Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cyberkind


cyberkind
félisten

Ez egy jó cucc lett, de én úgy látom, akinek már van egy Noctua hűtője, az gyakorlatilag vett egy örökös cuccot, amiken csak a ventiket kell cserélni, de legalább eggyel nőtt a használható termékek száma ebben a szegmensben. :)

Paranormal Cocktivity

(#2) Locutus


Locutus
veterán

Röviden: a D15-nél nem jobb, de legalább drágább, és hangosabb is. (már ahol ugye zaj normalizált tesztelést is végeznek, nem itt)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3) fogtunder


fogtunder
nagyúr

nem lenne rossz a feléért, 20K-s áron még a korszar ventiket is el lehetne nézni neki. mondjuk az se ártana, ha egy kicsit jobban nézne ki, ha már az egész VGA feletti szekciót kitakarja az alaplapból.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4) Sub-S


Sub-S
senior tag

"még a duplatornyos Noctuák is eltörpülnek mellette"
Nem hiszem, hogy tisztában van a szerző az eltörpül szó jelentésével. Vagy én... ;]

(#5) XuChi


XuChi
addikt

Soha többet léghűtés az is biztos :)

Nálam már csak a játékvíz jöhet szóba.

(#6) Locutus válasza XuChi (#5) üzenetére


Locutus
veterán

Hosszútávú megbízhatóság miatt nálam meg pont fordítva. Soha többet játékvíz.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7) XuChi válasza Locutus (#6) üzenetére


XuChi
addikt

5 év garancia van arra amit most használok. :)

[ Szerkesztve ]

(#8) Locutus válasza XuChi (#7) üzenetére


Locutus
veterán

Az csak egy dolog, de mikor megdöglik, bugyborékol, ereszt, nem hűt, akkor ettől még macera lesz vele.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#9) XuChi válasza Locutus (#8) üzenetére


XuChi
addikt

A másik az az, hogy a nagy tömb hűtök kitakarják az egész alaplapot, és szerelhetetlen az egész. Egy RAM upgrade-hez ki kell szedni az egész gépet a házból. Egy plusz kábel bedugása is problémát okoz.

(#10) PROTRON válasza XuChi (#7) üzenetére


PROTRON
addikt

És a garancia kiterjed arra is ha bármilyen, a folyadék hűtési egység hibájára visszavezethető okból kifolyólag degradálódik, vagy akár elszáll valamelyik másik PC alkatrész és akár több 100k károd keletkezik (pl.: workstation procik között van nem egy ami bőven termel hőt és nem állnak meg 100k alatt)?
Mert előfordulhat hogy otthagyod a gépet egész éjszakára, mondjuk video render miatt és csak másnap reggel látod hogy baj van. :Y
Ilyen esetben ha van egy dupla ventis léghűtő tornyod és azon elszáll az egyik venti a másik még akkor is forog. Ha az alaplapi venti csatlakozó száll el, a hűtőtorony még akkor is képes hőt elvonni passzívan, amit a házhűtő ventilátorok (mert komoly gépnél nem szokták kispórolni azt a pár ezrest rájuk) miatti szellőzés valamelyest kivisz.

Ettől függetlenül én is fogok folyadék hűtést építeni az én munkaállomásomhoz, de az a rendszer a projekt különleges moddingjára fog kiéleződni, sima AIO-t, vagy normál épített folyadékhűtést nem nagyon használnék.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#11) fogtunder válasza XuChi (#9) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez azért így barokkos túlzás. ha le is kell szedni a CPU hőtőt szereléshez, az miért jelentené, hogy az egész gépet ki kell szedni a házból? léteznek hűtők amúgy normális mértékű offsettel, amik nem takarnak bele a RAM-okba.
engem sokkal jobban zavart a pumpa hangja, amit folyton hallok, mint az, hogy kicsit körülményesebb a szerelés.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#12) PROTRON válasza fogtunder (#11) üzenetére


PROTRON
addikt

+1
Ráadásul pont annál a hűtőtoronnyal kapcsolatos cikknél jelzi ezt, ahol a legegyszerűbb a ventik leszerelése a toronyról, lévén csak le kell húzni, maga a toronyrész pedig nem takarja ki a ramokat tehát ram upgrade és a körülöttük lévő csatlakozók némi kézügyességgel könnyen elérhetők. Persze tudjuk vannak olyan sofőrök is, akiknek 2 kocsinyi hely nem elég a parkoláshoz, mindenképp meghúznak valamit. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#13) hemaka


hemaka
nagyúr

40 rongyert nekem az talp ne igy nezzen mar ki mint amit valami kezdo szakmunkas csiszolgatott ugy ahogy sikerult.

(#14) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Wombath: "még a duplatornyos Noctuák is eltörpülnek mellette." -- naa, tegyünk már arra a Noctuara is egy-egy 14cm-es ventit (ami jár is hozzá), és meglátjuk mi törpül el mi mellett!

Bocs, de ezt így gyorsan meg kellett jegyeznem. Olvasom tovább a tesztet.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Stan648


Stan648
tag

Nekem D14 van 3db Scythe KazeFlex 2000rpm ventivel és hangos lett az eredmény, de hűt is azt hiszem. Nálam ez volt a fejlesztés. A borda meg 2011-es eresztés. Akkor 19k-ért vettem. Ha cserélek akkor viszont be próbálok egy AIO-t. Ha nem jön be vissza a jelenlegi. Ennyiért amibe ez kerül inkább a tesztben lévő Fractal S36-al szemeznék.

[ Szerkesztve ]

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#16) jumika válasza XuChi (#7) üzenetére


jumika
csendes tag

Úúú, de jó vagy!

(#17) #72042496 válasza PROTRON (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha leáll egy vízhűtés, akkor a processzorban levő védelem nagyon hamar közbelép és leáll a gép. Nem fog megsülni. Az időkiesés persze, így is drága lehet, drágább akár, mint a processzor.

De nála egyszerű a felállás ha jól értem, mert otthonra kell az AIO, hogy egyszerű legyen a szerelés.

[ Szerkesztve ]

(#18) cyberkind válasza Stan648 (#15) üzenetére


cyberkind
félisten

Pedig felkészülhetsz rá, hogy ezek a 240/280-as bordák nemhogy jobbak, de még a jelenlegi szintet se biztos, hogy hozni fogják, én legalábbis így jártam anno, ezért nekem kicsit csalódás is volt. Egyben az egész, hogy nem húzza a lapot, van hely szerelni, nem zavar be a levegőnek és a többi, abszolút előrelépés, csak szerintem nem elég.

Paranormal Cocktivity

(#19) tibaimp válasza tibaimp (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jó kis teszt lett ez, köszi :R . Maradok a D15-nél.

Szerintem, legalábbis számomra, a sok fölösleges műanyag sallang nem kellene rá, inkább nagyobb átmérőjű ventik, mint ahogy írtad is!

A Noctua D15 esetében 2 db 140x150x25cm-es venti van 12cm-es venti felszerelési lyukakkal, így "kompatibilisebb" viszont csúnyább, de ez engem pont nem érdekel.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) Csandi válasza XuChi (#5) üzenetére


Csandi
őstag

+1

Legtöbb AIO garija kiterjed az általa tönkretett más hardverekre, a hang pedig számomra lényegtelen, fejhallgatóban gépezek.

[ Szerkesztve ]

(#21) zetor2000


zetor2000
senior tag

Érdekes vizekre evez ez a hűtő. Más ennyiért vesz gépet. :)
De az azért kérdéses, hogy vajon a következő generációs CPUkra is lesz felfogatás?
Az egyik legnagyobb konkurencia, a Noctua ugye a régi hűtőihez is elérhetővé tette az új CPUhoz való lefogatást, a hűtő maradt a régi, az ár vagy 0Ft volt, ha épp jókor lépett az illető, vagy 2-3E Ft, ami töredéke a hűtő árának. És ugye ez a rettenet se sokkal jobb, mint egy konkurens Noctua vagy akármi, ami ott van a tesztben. Mondjuk egy Thermalright Macho ellen megnéztem volna, ha már hasonló méret.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22) ollie válasza zetor2000 (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az Intel új tokozásához (LGA 1200) kompatibilisek a régi hűtők (LGA 1151), szóval Intel fronton nem probléma.

***

(#23) #16939776


#16939776
törölt tag

Prémium szintre nem OK, hogy lóg vagy össze-vissza áll a lamella.
Ennyiért tényleg kettő ilyet kellene adni, vagy két fokozattal jobb összeszerelési minőségre és valódi QC-re kellene törekedni. :U

(#24) myckey válasza XuChi (#5) üzenetére


myckey
veterán

Szintén zenész.
Mármint, lassan de biztosan, 4 éve használom a játékvizemet.
Jól kiszolgált eddig. kopokop

Nem bántam meg, hogy beruháztam rá.

De a másik gépben, ott figyel egy monstrum léghűtő. Az se kér enni. :R :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#25) PROTRON válasza Csandi (#20) üzenetére


PROTRON
addikt

Nocsak, ez jó hír, kérdés hogy amikor baj van tényleg érvényesíthető-e, vagy csak marketing, aztán meg jönnek a kifogások. Kellenének ilyen irányú tapasztalatok. :Y

(#17) Balika911
Az egy dolog hogy a processzorban van védelem, az meg másik hogy nem csak a pumpa a hibaforrás. ;)
Lehet csak szivárgás, ami belefolyik a többi alkatrészbe, az lehet hogy az adalék miatt az egyébként is desztillált víz alapú folyadék nem conductív, de a folyadék megléte önmagában sem egészséges semmilyen elektronikai alkatrésznek.
Ezzel párhuzamosan az egyre kevesebb folyadék egyre kevésbé hűt és az 1 dolog hogy a processzor throtlingol, de ha utána pont a teljes leállítási védelmi határérték közelében járatják hosszú ideig az nem tesz jót neki.
Pláne az alaplapon lévő környező egységek sem szeretik, ráadásul a keletkező hő a foglalat körül nagyon lassan fog távozni(nincs torony ami elszállítaná, eloszlatná), mivel általában nem szerelnek közvetlenül ide ventit (persze láttam már olyan cpu blockot amin volt venti a foglalat körüli egységek számára, de ritka).

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#26) bot1978 válasza myckey (#24) üzenetére


bot1978
senior tag

90'-es évek második felétől hűtök blokkal. Sima desztvíz kis fagyállóval ami keni a pumpát. Egyszer ment tönkre a pumpám ennyi idő alatt, ami tényleg üzem közben térdelt le. Nem is vettem észre. Megállt a keringés, a CPU elérte a 100 fokot és lelőtte a gépet. Semmi baja nem lett a CPU-nak sem, másnak sem. Normál üzemi védelmi feladat, kvázi funkció, hogy 100 foknál leoffol mindent a CPU és ezt azóta tudják a procik, amióta az eszemet tudom.

Ez a léghűtő aránytalan. Manapság egyre inkább lopják ki a műgyantát az alaplapok nyáklapjának anyagából. Bazira nem arra való egy több rétegű nyák, hogy tartson egy ilyen téglát. Álló házba én tuti nem tenném.
Ahhoz képest, hogy nekem felül vannak a szárnyas csavarok és bármikor le tudom kapni a CPU-ról a blokkot úgy, hogy a lap a házban van egy ekkora tégla valami szerelési rémálom lehet. Ez mindenre rálóg és még leszedni sem lehet, csak ha kiszereled a lapot.

Igazi öntökönszúrás, de legalább jó drága. Az egyetlen ami a víz ellen szól, hogy le kell engedni, ha teljesen szét akarod szedni. Fogjuk rá nyűgös, de ha az emiatt nyűgös akkor ez mi? Ráadásul negyvenezer. Jézusom. Ennyit még egy alaplapért is sokallok.

(#27) XuChi válasza PROTRON (#12) üzenetére


XuChi
addikt

Bocsika, de a DR 4 pro alá sem sikerült ki szerelés mentesen berakni a RAM-ot. A D15 szintén zenész. Szóval a 2 kocsinyi helyes duma nem jött be. Ráadásul Enthoo Mini XL ház volt. Nem kis itx!

(#28) #72042496 válasza PROTRON (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én kifejezetten a leálló szivattyúra akartam reagálni, de persze, igaz, hogy más probléma is előfordulhat a vízzel. Én az esetleges elektrolízis, illetve algásodás/tömődés miatt aggódtam anno. Aztán maradtam a légnél, egyszerűbb és nekem megfelelőbb.

[ Szerkesztve ]

(#29) zetor2000 válasza #72042496 (#28) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha parázol, hogy vezet a hűtőfolyadék, használj trafóolajat :D Az nem vezet. Kicsit büdi, de csőben van, meg eléggé ragad, de.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#30) #72042496 válasza zetor2000 (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

:D
Inkább az alacsonyabb teljesítményű gép és léghűtés, az való nekem. :)

(#31) #16939776 válasza zetor2000 (#29) üzenetére


#16939776
törölt tag

Kérdezd meg a tömítéseket, mit szolnak a trafó olajhoz.

(#32) Lajtorja


Lajtorja
aktív tag

Én se használok vizet, mert az a rémálmom hogy eldurran a rendszer és hetekig 200 bar nyomással spiccel majd a rendergépemből amíg én nyaralok. Lehet még a pincét is elárasztaná. :Y

--- ---

(#33) Locutus válasza #72042496 (#30) üzenetére


Locutus
veterán

Valamelyik oldal tesztjében épp minap NH-U9S-t néztek 3900X-en. Mondanom sem kell, hogy lazán, és halkan lehűtötte :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#34) fanti


fanti
addikt

Háááát....jó nagy, és jó drága.

Nekem van egy Gelid Solutions Phantom hűtőm.
Az sem gyengébb sokkal, cserébe majd negyed ennyibe kerül.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#35) Wombath válasza tibaimp (#14) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

:) komolyan mondom, hogy ijesztően nagy a cucc, és mivel egy tömb, még nagyobbnak is látszik. Kár volt ennyi anyagot elpocsékolni, nem is értettem, hiszen a Corsair nem ma kezdte az ipart. Nagyon olyan, mintha a formatervezési részleg dolgozott volna vele csak.

(#36) Blax válasza zetor2000 (#21) üzenetére


Blax
tag

+1

A Thermalright cuccokat valamiért nem annyira ismerik az emberek, pedig a legjobb lég, amit csak lehet kapni. Igen, személyes meggyőződésem, hogy a Noctua hűtőknél is profibb. (Kölcsön D14 és D15-öt próbáltam Coollaboratory Liquid Ultra + deliddelt és rommá húzott 4790k-n, a korábbi Thermalright HR-02 Macho Rev. B-m fix 300rpm-en, nulla hanggal és jelentősen alacsonyabb hőmérséklettel működött. Ez van.)

Amit még érdemes megnézni: IceGiant ProSiphon Elite

(#37) sid.:Rc211v válasza Blax (#36) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Ezt osztom. Nekem egy Thermalright Archon IB-E X2 van. Még ebbe melegbe is 55-60 fokon tartja húzva a 9600Km-at 720-as fordulaton, ami mondanom se kell hogy hangtalan. Nincs pumpa hang, meg szivárgó folyadékok :)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#38) tibaimp válasza Wombath (#35) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ok, nem vitatom, hogy nagy, mivel én élőben még nem láttam, amit írtál következtetésnek meg kb úgy van.
Attól még nem rossz a termék, ha valakinek ez kell. Mondjuk sokkal "szebb/ mutatósabb" és gondolom ez is cél volt, mint a Noctua a maga, sajátos színvilágával.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#39) fogtunder válasza Blax (#36) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én azért kissé zabos voltam rájuk, mikor közölték, hogy az AM4 upgrade kit 15 EUR lesz, plusz 20 EUR posta, jobb helyeken ezt ingyen szokták küldeni, vagy postaköltség fejében, végül amazonról megrendeltem.
Ettől függetlenül amúgy a Macho-val teljesen elégedett vagyok, nem lóg rá a RAM-okra, könnyű szerelni és jól, halkan hűt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Most már tényleg le kellene tesztelni egy Thermalrightot is! Például a Silver Arrow T8-at, ami 1 Kg alatt van és a gyártó szerint 320 W TDP-ig jó és "csak" 25 K az ára.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#41) tibaimp válasza Geri Bátyó (#40) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na az érdekes lehet. Soha nem volt dolgom ezzel a márkával.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#42) twollah1976


twollah1976
őstag

Ennyi penzt elkerni egy hutoert.
Valakinek biztos megeri, nekem nem az tuti.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#43) Geri Bátyó válasza tibaimp (#41) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Pedig régóta létezik és mindig csúcskategória volt, de a PH! valamiért nem foglalkozik velük. Nekem már a 3. hűtőm van tőlük. Azért a TRUE-ról csak hallottál annak idején?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Harmadennyiért vettem nemrég szintén dual cooleres Gelidet, és nem gondolnám, hogy gyengébb lenne.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#45) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

A nap amikor a Corsair azt hitte, hogy Noctua.

Mikor az első képen megláttam a négy hőcsövet, egyből megkérdőjeleztem a címben említett S osztályt. Lehet, hogy csak az árára utalt?

Azért a 2400 rpm és 43 dB igen meredek. Rakjam ki a gépet az erkélyre? :U

(#46) Geri Bátyó válasza MeszesKPT (#45) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Függetlenül attól, hogy ezt én sem tartom életképesnek, a hűtési teljesítményére nem lehet panasz. A 4 hőcsőből ugyanis 2 8 mm-es. (Az más kérdés, hogy 4 db 8 mm-es, vagy 6 db 6 m-es hőcsővel, kisebb bordával és csöndesebb ventikkel ugyan ezt a teljesítményt elérhették volna.)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#47) jokeph válasza Geri Bátyó (#40) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha van hely, a Thermalright Le Grand Macho RT abszolút kategóriás nálam. :U
Igaz valamivel több 1 KG-nál (ventilátorral), és nagyon jó a RAM komaptibilitása. :K
Mivel 140-es ventije van, maxon is iszonyat halk, szerintem a NoctuaD14/15-öt és DRP3/4-et hozza minden szempontból.
(#36) Blax : szerintem is méltatlanul mellőzőtt márka. :(
Rengeteg jó hűtőjük van pincétől-padlásig. :K
A tesztsorból hiányolok 2 AIO-t, ezek pedig a CM Nepton 140XL és 280L. Igaz, már nem mai darabok. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48) JóképűIdegen válasza bot1978 (#26) üzenetére


JóképűIdegen
tag

Szinten zenesz, desztilalt viz fagyallo kombinacio es a pumpa hangtalan, es algasodas sem jatszik...
En egy 360mm-es cooler master AIO-t bovitettem ki(ugye ez nem egy megszokott dolog?) es egy 1080TI-Artic Storm-ot is kapott a nyakaba, 40C fok es hangtalan a rendszer.
Nem kell a viztol parazni, ha el is kezd konnyezni valahol az tenyleg nem "arasztja el a pincet ":)

(#49) vaakuum válasza Geri Bátyó (#40) üzenetére


vaakuum
addikt

Érdekes lenne a középső nyílásba a venti helyére beapplikálni még a blokk tetejére egy másik hűtő lecsupaszított, csak hőcsöveket tartalmazó blokkját csak hasonló módon felfelé álló hőcsövekkel. Szerintem egyértelműen a több hőcsöves konstrukciók nyernek a bármiféle lamellázási dizájn ellen.
Gondolatkísérlet: a hőcsöves léghűtőknél mennyivel jobb, ha az alap nem alu, hanem réz?
Mennyivel jobb, ha a cső közvetlenül érintkezik a procikupakkal, és nem kell a talp térfogatában áramlania a hőnek 1-2 millimétert, mielőtt elvinnék onnan (még akkor is, ha a talp anyaga réz).
Ehhez képest a lamellázás, még ha sok és sűrű is, néhány kis körív mentén érintkezik a réz hőcsővel, és onnantól egy vékony alumíniumra van bízva az elszállítása akár több centiméternyi távolságra egy nagyobb felületen való leadás érdekében. Miközbe a talpaknál már egyértelművé vált, hogy előnyös, ha nem az alu anyagában történik a hő elvezetése még néhány millimétert sem, mert annyira azért mégsem hatékony.
De nyilván az alu lamella olcsóbb, mint a hőcső, kell valami optimum a költségek, a súly és a hatékonyság között. De megnéznék egy 12-13-14 hűcsöves süni hűtűt, ahol csak hőcső-oszlopk vannak, és nincs semmi alu lamella, max 1-2 darab a merevítés miatt.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#50) D1Rect válasza XuChi (#5) üzenetére


D1Rect
félisten

A játékvíz hangosabb, el tud romlani, de cserébe ha gépet kell szerelni 10 perccel gyorsabban végzel.
Nyilván van az, hogy "hú vízhűtés", igaziból fillérekért(nem tudom most mennyi egy D5, de gyanítom, hogy csak a szivattyú árából kijön az egész).

Ha plexis a gépház akkor pláne jól tud kinézni, ha az ember odafigyel rá.
Pusztán gyakorlati szempontból szerintem védhetetlen a játékvíz.

Talán valami nagyon szűkös gépházban elképzelhető, hogy a nagy borda nem fér el, de van hely a radinak.

Ez a konkrét hűtő meg jó lesz 1-et fizet 2-őt kap akcióban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.