Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) velizare válasza ^Bundi^ (#197) üzenetére


velizare
nagyúr

hidrosztatikus nyomás. legalábbis a folyadékoszlop magasságáról nekem ez jut az eszembe. :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#202) Jim Tonic válasza Esmein (#199) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egy nem. 4 már igen. És rakj fel az SLI-mre 2 VF7700-at is. ;)

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#203) velizare válasza Jim Tonic (#198) üzenetére


velizare
nagyúr

miért, azokat nem lehet passzívan hűteni?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#204) Jim Tonic válasza velizare (#203) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

NF4SLII? 6600GT-ket egymás alatt? Mivel?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#205) velizare válasza Jim Tonic (#204) üzenetére


velizare
nagyúr

mivel muszáj... :DDD jóvanna, amikor írtam, nem láttam még amit írtál. de előbb-utóbb azokra is kijön valami okosság.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#206) Jim Tonic válasza velizare (#200) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Van egy feleséged, az összes hibájával együtt, az mondod rá tetszik... Ez azt jelenti, hogy mindenkinek meg kell másznia? Nem hiszem. :)

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#207) Esmein válasza Jim Tonic (#202) üzenetére


Esmein
nagyúr

Jó választás ilyen konfigba a vízhűtés, csak nem ez és nem ennyiért. Feleennyiért se. Piacon láttam régit 25-ért, az talán reális.

#206: Tegyük fel, hogy te egy híres nőszakértő vagy és mindenki lesi a szavad, te meg azt mondod hogy az ilyen nők tetszenek. Nos, az jelent valamit :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#208) Jim Tonic válasza Esmein (#207) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezt már én is leszögeztem. Az előző verzió fele ennyi, és alig tud kevesebbet. Az van reális áron. Ez bemutató termék, a pixel hamar visszavesz majd a hülyeségéből, főleg az Innovatekkel szemben. Ha nem majd megveszi mindenki külföldön 211euroért, azaz kb. 50 rongyért. Ennyiért ennyi cucc nem sok. Hajrá pixel! ;]

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#209) Jim Tonic válasza Esmein (#207) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azért nem. Engem Gáspárnéval sem tudtak meggyőzni. :DDD

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#210) velizare válasza Jim Tonic (#206) üzenetére


velizare
nagyúr

jah. viszont ezt nem írok róla sem bemutatót, sem kritikát egyetlen helyen sem. hadd várjam már el az értékelésbeli objektivítást egy szaklaptól.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#211) Jim Tonic válasza velizare (#210) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A ''tetszett'' belefér egy objektív szaklapba is. szvsz. De ez már megint szubjektív. :B

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#212) nagydee


nagydee
tag

nekem pl. tetszenek a feketepárducok, mégsem kéne otthonra egy...
macskaféléből már így is túlkinálat van...:))

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#213) Lacza


Lacza
senior tag

Maradjunk annyiban hogy ennyi zséért már lehetne rézből is.
Én hűtős vagyok de nem találom túl jó konstrukciónak, mert a környezeti hőmérséklethez képest csak gravitációs elven eléggé kicsi a leadott hő mennyisége .Erre kellene még egy ventillátor is.

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#214) nagydee válasza Lacza (#213) üzenetére


nagydee
tag

vagy mondjuk grafitból...
az is szép fekete lenne, úgy vinné a hőt, mint a fene, csak vigyázni kellene rá ;)

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#215) ^Bundi^ válasza velizare (#201) üzenetére


^Bundi^
senior tag

a víz akkor megy vissza, ha magasabban van a kindulópont mint a végpont..szóval ha a tornyot oldalára fekteted akkor a végpont amgassága max 10-20cm lesz amit már könyebb áthidalni..pláne, hogy a háznak is van magassága ergo leet, hogy meg sem kell emelni.;)

Nos Omnes Una Manet

(#216) nagydee válasza ^Bundi^ (#215) üzenetére


nagydee
tag

közlekedőedények... jaja... csakhogy a dolog csak akkor működik, ha mindkét végpont nyitott, különben nem... illetve de, csak akkor az egyik végpont legyen magasabban, mint 10 méter és akkor kb 10 méteres szintkülönbségre visszafolyik a csőben a víz...

haviszont csak lekapod a procblokkról az egyik csövet, akkor a valamennyi víz bizonyosan ki fog folyni, mert nem nagyon tudod elérni, hogy maga a csatlakozó legyen a legmagasabb pont, azaz a szétszedési pont fölött sehol ne legyen víz... (ha belegondolsz ahoz már a gépet is forgatni kellene.

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#217) P4Laca22 válasza Jim Tonic (#202) üzenetére


P4Laca22
tag

azt hiszem akkor neked vájt füled van:B:B:B

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#218) erdoke válasza P4Laca22 (#217) üzenetére


erdoke
titán

Nekem is white fülem van...:DD:DD

A legjobb aláírás a héten

(#219) Dying Fetus


Dying Fetus
tag

csak én láttam úgy, vagy ti is hogy ennyi pénzért nem vmi jól hűt?
(engem meg a zaj nem nagyon szokott érdekelni ennyi pénzért meg pláne nem kéne a hangtalanság)

(#220) ^Bundi^ válasza nagydee (#216) üzenetére


^Bundi^
senior tag

nalátod..nem jo mérték a 60cm ;)

Nos Omnes Una Manet

(#221) P4Laca22 válasza erdoke (#218) üzenetére


P4Laca22
tag

látom:DD:DD

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#222) ByB


ByB
addikt

Gyors kérdés: mekkora a visszaérkező víz hőmérséklete egy masszív rendszer hűtése után?

(#223) wolfman


wolfman
veterán

Akartam ilyet venni de úgy látom le fogok tenni rolla! Még ha olcsó is lenne 80 fok az 80 fok! Egy szarabb ventillátoros hűtés is jobban lehűti! Havernak is 3.2Gb Prescott HT 64bit-es procija van és neki ventillátorral 56-58fok kürül alakul.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#224) ByB


ByB
addikt

Még kis türelem, jövőhét végére megszületik az ''utód''!!! ;] Hatékonyabb hűtés, olcsóbb ár...

[Szerkesztve]

(#225) nagydee válasza ByB (#222) üzenetére


nagydee
tag

hát, az attol függ...

mennyi a bemenő hűtőközeg hömérséklete?
mennyi a hűtőközeg térfogatárama?
mennyi az elszálítandó teljesítmény?

de ha ezeket tudod, akkor magad is ki tudod számolni, ha visszakeresed az első hozzászólásomat a témához.

egyébként kb 30-40 fok szerintem.

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#226) ByB válasza nagydee (#225) üzenetére


ByB
addikt

Én is kb ennyire tippeltem, köszönöm! (Egyenlőre elég csak ez a megközelítő érték!)

(#227) imikee


imikee
tag

Helló mindenki!!!!!!!!!!!!!

hát kicsit durva az a 80 fok szerintem :))) hétvégén építettem újra a vízhűtésemet ami full home made. CPU+NB+TÁPEGYSÉG vízzel hűtve IDLE: 35fok, FULL 41fok:) 2x120 as venti van rajta 4.5 volton. nagyon jó lett:C:C:C:C

...

(#228) q13579 válasza imikee (#227) üzenetére


q13579
senior tag

Tudnál rola még infot mondani, vagy képet feltölteni?

(#229) q13579 válasza q13579 (#228) üzenetére


q13579
senior tag

Ja és milyen cuccoakt hasznáksz hozzá?? (márka)

(#230) imikee


imikee
tag

a Bővebben: link oldalon vannak képek de az még az ezelőtti 1.0 verzió, de ha minden igaz holnap tudok fotózni és akkor felrakom a képeket. le fogom rajzolni hogyan van fúrva a blokk. 1-2 adat addig is: CPU: 50x50x10 mm
NB:40x40x10 mm TÁP:50x80x10 mm 8db tranyának van rajta hely :) még majd csinálok 1 átalakítást ahol a pumpa és a tartály is bennt lesz a házban csak el kell fordítani a tápot függőlegesbe meg ki kell vágni a gép hátulját. na az egy nagy meló lesz még. Hangja a gépnek most kb 3dB :):):):):):):):)

...

(#231) imikee


imikee
tag

a blokkok réz áramvezető sínből vannak :DD

...

(#232) q13579 válasza imikee (#230) üzenetére


q13579
senior tag

Gondolom a macska nem szerves része a cuccnak;)

(#233) q13579 válasza imikee (#231) üzenetére


q13579
senior tag

Ezt nagyon összeraktad.
Grat!!

(#234) jerry311 válasza q13579 (#232) üzenetére


jerry311
nagyúr

De, pont az a ''szerves'' része :DDD

(#235) Pixel kft.


Pixel kft.
csendes tag

Sziasztok,


Azt gondoljuk a Prohardver-hez egy hibas darab kerult mivel nalunk nem megy a processzor homerseklet 50 fok a GPU pedig 60 fok fole. (3GHz Prescott + 6800 GT). Ma visszahozzak es megvizsgaljuk. Ha tenyleg hibas uj teszt lesz rola.

Bármilyen a céget vagy a forgalmazott termékeket illető kérdésre szívesen válaszolok. Akár mail-ben akár itt a forumon.

(#236) erdoke válasza Pixel kft. (#235) üzenetére


erdoke
titán

Valamennyit számít az is, ha S478 és 3,2 GHz-es a Prescott, illetve ha más stepping. Persze 30 fokot biztosan nem. Kíváncsian várom a fejleményeket. A 80e Ft-os árhoz csak látszólag passzol a 80 fok...:D

A legjobb aláírás a héten

(#237) Pixel kft. válasza erdoke (#236) üzenetére


Pixel kft.
csendes tag

Az uj ar mar ''csak'' 54 900 Ft + afa.

Bármilyen a céget vagy a forgalmazott termékeket illető kérdésre szívesen válaszolok. Akár mail-ben akár itt a forumon.

(#238) KSanya válasza Pixel kft. (#235) üzenetére


KSanya
tag

Mi lehet a hibás ebben a vízhűtőben?
Úgy értem, ha megy a víz, akkor elvileg nem szabadna problémának lenni (főleg ebben, mivel más mozgó alkartász nincs benne, csak a pumpa).
Mert gondolom sehol sem eresztett, és amint az a szétszedett CPU blokkon is látszott nincs eltömítve a bordázat...

(#239) Pixel kft. válasza KSanya (#238) üzenetére


Pixel kft.
csendes tag

Talaltunk a sajatunkban egy letort muanyagdarabot. Addig mi is hasonlo ertekeket mertunk majd 2 nap kiserletezes utan kiderult mi a baj es a homerseklet csokkent 30 fokkal.
Az a kis darab nem tomitette el a csonkot csak annyira lecsokkentette a vizaramlast, hogy nem lett eleg a hutoteljesitmeny. Hasonlora gyanakszunk. Azota szetszedtuk az osszes raktaron levo Reserator-t de azoknak nem volt baja.
Ma kiderul.

Bármilyen a céget vagy a forgalmazott termékeket illető kérdésre szívesen válaszolok. Akár mail-ben akár itt a forumon.

(#240) KSanya válasza Pixel kft. (#239) üzenetére


KSanya
tag

Reméjük, hogy tényleg csak ennyi volt a probléma...

Meg tudnád mondani, hogy mekkora méretűek a lamellák a hőleadón (szélesség x magasság)?

(#241) Pixel kft. válasza KSanya (#240) üzenetére


Pixel kft.
csendes tag

2.5 cm x 50 cm

Bármilyen a céget vagy a forgalmazott termékeket illető kérdésre szívesen válaszolok. Akár mail-ben akár itt a forumon.

(#242) KSanya válasza Pixel kft. (#241) üzenetére


KSanya
tag

köszönöm

(#243) jerry311 válasza Pixel kft. (#237) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát igen, az még mindig 68 625 HUF és akkor még mindig nincsenek hűtve a kisebb alkatrészek, amiknek aktív hűtés nem kell, de egy kis légáramlat igen.

(#244) ByB válasza Pixel kft. (#241) üzenetére


ByB
addikt

És mekkora a vizet tartalmazó henger átmérője, falvastagsága, illetve anyaga?

köszi a választ
BBence

(#245) erdoke válasza Pixel kft. (#239) üzenetére


erdoke
titán

Nos, találtatok valamit?

A legjobb aláírás a héten

(#246) Pixel kft. válasza erdoke (#245) üzenetére


Pixel kft.
csendes tag

Kontakthibas volt a kapcsolo. Bekapcsolas utan szinte azonnal leallt.
Neha bekapcsolt aztan megint ki.

Bármilyen a céget vagy a forgalmazott termékeket illető kérdésre szívesen válaszolok. Akár mail-ben akár itt a forumon.

(#247) OC válasza Pixel kft. (#246) üzenetére


OC
őstag

Most nem azért, de az átfolyásjelző minek van?:F Persze ezt nem jó helyre céloztam.

(#248) OC


OC
őstag

Ha meg egyik kontakthibás, a másikban eltörik valami, akkor megint nem 1 profi cucc szvsz.

(#249) erdoke válasza Pixel kft. (#246) üzenetére


erdoke
titán

Magyarul nem ment a pumpa?
Ahhoz képest elég jól hűtött félpasszívban.
:DD

Szerk: Ez esetben edjátok vissza a kütyüt retesztre, mert ez nem túl jó reklám sem a Zalmannak, se nektek. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy hirtelen best buy lesz az új Reserator, de talán a célközönsége elfogadja.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#250) OC válasza erdoke (#249) üzenetére


OC
őstag

Ha visszaadják újratesztelésre és jó lesz, az mit bizonyít? Amelyik működik az végzi a dolgát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.