Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) The.Grobber


The.Grobber
csendes tag

"Ne a nőt, a routert nézze!"

(#2) vittorio7 válasza The.Grobber (#1) üzenetére


vittorio7
őstag

Mind a kettő aranyos. :DDD

(#3) Sub-ZeRo válasza vittorio7 (#2) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Aham. :D De észrevettétek, hogy akkora a router mint egy 10 colos tablet? :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4) vittorio7 válasza Sub-ZeRo (#3) üzenetére


vittorio7
őstag

Vagy csak pici a lányka. ;]

De valóban "tekintélyes" darab a cucc. És még villámvédelemmel is ellátták. Szívesen letesztelném őket.

(#5) dfdfdf válasza vittorio7 (#4) üzenetére


dfdfdf
őstag

Nagyon szép. Vajon adnak a router mellé egy ilyet? :DDD

(#6) dchard


dchard
veterán

Nekem valami nem kerek. Ez a 600mega sehogy nem jön ki 2,4GHz-en. Ezen a frekin a max csatorna sávszél 40MHz, a maximális modulációs rend 64QAM. Ezzel és a 3x3MIMO-val is csak 450mega jön ki (elméleti maximum), de 600 sehogyan sem. Ehhez minimum 4x4MIMO kellene, de olyan kliens oldali eszköz se nagyon van ami a 3x3-mat tudná, 4x4-es meg egyenesen nem létezik.

Ha ehhez még hozzá veszem, hogy a tplink oldalán "coming soon" felirattal látható C8-ban - ami egy az egyben ugyanúgy néz ki mint a cucc a puncus kezében - is csak 450megát ír 2,4-re, kevéssé hiszem el, hogy 4x4MIMO van benne a cuccban...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#7) mzso


mzso
veterán

Hármas hot-dog sütő.

(#8) Acélfarkas válasza dfdfdf (#5) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Nagyon szép. Vajon adnak a hölgy mellé D9-es routert? :D

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#9) dfdfdf válasza Acélfarkas (#8) üzenetére


dfdfdf
őstag

Na akkor ha adnak felesbe rendelünk egyet enyém a kishölgy tied a D9 :))

(#10) Acélfarkas válasza dfdfdf (#9) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Nem osztozok :P

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#11) LordX válasza dchard (#6) üzenetére


LordX
veterán

TurboQAM a megoldás: Qualcomm propertiary kiterjesztés 802.11n-hez - az új max a 256QAM. Szóval senki nem fogja tudni használni, max egy mellé adott stick, ami meg nem 3x3 MIMO...

Egyébként nem egy nagyon elborult dolog, "csak" engedélyezték a 2.4 GHz-es csatornán az ac-vel jött új modulációt, nem is értem miért nem tudja az ac ezt alapból.

[ Szerkesztve ]

(#12) dchard válasza LordX (#11) üzenetére


dchard
veterán

Ha a mellé adott stick nem fogja tudni a 3x3-mat akkor 256QAM-mal sem jön ki a matek megint csak (600megabit). Vagy 4x4MIMO + 40mega + 64QAM, vagy 3x3MIMO + 40mega + 256QAM. :)

Egyébként megkaptam a választ a kérdésemre: senki nem fogja tudni ezt használni még elméleti síkon sem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#13) LordX válasza dchard (#12) üzenetére


LordX
veterán

Úgy értem, a 256QAM-et fogja csak a mellékelt stick tudni..

A 600 Mbps két ugyanilyen router között tud menni, más kérdés, hogy semmi értelme, mert 5 GHz-en meg 1900 Mbps..

(#14) pakriksz


pakriksz
őstag

elsőkép hibás, nincs rajta semmi a cikk témájába illő dolog

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#15) dchard válasza LordX (#13) üzenetére


dchard
veterán

Értem hogy érted :) 2.4-en sosem lesz stick-ben 3x3 MIMO a méret miatt, tehát hiába lesz ott a proprietary 256QAM a mellé adott sticken, akkor sem fog kijönni az emlegetett 600mega, mert ahhoz kéne méga 3x3 MIMO is a 256QAM mellé.

Szerintem a nagyobb rendelkezésre álló szabad sáv és a csillapítási veszteségből származó interferencia limit mellett ez volt a harmadik komoly műszaki érv az 5giga mellett: rövidebb hullámhossz = több antenna elemet lehet kisebb helyre bezsúfolni, ergo növelhető a MIMO ágak száma handheld-ben, stick-ben, notiban.

Mobilnetnél ugyanez a helyzet. Kíváncsi lennék például egy MS antennarendszerre, ami mondjuk 800megán valódi 2x2 MIMO-t enged. Mekkora a mérete, hogyan oldották meg? Igazából az 5"+-os mobilok mentik meg a gyártókat, különben nem lenne hova pakolni az antenna rendszert :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.