Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Cs.Orsolya:] Magamról (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1851) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Negyedik fátyolréteg.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1852) Wolverine válasza Cs.Orsolya (#1851) üzenetére


Wolverine
félisten

szerk: a fene, majdnem elfelejtettem az eredeti írás szövegét :B

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1853) Vladi válasza fokukac (#1845) üzenetére


Vladi
nagyúr

izéééé.... csípősek, megríkatnak, és a napra kirakva zöld penészt növesztenek? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1854) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Megint megkerestek egy kislány miatt. A gyerekotthonban is egyre keményebb melókkal bíznak meg. Nem tudom, mit kezdjek azzal, hogy felnőttekre szakosodtam, mégis sokszor gyerek témákkal találnak meg a felnőttek... A gyerekterápia nagyon eszközigényes, és magánrendelőt nyitni nekem nincs is jogom. Nincsenek hozzá papírjaim.
Mit kezdjek most ezzel?!

S megint írnom kell pár gondolatot egy cikkhez. Remek téma: alkoholizmus.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1855) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Mi van a fátylakon túl? Ki van a fátylakon túl?

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1856) finest válasza Cs.Orsolya (#1855) üzenetére


finest
őstag

A meglepi! :)

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1857) Krono


Krono
csendes tag

Hogyan mondják helyesen: -pszichológusra vágyom,
vagy -pszichológusra van szükségem?

(#1858) Cs.Orsolya válasza Krono (#1857) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Válogass ;)

Finest: Amikor eljutottam oda, ahol csak az Iránta érzett szeretetem volt, ott volt mögötte valami más is, ahova most Nélküle nem tudok eljutni...

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1859) Krono válasza Cs.Orsolya (#1858) üzenetére


Krono
csendes tag

És ezt mind elolvassam? :O
A Finest-nek írtak számomra érthetetlenek! :(
(bocs a beleszólásért)

[ Szerkesztve ]

(#1860) Cs.Orsolya válasza Krono (#1859) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Nem én kellettem. Így jártál. :P (=mindet el kell olvasnod)

Szeretek egy férfit, Ő elment, én maradtam. Itt a mese vége.

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1861) Krono válasza Cs.Orsolya (#1860) üzenetére


Krono
csendes tag

...és, hogy jártam én? :F
Mod: nem mese ez kérem...-a sanyarú szimpla valóság!
Együttérzek (rokonlelkek :(( )
Még adósod vagyok 2-vel...kis türelmet!

[ Szerkesztve ]

(#1862) Krono válasza Cs.Orsolya (#1860) üzenetére


Krono
csendes tag

...hogy én sem maradjak ki a sorból:"Egy Asszony miatt vagyok ilyen léha..." :K

[ Szerkesztve ]

(#1863) Cs.Orsolya válasza Krono (#1862) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Lassan árírhatom a topik címét Beszélgetések a Magányos Szívek Klubjának Persona Non Grataival - ra... :U :D

Finest: Magamnak is pontosan ezt hajtogatom! :DDD De Tőled kicsit meggyőzőbb hallani! Köszönöm! :B
Nem voltam képes ma este több információs szeméttel terhelni magamat, mint tévé, meg ilyesmik...

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1864) finest válasza Cs.Orsolya (#1858) üzenetére


finest
őstag

Az nem lehet, h oda csak rajta keresztül lehet eljutni, ellentmondana a pszichológiai alapprogramnak, amit a T1000-es modellekbe is beépítettek már. (Bocs, de épp a Terminátort nézem...), mindenesetre különleges kapcsolat lehetett, ha kiteljesedtél benne. Azt hiszem Te másnak azt mondanád, h fogja fel a helyzetet saját fejlődése szempontjából, ha nem történik meg, most nem éreznéd, h micsoda kincs volt elrejtve, ráadásul oylan sok kaland vár még ez még nem Szürkerév. ;)

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1865) Cs.Orsolya válasza finest (#1864) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Oké, alaprogramban igazad van, Csak ilyen kegyetlen módon tud fájni, amíg eljutok odáig. Mert a Szeretet ott van, Ő meg nincs itt. És ha ez így a tudatomba hasít, keresztülmetsz mindent, és megint kezdődik elölről a fátylazás...
Minden esetre, ezt dobta a renccer, ezt kell most megoldani.
:B

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1866) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag


Bonts vitorlát, Odüsszeusz. Vezesd a hajóm...!

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1867) Krono válasza Cs.Orsolya (#1865) üzenetére


Krono
csendes tag

Segíthetek valamiben? :F

[ Szerkesztve ]

(#1868) finest válasza Cs.Orsolya (#1866) üzenetére


finest
őstag

Odüsszeusz esete más. A fátylazás Penelopé feladata volt. Odüsszeusz meg minden szigeten nemzett egy-két utódot és bolondítottaa nőket.

Lelkendezve szaladt az anyó föl a fönti terembe,
úrnőjének szólni, hogy itt van a férje a házban;
térde rohanvást mozgott, lába viszont botlódott.
Ott feje mellé állt, és hozzá nyomban ekép szólt:
"Ébredj, Pénelopeia, leányom, lásd a szemeddel
azt, mire nap-nap után úgy vágyódtál a szivedben.
Megjött már Odüszeusz, s házába, ha késve is, eljött,

Csak most gondoltam bele, h miként bírta ki vajon Penelopé azt a tíz évet, h nem gajdult bele a várakozásba? Dehát annál nagyobb volt az öröm.
Ejnye, nem egyszerűek ezek a női szerepek!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1869) Cs.Orsolya válasza finest (#1868) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Odüsszeusz és Penelopé Egy. Odüsszeusz utazása analóg egy ember Jang felének fejlődésével. A Jin erők története kicsit komplikáltabb.

A Vasjankó pl. ír Odüsszeuszról is elég sokat. Robert Bly zseniális a maga nemében.

Krono: Nem tudsz. De köszönöm! :B

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1870) Cs.Orsolya válasza finest (#1868) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Amúgy Penelopé pont eleget vesződött az ithakai politikai erőviszonyokkal, a fiával, és az ellenük törekvőkkel, meg aki a kezére pályázott, és Odüsszeusz vagyonára. Meglehetősen sok dolgot kellett megvédenie, míg a férje hazatért. Akadt dolga bőven.
Odüsszeusz kalandjai a nőket illetően meg igen színesek, de Kirké pl. nem bírta tovább nézni, ahogyan napra nap csak a tengert bámulja nagy depressziósan. Valahol tudott valamit Penelopé, hogy mégis hazament hozzá. Kérdés, mit tudhatott Penelopé?
Erről a férfiak miért nem írnak?
A férfiak miért nem írnak olyan asszonyokról, akik tudtak valamit? Legtöbbször csak anyákról, vagy hűtlen szeretőkről, viharos szerelmekről, kegyetlen veszteségekről írnak. De olyan asszonyokról, akikhez 10 év után is hazatérnek, olyanokról nem írnak. Pedig biztosan vannak ilyen asszonyok, nők, hajadonok...

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1871) finest válasza Cs.Orsolya (#1870) üzenetére


finest
őstag

Kalüpszó volt, akire gondolsz. Jobban belegondolva, Kalüpszó esete jobban is hasonlít az általad korábban vázoltra. Odüszeusz évekig élt nála, meg nem mondom már, h hányat, de a 10 évből 6-ot 8-at biztosan és nagyon szerette is a nimfa.

Penelopé a biztos pont volt neki, azért nem veszett el a kalandok során, mert tudta, h van hova hazamennie. Különböző szerepek ezek. Kalüpszóval évekig elvolt Odüsszeusz, de a kapcsolatuk csak egy viszony maradt.

A világ férfi központú, azért nem szól a fáma a Penelopékról. Szerintem nem jó kérdés, h miben tudott többet, mit tudhatott másnál jobban. Ők férj és feleség voltak, családjuk volt. A család értékesebb a kalandoknál. A mediterrán népek ma is másképp élik meg a családi kötelékek jelentőségét. Gondolom a végső üzenet ez.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1872) Krono válasza Cs.Orsolya (#1869) üzenetére


Krono
csendes tag

Nincs olyan helyzet, mire nem lenne megoldás! :K
Csak el kell fogadtatni... :)

(#1873) Cs.Orsolya válasza finest (#1871) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Kirkénél 2 évet töltött el. Athéne megsajnálta, és kérte Zeuszt, hogy beszéljen Poesszeidónnal, hogy engedjék végre hajóra szállni, és szólt Kirkének, hogy eressze el végre.

A végső üzenetet tekintve nekem mélyebb rétegek is megmozdulnak, mint a klasszikus általános család és otthon értelmezés. De mindneféleképpen egyetértek a dologgal.

Krono: Az elfogadtatással azért nehéz, mert különböző ítéleteknek vagy kitéve, és egyesek nehezen fogadják el azt, hogy ami Neked megoldás, az nekik nem működik. De ha én ugyanezt gyakorlom, egy idő után szerencsére könnyebb elfogadtatni a sajátomat is.

Erről egyébként egy Lin Csi apátról szóló tanmese jutott eszembe, hogy amikor meghalt a mestere, ő már megvilágosodott mester volt szintén, a mester halálakor a tanítványok mégis azt látták rajta, hogy sír. Meg is kérdezték, hogy miért sír, hiszen ha már megvilágosodott akkor ilyen dolog, mint a halál számára már nem létező dolgok. Erre az apát azt felelte, hogy "Nem én sírok, hanem ezek a szemek sírnak. És ki vagyok én ahhoz, hogy megparancsoljam ezeknek a szemeknek, hogy ne sírjanak, amikor ők sírni akarnak."

Ez a pár mondat sokszor eszembe jut. Néha a tested, vagy bármi másod sokkal jobban tudja, milyen megoldásokra van szükséged, mint Te magad. Ott rontjuk el az egészet, amikor ebbe beleszólunk, és elkezdünk azon görcsölni, hogy ne olyan megoldásokat adjon saját belső természetünk, a legtermészetesebb lényegünk, mint amilyeneket mi magunk választanánk (mert pl. szenvedünk tőle, vagy a környezetünk elítél miatta). A tudat rendkívül nagy gyógyítóerőkkel rendelkezik (hiszen megbetegíteni is rendkívül jól tud :K ). Amióta látom ezt a hétköznapokban is, sokkal több a Létezés...

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1874) fokukac válasza Cs.Orsolya (#1860) üzenetére


fokukac
nagyúr

...ilyenek ezek a férfiak... pont, mint a nők.

Ne gondolj rá. Töröld! Persze, ezt mondani könnyű, tudom... Csinálj olyan dolgokat, amik elterelik a figyelmed. Sportolj, utazz. Hallgass zenét, vagy, ha tudsz, csinálj!

Én mindig ezzel üvöltöttem ki a feszültséget magamból anno. Jól esett, nagyon. : )

Alig néhány száz köbkilométer víznek kellett csak lefolynia a Dunán, és már jobb is lett..

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1875) Cs.Orsolya válasza fokukac (#1874) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Ez a szakasz már megvolt. Most eljött a szembenézős, és helyretevős szakasz, ami a nehezebbik. Nincs ezzel semmi gond, de ezt is meg kell tudni lépni most már. Most éppen keresem a megfelelő megoldást, amit a Belső Lényem is elfogad...

Köszönöm a zenét! Tehetséges vagy, de még bátortalan (úgy mondanám, hogy hiányzik belőle a Férfi Állat). Tanulsz énekelni? Érdemes lenne. :K

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1876) Krono


Krono
csendes tag

Milyen lépést fontolgatsz?
Régen rossz ha az ember sokáig gondolkodik a megoldáson!
Nincs alternativa?

(#1877) Cs.Orsolya válasza Krono (#1876) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Ezt azt hiszem, nem tudom érthetően megmagyarázni. A lépések már megvannak. Most már csak nem szabad eltéveszteni a célt, és elfogadni az utat. Csak ehhez nagyon tudni kell hinni. Hinni annak, ami belül van... A mélyben, az a legbelső bizonyosság, aminek olyan nagyon nehéz hinni, mégis tudod róla, hogy nincs más, ez a Te utad....
Csak ehhez gyakorlatilag meg kell tudni lépni, hogy elengeded a görcsöket, a félelmeidet, a kételyeket, elengedsz mindent, és hagyod, hogy önmagad légy, és hagyod, hogy lásd kivé válhatsz, és elhinni azt is, hogy képes vagy odáig eljutni, és onnan a következő állapotba, és az azt követőbe, és a többi meg már történik magától. Mert már döntöttél. Mert már csak értened kell a döntésedet. És elengedni minden mást, ami tévhit, ami a múlthoz köt. Az ember legtöbbször csak arra tud hagyatkozni, amire emlékszik. De arra hagyatkozni, ami még nem volt, mégis valósabb minden másnál, és ha ez a boldogságod, akkor nehéz úgy felépíteni, hogy az még a nem-ismertekből épüljön fel. Olyan helyzetekből, élményekből, helyekből, tárgyakból, amik még nem voltak. Amit tisztán tudsz vágyni, ami nem a múlt visszahozásából áll, hanem valami olyasmiből, amit nem szennyez be semmi. Mert tisztán a szíved vágya, az, ami az a boldogság, miről nem jut többet eszedbe, hogy elveszítheted, hogy ez múlttá válhat. S amikor ez megvan, részletesen, akkor el lehet kezdeni megtalálni az ide vezető lépéseket, és azokat látni, egyiket a másik után. S bár ez végtelenül nehéz, de lehetséges. Én sem mertem hinni, de már tudom, hogy lehetséges... :K

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1878) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Mik vannak?!

Meghívást kaptam egy konferenciára előadónak. Az RPG-s témámban. Az egyik volt tanárom olvasta az írásaimat, és megkérdezte, elmennék-e megtartani egy előadást a szombathelyi konferenciájukra. :B
INFO Savaria 2008. Web, gazdaság, társadalom szekció 4.

Majd ha konkretizálódik, felteszek egy címlapos írást is, hátha lesznek még érdeklődők.

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1879) tbs válasza Cs.Orsolya (#1878) üzenetére


tbs
addikt

:C Yetilátogató..!

(#1880) Cs.Orsolya válasza tbs (#1879) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Jé! Tényleg! :D

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1881) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Ezt még most látom először. Tátva maradt a szám. Nem kicsit.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1882) Foglalt név válasza Cs.Orsolya (#1881) üzenetére


Foglalt név
addikt

Rule number one. Never change the deal. :C

(#1883) Wolverine válasza Cs.Orsolya (#1880) üzenetére


Wolverine
félisten

Talán én is hazamegyek arra a napra ;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1884) Cs.Orsolya válasza Foglalt név (#1882) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Jason Statham nagyon szépen néz ki ebben a filmben. A félmeztelen jelenetekért kifejezetten hálás vagyok. A lábtechnikákért meg egyszerűen rajongtam. Van még mit tanulnom! :K

A 12-es karikától viszont totálisan kiakadtam megint. Min. 16! Egyre több erőszak ömlik be a tévén keresztül, és ez engem elképeszt, hogy egyre lejebb viszik a korhatárt, és már a rajzfilmekben is hihetetlen dolgok vannak. :(((

Nem csodálom, hogy ilyen dolgok történnek:
Tanárverés.

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1885) Cs.Orsolya válasza Wolverine (#1883) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Konferencia, biztos napi díjas, vagy előre kell jelentkezni. Csak ezért ne gyere haza, szerintem. Egyébként is, jövök-megyek, mert nem tudok ott maradni. Elég sűrű hetem lesz, és a hétvégém is telített.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1886) Viszlát válasza Cs.Orsolya (#1884) üzenetére


Viszlát
addikt

Egyrészt ez a gáz a 12-es karikával, de ezen felül még nagyon durván meg is vágják a filmeket, hogy beleférjen ebbe a kategóriába. Ha megnézed DVD-n, lehet meg fogsz lepődni egy-két új momentumon...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1887) Cs.Orsolya válasza Viszlát (#1886) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

A megvágás, az átszinkronizálás, és összecsapott jelenetek miatt a hajam tud égnek állni. Az alapvető filmélménynek már így is egy gyomorrúgást ad a közbeiktatott reklámhadjárat, de ezt megfejelni még a többivel, komolyan, siralmas...
Én, ha épeszű szülő lennék, nem engedném a gyerekemet tv műsor közelbe. És nagyon megválogatnám, milyen meséket nézzen. Ha már a mesélés, és a többi kimarad...

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1888) Vladi válasza Cs.Orsolya (#1887) üzenetére


Vladi
nagyúr

Naja. Ezért nem nézek tv-t évek óta. Csak meccset. Azt meg ugye nehéz megvágni. Max a spanyol rendezők idióták. :W
A ker tvben meg képesek egy 20 perces filmbe reklámot tenni. Múltkor néztem a Jóbarátok egy részét, amibe reklámot raktak. Kimentem cigizni, mire visszaértem véget ért a film. :W

Asszem az én kölkeim már interneten fognak felnőni és tv-t csak hírből ismerik majd. Remélem. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1889) Wolverine válasza Cs.Orsolya (#1885) üzenetére


Wolverine
félisten

Tekintve, mennyire "szeretek" otthon lenni, eleve max. 50% volt az esélye :U (de mondjuk tippre nem vagy ismerős Szhelyen, azt meg nem tudjuk, yeti tud-e kalauzolni, ha esetleg nincs hivatalos segítség...)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1890) Cs.Orsolya válasza Vladi (#1888) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Az internetnek ugyanúgy megvannak a veszélyei. Sőt, bizonyos szempontból sokkal inkább, mint a tévének. Másik oldalról, jobban bekorlátoz is - szerintem - mint a tévé..
Egyik sem való egy gyereknek. Kamaszoknak is visszafogottsággal. Könyv, zene, mesék, játék, értelmes barátok, értelmes szabadidő, sport, versenyek, élvezettel tanulás, felfedezés. Ezek valók egy gyereknek. Filmek megválogatva. Netes tartalmak megválogatva. És persze, olyan szintű ismeretek a világról, amik segítik az alkalmazkodást - azaz a szintjének megfelelő, de nem viszik el rossz irányba. Mert ha nem tud róla, kíváncsi lesz. Ha tiltják, még inkább. Ha gúnyolják, vagy szorongó lesz, vagy extrém lázadó. Középút! Ebben is. Mindenben.

Wolv: Gondolom a rendezők majd kisegítenek, és tudok térképet olvasni is. :K De nagyon figyelmes és kedves Tőled, hogy eleve felajánlod a segítségedet! :B Eszembe nem jutott volna segítséget kérni, de így megfontolom majd. :K

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1891) Vladi válasza Cs.Orsolya (#1890) üzenetére


Vladi
nagyúr

Középút... az olyan langyos és sótlan. :D

Ma már - holnap meg pláne - lehetetlen elcsukni az információt a gyerek/kamasz elől. Okosabb felkészíteni rá őket. Valaki egyszer a tv-ben azt mondta (2-3 gyereket nevelt fel a 80-as években.), hogy ő a gyerekeivel 10-11 éves kortól együtt néztek horror filmeket. Akkor az volt a fő veszélyforrás, úgyhogy inkább együtt nézte velük. Úgy mondta: - Inkább én mutatom meg nekik, hogy mi is ez. Együtt néztük őket.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1892) Cs.Orsolya válasza Vladi (#1891) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

A józanság határait nehéz megtalálni, még könnyebb feszegetni. Nincs erre bölcs megoldás, talán csak annyi, hogy ha a gyereknek kérdése, vagy félelmei vannak, választ tudjunk adni nekik, és megmutatni a biztonsághoz vezető utat. Még ha az csak gondolati, avgy értelmezési síkokon is van...

Istenem, mit nem adnék én egy kis unalmas, langyos vízért!

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1893) Vladi válasza Cs.Orsolya (#1892) üzenetére


Vladi
nagyúr

Locs-pocs-locs-looocccssss....

Itt egy lavornyi, áztatsd benne a lábad. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1894) Cs.Orsolya válasza Vladi (#1893) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Te remek virtuális Inas vagy! És sokoldalú is! :K Tisztára elkényeztetsz. :B

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1895) Vladi válasza Cs.Orsolya (#1894) üzenetére


Vladi
nagyúr

Inaaas??? :(( nade kérem... Ez sértő...
Aki kedves és figyelmes az szolga? :(((

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1896) Superman válasza Cs.Orsolya (#1884) üzenetére


Superman
nagyúr

Igen, remek fickó, kár hogy egy cseppet alacsony, pontosabban eléggé. Ennek ellenére szépen felküzdötte magáét az egykori kaszkadőr és búvár.

(#1897) fokukac válasza Vladi (#1895) üzenetére


fokukac
nagyúr

Jean, kérem, ne zsörtölődjön! :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1898) Cs.Orsolya válasza Vladi (#1895) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

A szó legnemesebb értelmében értettem...

Láttad A békés harcos útját? Ott mondja Szókratész, hogy a "szolgálat a legnemesebb feladat". Nem vagy szolga, de szolgálsz, és ez nem csak jól esik, de zavarba ejt is.
Mivel családos ember vagy, nem találtam megfelelőbb nemes kifejezést a kedvességedre! Sajnálom!

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1899) Vladi válasza Cs.Orsolya (#1898) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nos a szolgálat nemes feladat, a lélek felemelkedését szolgálja Istenig. (Elő ne kerüljön viszlát, me kapok a képemre.) Önként vállalt dolog. Olyan mint az adakozás (zakát).
A szolgaság pedig erőszakos rabság. Inasnak lenni ilyen.
De nem pörgetem magam ezen. Inkább hagyom csendbe, hogy a hízelgésed eltérítsen az eredeti indulatomtól... :))
Nem láttam a filmet, de a Tizedest azt igen. :D

Naja... nem csak a szavaimtól olvadnak el a nők, hanem az érintésemtől is. Persze azt ki köll érdmelni. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1900) Cs.Orsolya válasza Vladi (#1899) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Hah. Nálam is ki kell érdemelni, hogy hozzám lehessen érni! :P
Kérdezd csak meg Édesanyámat! 30 éve nehezen viseli, hogy én nehezen viselem, ha hozzám érnek, babusgatnak, puszit adnak, meg ilyesmik...

Az inasokról nekem a Bruce Wayne inasa, és Leopold Otis nevű inasa jut eszembe, no meg a Csengetett Mylord, ahol szerintem a komornyikok nagyobb urak voltak, mint maguk az Urak. És Batman inasa ráadásul az apapótlója is volt. Ha nekem lenne egy ilyen inasom, úgy szeretném, mint a nagyapámat, akiből sajnos csak pár emlékfoszlány jutott ki nekem...

Őszintén szólva, nagyon nehezen kezdek azzal bármit is, hogy figyelmes vagy, és kedves. Nem szoktam meg, hogy figyelmesek velem. Azt pláne nem, hogy ha rendszeresen azok. S általában mindig van mögötte valami hátsó szándék, és amikor ezt elérték, akkor valahogy elvész a kedvesség is, és a figyelmesség is. Így nem igazán szoktam megengedni magamnak, hogy szétolvadjak tőle.
Látod, mivé lesz, ha valami természeteset felhasználnak arra, hogy kihasználjanak....? :U

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Cs.Orsolya:] Magamról (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.