Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fogtunder válasza D1Rect (#50) üzenetére


fogtunder
nagyúr

pár éve volt divat 158mm clearance-el házakat gyártani, nem tudom, most mi a helyzet, de gondolom még mindig van jópár darab, amibe nem megy bele 160mm se és azok, amik versenyképesek egy 240mm-es AIO-val szemben, általában legalább ennyi helyet kérnek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#52) atee válasza XuChi (#5) üzenetére


atee
őstag

1 év alatt 2 különböző játékvíz ment tönkre nálam!
Annyiba merül ki az előnyük, hogy esztétikusabbak.
Cserébe hangosabb mint egy komoly léghűtő és nem is hatékonyabb.
Egy jó léghőtő szinte örök élet! (nem a cikkben szereplő mert az csak nagy, hangos és drága)

D-day 2002-01-04 01:54

(#53) bot1978 válasza JóképűIdegen (#48) üzenetére


bot1978
senior tag

Persze, hogy nem. Messze a legolcsóbb megoldás, ha jó hűtést akarsz.

(#50) D1Rect

Két éve megy egy ilyen az egyik gépemben. Teljesen hangtalan és hibátlan 12V-ról. Nem kell szabályozni, csak bedugod a molexet és ennyi. Megy és megy. Elég erős ahhoz, hogy kinyomja a levegőt, de nem túl erős. Erre van kitalálva. És ha kínai akkor mi van? Ma már minden az. Hagyjuk már a D5-öt ég szerelme. Csak a fanatikusok fizetnek ki annyit egy pumpáért.

[ Szerkesztve ]

(#54) zetor2000 válasza Blax (#36) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igazából írhattam volna pár másik, óriási léghűtőt, de nincs már relevanciájuk.
Régen volt a Scythe Ninja család, nekem a rev. A volt, első generáció, az hűtött sok gépemet, mert akkor volt felfogatás hozzá, mára kikopott, pedig volt limitált réz kiagása is. Meg vannak ilyen CM toronyhűtők is, régen fillérekért vettem egyet, isminél bevált. Alpenföhnnek és a BeQuietnek is vannak szép méretes hűtőik.
A Thermalright azér maradt meg bennem, mert pár külföldi oldal használja, mint referencia, vagy benne vannak ezekben a sorokban, ahol az aktuális hűtő mérettetik meg. Aztán kicsit jobban ránézve van akkora, amekkora már nem kéne. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#55) D1Rect válasza bot1978 (#53) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem D5-öm volt. :)
Nem is a hang, hanem a rezgés a para.

(#56) #16939776 válasza D1Rect (#55) üzenetére


#16939776
törölt tag

A rezgés az aio-nál nagyobb para, mert még csatolás mentesíteni sem tudod, hisz a pumpa rá van csavarozva az alaplapra/CPU-ra.
De a léghűtőknél is van különbség aközött, hogy el van-e csatolás mentesítve a bordátol, esetleg nincs is rajta ventilátor és csak a kényszerített légáramlás működteti azt.
Csak azért írom ezt, mert semelyik csatlakozásnak nem segít, ha intenzív rezgésnek van kitéve, pl. a cpu foglalatnak/érintkező mezőnek sem.

[ Szerkesztve ]

(#57) bot1978 válasza D1Rect (#55) üzenetére


bot1978
senior tag

kiváló gyártásminőség a D5, csak tízszeres áron. Ennyiért ez már szerintem nem érdem, hanem alap. Az meg egyenesen gáz, ha ilyen nagyon drágán nem vagy készen.
Ehhez képest veszel egy ilyen kínait, bedugod és pipa.
Szóval ha nem a csicsa vagy a farokmutogatás kell, akkor van megoldás alacsony áron. Mindig is volt. Semmi értelme nem volt soha még az ilyen kompakt vackokat sem megvenni.
Még Ordasi féle fúrt blokkal is le lehet nyomni egy olyan hatásfokát annak meg ezresért ment darabja az aprón. Már egy ideje nem építettem, de bő két éve, amikor összeraktam az utolsót a linkelt pumpával lássuk:
5k volt a pumpa akkor újonnan, csatik, bilincs az árban
2k volt a blokk (fúrt réz CPU blokk) apróról
3k volt egy GPU blokk (ez egy nagyon régi giga blokk volt, de gyári új dobozában, bontatlan, mondjuk plexi tetős, nekem emiatt nem tetszett, de az embernek kellett és tele volt a doboza bilinccsel. Olcsó volt, de 6mm rajta a csonk és műanyag, szóval szerintem szar, de csőre cső és be lehetett kötni a 8/10mm-es csővel)
10k volt a triplaradi, slim de adtak hozzá HF csonkokat is
Összeadod ez nincs 20 rongy. A cső meg a desztvíz kis fagyállóval filléres tétel. Ennyiért léghűtésből hozd össze a CPU-t meg még a VGA-t is úgy, hogy még jó is legyen. Szerintem simán olcsóbb a víz, ha jót akarsz.
Egy rézblokknak sima a teteje. Flex mindenkinek van otthon. Kivágsz egy négyzetet egy lemezből és kifúrod ahol kell. Most pl. Ryzen AMD-nek a gyári merevítőjét fel lehet használni alul és simán beletekered a metrikus csavart amit a csavarboltban megveszel kemény 10Ft/db áron. Veszel négy csavart és fel is tetted az ordasi blokkot. Ráadásul simán le tudod venni bármikor az alaplap kiszerelése nélkül. A kvázi "lefogató" lemez el is takarja a blokkot, ergo csak rajtad áll hogy néz ki. Ha csicsázni akarod lefújod valami festékkel.

[ Szerkesztve ]

(#58) D1Rect válasza bot1978 (#57) üzenetére


D1Rect
félisten

Megértem, ha valaki ezt választja, de tőlem távol áll ez a világ.

(#59) bot1978 válasza D1Rect (#58) üzenetére


bot1978
senior tag

szálcsiszolt meg polírozott meg eloxált meg átlátszó meg UV neon meg minden FC hát igen, sokféleképpen el lehet égetni 200 rugót én nem mondom, hogy nem néz ki jól :DDD

(#60) fogtunder válasza bot1978 (#57) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem meglepődnél, hány embernek nincs otthon flexe, lakásban aránylag ritkán használt szerszám. nincs hova rakni és nincs mire használni, ezért nem fogják megvenni, sok embernek nincs arra affinitása, hogy nekiálljon így barkálcsolni, inkább vesznek kész blokkot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#61) bot1978 válasza fogtunder (#60) üzenetére


bot1978
senior tag

Nekik van a lefogató kit kb. kétezer Ft-ért, nekik ezt be kell nyelni, hogy ronda lesz és meg kell venni, bár igazából én sem a pénz miatt nem veszem meg készen, hanem mert lusta vagyok elmenni érte valahová BP-re Dunakesziről, ahol még sosem jártam.
Rámegy egy fél nap.
Házhoz a postával meg már annyi lenne, amennyit sz@rrágó vagyok adni egy ronda megoldásért. Kényelmesebb a hűvös garázsban legyártani egy lemezt, ami mindent szépen eltakar.
Meg kicsit talán dilim is a barkácsolás, bár 6 lyukat kifúrni nem nagy mutatvány. A két nagyobb furatot a blokk csonkoknak én kétszer fúrom, mert rögtön elsőre nem elég éles a vastag fúrószár, hogy ne hajlítsa kicsit a lemezt a furat szélénél. A négy lyuk a csavaroknak viszont tényleg pár másodperc, szóval ezért nem indulok meg BP-re.

(#62) fogtunder válasza bot1978 (#61) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én ezt értem, de mikor azt elemezzük, hogy bizonyos termékeknek miért van létjogosultsága egy piacon, nem abból kell kiindulni, hogy mindenki olyan, mint te, aki egyértelműen nem vagy célcsoport, mert ebből a szemszögből persze, hogy egy értelmetlen termékről van szó. aztán valahogy mégis viszik az emberek az AIO-t is, meg a 200+ eurós EK blokkokat is. az átlagembernek nincs otthon flexe, gyakran még fúrója se, se csiszolója, se egy rézlemez, amit elkezd megvágni és fúrni. ezeket mind el kellene menni megvenni, meg kellene tanulni használni (attól, hogy most nem érzed nagy számnak, egész biztos vagyok benne, hogy te is tanultad), és eleve, kellene egy hely, ahol megcsinálja, anélkül, hogy összeretkeli a lakást. ez így nem fog megtörténni, megrendeli a kész terméket és kész. és sokan nem akarják nézetegetni ezeket a blokkokat, szépet akarnak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63) tibaimp válasza Geri Bátyó (#43) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A TRUE-ról sem hallottam annó, viszont a Thermalright-ról igen, csak dolgom nem volt vele. Tudom, hogy régi motoros a szakmában, azt nem tudtam mennyire jók. Viszont az infó hasznos, mert a költséghatékonyabb gépekhez eddig AC-t használtam, ma már csak Arctic, de próbát teszek akkor a Thermalright-al is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#64) Geri Bátyó válasza tibaimp (#63) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

[Ez az eredeti TRUE] (Thermalright Ultra Extreme), ami még a P4 időszak csúcs hűtője volt. Most is vannak TRUE néven hűtőik, de azok egyszerűbb darabok fél Kg környékén, 150-200 W-ra hitelesítve és 14-15 K környéki árral.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#65) Geri Bátyó válasza vaakuum (#49) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az egymásra pakolt hőcsövek nem dolgoznak össze. Teljesen fölösleges lenne a blokk fölé újabb csöveket rakni. A procival érintkező felület amúgy mindig réz (ahogy a hőcső is), csak nikkelezett, elvileg a korrózió miatt. A talp amúgy azért jó, mert elosztja a hőt a csövek között, így többet lehet beépíteni. Direkt érintkezésnél 4 cső fér csak el, a többi már nem dolgozna. A réz lamella egyrészt drága, másrészt nehéz, annyival meg nem jobb az alumíniumnál, hogy megérje használni. Persze voltak full réz toronyhűtők is, de inkább kuriózumként.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#66) Jagon


Jagon
tag

Ezt a hűtőt most elképzeltem egy mITX deszkán... :DD

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#67) jokeph válasza Jagon (#66) üzenetére


jokeph
nagyúr

Valami efféle, csak még 1/3-al szélesebb:

Ugyanez Intel gyári légkavaróval:

:)) :DD :DDD

(#68) bot1978: Az összes kaliberes hűtőmet használtan vettem, mind kifogástalan, gyári csomagban az összes szerelékével, a gyengébbeket 8-10k körül, a DRP3 szintűeket meg 15k körül.
Az új árát ezeknek sosem adnám meg. :(

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68) bot1978 válasza fogtunder (#62) üzenetére


bot1978
senior tag

Attól amit írsz én még egy vagyok azok közül, akik az átlagnál jobban hűtik a CPU-t. Mi lennénk a célcsoport, a többieknek meg ott a gyári hűtő a proci mellé csomagolva „ingyen”.
Értem, hogy van pár belvárosi pénzesebb garzonlakó is, aki játszhat, de az átlag jellemzően forráshiányos panellakó nem hiszem, hogy 40k-s CPU hűtőkön agyal, ha már ott tartunk, hogy célcsoport… mindegy, túl van tárgyalva, értelek én.
Fogjuk rá, hogy van aki erre vágyik, aztán kész. 40k-ért szerintem nem könnyű elájulni ettől a terméktől.

(#69) #72042496 válasza bot1978 (#68) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez a konkrét hűtő tényleg elég gyengusz minőségnek látszik az árához képest, nem is érzem megfelelőnek a címet.

[ Szerkesztve ]

(#70) fogtunder válasza bot1978 (#68) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ennek a hűtőnek kizárólag az elvakult Corsair fanok a célcsoportja, semmilyen észérv nem szól a megvásárlása mellett. én csak arra reflektáltam, hogy az emberek többsége nem fog elkezdeni barkácsolni otthon, ezért olyan sikeresek a kompakt vizek. beszerelik, megy, mikor elromlik kuka és vesznek egy másikat.
és nagy hiba Magyarországban gondolkodni, ezeket a termékeket a globális piacra szánják, aminek mi akkora szelete vagyunk, hogy nem is látszik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#71) Cifu válasza bot1978 (#57) üzenetére


Cifu
nagyúr

"Flex mindenkinek van otthon."


Itt hasalt el kb. az érvelés komolysága... :DDD

Szerintem simán olcsóbb a víz, ha jót akarsz.

Függően attól, mit akarsz. Nekem itt dolgozik még mellettem egy AC Freezer 13 Pro CO, 8 éve dolgozik, relatíve csendben, vízhez képest olcsón és problémamentesen, jobbára 7/24-ben használva. Volt dolgom párszor vízzel, azért hasonló élettartamot egyik sem ért el.

Megértem azt, aki vizezik, de D1Rect eleve az AIO vízeket kezdte, ebből lett épített víz, de nagyjából egy érved sem áll meg átlagos felhasználókat nézve. 20e Ft körül azért elég korrekt és jól szerelhető léghűtések között válogathatsz...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#72) haxiboy válasza XuChi (#5) üzenetére


haxiboy
veterán

Soha többet játékvíz, az épített meg drága. Az NH-D15 egy örök darab.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#73) tibaimp válasza haxiboy (#72) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1! Ez így van.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Leghutesek teren elertek azt a hatart, ami ala mar nem nagyon tudnak bemenni, csinaljanak barmit is.
A vizet egyszer kell megepiteni es kifizetni, szebb is, csondesebb is, es sokkal jobban hut, es tulajdonkeppen orok. Sok problema nincsen vele, 2 evente leereszted, kitakaritod.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#75) Amerigo57 válasza cyberkind (#1) üzenetére


Amerigo57
őstag

+1
Nem néz ki rosszul , de 43 dB-es zajszinttel nagyon hangos.
Maradok a Noctua NH-D15 -nél , ott a zajszint csak 19 dB teljes fordulaton.

(#76) Cifu válasza MPowerPH (#74) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én a léghűtésemet kb. 2 évente pasztázom újra. Az egész kb. 5 perc le- és felszereléssel. Csendesnek csendes, és már a második gépet szolgálja ki. A "sokkal jobban hűt" átlagos felhasználói szinten értelmetlen érv, tök mindegy, hogy 47 vagy 57°C-os a proci, extrém tuningot pedig nem átlag felhasználó fog csinálni.

Innen kezdve megint ott vagyunk, hogy a víz egy szűk rétegnek jó választás, nem a nagy átlagnak. Persze a nagy átlagnak az Noctua NH-D15 vagy a Corsair A500 is erősen overkill.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#77) #72042496 válasza Cifu (#76) üzenetére


#72042496
törölt tag

Engem épített víznél az vonzana, hogy az a VGA-t is elcsendesíti. Azzal van a bajom, mert már egy GTX 1060 Strix is vagy megsül terhelve, vagy feltűnően hallani, hogy teker. :(

[ Szerkesztve ]

(#78) MPowerPH válasza Cifu (#76) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem ertek egyet.... Akinek ez a hobbija, az nem igy latja, es annak 2 evente az a 1db nap nem szenvedes, hanem szorakozas. Takaritani egyebkent sem art a gepet. A csond fogalma pedig leghuteses usernel mas, mint egy vizesnel. Neked az csondes, ami nalam mar hangos. 19dB? Megorulnek....
A hutesi teljesitmeny ezen a szinten meg nem extrem, az a kompresszor, szarazjegnel kezdodik. De! Valakinek szamit a 10-12 fok is, eleg csak OC -ra gondolni, vagy az uj Ryzenekre, amik leghutessel nem futjak ki magukat. Es itt nem 47 vagy 57 fokos a CPU, hanem 90 vs 78 pl.... Nagyon nem mindegy.
Na meg szvsz eleg csak ranezni, rontja az osszkepet az a bumszli nagy borda.

Jah, es persze epitettnel a VGA is vizezett. Es ott mar 38-40 fokos GPU -rol beszelunk, meg siri csendrol. ;) Legyen custom vagy gyari hutos VGA, mindegyik kibirhatatlanul hangos mar alapon is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#79) #72042496 válasza MPowerPH (#78) üzenetére


#72042496
törölt tag

Zajszintet nem mértem, Dark Rock TF-et és talán három 3-400 RPM-es Silent Wings ventit használok, ami számomra csöndes. Nem hallom, ha megy a gép, esetleg csak este, amikor közvetlenül mellette matatok. 7700K három éve elvan így szépen. HDD nincs, táp passzív.

A játék más, beindul az a fosketrec 1060 Strix, olyan mint egy traktor. Ennél csak a PS4 Pro hűtését utálom jobban. Annyira egyiket sem akarom azért fikázni, mert akkor meg majd nem veszik meg tőlem. :D

[ Szerkesztve ]

(#80) proci985 válasza Csandi (#20) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ezen ket 2400as venti van, az full fordulaton kb 45dbA korul lesz. az fejhallgatoban is at fog hallatszani. Corsairnel egyebkent ez visszatero megoldas, elviselhetetlenul hangos ventiket raknak a hutoikre amik benchmarkokon emiatt nagyon jol teljesitenek amig nem mernek zajt, es a legtobb helyen nem szoktak.

---

egyebkent ez baromi nehez a mereteihez kepest, ket ventivel a Thermalright IFX14 anno megallt 1-1.1 kilo korul. a 250W egyebkent a hocsovek maximuma elvileg, kerdes, hogy a borda mennyire tudja tartani az iramot. egyebkent a kialakitasi minosege elsoosztalyu, bar ekkora hutonel en talp parti vagyok.

olyan 1.2 kilo folott azert mar ovatosnak kell lenni toronyhutoknel.

---

vizhuteshez: egy D5 mostanaban 80 euro, de arra meg kell egy teto (esetleg tartallyal kombinalva), es ugy mar inkabb 150 euro korul vagyunk. blokk 50-60 (vagy 100), radiator 70-120, cso 30, folyadek 20, csatlakozok 40, ventire meg mondjuk olyan 60at. es igy mar 500 euronal vagyunk. reg volt az, amikor az EK 150 eur korul arulta az L120at ami ugyan belepo volt, de kb egy Noctua D14 tudasat tudta minden szempontbol, alig dragabban, viszont jobban konfiguralhatoan. arak termeszetesen olcsobban is kihozhatoak hasznaltan vagy kevesbe minosegi alkatreszekbol, de ugy is draga lesz.

meg akkor mar erdemes raszamolni erre meg 300 eurot a VGAval, leeresztoporttal meg meg egy radival, es akkor csend van. ez draga, de neha meg mindig olcsobb venni egy ref kartyat es levizezni, mint a a csucs tuningkartyat ami adott esetben ugyanugy vallalhatatlanul hangos lesz.

takaritas teny, de nekem most lesz majd jovo heten nagytakaritas ket ev utan. meg csocsere, mert igy lassan 5 evesen bemattultak a csoveim.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#81) Cifu válasza MPowerPH (#78) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akinek ez a hobbija, az nem igy latja, es annak 2 evente az a 1db nap nem szenvedes, hanem szorakozas. Takaritani egyebkent sem art a gepet.

Mármint mi? A gépépítgetés vagy a játék? Hogy vannak, akiknek jó hobbi a vízhűtéses PC-kkel való foglalkozás, azt teljes mértékben elfogadom. Csak ez egy szűk réteg, ne ezt határozzuk már meg etalonnak...

A csond fogalma pedig leghuteses usernel mas, mint egy vizesnel. Neked az csondes, ami nalam mar hangos. 19dB? Megorulnek....

Ez nem léghűtés vs. vízhűtés ingerencia, hanem egyéni ingerencia kérdése. Aki amúgy is fülessel játszik, azok jelentős része pont nem foglalkozik ezzel a témával. Olyannal is találkoztam, akit azért nem érdekelt a hangos hűtés, mert játék közben úgy sem figyel rá, amúgy meg folyton zenét hallgat, és azért nem hallja.

Nálam most pl. a légkondi kb. mindent túlharsog, pedig az sem hangos fajta. De az engem is hűt... :)

De! Valakinek szamit a 10-12 fok is, eleg csak OC -ra gondolni, vagy az uj Ryzenekre, amik leghutessel nem futjak ki magukat.

Mert a mai játékok elsöprő többségénél óriási különbséget jelent, ha a CPU pár száz Mhz extra sebességet nyújt (10% alatt, általában)? Főleg ha ilyen költségszinten (mint az épített víz) beszélünk, akkor aligha 720p vagy 1080p a mérvadó. 1440p-től kezdve meg kb. hibaszázalékon belüli az eltérés, mivel GPU limitbe ütközik a felhasználói úgy is.

Ez megint egy szűk rétegre vonatkoztatott téma...

Na meg szvsz eleg csak ranezni, rontja az osszkepet az a bumszli nagy borda.

Ízlések és pofonok, engem pont nem érdekel, hogy néz ki belül a gépem (utoljára kb. 20 éve vettem átlátszó oldalfalú gépházat, de hát még fiatal voltam és bohó... :DDD ).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#82) Csandi válasza proci985 (#80) üzenetére


Csandi
őstag

Az mondjuk szomorú, nekem egy NZXT X62-m van, a gyári ventijeivel, és fejhallgatón keresztül mintha nem is lenne itt mellettem gép az asztalon.

(#83) proci985 válasza Csandi (#82) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

full fordulaton szamolj ra kb erzesre masfel-dupla hangerot a tiedhez kepest. bar gondolom nem ugy hasznalod, meg kb senki 12V tesztek es benchmarkok kivetelevel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#84) MPowerPH válasza Cifu (#81) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem csak jatszani szoktunk a geppel. Legalabbis nem mindenki. ;)

Egyebkent azokra gondoltam, akik a PC hasznalatot es epitest hobbinak is tekintik. Ha koltseghatekony akarsz lenni, kapasbol nem PC-t, hanem konzolt veszel. Tehat aki PC -n jatszik, es kifizet min. 2x -es arat, annak kapasbol van oka.

Nem fogod soha erteni, mert meg nem volt vized. :N En megtertem, pedig anno nagy leghutes huszar voltam.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#85) D1Rect válasza #72042496 (#77) üzenetére


D1Rect
félisten

1030 a megoldás. :)

(#86) D1Rect válasza MPowerPH (#78) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem vízhűtéssel soha nem sikerült elérni a csendet.
Ha hűtés kell akkor nagyon jó, ha csend, akkor szerintem érdemes más irányba indulni.

(#87) proci985 válasza D1Rect (#86) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

arra kell a D5. adott esetben ketto.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#88) Cifu válasza MPowerPH (#84) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem csak jatszani szoktunk a geppel. Legalabbis nem mindenki.

Én pont, hogy alig játszom a géppel, de jómagan szinte especiel nem nagyon láttam még 100%-ra kihajtva a saját gépemet a benchmarkokat leszámítva.

Az általad felvázolt verzió (vízzel hűtött Ryzen, hogy kifussa magát...) kb. a 4K videószerkesztésnél meg 3D renderelésnél téma. Megint hatalmas felhasználói bázisról beszélünk...

Tehat aki PC -n jatszik, es kifizet min. 2x -es arat, annak kapasbol van oka.

Idén eddig cirka két tucat gépet raktam össze ismerősöknek illetve megbízásból. Egyiknél se merült fel az, hogy vizezés legyen, mert csöndet akar (aki csendes gépet akart, annak kvázi passzív hűtése lett, egy visszafogott 2200G-vel).

Nálam se. Kapásból se...

Nem fogod soha erteni, mert meg nem volt vized.

Megint tévedésben vagy, volt AIO vízem, kb. 3 hónapig. Nem láttam túl sok értelmét, eladtam.
Építettem korábban vizes gépet másnak, de nem láttam ár/érték terén túl jó választásnak, plusz egyéb problémák merültek fel utólag (morgó szivattyú).

De ahogy már leírtam, megértem azt, aki vízezi a gépet, ha ettől jobban érzi magát, hát csinálja. Nekem is megvannak a saját elvont dolgaim (pl. 10Gbites hálózat kiépítése itthon).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#89) D1Rect válasza proci985 (#87) üzenetére


D1Rect
félisten

Arra alacsony fogyasztás és passzív hűtés kell.
A d5-öt is lehet hallani, a radiátorokon meg úgyis venti van, vagy a fél szobát elfoglaló valami szörnyeteg.

(#90) #00137984 válasza Geri Bátyó (#65) üzenetére


#00137984
törölt tag

Xigmatek Aegir hűtésemen a 2x8mm + 2x6mm hőcsővek közvetlen érintkeznek a procival. Megmunkálás finomsága picivel jobb mint ennek a Corsair hűtőnek, de a lemallák közötti távolság és a hőcsővek elhelyezése szintén jól kivitelezett.
Borda tömege csak 670g, de ez semmi hátrányt nem jelent, mert sok másik drágábban vett hűtőtornyomat leiskolázta. Jó a hővezető képessége, ami miatt nálam az 1db PWM vezérelte venti nagy terhelésen csak @1000rpm fordulatig gyorsul és ott még normál hőmérsékletek és alacsony zajszint van. A felfogatása eddig a legjobb, amivel egy léghűtésnél találkoztam. Stabilan tartja a tornyot és az alaplap közben nem hajlik meg számottevően. CM és az Arctic hűtőimet a Phenom II X4 idejében cseréltem le erre a Xigmatek-re és azóta csak egy új ventit kapott és évente újrapasztázom alatta az i7 4790K procit. 10ezer forint volt... :)

[ Szerkesztve ]

(#91) #72042496 válasza D1Rect (#85) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gondoltam rá, hogy alább adok a teljesítményből, de ennek a hűtésnek a karaktere zavar a legjobban. Bántja a fülemet, ahogy korábban a 750 Ti Strix is tette. Utána a 1050 Ti Expedition meg tök faja volt, azt szerettem. Aztán kellett a két HDMI, és jött ez. Következőnek megint más típust próbálok ki, valószínű egy Gaming X-et. De már egy HDMI 2.1-es kártyát szeretnék, úgyhogy az Ampere felhozatal közepe lehet nekem érdekes majd.

[ Szerkesztve ]

(#92) proci985 válasza D1Rect (#89) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

kb a D5 legalacsonyabb fokozaton egy 400rpmen jaro SFlexel van parban. 30 centirol hallani oket ha az ember fulel, de egyebkent nem igazan.

totalis csendre tenyleg passziv uzem kell, de az meg teljesitmenyre limital. ugy meg a monitor elektornikaja lesz, amit mar hallani fog az ember (ezt tapasztalatbol is mondom). leghangosabb komponens mindig lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#93) D1Rect válasza proci985 (#92) üzenetére


D1Rect
félisten

Éjjel teljes csöndben nem tudom megállapítani, hogy megy-e a gép.
Ez most elég halk. ;)

(#94) D1Rect válasza #72042496 (#91) üzenetére


D1Rect
félisten

Nagyon bízom benne, hogy lesz valami 1030 pótlék lassan.

(#95) proci985 válasza D1Rect (#93) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ugyanez a helyzet itt is.

ennyi penzert kb ezt varja el az ember. viz annyival jobb, hogy csendben multigpu is megy.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#96) bot1978 válasza Cifu (#71) üzenetére


bot1978
senior tag

A léghűtésnek nekem valahogy mindig az a vége, hogy megdöglök a gép mellett, mert ott helyben korlátos a borda felülete, így levegőből kell több. A nagyobb légáramlás viszont túlságosan lecsökkenti a levegő hőszigetelő képességét.

Az a baj, hogy amikor azzal jövök, hogy melegem van mellette általában kezdik a hülyeséget, hogy ennyi Watt disszipált teljesítmény meg a szoba ennyi légköbméter meg az átlaghőmérséklete bla bla bla és ugyanaz a léghűtés mint a víz, de közben meg egy frászt.

Valahogy a PH fórumnépe nem akarja felfogni, hogy nem az átlagok érdekelnek és attól még, hogy egy páka mellett is elücsörögsz nem akarsz még egy hajszárítót sem magadra irányítani, nem hogy egy hőlégfúvót, mert ezek az áramlással elrontják a levegő hőszigetelő képességét a bőröd és a fűtőszál között és pont le fogod szarni a szoba átlaghőmérsékletét.
Ugyanez a gondom a PC léghűtéssel. Relatíve magas bordafelületi hőmérséklet mellett erős légáramlás kell és ez együtt oda vezet, hogy nem akarok mellette ülni.
Vízhűtésnél elég nagyra tudom növelni a radi felületét ahhoz, hogy ne legyen túl magas a felületi hőmérséklete alacsonyabb áramlással sem, mert oda teszem a radit, ahol van hely így bár a levegő annál sem szigetel rendesen, mert azért kavarog a gép köül akkor is a ventik miatt, azért egy fokkal mégis jobb, mint léghűtéssel. Persze ha a VGA-n léghűtés van akkor semmit nem ér, hogy a CPU-n épített víz van. Akkor már ugyanaz az elpusztulás van mellette.

(#97) MPowerPH válasza D1Rect (#86) üzenetére


MPowerPH
félisten

Rosszul volt osszerakva. :) Enyem idle csond, load szinten. CPU kor full passziv 24/7 pl...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#98) bot1978 válasza D1Rect (#86) üzenetére


bot1978
senior tag

+1, nekem sem. Viszont azt el lehet érni, hogy a szélzaj elnyomja az egyéb zajokat és úgy szerintem már kellemes. Engem az már nem szokott zavarni, ha csak a levegőt hallom. Volt már, hogy direkt hagytam rácsot egy venti előtt csak emiatt.
Laing DDC-nek pl. volt egy magasfrekis sípolása ami kijött a szélzaj alól és pont nem érdekel hány decibel, megőrültem tőle. Úgy vágtam ki, mint a taknyos macskát

(#99) #00137984 válasza bot1978 (#96) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem értem ezt a logikát, mert a léghűtésnek pont az a lényege, hogy a CPU-ról a meleget a hőcsővek és a hűtőbordák a lehető legrövidebb időn belül ventikkel a gépházba és onnan a számitógépházon kivülre fúvassák. Ezért érdemes előlről kissé túlnyomással sok levegőt a gépházba juttatni, amit a gépház hátsó vagy felső ventijével kifúvatunk. Szerintem a lényeg az, hogy a meleg levegő ne ragadjon bent a gépházban és a legrövidebb időn belül hűvősebb levegő áramoljon át a gépházban. A szoba felfűtése ellen a klima vagy egy ventillátor felel. Ezt most léghűtéssel vagy vizhűtéssel épited olyan mindegy, csak a hatékonyság számit.

Másik kérdéshez a réz és alu keverése a hűtőbordán. Egyesek szerint ez nem olyan hatékony, mert a két fém között a hőátadás romlik. Láttam rézbetétes alu hűtőbordát, amit lehet ezért nem dicsértek, de a full réz Zalman hűtéseket sok helyen láttam használni (CPU, GPU, alaplap VRM).

[ Szerkesztve ]

(#100) bot1978 válasza #00137984 (#99) üzenetére


bot1978
senior tag

Biztos én ülök túl közel, meg biztos van az a PC-ház ami elég levegőt nyom át magán, de nekem valahogy mindig az van, hogy ha léghűtés van a CPU-n is és a GPU-n is akkor abból a dobozból a végén valahogy csak dől ki a meleg.
Mondjuk a forró felületek miatt a levegő úgy is össze vissza fog kavarogni a dobozban akaszthatok rá nyolc ventit akkor is, vagy ha annyira keményen át akarom nyomni izomból rajta akkor meg már az lesz a hangos.
Légcsatornákkal persze meg lehet oldani. A melóban a brand DELL gépeknél faján meg is van oldva ilyen fröccsöntött műanyag vackokkal csak ott könnyű, mert abban nincs dedikált VGA, meg egy lófing i3-i5 proci ami pötyög 10-20%-on.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.