Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) pihus72 válasza Somy_ (#96) üzenetére


pihus72
csendes tag

Érdekes nekem is melegszik a kamera körül,kell neki pár perc mire érezhető,és a proci 1,42 GHz ketyeg. :Y

(#102) Somy_ válasza pihus72 (#101) üzenetére


Somy_
tag

Mikor vetted a tabot? (Gondolom Neked is 16GB-os verzió, igaz?)

(#103) pihus72 válasza Somy_ (#102) üzenetére


pihus72
csendes tag

2014.03.14-én vettem át a körtéri extrémben.Párommal használjuk közösen,ennyiért jó választás volt.(lekopogom(koppkoppkopp).Igen 16Gb-os.

[ Szerkesztve ]

(#104) Somy_ válasza pihus72 (#103) üzenetére


Somy_
tag

Szia!

Akkor Nektek is egy lehetségesen új kernellel kiadott példányotok van, azért van lebutítva az órajele.
Az a kérdés, mikor adták ki ezt az órajel visszafogott kernelt?

(#105) Somy_


Somy_
tag

Sziasztok!

Újabb megfigyelés: huzamosabb használatkor enyhén melegszik a kamerától távolabbi oldala a kijelző azon a területén, ahol álló helyzetben az Android 3 virtuális gombja van. Nem tudom, hogy ez másnál is fenn áll, vagy nálam egyedi jelenség? Utóbbi esetben elkezdeném az általam használt progik között keresgélni a jelenség okát.

Próbáltam beazonosítani, hogy mi melegedhet az érintő képernyő aljánál egy tesztet tartalmazó oldal utolsó képéről, de én nem tudtam megállapítani, hogy mi lehet az, ami a két hangszóró nyílás között, de az egyetlen hangszórótól egy kicsivel feljebb van. Igaz ez még a 8GB-os verzióról készült.

[ Szerkesztve ]

(#106) pihus72 válasza Somy_ (#105) üzenetére


pihus72
csendes tag

Nálam nincs melegedés,de figyelni fogom,ha valami van rögtön megírom.

(#107) mn72


mn72
csendes tag

Sziasztok!

Üveg a tablet kijelzője?...

(#108) Somy_ válasza mn72 (#107) üzenetére


Somy_
tag

Szia!

Szerintem igen, de a kijelző védő fólia miatt nehéz ezt pontosan megmondani.

(#109) zsomborpeto


zsomborpeto
újonc

Hali!

Szeretnék venni magamnak egy tabot, és ezt néztem ki magamnak, mert mostani 40 ezres árért a többi tablet egy vicc. Közel nincs ilyen jó hardverű tablet ebben az árban, és én nem szeretnék többet költeni rá.

Olvasgattam ezt, meg a hivatalos fórumot is, és elég megoszló a vélemény, van akinek nem működik jól van akinek pedig tökéletes, szerintetek mennyire érdemes megvennem most a tabot?

Előlapi kamerától jobbra lévő részen a melegedés kamera bekapcsolása esetén van, ha kilépek belőle megszűnik, ezt mediaba a kiállított darabon megnéztem. Mellesleg ott nagyon gyors hibamentes a tab ami ki van rakva, és ez ösztönöz engem hogy vegyek egyet. :)

Szerintetek?

Üdv, Zsombor :))

(#110) Somy_ válasza zsomborpeto (#109) üzenetére


Somy_
tag

Szia!

Nekünk már a második van, a régi 8GB-os változat több hibától szenvedett, a 16GB-os verzió más, újabb kernellel van "szerelve". Ennek köszönhetően szerintem kiforrottabb lett. Vissza van fogva a proci 1.4GHz-re, de szerintem nőtt az üzemidő is. Nekem simán végigbír főleg böngészve 1 napot, bár a fényerővel takarékoskodom. Nekem nem hiányzik a plusz teljesítmény, de nem is játszom. Állítólag a szervízben amúgy raknak rá visszaemelt órajelű kernelt. Azt mondták azért fogták vissza a soc-ot, mert a visszajelzések alapján nagyon melegedett. Szerintem nem melegedett extrémen a 8GB-os sem.

Ellenben a kamera melegedés az én 16GB-os verziójú példányomnál is fent áll (ha elindítasz egy kamerát használó alkalmazást), de ha kikapcsolod a képernyőt visszahűl (a 8gigás verzió ekkor is tovább melegszik), majd ismét felmelegszik, ha a képernyőt aktiválod. Megoldás rá a tablet újraindítása. Enyhén melegszik még bekapcsolt kijelzőnél (és aktív wifi-vel) a kamerával ellenkező végén az érintőképernyő széle. Ez lehet a kijelző üzemeltetése miatt keletkezik, de lehet a wifi modul miatt, nem tudom pontosan. Talán a 8GB-os is melegedett itt, de mintha nem ennyire. Nem zavaró, csak fura volt, mikor észrevettem.

Specifikációban tényleg jobb, mint a többi hasonszőrű. A wifi érzékenysége a fém hátlap miatt nem olyan jó, mint egy teljesen műanyag borítású tablet, ezzel számolni kell itt is. Viszont az ipad méretű tokok teljesen jók hozzá.
Ami hirtelen hibaként felróható az a botrányos akku töltöttség kijelzés. Most pl tegnap este 46%-os jelzett állapotban tettem standby-ra egy lazán használt nap után, wifi kikapcsolva. Reggelre 3%-ra merült a kijelzése szerint, de még most is 3%-on van, miközben írom ezt a hozzászólást!

Gyári szoftver frissítésben én nem reménykednék, és nem tudok olyan rom-főző közösségről sem, mint pl. a wayteq-79qci esetében a szomszédos topicban tevékenykedik.

Hogy a fentiekkel segítettem-e, azt Te tudod! :)

[ Szerkesztve ]

(#111) zsomborpeto válasza Somy_ (#110) üzenetére


zsomborpeto
újonc

Köszönöm szépen a gyors választ, igen, én is 16 GB-os verziót néztem, ami a mediaba elfogyott csak a kiállított darab van, azt meg nem jó ötlet megvenni... Több mint két hét mire jön, inkább neten rendelem majd.

Specifikációkban 1,6 GHz magonkénti frekvenciát találtam, de nem sokat számít az a 200 mHz ami összesen azért 800 mHz, de attól még tökéletesen működött a bolti darab is, nem volt semmi fagyás rajta.

A fényképező olyan amilyen nem túl jó képet csinál, de legalább van benne. :)

Szerintem emellett döntök mert árban a legjobb, majd még írok ha megvettem egy kis véleményt róla. ;]

U.i: hozzá való tokot találtam edigitalban 5ezerért, szerintem az bőven jó lesz rá. :) Fóliát meg majd eszkábálok valahonnan...

[ Szerkesztve ]

(#112) Somy_ válasza zsomborpeto (#111) üzenetére


Somy_
tag

A -MHz-eket tesztprogik mutatják ki, a honlapon most se jelzik. De a Concorde is elismerte, hogy a melegedéses problémára ezt találták ki megoldásnak.. (Ha a kamera miatti melegedést ezzel szerették volna orvosolni, szerintem nem jól döntöttek, mert az most is fenn áll.)

A tabletes fényképező moduloktól ne várj sokat egyébként sem!
Ennek 2MP-es van elől, hátul meg 5MP. De pl. a dinamika átfogása nem túl acélos, a megapixel önmagában nem sokat ér. Én meglennék nem csak a hátlapi, de talán az előlapi kamera nélkül is, bár néha jól jöhet video-chat-re.

Jobban örültem volna mondjuk még egy hangszórónak (mert jelenleg csak 1 db van benne). ;]
Neadj isten 3G vagy GPS modulnak a kamerák helyett. :U (Bár lehet, hogy ez soc függő is és csomagban adják az alkatrészeket a panelekre integrálva a kínaiak.)

[ Szerkesztve ]

(#113) zsomborpeto válasza Somy_ (#112) üzenetére


zsomborpeto
újonc

Nemis, de néha jól jön ha éppen fotózni kell vele valamit a hátlapi is, igaz ott a mobilom szintém 5mp tűéles képet csinál /Samsung Galaxy Ace 2/.

Nem játékra veszem, hanem inkább a mérete miatt, mert néha a kis telefon kényelmetlen, ez meg azért jóval erősebb. Mondjuk ha meglesz biztos nem fogom megállni, hogy rárakok valami jó kis 3d játékot aminek kell rendesen a teljesítmény.. :)

(#114) Somy_ válasza zsomborpeto (#113) üzenetére


Somy_
tag

Ja igen, a 16GB-os változaton van gyári fólia is a védőfólia alatt. Szóval majd azután nézz rá új fóliát, amiután leszedted a felsőt és nem tetszik a védő alatta. Az enyém nem volt levegős, kicsit van felválva az egyik szélén, de egyelőre nem nőtt a mérete a használat során.

(#115) zsomborpeto válasza Somy_ (#114) üzenetére


zsomborpeto
újonc

Na, az viszont egy jó dolog ha van hozzá gyárilag fólia és nem kell keresgélni hozzá pluszba.

(#116) zsomborpeto


zsomborpeto
újonc

Bocsi, hogy újat írok, eltűnt nálam a szerkesztés gomb..

Azt vettem észre, hogy nem csak a többi márkában, hanem házon belül sincs ugyanilyen jó tablet ennyiért, találtam egyet ugyanígy 40 ért és az is jóval gyengébb a SLIM-nél. Ma még egyszer bemegyek mediaba megnézegetni aztán szerintem meg is rendelem hogy még a héten meglegyen. :)

Ui.: Erre az oldalra esett a választásom, mert itt a legolcsóbb, és megbízható oldal is + a pick pack szállítás ingyenes. Valaki tud esetleg jobbat akkor szóljon

http://www.pcland.hu/shop+ConCorde-Tab-Slim-7-85--16GB-tablet-feher_192642_3460839

Mediaba csak 40, amit csodáltam, de ott már csak a bemutató darab maradt és még nem rendeltek, lehet nem is fognak igy több mint két hét mire jöhet, de lehet hogy nem is fog már jönni oda..

[ Szerkesztve ]

(#117) Somy_ válasza zsomborpeto (#116) üzenetére


Somy_
tag

Nekem ez a link nem jött be.

40-ért felfelbukkan néha az edigital-ban is, mindig tolódik az utolsó forgalazás időpontja. Sokáig 50 volt az ára -még a 8GB-os is ennyin nyitott- gondolom az erősebb hardver miatt. 40-ért nem rossz vétel, bár mint írtam frissítésre ne nagyon számíts.

(#118) Somy_ válasza zsomborpeto (#116) üzenetére


Somy_
tag

Ha ilyen tabletet szeretnél, rendeld meg, ha találsz még valahol!
A Concorde áttette a kifutott modellek közé a 16GB-os modellt is.

(#119) zsomborpeto válasza Somy_ (#118) üzenetére


zsomborpeto
újonc

Ahonnan rendelem elvileg raktáron van, még ma este megrendelem.

Ennek a linknek jonak kéne lennie: TAB

(#120) pihus72 válasza zsomborpeto (#119) üzenetére


pihus72
csendes tag

Szia,megjött már a tabod?Írnál róla egy két szót,hogy megvagy-e elégedve vele.Köszi

(#121) pihus72


pihus72
csendes tag

Most olvastam a Wayteq xTAB-79qci topikját,hát megy a lárma rendesen.

(#122) Somy_ válasza pihus72 (#121) üzenetére


Somy_
tag

Igen, és az hogy ide meg alig írogatunk két dolgot jelenthet. Vagy azt, hogy nincs baj a készülékkel, vagy hogy nagyon kevés tulajdonos talált ide.

(#123) mn72


mn72
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném nézni a TVGO alkalmazást, de mikor elindítanám a lejátszást" a videó
minőségbiztosítási okokból nem játszható le az ön készülékén"hibaüzenet érkezik.Mit jelent ez,mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#124) pihus72 válasza mn72 (#123) üzenetére


pihus72
csendes tag

Szia,nálam sem működik,pedig a GYIK alapján megfelel a tabunk minden követelménynek.Az lehet
,hogy a t-mobil által forgalmazott tabokon működik csak,kinézem belőlük.

[ Szerkesztve ]

(#125) mn72 válasza pihus72 (#124) üzenetére


mn72
csendes tag

...nem hiszem! :(...írtam nekik levelet,erre ők azt írták,h cseréljem le legálisra a szoftvert! :Y
persze nem lett semmi cserélve, minden úgy van ahogy a boltban kaptam!....

(#126) pihus72 válasza mn72 (#125) üzenetére


pihus72
csendes tag

Lehet,hogy a gyári rootra gondoltak?Elég szűk látókörűek,és amúgy mi közük hozzá,hihetetlen.

(#127) KIZS


KIZS
aktív tag

Fabrikáltam magamnak egy olyan firmware-t ami a 8GB-s tab-ra való, de a 16GB-s kernel van benne.
Nekem bevált, be tudom beszélni magamnak, hogy jobb vele. Nem merül olyan gyorsan...
Az órajel nincs visszafogva én ezt a setCPU-val oldottam meg (bár nem érzem, hogy szükség lenne rá). Nem nagy durranás, biztos más is megcsinálta már, csak én éppen nem futottam bele.

Akit érdekel annak innen letölthető: [link]

RKBatchTool -lal kell felrakni (restore). Felrakáskor, minden törlődik. Az RKBatchTool-ból én az 1.6-ot használtam.

[ Szerkesztve ]

(#128) Wolfi88


Wolfi88
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy 16gb változat van.
Ár/érték arányban számomra megfelelőnek tartottam. Méretben pont jónak, ma se vennék nagyobbat. Ami nem nagyon jött be, az a elváló kijelző emiatt most van szervizben. Nálam is eljött az a hiba vagy működés fajta, hogy néha megakad. Ezt szerintem be tudható a facebook messengernek, jellemzően nekem ez után kezdet akadozni.
Amikor bevittem a szervizbe, beszéltem egy concordos szoftveres alkalmazottal, hogy egyáltalán remélhetjük-e a 4.4 frissítés. Nagyjából a 30perc beszélgetésből annyit lehetett megtudni, hogy a remény hal meg utoljáraXD. Elmondása szerint a lényeg, hogy egyik gyártó sem hagyhatja egy viszonylag nagy számban elkelt terméket szoftveres frissítés nélkül. Ebben igaza is volt de nézzünk csak szét Samsung és egyéb frontokon ezt elmondtam neki is:).
Ezt a kolléga is elismerte.Szóval még reménykedhetünk de nem látok rá, sok esélyt a 4.4re.
Ettől függetlenül nem rossz kis ketyere, sokszor meg kérdezik tőlem, hogy Ipad-em van. Mosolyogva válaszolom, hogy nem és csak néznek mint vakegér.
Ha már ott voltam, rákérdeztem az akumlátor merülésre. Elmondásuk szerint csak statisztikai alapon műszik, és tényleges mérést nem végez a rendszer.
Mivel nem vagyok egy nagy programozó guru és inkább műszaki érdeklődéskörű vagyok, így ennek valóság alapját, nem tudom igazolni.
Amit még kipróbáltam az a ppsspp progi mellyel psp játékokat lehet futtatni mókás kis dolog. Kacérkodtam is a gondolattal, hogy kipróbáljak vele egy PS3as kontrollert bluetoothon keresztül:)
Nagyjából ennyit akartam.

(#129) pihus72


pihus72
csendes tag

Kiváncsi vagyok,hogy mi megkapjuk-e a KitKat 4.4.4-et és ha igen,akkor mikor? :-)

(#130) Wolfi88


Wolfi88
csendes tag

Sziasztok!

Én már egy stabil 4.4 nek is örülnék.
Egyébként nektek mennyit bír a Tab?
Nekem max fényerő bekapcsolt wifi de ofline videónézés során 4:15percet szalad.
Kektek is újra szokott indulni, ha bekapcsolt wifi mellet zárod a képernyőt?

(#131) pihus72 válasza Wolfi88 (#130) üzenetére


pihus72
csendes tag

Nekem,kicsit kevesebbet bír az akksi.Gyári böngészőt használsz?Mert nálam a maxthon böngészővel nem kapcsolt be wifi néha,de nem indul újra.

(#132) Wolfi88 válasza pihus72 (#131) üzenetére


Wolfi88
csendes tag

Szia!
Wifi esetén gyárít és akkor szokot újra indulni ha bekapcsolt wifivel zárom le a kijelzőt.A wifi beállításoknál meg be van állítva, hogy ne tartsa bekapcsolva a wifit,ha levan zárva a kijelző. Az újraindulás az független attól, hogy nyitva van a böngésző avagy sem. A szoftveres támogatásnál viccesnek, tartom, hogy egy viszonylag jól összerakot tab esetében ennyire szxxnak bele a támogatásba.:(. Legalább egy 4.4ig megeröltethetnék magukat, ami stabil es nem olyan mint a wayteqnél, hogy inkább visszarakod a 4.2 mert bug hallmaz a 4.4 .
Szóval a remény hal meg utoljáraXD.

(#133) pihus72 válasza Wolfi88 (#132) üzenetére


pihus72
csendes tag

Nálam is ugyan ez a hiba,egy frissítés csodákat tenne.Netalán,ha mentek tüntetni a Concorde elé szóljatok,mert a 11.kerbe lakom.:*)

(#134) Somy_


Somy_
tag

Sziasztok!

A legújabb Vibert (5.0.0.) ne frissítsétek!
Folyamatosan melegen tartja a tablet kamera körüli részét -valószínűleg a videó hívási lehetőség miatt. Régen a skype is hasonló volt, de ahhoz akkor el kellett indítanod azt.

(#135) discrate


discrate
aktív tag

Allandoan ledobja a wifirol a keszuleket es mar kiidegel. Utana ujra kell inditani, mert a wifi on/off nem segit. A jelet is eleg gyengen veszi de eddig legalabb ment. Frissitest hiaba nezek, ugy latom.
Masnal is van wifi problema?

[ Szerkesztve ]

(#136) Wolfi88


Wolfi88
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos kénytelen voltam megválni a tabtól többször is volt gond vele.
Végül a kereskedés vissza vette most keresek egy másik jobb márkát, lehet, hogy samu tab s 8.4 lesz vagy egy lapos.
Sajnos igaz az a közmondás, hogy olcsó húsnak híg a leve:(
Szóval akinek ilyen tabjavan kitartást kívánok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.