Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) erdoke válasza OC (#250) üzenetére


erdoke
titán

Azt, hogy milyen hűtőteljesítménye van egy ilyen ketyerének, ha rendesen működik. Ha valaki megveszi, és nem ilyesmi a hőmérséklet, akkor utánanéz a lapnak, és ha arról nincs félremérési panasz a neten, akkor viszaviszi a Reseratort a szervízbe.

A legjobb aláírás a héten

(#252) OC válasza erdoke (#251) üzenetére


OC
őstag

Belátom, igazad van. Én viszont arra akartam kilyukadni, hogy ez a termék már eljátszotta kissé a bizalmam.

(#253) Jim Tonic válasza OC (#252) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mindenben lehet hiba, egy rossz kapcsolóról nem a Zalman tehet. Amúgy szvsz. akkor sem vennéd meg, ha ez lenne a világ legjobb hűtője, vagyis mind1, milyen a belevetett bizalmad. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#254) OC válasza Jim Tonic (#253) üzenetére


OC
őstag

Persze, hogy lehet, de abból a pár darabból ami pl. a Pixelnél van több hibás is van, tehát ez nem pozitívum semmiképp, akárki tehet róla. A 410-es Sirtec tápok sz@rok. De ha 1szer a Chieftec is ezt rulja, akkor nem mondhatja, hogy dehát ezt nem én battam el. A rossz kapcsoló a Zalman terméke ebben a felállásban, ez nem vita kérdése. Egyébként meg őstehetség vagy, hogy megmondod, hogy én nem vennék ilyet? (Amúgy tényleg nem perpill., de ha a világ legjobb hűtője lenne, akkor azért megvenném) Vízzel hűtök és nem keveset áldoztam már a hűtésemre össz.-vissz. Ja és ez egy fórum, ahol gondolatokat lehet cserélni tudtommal. Én normális hangnemben elmondtam a véleményem, te meg flegmázol itt. Ne tedd légyszi! Mindenki véleménye mind1 csak a tiéd nem? Kérlek viselkedj felnőttként!

(#255) Jim Tonic válasza OC (#254) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egy szóval nem bántottalak, szándékomban sem volt. Nézd, még egy szmájli is odakerült.
Általában az emberek megnyilvánulásaiból, hozzállásából kideríthető, milyen szándékaik vannak, ezért jósoltam. Nem volt benne semmi rosszindulat, talán egy pici irónia. De csak annyi, ami elfér. ;)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#256) OC válasza Jim Tonic (#255) üzenetére


OC
őstag

Áhh, lehet, hogy már én s kezdek az idegbeteg kötözködő fórumozók csoportja felé húzni. Én kérek elnézést.:B

(#257) erdoke válasza erdoke (#249) üzenetére


erdoke
titán

Nos, lesz ebből reteszt?

A legjobb aláírás a héten

(#258) Chieftec


Chieftec
őstag

Ilyen se volt még legalábbis mióta én itt vagyok azóta nem. Marha kiváncsi leszek az redményekre. Egyébként milyen kapcsolóról van szó?

(#259) Pixel kft. válasza erdoke (#257) üzenetére


Pixel kft.
csendes tag

Hi,


Lesz uj teszt csak kicsit nehezen megy a dolog mivel a tesztelo Veszpremi.

Addig is bent a boltban megtekintheto a cucc. 3Ghz Prescottal es 6800GT-vel.

Bármilyen a céget vagy a forgalmazott termékeket illető kérdésre szívesen válaszolok. Akár mail-ben akár itt a forumon.

(#260) Chieftec válasza Pixel kft. (#259) üzenetére


Chieftec
őstag

Hello

Milyen kapcsolóról volt szó mert végigolvastam a cikket de erről nem írtak.

(#261) t-shirt


t-shirt
veterán

Lehet tudni mi volt az a gyári hiba :F A tünetek alapján mintha másik anyagból lenne ez a torony, de ez meg valószerűtlen. (tudom hogy alu, de sokféle ötvözet létezik)

(#262) Chieftec válasza t-shirt (#261) üzenetére


Chieftec
őstag

Itt a fórumban mondta a Pixeles kolléga, hogy valami műanyag darab volt a rendszerben ami visszafogta a víz áramlását.

(#263) joghurt


joghurt
addikt

Izé. Lehet, hogy naív a kérdés, de hogyan lehetséges a CPU hőmérséklete magasabb Far Cry-ozás közben, mint az úgynevezett ''100%-os terhelés''-nél? A Far Cry 150%-ban tudja kihasználni a rendszert? :U

(Ha arról van szó, hogy játék közben a videokártya által termelt hő nem engedi annyira hűlni a CPU-t, ''teljes terhelés'' címén is illett volna megfingatni a VGA-t.)

A tej élet, erő, egészség.

(#264) t-shirt válasza Chieftec (#262) üzenetére


t-shirt
veterán

köszi, erre lett volna jó ha elöbb visszaolvasok :B

(#265) GRINCS


GRINCS
csendes tag

miért kell félni a ventillátoroktól? :F
van 20 db alatti is, oszt annyi

''Veled vagyunk Vietnam!''

(#266) Chieftec válasza GRINCS (#265) üzenetére


Chieftec
őstag

Azért éjszaka jobb ha nincs venti, meg mindenki máshogy reagál a kölünböző zajokra, lehet hogy téged nem, de mást zavar ugyanaz a hang. A következő vizem már nekem is passzív lesz az tuti, csak az még egy kicsit odébb lesz.

(#267) OC válasza joghurt (#263) üzenetére


OC
őstag

Pontosan arról van szó, amit a zárójeles részben írtál. A vga kari is melegíti a vizet ezért term. magasabb lesz a cpu hője is. Amúgy meg ha pl. Far Cry-ozol, akkor valszeg nem fut pl. a Hot CPU Tester. Ha meg procit izzasztasz, akkor nem Far Cry-ozol. Szerintem jó ez így, hogy nagyjából hétköznapi ''helyzeteket'' szimuláló teszteket készítenek.

Így már egyébként nem is olyan rossz ez a torony, bár szvsz még simán ki lehetne hozni egy új verziót, mert ebben a hőleadóban több tartalék van.

(#268) Integra


Integra
titán

kezd alakulni, talán a következő generációban még meglesz oldva pár bibi
az egyik a már említett belső bordázat kialakítása a még jobb hőátadás érdekében
a másik pedig, hogy a tartályba beérkező meleg vizet miért nem vezeti fel egy cső és ott vegyül el a tartályban található vízzel? így a meleg vízzel azonnal keveredve kerül vissza a csövekbe a hidegebb víz.
lehet hogy ez a gyakorlatban nem mutatható ki mért adatokban, de elméletben mindenképpen egy nagy ziccert hagy ki a zalman. megkockáztatom, hogy ha megcsinálnák ezt is, mérhető lenne a különbség.
a harmadik, simán lehetne picit nagyobb a tartály befogadó képessége, az egész torony átmérőben picit nagyobb lehetne. meg aztán a formával is lehetne játszani, nem feltétlen kell hogy henger legyen. én sokkal jobban örülnék egy 60 centi magas téglatestnek, amit a fal mellé állíthatnék, pusztán azért mert nagyobb a felület és praktikusabb
szóval lehet még bőven játszani az ötletekkel, ez a reserator csak a kezdet:)
jó kütyü, tetszik, de az ár továbbra is horribilis:(

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#269) t-shirt válasza Integra (#268) üzenetére


t-shirt
veterán

''miért nem vezeti fel egy cső'' sőt kéne a cső végére egy gomba hogy kör alakban jól szét is terítse

(#270) Scream007


Scream007
őstag

most öszintén mondajm??
ennyiért ilyen teljesítmény nulla:(((

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#271) Chieftec válasza Scream007 (#270) üzenetére


Chieftec
őstag

Minden minőségi cucc csak hát a hőleadó...

(#272) Jim Tonic válasza Scream007 (#270) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ennyi ésszel azt is mondhatnád, hogy mi a f@sz kerül 100millába egy Benley-n, mikor fele annyiért sokkal nagyobb teljesítményt is kaphatsz. Nem kéne keverni a szezont a f@szommal.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#273) Efbialy válasza Integra (#268) üzenetére


Efbialy
tag

De most gondoljunk már bele abba hogy ha egyböl csinálnak egy qurva jo vizhütést akkor hova fejleszthatnék tovább:DD:DD:DD

(#274) LukE


LukE
veterán

van egy olyan angol szó, hogy anodized, meg egy olyan magyar, hogy eloxált(ha alurol van szo)...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#275) HERR Z válasza LukE (#274) üzenetére


HERR Z
veterán

igen ez nekem is feltünt:D

Amúgy meg ennyit akárhogy nézzük sem ér meg...egy szép klímaradi ami 35*50 vagy hasonló méretű az megvan 5-15 rugóból használttan s az is visz passzívan/tudom nekem is ilyen van/
És nekem azért 56 foknál végleg megáll a proci még 2700mhz-en is rommáhúzott vgaval is

(#276) rudi válasza HERR Z (#275) üzenetére


rudi
nagyúr

Ne feledd, hogy a mi tesztgépünkben egy nem akármilyen kazánproci dologozott! Egy A64 akár 10-15 fokkal hidegebb is lehetett volna a Reserator alatt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#277) NoLF válasza rudi (#276) üzenetére


NoLF
addikt

vagy még többel.

ez egy extrém konfig amivel teszteltétek, és még így is elég szép eredményt mutatott a javított verzió.

ez azt jelenti hogy bátran elfér bármely konfigban ez a csoda, csak hát az ára...

a minőséget meg kell fizetni.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#278) KSanya válasza HERR Z (#275) üzenetére


KSanya
tag

Nem védeni akarom a Zalman tornyot, de azért ne hasonlítsuk össze használt eszközökből összerakott vízhűtéssel. Ez szerintem így nem korrekt.
Ha a klímaradi újonnani ára biztosan nem 5-15K lenne...

(#279) Scream007 válasza Jim Tonic (#272) üzenetére


Scream007
őstag

megmondtad a lényeget.:C
bentley + a 100millája??LOLLL
36millás ferrari rulzz akkor inkább már:B

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#280) KSanya válasza NoLF (#277) üzenetére


KSanya
tag

ez nem egy extrém konfig...

Az extrém konfig egy SLI-s VGA-val szerelt dual core-os procis rendszer lenne :)

Ez szerintem egy teljesen átlagos P4 vonalon megépített mai rendszer...

Mi a különbség a TDM és a TDP között?
én csak TDP-s adatokat találtam a hőleadásra, és ott volt 115W-os P4 is és 84W-os is (mint a tesztben)
itt vannak az adatok: Bővebben: link
mondjuk itt csak LGA775-ös 3,2GHz-es P4-ek vannak 84W TDP-vel (ami ugyanaz, mint a TDM?)

(#281) rudi válasza KSanya (#280) üzenetére


rudi
nagyúr

A TDM az elírás (máris javítom). A TDP pedig az Intel által kigyártott ''valami'' aminek men mindig van köze a valósághoz. A mi Socket 478-as Prescottunk a lehető legrosszabb eset, még a leges legelső, halálosan szivárgó és forrósodó sorozatból van, annak is a legelejéről mert szorzózármentes demo példány. Hogy milyen trükközés van fogyasztásügyben, azt a Zalman oldaláról lehet leszűrni Bővebben: link, itt az Intel szerint 89 W TDP-s S478 Prescott 103 W-ra van kiírva és mint tudjuk (vagy sejtjük) a TDP nem a csúcsteljesítményt jelenti. Ami jobban melegszik a tesztprocinknál, az talán a dualcore Pentium, az A64 X2 biztosan kevesebbet eszik/melegszik!

A VGA szintén spéci elem, a 0,15-ön gyártott GPU azon a szinten zabál mint egy X800XT. Persze lehetne SLI-vel feszíteni de minek, hova, milyen GPU blokkal? Oda sem férnek a csövek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#282) NoLF válasza rudi (#281) üzenetére


NoLF
addikt

esetleg ha lett volna a közelben, mérhettétek volna 9800xtvel is, és akkor tuti lett volna a belső hőmérsékletmérése a gpunak.

bár gondolom nem véletlen hogy 9800pro a mérőeszköz :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#283) velizare válasza Scream007 (#279) üzenetére


velizare
nagyúr

van, amihez képest egy ferrari is kommersz.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#284) X@b3e


X@b3e
addikt

Na így már korrekt. Még gyorscsatikat tehettek volna rá.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#285) csigi válasza engusz (#19) üzenetére


csigi
addikt

Nekem is, de megpatkoltam az elosztót. 1 méter kéteres madzag meg egy lámpakapcsoló az asztal elejére-aljára szerelve. Dzsungel + elosztó hátul, egy kapcsoló elöl.
Bár én inkább a villám miatt kapcsolgatom az elosztót (légkábelem van).

nofene

(#286) HERR Z válasza KSanya (#278) üzenetére


HERR Z
veterán

igen...újonnan kb 25k
ha veszel 2 blokkot hozzá úgy 40k csövekkel pumpával 50k...
vagyis 20k a név

-amúgy meg csak a radi használt de hát sok tisztítás csodákra képes:)-

(#287) OC válasza HERR Z (#286) üzenetére


OC
őstag

Az a radi ugyanígy néz ki? A két blokk ugyanilyen? A csó is ugyanilyen? Ha minden ugyanilyen, csak nincs rajta, hogy Zalman, na akkor 20k a név. Nem kéne hülyeségeket hasonlítgatni, már bocs. Tény, hogy az anyagköltség + előállítás nem kerül ennyibe, de az egy cég nem pedig Terézapu!

(#288) rudi válasza HERR Z (#286) üzenetére


rudi
nagyúr

Fél liter adalék a vízhez olyan 2000 Ft
áramlásjelző 3000 Ft
3 m cső 3000 Ft
2 Zalman blokk legalább 15000 Ft
Eheim pumpa legalább 10000 Ft
Nézd meg mondjuk egy gyári Innova radiátor árát és add hozzá, máris kijön a Reserator ára.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#289) BobMaster válasza fLeSs (#189) üzenetére


BobMaster
senior tag

A pecséten ''ajánlott'' felirat díszeleg... :U

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#290) t-shirt válasza BobMaster (#289) üzenetére


t-shirt
veterán

A cikk frissítve lett, és ez a része is változott.

(#291) rudi válasza BobMaster (#289) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja, ajánlott az új mérések alapján. Szerintem kussban hidegebb nem nagyon lesz egy ilyen rendszer mint a miénk. Akinek meg fáj az ára, az szerezzen Ladaradiátort és kaváriumpumpát meg homemade blokkot. Ilyen szép és korrekt nem lesz mint a Reserator 1 Plus, több lesz vele a barkács, de hűthet ezen a szinten.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#293) Allien


Allien
veterán

Megpróbálkozok megint ide írni, hátha nem tünik el.:B Természetessen a cikk tetszik, de aggájaim merültek fel. Igaz, ez régi dolog, ezt le kell tisztázni, én utálom a zalmant. Nem teljessen alaptalanul, bár inkább bele magyarázom, és ugye keresem, hol lehet bele kötni, pedig tudom, hogy nagyon sok embernek TÉNYLEGESSEN jó vértel lehet, és azt is elismerem, hogy tetszenek külsőleg általában a termékei. De ez NEM feledteti azt velem, hogy az amd K7-s alaplapokra nem megy fel a hűtőjük, max a termékek kb. 20-30%-ra.:B Mindez azért, mert spórolásból két leszoritó helyett egyet használ, és az túl hosszu, ha azt akarnám, hogy felrakjam a lapomra ''csak'' le kellene vágnom belőle, és kész. De erre ennyi pénzbe kerülő terméknél had ne keljen má tákolnom, mert más gyártónál relative jól meg van oldva!
Erre a toronyra rátérve.
''Tüzetesebb vizsgálódás után kiderült, hogy az első szállítmányt is megelőző mintadarab gyári hibás volt, így újabb tesztpéldányt kaptunk, amellyel megismételtük méréseinket.''
Hát ez mindent megmagyaráz. Tehát, képes volt EZ a cég egy gyárigagyihibás terméket kiadni a kezéből, és valszeg a többi ilyen is az volt. Persze, sok nagyon jó gyártóval is előfordul ilyen, ezt elismerem. De mi a biztosíték, hogy ha kiadnék érte 80E pezetát, AZ rendben lesz?:F Persze, ha amd fan egy ember, annak valszeg nem lenne ennyi gondja vele, ha nem tuningol, mint sokan leírták, de akkor hova is való ez az izé? Egy sznob irodába, de természetessen egy TNN 500AF házba rakva! Szerintem másra nem jó. De mindenkinek saját dolga, hogy hova, és mit vesz!:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#294) KSanya válasza rudi (#291) üzenetére


KSanya
tag

Szerintem meg simán van olyan rendszer, ami kussban hidegebb lesz, mint ez a rendszer :)

igaz, ez innovatek, és valamivel drágább :)
viszont olyan gyári támogatás van mellé, amilyen a Zalmanhoz sohasem volt...
Ezenkívül hordozható (még ha nem is könnyű a rendszer)
12V-os pumpa hajtja, ami csak akkor megy, amikor a gép

[kép]
[kép]

(#295) rudi válasza Allien (#293) üzenetére


rudi
nagyúr

Az előző hozzászólásodat töröltem, nem volt benne semmi építő jellegű. A mostaniban sincs túl sok, inkább egy megkeseredett magánvéleményt látok.

Soha nem értettem, hogy a fenébe lehet egy céget, mártákt, gyártót egyetlen termék alapján utálni. Soha nem fogom felfogni, hogy miért kell egy gyengébben sikerült megolkdás, vagy egy rossz tapasztalat miatt így radikalizálódni, belemagyarázni, hírnevet rombolni.


De most térjünk rá a Zalman ''problémájára''! A legelső CNPS7000-es sorozathoz nem volt Socket A leszorító, de a CNPSA és CNPSB szériához már igen. A CNPS7700-nál még tovább mentek és a bordát rögzítő pánt végére kétféle rögzítőt lehet tenni Bővebben: link. Másik kérdés, hogy milyen tervezési elveket követnek a K7-es alaplapoknál. A legkedveltebb nForce2 chipkészletes alaplapok többségén az alaplap peremére a táphoz veszélyesen közelre került a CPU foglalat, így a nagy terpesztésű Zalman hűtők (különösen a CNPS7700) nem biztos hogy elférnek egy kisebb házban. Csak egy gyors példa:
Abit NF7 - nForce 2 Bővebben: link
Abit KD7A - VIA KT400A Bővebben: link
A követlező K7-es probléma a CPU foglalat körüli rögzítőlyukak hiánya. Ez éppen a régebbi VIA KT400 KT600 lapokra jellemző, lásd a fenti példában. Következő probléma a lyukak elhelyezkedése, ami nem biztos, hogy szabványos. Ezeken a megszorításokon elbukik a K7-es alaplapok többsége, de ez távolról sem kenhető a Zalmanra!

És ott van még az emberi tényező, amivel minden komolyabb szerelésnél szembesülünk. Ha két elem van, szinte biztos, hogy elsőre fordítva rakjuk fel őket. Ilyenkor (de még inkább a szerelés megkezdése előtt) érdemes megnézni a júzersz manuált, egy fél perces lapozgatás nagyon sok bosszúságot meg tud előzni. Legalább két tucat féle fajta processzorhűtőt szereltem már, a bepattintós K7 rémálom a frissebb foglalatokhoz képest. A Zalman CNPX7xxx sorozat felfogatóját a legjobbak közé sorolnám, nagyságrendekkel szerencsétlenebb megoldásokkal is találkoztam már.

A hibás Reserator eseter. Egy gyártásnak fázisai vannak. A sorozatba tartozó első modellek bizony nem mentesek a gyermekbetegségektől, egy ilyenbe futottunk bele a legelső hozzánk érkező példánynál. Mivel a passzív vízhűtéses rendszerekből nagyon kevés van, nem nagyon volt tapasztalatunk, hogy ennek a rendszernek nagyjából mit kell tudnia, ezért nem tartottuk komolyabb gondnak, a nálunk mért 80 fokot; az áramlásmérő vízmozgást jelzett, a pumpa a ''+'' jelzésre volt állítva, végig a szerelési útmutatót követtük.

Tesztrendszerünk egyfajta leges legrosszabb eset, ráadásul a Zalman nem csúcsprocesszorokhoz ajánlja a hangtalan Reseratort, hanem HALK rendszerekhez, és átlagos gépekkel megbirkózó HANGOS léghűtőkkel is mértünk hasonló értékeket. Szerintem a korábbi hibás Reserator is minden további nélkül emészthető hőfokon tartott volna egy közepes A64-es processzorral és egy GF6600GT-vel szerelt konfigot. Mindezt HANGTALANUL. Ennek a picike szónak az értelmét léghűtéssel operáló zenét bömböltető felhasználók nem biztos, hogy ugyanúgy értelmezik, mint egy éjjel, nyugodt csöndben dolgozó júzerek, akik hallják az amúgy hangtalan Papst ventilátor rezonanciáját a hűtőbordán.

És most térjünk ki az árra, ami már nem 80 000 Ft, csak ismét a felületesség és rohanás volt jellemző olvasás közben. Egy termék árát alapvetően két tényező határozza meg, a kereslet és a kínálat. Ha valamit 1 millió forintért lehet a legnagyobb haszonnal eladni (értst itt az eladott példányszám és a példányonkénti haszon szorzatát) akkor botortság lenne olcsóbban forgalomba hozni. Ha a Zalman ezen az áron is le tudja adni a Magyarországra előirányzott példányszámot a Reserátorból, hát miért ne árulná ennyiért?! Ja, hogy valakinek drága? Az kéremszépen ne vegye meg! Vegyen más hasonló termélet vagy reménykedjen, hogy a Reserator olcsóbb lesz, esetleg keresse a kifutó korábbi modellt, vagy gyártson otthon házilag sok-sok munkaóra időt belefektetve (ami alat talán a Reserator árkülönbségét is megdolgozza).

Az árral kapcsolatban a másik kérdés, hogy mit nyújt a konkurencia. Az Innovatek picike belső radiátoros, ventilátoros készleteti vannak 70 000 Ft környékén, a jó nagy passzív radiátora pedig önmagában a teljes Reserator árszintjén van. Természetesen keríthetünk használt, nem erre a célra szánt stb. hőleadót, vásárolhatunk akváriumos vízpumpát, filléres gumislagot, de azt a rendszert nem érdemes árügyileg összevetni egy Reseratorral.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#296) rudi válasza KSanya (#294) üzenetére


rudi
nagyúr

A Konvekt-O-Matic Maxi 41 000 Ft, az Ultra 51 000 Ft. Két Graph-O-Matic blokk legalább 20 000 Ft, Eheim minőségi pumpa kereken 20 000 Ft, tartály, csövek miegymás még egy tizes, összesen 90-100.000 Ft. Nagyjából emiatt elfogadható a Reserartor 1 Plus 70 000 forint körüli ára.

Továbbá nem vonom kétségbe, hogy jobb lesz a Reseratornál, de engem kussban a Zalman cucc teljesítménye is meggyőzött.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#297) Squirrel válasza rudi (#296) üzenetére


Squirrel
őstag

Szerinted elvinne ez a Reserator egy A64 3500+ -ot, amit jó volna húzni 2500-2600MHz-re, esetleg majd a dual core-os A64-eseket, mellé X800XT-vel?

(#298) t-shirt válasza KSanya (#294) üzenetére


t-shirt
veterán

aranyos kis cuccos :) jó választás volt házzá ez a házikó

(#299) rudi válasza Squirrel (#297) üzenetére


rudi
nagyúr

Az X800XT nem sokkal melegszik jobban mint a mi jó kis 0,15-ös csíkszélességgel készült 9800 Pronk, az A64 pedig - különösen ha már 0,09-es - biztosan nem tud olyan meleget produkálni mint a mi kis 3,2-és Prescottunk (és ezt szokta fLeSs 3,6-on járatni, ha max. fogyasztást mér :) ). Szerintem a Reserator 1 Puls elbírna az általad vázolt rendszerrel.

Másoknak is ajánlom ezt a fajta összehasonlító módszert: mivel a mi rendszerünk brutálisan melegszik érdemes ezekkel Bővebben: link az eredményekkel összehasonlítani a saját hűtőtöket. Nagyjából ez a klimatizációs viszony volt a Reserator 1 Plus tesztelésekor is, szóval a passzív vizes a maga 65 fok körüli VGA-tól is fűtött állapotában nagyjából olyan kört futott mint a maximális 1700-on terekrő full rezes kilós Zalman CNPS7700 Cu, vagy a Thermalright XP-90 1800-on. Ha valakinél a CNPS7700Cu 50 fokon tartja a procit, akkor valószínűleg a Reserator 1 Plus is nagyjából ezt a szintet hozza majd.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#300) KSanya válasza rudi (#296) üzenetére


KSanya
tag

Igen, azt nem is vitatom, hogy drágább, csak arra reagáltam, hogy nincs halkabb passzív gyári hűtés.

Innovateknél egyébként kb 90K lenne egy kb ilyen teljesítményű hűtés.
XXK szettet alapul véve
levonva a pumpa cseréjét 230V-ra (-9000)
kis k-o-m cseréje maxira (kb ez a szint a reserator) (+8500)
egy vga hűtő (+11000)

Egy ilyen rendszer (ekkora hőleadóval) nem lesz jobb teljesítményben.
Mondjuk szerintem, ha stabil a rendszer, akkor a hőmérséklet mellékes (kis túlzással persze). 1-1,5 évet úgyis kibír akár 70°C-on is, utána meg biztosan cseréli, aki ennyit fektet hűtőbe.

Az egyedüli, ami nekem nem tetszik a Zalman vízhűtéseiben, hogy nincs támogatás hozzá. Nem lehet csöveket kapni, szerintem folyadékot sem. Ezenkívül nem bővíthető. Ez alatt azt értem, hogy ha valaki vesz egy combosabb procit (mert mondjuk 1 éve vette a reseratort az akkori rendszeréhez), akkor nem lehet nagyobbra cserélni a hőleadót, esetleg venni még egy ugyanilyet...

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.