Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Cs.Orsolya:] Magamról (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1651) frame>24 válasza Cs.Orsolya (#1647) üzenetére


frame>24
addikt

az idézetre: ezt Jézuska is mondta (valószínűleg először)

csak nem pont így, de a lényege ez volt--> mikor a tanítványok kérdezték, h miért a legalja csőcselék között tanít, mondta rá, hogy mert "kinek van inkább szüksége a gyógyításra?...)
mind1, majd Viszlát pontosít :B

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#1652) tbs válasza frame>24 (#1651) üzenetére


tbs
addikt

Sztem ez vastagon tao szagot áraszt... Jézuska még kéjes gondolat sem volt Istenke fejében, mikor ezen már rágódtak keleten.

Szerintem. :B

(#1653) frame>24 válasza tbs (#1652) üzenetére


frame>24
addikt

tbs, akkor viszont konvergencia, tehát ~igazság. ;)

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#1654) tbs válasza frame>24 (#1653) üzenetére


tbs
addikt

Szerintem plágium. Épp eleget utazhatott J., mielőtt ikonikus térítővé vált volna. ;] No, de ez nem szorosan ide való, ráadásul bőven tévedhetek tao ügyben. Nem vagyok nagy vallástudor... :B

[ Szerkesztve ]

(#1655) frame>24 válasza tbs (#1654) üzenetére


frame>24
addikt

;] naja, innentől jön, h ki kinek/miben hisz... :K Egyébként múltkor elmosolyodtam a vallás topikon, tkp. 2 hívőcsoport vitatkozik, az egyik a "csak a szemének hisz"-group. Be akartam írni, h a szemünk/fülünk/stb. (Σ érzékek ) által érzékelt világ milyen kicsi szelete a teljesnek...
mind1, we have to respecta' ícs ádör... :DDD

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#1656) Viszlát válasza frame>24 (#1655) üzenetére


Viszlát
addikt

mind1, we have to respecta' ícs ádör...

Ahhoz képest Jézuskáztok, nem kicsit cinikus hangot megütve. Próbálna meg egy keresztény ilyen hangon beszélni a keleti "bölcsességekről"...

Az idézet pontosan:

Sehol sem vetik meg a prófétát, csak a saját hazájában.

És nem volt kérdés előtte, a galileai zsinagógában tanított, a hallgatók pedig nem tudtak elvonatkoztatni attól, hogy József fiaként látták felnőni, ezért elkergették.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1657) frame>24 válasza Viszlát (#1656) üzenetére


frame>24
addikt

hát bocsánat, most rossz embert fenyítettél. És akkor anyám, mikor hitre nevelt, és karácsonykor azt mondta, h "Jézuska," akkor cinikus...?.jajjjjajajajajaj ez a baj, ez a vaskalaposság! (szerinted ez Isten célja? így kell/csak így lehet Őt szeretni, mint a katonaságnál?)
Az idézet, amit írtál, nos nem arra céloztam...
Én nem bántottalak, Orsolya hsz-énél próbáltam célozni rá, h az idézet bibliai tanítás is...ennyi...

az, h angolul ultalatm rá, hogy ettől még mindenki véleménye más lehet, megint nem értem, h mért baj...

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#1658) Viszlát válasza frame>24 (#1657) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem fenyített téged senki. Jézuskától mindössze két mondatot találsz a Bibliában, minden egyéb idézet Jézustól származik. Ha ez vaskalaposság, akkor én kérek elnézést :W

Jézus ezen esemény kapcsán beszél csak a próféta elfogadásáról saját otthonában, hazájában.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1659) tbs válasza Viszlát (#1656) üzenetére


tbs
addikt

:B :R

(#1660) Cs.Orsolya válasza Viszlát (#1658) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Az én hitvallásom Jézust (Josuát), Mohamedet, és Buddhát egyenrangú tanítóknak, és prófétáknak tartja. Szerintem mélységesen szép tanításai vannak mindannyuknak. Sajnos a Bibliát azért nem forgatom, mert számomra zavaros és érthetetlen, nem tudom, hogy ez a fordítások miatt van-e, vagy egyszerűen hülye vagyok hozzá...

Minden esetre, én amit igazán komolyan veszek, csak azzal tudok tiszta szívből viccelődni is...

Jó, hogy itt vagy, és értesz ezekhez! Ezt nagyon tudom tisztelni valakiben, aki ennyire ért valamihez, amihez én nem! :B

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1661) frame>24 válasza Cs.Orsolya (#1660) üzenetére


frame>24
addikt

"Minden esetre, én amit igazán komolyan veszek, csak azzal tudok tiszta szívből viccelődni is..." - kb. erre céloztam Viszlát felé írt előző hsz-emben :K (tehát hasonlóan gondolom)
A Biblia szerintem azért ilyen "érthetetlen", mert rendkívül tömör, és rendkívül jelképi megfogalmazásokat tartalmaz. Pl. ugyanazt elolvasva századszorra is kiderülhet belőle egy új összefüggés. És igen, a fordítások biztosan rontottak az eredeti mondanivalón - kb. görög formájában kéne olvasni, h közelebb kerüljünk hozzá. (én + nem tudok görögül)

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#1662) Viszlát válasza Cs.Orsolya (#1660) üzenetére


Viszlát
addikt

Az én értelmezésemben a viccelődés és a cinizmus nem ugyanaz. Le -kázni egy adott vallás kulcsfiguráját (és még finoman fogalmaztam) szerintem nem az első kategória. De ha emiatt vaskalapos vagyok, vállalom :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1663) frame>24 válasza Viszlát (#1662) üzenetére


frame>24
addikt

komolyan, nem cinizmusból írtam, ezért nem értettem, mért így érezted, de túltárgyaltuk

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#1664) Cs.Orsolya válasza Viszlát (#1662) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Miért kapod meg ilyen sokszor azt, hogy vaskalapos vagy?
A cinizmus is valahol humor, csak annyi keserűség vegyül bele - főleg a kudarcok miatt -, hogy nehéz benne tetten érni az örömöt... Így nem élvezetes annyira.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1665) Viszlát válasza Cs.Orsolya (#1664) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerinted miért? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1666) Cs.Orsolya válasza Viszlát (#1665) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Mert nem értik, mi a célod azzal, ha precíz vagy?

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1667) Viszlát válasza Cs.Orsolya (#1666) üzenetére


Viszlát
addikt

Elképzelhető. Másrészt erősen divat mindent felhigítani manapság, persze mindezt az egyszerűség, érthetőség zászlaja alatt. Én pedig egyrészt úgy gondolom, hogy ezek vannak annyira fontos dolgok, hogy mindenképpen fontos a pontosság, másrészt valami hihetetlen, mennyi dezinformáció van az emberek fejében a kereszténységgel kapcsolatban, ami nagyrészt ennek a laza hozzáállásnak köszönhető.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1668) Cs.Orsolya válasza Viszlát (#1667) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Ezt nagyon át tudom érezni, és nem csak ezzel kapcsolatban, hanem szinte mindennel kapcsolatban....
Azért olykor hihetetlen türelemmel viseled ezt. :B
Más oldalról, jó lenne Téged többet viccelődni látni. ;)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1669) Viszlát válasza Cs.Orsolya (#1668) üzenetére


Viszlát
addikt

Megfelelő téma esetén nem szoktam kéretni magam. A türelem meg döntés kérdése, ha tudom, hogy nem leszek képes rá, akkor bele sem kezdek, megkímélem magamat is, meg a másik oldalt is. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1670) Wolverine válasza Cs.Orsolya (#1650) üzenetére


Wolverine
félisten

Tudni kell lezárni is dolgokat, és tudni kell azt visszaírni, hogy: "bocs, ezzel így ismeretlenül, privátban nem foglalkoznék; ha szeretnél beszélni, jelentkezz be a terápiára."
Bunkóság lenne? Egy fenét. Neked is kell magánszféra, amikor nem pszichocica vagy ;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1671) Vladi válasza Cs.Orsolya (#1660) üzenetére


Vladi
nagyúr

Próbáld ki egyszer a Koránt. Na az zavaros.

Viszlátot azért tartják vaskalaposnak, mert egyedül az Ő avatarja visel kalapot. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1672) Vladi válasza Wolverine (#1670) üzenetére


Vladi
nagyúr

pszichocica :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1673) tbs válasza Vladi (#1672) üzenetére


tbs
addikt

Hasonlít. :K Kalapban jobban feismerhető volna.

(#1674) Cs.Orsolya válasza Vladi (#1671) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Lélekben én is sokféle kalapot viselek. Általában mindig van kalapom, de nincsenek szép kalapok a mai világban. A sapkákat letolja a hajam a fejemről, így azt sem hordok. De egy pár szép kalap, kalaptűkkel, az pont illene hozzám...

Viszlát: A bolondozást milyen gyakran űzöd, és hogyan lehet rávenni Téged ilyesmire?

Wolv: Nehéz nemet mondani egy sajgó, fájó, kétségbeesett léleknek. Mutass valakit, akinek ez jól ment, hadd tanuljak tőle!

Pszichocica
: Nah, majdnem ilyen ázott macska lettem ma, a fehér kabátomban.... :D

Az elmúlt pár napom nagyon nehéz volt.
Azt hiszem, nincs olyan férfi, aki képes lenne elbírni ezt az életet mellettem, velem...

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1675) Wolverine válasza Cs.Orsolya (#1674) üzenetére


Wolverine
félisten

Azok szívtelen, érzelemmentes állatok. (mint én.) Ne akarj hozzájuk hasonló lenni... és azt nem mondtam, hogy könnyű lesz a nem válasz.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1676) Viszlát válasza Cs.Orsolya (#1674) üzenetére


Viszlát
addikt

Sz says (22:45):
milyen gyakran szoktam bolondozni?
M says (22:46):
velem?)
Sz says (22:46):
meg úgy általában
M says (22:47):
eleg rendszeresen

Sz says (23:34):
és mivel lehet rávenni, hogy bolondozzak?
M says (23:36):
ravenni?
M says (23:36):
minek kene ravenni?
M says (23:36):
dol beloled a hulyeseg

:)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1677) Cs.Orsolya válasza Viszlát (#1676) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

:DDD Ehhez élőben kell ismerni Téged? :D

Wolv: Hja, azokkal a női nemekkel elég nehezen bánok. valahogy sosem úgy értik, ahogyan kellene. Pl. hogy a NEM=NEM. Pedig a férfiaknak az egyszerűség általában bejön... :U

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1678) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Elzsibbadt a kezem. Nem, nem azért...

[ Szerkesztve ]

(#1679) Cs.Orsolya válasza Foglalt név (#1678) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Nekem a fülem is... 59 p 50 mp volt.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1680) Wolverine válasza Cs.Orsolya (#1679) üzenetére


Wolverine
félisten

Idézném magam: amit félre lehet érteni, azt félre is kell érteni... :DDD Kemény menet lehetett :DDD (oké, világos, miről van szó ;])

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1681) Cs.Orsolya válasza Wolverine (#1680) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Hajajj, de még milyen kemény! :K Ha tudnád! ;]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1682) Wolverine válasza Cs.Orsolya (#1681) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem tudom; nem érdekel :U (de a telefonszámlához gratulálok :DDD)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1683) Cs.Orsolya válasza Wolverine (#1682) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Te is akarsz? :U

Megadjam FN számát? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1684) Wolverine válasza Cs.Orsolya (#1683) üzenetére


Wolverine
félisten

Ne viccelj, most is gondolkoznom kell, mire költsek és mire ne... (és mindezt kajavásárlás közben, mást meg nem veszek)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1685) Cs.Orsolya válasza Wolverine (#1684) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Ezzel nem vagy egyedül....
A tudatos fogyasztói magatartás egyébként is nagyon hasznos dolog. Úgy tűnik, a mai világban csak a pénz hiány tud ilyen önfegyelemre megtanítani. Fogd fel egy olyan eszköznek a pénztelenségedet, amely segít kialakítani az egészséges, tudatos, és alapvetően csak a szükségleteidre korlátozott fogyasztást. Ez a mai világban kifejezetten áldás inkább, mintsem balszerencse. Gondolj bele, mi lenne, ha sosem kellett volna meggondolnod, mit veszel meg, és mit nem? Mennyi idióta dologra költenéd a pénzedet?
Pl. WOW-os acount-ot hány havonta, mennyiért veszel? :P
Egyébként, ha már nem számítana, hogy van-e pénzed, és abból mire futja, akkor már régen rájöttél volna, hogy mindig pontosan annyi pénzed van,a mennyire szükséged van valójában. Pontosabban, amennyiről elhiszed, hogy a magadnak kiszabott szükségleteidet kielégíti. Az emberek általában azt várják, hogy a kiadásaik fognak nőni, így hiába nőnek a bevételeik, csak azt tapasztalják, hogy nem marad semmi a végén. Mert ezt is várják el. Azt maximum csak álmaikban szeretnék, hogy másképpen legyen, de nem hiszik el, hogy ez lehetséges, így nem is várhatják el az élettől, hogy vmi mást fog számukra létrehozni. A pénzzel kapcsolatos elvárásaid nagyon erősen kódoltak a tudatod mélyén, és a pénzhez, avgy annak hiányához kapcsolódó érzéseid pedig fenntartják ezt az állapotot, és folyamatosan megteremtik ennek a folyamatait. A pénz energia, és pont úgy áramlik, mint minden egyéb más energia... Nagyon nehéz a pénzzel bánni, mert hibás dolgokat tanultunk meg róla...

Egyébként: Egy telefonbeszélgetés olykor többet ér, mint egy vacsora... ;)
Én a kapcsolataimra költöm a legtöbb pénzt, és azokba fektetem a legtöbb időmet, és energiámat. Nem csak a foglalkozásom miatt. Nem csak, mert nő vagyok. Mert ez az Utam...

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1686) Foglalt név válasza Cs.Orsolya (#1685) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ha erről meg tudod győzni a gyomrom én is aláírom a diplomád :DDD

(#1687) Wolverine válasza Cs.Orsolya (#1685) üzenetére


Wolverine
félisten

Havi 13€ a díja; és mivel egyetlen káros szenvedélyem és szórakozásom, meg is tartom ;] Accountot nem veszek, épp elég az az egy is, ami van :DDD (bár a főbérlőm közölte, hogy IP tv-nk lesz hamarosan. tekintve, hogy a kábel nem olt átvezetve hozzám eddig, most elgondolkoztam, hogy átcsoportosítsam-e a keretet a játékról a tv-re...)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1688) Cs.Orsolya válasza Foglalt név (#1686) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Én a sajátomat meg tudom győzni. A Tiédet Neked kell. De megtaníthatlak rá, bár, az esetedben nem biztos, hogy célszerű. Neked azt hiszem, más az Utad ;)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1689) Cs.Orsolya válasza Wolverine (#1687) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Mi lenne, ha inkább azt mondanád, megteremted arra is a pénzt? Bár a TV függőség is szép dologgá tudja kinőni magát... ;] :D

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1690) Wolverine válasza Cs.Orsolya (#1689) üzenetére


Wolverine
félisten

Ne viccelj, a tv-függésen már túlestem gimiben :DDD (de azért annyi Animaxot szoktam nézni otthon Szhelyen, amennyit csak lehet :D)
A pénz megteremtése jó ötlet; hogy ez nekem nem jutott eszembe :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1691) Cs.Orsolya válasza Wolverine (#1690) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Valami belül állja az akadályát annak, hogy előteremtsd. figyeld meg a pénzzel kapcsolatos gondolataidat, hiedelmeidet, és érzéseidet. Írd fel őket egy papírra, asszociálj rájuk, menj a legaljára, miért nem változott most ez az életedben? De merülj el nagyon mélyen önmagadban, és ne az önvádlások, és elégedetlenség szintjén, hanem egy réteggel beljebb. hogy mit hiszel, ki vagy te, milyen státuszt érdemelsz, miylen sikereket, miért nem működik ez, és a többi. Ha akarod, egyszer élőben megtanítalak erre, hogy magadtól megleld a válaszaidat. Ez már jó lépés a változáshoz. Valakinek ennyi is elég. Valakinek ennyi még nem. Figyelj befelé, ott meglesz a kulcs! :K

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1692) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Csak egy alternatív magyarázatként... ;)
Kötelező irodalom! Könyvben érthetőbb.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1693) Viszlát válasza Cs.Orsolya (#1677) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem árt. :)

Egyébként mi ez a heves ezirányú érdeklődés?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1694) Cs.Orsolya válasza Viszlát (#1693) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Gondoltam, Neked is jobban esik, ha Te érdekelsz jobban, és nem a tudásod... ;)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1695) Viszlát válasza Cs.Orsolya (#1694) üzenetére


Viszlát
addikt

Öööh... biztosan. És mit tudtál meg? Az emberek nagy részének azért van humora (kifinomult és kevésbé az), és szokták is használni...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1696) Cs.Orsolya válasza Viszlát (#1695) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Még nem tudtam meg semmit :D De arra már rávettelek, hogy beszélgess velem olyasmiről is, ami nem rólam szól. :P :D Csak nehogy faképnél hagyj most... :U
Örülök, hogy dől belőled a hülyeség... :K

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1697) Viszlát válasza Cs.Orsolya (#1696) üzenetére


Viszlát
addikt

Miért örülsz ennek?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1698) Cs.Orsolya válasza Viszlát (#1697) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Mert számomra a humor a bölcsesség velejárója, és szeretem magamat körülvenni bölcs emberekkel. A bölcs emberek sokkal szórakoztatóbbak, mint a nagy tudásúak. Jobb mellettük megélni, hogy bizonyos dolgokhoz túl kicsi vagyok, vagy tudatlan. Könnyebb elviselni, hogy nem vagyok tökéletes. mert a humor pont erre tanít, a tökéletlenség-tökéletesség harmóniájára.
Másik oldalról, Te figyelsz engem, és nem mindegy nekem sem, ki az aki figyel rám, és kritikával illet, mert ez erősen befolyásolja, mennyire hallgatok rá, és fogadom meg a véleményét.
Ezért örülök Neked. :B

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1699) Viszlát válasza Cs.Orsolya (#1698) üzenetére


Viszlát
addikt

Ahá. Azért ne aggódj, nem vagyok én Big Brother, épp jókor lestem ide, hogy helyretegyek valamit, de azért visszaolvasni nem merek, félek miket olvasnék :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1700) Cs.Orsolya válasza Viszlát (#1699) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Hmmm, milyen téma lehetne félelmetes Számodra? :U Mitől félsz? Mi derülne ki?

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Cs.Orsolya:] Magamról (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.