Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) rudi válasza KSanya (#300) üzenetére


rudi
nagyúr

Hőleadót tényleg nem lehet cserélni, de a folyadék külön is megvásárolható, és izmosabb pumpát is be lehet szerelni, ehhez van útmutató a manuálban és alkatrészek a pakkban. Arra figyelve, hogy a kieresztés miatt alacsonyabbra tudjam tenni a tornyot mint ahogyan a blokkok vannak (végül aztán mégis a zárakat levágva fújtam ki a vizet a blokkokból) is csak a mellékelt csövek felét használtam el.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#302) KSanya


KSanya
tag

Szerinem egyébként ezeknek a hűtéseknek úgy lenne értelme, hogy van a nagy passzív hőleadó (pl reserator), és mellette van egy ventilátoros radi is (12cm-es ventivel szerelt). Egy elektronika szabályozza a ventit (pl a víz hőmérsékletének függvényében), és akár ki is kapcsolja, ha nem meleg a víz.

Így amikor a felhasználó csak netezik, letölt, zenét hallgat, filmet néz, akkor elvinné a rendszert a passzív radi (a venti ki lenne kapcsolva), viszont amikor játszik, akkor beindulna a venti (mondjuk 4V-on) és még mindig szinte semmi zaj mellett (értsd: a vinyó hangosabb, mint a venti) jóval nagyobb hűtőteljesítmény állna rendelkezésre.

Mivel légmozgás mindenképp kell a gépbe, ezért nem gáz a ventis megoldással keverni ezeket szerintem...

(nálam egyébként a fenti típusú vegyes rendszer megy a gépben :)) )

(#303) rudi válasza KSanya (#302) üzenetére


rudi
nagyúr

Biza a fizikát nem lehet legyőzni! Ha heat-pipe, ha víz ha bármi a közvetítő közeg, akkor is a légáramlás semlegesíti a meleget. Ami igazán sikkes meg talán hasznos is (meg tuti drága) az a TT Symphony, remélem egyszer majd a kezeim közé kaparintom :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#304) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Többen írtátok hogy zavaró mindig külön bekapcsolgatni a 230V-os hálózatra csatlakozó a Zalmant.
Erre is van megoldás:

Már vagy két éve használok egy Trust 525U túlfeszvédős elosztót. Védi a telefonvonalat(ADSL modem), és van rajta egy USB csatlakozó amivel a gép USB portjára csatlakoztathatod, 5 db 230V-os csatlakozó van rajta, ebből az első a master csatlakozó, erre kell dugni a gépet. Ha a gépet bekapcsolod, és megjelenik az 5V-os feszültség az usb porton akkor azonnal elindítja a többi csatlakozón levő monitort/hangfalat/reseratort stb.

Nálam emiatt úgy néz ki a gépindítás, hogy benyomom a gépen a power gombot, és rögtön elindul magától a monitor, a hangfal és a többi kütyü ami rá van kötve. A gép kikapcsolása után pedig minden kikapcsol automatikusan.

infó az elosztóról, az ára kb. 5ezerFT:
Bővebben: link
Bővebben: link

Az elosztó működéséhez az alaplapon beállíthatónak kell lennie, hogy kikapcsolt állapotban ne tegyen ki 5V-ot az USB csatlakozókra. (rendszerint USBPWR jumper, usb device wake up stb.) Ha ez nem megoldható akkor egy periféria molex csatiról is levehető a +5V.

(#305) velizare válasza KSanya (#300) üzenetére


velizare
nagyúr

attól, hogy veszel egy olyan procit, amihez ez már nem elég, nem kell kidobni az egészet. a csonkok és a csövek meg a felfogatók megmaradnak. veszel hozzá egy nagyobb teljesítményű pumpát meg radit. nincs sehol sem kőbevésve, hogy a zalman csonkokhoz és csövekhez zalman radit is kell használni. egyébként az, hogy most nincsen, az nem jelenti azt, hogy a jövőben sem is lesz. a terméktámogatás nálam nem azt jelenti, hogy nincs széleskörű választék egy adott terméknél, hanem azt, hogy ha gondod van vele, megoldják. egyébként ilyen kis választék esetén (van talán vagy kétféle tartály/radi, a reserator, meg a reserator plus, meg vagy összesen (proci+vga+nb) 5féle csonk) nincs túl sok értelme mindezeket külön-külön árulgatni.
vedd figyelembe azt is, hogy a zalman elég zöldfülű a vízhűtéses termékek terén, és nem négyhavonta jelentetik meg a termékeiket, mint pl. thermaltake, és nem is erre specializálódtak, mint pl. az innovatech. ez látszik abból is, hogy a cuccnak még mindig vannak gyermekbetegségei, amelyek kicsivel több gyártási/tervezési/fejlesztési rutinnal már kiküszöbölhetőek.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#306) KSanya válasza velizare (#305) üzenetére


KSanya
tag

Nem is azt írtam, hogy ki kell dobni...
Arra gondoltam, macerás külön radit, stb beszerezni hozzá. Szerintem ez egy olyan eszköz, amit megveszek valahol, és ha bővíteni szeretném, akkor ugyanoda megyek vissza. De ott a Zalmannal kapcsolatban legfeljebb a vállukat húzogathatják az eladók, mert szerintem kapásból Te sem tudsz boltot mondani, ahol vannak gyári radik, amik pont a reseratorral kompatibilis csonkokkal szereltek.

Az, hogy a jövőben mi lesz, nem igazán érdekel senkit, attól nem lesz jobb, hogy fél év múlva esetleg talán lesz valami. (hidd el 3 hét is sok idő, ha a felhasználónak kell valami)...

Szerintem pont amiatt lehetne árulni az alkatrészeket külön is, mert nem kell nagy plusz ráfordítással számolni (a 6-7 különböző eszköz miatt) a disztributornak, és a gyártónak sem kell találgatni, hogy akkor most a piros vagy a kék színű blokkból csináljanak többet.

Egyébként az innovatek nem kifejezetten számítógépes vízhűtésekre specializálódott, ez kevesebb mint a felét teszi ki a bevételüknek (egyébként az ár is azért magas, mert a cuccok többségét Németországban gyártják, nem Kínában). Gyártanak vonatokhoz is hűtéseket pl...

(#307) velizare válasza KSanya (#306) üzenetére


velizare
nagyúr

reseratorral kompatibilis csonk? nem értem mire gondolsz. amelyik csonkra rá tudom dugni a csövet az kompatibilis vele nem? :F

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#308) KSanya válasza velizare (#307) üzenetére


KSanya
tag

Arra gondolok, hogy olyan csonk, aminek akkora a mérete, hogy a Reseratorhoz kapott cső belemegy...

pl: a Reserator 8mm-es belsejű és 11mm-es külsejű csövekkel van szerelve (ha jól tudom, de nem biztos), az innovatek cuccok 8mm-es belső, 10mm-es külső átmérőjű csövekkel vannak szerelve, ha jól tudom, akkor a TT vízhűtések (egy részük legalábbis) 6mm-es belső átmérőjű csövekkel vannak szerelve, stb...

Azaz pl egy TT radit nem tudsz bekötni a Reseratoros rendszerbe, mert egyszerűen nem azonos átmérőjű csövekhez való csonkok vannak a kettőben.

Vagy pl az innova csonkokra rá tudod dugni a Zalman csövet, de nem tudod rögzíteni az anyával, így nem biztos a rögzítés...

(#309) velizare válasza KSanya (#308) üzenetére


velizare
nagyúr

ahmmm... csövek átmérőjének szűkítésére/tágítására már feltalálták a karmantyút :) de mostmár értem, mire gondolsz. bár nem hinném, hogy ne lehetne kapni egy ilyet toldót, aminek az egyik vége 6 a másik meg 8 mm-es.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#310) Allien válasza rudi (#295) üzenetére


Allien
veterán

Hmmm.... Nem értem, miért kellene csak építő jellegü hozzászólás. Én csak egy ütődött user vagyok. Technikailag nem értek annyit hozzá, meg ha értenék, miért kotyogjam ki? Esettleg erre jár egy zalman mérnök, aki tud magyarul, és shimán lenyúlja az ötleteimet!;) Pl. Mások írták, hogy a Reserator belseje túl sík, és lehet, ha lenne belső bordája jobb hatásfoku lenne. Szerintem meg nem.:DDD De ezt úgy is csak kisérletezgetéssel lehetne igazolni. Szvsz, sokkal jobb lenne, ha a belső fala olyan lenne kialakításban, mint a golflabda felülete! Csak az a kérdés, mennyiért lehetne így előállítani, és érne-e valamit nem tuningolt prescoton. Valszeg nem, vagy kevesebb, mint 1C fok, ezért meg kár lenne szarakodniuk, tuningra meg nem alapozhatnak ezzel, arra valszeg sokkal jobb egy heatpipes, ventis megoldás.:D
K7-s probléma. Anno, még a 6000-s sorozatot néztem ki, már azt sem tudtam megvenni, és NEM az ára miatt, hanem, mert azt írták, nem kompatibilis a lapommal. Persze, tudom, hogy erről NEM csak a hűtő gyártók tehetnek, a K7-s cpu foglalata körüli kálvária elég gázos, ez TÉNY. De, a mostani lapomra sikerült felraknom egy ThermalRight SI97-t, nekem speciel megteszi ez is. A vga-ra meg inkább kerestem egy alternatívát, ez pedig Thermaltake Giant III lett. Bár, nálatok ez valamivel gyengébben szerepelt, mint a zalman hasonló terméke, én meg vagyok vele elégedve. És ez a lényeg. Aki zalman fanatikus, az úgy is olyat vesz, még ha nem mindig a legjobb, vagy már egy kissé elavult (még csak most jön a heatpipes hűtő). Mint ahogyan vannak Abit, Asus, Intel, AMD stb... fanok, én antizalmanos vagyok. Annak ellenére, tetszik ez a megoldása, és ha megnyerném a lotyó ötöst, tuti a netes gépemre vennék egy ilyentet. De, jelenleg még ha össze is szednék rá pezetát, akkor sem tudnám felrakni, mert ahoz kicsi a szobám!:P A külső egységet nem tudnám jelenleg elhelyezni.:R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#311) KSanya válasza velizare (#309) üzenetére


KSanya
tag

Lehet kapni átalakítókat, csak a rendszernek az a legjobb, ha olyan átmérőjű csövekkel használod, amilyenre tervezték az összetevőket. Pl ha egy 6mm-es belsejű csövet beraksz egy ilyen rendszerbe (vagy egy olyan radit, aminek olyan a belső kialakítása, hogy 6mm-es belsejű rendszerhez való), akkor lehet, hogy a pumpa rövid időn belül behal.

pl: Eheim 1048 pumpa nem ajánlott 8mm-es belsejű rendszerekhez, mert kb 1-2 hónap alatt elkopik a belseje a nagy ellenállás miatt.

(#312) Fish_F_D


Fish_F_D
csendes tag

Hi!Nekem is egy ilyen csoda szerkentyüü van!én megvagyok vele tökéletesen elégedve!mondjuk én az északi hídra kötöttem, mivel a kártyán ati coolin van :)...ja, kérdés: Honnan tok szerezni + pumpát kivülre?? :)

xxx

(#313) Calee


Calee
csendes tag

Sziasztok! Úgy érzem szerencsésnek mondhatom magam mivel az én gépem mellet is egy reso plus zakatol és elég jól.A mostani terv,hogy gépújitás lesz,de fogalmam nincs hogy az új dolgokat elbirja-e majd a Zalman. Sli (7800 gtx 2x) rendszer lesz ráadásul dupla magos procival (AMD).Nagyon erősen félek tőle hogy ehhez a rendszerhez édes kevés lesz a Reso.Nem tudom hogy akinek szintén van ilyen vizhütése milyen tapasztalokkal rendelkezik ezen a téren.Mert én arra gondoltam és tudom hogy ezzel a csendesége megszünik de 2 x 120 mm es ventit tennénk alulra illetve felülre a hütöbordára.Nem tudom beválik e.Ha esetleg valaki mar felfabrikált zalman vga blokkot resorator seten keresztul 7800 as kártyára akkor az irjon mert elvileg a leirásában csak max 6800 extreme amire ra lehet tenni.

(#314) Pepci


Pepci
csendes tag

Sziasztok!


Segítségeteket kérném a következőben:
1. Most vettem 1 Reserator V2-t és érdekelne hogy tölthetnék-e bele kizárólag fagyállót (mint az autók esetében), nem e lesz belőle baj. (télre ki szeretném rakni az erkélyre és lehet hogy -20 fokok is lesznek:) )

2. Amire rá szeretném tenni az: Core 2 duo E6600, 2db SLI 7800GTX, msi 975X Platinum power up. Vajon erre elegendő lehet-e?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#315) LukE válasza Pepci (#314) üzenetére


LukE
veterán

1: hááát.
2: ket 7800GTX-tol felforr a benne levo viz par ora jatek utan szerintem.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#316) Petie


Petie
veterán

igaz nem a vizhűtéshez tartozik akérdés de remélem tud valaki segíteni :)

A dobozon és a reklámokban szereple egy ház ezzel a vízhűtéssel.
az oldalán rajta van hogy Fatal1ty. létezik ilyen ház vagy ezt csak rátették pluszba csak poénból:F egy ismerősömnek kéne ilyen fatal1ty-s ház, mert nagy fatal1ty b*z* és ezzel nyaggat már egy ideje...
remélem tud valaki segíteni :)
thx

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#317) ByB válasza Pepci (#314) üzenetére


ByB
addikt

Szerintem max E6600-t és egy darab 7800GTX-t visz el, de hosszútávon és stabilan azokat is csak húzás nélkül! Lehet érdemes lett volna megvárni a Reserator 2-t! :R

(#318) Vamp


Vamp
senior tag

Mennyi baromságot össze tudtok várásolni az átlagfizetés feléért... No comment! :R

(#319) Pepci


Pepci
csendes tag

Hello!

Nah tapasztalataim (ha valakit érdekel) Reserator V2-vel kapcsolatban.

Összeraktunk hétvégén 1 gépet ami a következő paraméterekkel rendelkezik:

P4 3GHz Prescot, MSI 975X alaplap, 1db MSI 7800GTX videokártya.

A levegő hőmérséklete (a torony közelében) 24 fok volt.
A processzor 37 fok, Chipset 37 fok, VGA 39 fokra ált be 3dmark06 alatt, ami elég kellemes, mert vízhűtés elött zalman cnps9500 volt a cpu-n ami 55-57 fok között tartotta a hőmérsékletét, az északi hídon zalman 32mm-s passzív hűtője + Papst 412-s (4cm-s jó levegőszállítású ventillátor) volt, ami 50 fokon tartotta a chipsetet és végül a VGA-n elötte Zalman VF700 és VF900 full réz volt, ami 57 fokon tartotta alapjáratban, terhelve (3dmark06) max 68 fokra ment föl. Ezek után bátran be merem majd kötni a másik 7800GTX-t is SLI-be (ha meglessz az Nvidia támogatása erre a chipsetre), mert számításaim szerint nem lesz az egész rendszer 45 fok felett 2db vga-val ilyen hőmérségletek melett.

Még 1 tanács a vízhűtéssel rendelkezőknek. Én speciel utánnajártam, hogy mi lehet pontosan az a kék folyadék amit 2l desztillált vízzel kell keverni és amit a Zalman (bruttó 4-5000 ft) ad a vízhűtéséhez és elméletileg évente kellene cserélni. A folyadék nemmás mint 1 szimpla fagyálló sűrítmény Anti korróziós adalékkal amit ha bekeversz 2l Desztillált vizzel -9 fok-ig lessz fagyálló. A tanácsom ezzel kapcsolatban, ha valaki ki akarja tenni a tornyot télre a szabadba (pl erkély), mint Én annak nem fontos a Zalman kék hűtőfolyadéka, mert 1. drága, 2. meg 2 üveggel kellene beleönteni és akkor kb -15 fokra hűtené le. A megoldás az az hogy keresni kell olyan fagyálló folyadékot ami alkalmas lehet a Zalman + Dvíz kiváltására. Amit én találtam az 5L kiszerelésben levő Higitott fagyálló anti korróziós adalékkal és -35 fokig megfelelő. Az ára 1500Ft volt ami ugye a zalmanhoz képest jóval olcsóbb és 3 évente elegendő cserélni. Így már kiváncsian várom a téli hónapok hidegjeit. Nem kell aggódni a szivattyú miatt sem mert nem fagy széjjel, ha nincs ami szétfagyasza.

Üdv

(#320) LukE válasza Pepci (#319) üzenetére


LukE
veterán

mennyi ideig ment folyamatosan ez a cucc?
Van benne tobb liter viz, meg tobb kilo alu, szoval az meg tobb ora futes utan is melegszik...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#321) ByB


ByB
addikt

Megjelent hivatalosan is a RESERATOR 2!!! :Y

(#322) P1ty1


P1ty1
csendes tag

Hali!

Honnan sikerült egy Reserator 2-t beszerezned és mibe került? Ja és tartós terhelés alatt mennyire birja a rendszer?

Make Love, Not Warcraft...

(#324) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Ez kompatibilis az am3+-os asrock 970 extreme 4-es alaplapommal?

(#325) voland válasza itibi (#1) üzenetére


voland
tag

Nagyon jó cikk, köszönöm, sokat segített, hogy ezt válasszam! Én most 2013 nyarán vettem egyet használtan, a napokban meg is jön, kíváncsi vagyok mit kezd a 3770k-val meg egy gtx 285 2gb editionnel : )

Casemod-om: http://logout.hu/cikk/voland-fele_casemod_3/elso_resz.html

(#326) voland válasza itibi (#1) üzenetére


voland
tag

A mai napig ajánlom mindenkinek! i7 3770k netezés közben 36 fok, kis játék után 45 fok körüli.

Casemod-om: http://logout.hu/cikk/voland-fele_casemod_3/elso_resz.html

(#327) voland válasza itibi (#1) üzenetére


voland
tag

Sajnos a mai konfigokat már nem bírja : ( Pedig nagyon reménykedtem benne. i7 3770k és 2db gtx 480 sli-ben terheletlenül 56 illetve 80-80 fokot produkált napközben, igaz elég meleg nyári nap volt. Most egész baráti 45-52-52 fokon ketyeg de folyamatosan mászik felfele.

Casemod-om: http://logout.hu/cikk/voland-fele_casemod_3/elso_resz.html

(#328) voland válasza itibi (#1) üzenetére


voland
tag

Csak procit hűteni kiváló de az szerintem helypazarlás, egy jobb léghűtő sokkal olcsóbb és praktikusabb

Casemod-om: http://logout.hu/cikk/voland-fele_casemod_3/elso_resz.html

(#329) Tomitosz


Tomitosz
aktív tag

Látom már régen írtak ide. Gondoltam azért hozzá szólok ha valakinek segítség amit írok.
Sokan mondják, hogy a mai gépekhez már kevés a Reserator 1. Nem mondom, hogy gépem új lenne de messze több hőt termel mint amikor ezt a vízhűtő rendszert tervezték. Jelenleg egy intel Q9550 processzort és egy MSI Nvidia GTX580-at hűtök vele. A processzor átlagban nem megy 50 fok fölé és a videokártya max 70 fokra melegszik (előtte a gyárival 85-95 fokra melegedett a kártya).
Ma már használtam 15E körül is hozzá lehet jutni egy Reserator 1-hez. Szerintem ennyiért még mindig jó vétel mert kiszolgálja a mai rendszereket. De ha netán SLI-re adom a fejem akkor ennyiért inkább veszek még egyet. Bár nem tuningolásra termett a torony, de tuti hosszabb életű lesz a számítógépem.

(#330) Police0809


Police0809
újonc

Valakinek nincs egy ilyen működőképes és eladó?

(#331) Borzoló válasza Police0809 (#330) üzenetére


Borzoló
senior tag

Hello
Uton van a reserator 1 plus viztornyom. Itt egy 1366konfigot szeretnek rakotni. De megtamogatnam egy plusz radival. Van olyan eros a pumpa, hogy cpu, 2gpu(erosebb alacsonyfogyasztasu ati & 9800gt fizikára), chipset, radiatoron körbenyomja a vizet?
Vagykell meg egy pumpa?

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.