Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cannibal


cannibal
senior tag

Egész korrekt kis cuccnak tűnik. Olvasás közben én 40k -ra tippeltem, mint ár, de így se rossz.

(#2) b.daniel


b.daniel
senior tag

G2 :))

Amúgy tényleg eléggé rendben van,50k szerintme jo ár érte. Én Acer A1-t használok, nyár elején vettem 55-ért, azért ez a CC sokkal erősebb,pedig olcsóbb.

(#3) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Hm az Ára? majdnem korrekt,gyenge a képernyö felbontása,viszont a 2GB ram miatt igen gyors lehet.Nos nagyjábol megéri a berzházást! :(( :F

föolvaso

(#4) smkb


smkb
őstag

Drága. Lehet csak MT8125 csipszet van az Asus Memo Pad HD-ben, és csak 7 col, de az HD, nagynevű gyártó jó szoftveres támogatásával, gps-el, korrektebb kamerákkal, jobb akkuidővel, bá 1gb rammal, de 16gb háttértárral. Valós alkalmazások futtatása során semmivel nem érezhető gyengébbnek az MT8125 SoC.Ez pedig nem más mint egy átmatricázott kínai belpiacos modell.

(#5) b.daniel válasza smkb (#4) üzenetére


b.daniel
senior tag

Igaz,de az 7 col ez pedig 8. Sok embernek nagyon nem mindegy. Én pl nem tudok elviselni egy 7 colos kijelzőt 15 percnél tovább,mert idegesít hogy kicsi. Itt azert nagyobb a felület,és sokat számíthat.

(#6) HawerKing


HawerKing
őstag

Eleg szepre sikeredett

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#7) Graphics válasza smkb (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem drága, pont jó. Kinábol se lenne olcsobb.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) Lomha 8V válasza cannibal (#1) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Szerintem az 50k picit sok érte. Nem nagyon, de egy kicsit felette van annak, amit adnék érte.

Szerk: Nem válasznak szántam, rosszra nyomtam Cannibal, sorry!

[ Szerkesztve ]

(#9) alfaromeo33 válasza smkb (#4) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Az csak...., ez de........, az de......, ez csaaaak! Most akkor, hogy hasonlítasz már össze két teljesen más kategóriába tartozó gépet? Azért mert neked Asus Memopad van, nem kell direkt bele kötni a Concorde-ba. Ez az össze hasonlítgatás amit írtál kissé erőltetett és :D Mellesleg ahogy elnézem ez a felbontáson kívül csúnyán zúzza a memopadot! Amúgy az az MTK soc közelében nincs ennek! Vixont az Asus is könnyen lehet kínai gyártású csoda amit az Asus felcímkézett. Én sem tudom ezt biztosra állítani, de Te sem tudod biztosra cáfolni, ezt csak ők tudhatják, de az MTK soc eléggé árulkodó! Ez kérem ennyiért teljesen korrekt! Nézd meg h a Samu hulladékA még ennél is drágább és az tényleg elég gáz cucc!

[ Szerkesztve ]

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#10) Graphics válasza alfaromeo33 (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Maradjunk annyiban jo mindkettö, a Memopad HD is erős. Gyári támogatás is jól jön. Meg ez is jó cucc

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) #13110016


#13110016
törölt tag

Tetszik, csak a márka miatt már el is felejtem.
Ám, G2 lesz remélem a mai adásban!!!!! :DDD

(#12) Legendd válasza #13110016 (#11) üzenetére


Legendd
senior tag

Ma két adás is lesz, G2 és 5S...

Alea iacta est!

(#13) sanyijedi


sanyijedi
őstag

jó, hogy bekerült a kijelző teszt!

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#14) alfaromeo33 válasza Legendd (#12) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

G2 :C :C :C

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#15) 2ofthem válasza Legendd (#12) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Csak halkan kérdezem meg, mindenféle rossz szándék nélkül, a Lumia 1020 teszt melyik nap várható?
Köszönöm :)

(#16) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Azért én a helyükbe tettem volna rá egy home gombot ;] . Szerintem korrekt készülék lett. Hagyták volna ki a kamerát azt startolhatott volna 40 000 Ft-ért.

(#17) Schmidi válasza smkb (#4) üzenetére


Schmidi
tag

A szoftveres támogatásról csak annyit, hogy a low-end, 22000 Forintos Concorde Tab One-om 4.0-val jelent meg és már lehet frissíteni 4.2-re. Szerintem ez dicséretes. :U

(#18) alfaromeo33 válasza b4zsi- (#16) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Totál igazad van! A kamera full-full felesleges tabletben, ezt már saját magam is és sok-sok teszt igazolja! Hülyén is mutat mikor valaki egy lapáttal akar fényképezni, de a minőségük a fő probléma. A középsős Pistike is szebbet rajzol, mint amit a kamerás tabletek 90%-a lő! Felesleges árnövelés csak!

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#19) RexpecT


RexpecT
addikt

Tyű de jól néz ki a G2. :K

(#20) NoMagix


NoMagix
addikt

Felülbírálták a kis rizspusztítók a dupla hangszórót?? :W
Ha nem azt kapom amit megrendeltem, akkor nem veszem át!
inkább azt a nyamvadt kamerát vették volna ki és helyette mehetett volna a másik hangszóró!

amúgy nem is olyan rossz ez a cucc, bár a kijelző felbontása nem a legjobb, de ha nincs más ebben a méretben...

[ Szerkesztve ]

(#21) student


student
őstag

kicsit jobb felbontással instant get lenne, + nem derült ki hogy teljesít az az 1db hangszóró

(#22) #13110016 válasza Legendd (#12) üzenetére


#13110016
törölt tag

Óhh, remek hír. GTA 5 kicsit pihen...:D

(#23) xedamen


xedamen
senior tag

Ugyanennyi pénzért az ember kap jobbat is :)

Például EZT

Ugyan az a processzor, ugyanúgy 2GB RAM, 4.2-es rendszer, minden ugyan az, csak éppen nem 8,7 mm vastag, hanem 7,2 mm és nem 4000 mAh-es az akksija, hanem 5000 és 8 Gb helyett 16 Gb (ugyanúgy bővíthető) ;)

Ráadásul 1 év helyett 2 év garancia van rá és alapból adnak hozzá OTG kábelt :) Best buy!!!

U.i.: Összehasonlításképp itt van a cikkben szereplő gépezet, ugyanúgy az edigital oldalán!

(#24) Csapoati válasza cannibal (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pontosan erre gondoltam en is. Ha nemsoka 40-45-re megy le az ara, total jo vetel lesz.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#25) mrlujoak


mrlujoak
veterán

"gész gyors, hiszen az egyik legfejlettebb RockChip processzorral szerelték fel, külsőleg pedig karcsú, de ismerős is."

Nem értem a cikkíró csípkelődését, hiszen már sokan megaszondták a fórumokon, hogy nem, nem hasinlít, meg ha igen, az miért baj... ;]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#26) alfaromeo33 válasza xedamen (#23) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Jogos!!! Tényleg sokkal jobb vétel ;D

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#27) smkb válasza alfaromeo33 (#9) üzenetére


smkb
őstag

Miért lenne Asus Memo Pad HD-m? Csak mert megemlítettem, hogy ezen az áron, ez akkor is ilyen olyan bugokkal kűzdő kínai belpiacos lesz, ha Concorde felirat van rajta, és ezért ez sok? Jópár kínai tab volt a kezemben, köztük átcímkézett magyarok is. Mindig azonosak kb a hibák.. gyenge wifi, nulla kamera, működési / rom hiányosságok, stb. Ez sem más. Most pl egy Chuvi V88S van a kezem alatt. Egész jó, de ennél is megvan a kínai belpiacosoka jellemző betetségek némelyike.

Nem Samuhoz hasonlítottam, okkal, mivel a Samu Tab 3 7.0-ról is kifejtetetm a véleményem, hogy egy kb 35.000 ft értékű eszköz, nem több. Bődületesen túlárazott. Attól még ez sem lesz jobb, mert amaz vacak. Lehet mondani bármit, de azért a terméktámogatásért, amit ehhez a tabhoz fog kapni a vásárló (pont annyit fog max, amennyit a kínai OEM gyártó ad), ez az ár sok. Ennyi.

Az Asus Memo Pad HD 7 meg nem átcímkézett kínai, ahogy az Acer A1 Mango sem, attól, hogy az MTK SoC- elszerelt. Ha jobban körbenéztél volna a kínai tabok közt, ott nem is szerelnek az MT8125-el, hanem mindenki vagy az MT6859-et teszi a tabjába, vagy aMT8389-et, de a 2g/3g-től megszabadított 8125 változatot senki.

"Mellesleg ahogy elnézem ez a felbontáson kívül csúnyán zúzza a memopadot! Amúgy az az MTK soc közelében nincs ennek! "

Erre meg nem vennék mérget, mert bár elvileg a paraméterei alapján erősebb az RK3188, de ez a gyakorlatban nem jön ki. A ZTE v987-emben a HD kijelzőt tekeri az MT6589 minden gond nélkül, a játékok is szépen mennek, nem igazán láttam sebességelőny az RK3188-al szerelt Chuwinál. Ami meg van, az akár a felbontásból eredő előnyből is eredhet. Az Antutu meg egyéb tesztek pontszámai meg szépen mutatnak papíron, de használat közben azért az RK3188 mutat némi köhögést. Bárhány RK3188-al szerelt tabot láttam eddig, a multitasking pl mindnél okozott röcögést (pl mikor a háttérben egy jó nagy fájl letöltése megy). v987-nél ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

(#28) smkb válasza xedamen (#23) üzenetére


smkb
őstag

Másnéven Chuwi V88, vagyis inkább ugyanarra az OEM kínai cuccra nyomják mindketten a márkajelzést.

[ Szerkesztve ]

(#29) Userlook


Userlook
tag

Nem ezt a tesztet vartam. De eleg jo lett orommel latom h 2gb ram van benne szerinte h egy mostani android rendszer jol fusson kell biza a 2gb ram. Nekem a telomba 1gb ram van de szerintem edes keves. Remelem a mai adasba belecsuszik az egyik csucs keszulek a 3bol .

Motorola Defy -> Motorola Razer-> LG G2 Black 32g->LG G4 Fashion Edition 32gb->Xiaomi Mi9t Pro

(#30) xedamen válasza alfaromeo33 (#26) üzenetére


xedamen
senior tag

Akartam már venni tabletet, de most, hogy ezt megtaláltam, nagyon gondolkozom rajta!

S4-em van telefonnak, de jó lenne néha nagyobb kijelzőn netezni, de nem a kényelmetlen laptopon :/

Nagyon jó vétel, tekintve, hogy minden elfut rajta zökkenés mentesen, 7.2 mm :)

(#31) Csapoati válasza Userlook (#29) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Miket hasznalsz te, hogy nem eleg az 1 giga?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#32) Osibaa válasza Schmidi (#17) üzenetére


Osibaa
senior tag

PLAY-re viszont közel 1 éve ígérgették a 4.2-t és csak nemrég került ki. A fórumból való kitiltással fenyegettek, ha valaki feszeggete a kérdést. A folyamatos user hibajegyekre pedig azt várják, hogy a user root-olja a készülékét és maga írogassa át a config fájlokat, ahelyett, hogy ők javítanák a hibákat és raknának ki javított firmware-t. Szerintem nem azért vesz az ember tabot, hogy neki kelljen config fájlokat átírogatni, hanem épp az egyszerűsége miatt.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#33) xedamen válasza Osibaa (#32) üzenetére


xedamen
senior tag

Nagyon "komoly" cég -.-' és milyen segítőkész fórumtársak... .... ... pfff

[ Szerkesztve ]

(#34) smkb válasza Osibaa (#32) üzenetére


smkb
őstag

Ez mind azért van, mert mint ahogy fentebb említettem, az égvilágon kb semmi hozzáadott értéket nem tesz a termékeihez a Concorde sem (pont mint a többi átcímkéző kislátszámú cég), csak pont annyit amennyit a kínai OEM gyártó javít. Pont ezért, egy ilyen termék egy Asushoz képest, kb a nullával egyenlő terméktámogatást fog nyújtani.

(#35) student válasza xedamen (#23) üzenetére


student
őstag

és mekkora esélye van annak hogy lesz erre frissités? 4.3 esetleg 4.4

(#36) <Adamsky> válasza Osibaa (#32) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hoppácska! Van végre 4.2.2 a PLAY-re? És tényleg ...
Ez azért jó hír. A szülőknek vettem egy ilyen cuccot. Na, majd feldobom nekik valamikor. Neked mik a tapasztalataid a 4.2.2-vel "multi-user" müxik rendesen? Egyéb javulás? Üzemidő, sebesség?

A cikk íróját vagy valamelyik tulajt kérdezném, hogy milyen a WiFi?
Sajnos a PLAY-ben (az enyémbe biztos, bár a fórumon elég sok sorstárs jelzett hasonlót) elég gyenge a WiFi vevő. Vagy a szoftver bugos, ezt nem tudom. A jelenség, hogy 2-3 "pilicka" esetén hipp-hopp képes eldobni a kapcsolatot. Ott ahol a Desire-m és a Xiaomi-m még működik (igaz gyenge jelet jeleznek ők is), ott a PLAY már bontja a kapcsolatot. Terveztem, hogy beviszem a szervizbe, de idő hiányában (és a távolság okán: vidéki vagyok) ez eddig nem jött össze.

(#37) Osibaa válasza smkb (#34) üzenetére


Osibaa
senior tag

Sajnos egyet kell értenem. Lehet olcsóbbak ezek a készülékek, de a terméktámogatás is fontos, ami miatt gyakran megéri drágább, de komolyabb gyártótól származó terméket venni.

Visszakanyarodva a Slimhez, szerintem nagyon pofás Ipad Mini másolat lett. A 8 coll körüli méret nekem nagyon bejött a Play-nél, mert 99%-ban böngészésre használjuk a tabot (fekvő helyzetben) és az szerintem kényelmesebb 4:3-as képarányon, mint 16:9-en vagy 16:10-en. A SOC-ban viszont nem vagyok biztos, hogy jó választás volt, mert a 4 db Cortex A9-es mag szerintem bír zabálni rendesen és a RockChip energiagazdálkodását nem gondolom elég jónak ennek a féken tartásához (pl. egy CPU-Z képre kíváncsi lennék nyugalmi helyzetben, hogy mennyire veszi vissza az órajelet, vagy akár képes-e a magokat lekapcsolni tétlanség esetén).

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#38) Osibaa válasza <Adamsky> (#36) üzenetére


Osibaa
senior tag

Én is most vettem észre, csekkoltam, mielőtt itt a firmware-ről írtam. Szóval még nem tettem fel, de a Concorde fórumban már vannak vélemények róla.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#39) pakriksz válasza smkb (#4) üzenetére


pakriksz
őstag

Az asusnak tényleg nagy neve van... hogy hulladékokat gyárt. De az nem valami jó :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#40) b4zsi- válasza pakriksz (#39) üzenetére


b4zsi-
őstag

Ezt alá is tudod valamivel támasztani vagy csak a Te szádból is a hulladék ömlik? Nekem most is Asus laptopom van és köszöni szépen jól van, illetve a családban mindenki Asus notebookot használ és senkinek sem volt vele 4-5 év alatt semmi problémája.

(#41) Ádám16


Ádám16
addikt

Az egész tesztben a G2 tetszett a legjobban. :)

(#42) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ez tetszik nekem. A hangszóró ügy viszont annyira kínosan röhejes....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#43) atike


atike
nagyúr

Tetszik. És pont... :)

2 giga ram? Végre már... :R

(#44) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

nem is lett annyira rossz, sőt :C
egyébként a G2 előlről gyönyörű :K

[ Szerkesztve ]

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#45) dikan válasza Fryskitt (#42) üzenetére


dikan
tag

Én vettem egyet másfél hete és sajnos a hangszórója tényleg nagyon halk. De éjszaka, tök csöndben is alig lehet hallani :(

A kijelzők viszont valami gyanúsan problémásak, az enyémet is cserélni kell, és mástól is hallottam, hogy érintéshibákkal vannak tele...

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#46) dikan válasza xedamen (#33) üzenetére


dikan
tag

Nagyon "komoly" cég -.-' és milyen segítőkész fórumtársak... .... ... pfff

Én is csak oltást kaptam a fórumban :) Úh eddig tartott az ottlétem :)

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#47) RedCactus


RedCactus
senior tag

Én két hete vettem egy ilyen készüléket, szinte az elsők között. 47 500.- volt az egyik nagyobb internetes áruházban. Három napig élveztem a társaságát. Kifejezetten jó tartása van a kézben, nagyon gyors és az IPS kijelzője is gyönyörű képet produkált minden szögből. A Wi-Fi szerintem teljesen rendben van. Minden röccenésmentesen futott rajta. Szóval nagyon elégedett voltam.
Sajnos a negyedik napon váratlanul lefagyott és kikapcsolt. Csak a reset gombbal lehetett feléleszteni. Utána is naponta lefagyott, kikapcsolt, jellemzően böngészés közben. Érdekes, hogy pl. 5-6 óra GTA Vice City játék meg sem kottyant neki, de a Prohardver fóruma kiakasztotta. A töltőre dugva rendszeresen kikapcsol 2-3 óra töltés után. A hátfal és a kijelző között keletkezett egy kisebb rés, amit nem tudok mire vélni. A hangszórót én is benéztem, azt hittem ez is hiba, hogy csak az egyik szól. Mivel egy "Factory reset" sem oldotta meg a fagyásokat, így visszavittem garanciába. Kiváncsi vagyok mikor és hogyan oldják meg az említett problémákat. Legalább a support-ról is lesz véleményem.
Furcsán hangzik, de mindezektől függetlenül nagyon megszerettem és várom vissza.

(#49) Naras


Naras
őstag

Hmmm... és a képen látható G2 tesztje mikor érkezik? :U

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#50) vimes


vimes
senior tag

Hát én azért valamivel többet vártam Linpack-ben négy A9 magtól...
De az árát szerintem megéri.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.