Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#319) Pepci


Pepci
csendes tag

Hello!

Nah tapasztalataim (ha valakit érdekel) Reserator V2-vel kapcsolatban.

Összeraktunk hétvégén 1 gépet ami a következő paraméterekkel rendelkezik:

P4 3GHz Prescot, MSI 975X alaplap, 1db MSI 7800GTX videokártya.

A levegő hőmérséklete (a torony közelében) 24 fok volt.
A processzor 37 fok, Chipset 37 fok, VGA 39 fokra ált be 3dmark06 alatt, ami elég kellemes, mert vízhűtés elött zalman cnps9500 volt a cpu-n ami 55-57 fok között tartotta a hőmérsékletét, az északi hídon zalman 32mm-s passzív hűtője + Papst 412-s (4cm-s jó levegőszállítású ventillátor) volt, ami 50 fokon tartotta a chipsetet és végül a VGA-n elötte Zalman VF700 és VF900 full réz volt, ami 57 fokon tartotta alapjáratban, terhelve (3dmark06) max 68 fokra ment föl. Ezek után bátran be merem majd kötni a másik 7800GTX-t is SLI-be (ha meglessz az Nvidia támogatása erre a chipsetre), mert számításaim szerint nem lesz az egész rendszer 45 fok felett 2db vga-val ilyen hőmérségletek melett.

Még 1 tanács a vízhűtéssel rendelkezőknek. Én speciel utánnajártam, hogy mi lehet pontosan az a kék folyadék amit 2l desztillált vízzel kell keverni és amit a Zalman (bruttó 4-5000 ft) ad a vízhűtéséhez és elméletileg évente kellene cserélni. A folyadék nemmás mint 1 szimpla fagyálló sűrítmény Anti korróziós adalékkal amit ha bekeversz 2l Desztillált vizzel -9 fok-ig lessz fagyálló. A tanácsom ezzel kapcsolatban, ha valaki ki akarja tenni a tornyot télre a szabadba (pl erkély), mint Én annak nem fontos a Zalman kék hűtőfolyadéka, mert 1. drága, 2. meg 2 üveggel kellene beleönteni és akkor kb -15 fokra hűtené le. A megoldás az az hogy keresni kell olyan fagyálló folyadékot ami alkalmas lehet a Zalman + Dvíz kiváltására. Amit én találtam az 5L kiszerelésben levő Higitott fagyálló anti korróziós adalékkal és -35 fokig megfelelő. Az ára 1500Ft volt ami ugye a zalmanhoz képest jóval olcsóbb és 3 évente elegendő cserélni. Így már kiváncsian várom a téli hónapok hidegjeit. Nem kell aggódni a szivattyú miatt sem mert nem fagy széjjel, ha nincs ami szétfagyasza.

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.