását (Omikron).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#57) Dilikutya válasza #32839680 (#56) üzenetére


Dilikutya
félisten

Majd valami érzékeny szemű megmondja, hogy a fix 30 fps is jobb, mint ha 60-ról ugrál 45-re, és hogy az fps drop az fps drop, mindegy mennyiről mennyire. :) Láttam már ilyen véleményt, hogy báncsa a szemét ha beesik 60-ról 50-re.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#59) Dilikutya válasza #32839680 (#58) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én tudom, hogy nem mindegy, de hidd el, van akinek a 60->50 is bántja a szemét. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#60) Hopkins95 válasza #32839680 (#58) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem kell 600 ezerért PC-t venni. Én haveromnak karácsonyra raktam össze egy gépet kb. 150 ezerért egy Ryzen 1600 RX 580-as kombóval, ami FHD 60+ FPS-re a legtöbb játékra elég. Persze ha valakinek a nagyobb felbontás a fontos, akkor jobb választás lehet az egyik az erősebbik konzolok közül.

Amúgy én most 40 FPS-re lockolva Battlefield 1-ezek laptopon, mert nem tud többet kisajtolni belőle a CPU. Nem mondom, hogy a legjobb élmény, mikor visszaesik hirtelen 27-30 köré, de meg lehet szokni és így is tudom élvezni a játékot.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#62) Hopkins95 válasza #32839680 (#61) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én is akkor raktam össze az alul látható konfigot(2017 nyarán), s ennek ellenére kihoztam 300 ezerből(csak magát a gépet persze). Ramból meg szintén az adatlapomon látható 16 gigás G.skill kitet vettem 140 Euróért, mikor még drága volt, Amazonon G.Skill Aegis 16 gigás 3000 Mhz-eset meg most épp 80 Euróért árulják. SSDk is olcsók lettek, én 140 Euróért vettem még a 500-as Sandisket bele, most fele áron kapható az is.

Igazából nem bánom, hogy nem drágább konzolt vettem, most is gondolkodom éppen, hogy eladom lehet, mert egyszerűen nem használom. Főleg most már jönnek ezek a címek is PC-re, már tényleg max csak 1-2 játék érdekelhet róla(pl. Ghosts of Tsushima).

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#63) Dilikutya válasza #32839680 (#61) üzenetére


Dilikutya
félisten

Házzal nem kell elszállni, 15 környékén jó Cooler Master kunyhók vannak, ami nem is papírvékony, tágas is, jól hűthető is. 80-90 ezret meg nem ér 16 GB memória.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#64) Lord Myn válasza Dilikutya (#57) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Egyébként bármilyen röhejes, folyamatosság szempontjából, tényleg így van: a fix 30 fps is jobb, mintha 60-ról droppol időközönként, persze csak akkor, ha (úgy, mint nekem) nincs semmilyen Adaptív-Sync-es monitorod (FreeSync, G-Sync), sajnos rohadtul be tud szaggatni, ha 60-ról hirtelen leesik mondjuk 42-re. Ha viszont ilyen monitorod van, akkor sokkal jobb az élmény, mint a fix 30 fps.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#65) Lord Myn válasza #32839680 (#61) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én pont a QD játékok kapcsán csábultam el majdnem (és vettem PS3/4-t), de annyira bánt engem, hogy csak célhardver. A PC-t egyszerre használom munkára (SQL, VMware és persze Office), zeneszerzésre, emulációra, játékra. Általában akkor is több dolgot csinálok rajta egyszerre, ha "csak" játszom (megy az alt+tab-ozás ezerrel :) ), szóval a bill+egér hiányán kívül nagyon zavarna, hogy tkp. csak játékra jó a konzol... Inkább legyen egy többszörösébe kerülő erősebb felső-közép PC, de tudjak rajta sok mindent csinálni a játékon túl is.

"War does not determine who is right - only who is left."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.