Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) szmolcsi

Csá nem tudtok linket nyomni honnan csiphetném le a demót!!!THX.... :R

**Kedvenc állatfajom a napokig nem válaszoló de minden nap többször belépő majmok !!!**

(#202) MoP_FX 57 válasza szmolcsi (#201) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

(#203) szmolcsi válasza MoP_FX 57 (#202) üzenetére

Thx talán estére lecsorog.....huh :R

**Kedvenc állatfajom a napokig nem válaszoló de minden nap többször belépő majmok !!!**

(#204) -=Sziszi=-


-=Sziszi=-
aktív tag

Jó reggelt urak!
Na tegnap estére lejött a demo. hajnali 1 ig fenn voltam :DDD
A konfogomon amit az adataimnál láttok full low grafon 1024ben átlag 30 fps-t megy. Ergo játszható sebbeség. Még minimum grafon is szép szerintem. Bár vannak benne olyan részek amit még a q3ban is szebbek voltak de hát ez a minimum sajna. Másrészről meg vannak olyan részek amit még így low end grafon is szebbek mint bármely más játékban pl dzsippek felrobbanása. Jól belötték a minimumot és tényleg játszható egy 9800 as radeonon.
Én reménykedtem a cikk elolvasása után h mediumon még eldöcöd esetleg ha 10 fps-el is de megy de sajna fel se kínálja a játékban ezt a lehetőságet. Ez nem tudom mért van. Ötlet?
Összeségében király gém játékélmény nagyon ott van várom a teljeset.

Üdv Szisz

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#205) #31757056 válasza -=Sziszi=- (#204) üzenetére


#31757056
törölt tag

Azért van ez szerintem mert a medium effektekhez kevés a hardveres támogatása a kártyádnak, directx9.0c kellene hozzá minimum.

(#206) PuMbA válasza -=Sziszi=- (#204) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem Radeon 9550-en lehet high-ot is beállítani,nem tudom neked miert nem lehet.

(#207) edgR válasza Dany007 (#200) üzenetére


edgR
őstag

nekem stabilitas-gondom volt azzal a cuccal, 01 sokkal stabilabb fps-eket produkalt, pl rantasok kozben. ment is vissza rogton :B

(#208) MoP_FX 57 válasza edgR (#207) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Megvolt hardon. Na közben felrakok egy új forceware-t, ugyanis a mostani már egy éves. :DDD
Lehet, hogy dob valamit.

(#209) tildy


tildy
nagyúr

na notebookon ki tudtuk próbálni.
A játékmenet realisztikusabb a farcrynál, nehezebb vele játszani, 800*600nál szaggat is nálunk kegyetlenül. De nekem így ránézésre leginkább "farcry 2" :U Nem új játék, egyértelműen farcry folytatás (csak más a sztori)
Viszont a farcry nem szaggatott be ennyire :((( :((( (Oké tudom, ez csilivili , meg minden hiperszuper videókártyán, nade akkoris... )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#210) edgR válasza tildy (#209) üzenetére


edgR
őstag

farcryban voltak robotszeru alienek :F :D
meg nem lattuk/lattad a teljes jatekot :B

(#211) tildy válasza edgR (#210) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy két új faj nem oszt nem szoroz. Starcraft 2-ben is lesz tán új faj, de az attól még starcraft marad.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#212) Dr. Romano válasza edgR (#210) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát ha csak a robotszeru alienek a különbség akkor.... :D ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#213) PuMbA válasza tildy (#209) üzenetére


PuMbA
titán

Sztem nincs benne semmi csili-vili.Az igen idejemúlt gépemen(Athlon Xp 2400+ , Radeon 9550),low-on szebben néz ki ,mint a far cry mediumon + még rombolható környezet(mindez 30fps-el megy! pedig egy 9800pro a readme szerint a minimum).

(#214) Dr. Romano válasza PuMbA (#206) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hali!

Uöcséméknek is fel szeretném rakni és ugyanilyen karijuk van mint neked. Milyen beállításokkal fut nálad és milyen a sebesség ja és melyik Catalystet használod?
Köszi :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#215) tildy válasza Dr. Romano (#212) üzenetére


tildy
nagyúr

Most mondjam úgy hogy felturbózott, kijavított, updatelt , moddolt farcry ? Jahm, valami ilyesmit látok, érzek.
Grafikája normális videókártyán mondjuk biztos sokkal szebb.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#216) Dr. Romano válasza PuMbA (#213) üzenetére


Dr. Romano
veterán

OKé, akkor már választ is kaptam, köszi szépen!!! :DDD :DD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#217) Dr. Romano válasza tildy (#215) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én sem az ellenkezőjét mondtam, egyetértek veled még mindig! ;)
Ha csak a két játék demóját hasonlítjuk össze, már számtalan egyezés van a közöttük (maga a környezet, stb...).

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#218) PuMbA válasza Dr. Romano (#216) üzenetére


PuMbA
titán

1 giga ram mindeképppen szükséges,mert 512-vel mész 3 métert széttölti az agyát a gép,aztán lősz,30mp töltés majd meghal az ellen... a minimum ram tényleg 1 giga mint a readme-be :))
még annyi,hogy 848x480ban játszok ,mert 800x600-ban csak 20-25fps
összenyomtam a crt monitoron a képet és meglett a wide :C
Catalyst 7.8

[ Szerkesztve ]

(#219) Dr. Romano válasza PuMbA (#218) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Huh... hát sajna nekik csak 512 van a gépben, de majd alkotunk mi is valamit, bár ha tényleg ennyire brutál 512 mellett, akkor gáz lesz :DDD
Köszi szépen a választ! :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#220) PuMbA válasza Dr. Romano (#219) üzenetére


PuMbA
titán

Egyből énsem vettem észre,mert a játék elején még nincs ilyen gond,de amikor elérkezel a nagyobb harcokhoz ott már teljesen játszhatatlan,annyit tölt.

(#221) Dany007 válasza PuMbA (#220) üzenetére


Dany007
veterán

Na ja , ebből kiindulva mi is hiába hajkurásszuk az fpseket. Egy rendes akciódús jelenetnél úgyis be fog szaggatni mint az állat :S
Most próbáltam épp, hogy 2hummert meg egy sima platós kocsit egymás mellét tettem ( :DD ) és begyújtottam az egyik hummernél azt a kannát... Szép kis pukkanás volt :) , de a lényeg, hogy durván 10fps-sel visszalökte gémet! ( viszont nagyon szép volt a 3 kis füstoszlop =) És ez még csak 3 kocsi volt, semmi helikopter robbantás :D vagy rakétázás, vagy valami nagyobb csata... Szal pesszimistán azt mondom, mind1 mit csinálunk, ha jó grafon akarjuk küdni, akkor a látványosabb jeleneteknél tuti beszaggat majd :S Már csak egy teljesítményjavító patchben reménykedem :)
Szal sz.tem aki most akar kártyát venni az próbálja ki a 8800GT-t. Most olvastam a teszte a prohardveren, és durva de sok esetben leveri a GTX-et és fele annyiba kerül ! Aki viszont tényleg fasza látványt akar, az várja meg a 9es sériát jövőre :)

(#222) -=Sziszi=-


-=Sziszi=-
aktív tag

Sikerült megbuherálnom hogy menjen mediumon. A game.cfg fájlba vannak a beállítások.
Mediumon nagyon brutál a graf meg a fizika, csak ha lerombolok egy házat akkor 7-8 fpsel megy.Hát igen 1 mag az 1 mag sajna :(
Én elvetemült felraktam high -ra és minden elmosódott rosszabb lett a graf mint lowon képhiba volt az egész ;]

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#223) Henker2 válasza Dany007 (#221) üzenetére


Henker2
addikt

:C :C :C Nekem is a 8800GT van kinézve. Remélem karácsonyra sikerül meglepnem magam vele... :R

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#224) PuMbA válasza Dany007 (#221) üzenetére


PuMbA
titán

Miért is fog beszaggatni? 1 giga rammal már nem tölt,csak 512-vel szaggat

(#225) MoP_FX 57 válasza edgR (#195) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Na végigtoltam deltában, azért az már tényleg komoly. :)

Egy dolog azért szemet szúrt. Ha elgázolsz valakit, egyszerűen átsiklik rajta a kocsi egy nyögés kíséretében, mintha ott se lett volna. Ehelyett azért el tudtam volna képzelni mást is. Esetleg még egy fél pillanat erejéig a motorház tetején kavar az ipse, aztán elszáll valamelyik irányba.

(#226) Dany007 válasza PuMbA (#224) üzenetére


Dany007
veterán

Hát vajon mért ?:) Az okés hogy elég 1GB ram , de egy nagyobb csatában ami tele lesz robanásokkal tűzzel meg effectekkel az hardverigényesebb. Nem feltétlenül memória. Sokkal több számítást kell a GPU-CPU nak végeznie ha 3-4 füst gomolyog közben mondjuk rakétákat lőnek meg vagy 7-8 an épp tűzpárbajt vívnak :)
Meg írtam, én robbantottam 3 kocsit egymás mellett és 12fps-sel csökkent ! Gondolj bele :) 3 kocsi levett 12 fpst. És semmi más nem volt. Nem lőttek, nem volt egy ember sem egy helikopter sem egy alien sem.

(#227) tildy


tildy
nagyúr

Igazándiból nekem csak az a problémám, hogy ha a crysisból próbálom ugyanazt a grafikát kihozni, mint ami farcryban van, akkor:
- le kell cserélni a videókártyám , mert a crysis el se indul
- ha elindul is más gépen, akkor , rosszabb fpsel, satöbbi nyújtja ugyanazt a grafikai élményt (laptop ) mint amit alapból ugyanazon a farcry.
szóval én úgy vagyok vele, hogy azonos beállításoknál illene legalább azonos grafikai szintet hoznia az újabb játékoknak is.
(Lowban sz@rabb és lassabb is grafikája, mitn a farcrynak.)
Ja és a farcry zenéje is jobb. Node lehet idővel megváltozik a véleményem :DDD

Próbálunk majd screenshotokat lőnni, amivel meg tudom mutatni , miért mondom mindezt.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#228) szasanyi válasza tildy (#227) üzenetére


szasanyi
félisten

Abszolút 1et értek veled. Egy újabb "jól optimalizált" game, és egy újabb gép. :W Jó kis páros mondhatom. Aztán két hónap alatt majd kiadnak vagy 8 játékjavítást, hogy mindenkinek - legalább - elfogadható legyen... persze a 800x600 medium biztosan menni fog. ;]
Az biztos, hogy ha VGA csere kell hozzá, ezzel a játékkal soha nem fogok játszani. Egy "kicsit" elegem van már, hogy szinte mindíg - de legalább is visszatérő rendszerességgel - ezt kell csinálni egy-egy új játék miatt. Azt, hogy mennyibe kerül ez, és mennyire éri meg, nem is említem. :(
Amúgy - hogy tovább rontsam a helyzetet - azt olvastam, hogy akármilyen CPU sem elég hozzá.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#229) Dr. Romano válasza szasanyi (#228) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"azt olvastam, hogy akármilyen CPU sem elég hozzá."

Sőt akármilyen vga sem, maxon még a 8800GTX-el is örülnek a 25 fps-nek :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#230) MoP_FX 57 válasza szasanyi (#228) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Pedig a te felszerelésed is elég up to date. :K

(#231) szasanyi válasza Dr. Romano (#229) üzenetére


szasanyi
félisten

Erről beszélek. Ezért nem adom el féláron az amúgy kitűnő kártyámat, és veszek őrült áron egy másikat. És egy fél (egy) év múlva kezdhetem előről... de akkor már CPU-val együtt :W
A kész játékot megnézem (kipróbálom) majd, de ha a szép grafika és játszható sebesség nem párosul a gépemmel, ennyi is volt az tuti. Ami megy az megy, ami nem, az nem. Ennyi.
Sok-sok év alatt megelégeltem már, és ez úgy tűnik 1re rosszabb.
Egyébként van már PS3 konzolom amit éppen ezért vettem meg. :K

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#232) szasanyi válasza MoP_FX 57 (#230) üzenetére


szasanyi
félisten

Jelenleg meg vagyok elégedve. World in Conflict natív felbontásban high grafikával - Vista alatt - nagyon szépen megy. Ez pedig igen VRAM és HW zabáló game. De azért messze nem olyan jó, mint amilyen ideélis lenne. És már nem is lesz... ;]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#233) MoP_FX 57 válasza szasanyi (#232) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Mit tartasz ideálisnak most? Karácsonyra készülök mindent frissíteni, szóval mindenhonnan szippantom fel az infókat.

ps.: Ez a WiC jónak néz ki, ki is próbálom a demót.

[ Szerkesztve ]

(#234) Dr. Romano válasza szasanyi (#231) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem is kell eladni, én örülnék ha olyan konfigom lenne mint neked. :)

Én már rég feladtam ezt a hajszolást, mert egyáltalán nem éri meg. Mi a fenének kéne pár új játékért gépet cserélni? Inkább játszom viszonylag régebbi gémekkel amik igazán jól futnak és élvezetesebbek is :)

Pl. nekem hiába van fent az UT 3 demója, jól fut meg minden, de inkább CS 1.6-ozok még mindig :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#235) szasanyi válasza MoP_FX 57 (#233) üzenetére


szasanyi
félisten

Jó ár/érték arány körül jók sztem: ASUS P5K, Gigabyte P35-DS3 lpok. E6750@3.2Ghz C2D + Hyper TX HA több a lecsó, akkor Q6600. 2x1GB minőségi RAM KIT (Crucial, OCZ, Corsair, GeIL, stb.) tuningigény és pénztárca függvényében. Jelenleg játékra legalább 8800GTX (vagy 8800GT de ezt nem tudom lehet-e már kapni) - akár használtan, hibátlan állapotban!
FSP, Chieftec, Enermax, stb. minőségi táp 450W-tól felfelé. A többi részletkérdés, hacsak nem vagy audiófil. ;] Mer' akkor X-Fi Gamer vagy hosonló is kellhet.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#236) szasanyi válasza Dr. Romano (#234) üzenetére


szasanyi
félisten

Helyes, így kell. Persze ha eljött az idő fejleszteni kell, ha az ember játszani akar a számítógépén, de ésszerű keretek között. Nem egy-két játék kedvéért. Máshogy nagyon sokba kerül. Persze én is szertem, ez (inkább csak volt) a hobbim. Ha annyi pénz lenne amennyi nincs, nem lenne gond. De ha nincs annyi, kénytelen az ember mérlegelni, hogy ami van azt mire költi. Na, de nem offolom tovább a Crysis topikot. :B

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#237) MoP_FX 57 válasza szasanyi (#235) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Köszi, már kezd körvonalazódni a kép. A tuning eddig nem játszott, és szerintem most se fog, így kénytelen leszek több pénzt mozgósítani. :B

(#238) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

új NV driver (169.04) amit direkt Crysishoz ajánl NV próbáltad/ fogod próbálni még?

Ha azis hoz +5-11FPSt az nemlene gyenge... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#239) Dr. Romano válasza Dare2Live (#238) üzenetére


Dr. Romano
veterán

+5-11FPS?? De jó lenne, akkor már (ha a jobb esetet nézzük) nekem már nem 10 hanem 20 FPS-el menne a game! :D (ami 100%-os növekedés!) :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#240) Henker2 válasza Dr. Romano (#239) üzenetére


Henker2
addikt

:C :K

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#241) Dare2Live válasza Dr. Romano (#239) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a 169.01 még a cikk szerint is ennyit hozott....

ha 169.04nél nem is de mire a game megjelenik szvsz számithatunk megent ennyire.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#242) b05styp


b05styp
tag

üdv!

én kipróbáltam a crysist dx9ben és 10ben is, egyiken sem akadt maxon 1024ben.(dx10ben kicsit amikor sokan voltak).Átlag 30FPS lehetett, nem mondom hogy veszettül futott, de még ennyire sem számítottam, megvagyok elégedve :) . configom: E6300,8800GTS320,2gb 800,p5b deluxe.
gondoltam megosztom veletek :D

:)

(#243) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Na én is elinditottam a letöltést,talán reggelre meglesz

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#244) Dare2Live válasza Dare2Live (#241) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#245) edgR válasza Dare2Live (#238) üzenetére


edgR
őstag

probaltam. teljesitmenyben ugyanaz, viszont nagyobb fps ingadozasok jelentkeztek nalam, foleg hirtelen rantasoknal pl.., igy visszakerult a 01.

(#246) ACE- válasza b05styp (#242) üzenetére


ACE-
addikt

Úgy érted max.-on, hogy AA meg AF nélkül és XP alatt minden High-on?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#247) Gave válasza tildy (#227) üzenetére


Gave
addikt

Nekem azért az átlagnál vmivel jobb gépem van és mitnemondjak attom brutál szép is a játék (Vista DX10 minden Very-High 1280*1024) ,de pont a lényegnél (akciójelenetek) szaggat be ,ha csak a susnyásban bóklászok akkor minden okés 30 vagy több fps ,de ez nem túristáskodós játék elvileg.

A Far Cry-nak is nagy volt anno a gépigénye ,de közel nem ennyire.
A zenével nem tudok egyetérteni ,nekem a crysisé jobban bejön (még több ien mátrixos kórusos cucc lehetne benne ,de gondolom a teljesben több dallam lesz) .

Viszont azt kell mondjam tényleg nagyon Farcry for the NextGen utóérzésem van tőle uh 90%-ban egyet értek ...az mondjuk más kérdés ,hogy alacsonyabb grafon meg fizika nélkül télleg semmivel nem több egy Farcry tc-modnál .

[ Szerkesztve ]

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#248) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Végig is toltam a demot.
A játék tetszett,viszont ahogyan futott a gépemen az már kevésbé.

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#249) tildy válasza Gave (#247) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom mit takar a nagy gépigény a farcryhoz, de hogy az adatlapomon lévő a gépen lazán elfut (igaz nem csúcs grafikán ), az hót ziher.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#250) Pocoksari


Pocoksari
csendes tag

Nahhh,kipróbáltam nagy nehezen kisebb megszakításokkal...1680*1050ben minden fullon elég szép...nekem mondjuk az ut3 szebbnek tűnt...persze teljesen más környezet,színek stb.,de az valamirt jobban bejött... :P
Most lehet,h én vok a béna,de lelőttem egy pálma tetejét,az lehullot a földre,de közben a törzse is kidőlt,nem tudtam pálmát csonkítani,mindig kidőlt az egész..nálatok is?
A másik,h Alt+taboztam és visszatérve mindenféle hülye színek jelentek meg,ki kellett lépnem a gémből majd vissza...jó persze nem kell egy játéknak ezt tudni,de csak megjegyeztem... :))
Most lehet,h én vok a hüle,de mi értelme van dobozkkal megdobálni az ellent,amikor jófajta puskával orrba is lehet lőni? Azért egy dinnyét odavágtam a földhöz,de enni már nem tudtam belőle... :Y
Majd elfelejtem,a demó végső videójánál csúszott a hang...meg mintha szagatott volna...a lényeg az,h élvezhetetlen volt,már amennyire egy ilyen videót élvezni lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.