Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) a347 válasza jokeph (#150) üzenetére


a347
aktív tag

Nyugodtan kifejtheted bővebben. Érdekelne.

(#152) Cifu válasza a347 (#149) üzenetére


Cifu
nagyúr

Aki 10700k-t akar tuningolni, az nyugodtan vegyen vízet, nyilván tisztában voltál te is vele, hogy mi vár rád, hiszen 200W felett fogyaszt folyamatos terhelés mellett.
Egy Corsair H115i (280mm-es AIO) is csak nagyságrendileg 85-90°C körül tudná csak tartani (több tesztben is azzal hűtötték). Ami még a D15-nél is drágább egy 25%-al.

Az már az a kategória, ahol megértem a vízet.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#153) a347 válasza Cifu (#152) üzenetére


a347
aktív tag

Gondolkodtam rajta, hogy bevállaljam-e a folyadékhűtést. De nem igazán tartom 100%-ig megbízhatónak. Túl sok benne a hibalehetőség. Illetve én is néztem "vizes" teszteket. Hát ott sem láttam csodákat. Max a hirtelen tüskéket tudják jobban lekezelni. A 90 fok körüli hőt meg tartós terhelés mellett tudja a Noctua is.

(#154) MPowerPH válasza a347 (#153) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egy rendes viz megeszi a Noctuat ezen a szinten. A leghutok a heat pipe -ok miatt korlatozva vannak, es egy bizonyos TDP folott mar nem mukodnek.

Don't Tread On Me

(#155) Cifu válasza MPowerPH (#154) üzenetére


Cifu
nagyúr

Folyton ezt hangoztatod, csak azért a tesztek és tapasztalatok nem támasztják ezt alá.

Még egy 360-as EK AIO is kb. 12-14%-al tud csak jobbat, mint a D15, ha 35dba zajszintre lövik be őket:

Persze, ha max.-ra pörgetett hűtőventikkel támogatják meg a 360-as hűtőt, akkor tényleg látványosabb jobb - csak éppen 60dba zajszintnél járunk:

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#156) MPowerPH válasza Cifu (#155) üzenetére


MPowerPH
félisten

Rendes vizhuteshez rendes venti valo. Nezd meg, mit tud egy vizhutoradiatorhoz valo NB eLoop B14. Attolja a Monsta radit is, es maxon jaratva is csondesebb, mint amit gyarilag leghutokhoz kapsz.

Es meg mindig nem AIO -rol beszelek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#157) XuChi válasza MPowerPH (#156) üzenetére


XuChi
addikt

Erre én csak annyit mondok, hogy egy "rendes" vízhűtő jó esetben 100K+, ellenben egy D15 megvan 35K-ból. Nem mindegy....

(#158) #16939776 válasza MPowerPH (#156) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igen, ha mindennel a maximumot célzod. Persze ez is relatív, mert ha a legdrágább komponenseket hordod össze, akkor a végösszegen alig látszik meg 100-200K amit a hűtésre költöttél el, és amúgy is "kellett" hozzá, hogy használható-kényelmes maradjon a konfiggal az élet.
A többi esetben, meg az optimumot próbálja megtalálni a user a komponensek kiválasztásával, üzemmóddal, hűtéssel, zajjal, métettel, ott már jóval kisebb relevanciája van az "Igazi családi kiszerelésű vízhűtésnek".

Az AIO a lusta embernek való, aki nem akar optimalizálni semmin, csak azt a nyolc-tizenkét csavart betekerni és két dugót bedugni.
Majd elégedetten csettintgetni, hogy fú ez mennyire jó lett, és még azt is gondolhatja, hogy "nekem már vízhűtésem van", amire mindenki vágyik, tehát duplán milyen jó ez nekem.

A léghűtés meg maradjon meg a szegény-bolondok játékszerének. ;)

[ Szerkesztve ]

(#159) jokeph válasza a347 (#151) üzenetére


jokeph
nagyúr

Arra gondoltam ezzel kapcsolatban, hogy:
-nem mindegy milyenek az üzemi körülmények (gyári turbo-n van hajtva, all-core OC van, stb).
-nagyon nem mindegy hogy milyen elrendezésű és szellőzésű házban van
-sok esetben a VGA is képes elfűteni a CPU hűtőjét, de ettől ugye nem a CPU hűtő a gyenge lánccszem. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#160) MeszesKPT válasza a347 (#149) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Ez inkább a processzorról árul el érdekes dolgokat, kevésbé a D15 képességeiről.

(#161) #16939776 válasza MeszesKPT (#160) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igen szép, hogy megy neki az 5GHz, de az már a szilícium vége, hiába lesz rajta nagyobb teljesítményű hűtő, nem érdemes vele azt az órajelet 24/7-ben bevállalni.

Nekem vízzel 4,8-en stabill volt a 3570K, 4,9-en Bootolt. Először 4,8-on majd, 4,5-ön járattam vízzel, majd egy egyszerűbb mini, dupla tornyos léghűtőre cseréltem a vizet, mert +300MHz-ből talán futotta +2 FPS-re a másik 200 mellé, a léghűtő meg így elvitte Linix-el 72C° alatt, játékban meg 50-56C°-on. ;)

Semmi értelme kinyomni a CPU szemét, mert csak a nyűg van vele.

[ Szerkesztve ]

(#162) a347 válasza jokeph (#159) üzenetére


a347
aktív tag

Értem. Mindenesetre ha kíváncsi vagy a konfigra a PCX legutóbbi youtube videóján ott van egy teszt erejéig, össze eresztve egy 9900k-s géppel.

(#163) a347 válasza MeszesKPT (#160) üzenetére


a347
aktív tag

Lehet, de a konklúzió ugyanaz. Nem képes "normális" tartományok között tartani a hőmérsékletet.

(#164) MPowerPH válasza #16939776 (#158) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez igy van. A 200k az akar lehet 400k is, attol fugg, meddig nyujtozkodsz, es milyenek az igenyeid. :B
AIO -t a magam reszerol semmi penzert, azzal tenyleg csak a szivas van. EK elocsomagolt kitt -je mar vallalhato, de csak a D5 -ot vennem, ha rendes pumpat adnak melle, meg full rez radit, es nem a gyari, szemetdombra valo Vardar ventikkel akarod hasznalni. Ventik helyere meg 3db eLoop B12, es csokolom. Persze ezt ha Te magad rakod ossze, akkor joval olcsobb lesz a vegosszeg. De ugye nem mindenki konyit hozza....

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#165) keIdor


keIdor
titán

Én 2013-ban építettem utoljára vizet, kb. 220k volt akkor az egész, ugye ma ez jelentősen több volna, meg se állna 300k-ig.
Nálam csak játékra van a PC és nekem felesleges lenne még egyszer belevágni.
Akkor is csak azért vettem, mert GTX-780 SLi-hez kellett, akkora fogyasztást, annyira pici helyre bezsúfolva csak vizzel lehet hatékonyan hűteni. Bár kevés volt először a két radiátor felülete... :D

GTX-680 SLi-re elég volt a léghűtés, de GTX-780 SLi-re már nem.

Csend: először is ki kell fogjál teljesen cicergés mentes hardvert. Ha valami cicereg, b**zhatod a csendet. Saját tapasztalat... vagy CPU VRM vagy GPU VRM is képes rá.
Nem értek egyet azzal, hogy csak egyszer kell megvenni. Nem igaz.
1. ezt azért is veszik, mert szép. Na most, a radiátor miatt úgyis megfogja a csöveket, tartályt fél év alatt a kosz. Sima desztilált vizzel is. Azaz pucolhatod gyakran, néhány havonta. Új csövek kellenek. Lehet új tartály is, attól függ mennyire fogja meg a retek. A radiátorral nem tudsz mit csinálni, újra és újra pucolni kell majd...
2. VGA blokk a legdrágább, de azt kell a legtöbbet cserélni.

Kétségtelen, hogy megvan az előnye, ha van rá 1000-1500€-d kompletten és nem bánod a karbantartást és esetleges új csövek, tartály vásárlását, de -20°C-ért nálam soha többet kategória a vízhűtés. SLI úgyis halott, meg már igényem se lenne rá, szóval mindegy, az volt az utolsó, egyébként se vennék már második VGA-t.

Nálam csak játékra felesleges és gépet szerelni sem szeretek, kamasz koromba még jó volt, most már csak nyűg. Megcsinálom, de nincs örömöm benne... olyan semleges/nyűg inkább.

AiO-t szeretem, mert könnyű szerelni és igénytelen, nem kell karbantartás neki.
VGA-ból meg egy jobb custom, nekem elég. A vízhűtés árát inkább raknám jobb hardverbe ma már. Egyszer kipróbálni jó volt. Tapasztalat. Össze tudok rakni szépet, működőt ha akarok, már ezt is tudom, erre jó volt...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#166) Cifu válasza MPowerPH (#156) üzenetére


Cifu
nagyúr

...es maxon jaratva is csondesebb, mint amit gyarilag leghutokhoz kapsz...

És ezt le mered írni? :U
Mert mindegyikhez ugyan olyat adnak tán? :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#167) ttt1


ttt1
őstag

Én 3. vagy 4. "generáció" óta ezt használom. Most épp 6600K-t hűt. Egyszer cseréltem rajta ventit. Csendes és teljesen jól teszi a dolgát.

(#168) PROTRON válasza a347 (#162) üzenetére


PROTRON
addikt

Gratula a géphez. Alapvetően jól összerakták neked a normális felhasználáshoz, az overclock nem feltétlenül az.
Megnéztem a videot és megnyugodtam hogy nem mi (léghűtés pártiak akik értjük és nem tudjuk eléggé kihangsúlyozni hogy a ház átszellőzése mennyire fontos ehhez) vagyunk helikopáterek.
A videón az látszik (mert nem írtad hogy módosítottál rajta) hogy csak 1-1 ház szellőztető venti van a ház elején és hátulján amik ráadásul csak 120-asok, általános push-pull, nem OC-ra kihegyezett. Erről nem a bolt tehet és nem is a processzor.
Ezzel nem vagy versenyben, egész egyszerűen a tuninghoz nem megfelelő alkatrészeket választottál, pláne ha hogy második push venti helyett drivebay van a ház elejében.

És sokan elfelejtik még hogy a levett tető meg oldallap nagyon messze van egy hiteles szélcsatornától.
Szóval én egyelőre kételkedve fogadom a mérési eredményeidet, ahhoz hogy tényleg higgyjek neked ahhoz klimatizált helyiségben 21 fokon tartva (mármint nem csak bemondásra), a video kártyát pcie ryzerrel arrébb pakolva (a szélcsatorna elvhez elvileg jó hogy ott van, de gyakorlatilag nem) legalább 2 db minimum 140-es venti, de inkább 3 db-ot berakni push-ra, hátul az 1 db 120-ast csere 140-re, továbbá felülre is 1 db 140-est pullra rakni. Így némi túlnyomást hozol létre a befúvó ventikkel, ami kilöki a hőt, míg ha csak leveszed az oldallapot akkor a meleg levegő természetes módon történő felfelé áramlására hagyatkozol.

Amíg nem írtad be hogy melyik videót kell nézni, addig tényleg csak sötétben lehetett vagdalkozni, szal teljesen érthető hogy felelős ember addig nem mond semmi konkrétat amíg Te nem mutatod be a "teszt" környezeted hogy milyen körülmények együtt állása vezetett az elméletitől eltérő eredményre.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#169) jokeph válasza a347 (#162) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nice. Láttam a videót. :D :C

(#168) PROTRON írta a lényegi doolgokat, egy ilyen konfignál a környezet és a ház szellőztetése a legfontosabb dolgok egyike. :K

Nálam ez a tesztpad, ebből bármibe pakoltam át, minden jobban melegedett (és kevésbéporosodott). :D

(#170) PROTRON: jól látod, a tetőben van egy 200-as venti, leszabályozva 500-as fordulatra, így is hatékony de csendes is.
Azért ebben tesztelek, mert mindenhez hozzáférni könnyen, és ami ebben "elmelegszik", az eredendően problémás. :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#170) PROTRON válasza jokeph (#169) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi.

Azt gyorsan tegyük hozzá hogy a fotón nem biztos hogy rendesen látszik, de a felső lapon aminek a dőlésszöge állítható elvileg egy 200-as venti nyomja rá a huzatot az alkatrészekre, továbbá az alkatrészek egymás mellett helyezkednek el így más eredményt kapni mint átlagos gépház esetében oldal és tető nélkül.
Én most moddingolom a konfigom és mind a proci, mind a vga esetén 2-4 fokos eltérést tapasztaltam aszerint hogy ugyanazt a gépház vázat víz szintesen vagy függőlegesen helyeztem el.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#171) jokeph válasza PROTRON (#170) üzenetére


jokeph
nagyúr

A tesztkonfig állandó elemei:
MB - Asrock Z170 OC Formula
CPU - i5-7600k 3,8@4,9 GHZ
RAM: G.Skill Trident Z RGB 3200 CL16 2*8 GB KIT
CPU hűtő: Alpenföhn Matterhorn Black Rev. C
PSU: Corsair CX 500
SSD: Kingston A1000 240 GB M2 NVMe x2 3.0
VGA1: Intel Graphics UHD 630
VGA 2: Asus Strix R9 380 4 GB OC

Tesztelés alatt:
VGA 3: Asus ROG Strix GTX 1070 8 GB
:U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#172) #72042496 válasza MPowerPH (#164) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tegyük fel, hogy újra felkeltette az érdeklődésem a vízhűtés. Ha van rá gépenként 200, maximum 300 ezer forintom, akkor mire számítsak? Kb. Intel i7-10700K és RTX 3060 szintű dologban gondolkodom, a CPU-ra és GPU-ra tennék blokkot. Túlhajtás nem érdekel, ha tuning, akkor már inkább alulfeszelném. Kis csavar, hogy Streacom F12-es házam van, és nem biztos, hogy a triplaradi elfér benne (ilyen, előlapi ODD és kivezetések nélkül).

Építhető ebbe olyan vízhűtés, amit terhelés alatt se hallok? Ha igen, akkor elkezdek utánaolvasgatni majd. Kérdés még a karbantartása. Elég ezeket mondjuk évente egyszer átnézni? Főleg, hogy két ugyanilyen gépet is tervezek, aminek az anyagi oldala még csak-csak, foglalkozni viszont nagyon utálok már ezekkel. :)

A COVID miatt "szerencsére" nem is kell, inkább jövő ilyenkor válhat ez aktuálissá.

[ Szerkesztve ]

(#173) PROTRON válasza jokeph (#171) üzenetére


PROTRON
addikt

Azért a tesztkonfig állandó elemeként számon tartani az UHD grafikát merész felvállalás (mert ugye a procin múlik) , de hát kinek a pap, kinek a paplan, kinek meg a papné. :Y

Amúgy én tervezek SLI konfigot a gépembe egy második 1070-essel, na akkor majd bajban leszek a hűtéssel, mert az x299 ATX alaplapot mindennel együtt egy moddolt mini-ATX házba pakoltam, pl.: választhatok hogy a tápegységet építem kívülre vagy eltakarok vele 3 PCIE slotot. :D
De az eldőlt hogy kívülre kerül, az viszont még mindig problémás hogy a giga 1070-es G1 gaming ver2.0-a kártyából 1 is iszonyat mennyiségű szó szerint forró levegőt pumpál a házba ami lassan távozik(ugye emiatt érzi azt az egyik fenti kolléga hogy "süt" a gépház ha levegős hűtés van), ha meg 2 lesz belőle, hát necces hogy milyen irányból és ventikkel fogom tudni átszellőztetni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#174) PROTRON válasza #72042496 (#172) üzenetére


PROTRON
addikt

Bocs a dupla posztért.

Úgy érted a "csak dupla radit", hogy kevesled a 2 db 240x120-as radiátort? Vagy dupla alatt az 1 db 240-est érted?
Csak mert a galeryben azt látni hogy nem csak oldalra, de a fedlap alá is rajzoltak 1 radit, bár csövezés terén valszeg annyira egyértelműnek gondolják hogy inkább rábízzák az emberre. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#175) #72042496 válasza PROTRON (#174) üzenetére


#72042496
törölt tag

Átszerkesztettem közben, de egy darab 240-esre gondoltam. Egy szivattyút és egy radiátort képzeltem, nagyon nem szeretném bonyolítani.

(#176) a347 válasza PROTRON (#168) üzenetére


a347
aktív tag

Köszi, hogy megnézted és a véleményt is.
Szeretném leszögezni, hogy nem akarom nagyon OCzni a cuccot. A procit inkább az valószínűsíthető időtállósága miatt választottam. A házat pedig a csendessége miatt. Azt tudom, hogy eleve le kell cserélnem benne a ventiket, ebben nagyon szívesen fogadok ötleteket tőletek. A mérési eredményeim pedig megfelelnek a valóságnak, miért is kozmetikáznám, csak magamat vágnám át vele. A tetőt pedig "jobb híján" vettem le a házról. Tisztában vagyok vele, hogy normális légkavarókkal kell megoldani a gyors és hatékony átszellőztetést.

(#177) #16939776 válasza #72042496 (#172) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem nekem tetted fel a kérdést, de én így látom:
1db vastag 280-as radiátor 2db 800RPM-es push ventilátorral 10C°-os deltaT-vel ~200W-ig jó. A konfigod meg max. OC nélkül (2060+10700k) 300-310W körül termel hőt.
Ha marad a fordulatszám és 50%-al több a hő, akkor deltaT 15C° körül lesz, ami azt jelenti hogy 25C°-os szobában már 40C° lesz a víz, aminek a CPU már nem szokott örülni, de még éppen OK lehet.
A házzal, szerintem annyi baj lehet a gyakorlatban, hogy az apró szemű porszűrő/rács nagyon fogja a légáramot, miattuk még 2-4C° hátrányt szenvedhet a vízhőfok.
A fő probléma szerintem az lesz, hogy nem marad benne tartalék, ha a
köv. 3060/4060 picit jobban eszik, mert jobban éli a vizet (T<50C°) még pár fokot ráfűt a vízre akkor bukhatsz a cpu-n turbó órajelet, és kénytelen leszel manual OC-t is alkalmazni, ha azt szeretnéd látni amit gyengébb kártya mellett mutatott a CPU, ami még tovább tudja emelni a vizet...
Szóval kis felületű radiátorral ezt a csendesített mutatványt inkább 2 körben, lehet kompromisszumhegyek nélkül megoldani, vagy egy körben, de még több radiátorral...

Szerk: 1db 240-es radiátorral csak az egyik komponenst tudod hűteni, halkan. :)

[ Szerkesztve ]

(#178) jokeph válasza PROTRON (#173) üzenetére


jokeph
nagyúr

:D
A CPU fix benne, néha jól jön az IGP is, hogy van benne, van amikor szükségem van a VGA 2 R9 380 4 Gb Radeon más gépbe teszt célból. :U
Egyszer, ha lesz értelmes áron i7-8700k vagy i9-9900k, beleműtöm kíváncsiságból.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#179) PROTRON válasza a347 (#176) üzenetére


PROTRON
addikt

Szívesen, ventik terén biztos vannak itt kellően segítőkész kollégák akik nálam jártassabbak abban hogy ár/hatékonyság/csendesség szentháromságban melyik típusok között érdemes nézni optimálisan házhűtésre.
Az eredményeiddel kapcsolatban meg ezek szerint félreérhető voltam. A mérési eredményeid persze hogy valósak, nem is vitattuk.
Viszont abban a vitában hogy elegendő-e a toronyhűtő az 5 ghz-en pörgő OCzott proci biztonságos üzemi hőfokon tartására, tehát erre a kérdésre maga a tesztelési környezeted nem ad hiteles képet. Nem lehet az alapján egyértelműen kijelenteni hogy lehetetlen léghűtéssel megoldani a problémát, mert maga a teszt környezeted nem maxolja ki a léghűtési elrendezésekben rejlő technikai kapacitásokat.
Így értettem az "elméletitől történő eltérést".

(#178) jokeph

Teljesen valid hogy tartalékolás képen olyan rendszered van amit lehet dedikált VGA nélkül használni.
Csak mint "teszt felszerelés" felsorolás az amin megakadt a szemem, mintha a tesztelendő VGA-k esetén referencia eredmények felsorakoztatásához használnád az IGP-t. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#180) #72042496 válasza #16939776 (#177) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, hát tartottam tőle hogy ez határeset és valamilyen bonyolultabb/zsebbenyúlósabb rendszerrel működne igazán a dolog. Ennyi most elég is nekem, majd a részletekért esetleg megcélzom a vízhűtés topikot, amikor napirenden lesznek a gépek. :)

[ Szerkesztve ]

(#181) MPowerPH válasza Cifu (#166) üzenetére


MPowerPH
félisten

Le, lemerem. Egyik leghutohoz sem adnak 8k -s ventit, es foleg nem olyanokat, amiknek ekkora a statikus nyomasa.

Balika911: Igen, 300k -bol siman epitheto. Viszont en akkor mar kulso radiban gondolkodnek, quick release -el, ami vegen egy MORA 420 log. Igy kompakt is marad. A csondes es eros vizhuteshez vezeto ut a radiator felulet noveleseben keresendo. Ettol is lesz jobb egy epitett, mint egy kompakt.
En is attervezem a rendszert 1-2 even belul, mindket kor kap 1-1db MORA 420 -at, es e melle valasztok valami kompakt, jol szerelheto hazat, amiben a hardware -en kivul a 2db pumpa es a tartaly kenyelmesen elfer.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#182) D1Rect válasza MPowerPH (#181) üzenetére


D1Rect
félisten

A gépem 10.2L és nulla hang jön ki belőle.
Az egész belefért 300k-ba, még rendes vga-val is.

(#183) MPowerPH válasza keIdor (#165) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most nem ertek Veled egyet. :N En 2,5 ev utan csak azert kaptam szet a rendszert, mert VGA -t csereltem. Addig erintetlen volt. Lerakodas minimalis, hofokokban nem is lattam. Csoveket nem csereltem... Kodosek voltak, de kipucolhato. En megtettem. Alapjaraton nem is latszik, mert a Pastel folyadek a kodosodest is lathatatlanna teszi. De vazz par ezer forint 3m cso. A folyadekot kell lecserelni 2 evente. Nekem a piros Pastel 4 evet huzta, mert mikor leengedtem, nem lattam okat annak, hogy ezt cserelni kellene. Az egy nagyobb kiadas, mert nem olcso literje. Viszont, valszeg Nalad ezert volt problema a rendszerrel. Hutokozegen nem jo megfogni a penzt. :N
Nalam a core, tehat a rendszer alapja a megepites ota erintetlen, 6 ev. :) Csak bovitettem par dologgal, es a vegen a pumpakat es a hazat is csereltem, mert okositani akartam. De a 2db D5 -om, amit 7 evesen adtam el, meg mindig teszik a dolgukat havernal, a dual D5 bay -ben, amit en is hasznaltam.
Tartalyt miert cserelnel? Van mar uveg is, nem kell a plexi, de nalam az is birja 6 eve.

VGA cseret meggondolja az ember. Amiota vizezek, nem cserelgetem a kartyakat. Mindig megveszem az aktualis legjobbat, ami kiszolgal +1 generaciot. Lenyegeben penzt sporolok, mert a +1 gen ertekvesztese a zsebemben marad, amibol boven kifutja a VGA blokk, es a folyadekcsere a rendszerben.

D1Rect: Azert megnezem, hogy leggel hogyan hutesz le egy 200W -ot zabalo CPU -t es egy 360W -ot peak -elo VGA -t ugy, hogy csond van, es a hofokok alacsonyak. ;) Hagyjuk mar...
Ampere jo buli lesz, 3080Ti -ra 360W alap TDP -t irnak, ami szerintem OC eseten siman felugrik 400W fole. Jokat fogok mosolyogni azokon, akik leghutessel probalnak urra lenni a poklon. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#184) keIdor válasza MPowerPH (#183) üzenetére


keIdor
titán

Ahogy írtam is, megvan az előnye (és persze a hátránya) ahogy mindennek. Tartom, hogy ezeket elsősorban kinézet miatt veszik, másodsorban a hűtés miatt. Én nálam is szerepet játszott a kinézet. Ezért nem lehet retkes, értelmét veszti az egész. :)
Nálam megfogta... biztos radiátor gyártó függő is az egész, én már nem tudom melyik gyártót választottam, 7 éve volt, nem emlékszem.

Lényegében nálam terhelve most is 62°C a GPU egy óra terhelés után, a VRM 76°C-ig kúszott fel a Strix-en.
Hangosnak hangos igen, úgyis fülessel játszom PC-nél.
Én nekem az 1000€-t nem éri meg, most már nem költenék rá ennyit.
Turingokat így is kihagytam, októberben lesz 3 éves a VGA-m. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#185) MPowerPH válasza keIdor (#184) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ahogy irtam, ez egy hobbi is, valamilyen szinten biztosan. :) Azon tul, hogy overkill a rendszered minden tekintetben. En ezekert csinalom, na meg a design sem utolso, leven en a hazat is moddoltam hozza, es majd olyan lett, mint amilyennek megalmodtam.
Csak annyira hajt a 2db kulso radi gondolata, es az ezzel jaro joforman allando passziv mukodes, es a meg alacsonyabb delta T, hogy valszeg megint nekiesek, utoljara.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#186) D1Rect válasza MPowerPH (#183) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezért kell összesen 50W-ot fogyasztó gépet használni.
¯\_(ツ)_/¯

(#187) #72042496 válasza MPowerPH (#181) üzenetére


#72042496
törölt tag

Neked is köszi, amikor odáig jutok majd meghányom-vetem. A külső radiátort el is tudom képzelni meg nem is, de nem akarom tovább offolni a topikot. Egyelőre amúgy is egy építkezés viszi az időt meg pénzt, de jövőre talán a szórakozás és a számítógépek is sorra kerülnek. :)

(#188) keIdor válasza MPowerPH (#185) üzenetére


keIdor
titán

Nekem a kinézettel most sincs bajom, léghűtéses, AiO-s gép is lehet szép, az én szememben legalábbis. :) Nyilván az 1000€ víz szebb látvány merev csövekkel, csak az idő és pénz...
Én ha házat cserélek majd egyszer, mATX-ben is elgondolkozom majd, mert tetszenek a kisebb gépházak.

Én 360W-os VGA-t sem vennék, vagy leszabályoznám. A mostani is meg van fogva, 250W-nál többet nem vehet fel, felesleges, egyébként alig bukom vele teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#189) MPowerPH válasza D1Rect (#186) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, azzal tuti elveznem a sim -et VR -ban. :)) Meg a 4k gaming is duborogne. :DDD Igy is az van, hogy meg a 2080TI -al sem mernek belevagni egy korrekt szemuveggel. Azert varom mar az Ampere -t.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#190) a347 válasza PROTRON (#179) üzenetére


a347
aktív tag

Ok, így már világos hogyan értetted amikor ideális körülményeket említetted.
Szóval, és ezt már a többiektől is kérdezem; mennyi és milyen ventilátorokat érdemes beszerelni ahhoz, hogy a lehető leghatékonyabb és viszonylag csendes hűtést kapjak.
A ház egy Cooler Master MCS-S600-KN5N-S00 Silencio S600 Steel Black.
Amit még figyelembe kell venni, hogy egy Asus STX II hangkártya is beszerelésre került az 5.1-es kiegészítőjével együtt.
Előre is köszi az építő jellegű segítséget. :R

(#191) Cifu válasza MPowerPH (#181) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egyik leghutohoz sem adnak 8k -s ventit,

Példának okáért a Noctua NH-D15-ön két NF-A15 van. Nézz utána mennyibe kerül darabja. Ennyit arról, miért forgatom a szemem a zöldségeken, amit leírsz.

Hogy vízpárti vagy, hát istenem, mint írtam, mindenkinek megvan a maga szórakozása.

De ha már érvelni akarsz a léghűtés ellen. akkor próbálj meg legalább alátámasztott, tényszerű dolgokkal előhozakodni. Mert ez konkrétan nem az... :U

es foleg nem olyanokat, amiknek ekkora a statikus nyomasa.

Mármint melyiknek? Mert az eLoop B12-ből van hat féle. A B12-4-nek van extrém nagy statikus nyomása. Vannak más magas statikus nyomásra tervezett léghűtők, szóval ez annyira nem rendkívüli dolog. A statikus nyomás önmagában nem jelenti azt, hogy na, ez aztán a legjobb CPU hűtőre való venti, mert magas statikus nyomása van. Van még pár dolog, amit célszerű figyelembe venni.

Ettől még az eLoop B12 széria tényleg jó (persze melyik mire). Csak az állításod, mely szerint "...es maxon jaratva is csondesebb, mint amit gyarilag leghutokhoz kapsz..." illetve a "es foleg nem olyanokat, amiknek ekkora a statikus nyomasa." eleve ütik egymást (mert a B12-4 nem annyira csendes maxon járatva, például, a valóban csendes B12-1 viszont teljesen hétköznapi statikus nyomásértéket tud csak felmutatni).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#192) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Egyik szemem sírt, mikor megláttam a cikket, hogy talán le kellene cseréljem a hűtőmet erre, aztán elengedtem a dolgot a teszt végére.
A D15 volt még esélyes, de az sem hozott annyit, hogy deficites legyen a dolog, pláne nem azokkal a szép, barna ventikkel, bár tény, hogy szépen kidolgozott darab, építettem már be gépbe.
A PH-TC14PE szépen kicsúszott a tesztekből, pedig jó áron tényleg a léghűtők királya (volt, vagy még mindig az), egy venti cserére már lehet megértett a korából kifolyólag, de a hangjától nem szükségeltetik, így a másik szemem mosolyog továbbra is.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#193) a347 válasza PROTRON (#179) üzenetére


a347
aktív tag

No hát így néz ki. Hátulra sajna csak 120-as fér és szerintem előre sem érdemes nagyobbat rakni, mert kicsi a belépőnyílás (szerintem). Felülre viszont simán bemegy két 140-es is.
Várom az ötleteket, amivel kihozható a legjobb hűtési hatékonyság viszonylagos "csendességgel".
köszi

(#194) #16939776 válasza a347 (#193) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azon gondolkodj el, hogy a front ventilátor(ok) milyen átalakítás után lennének képesek túlnyomást létrehozni a házban.
Ebben a formában a front venti a levegőt forgatja a házon belül, egyedül a hátsó venti cserél levegőt, amit a fölötte lévő rácson át szív be, ellene dolgozva a természetes szellőzésnek. :)

(#195) Yodafon válasza zetor2000 (#21) üzenetére


Yodafon
senior tag

Milyen gépet veszel te 40-ből amit nem csak netezésre használnál? Egy értelmesebb videókártya is inkább 80-nál kezdődik. De ennyi erővel egy 10k huf-os valamihez is lehetne írni hogy más ebből gépet vesz hisz a Rapsberry PI is van ennyi :P

I'm gangsta!

(#196) haxiboy válasza Yodafon (#195) üzenetére


haxiboy
veterán

Jah meg 50 ezerért autót is lehet venni nem? Csak éppen átment valahogy a műszakin :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#197) a347 válasza #16939776 (#194) üzenetére


a347
aktív tag

Akkor lehet hogy egyszerűbb lenne, ha a hátsó ventillátort átraknám előre pluszba és föntre tennék két 140-est, ami húzná kifelé a meleget

(#198) #16939776 válasza a347 (#197) üzenetére


#16939776
törölt tag

Akkor lehet hogy egyszerűbb lenne, ha a hátsó ventillátort átraknám előre pluszba

Eddig jó az elgondolás. De itt meg is kellene állni egy picit, mert azon a lemezen lévő összes nagy és apró nyílást, amiben nem látszik ventilátor lapát és nem kell az előlap pöckei, kábelek számára kihagyni, azokat be kellene foltozni.
Azért, hogy a front ventilátorok által keltett nyomás, ne egyenlítődjön ki rögtön, ott helyben.

Mert ha a két front ventilátor légzáróan lenne a front lapra csavarozva, és van számára megfelelő szabad keresztmetszet biztosítva az előlapon beszíváshoz, akkor esetleg tudna akkora túlnyomást+légmozgást létrehozni, hogy nem kellene felülre még extra ventilátort szerelni a házba.

[ Szerkesztve ]

(#199) PROTRON válasza a347 (#197) üzenetére


PROTRON
addikt

Most én is belenéztem pár videóba, több videó is fen van youtubeon, idegen nyelveken. Picit javítanék a fentebbi írásomon, a felülső ventik terén nem mindig jó az ha akár csak 1 is kifele fúj, bizonyos házak esetében a konkrét tesztek alapján jobb az ha mind a 2 befele fújt. Mert így az alaplapi tápáramköröket hűtő bordák közvetlenül kapnak légáramlatot és gyorsabban távozik onnan a hő.
Ha csak a hátulsó 1 db 120-as helyen lévő fúj csak kifele, miközben elöl is van 2 db befele, ezen kívül amit Duracellm ír fontos végig gondolni a túlnyomás létrehozásával kapcsolatban, nem kell persze tökéletes légmentesség, de az áramlástechnika nem véletlenül komoly tudomány.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#200) Egzee


Egzee
őstag

Nincs baj a talpával? ilyen fost még sose láttam, hogy rés van a 2 hőcső között...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.