Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) t72killer válasza AusWolf (#550) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, első körben nem is fogom piszkálni, kivéve, ha irracionálisan sokat melegít (alacsony fesz ellenére magas hőfok).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#552) Ragnar_ válasza NandorHUN (#542) üzenetére


Ragnar_
addikt

Steam szerint 78% FHD 0.4% 4K és 4-5% QHD...

1024 x 768 0.53%
1280 x 720 0.24%
1280 x 800 0.51%
1280 x 1024 1.26%
1360 x 768 1.01%
1366 x 768 8.50%
1440 x 900 1.90%
1536 x 864 0.32%
1600 x 900 2.10%
1680 x 1050 1.40%
1920 x 1080 76.41%
1920 x 1200 0.43%
2560 x 1080 0.68%
2560 x 1440 3.34%
3840 x 2160 0.42%

Nyilván tuninggal változhatnak az eredmények, annyi látszik, hogy a 4GHz-en futó 6700k-nál van még egy jelentősebbnek mondható min. FPS boost, de GoW4-nél inkább a 4c/4t << 4c/8t +80-90% minFPS. teljesítmény az érdekes azonos órajelen. Persze az ilyen teszteket mindig az adott legnagyobb teljesítményű VGA-val végzik, hogy az ne legyen limitáló. Előfordulhat játéktól függően, hogy pl. már egy 1070 is limitálhat egy i5@ 5GHz-es procit FHD-ben.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#553) NandorHUN válasza Ragnar_ (#552) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen. :))

Azaz mindenki akinek régi processzora (és erős VGA-ja van) van döntse el, hogy elkölte + 160 ezret egy új processzorra vagy 1080p helyett végre vált QHD vagy 4K-ra.
Ha vált feleslegesen kidobott pénz az új proci, ha már váltott szinúgy az.

Ha meg nincs pénze akkor vehet egy normális hűtőt (mondjuk Noctua NH15D-t ) és fel tudja húzni a régi cuccot is 4,7 Ghzre és kb. ugyanott van.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#554) Ragnar_ válasza AusWolf (#544) üzenetére


Ragnar_
addikt

" Titan X-szel több értelme van 4K-ban tesztelni, FHD-ban meg 1060-nal."

Azért vannak már 144Hzes FHD monitorok is, és ott bizony kell a VGA, és a proci is, de leginkább még mindig enginefüggő, hiszen pl. Doomnál már FHD-ban is VGA limit van gyakorlatilag.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#555) Ragnar_ válasza NandorHUN (#553) üzenetére


Ragnar_
addikt

A garifokonok azért lettek linkelve, hogy lássuk mennyire skálázódnak jól a jelenlegi játékok 4+threadre, és ebből a szempontból a GoW4 pozitív példa. Az is igaz viszont, hogy egy húzott 3770-el is el lehet még lenni (amíg le nem pukkan az alplap, mert azt már kb. csak szerencsével lehet venni :) ) mert a 4c/8t se általános még játékoknál. És vannak olyan engineek/játékok is ahol nem hogy kevés a 4c/4t, hanem 2c/4t-vel is ugyanúgy fut nagyságrendileg, nem fogja limitálni a VGA-t. A WQHD/4K meg egy olyan dolog, hogy biztos vagyok benne, hogy van olyan aki azt mondja, hogy 4K után ő nem játszana FHD-n, van aki meg azt mondja, hogy hiába 4K, ő inkább FHD 120Hz-en játszik ugyanazzal a VGA-val. És valóban sok játéknál lehet javítani a teljesítményt OC-val, de ahhoz is kell ugye jó hűtő, jó táp, jó lap, és nagyobb lesz a fogyasztás is valamennyivel.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#556) AusWolf válasza Ragnar_ (#554) üzenetére


AusWolf
őstag

A 144 Hz-es FHD monitort sem az veszi meg, aki azon rágódik, hogy 1050 vagy 1050Ti legyen az ötéves Core i3 mellett. ;) Szerintem a játékosok többségének még mindig reális alap a FullHD 60 Hz.

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#557) Maelephant válasza AusWolf (#556) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Én ezzel teljesen egyetértek. Évek után (jobban kezdtem keresni) léptem fel Full HD-ra, majd évet meghaladó "gyengébb" FHD-zás után léptem tovább (Gtx760---970---1070) FullHD 60 Hz-re (illetve nagyjából/legfeljebb 60 Hz-re a GPU/monitor miatt, játéka válogatja). És bevallom, hogy teljesen elégedett vagyok ezzel. Elhiszem, hogy sokkal szebb a 4K (a tévén láthatok 4K-t), de abszolút nem érzek vágyat, hogy feljebb lépjek.

(#558) janos666 válasza Maelephant (#557) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az baj, hogy nekem igazából mindkettő látványos és kívánatos lenne, de egyszerre több okból sem kaphatom meg mindkettőt, főleg nem lemondások nélkül:

1.) Az ~50" méretről, ~0 feketéről és jó homogenitásról nem mondok le, így minden "gamer" LCD monitor kiesik (nincs ekkora méretben és szutyok mindenféle LCD képminősége PDP és OLED mellett is), marad a jó öreg 1080p60 PDP (de már "viszkettem", hogy ki kéne próbálni mást is), vagy 1080p120 és 2160p60 közt kapcsolgatható OLED (ezen belül elvileg lehetne olyan OLED-em, ami 60Hz bemenethez 60/60 arányban villog feketébe, így a PDP-hez hasonlóan élesebb a mozgókép, de mikor az LG-től vettem a BFI nélküli kivitelt, a BFI-s Panasonic felára még nem csak 20-25% volt, hanem 40-50%, annyit pedig mégsem ért, és várni mindig lehet örökké az áresésre, csak akkor sohasem veszünk semmit, mindig lesz következő, amire várni lehet...).

2.) A viszonylag modern és látványos játékok alatt (és a beállítások látványos túlbutítása nélkül) úgysem köhögne ki 4k-ba 100+ fps-t a GTX1070 (de még a GTX1080Ti se nagyon hozná a kvázi-stabil 120-at). Az még a következő generációs VGA-knak is túl nagy falat lesz szerintem, azoktól is annyit lehet várni, hogy a 2160p60-at már maradéktalanul ki tudják majd szolgálni (kvázi-stabil 60fps 4k-ban).

Ugyanakkor már 5+ éve folyton zavart az, hogy abszolút ellehetetlenült az MSAA, és máig nincs helyette semmi épkézláb, viszonylag kompromisszummentes megoldás, pedig eléggé hiányzik a nagy képernyős FullHD-hoz (gyakran látni, sokszor zavaróak a recék). A natív 4k pedig még egy fokkal jobb, mint a 4x SSAA (mikor 4k-ban renderel a játék, de 2k kijelzőn nézed, más neveken SuperResolution, stb). Sőt, pár játéknál azt vélem látni, hogy a háttérben állítgat még pár minőségparamétert a felbontás függvényében, amit nem lehet külön kézileg piszkálni, tehát szimplán csak átváltani 2k-ból 4k-ba egyben olyan is, mint mondjuk felváltani Medium-ról High-ra valami beállítást (csak ez nincs így kint a menüben), gondolom az alapján, hogy a fejlesztők mit véltek ideálisnak (pl. úgy ítélték meg, hogy felesleges X felbontásútól nagyobb textúra vagy Y-tól több poligon a képere aa kisebb felbontáshoz). Ez látszik akkor is, ha 2k kijelzővel tolod fel 4k-ra a render felbontást: nem csak az aliasing szűnik meg elég hatékonyan, más értelemben is kicsit részletesebb lesz a kép (legalább is pár játékban, én a Frostbite-osokban figyeltem meg).

(A legtöbb post-porocess AA egyszerűen csak kamu képminőség rombolás, elmaszatolja az egész képet, de még az okosabb/jobb verziók is olyan 50/50 eséllyel vagy "sikeresek", vagy összezörrennek valami komplexebb látványelemmel, pl. lekövetik a szolíd teestek körvonalát, de a komplexebb geometriájú, főleg áttetsző és/vagy dinamikus effekteket azok is sokszor elkenik egy fura masszává [pl. sok kis táncoló fényes pontból egy zselé szerű akármi lesz, vagy folyton eltűnik és újra felbukkan a pontok egy része, így hiányos a kompozíció, pl. olyan, mint ha a csillagok fele hiányzik az égről...]).

Ezek miatt viszonylag hamar "4k függő" lettem. Az olyasmiket, mint a The Witcher 3 inkább játszom 2160p60-ban 40-70 közt mászkáló, 50 köré tartó fps-el és FastSync-el, mintsem 1080p120-ban. Viszont az tény, hogy ha hetente egyszer kedvem van lövöldözni egy fél órát, akkor a CS:GO-t nyilván "kötelezően" 1080p120-ban indítom (szintén FastSync) és tudom, hogy oda még a ~21ms lag is sok, és a 120Hz-tól is elférne még több, eredendő hátrányban vagyok a >=144 Gsync monitorral szaladgáló gyerekkel szemben.

Mindezt úgy, hogy mikor 1080p60-ban játszottam, sohasem mondtam le a stabil 60 fps-ről. De a hatékony aliasing-mentesítés mégis csak nyomós érv a natív 4k mellett.

Az 1440p60 is opció, de az mindig kicsit homályosabb/életlenebb hatású a 4k kijelzőn és abban a felbontásban sem tudok sajnos 60Hz fölé menni, pedig pl. egy 1440p100 is érdekes kompromisszum lehetne (de azt hiszem 120Hz-el is beférne a HDMI-be, legalább is 8 bittel, azaz HDR nélkül, ami úgyis ritka még).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#559) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Végül feladtam a kerek 5GHz-et a 8600K-val. :(((

1-2 óra után végül csak hibázik a linpack, és mikor elkezdtem még pakolgatni neki felfelé a feszt, egy-két kis lépcsővel ugyan az maradt a helyzet, míg egy pont felett csak rosszabb lett (nem segített rajta a feszültség, de gondolom rontotta a dolgokat az emelkedő hőmérséklet), míg végül a lomha vízzel ki is futottam a keretből (kezdődött a throttling-ba nyaldosni).

Próbáltam emelni az összes konfigurálható feszültségen, de semmi sem érdekli, csak a Vcore. Ott is talán a nem tökéletes LLC lehet a ludas, hogy pár óránként van egy kis hiba a kompenzálásban és olyankor száll el, de ez csak tippelgetés, lehet hogy egyszerűen nem tud 5GHz-n futni a CPU-m semmilyen lapban/beállítással.

Úgyhogy most inkább a 49x-es core szorzó mellé próbálom megkeresni a max uncore szorzót, amit a hozzá tartozó Vcore-al el bírok hűteni kényelmesen, ami egyelőre 47x-nek néz ki (ehhez most az összes állítható fesz mind névleges referencia értéken van kézzel, csak a Vcore-t emeltem, és a RAM-ét az XMP profil).

Majd ha ez megvan, piszkálom kicsit a RAM-ot, de nem hiszem, hogy túl tudja teljesíteni az XMP profil értékeit.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#560) snecy20 válasza janos666 (#559) üzenetére


snecy20
veterán

"Végül feladtam a kerek 5GHz-et a 8600K-val."

Ez szörnyű hogy az alapórajelre nem lehet 1.4Ghz-t rápakolni, csak 1.3-at! ;]
Egyébként nálam is 4.9 a vége, 5Ghz-hez már 1.4V felett kérne, delidelve is lehűthetetlen.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#561) janos666 válasza snecy20 (#560) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nyilván csak lélektani határ féleség, valójában nem ezen fog múlni semmi.
Úgy nézem kb. ez a 4900+4600 @ ~1.3V lesz majd a vége.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#562) schawo válasza janos666 (#561) üzenetére


schawo
titán

Az uncore-t miért jó tuningolni?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#563) janos666 válasza schawo (#562) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mert kicsit javíthatja a teljesítményt. Ahogy nézem durván harmad annyival, mint amit százalékos arányban rántunk rajta: https://www.reddit.com/r/intel/comments/76burk/the_impact_of_ringlcc_overclocking_on_coffee_lake/?st=jbf44h5z&sh=40f354a4

Azon szoktam néha töprengeni, vajon miért van szinte minden alaplapgyártónál tiltva alapértéken a hardware-es hípervizor gyorsítás (VT-x) és az IOMMU (VT-d)? Ronthatnak ezek bármit a teljesítményen, mikor nincsenek használatban? Az előbbi szerintem nem, de utóbbiban nem vagyok biztos, mert az lényegében mindig aktív, ha engedélyezzük, de az már kicsit magas nekem, hogy pontosan miképp dolgozik a háttérben (még akár olyan is lehet, hogy bizonyos OS gyorsul tőle, mert egyéb esetben szoftveresen emulál hasonlót a kernel).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#564) janos666 válasza snecy20 (#560) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy nézem, hogy az enyém még VRM limitált is. Miután elég körültekintően tettem fel az EK monoblock-ot (pengével vágtam pontosra a gappadot, nyomatékkulccsal húztam meg a csavarokat két körben, stb) és nem forró a NYÁK körülötte (ahol tudom tapogatni a blokk peremétől kifelé), így szerintem nem hőfok, hanem teljesítmény limit lehet, gondolom az amit 140%-ig tudok állítani, de fogalmam sincs mennyi Watt-ban a 100%, így nehéz nyomozgatni. Ami biztos, hogy ha a max 500 kHz-t állítom be a VRM frekinek, akkor hamarabb száll el, mint Auto-n vagy kézi 250 kHz-en a problémás szorzó/fesz pont peremén táncoláskor.

4900/4600/3200 (core/cache/ram) menne 1.34V beállítással, ami ~1.32V drop után, de így véletlenszerűen lekapcsolgat (VRM beállításoktól függően előbb vagy később) LinX 9.1 alatt (ha nem fut mellett más, még webböngésző se, hanem max fogyasztásra/hőre tudja járatni, lazább teszteket elbírna).

Valamiért ha 1.34 helyett 1.33V-ot állítok be, még a 4800/4500/3200 sem stabil, viszont érdekes, hogy 1.34V-al nem kapcsol le már akkor sem, ha csak a core szorzó veszem le, tehát bírja a 4800/4600/3200-at (bár még várat magára egy hosszasabb teszt, hogy ez "már tényleg tényleg" :DDD).

Eltartott egy darabig, mire rájöttem erre, mert csak akkor kezdett lekapcsolgatni ahelyett, hogy dob egy kis kerekítési hibát a linpack, mikor próbaképp a CPU Standby feszt is a normál Vcore-al azonosra állítottam be. Szóval előtte szerintem mikor megütötte a limitet, előbb csak ledobta a feszt az alacsonyabb Standby-ba, és akkor "szemetelt" (aprókat hibázott pár rész-számításon, de nem sokat és ritkán), így viszont nem tud mit tenni, hanem lekapcsol (de ez csak hipotézis a részemről a látottak alapján).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#565) #54657280 válasza Frawly (#451) üzenetére


#54657280
törölt tag

Ez nálam a gyakorlatban:

Boot idő, a csippantástól a bejelentkezésig W10:
256GB-os Samsung 850 Pro Sata3 SSD: 15 mp
256GB-os Samsung SM961 NVMe SSD: 6 mp

(#566) schawo válasza #54657280 (#565) üzenetére


schawo
titán

Ugyanaz a partíció át-dd-zve? 15mp nagyon sok, annyi idő alatt egy vinyóról is bebootol.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#567) Frawly válasza #54657280 (#565) üzenetére


Frawly
veterán

Ott valami nem kerek. Tapasztalatból tudom, hogy a 850 Pro-nál nem sokkal lassabb 850 EVO-val a frissen telepített 64 bites Win10 Prof bootideje max. 8 másodperc. Nálam 850 EVO szintjén lévő Crucial MX300 szintén SATA3-as SSD-vel ugyanez a Win10 ~6 másodperc egy régebbi üzleti notiban, szintén friss, szinte belakatlan Windows-telepítés. Az NVMe-s SSD-d bootideje viszont reális, kb. annyinak kéne lennie a SATA3-asnak is, ha ugyanazt a rendszert tetted fel mindkettőre, és ugyanannyira is vannak belakva, akkor nem lenne szabad, hogy 1-2 mp-nél nagyobb különbség legyen közöttük bootidőben, de általában még annál is kisebb.

Itt a PH-n is összeeresztettek néhány NVMe-s és SATA3-as meghajtót. Szépen látszik, hogy van ugyan egy rendellenesen kiugró érték, de azt leszámítva az NVMe-s és SATA3-as SSD-k között van 2 másodperc max. bootidőben. Azért 20-30 mp.-es nagyságrend jött ki a tesztben, mert a PH egy teljesen belakott tesztrendszert használ, amire egy csomó játék meg tesztprogram, meg minden szar fel van telepítve, egyébként nagyon helyesen, mert így tényleg életszerűbb a teszt. Volt egy másik PH-s teszt is, amit nem találok, ott meg 1 mp-en belül voltak bootidőben szintén vegyesen NVMe és SATA3 SSD-k.

A másik, ami még eszembe jutott: ne a csippanástól mérd, mert akkor a UEFI/BIOS inicializálási idejét is beleméred úgy, és ez a rész nem az SSD sebességén múlik. Onnan kell mérni, ahonnan elkezd bootolni az OS (ezt akkor tudod legpontosabban mérni, ha bootmenüből indítod) egész addig, amíg az asztal be nem tölt az összes ikonnal. A bejelentkezés idejére (amíg kiválasztod a felhasználót, meg esetleg jelszót írsz be) állítsd meg a stoppert, azt megint ne mérd bele. Arra még figyelj, hogy ne közvetlenül frissítés után mérd, vagy ne nagyobb szoftver telepítése után, ha ilyen óta az első bootod van, akkor bootoltasd be a rendszert még egyszer.

(#568) #54657280 válasza schawo (#566) üzenetére


#54657280
törölt tag

Közben rájöttem mit ronthattam el: nekem a NAS-ról van lecsippentve iSCSI-LUN meghajtóként a D, így nem fizikai vinyóról van szó. Ez zavarhat be. Újraraktam a rendszert, simán hálózat nélkül, csak C meghajtóval, így a W10 a SATA3 SSD-vel 7-8 mp alatt éledt fel, NVMe-vel maradt a 6 mp.
Már csak azt nem értem, hogy a két klónozott meghajtó közt miért ekkora a hálózatkezelés eltérése, hogy több, mint duplája volt, mire elér a hálózati meghajtóig a SATA3-mal.
Sajna nem volt időm játszadozni a beállításokkal, így maradt az NVMe-n lévő állapot. Leckének nem volt rossz, megint tanultam valamit.

schawo és Frawly: köszönöm szépen az iránymutatást és a segítséget. :R

(#569) schawo válasza #54657280 (#568) üzenetére


schawo
titán

szuper :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#570) Frawly válasza #54657280 (#568) üzenetére


Frawly
veterán

Még egy dolog, amit múltkor kifelejtettem: egy szinten túl a procin múlik az bootidő, mert a SATA SSD-k is olyan gyorsak már, hogy ők várakoznak a procira. Emiatt van, hogy erősebb procira kevesebbet vár az SSD, és jobban ki tudja magát futni bootkor. Nálam mobil i5-ről i7-es procira történő upgrade 2 másodpercet faragott le a bootidőből ugyanazzal a SATA SSD-vel. Asztalinál még ennél is nagyobb különbséget jelenthet. Tudom, hogy azt írtad, hogy ugyanazon a gépen nézted a kettőt, de csak azért írom le, hogy nehogy valaki megjegyezze, hogy az ő gépén a 850 Pro vagy EVO mindössze 5-7 mp. alatt bootolja be ugyanezt a Windowst. Régi gépekbe már csak emiatt sem éri meg sokszor az NVMe, nem csak azért, mert sokszor nem kezeli, vagy kisebb sávszélességet támogató PCI-E csatoló van benne (ami visszafogja jelentősen a meghajtó sebességét), hanem mert nem fogja tudni magát kifutni.

[ Szerkesztve ]

(#571) #54657280 válasza Frawly (#570) üzenetére


#54657280
törölt tag

Annyira sok mindent elrontottam az összehasonlításkor, hogy most pironkodom miatta. Gyakorlatilag almát hasonlítottam össze körtével, ezért nem is mentem bele komolyabban az okok keresésébe.
Most i7-6700K-s gépem van, ehhez illő hardveres konfiggal, az alaplapban van NVMe csati, és amíg nem volt bele való meghajtóm, addig futott a SATA3-as szerkezet. Ezt klónoztam át lustaságból ahelyett, hogy újrahúztam volna az egész masinát a nulláról.10 perc lustaságom miatt itt szerencsétlenkedtem a boot-időkkel. De most már minden világos, és így utólag persze magától értetődő is. Legközelebb már okosabb leszek.
Még egyszer köszönet.

[ Szerkesztve ]

(#572) bayarena


bayarena
aktív tag

Következőre, ha lesz ilyen teszt, akkor légyszi az AMD aktuális versenyzőjének tuningolt értékeit is tüntessétek fel légyszi...csak hogy ferr legyen.

(#573) schawo válasza bayarena (#572) üzenetére


schawo
titán

Sosem volt szokás [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#574) bayarena válasza schawo (#573) üzenetére


bayarena
aktív tag

Igen ez fordítva sem jó, szerintem a teszteknél teljesen egyforma "bánásban" kéne ezeket tartani.

(#575) figoa válasza warrior93 (#2) üzenetére


figoa
tag

remélem nem tetted :D

"My chosen torture makes me stronger .In a life that craves the hunger .A Freedom and a quest for life Until the end the judgment night ...."

(#576) figoa válasza NandorHUN (#553) üzenetére


figoa
tag

ez szívbol szólt...:)

"My chosen torture makes me stronger .In a life that craves the hunger .A Freedom and a quest for life Until the end the judgment night ...."

(#577) yoeuromail


yoeuromail
tag

Tesztkörnyezet
LGA1151 rev 2. tesztplatform Intel i7-8700K (3,7 GHz) processzor
Intel i5-8600K (3,6 GHz) processzor
Gigabyte Aorus Z370 Gaming 7 (Z370 chipset, BIOS: F5e)
4 x 8 GB HyperX Fury DDR4-2666 HX426C15FBK4/32 memória

Az még a ryzennek is kevés meg úgy az egész újabb platformoknak Legalább 3000Mhz kellett volna
Ram árakat nézve semmivel se kerül többe egy legalább DDR4 3000MHz
Ez egy csúnya lejárató teszt aki bekajálja az igazi dilettáns :C

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#578) yoeuromail


yoeuromail
tag

AM4 tesztplatform AMD Ryzen 7 1800X (3,6 GHz) processzor
AMD Ryzen 7 1700X (3,4 GHz) processzor
AMD Ryzen 7 1700 (3,0 GHz) processzor
AMD Ryzen 5 1600X (3,6 GHz) processzor
AMD Ryzen 5 1600 (3,2 GHz) processzor
AMD Ryzen 5 1500X (3,5 GHz) processzor
AMD Ryzen 5 1400 (3,2 GHz) processzor
ASUS ROG Crosshair VI Hero (X370 chipset, BIOS: 1201)
4 x 8 GB HyperX Fury DDR4-2666 HX426C15FBK4/32 memória
DDR4-2666 beállítás, 16-17-17-35-1T időzítések
2 x 8 GB Corsair Vengenance LPX DDR4-3000 CMK16GX4M2B3000C15
DDR4-3000 beállítás, 15-17-17-35-1T időzítések
2 x 8 GB GeIL EVO X DDR4-3200!!! GEX416GB3200C16DC
DDR-3200 beállítás 16-16-16-36-1T :DDD időzítések

Hát igen nem mindegy milyen memória van ott :C

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#579) figoa válasza yoeuromail (#577) üzenetére


figoa
tag

fuuhhh :C

"My chosen torture makes me stronger .In a life that craves the hunger .A Freedom and a quest for life Until the end the judgment night ...."

(#580) KonzolKartel

Skylake-ről váltanék Coffee-ra, nem tudom milyen alaplap lenne a célszerű. Gigabyteban gondolkozom, esetleg az Aorus Ultra Gaming? Vagy a TUF Pro jobb nála? Mik a tapasztalatok? Nem csúcs lapot akarok venni, inkább az arany középutat lőném be. :R

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#581) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok az miért van h második z370 lapom, Ez most egy MSI Gaming M5
benne a 8700k és az NVME-ssd-t van mikor eldobja.. kifagy , újra indít és nem látja hogy benne van a samsung 960...

Egy reset oldja csak meg... de már úgy felbsz.... ennyi pénzért itt szív az ember..
bios update meg volt stb..

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#582) Bismarck24


Bismarck24
tag

Nem kell szerintem sokat várni és eljön az-az idő amikor már a 6 mag és a 12 szál is kevés lesz. Csak két játékot hagy említsek ami az én 4790k-mat megtekerte rendesen. Assasin creed - Origins (a dupla védelem miatt tekert szinte minden szál benchmark alatt 100%-on), Need for Speed - Payback (ebben nincs védelem de itt is minden szál 90 fölött volt.) Számomra esedékes volt a váltás 8700k-ra és ha megjön akkor összerakom és összevetem a 4790k-val. Melegedés miatt tartok egy kicsit, ki tudja milyen cpu-t fogok ki. Ahogy hallom itt a hozzászólásokat, a pasztázás nem sikerült túl jó az intel prociknál, így hogy én milyet fogok ki az lutri. Remélem, hogy egy noctua d14 cooler segít egy kicsit a hőfokokban.

(#583) Bismarck24


Bismarck24
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Megérkezett az új processzor a 8700k személyében, amire sikerült is rápattintani egy noctua d14-es hűtőt, azonban a hőfokokkal nagyon nem vagyok megelégedve. Tudom, hogy szar a paszta, de hogy ennyire azt nem gondoltam volna. aida stresszteszt alatt a maghőmérséklet elérte a 100 fokot, ennek hatására trottlingolt mint állat, persze beállított xmp mellett. Ami be volt kapcsolva -cpu, -fpu, stress cach. Egyik barátom átjött és belőttük a procit 1,27 Volt mellett 4,7Ghz-re azonban processzorigényes játékoknál eléri a 76 fokot a maghőmérséklet. Ez normális? Félek, hogy gajra vágom. Pioneer hardveraprós srác az előző procimat (4790k) delideltette, de azon már nem volt garancia, de ezt még nem akarnám. Jók ezek az értékek vagy ne foglalkozzak vele. A Noctua 14-es hűtőt az egekbe magasztalták, de ha nem ez lenne rajta már rég elfüstölt volna. :O

(#584) Bismarck24


Bismarck24
tag

Sziasztok!

Csináltam egy intel burn testet standardon és ezeket a hőfokokat kaptam egy 4,7ghz és 1,27 volt feszültség melletti processzoron. Bár az alaplapom kicsit alulfeszel. A mért legmagasabb érték 73 fok, igaz ez a képen nem látszik, mert nem akkor fotóztam. Szerintetek ezek az értékek vállalhatók vagy delideltessem?

(#585) Olajka02 válasza Bismarck24 (#584) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Szerintem rendben vannak a hőfokaid.
Nem kell érte aggódnod, kivétel akkor, ha 2 perc stersszteszt mellett érte el ezt.
Ha megy 1-1,5 órát a teszt és stabilan beáll, akkor szerintem semmi baj.
Nekem is hasonló hőfokokkal üzemel mind a kettő procim 4.3 és 4.4 környékén.

(#586) Bismarck24 válasza Olajka02 (#585) üzenetére


Bismarck24
tag

Nem bírtam magammal és delideltettem a processzort és ezek az értékek jöttek ki.

(#587) Olajka02 válasza Bismarck24 (#586) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Ennél jobb nem is lehet...! ;)

(#588) tutitibi válasza KonzolKartel (#580) üzenetére


tutitibi
senior tag

Felesleges a váltás.

(#589) hhenry


hhenry
őstag

Mióta az i5 8600k kapható 70 Ezer forintért szerintme nagyon megéri.

(#590) tutitibi válasza hhenry (#589) üzenetére


tutitibi
senior tag

mik az előnyei ?

(#591) Cink_Elek válasza AusWolf (#550) üzenetére


Cink_Elek
tag

Hello.

Miért menne el a garancia?
Ne barbárhoz vidd el és nem lesz gond vele se így se úgy :R

(kicsit késői volt bocs)

[ Szerkesztve ]

►Foglalat és processzor javítás nálam◄ ►Kitört,elhajlott láb pótlása,igazitása◄ ►AMD,Intel®◄ ►Tel.számom - ◄

(#592) jeni válasza Cink_Elek (#591) üzenetére


jeni
félisten

Most nagyon drágassssság lett az i7-8700K vagyis 130000Ft alatt nem kapható!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.