Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) brownus


brownus
veterán

Szép házak, bár kicsit drágállom őket. Arra lennék kiváncsi, hogy a tápok mennyire hangosak? Ha jól láttam 1db. 8 cm-es venti van bennük.

(#2) Obi-1


Obi-1
őstag

Igazán díjazom, ha valaki felülre rakja az USB portokat, szvsz a többség a földön tartja a gépét.

Kicsit drágák ezek a házak az alkalmazott (néhol kifejezetten suttyó) megoldások fényében :)) Összehasonlításképpen nézzétek meg a Foxconn házakat, melyeket FSP táppal adnak, teljesen csavarmentesek, a HDD oldalról helyezhető be, műanyag (rezgéscsökkentő) keretbe. Igaz, itt könnyebben betehető egy venti a ház elejébe.

Only a Sith deals in absolutes.

(#3) dzsoni


dzsoni
senior tag

4105 a ház ami végre tetszik is.

(#4) BitRaider


BitRaider
csendes tag

Érdekes, hogy a szellőzést kritika érte, holott a cikk alapján az a probléma vele, hogy nincs jobb oldali szellőzés. Viszont más házakon sincs, mert jobb oldalon az alaplap van, ami kitakarná a szellőző lyukat (kivétel ha nagytorony, de itt nem arról volt szó).

Szóval ezt a rossz szellőzést egy kicsit jobban is kifejthetnétek...

''Tessék elárulni, hol találom az Any key-t a billentyűzeten?''

(#5) Obi-1 válasza BitRaider (#4) üzenetére


Obi-1
őstag

Szerintem nem a jobb oldallap zártsága, hanem a túl kicsi nyílások miatt érte ez a kritika.

Annyiból nem jogos, hogy az alsó kategóriás házak (codegenek, például) általában nem jó szellőzésűek. De nem is tuningos rendszereket építenek beléjük.

Only a Sith deals in absolutes.

(#6) Akheron


Akheron
senior tag

A 4107-eséhez hasonló megoldást eddig csak egy ASUS ház esetében láttam: Bővebben: link

Egyébként ez az ASUS ház nekem nagyon tetszik, és van egy másik, szerintem rendkívül mutatós darab is: Bővebben: link

12,5 körül lehet megvásárolni őket 360-as (Asus Atlas 36F / noname?) táppal..


A 4107-esnek a képek szerint valahol az alsó rácsozott részen lehet a HDD LED-je... jó lett volna bekapcsolva is látni a házat :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#7) csudri


csudri
őstag

Az EN-7254 házban mi a halál hűti elől a vinyót? Hiszen, ahogy látom, a venti nem a vinyó előtt lenne ha beszerelném, hanem alatta. Az meg kb. halottnak a csók eset!

(#8) Scream007


Scream007
őstag

csatlakozni tudok.
de szerintem nem kissé hanem angyon drágák.
ennyiért sokkal nagyobb márkásabb szebb moddingolt házat lehet kapni.
ennyi.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#9) höhö


höhö
csendes tag

hááát ezek a házak nagyon középszintüek...sőt inkább alulrol surolják azt

(#10) Akheron válasza Scream007 (#8) üzenetére


Akheron
senior tag

Épp most készülök házat venni egy ismerősömnek, úgyhogy ha tudtok, ajánlhattok néhány elfogadható árút :) Eddig az ASUS vezet..

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#11) TommyGun


TommyGun
őstag

Szvsz annyira nem vészesek ha belegondolunk hogy kapsz egy egész tűrhető tápot is melléje, azért igénytelennek sem mondhatóak szerintem a formájuk is elegáns....semmi csicsa....Akárhogy is nézem ha Chieftecből akarja ezt valaki összerakni az egy 20-25k...mondjuk Chieftec azért Chieftec....inkább 14-15k fele lenne az ára akkor hibátlan lenne mindhárom :))

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#12) bujdyka válasza Obi-1 (#2) üzenetére


bujdyka
tag

Bocsáss meg, hogy offolok, de hol lelem meg azokat a Foxconn házakat?

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#13) bujdyka válasza TommyGun (#11) üzenetére


bujdyka
tag

Azért hadd vitatkozzak Veled egy kicsit!

Egy 360-as táppal szerelt Chieftek midi ház jelenleg 19k-ból kijön a ''szél számítógépvilágban'', (mármint ház+táp, nem egyben...).

Es ahogy mondtad: ''Chieftec azért Chieftec'' :)

Másrészt abba lehet tenni P4-et is... (igaz kicsit :))

30-ért már nagytornyot kapsz 410-es táppal, igaz az más kategória...

Egy S939-es A64-es konfigot tettünk össze, és tök poén, hogy egy 410-es Chieftek mellett Giga lap, 2x512 RAM, dual layer író, stb stb stb, és hozzá egy JNC ház! :C
Mondjuk ott szempont volt, hogy NE úgy nézzen ki, mintha valami überállat masina lenne! te tök poén volt, hogy a táp 3x annyi volt, mint a tápnélküli ház...

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#14) Akheron válasza bujdyka (#13) üzenetére


Akheron
senior tag

Itt találsz foxconn házakat, igaz nagyker: Bővebben: link

Én a Chieftec házakkal sem vagyok maradéktalanul elégedett... folyton változtatgatják a házak belsejét. Amikor megrendeltem a BX02-met, azt hittem, hogy kivehető vincsirekesz lesz benne, amibe tudok ventit szerelni, erre fixen rögzített, elfordított tartó volt...

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#15) Obi-1 válasza bujdyka (#12) üzenetére


Obi-1
őstag

Bővebben: link

Only a Sith deals in absolutes.

(#16) Obi-1 válasza Akheron (#10) üzenetére


Obi-1
őstag

Foxconn élményem:

www.pcland.hu a bolt címe. Pár utcára lakom tőlük, náluk veszem át a dolgokat, Interneten megrendelve. Most például a rendelés másnapján már megvolt az áru.

300W FSP tápot adnak hozzá. Elég igényesen néz ki, kukucskáltam, tele van hűtőbordákkal. Egy 8 centis venti hűti. Az FSP gyártja például az Aopen tápjait, így megbízhatónak tartom, szerintem el kellene bírnia a te konfigodat is. Ha biztonságosabbnak érzed, akkor érdemesebb egy 350W, 12 centis ventis tápot venni, külön, és ezt a tápot eladni. Sulineten kívül elvileg kapható 350W FSP és 400W Hipower táppal is.

A ház kiképzése nagyon tetszik, egyedül az oldallemez nyítása nehézkes. A tető és az alaplap oldali lemezek szegecselve vannak. Masszív felépítésű, szerintem nem fog rezonálni az oldala. A Foxconn témákban nagyjából leírtam az előnyeit.

Az USB a ház alján van, ez kár, de nagyon sok háznál így csinálják.

Sajnos tapasztalatom még egyáltalán nincs vele, szüleimnek rakok össze egy gépet, ahhoz lesz. A konfig egyéb alkatrészei pedig még nem érkeztek meg, a sajátomat a próba kedvéért nem akartam bolygatni, nem is nagyon lett volna rá időm.

Ha a táp nem kell belőle, talán jobban jársz egy Mistralos Chieftec házzal 11.000 forintért, hasonló fekete-ezüst kinézet. Kicsit a Chieftec jobban is tetszett, de nekem kellett a táp.

Only a Sith deals in absolutes.

(#17) gergoke

még jó, hogy úgy kell szétszedni mint a régi dtk házakat... :)
hiszen azok is enlight-ok voltak..

(#18) TommyGun válasza bujdyka (#13) üzenetére


TommyGun
őstag

Jóh ebben igazad van...Chieftec az Cieftec ezzel sem vitáznék... :C
Ezért írtam a végére hogy 14-15k fele már emészhetőbb lenne az ára ezeknek a házaknak mertha csak 2k van e között és Chieftec között akkor egyértelmű hogy enlight a kutyának se kéne...nade 5k különbségért már megérné ezt venni annak aki mondjuk smpronos vagy cerkás gépet akar egy korrekt házba rakni táppal és eccerű kinézettel és vizonylag olcsón is...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#19) perempe válasza Obi-1 (#2) üzenetére


perempe
addikt

Ez nagyon jó meglátás, ami az USB-t illeti. Nekem oldalt van Codegen 6066 házamon, és alig találom, ha pendrive-ot vagy digicam-ot akarok csatlakoztatni. Nagyon bosszantó. :O

A házam egyébként apró átalakításokkal felveszi a versenyt a középmezőnnyel. A tápot cseréltem ki (360-as Csíftekre), valamint szigetelő szalaggal megoldottam az oldallapok rezonanciáját.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#20) Scream007 válasza Akheron (#10) üzenetére


Scream007
őstag

jujjjj ne, asus-t nem.
drága és van szebb szerintem.
ha standardot akarsz:
aerocool jetmaster + van az a másik nevű ami ugyanez csak turbinás az eleje nem jut eszembe neve de tuti megmondják a boltba.
ha egyedit: raidmax, vagy superflower >>szerintem ezeket még senki nem nagyon próbálta szerintem pedig nagyon szépek és igényesek.

ezek mindegyike 12-15e körül van.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#21) Lars


Lars
őstag

Szerintem nem sokkal jobbak ezek a házak, mint pl a codegenek. Egyeten pozitívum van bennük, és az a táp. (mármint a codegenhez képest)
Nem rosszak, de kissé drágák.
A design az kifejezetten tetszik, szeretem a ''letisztult'' házakat.
Ha olcsóbb lenne, és lenne bennük több 3.5-ös hely, akkor már mennék is a boldba. :(

(#22) Obi-1 válasza perempe (#19) üzenetére


Obi-1
őstag

Már máshol ís említetted, megkérdezhetem, hogy működik ez a szigszalagos mod?

Only a Sith deals in absolutes.

(#23) perempe válasza Obi-1 (#22) üzenetére


perempe
addikt

A fémek érintkezését kell ellátni. Szvsz elég az egyik oldalon - én csak az oldallapra tettem. Nélküle egyből rezonált, és teljesen elviselhetetlen volt nélküle a csavar nélküli házam.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#24) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

Hol lehet kapni ezeket a házakat? 4107 érdekelne.

(#25) HW-Peter


HW-Peter
tag

Van egy BONTATLAN EN-4105 -ös házam eladó.
350W-os Enlight minőségi táppal. Fekete-ezüst színű,
hátul gyárilag beépített 92mm-es Sunon halk ventilátor, előlapi 2db USB, a rácsos előlap jó szellőzést biztosít, mögé ventilátor szerelhető. Az oldallapon TAC panel van. (CPU légkürtő-''hideglevegőtszívbeoldalról'')

[link]

Akit érdekel, keressen meg itt vagy privát üzenetben.

[Szerkesztve]

(#26) HW-Peter válasza HW-Peter (#25) üzenetére


HW-Peter
tag

Még mindig eladó. Bontatlan Enlight EN-4105 -ös ház 350W-os táppal.

(#27) trassher


trassher
addikt

Csá!
Az én ajánlatom Raidmax Scorpio 868. Ára 15000 HUF.

Redmi Note 7

(#28) HW-Peter válasza trassher (#27) üzenetére


HW-Peter
tag

Ezt most kinek címezted?

(#29) trassher


trassher
addikt

Mindenkinek. Ismerjétek meg a minőséget! :DD :DD :DD :DD

Redmi Note 7

(#30) HW-Peter


HW-Peter
tag

Enlight EN-4105 -ös ház 350W-os táppal 12.000Ft.




[Szerkesztve]

(#31) HW-Peter


HW-Peter
tag

Enlight EN-4105


[kép]

(#32) trassher válasza HW-Peter (#31) üzenetére


trassher
addikt

Jó oké. Raidmax Scorpio 868: plexis oldal, ugényes kialakítás, masszív felépítés.[kép]

Redmi Note 7

(#33) HW-Peter


HW-Peter
tag

Enlight EN-4105 ház 350W-os Enlight táppal eladó. Új, bontatlan.

(#34) HW-Peter


HW-Peter
tag

Enlight EN-4105 -ös ház 350W-os táppal 12.000Ft.

(#35) HW-Peter


HW-Peter
tag

Enlight EN-4105 -ös ház 350W-os táppal. Na jó, legyen 9999 Ft.

(#36) HW-Peter válasza HW-Peter (#35) üzenetére


HW-Peter
tag

Up.

(#37) anaqer


anaqer
veterán

Ennek nem igazán ez a módja, adj fel inkább apróhirdetést mint mindenki más.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#38) lumpi79


lumpi79
csendes tag

ÜDV! Szépek ezek a házak amiket itt látok. De nekem az a bajom ezzel, mindig kinézek egy házat és utána rá kell jönnöm nem lehet megvásárolni sehol. Pl.: most a ha a márkától egy picit eltekintünk, akkor elmondhatom kinéztem egy ASUS TM-21-es házat. Szép-szép. De hiába kerestem rá sehol nem lehet kapni. Jó lenne ha lenne egy olyan nagyker vagy kisker ahol konkrétan ki lenne téve a választék és nem holmi tuning ''trabant'' űrkori házakat árulnának. Igazából a konzervatívabb kinézetet senki nem támogatja?

(#39) trassher válasza lumpi79 (#38) üzenetére


trassher
addikt

Dehogynem. Konzervatíbb házak között tudom ajánlani a Codegent. Ezt bárhol megkapd :))

Redmi Note 7

(#40) HW-Peter válasza anaqer (#37) üzenetére


HW-Peter
tag

Rendben, megértettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.