Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem kék van. Más a CPU és a GPU blokk, és nincs rajta gyorscsati. Viszont nekem jobban tetszik a kék megoldás, ez a fekete valahogy...
Remélem, a blokkokat külön is be lehet majd szerezni, mert akkor kicserélem őket.
Egyébként ennél lényegesen jobb vétel a sima 1-es reserator, sokkal olcsóbb, és kb. ugyanennyit tud. A Zalman blokkjainál amúgy is többet ér egy innovatek.

Kipróbálhatnátok a tornyot Innovatek blokkokkal, illetve azzal a módszerrel, amit én is használok: a visszatérő ágon egy cső van a torony tetejéig, hogy jobb legyen a keverés. Sokat segít, meglátjátok.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#152) Esmein válasza LukE (#149) üzenetére


Esmein
nagyúr

Korrekt :) (bár amire te gondolsz, az szárítottat jelent asszem. Vagy tömörített vagy ilyesmi, lásd extrudált kenéyr, abonett)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#153) lapa válasza Jim Tonic (#151) üzenetére


lapa
veterán

meg próbáljátok ki úgy is, hogy mittomén alufóliával vagy akár folpackkal körbetekeritek. csak kíváncsi lennék, működne-e a kémény-elv...

(#154) velizare válasza lapa (#153) üzenetére


velizare
nagyúr

aztán a végén ott tartok, hogy esztergálhatok saját magam hozzá tartályt. neeeem, 80 rongyért már csinálják meg tisztességesre. lásd innovatek.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#155) LukE válasza Esmein (#152) üzenetére


LukE
veterán

:)
amire gondolok, az tuti nem szaritottat jelent, max nem extrudaltnak hivjak:) (extrudált alumínium-ra google kidobott epszilonnal tobb oldalt, szoval vagy nem csak en beszelek hulyeseget, vagy erre is hasznaljak)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#156) OC válasza LukE (#155) üzenetére


OC
őstag

Extrudálás létezik abban az értelemben, ahogy te gondolod. Tudtommal extrudált=szálhúzott. De ez nem bizti. Jól értettem, hogy az eloxálással is gondod van? Egyébként 1etértek veled.

(#157) LukE válasza OC (#156) üzenetére


LukE
veterán

Najo, nemtom mi a szo, van egy forma, egyik oldalon be az anyag, masikon ki valamilyen formaban (itt a tartaly) Mas gyartok passziv alu radiatorai, vagy a Gt turbina alu resze is kb igy keszulhet.

eloxalassal semmi, csak a cikkben szerepel egy olyan, hogy ''VGA blokk anyaga anodizált alumínium'' anodizalt meg szerintem nem igazan magyar szo.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#158) OC válasza LukE (#157) üzenetére


OC
őstag

Egyre gondolunk. Az anodized tényleg nem valószínű, hogy magyar szó, a Zalmi használja az tulajdonságoknál. Az eloxálást jelöli, ami viszont szintén nem éppen magyar, de használatosabb (>>bezzeg ez magyar lett)

Ja és Lippe Szabolcs.....:DD

(#159) LukE válasza OC (#158) üzenetére


LukE
veterán

mijért? olyan szep szo-osszetetel, hogy elektrokemiai okszidalas, nem?

hmm, megalakítom a ''tegyuk a hozzaszolas vegere azt, hogy
(ja, Lippe Szabolcs egy informatikus-mernok, de az mar nem fer bele a megengedett 3 sorba)
mozgalmat''
:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#160) OC válasza LukE (#159) üzenetére


OC
őstag

Király ötlet, de ne bomlasszük a rendszert belülről a rendszert inkább. Azért eléggé lol, főleg hogy az alapszabályzatban sincs benne.

(#161) TeeJay


TeeJay
félisten

nekem akkor is tetszik.

ha lenne nagyon sok felesleges pénzem akkor vennék ilyet meg összeállítanék egy netes konfigot amibe nem csúcs proci meg nem csúcsVGA lenne és akkor még chipset-et is beraknám a keringési rendszerbe szóval akkor hangtalanul lenne hűtve a netes gépem .

tyű de jó lenne

:R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#162) erdoke válasza TeeJay (#161) üzenetére


erdoke
titán

Osztán miért nem inkább passzív hűtésű VGA-t és chipsetes lapot vennél a netes gépbe? Alacsony fogyasztású procira is elég egy nagyon halk venti, egy meg a HDD elé osztjóvan. Ahhoz kellene legkevésbé vízhűtés. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#163) ESP válasza erdoke (#162) üzenetére


ESP
senior tag

Erdő-mester!

Sikerült a sráccal beszélni proc ügyben?

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#164) P4Laca22 válasza erdoke (#162) üzenetére


P4Laca22
tag

Egy netes gépet még sztem egy XP-120 vagy egy XP-90C is elvisz passzívan (nekem majdnem félórát kibírt a Prescottal csak netezéssel, full terhelésen 5 perc alatt 70 fok lett, és lekapcsolt), vagy a Scythe NCU 2005, vga-nál kiváltképp elég lenne egy passzív hőcsöves, vinyóhűtésre is több alternatíva létezik már, szóval netes gépet vizzel hűteni eléggé gazdaságtalan, és gyakorlatilag értelmetlen ebben a felállásban, de megfelelő felesleges pénzegység jelenléte esetén el lehet gondolkodni a dolgon (de kis hazánkra nem a fölös pénzegységgel megáldott userek a jellemző)



[Szerkesztve]

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#165) nagydee válasza P4Laca22 (#164) üzenetére


nagydee
tag

hát, attól függ, mit ért netes gép alatt...

ha fájcserélőt használ (pl. kettőt egyszerre, mint én) és 0-24ben megy a gép (mint pl. az enyém), akkor már érdemes rajta elgondolkozni...

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#166) TeeJay válasza nagydee (#165) üzenetére


TeeJay
félisten

mit értek netes gépen???

nem kell legbrutálabb CPU de azé valami modern ami pörög rendesen
sok RAM
valami alsókategóriás VGA amit passzívan is lehet vinni
meg kb 2-3 jó halk és jó nagy vinyó.

DVD író meg valami penge só hangkártya.

azért írtam hogy vízhűtés lenne kafa mert az a procit meg chipset meg VGA-t is hűti egyszerre és akkor nem kell csak a tápventi a gépbe ami a maradék meleget kihúzza a házból.

ha a VGA meg a Chipset passzív akkor azok a ház belsejébe termelik a meleget.

vinyóra nem teszek hűtést mert nem kell azokra.
a vinyó simán megy egész nap 50fokosan is és nekem msot a Seagate kb 30-32 fokos hűtés nélkül.

szóval egy netes gépet úgy képzelek el hogy pörög rendesen ha pörögnie kell de ha csak netezgetsz akkor visszaveszi magát.

ja és a netes gépet még lehessen multimédiás cuccokra használni.

na nekem ilyen gép az álmom ami gyors de nem zabálja le az áramot és még halk is meg ilyenek.:R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#167) nagydee válasza TeeJay (#166) üzenetére


nagydee
tag

nekem sült már meg vinyóm nyáron 40fokban folyamatos üzemben...
mondjuk kicserélték mert még garis volt...
azóta van minden vinyónak külön ventije

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#168) velizare válasza nagydee (#167) üzenetére


velizare
nagyúr

nagy összegbe le merném fogadni, hogy nem seagate volt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#169) nagydee válasza velizare (#168) üzenetére


nagydee
tag

meg is nyerted... maxtor 80as

de ha hozzáadjuk a maxtor árához a ventit, még mindig olcsóbb, mint a seagate, főleg sulinetben...

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#170) TeeJay válasza nagydee (#167) üzenetére


TeeJay
félisten

hát nekem 3évig ment a 80as MAxtor 56-68fok között.

everest-el néztem a hőfokot mindig és 50alá sosem ment.
3évig ment így semmi venti meg ilyen nélkül :DD

én nem hűtök vinyót az fix.
gyártsanak olyat ami keveset fogyaszt és ami nem melegszik.

pl jó példa a Samsung vagy a Seagate.

én Seagate vinyót vettem annak nem kell hűtés:C

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#171) nagydee válasza TeeJay (#170) üzenetére


nagydee
tag

én nem hűtök vinyót az fix.
gyártsanak olyat ami keveset fogyaszt és ami nem melegszik.


és akkor is átmegyek a zebrán, ha kilónyolcvannal jön a kocsi, mert nekem van elsöbbségem... meg igazam... meg temetésem...

én a magam részéről, ha vinyót veszek, akkor veszek hozzá egy hűtőt is, mert az a 600-1000 forint amibe kerülnek, nekem megéri, hogy esetlegesen ne kelljen rohangásznom vele, vagy nekiállni újra leszedni az a cuccot, ami egyszer már megvolt, de elveszett...

a kürtkftnek van egy kis irománya, amiben elmesélik, hogy egyszer azért kellett teljes rendszervisszaállítást játszaniuk saját maguknál, mert a már nem tudom milyen szerelő bement a szerverszobába és ameddig szerelgetet, kikapcsolta a légkondit, hogy ne fázzon. aztán elfelejtette visszakapcsolni...

azóta van egy kapcsoló beépítve, ami visszakapcsolja a légkondit...

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#172) TeeJay válasza nagydee (#171) üzenetére


TeeJay
félisten

figyu asztali gépbe felesleges hűteni.
ha az a vinyó meg akar halni akkor meghal 20-30-40-50 fokosan is mindegy hogy hűtve van e vagy nincs.

minek kerregjen még 1 venti a házban csak azé hogy a vinyót hűtse???
32-35fokos vinyót én nem fogok hűteni mert értelmetlen szerintem.

semmivel se fog tovább tartani hogy 25fokosra hűtöm ventik segítségével.

ennyi :)

az lesz még a jó ha majd a vízhűtésbe lehet még majd vízes vinyóhűtőt kötni.
:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#173) nagydee válasza TeeJay (#172) üzenetére


nagydee
tag

nos... nem mondom, hűtsed, a te géped, felőlem még melegítheted is, ha úgy tetszik... ;]

én a rendszerlehalás úgy értem meg, hogy egyszercsak eltünt a vinyó a gépből, legalábbis az oprendszer szerint...
akkor éppen 40 fok volt a szobában és a gépen kb. 2 hete ment egyfolytában dc-vel, t3 kapcsolattal (30ból 30slot foglalt + én is töltök 6-8 szálon), ami ügyebár azt jelenti, hogy a vinyó le sem lassul, nem hogy megállna...

ekkor fogtam magam és újraindítottem, természetesen nem látta a vinyót...

ekkor szétkaptam a gépet (a teljes hátsó kábelezést szét kellett bontani, ráadásul, hogy hozzá sem lehetett férni előről) akkor olyan meleg volt a vinyó, hogy megfogni sem lehetett, pedig akkor már vagy 10 perce áram sem volt benne, nem hogy dolgozott volna...
némi hülés után újra lehettett használni, de erősen instabil volt...
erre gariban kicseréltettem és vettem egyből egy hűtőt is hozzá. meg a másik kettőhöz is.

lehet, hogy hülyeség, és rajtam gazdagodnak meg a hűtőgyártók, de szerintem akkor is jó ötlet volt...

ha elkészül végre valahára az új házam, abban is lesz hűtése a vinyóknak, csak nem levegő, hanem víz...

sorry mindenkitől az OFF miatt, részemről befejeztem

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#174) indigen


indigen
tag

Hali!

Csak azt árulja el nekem valaki, a CPU blokkon mi értelme az aranyozásnak???
Ugyanis a vörösréz sokkal jobban vezeti a hőt mint az arany:D
Igy drágábban lehet eladni?
Vagy korrozióálló?
Vagy mi??

Mondd el egy vonalnak, mi az a gömb!

(#175) nagydee válasza indigen (#174) üzenetére


nagydee
tag

gondolom a réz oxidálódását akarják vele megakadályozni... ami meg gondolom sokat rontana a hővezetésen :F

de ez csak tipp.

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#176) Jim Tonic válasza nagydee (#175) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Például.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#177) Jim Tonic válasza TeeJay (#161) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nekem ilyen van. 3000+, 2x6600GT, NF4 SLI chipseten.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#178) indigen válasza nagydee (#175) üzenetére


indigen
tag

Na jó de akkor meg mért nem ezüst?
Az jobban vezeti a hőt mint a réz! Bár az is oxidálódik.
Az arany nem oxidálódik?

Mondd el egy vonalnak, mi az a gömb!

(#179) nagydee válasza indigen (#178) üzenetére


nagydee
tag

az arany nem :U

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#180) TeeJay válasza nagydee (#173) üzenetére


TeeJay
félisten

ez már extra körülmény.

egy sima user sosem fogja ennyire megsütni a vinyót :DD

én is décézek de nem annyira brutális módon mint te:C

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#181) nagydee válasza TeeJay (#180) üzenetére


nagydee
tag

nah... ezért mondtam, hogy attól függ mit ért netes gép alatt...

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#182) Bagoly


Bagoly
senior tag

22 fokos szobahőmérsékletnél 80 fokos processzor...mindezt 80000 forintért
''TETSZETT'' értékeléssel......:Y

(A Zalman Reseratort a Pixel Kft. bocsátotta rendelkezésünkre................partnereink Pixel Kft.)

Erre csak Parcit tudnám idézni:
''miért kell NYOLCVANADSZORRA is leírni, hogy NINCSENEK pr cikkek a Prohardveren? egyszerűen nincs ilyen kategória, ha valaki megkeres minket, hogy szeretne feltenni ilyen anyagot, elhajtjuk.''

Olvasói reakciók:

1. :Y

2. :F

3. :(

:( :( :(

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#183) Jim Tonic válasza Bagoly (#182) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A tetszett szó elég szubjektív dolog. Mit kell ezen felháborodni?
''Nem volt odaírva, hogy ajánlott, erősen ajánlott, de az sem, hogy Bagoly, ezt neked meg kell venned.''
Hadd tetszen már a cikk írójának. A 80ezer forint meg talán neked sok, van, akinek megéri a csendet. Ez a Te szubjektív véleményed. Hagyd meg a lehetőséget a cikk írójának, hogy kiállítson egy szintén szubjektív véleményt.

Vagy ez itt az a hely, ahol minden sz@r, ami 20 forintnál többe kerül?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#184) velizare válasza Jim Tonic (#183) üzenetére


velizare
nagyúr

annyiban igaza van, hogy ennyit messze nem ér a cucc.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#185) Jim Tonic válasza velizare (#184) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezt alá is írom. De ezt senki nem állította, és ezért baromira nem kell támadni sem Parcit, sem a PH-t, sem a cikkírót. ''Tetszett'', ennyi.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#186) Bagoly válasza Jim Tonic (#183) üzenetére


Bagoly
senior tag

Na mond azt őszintén, hogy ez 80000 forintért nem egy nagy kalap sz@r!
Aki ilyet vesz ugye nem az a kategória aki 1300-as duront használ mellé. Ez a cucc egyszerűen nem alkalmas arra, hogy egy olyan csúcskategóriás PC-t hűtsön, ahová az ára alapján sorolnád. Felháborodva azon vagyok, hogy nagyon erősen szugerálva magam sem tudom elképzelni, hogy ez a cucc nem azért kapott ajánlott minősítést, mert mit szólna a Pixel, ha meglátná, hogy a PH! szerint egy kalap sz@r az általuk árult premium osztályú hűtő.(sőt ha jól tudom a Pixel a zalman egyik importőre).
Régen is volt vitám Parcival az ügyben, hogy nem értettem miért nincsenek gyenge, stb. minősítések, akkor azt a választ kaptam, hogy azért mert mindig próbálnak jó cuccokat elkérni. (és ezek szerint nem nyúltak soha mellé....)
Ez a cucc ebben az árkategóriában nem csak szerintem, hanem ha visszaolvasol sokak szerint egyszerűen gyengén teljesít. Ilyet (tudniillik, hogy 80 fokon menjen egy processzor, ráadásul úgy, hogy ez 22 fokos szobában volt tesztelve, ergo nyáron simán veri a 100 fokot, ha addig le nem áll a gép) ajánlani nagyon ''meredek'' dolog. Eddig nem szoktam meg ezt a PH!-tól és pont ez háborít föl. Egyetlen esetben lehet ezt ajánlani, ha a zalman ráírná, hogy 1300 duron fölött ne használd, mert azt hűti le maximum.(kis túlzással.)

Itt igazán 2 dolog történhetett:
1. Rudi valóban úgy gondolja, hogy egy csúcshűtő által hűtött csúcsprocesszornak 80 fok az ideális hőmérséklete. (Valahogy Rudi-t eddig nem ilyen ''hozzáértőnek'' ismertem meg.)
2. Amit én sejtettem a dolgok mögött. (Nem lehet ''lehúzni'' a partnerek cuccait...)

Nagyon sajnálnám, ha második lenne, mert valahogy szívemen hordtam mindíg a PH!-t (mint független, lelkes csapatból és jó közösségből álló oldalt).

Persze ezt is el lehet intézni felülről egy vállrántással. Kit érdekel, hogy az egyik ''paraszt'' min ''lázad'' éppen!...........Talán rajtam kívül senkit......de engem iszonyúan zavar, hogy véleményem szerint a PH! azt a függetlenséget kezdi elveszíteni (sőt már nem is kezdi....) amitől naggyá lett.

[Szerkesztve]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#187) Jim Tonic válasza Bagoly (#186) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nah, akkor vedd az figyelembe, hogy én mindent az alőző verzióval hűtök. 3000+, NF4 SLI, 2x6600GT, és a proci most 40°C. 60-ba került anno. Nekem megérte. És sokáig elég is lesz, mert nem hűtök vele állat Inteleket. Szóval ez itt a szélsőséges eset, ezen kívül még bőven akad csúcskonfig, amivel elvan. Nem is biztos, hogy ez a Zalman szégyene, és nem az Intelé.
Aki ilyen Intelt hűt vele, választhat más megoldást, de a legtöbb AMD-vel pl. el fog boldogulni csendben.
Te is elfelejted a legnagyobb előnyét: Nincs hangja. Nincs ventilátor. Tehát ez kompromisszumokat követel. Kompromisszum: ne a legforróbb intelt.

A legtöbb fórumban nyilatkozónak sosem volt vízhűtése, és nagyon szeret fikázni. Majdnem minden cikk után az szerepel: áhh, ennyiért szar. Vagy szeretnék ilyet, de megváriom még olcsóbb lesz. Ez egy extra hűtés, extra igényt támasztó embereknek. Majomnak tarthatsz, én megvettem, mert csendes, és főleg azért, mert marha szép. És csúcskonfigot hűtök vele.

Ne haragudj, de én nem éreztem semmi ilyet a cikkben, sem a véleményezésben. Kicsit sötétben látod a dolgokat.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#188) Esmein válasza Jim Tonic (#187) üzenetére


Esmein
nagyúr

A hűtőket több szempont szerint lehet értékelni, a három legfontosabb a hűtési teljesítmény a hangerő és az ár. Ez a hűtő 3-ból kettőt nagyon csúnyán bukott.
Az hogy egy x konfigot elvisz tök lazán mittomén, az csak egy dolog, nem látod át a lényegét szerintem a hűtők osztályozásának. Most komolyan ha ennél olcsóbb, jobb teljesítményű és ugyanolyan halk rendszert kaphatsz, akkor miért vennéd meg ezt ? Ez egy rakás sz*r. A blokkok jól néznek ki, de a hőleadó katasztrofális.

Aki meg egy minimumra szabályozott zalman 7000-est nem bír elviselni zárt házban az egy sznob.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#189) fLeSs válasza Bagoly (#186) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A cucc nem lett ajánlott, a pecséten ''tetszett'' felirat díszeleg. A két szó között komoly különbség lakozik. :U
Amúgy (nem olvastam el a topikot) aki asszondja, hogy a 80 fokos Prescott rossz eredmény egy totálisan passzív, hangtalan rendszertől, az még nem látott Prescottot (főleg nem a miénket :DDD).
Én mértem 100 fokot is vele régebben léghűtőkkel (igaz másik lapban).
Emellett most kísérletezgettünk passzív konfigokkal, amikbe 0,09-es A64 és Dothan került, és azok a procik is simán elérik passzívban a 80-90 fokot.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#190) velizare válasza fLeSs (#189) üzenetére


velizare
nagyúr

80 rongyos hűtéssel? :F

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#191) Esmein válasza fLeSs (#189) üzenetére


Esmein
nagyúr

80 ezerért van komoly vízhűtés is. Sőt 80 ezerért bárki csinál kompresszort is. Vagy waterchillert, vagy bármit.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#192) fLeSs válasza velizare (#190) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem, hanem passzív léghűtéssel.
De azok viszont nem hűtik ráadásként a chipsetet és a videokártyát is, mint a Reserator (vagy hogy írják).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#193) fLeSs válasza Esmein (#191) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Csináljon, ő dolga, vki szeret anyagbeszerezni és összerakni kompresszort, vki meg lusta ehhez, és megveszi a gyári cuccokat.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#194) velizare válasza fLeSs (#192) üzenetére


velizare
nagyúr

és mennyibe került az a passzív léghűtés? kb?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#195) fLeSs válasza Jim Tonic (#183) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A tetszett szó pont annyit jelent, hogy tetszett, de nem ajánlott, jó az ötlet, de nem elég kiforrott vagy drága vagy van jobb vagy stb, stb, stb.
Ennyit jelent.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#196) Esmein válasza fLeSs (#195) üzenetére


Esmein
nagyúr

vagy nem sikerült mélyrehatóan tesztelni(multkor azok a csini tápok)

Nemtom, nekem pl nem tetszett. Ha komplett cumó kellene és nem érdekelne az ára tegyük fel lenne 80 ezrem és passzív vízhűtést akarnék akkor tuti hogy innovateket vennék. Kivéve ha fingom se lenne az egészről, csak úgy vennék valamit tökmindegy mit tud, meg mennyibe kerül, csak gizda legyen.

A cikk gondos, alapos, gyönyörűek a fotók(épp ezt néztem, a te alaplapos cikkednél is milyen szép élesek), szépek a blokkok, de az egész rendszer nem jó. Evvan...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#197) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

Én a cikkben, csak azt nem értem miért kell 60cm magasra emelni..nem lehet a víztornyot oldalára fordítani?...;)

Nos Omnes Una Manet

(#198) Jim Tonic válasza Esmein (#188) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Erre inkább semmit nem írok. Lényeget neked sem sikerült megérteni.

A zalman 7000-est majd rárakom a chipsetre és a videokártyákra is, hogy neked legyen igazad, én meg ne legyek sznob. Moderátor létedre vigyázhatnál a nyelvedre.

Én amúgy sem azon vitáztam, hogy mennyit ér, vagy milyen jó. Csupán azt nem értem, mit nem lehetett megérteni a végén lévő megjegyzésen: ''tetszett''. Nekem is tetszik. Persze én sznob vagyok. ;]

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#199) Esmein válasza Jim Tonic (#198) üzenetére


Esmein
nagyúr

Vigyázok is, asszem nem sikerült kifejtenem az álláspontom, legalábbis nem sikerült rendesen tolmácsolnom.( tényleg olyan zavaró 1400 rpm zárt házon keresztül ? )

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#200) velizare válasza fLeSs (#195) üzenetére


velizare
nagyúr

bocsi, de a tetszésnyilvánítás az én értékrendemben azt jelenti, hogy az adott dologra általánosan elmondhatni, hogy jó. ennek a cuccnak a dizájnjára el lehet mondani, hogy tetszik. az árára nem. a teljesítményére sem. ez már túlnyomó többség.
minden cuccban lehet találni olyasvalamit, ami tetszik. ez egy nagyon szubjektív dolog. a további, ezzel kapcsolatos félreértések elkerülése végett javaslom, ne használjátok ezt az értékelést, hanem próbáljatok valamivel objektívebbet, mérhetőbbet találni. akár pontozzatok is, mittudomén. de a bazinagy betűkkel kiírt ''tetszett'' szó alapján a legtöbb embernek az fog az eszébe jutni, hogy ti jónak tartjátok az adott terméket, minden hibájával és előnyével.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.