Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) andika1795 válasza vimes (#50) üzenetére


andika1795
csendes tag

Majd mikor megpusztul a tabod, és a gyártó az ánuszát törli ki a gari leveleddel , akkor mondd ezt :D :C

[ Szerkesztve ]

(#52) Graphics válasza pakriksz (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Érdekes, elég sok Asus tabletet adtak el... Google Nexus 7 :)
Mire alapozod feltevésed?

...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Mindig a felbontást rontják el :(((
Pedig a tudás és méret jó,de így nem lehet 16:9-ben filmezni :(

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#54) Csapoati válasza leslie_smith (#53) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Akkor veszel egy másikat, 7 collon kismillió szélesvásznú tablet van, 10"-en úgyszintén. Az a 9 tized coll meg csak tán nem a világ vége.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#55) JackFeryll válasza andika1795 (#48) üzenetére


JackFeryll
őstag

Van egy 9.7" IPS PLUS-om tökéletesen működik semmi problémám nem volt vele.
A MyAudio-nál sokkal jobb a supportjuk.

eslie_smith

Tablet-ben sokkal jobb a 4:3. Netezni, olvasni sokkal kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#56) bel6 válasza Osibaa (#37) üzenetére


bel6
tag

a supportrol annyit, hogy egy regebbi tipust vittem be szoftverfrissitesre es kb 10 perc alatt megcsinaltak, es segitettek, hogy leteszteljem egy ujabb gepukkel a sajat bluetoothos billentyuzetemet. Csak kaveval nem kinaltak meg, bar azt meg nem is szeretem, ugyhogy ez megbocsatom. :-)

[ Szerkesztve ]

(#57) DS39 válasza andika1795 (#48) üzenetére


DS39
nagyúr

hát ha ennyire nem is fogalmaznék sarkosan, de MP4 playerek terén nekem sincs túl jó tapasztalatom ezzel a márkával. Tabletjükhöz még nem volt szerencsém.

[ Szerkesztve ]

(#58) DonK


DonK
aktív tag

50k-val közel jár a 1st gen nexus7-hez, akkor már inkább az, de azért az irány jó.
A cikk írójának: "Értékelés: HTC Desire 500" azt hitem elkattintottam egy másik cikkre :)

(#59) Bog válasza DonK (#58) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Javítottam, thx.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#60) Osibaa válasza bel6 (#56) üzenetére


Osibaa
senior tag

Egy szoftverfrissítést én is megcsinálok Neked 10 perc alatt, ha megvan hozzá minden (firmware, progi, használati útmutató). És szerintem az elvárható felhasználói beavatkozás itt ér véget, eddig tart.

Viszont amikor pár óra alatt lemerül a tabom standby-ban (wifi, BT kikapcsolva) és erre a support válasza (megjegyzem ehhez a módosításhoz root-olni kell a készüléket, amihez nem adnak se progit, se használati útmutatót) , hogy...

"build.prop végéhez hozzárakni:

pm.sleep_mode=1
ro.ril.disable.power.collapse=0
debug.performance.tuning=1
video.accelerate.hw=1

Illetve megkeresni ezt a sort:
wifi.supplicant_scan_interval=15
és az értéket átírni 120-ra (spórol az energiával)"

...akkor ott kinyílik a bicska a zsebemben. Mégis honnan tudjak ósziámiul, hogy ezt megcsináljam és ne merüljön le a tabom reggelre? Nem a support dolga lenne a pár hét-hónap alatt bejelentett hibákat javítani és kiadni egy FW-t, amit fel tudok rakni? Tényleg a user feladata, hogy folyamatosan bújja a fórumot és ha végre egy hibára találtak megoldást, akkor maga végezze el a konfig fájlok módosítását a tabján? Kétlem.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#61) RedCactus válasza Osibaa (#60) üzenetére


RedCactus
senior tag

Szerintem, ez korrekt válasz a support-tól, mondhatták volna, hogy vidd be a szervizbe. Kevesen vállalkoznak távgyógyításra :D

(#62) Osibaa válasza RedCactus (#61) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ha hozzáértő lennék és azonnali segítséget szeretnék, mert nem bírom kivárni a javítást, akkor valóban korrekt a válasz. De én mezei user vagyok, semmire sem megyek ezzel a válasszal. FW frissítésként pedig sosem jelent meg a javítás, amit én is fel tudnék rakni.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#63) andika1795 válasza Osibaa (#60) üzenetére


andika1795
csendes tag

Amit fentebb említettem ,hogy ismerősömnek van tabja rossz tapasztalattal ( Concorde ) Ugyanezt csinálta, és neki semmi sem segített, csak ráment a fél élete, az ügyek intézésével... Mondom ,hogy az összes Concorde kukába való, és botrányosan szar,hogy minden terméküknél lemerül sokkal hamarabb a FRISS,ÚJ akksi, mint a Régi nokia 3310esembe :DD

(#64) Fryskitt válasza dikan (#45) üzenetére


Fryskitt
addikt

Na, venni nem fogok azért... sajnos megtanultam, hogy (persze, ha az ember megteheti), hogy egyszer kell valamit jól megoldani (megvenni), mert csak a szívás lesz belőle amúgy. Szóval... mostanság pl a Galaxy Tab 2.0-t odaadják 40e-ért. Inkább az. Tudom, h csak 7", de nem lesz minőségi probléma, ha meg mégis, a Samsung cseréli. Sőt, eléggé lement az iPad Mini is... Ha már.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#65) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Az ára és a tudása elég jól hangzik. Lehet hogy beruházok egyre.

Üdv. Johnny

(#66) warmerh válasza RedCactus (#47) üzenetére


warmerh
csendes tag

Nekem is hasonló problémám volt a szoftverrel kifagyás böngészésnél, olvasásnál, de játéknál nem volt ilyen probléma... Most küldtem szervízbe én magam is mert egy hazamenetelnél rámcsukta a kedves bkv-s az ajtót minek következtében pont a tabletnél nyomta össze a csomagomat így ügyesen bezúzta a kijelzőt... Remélem alkotnak valamit a szoftverrel is mellé

(#67) Agrippa22


Agrippa22
tag

Lehet, én vagyok a "szűklátókörű", de ennyi pénzért inkább egy újra csomagolt első gen. Nexus 7, mert az Asusnál TÉNYLEG van terméktámogatás!
Egyszer vettem egy Concorde tabot (7015), ki jött rá a 4.0.3-as frissítés, a tab használhatatlan lassú lett, ígértek fűt-fát a 4.0.4-re, aztán már hónapok óta a fórum felé sem néztek (előtte is már csak néha durciztak be, amiért beszóltak a vásárlóik). Amúgy 4.2-es nem hivatalos rommal a tab szál mint a szellő, asszonynak még jó lesz könyvolvasásra, amíg nem megy baráti szintre a Nexus 7 II ára...
(Az összeszerelési minőségről már csak halkan jegyzem meg: azt hittem ebook olvasásnál, hogy fárad a szemem, azért szaladnak a betűk, de nem, két apró bogár rohangált a kijelzőben :) )

(#68) donjohnson


donjohnson
addikt

az itt említett root módszert próbálta már valaki a concorde tab slim-en?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#69) varen


varen
csendes tag

Üdvözletem!
Most rendeltem egy Concorde Tab Slim 16GB változatot. Korábban Concorde Tab Speed-em volt, azért is maradtam ennél a márkánál. Az új szerzemény (SLIM) kijelzőjének a fényereje nagyon gyenge: teljes fényerőre állítva a fényerő-érzet körülbelül a korábbi Concorde tab Speed tabletem maximális fényerejének alig 30-40 százaléka.
Vajon hibás lehet a kijelző, vagy egyszerűen csak ennyit tud a Slim fényerőben?
Ha valakinek van valami ötlete azt előre is köszönöm!

További szép napot mindenkinek.

(#70) donjohnson válasza varen (#69) üzenetére


donjohnson
addikt

videókat nézve nem tűnt olyan vészesnek a fényereje. bár itt is panaszkodnak a bolt oldalán, hogy "vacak kijelző, kriminális akku". ha nagyon zavar, cseréltesd ki. elképzelhető, hogy kifogtatok egy hibás darabot.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#71) varen válasza donjohnson (#70) üzenetére


varen
csendes tag

Üdv!
A forgalmazó azt a választ adta, hogy a Slim-ben levő második generációs IPS kijelző fényerejének magasabbnak kellene lennie mint a Speed-ben lévő első generációs IPS kijelzőnek.

Eddig csak elállási joggyakorlásban gondolkodtam, de most felmerült egy garanciáztatási lehetőség is.

Köszönöm a választ!

(#72) SwiTe


SwiTe
újonc

Ezen a tableten futnak a HD gamek? Például a Modern Combat 4, vagy NFS Most Wanted stb.? :F

(#73) varen válasza SwiTe (#72) üzenetére


varen
csendes tag

Ezeket nem ismerem, de a GTA San Andreas kb medium beállítással megy rajta.
Üdv

(#74) SwiTe válasza varen (#73) üzenetére


SwiTe
újonc

Üdv! Köszi a választ :))

(#75) kopapy


kopapy
tag

Olvasgattam itt is, másutt is a tabról, volt sok rossz tapasztalatról beszámoló.
Leírom az első tapasztalataimat. Eddig gyengébb gépekhez volt szerencsém, nem tudom összehasonlítani a hasonló hardverrel felszerelt tabokkal, de eddig semmilyen akadást nem tapasztaltam.
Nem játszani vettem, de telepítettem az első 3d-s autós játékot a playről. Tökéletesen futott, a mozgatásra pontosan reagált, jól lehetett irányítani.
A gyári böngészővel semmi bajom nem volt. Elég gyors.
Pdf olvasásra teljesen megfelel, álló helyzetben is jól olvasható, fekvőben pedig tökéletesen használható.
A docx fáljlokat is jól kezeli.
A kijelző felbontásával sincs semmi baj, nem keresem a pixeleket, így nem is látom. Még rajta hagytam a szállítási fóliát, az érintésre így is pontosan reagál.
Wifit még csak 2 fal távolságból (panel) tudtam kipróbálni kb. 5 méterre, egy csíkot csökkent a térerő. Holnap majd megyek messzebbre és több fallal is, később kipróbálom milyen távolságot tud a routertől (TP link).
A töltő nem olyan amilyen a prohardver videóban látható, fixen bekötött micro usb végű kábellel van megoldva. Használat mellett 15 perc alatt 10%-ot töltött.
Micro usb csatlakozó nem lötyög, sőt inkább szorosnak mondanám, nem hiszem, hogy véletlenül ki tudna csúszni a gépből a kábel.
Otg kábellel kezeli a pendrive-ot, viszont másolni még nem tudtam róla a tabra.
Fényerővel zárt térben semmi baj, nagyjából negyed állásban kényelmes.
Hangerő nekem egyáltalán nem halk a hangszóróból. Egy sony fülessel pedig elég jól szól rajta a zene is.
Videó lejátszással semmi gond, azonnal reagál ha a csúszkán arréb húzom, nem gondolkodik a lejátszás folytatásán onnan, youtube videónál is ha már betöltött részre vittem előre.
Külsőre szerintem nagyon jól néz ki, egyáltalán nincs probléma az összeszereléssel, szemre is, érzésre is teljesen rendben van a gép.
Kamera olyan amilyen, nem fotózásra vettem, részemről a hátlapi kamera ki is maradhatott volna.
Bluetoth fájl fogadás-küldés rendben.

Fogom használni intenzíven a tabot 1-2 napig, ha hibára akadok megírom, de első benyomásaim jók, azt hiszem jó döntés ez a gép.

[ Szerkesztve ]

(#76) donjohnson válasza kopapy (#75) üzenetére


donjohnson
addikt

akkor te szerencsés vagy, hogy elsőre kifogtál egy hibátlan darabot. :)
pendrive-os fájlmozgatásra a total commander-t tudom ajánlani. csatlakoztatás után megjelenik egy külön usb meghajtó menüpont, és kétoldalas a program úgy, mint pc-n.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#77) kopapy válasza donjohnson (#76) üzenetére


kopapy
tag

Köszi a tippet.

Ez a harmadik concorde tab amit vettem. Abból a második amit használok. Eddig egyik sem volt hibás, csak egy töltőt kellett cserélnem, azt garanciában azonnal cserélték. A harmadik készülékre sem panaszkodott eddig aki használja. Sőt az egy tab one. Egyszer a lányom 1 m-ről leejtette a hátlapjára, semmi baja nem lett. Utána egy szerencsétlen beázás miatt félig vízben állva találtuk meg. Kiszáradás után bekapcsoltuk, azóta is működik.

(#78) kopapy


kopapy
tag

Próbálgatom a wifit, 12 méternyire és két falra a routertől már csak két csík van a jelerősségből, de a net még akadozás nélkül megy, viszont ha rossz helyen fogom a tabot, akkor eldobja a jelet.

(#79) kopapy


kopapy
tag

Tud valaki egy linket, ahol zipzáras, vagy tépőzáras neoprém tokot tudok rendelni ilyen méretben?

(#80) donjohnson válasza kopapy (#79) üzenetére


donjohnson
addikt

tessék

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#81) kopapy válasza donjohnson (#80) üzenetére


kopapy
tag

Köszi.
Ott vettem a gépet is és a 8-as tok nem jó hozzá, vagy nem volt, nem emlékszem már mit mondtak. Azóta sem találtam pontos méretet ezekről. Persze lehet, hogy a nagyobb jó, majd felhívom őket a méretekért.

[ Szerkesztve ]

(#82) kopapy


kopapy
tag

Végül erre esett a választás.
A MM sem áll a helyzet magaslatán, a netes készlet infó köszönő viszonyban sincs a tényleges áruházival.

(#83) Ndomh válasza <Adamsky> (#36) üzenetére


Ndomh
újonc

Hali!

Láttam , hogy neked is van egy Concorde slim-ed. Egy ideje én is szemezek vele. Sok helyen olvastam róla, jót és rosszat. Neked mi a véleményed? Edigitalon most egész jó áron van.(39900) A wifi gyengeségén kívül volt más hibája? Sokak panaszkodtak gyenge fényerőre és arra, hogy nagyon halk.
Válaszodat előre is köszönöm! :)

Üdv, Norbert

[ Szerkesztve ]

(#84) Stafni válasza Ndomh (#83) üzenetére


Stafni
aktív tag

Itt mindenkinek az van szerintem. :)
Samu TAB-ra is mondják, hogy gyenge a fényerő, a főnököm szerint a Slim jobb, ami nálam volt. Kint napfénybe mindkettő kevés. A hang tényleg halk, de nekem bőven elég, nem a metroban használom, hanem a munkahelyen és otthon. Itthon pedig van 2 fiú gyerek, de akkor se halk. Pedig tudnak üvölteni.
Ebben a fórumban nyugi van, de lehet, hogy azért, mert senki nem panaszkodik, mint a Wateq 8" topicban. Lehet, hogy gyenge a wifi is, de 22m hosszú családi házban nekem megy a kádban is remekül, az a legtávolabbi pont a routertől, és a legtöbb fal itt van.
Olcsó és szerintem ennyiért jó. Kicsit rizikós, mert kínai és a gari nem túl hosszú. Nekem más TAB-om nem volt, nem tudom összehasonlítani. Nekem megfelelő, ennél többre nem vágyok.
Olyannal kéne beszélned aki több TABot fogott a kezében, és nem alapból fikázza a többit, mert amit ő vett a legjobb a világon dumát nyomja.

(#85) pihus72 válasza Ndomh (#83) üzenetére


pihus72
csendes tag

Én is most vettem akcióban 39900 FT-ért és egyáltalán nem bántam meg.A hangszórója egy kicsit tényleg halk,de füllessel tökéletes,wifi egy jó közepes.Ezért az árért verhetetlen.

(#86) Stafni válasza pihus72 (#85) üzenetére


Stafni
aktív tag

Nekem a fürdőben nem megy mostanság a wifi tényleg nem a legjobb.

(#87) istibond válasza pihus72 (#85) üzenetére


istibond
tag

Valaki irta hogy a kamera beragad es hogy melegszik a kamera koruli resz,iletve hogy nagyon hektikus a toltottseg szazalekos kijelzese,vagyis beragad majd hirtelen zuhan.
Nalad ezek jelentkeztek? Mi az ami nem tetszik a tabban?
Koszi

(#88) Stafni válasza istibond (#87) üzenetére


Stafni
aktív tag

Nekem a Wifi nem tetszik annyira, lehetne erősebb. Most a router áthelyezésével megoldottam a problémát, de itt 22m hosszú házban van használva, több fal is van a router és a Tab között. Az aksi nem a legfickósabb, nem mértem időt, meg meg a grafikonokat se néztem. Ha lemerül tölteni kell, elég lassan töltődik. Kell kb. 1 óra neki. Kamera körül nem tapasztaltam melegedést, én is olvastam erről.

(#89) istibond válasza Stafni (#88) üzenetére


istibond
tag

Hat akkor lehet hogy a kameras baj nem mindenkinel jon elo,nekem egy wayteq xtab 79qcim van wifi itt se bajnok,az aksi kb 4 orat bir 80% os fenyerovel.

(#90) pihus72 válasza istibond (#87) üzenetére


pihus72
csendes tag

Nálam csak egy probléma jelenkezett,hogyha a wifi folyamatosan be van kapcsolva,akkor 3-4 percenként újra indul a tab.Másnál is jelenkezett ez a próbléma,vagy csak én vagyok az a szerencsés.(skype hívásoknál nekem az állandó kapcsolat fontos lenne.)A kamera nem melegszik,és semmi próbléma eddig nincs vele,ha van azonnal megírom.

[ Szerkesztve ]

(#91) Stafni válasza pihus72 (#90) üzenetére


Stafni
aktív tag

Szerintem hibás a Tabod.

(#92) pihus72 válasza Stafni (#91) üzenetére


pihus72
csendes tag

Köszi,ennek nem örülök. :W

(#93) pihus72 válasza Stafni (#91) üzenetére


pihus72
csendes tag

Elfelejtettem,ez a próbléma csak alvómódban jelentkezik.Beállítom,hogy ne kapcsolja le a wifit,vagyis folyamatosan interneten legyen,elsötétül majd 3-4 perc után újraindul.Energiatakarékos üzemmódban ez a próbléma nincs,nem indul újra és amikor életrekeltem,csatlakozik és minden tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#94) Somy_


Somy_
tag

Sziasztok!

Van valakinek 16GB-os változat belőle?
Én most vettem észre, hogy 1,4GHz-re vannak csak felskálázva a magok az 1,6GHz helyett! :Y
Meg tudnátok azt nézni, hogy Nektek mennyire mennek fel?

Itt van egy program hozzá.

A Concorde szerint sok túlmelegedéses visszajezést kaptak a 8GB-os verzióról, ezért visszaskálázták a magokat 1,4GHz-re.

Igaz, hogy fórumokon többen jeleztük nekik, hogy a kamera környéke melegszik, de tapasztalatom szerint kamerát használó alkalmazások közben majd az alkalmazásból kilépve melegedett tovább a kamera környéke nagyon.
Mintha nem kapcsolta volna ki a kamerát az eszköz a használat befejeztével.
Sajnos a 16GB-os változaton ez a hiba a visszaskálázás ellenére is jelen van nálam!

Érdeklődnék, hogy nálatok mi a helyzet? (Kamera alkalmazás alindít, majd kilép és várni egy kis időd, majd tapizni a kamera kornyékét. Ha fent áll a hiba egyre melegebb lesz a kamera jobb oldalan a káva.)

(#95) Stafni válasza Somy_ (#94) üzenetére


Stafni
aktív tag

Nekem is 1400 akkor nem is azzal a műszaki taralommal árulják, mint az adatlapon van. Azért ez nem teljesen van így rendben. A gyártó oldalán 1600 van kint, szerintem lehet kérni a visszavásálást is.

[ Szerkesztve ]

(#96) Somy_ válasza Stafni (#95) üzenetére


Somy_
tag

Szia!

Neked is melegszik a tablet kamera melletti része, ha elindítasz egy kamerát használó alkalmazást? (Pl a gyári Kamera programot.?) És ha kilépsz belőle, tovább melegszik a terület (vagy ha elég sokáig használtad azt a progit, nem hűl le)?

(#97) Stafni válasza Somy_ (#96) üzenetére


Stafni
aktív tag

Most csak bekapcsolatm és várok. Mennyi idő múlva melegszik? Nem figyeltem meg eddig a melegedést. De nem is nagyon kamerázzok. Csak 1x-2x próbáltam.
16G változat van

[ Szerkesztve ]

(#98) Somy_ válasza Stafni (#97) üzenetére


Somy_
tag

Meg kell követnem magamat! Valamit csak jelentett az a ~200MHz-es frekvencia csökkentés és az új kernel, mert a melegedés megszűnik a programokból való kilépés után! :U

Nem tudom mennyiben köszönhető ez a frekvencia csökkentésnek és mennyiben az újabb kernelnek?

(#99) Somy_ válasza Somy_ (#98) üzenetére


Somy_
tag

Javítom magamat:

Egy kamerát használó alkalmazás következtében kiváltódó melegedés akkor függesztődik fel, amikor a képernyő deaktiválódik. Ekkor visszahűl az említett terület.
Viszont, ha ezután újra aktiválva van a képernyő, már kamerát használó alkalmazás elindítása nélkül is újra elkezd melegedni a kamera melletti terület. :W

Ennek oka lehet szerintem, hogy a kamerát aktiváló alkalmazások most sem kapcsolják ki a kamerát, viszont deaktivált képernyővel a tablet erősen visszaveszi a CPU órajelét, emiatt kevesebb hő termelődhet rajta -egészen addig, amíg a képernyő aktiválásával ismét megemelkedik az órajel). Ezesetben viszont szerintem teljesen lényegtelen, hogy 1,4GHz-re vagy 1,6GHz-re skálázva termelődik hő a CPU-n.
Egyéb esetben valami egészen fura kamerakezelése lehet a tabletnek.

(#100) Stafni válasza Somy_ (#99) üzenetére


Stafni
aktív tag

Nekem első kameránál melegszik egy kicsit, de inkább langyos. Úgy próbáltam ahogy írtad.
A hátsó kamerát használtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.