Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ESP válasza Calibos (#50) üzenetére


ESP
senior tag

Szellőzés/Kábelelvezetés miatt a nagytöbbségük igen.

Véleményem szerint jobb ez így.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#52) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ez nagyon jól néz ki. Nekem tetszenek ilyen nagy házikók. Feketében is jól mutat. Jó írás lett. Köszi!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#53) _Atesz


_Atesz
addikt

Szép, na de az ára.. Ennyiért egy fél gépet lehet venni újonnan... :(((

(#54) blaca83


blaca83
őstag

Szerintem nagyon szép és jó is lett ez az új házikó...! :DDD :C ;]

Nálam design-ban és kinézetben is abszolut megnyerő, sőt így fehérben még az NZXT Phantom házánál is szebb talán. :P

A tesztből viszont kicsit hiányoltam, hogy a CM egyik legkomolyabb házát a HAF-X 942-est nem vetették össze az új jövevénnyel...! :((( :O

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#55) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nagyon gémer...

(#56) Zé777


Zé777
tag

Nekem nem tetszik feherben...
Eloszor mikor meglattam hogy egy helyi uzletben lehet kapni elvandoroltam hatha ki is van allitva. Hat ki volt, de nekem meg mindig a jol bevalt storm trooperem sokkal jobban tetszik.
Szerintem ebbe a feher hazba nehez egy szep, passzolo feher konfigot osszerittyenteni (bar nem lehetetlen, lattam az aproban mar egy gyonyoru feher konfigot), viszont a feketebe egy fekete-piros szinvilagu konfigot konnyebb varazsolni ami nekem legalabb annyira mutatos. :)

(#57) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Szerencse hogy van feketében és még olcsóbban is. Így már nagyon baba :C
Ebben a fehérben úgy néz ki mint egy anorexiás fridzsider :DDD

(#58) tornas


tornas
őstag

Feketébe esetleg ezüst színbe is eltudnám képzelni. Csak nehogy megsárguljon idővel ... ;]

Korrekt darab és lehet bele pakolni rendesen.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#59) Zrek17 válasza #98593280 (#48) üzenetére


Zrek17
csendes tag

És mostmár én is. :DD
:R imádom.

(#60) 7600 GS


7600 GS
addikt

Hát...

A ház dizájnja nagyon bejön, de belegondoltam valamibe: 28 500 forintba került a Corsair Carbide 500R-em, és nagyjából az is tudja azokat a dolgokat, amiket a Stryker. Meg abban nem kell csavarozni az ODD-k berakásánál.

Jó ház, de én 50 ezret biztosan nem adnék ki érte.

[ Szerkesztve ]

(#61) Nazara


Nazara
őstag

Igazi monstrum. :Y

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#62) #98593280 válasza 7600 GS (#60) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mit nem tud "nagyjából" a Carbide 500?

Amit én látok jelenleg különbségnek:
A Stryker-nek a teljes belső része fehér. A fehér Carbide-nek csak a külseje. A Stryker-en felül vannak a csatlakozók, ez padlón tartott háználl igen fontos. Ráadásul igen jól átgondolt és elrendezett, design-os a Stryker kezelőfelülete. A Styker-en van visszajelző led-je a venti szabályzó 6 fokozatának. A vinyók gyárilag oldalról, kereszt irányba hűtöttek, méréseim szerint nagyon hűvösen tartotta a őket. Az ár / teljesítmény mutató biztosan lehúzza a Stryker-t, de CM STORM, ami egy kiváló híres márka, megtehetik hogy erősebb áron adják. Ráadásul akinek megtetszik és ilyen kell neki, az nem fogja kihagyni, mert egy életünk van és ha van rá pénze vkinek és ezt szeretné, akkor jól teszi h megveszi, mert minden más ez esetben csak félmegoldás lenne.

Ezzel kapcsolatban az jut eszembe még: "Az élet túl rövid ahhoz, hogy rossz bort igyunk!"

Persze most nem a Carbide 500-ra céloztam, hanem az 5 ezres fapados házakra:)

ui: az alsó tároló box nagyon nagy ötlet, hasonlóképp a felső minőségi erős fogantyú is jól meg van tervezve. Rudi kolléga nem említette, nem tudom észrevette-e, de a ház irtózatosan STABIL!!! ez nem nox hummer vagy sharkon tauron...

[ Szerkesztve ]

(#63) lujo10


lujo10
aktív tag

Nagyon tetszik és végre nem fekete, egyedül az árát sokallom egy kicsit.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#64) Gerisz válasza _Atesz (#53) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem is annak a rétegnek van.

(#65) F34R válasza #98593280 (#62) üzenetére


F34R
nagyúr

hulyen is jonne ki hogy egy jol osszerakott magas toronyhaz, csuklik a rossz anyaghasznalat miatt.

(#66) 7600 GS válasza #98593280 (#62) üzenetére


7600 GS
addikt

Nekem a Carbide 500R csatlakozói is teljesen megfelelő helyen vannak. Ugyanúgy van benne ventilátor-szabályzó, 3 fokozatú. A vinyóknak nem így van megoldva a hűtése, hanem előttűk van 2 darab 12 cm-es venti, de így is 30 és 25 fokosak, ami nem mondható melegnek. Stabilnak ez is stabil. Ja meg itt ugye nem kell csavarozgatni az ODD-ket. :D

Nekem maximálisan kielégíti az igényeimet, ezért nem is tartom szükségesnek ennék jobb ház vételét. Persze ha kőgazdag lennék, akkor biztosan vennék egy Cosmos II-t, vagy hasonlóan nagy kaliberű házat.

(#67) XtremLor


XtremLor
őstag

Gyonyoru haz, a fenyes felulet ami nem szimpatikus csak, a tobbi nagyon rendben van.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#68) aram01


aram01
nagyúr

ebben egy xl atx lap akkor kényelmesen elfér ugye?
plexi nélkül kapható lesz?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#69) #98593280 válasza F34R (#65) üzenetére


#98593280
törölt tag

A magas ár pedig nem minden esetben jelent stabilitást is. Pl. a NOX Hummer Zero és az ANTEC P183 is majdnem 40eFt és mindkettő instabil, ahogy Te mondod, nyeklik, nyaklik, nyekereg, majd összedől.

(#66) 7600 GS : Az ODD-k csavarozgatása véleményem szerint már nem fontos kérdés. Manapság egyre kevesebben tesznek DVD írót a házba. Nincs nagy jelentősége, ha mégis kerül bele egy, általában szerintem csavarral jobb is rögzíteni, mert a csavarmentes megoldások a legtöbb esetben gagyik és lötyögnek.

Ami a vinyók szellőzést illeti, én nem 30-at, hanem 25 fokot mértem, úgy hogy folyamatosan terhelve volt a merevlemez. Nem árt hangsúlyozni azt sem, hogy a Stryker egyik és másik oldalán is szellőző rács van, tehát a vinyót hűtő ventik lényegében a házon keresztbe fújják a levegőt, keresztbe.

A szappanos szerű fényes fehér felület nekem kifejezetten tetszett, mert semmi ujjlenyomat nem maradt meg rajta. A Stryker-t sohasem kell törölgetni. Ami a festést illeti, a csavaroknál szerintem is korán elkezd pattogni, azzal mondjuk én sem voltam tökéletesen elégedett. Esetleg tehettek volna gumi alátét ezekre a helyekre, bizonyos házaknál ügyelnek erre is.

[ Szerkesztve ]

(#70) king.mp válasza aram01 (#68) üzenetére


king.mp
aktív tag

Motherboard Type Micro-ATX, ATX, XL-ATX
Tehát elfér. De plexi nélküli verzió ahogyan látom, nincs.

Plexit kiszeded, átfújod tetszőleges színnel, majd visszarakod :D

ShellKretor: Stabilitás: pedig csak 13,7kg (üresen) :)

[ Szerkesztve ]

(#71) aram01 válasza king.mp (#70) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi átsiklottam felette,már csak egy normális oldallap kell hozzá

ShellKretor: ez lesz az én házam

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#72) #98593280 válasza aram01 (#71) üzenetére


#98593280
törölt tag

Kitűnő választás!

(#73) F34R válasza aram01 (#71) üzenetére


F34R
nagyúr

:DDD grat.

(#74) aram01 válasza #98593280 (#72) üzenetére


aram01
nagyúr

én is úgy érzem

F34R: korai még,de azért köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#75) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem még ez is erős, de nagyon tetszik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#76) stranger28


stranger28
addikt

Továbbra is ronda, de már kicsit letisztultabb, mint az előző csicsák.

(#77) echterion


echterion
nagyúr

Nagyon csinos kis kuckó, de az az állat, aki ennyit ad egy házért? :Y
A mostani konfigom került összesen kb. ennyibe.

**********

(#78) myckey válasza #98593280 (#44) üzenetére


myckey
veterán

igen
az InWin DragonSlayeremben is van felül is porszűrő háló....bár nem tálcás,de attól még van
és nem is felső kategória,bár árban nem 10.000...mondjuk az matx házak között egész jó,azt hiszem. :K

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#79) #98593280 válasza myckey (#78) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az egyik legjobb abban az árban és kiváló a hűtése! Hasonlóképp a Zalman Z9 is, amiben felül, elöl és az alsó ventinél is van porszűrő és 15eFt. Ha innen nézzük, még a 30 ezres Carbide 500 is drága:)

(#80) Szabtom válasza fatal1ty1984 (#13) üzenetére


Szabtom
senior tag

Megmutattam a feleségemnek, és konyhabútornak nézte. :DDD

(#81) myckey válasza #98593280 (#79) üzenetére


myckey
veterán

nekem aztán mindenképp drága lenne 30 ezer egy házért...
még erre se adtam volna ki a bolti árát,de mivel volt lehetőség,így éltem vele és nem bántam meg :N

most hogy jön a hűvösebb idő,nagyon alacsony minden hőmérséklet a házon belül.
SSD 17 fokos :D

igaz,a szobámba nincs fűtés (nem szeretem a meleget)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#82) aram01 válasza stranger28 (#76) üzenetére


aram01
nagyúr

na,ne bántsd a leendő házam :((( :P

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#83) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

milyen szép lesz, amikor pár év múlva elkezd besárgulni... ráadásul a különböző anyagok nem is egyformán! :))

Öntörvényű Sünmalac

(#84) Ł-IceRocK-Ł válasza {Zodiac} (#83) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem kell kitenni a napra.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#85) aram01 válasza {Zodiac} (#83) üzenetére


aram01
nagyúr

nm kell cigizni mellette(mondom én)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#86) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

így is-úgy is besárgul, mint minden fehér színű cucc a háztartásban, akár dohányoznak, akár napra teszik, akár nem. a fehér ilyen. hacsak nem törli át az ember minimum hetente az egészet... mondjuk akkor is besárgul (esetleg csak beszürkül), legfeljebb később. :R

Öntörvényű Sünmalac

(#87) aram01 válasza {Zodiac} (#86) üzenetére


aram01
nagyúr

azt lakkja válogatja,de minimum 5 év a "jól látható"sárgulási idő optimális esetben,addigra meg cserés lesz a holmi úgyis

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#88) jocek91


jocek91
aktív tag

A sárgulást könnyen lehet orvosolni ha elkezd sárgulni veszel fehér karbon fóliát és leragasztod mindenhol az 10 évig bírja és még jobban is mutat mint a sima fehér festék.

(#89) Ł-IceRocK-Ł válasza jocek91 (#88) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Olyan helyre kell rakni, ahol nem éri közvetlen napfény, sárgulás kilőve.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#90) aram01 válasza jocek91 (#88) üzenetére


aram01
nagyúr

ennyi erővel,akármilyen házat lefóliázhatsz

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#91) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

Ki vesz ilyen hazat?
Ki vesz ennyiert hazat?
Ki vesz meg asztalit?
No offense

Son of a Bit

(#92) Speed® válasza Radeon_5 (#91) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akinek tetszik.
Akinek telik rá.
Akinek jó az is.
No offense..

(#93) Ł-IceRocK-Ł válasza Speed® (#92) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez tetszett. Én nem tudtam volna ilyen visszafogottan leírni. :B :U :R

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#94) jocek91 válasza aram01 (#90) üzenetére


jocek91
aktív tag

És ha akármilyen házat lefóliázok annak ilyen lesz a belső elrendezése? lol :U

[ Szerkesztve ]

(#95) zedeRIP


zedeRIP
tag

nekem CM Strom SCout van és igaz picivel kisebb a hely de ugyan annyi a ventiátor benne..ergó kisebb légtömeg kisebb nagy hatékonység..A fehár szin meg 1 rakás.......Én nagyon sokat járok LAN party-ra és volt fehér házam..1.5 hónapig..lekopott piszkos lett..és a karc rol nem is beszélve..nagyon kiütközik rajta...aki ezt megveszi 50k ért ne vigye sehova és akkor szép marad..tehát ez a Ház nem arra lett kitalálva amire eredetileg..Lan partirya csakis CM Stom Scout....nem sérül fekete szinü 7 ventilátor... :R

"Mindennek annyi az ára amennyit adnak érte" http://phmegbizhatosag.atw.hu/ A MEGBIZHATÓSÁGOM

(#96) Ch4r0n


Ch4r0n
tag

Nem lett rossz ez a ház, de nekem még mindig az etalon a Fractal Design Define XL :R .
Nekem is ilyenen van és csak jót tudok mondani róla. Mondjuk nekem mindig is jobban bejött a minimalista dizájn meg a fekete szín a zsánerem.
Viszont ha ezeket nem is nézzünk szerintem jobb a belső elrendezése és a szerelési megoldásai. Meg persze azért nem 50k ért vettem anno. Nem volt olyan nagyon sokkal olcsóbb, de szerintem ez a ház kis túlzással életem végéig kiszolgál majd.
Legjobb megoldásnak a mai komoly házaknál az elforgatott hdd keret tartom és a teljesen eltávolítható középső hdd részt, hogy a mai brutálisan hosszú videókártyák is kényelmesen elférjenek benne.
Ezen megoldások mellőzését tartom ennek a háznak a legnagyobb hiányosságának. Illetve a fentebbi hozzászólásokat is megtámogatva én biztosan feketét vennék már a tartóssága miatt is. Meg lusta lennék mindig takarítgatni... :N

(#97) Jim Tonic válasza jocek91 (#94) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azt ugye olvastad, hogy ilen házat vesz? LOL. :U

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#98) jocek91 válasza Jim Tonic (#97) üzenetére


jocek91
aktív tag

Ne engem nézz hülyének, emberünk valamit nagyon félre értelmezett, a sárgulásra írtam hogy ha elkezd sárgulni akkor lefóliázod azt jónapot, erre ő meg hogy ennyi erővel akármelyiket le lehet fóliázni. Miért ne lehetne?

(#99) #98593280 válasza myckey (#81) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Dragon Slayer minden tesztemben a legjobbak között szerepelt. mATX-es létére kiváló hűtéssel rendelkezik. Jó bolt volt!

(#96) Ch4r0n: Szereltél már a Stryker-ben, Ha nem, akkor honnan tudod milyenek a szerelési lehetőségei? Véleményem szerint rendkívül kényelmesen lehet benne szerelni. Az alsó pozícióba pl. bármelyik ventit könnyen be lehet tenni. A kezem is befér oda. 3 cm hátul a kábel menedzsment rész, a domborítás miatt, ilyen naggyal még sehol sem találkoztam. Nagy ház létére a 8 pines kábelem felért hátul. Akkora a 4-8 pines kivágás, hogy 3 db 8 pines dugó is beférne. A táp mellett egy irtózatosan nagy gumis lyuk van, 3 db tápegység kábeleit át lehetne bújtatni.

Ami a takarítást illeti, ezt a házat épp nem kell, mert semmilyen ujj lenyomat kosz nem látszik rajta. A szűrőket meg mind a 3-at egy mozdulattal ki lehet húzni.

A középső HDD blokk-ot pedig ebben is ki lehet venni. Ellenben pl. a Fractal Define Mini-ből ha kiveszem a középsőt, akkor instabilabbá válik. A Stryker nem, mert függőlegesen egy fix merevítő oszlop van benne. Meg sem lehet mozdítani a házat. A Define XL nem tudom hogy viselkedik ha ki van véve a középső HDD blokk, azt még nem szereltem és a tapasztalataim szerint, már csak magamnak hiszek, mert az Antec P183-ról is azt mondták hogy csúcs jó, közben meg szerintem instabil.

[ Szerkesztve ]

(#100) blaca83 válasza Radeon_5 (#91) üzenetére


blaca83
őstag

Ez komoly kérdéssor volt, érdemes volt leírnod...! :F :W

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.