Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) NoLF


NoLF
addikt

látom nem sokan veszik figyelembe, hogy itt körülbelül olyasmiről beszélünk a zalman esetében, mint az autóknál a mercedes esetében. szép is, jó is, más lehet hogy még szebben és jobban tudja, de a nevet meg kell fizetni.

ugyanakkor azt sem kell elfelejteni, hogy ez teljesen hangtalan vízhűtés, nem kell rá semmilyen ventilátor. így már szerintem eléggé más a leányzó fekvése, nekem a kialakítása is nagyon tetszik, aki meg szereti a porosodó csapágyasodó hangos/nem olyan hangos ventiket, az ne szóljon hozzá fikázásilag, mert sztem nem az a lényeg.

természetesen nem 3,2ghz prescotthoz találták ki a reseratort, szerintem.

uff

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#102) P4Laca22


P4Laca22
tag

Aki a Prescottot passzívan akarja hűteni ezzel a Reseratorral, az meg is érdemli. A mai CPU-knak (kiváltképp a Prescott-nak) és VGA-knak aktív hűtés kell, legyen az víz vagy levegő, vagy más fajta hűtőrendszer (tuningnál ez hatványozottan igaz).

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#103) velizare válasza nagydee (#100) üzenetére


velizare
nagyúr

annyira nem lehetetlen, csak lusta vagyok, és nincs egy ilyen izém.
első körben meg kellene mérni a csonkokon, mint potenciális hőfelvevő felületeken átáramló víz mennyiségét, per másodperc. ezt állandó vízhozamnál nem túl nehéz, egy jó stopper, és egy mérőedény elég hozzá.
aztán meg kellene mérni a csonkok és a mag hőmérsékletét az állandósult állapotban, ez sem túl nehéz.
a hőleadásnál pedig ugyanezt a cuccot más tartályra/hasonló vízhozamú pumpára történő rákapcsolással lehetne mérni, valamint a különbségből kiszámolni.
csak ne lennék ilyen lusta... :DDD

télleg, a ph! nem akar egy összefoglaló vízhűtéses cikket nyomni? :D

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#104) velizare válasza NoLF (#101) üzenetére


velizare
nagyúr

hasonlítsd össze ezzel:
Bővebben: link
:U

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#105) pitman válasza --Lasali-- (#75) üzenetére


pitman
őstag

Mellesleg léghűtéssel is hasonló a helyzet. Nem kell ezen csodálkozni. Nekem a gépből kiáramló levegő kb 3 fokkal melegebb, mint amit beszív.

(#106) nagydee válasza velizare (#103) üzenetére


nagydee
tag

ebből amit leírtál, ha rendesen körbejárod, akkor diplomamunkát lehetne írni... :C

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#107) NoLF válasza velizare (#104) üzenetére


NoLF
addikt

1700+ és prescott 3,2 ghz szted ad bármilyen alapot is összehasonlításra? sztem nem...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#108) t-shirt válasza NoLF (#101) üzenetére


t-shirt
veterán

Szerintem ez akkor se nevezhető jónak ha azt vesszük alapul hogy passive.

(#109) erdoke


erdoke
titán

''A megnövekedett igénybevétel további három fokkal melegítette fel a csöveket, a borda felülete pedig elérte a negyvennégy fokot; ez már kellemes fűtés lehet a téli hidegben, nyár közepén nem nagyon örültünk neki.''

Miért, bármilyen más hűtési megoldással nem ugyanez a helyzet? Nem a Reserator fűtötte fel a szobát, hanem a proci és a VGA. ;)

Osztom azoknak a véleményét, akik sokallják az árát a teljesítményéhez viszonyítva. A radiátor okolható ezért, jobb hőleadót kellett volna tervezni, nem egy hengert ráhegesztett lamellákkal. Az árába belefért volna egy mérnökileg jobban megtervezett és kivitelezett radi.
Vagy csak én nem láttam még sündisznót napozni? :DD

A legjobb aláírás a héten

(#110) erdoke válasza KSanya (#74) üzenetére


erdoke
titán

Ez egy San Diego FX-55-öt is simán elvisz, annak alig több a fogyasztása terhelve mint egy fél 3,2-es Prescottnak. Tehát A64-es rendszerben gondolkodva nem igaz a ''150e a gép, 80e a hűtés'' állításod. Egy 3500+ alapú jól felszerelt, kompkett gép simán 300e fölött van, ott már nem irreális a 80e Ft, ha a zajtalan hűtés fontos.
Mindenesetre a feléből már nagyon halk és igényes léghűtést lehet csinálni (VGA hűtés 10e, CPU hűtés 15e, házventi 10e), és akkor már nagyon bőven fogott a tollam, nem is beszélve arról, hogy a HDD-k, az alaplap, és egyéb komponensek a vízhűtés mellett is igényelnek légmozgást a házban, tehát a házventiket akár le is vonhatom.

A legjobb aláírás a héten

(#111) OC válasza erdoke (#109) üzenetére


OC
őstag

Nagyon azt érzem, hogy a gyártástechnológia miatt ez a radi a Zalmannak aprópénzben van. Ha belegondolok, hogy hányan veszik meg ezt, valamint az előző Reseratort, akkor világosodnak a dolgok. A Zalmann összedob olcsópénzből egy hűtést. Jól néz ki, nem csúcsgépeket jól hűti, csúcsgépeket kevésbé jól (sz@rul), de elviszi. Rengetegen megveszik, ráadásul szinte semmit nem tettek hozzá az előző verzióhoz, mégis a második bőrt hűzzák le a cuccról. Én 1 hónapja kezdtem keresgélni hasonló hőleadónak valót, mert szvsz aprópénz 1 ilyen extrudált henger. Ja valszeg azért nincs belülről bordázva, mert a gyártása többe lenne (lehet nem is kivitelezhető?), valamint nem hiszem, hogy ezt kimondottan a Zalmannak csinálná 1 cég, hanem létezik 1 ilyen cucc, amit a zalman optikailag felturbóz kicsit(eloxálás stb).

Ja és aki azt mondja, hogy ez jó, az messze jár a valóságtól szvsz. Első próbálkozásnak jó volt a Reserator, de hogy ugyanazokat a hibákat követik el az új csodánál is, az bosszantó, ilyen árfekvésben.

(#112) orbano válasza --Lasali-- (#75) üzenetére


orbano
félisten

Lasali te láttál már életedben vízhűtést? Gondolom csak képeken. Akkora hülyeségeket állítasz. Gondold át mit írsz. Ha egy 100 wattos processzor felmelegítené a rajta átfolyó óránkét 100-200l vizet 10 fokkal ekkroa felületen, akkor nem értem minek kell k*rva nagy boiler, meg 2kwattos vízmelegítő egy háztartásba. Rákötnél 3 procit a csaptelepre és meglenne a melegvíz... Jézusom hagyd már abba...

A vér nem válik VAZZE!™

(#113) citkar


citkar
addikt

üdv
sry egy offért csak arra avgyok kiváncsi a vízhutéssel általában h ha az alaplapi cpu cooler ki van húzva nem problémázik? hisz azt hiheti h nicns a procin venti,vagy ez nem gond?
a másik h a pumpa mire van körve,mert hát akkor kell beinduljon mint a gép,vhova mint egy venti pl a cpu ventijéhez,mint szabályzó s külön tápbol megy a pumpa,vagy 220rol
csak kiváncsiság miatt kérdem,nem leltem topicot ehhez,ha van csak nyugodtan mutsd meg , szívesen meglátogatnám

(#114) orbano válasza citkar (#113) üzenetére


orbano
félisten

Vízhűtés topic van... egyébként: az alaplapokon ki lehet kapcsolni a ventillátor fordulatszámának figyelését.
A pumopa meg olyan, ahogyan megoldod. Az elterjedtebb olcsóbb pumpák 220-ról mennek, ezeket vagy kapcsolgatod a géppel együtt, vagy építesz egy kapcsolót (relét), vagy hagyod hadd menjen éjjel-nappal (én ezt teszem). Vagy veszel egy 12 voltról működö HPPS-t 20k-ért és örülsz...

A vér nem válik VAZZE!™

(#115) erdoke válasza citkar (#113) üzenetére


erdoke
titán

A legtöbb lapon van ''Ignore'' beállítás a ventikhez.

Kétféle pumpa van. 12 V-os, ez a tápról megy, és indul a géppel, illetve 230 V-os, amit előtte be kell kapcsolni. A Reserator ez utóbbival van szerelve, valószínűleg mert ez olcsóbb. :(

A legjobb aláírás a héten

(#116) velizare válasza NoLF (#107) üzenetére


velizare
nagyúr

mennyit ad le a prescott alap órajelen?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#117) citkar


citkar
addikt

thx,keresem a vízhutés topikot
azért lehetnének ennyi pénzért rugalmasabbak h ne menjen állandóan a pumpa s ne is kelljen kapcsolgatni,ha bnom odaül s elfelejti bekapcsolni még elsül vmi kis ido után

(#118) nagydee válasza citkar (#117) üzenetére


nagydee
tag

hát igen, csak akkor valamilyen módon össze kéne kapcsolni a a gépet a toronnyal még egy kábellel. ami már nem lenne olyan flexibilis, mint a cső, amit fogod magad és méretrevágsz...
vagy berakod a pumpát a ház belsejébe, akkor meg nem lenne egybeépítve a rendszer... valamit valamiért...:)

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#119) ABnormal


ABnormal
őstag

szerintem nem olyan rossz az a reserator...bár az ára...hm...egy külső eheim 1048-as pumpával,egy 12 centis ventivel a tetején -ami 5 volton megy-, egy átlátszó palásttal,hogy a venti áthúzza alulról a levegőt a bordák között és egy csővel,hogy a meleg víz felülre kerüljön jó kis hűtő lenne...már bánom is,hogy eladtam...

[Szerkesztve]

(#120) P4Laca22 válasza velizare (#116) üzenetére


P4Laca22
tag

100 watt körül (a 83 watt sztem kicsit kevés, függetlenül attól hogy ez a hivatalos TDP...)

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#121) velizare válasza P4Laca22 (#120) üzenetére


velizare
nagyúr

bah, ennyit megeszik egy .18 mikronos 1400ról 2600ra felhúzott xp 1700+ is. simán ugyanott van a két proci disszipációja.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#122) Guruka válasza velizare (#26) üzenetére


Guruka
senior tag

Ez az egyetlen Innovatek termék ami nagyon tetszik. ;)

(#123) P4Laca22 válasza velizare (#121) üzenetére


P4Laca22
tag

és ha a prescottot húzod? az nem megy feljebb szted?

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#124) P4Laca22


P4Laca22
tag

valaki tud mondani olyan léghűtőt, amelyik 80 fok fölött megy egy 3.2es cuccal?:B

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#125) Esmein válasza P4Laca22 (#124) üzenetére


Esmein
nagyúr

én tudok. gyári p3 aluborda.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#126) erdoke válasza P4Laca22 (#120) üzenetére


erdoke
titán

A hivatalos TDP szerintem több ennél, 100 W fölött. A full load fogyasztása 130 W körül lehet.
103/127 W a sandpile.org szerint S478-ban, LGA775-ben 84/101 W nagyobb fesszel. Ki érti ezt? :F

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#127) P4Laca22 válasza erdoke (#126) üzenetére


P4Laca22
tag

a 103 watt az reális sztem, nekem a szandi 150 wattot lökött ki 3000@3750-en:B

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#128) P4Laca22 válasza Esmein (#125) üzenetére


P4Laca22
tag

:C:C:C
de most komolyan, van olyan léghűtő?:B mert ha van, azt mutogatni kellene, hogy ''ez az a hűtő, amit szigorúan tilos prescottos gépben használni''

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#129) velizare válasza P4Laca22 (#123) üzenetére


velizare
nagyúr

de. csak ebben a tesztben a prescottot alap órajelen mérték (húzva szerintem nem merték), a másikban meg megmérték mind2 bordával, passzívan, egy ventivel, két ventivel, alapon és agyonhúzva is.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#130) Esmein válasza P4Laca22 (#128) üzenetére


Esmein
nagyúr

Teljesen alu glacialtech 46 valami northwoodos gépet is 71 fokra enged fel. Na az pl. Rézmagos cooler nem hiszem, hogy volna ilyen. Bár valljuk be az nem lenne passzív. Bár minek legyen passzív a hűtő, ha egyszer sz*r ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#131) P4Laca22 válasza Esmein (#130) üzenetére


P4Laca22
tag

Egy a lényeg: passzívan Prescottot nem szabad hűteni, csúnya következményei is lehetnek ( a bosszantóakról nem is beszélve...)

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#132) t-shirt válasza P4Laca22 (#131) üzenetére


t-shirt
veterán

Lehet prescot-ot passive módon hűteni csak nem ezzel a vacakkal.

(#133) Esmein válasza t-shirt (#132) üzenetére


Esmein
nagyúr

így van.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#134) P4Laca22 válasza t-shirt (#132) üzenetére


P4Laca22
tag

passziv-Prescott - hát ahhoz már idegrendszer is kell...:B

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#135) L3zl13 válasza P4Laca22 (#134) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Miért kéne?

A Prescottra hirtelen hőrobbanások, és energiakilövellések jellemzőek vagy mi? :F
Ugyanolyan jól kalkulálható a disszipációja, mint egy Pentium M-nek. Nagyobbra kell méretezni a rendszert, és ennyi az egész. Utánna semmivel sem veszélyesebb, vagy bizonytalanabb, mint bármilyen más proci...

Aki hülye, haljon meg!

(#136) t-shirt válasza P4Laca22 (#134) üzenetére


t-shirt
veterán

A prescot-ot én sem szeretem mint procit, de a hűtése főleg vízzel tökéletesen megoldható.

(#137) Petya25


Petya25
addikt

Eddig nagyon tiszteltem a Zalmant a megoldásaiért, ezért nem szerettem volna nagyon lehúzni, de most mégse tudom visszafogni magam. 80e-ért eladni olyan vízhűtést, amit már egyszer eladtak kevesebbért szeintem több mint pofátlanság. Csak apróságok a különbségek és kétséges eredményt tud felmutatni. 80fok? :Y
Nekem 6000 Ft-ért a TT Silent Tower visszafogott ventive sokkal jobban tolja a 3,2-es Prescottot. Most 25 fokos szobában több órás játék után is csak ~60 fok a proci. Tervezem a vízhűtést a gépbe, de biztos nem ilyen lesz, amíg hatékonyabbal lehet olcsóbban összerakni.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#138) P4Laca22 válasza L3zl13 (#135) üzenetére


P4Laca22
tag

hallod, egy Pentium M-et ne hozz egy síkra egy Prescottal. Az energiakilövellések, ez jó:C méretezés alatt mit értesz pontosan?

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#139) P4Laca22 válasza t-shirt (#136) üzenetére


P4Laca22
tag

pedig jó proci, és léggel királyan hűtöm

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#140) velizare válasza P4Laca22 (#138) üzenetére


velizare
nagyúr

nagyobb disszipáció -> nagyobb keresztmetszetű csonkok -> nagyobb teljesítményű pumpa, nagyobb teljesítményű tartály (-> nagyobb teljesítményű táp), nagyobb hőállandójú lötyi, nagyobb doboz. kb.

mod: helyesirash

[Szerkesztve]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#141) t-shirt válasza P4Laca22 (#138) üzenetére


t-shirt
veterán

Szerintem a radi méretére gondolt, adott watt adott méretű hő leadó felület. Nagyobb fogyasztású proci nagyobb radi azt annyi.

(#142) P4Laca22 válasza velizare (#140) üzenetére


P4Laca22
tag

... és akkora lesz mit egy csíftek házikó:C de félre a tréfával, én léggel is nagyon szépen kordában tudom tartani a cuccot még ebben a betonolvaszó melegben is, csak megfelelő borda kell.

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#143) Esmein válasza P4Laca22 (#142) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem a vízhűtéssel van a gond, hanem az interpretációval.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#144) velizare válasza P4Laca22 (#142) üzenetére


velizare
nagyúr

nem mindet egyszerre, hanem ezeket mind lehet variálni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#145) Esmein


Esmein
nagyúr

Egyébként belegondolva nem is lenne rossz ötlet csinálni egy vízhűtést... A blokkokat megvenném, nincs szerszámom megcsinálni, de nem egyben, hanem szépen kiválogatva mindent :) Asszem végig kell olvasnom a vízhűtős topicot.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#146) velizare válasza Esmein (#145) üzenetére


velizare
nagyúr

erre én is gondoltam. a baj csak az, hogy ha már nekiállnék, akkor passzívat akarok, arra meg sajnálok kiadni 80k-t... :(

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#147) P4Laca22 válasza Esmein (#143) üzenetére


P4Laca22
tag

nekem is volt vizem régebben, de nagyon drága, meg aztán léggel is simán tudok annyit, mint vizzel, így maradt a levegő...

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#148) Fido01


Fido01
aktív tag

jó kis cucc ,de drága és sztem azért én még megvárom a reserator 2-t :DD

(#149) LukE válasza Esmein (#51) üzenetére


LukE
veterán

pont ez az egyik gaz ezzel a hutessel. A viz egyreszt nem aramlik a fal mellett, es meg ha aramlana, akkor is alig adja le a hot.
HA a meleg viz folulre menne
HA a taraly belso felulete bordazva lenne (ami meg nem is lenne kulonosebben bonyolult egy extrudalt(?) alu izenel)
HA a viz nem foglalhatna el a tartaly teljes terfogatat (es a viz csak a fal menten aramolhatna, hogy leadja azt a hot, ne csak tarolja.)
Ugy talan hasznalhato lenne. (es ez a pumpa akvariumba valo, nem vizhutesbe.)
A masik a blokk: azert szerintem nem artott volna bedobni a kozepere egy akar csak kis darab neoprent, vagy hasonlo anyagot, hogy a viz meg veletlenul se tudjon az erdemi hoatado felulet folott atmenni (arrol nem is beszelve, hogy ez a blokk dizájn mar jopar evvel ezelott sem volt eppen ''innovativ'' (ez most nem utalas az innovatekre, ugy alt. azt sem szeretem, de az mar mas teszta.)


Lasali: csak egy kis matematika es fizika kell a dologhoz. A rezeratorral hutott homennyiseg ~200W. A viz fajholye 4200J/(kg°C). Realisan meg az a kis pumpa is atnyom percenkent ~1l vizet. Namost a 200W hotermelessel egy perc alatt 60masodperc*200W=12000J hot nyom a vizbe. Ha egy liter viz megy at a blokkon egy perc alatt, akkor 12000/4200=2.86°C a kulonbseg a viz homersekleteben a ledghidegebb es a legmelegebb pont kozott.
Es ha eleg sokaig koroz a viz, akkor beall egy egyensuly a leadott es felvett energia kozott, es stabilizalodik a cpu/gpu homerseklete.

(ja, hogy ezt mar nagydee leirta...
namindeggy, mostmar nem torlom ki)

Na ezert utalom, ha valaki valami olyanrol kezd el pofazni qrva nagy lelkesedessel, amihez semmi koze nincs. Ezt meg lehet csinalni eleg sok dologgal, de a (viz)hutes nem tartozik ezek koze, mertugyi az tisztan fizika (meg nehany kapcsolodo dolog, mint aramlastan, matematika, kemia, etc..)


ja, ha nem tevedek tul nagyot, akkor az ''anodised'' magyarul ''eloxált''.

(vagyis ez igy szar. Mar elnezest. Detto rezerátor1. Zalman gyartana inkabb 7000Cu-t, kb az volt az uccso hasznalhato termeke;])

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#150) P4Laca22 válasza LukE (#149) üzenetére


P4Laca22
tag

ott a pont:R

[Szerkesztve]

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.