Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szép körkép. Jó végre látni, hogy valóban az alsóbb szegmenssel is foglalkozik valaki, és itt is van ajánló. Persze biztosan jönnek majd a fanyalgók, hogy mit lehet ezekkel a gépekkel kezdeni. Nos, dolgozni, tanulni ideálisak.

Ami kicsit elkeserítő, hogy a belépő szintű notiknál itt is megjelent az átverés a 4 cellás (gondolom 2Ah-s) akkukkal, amit persze a specifikációs listán jó apró betűkkel jelölnek. Ennek páran be fognak dőlni, attól tartok... :(

Még valami feltűnt: az Acer-hez és az Asus-hoz nincs oprendszer? Vagy Linux-szal adják? Sulinetnél követelmény az oprendszer, nem? Meg a 32MB-os pendrive. :D

Egyébként 290k-ért az erősebb Acer még akár jó Desktop Replacement is lehet...

Egy észrevétel: ha a FuSi 7300 valóban 21000 forint, akkor tegyetek neem félre vagy 4-et, ellenkező esetben ba kéne pótolni azt a hiányzó nullát.

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2) _Gudella válasza parandroid (#1) üzenetére


_Gudella
senior tag

SATA-s Raptos nincs sulinetben? Mert akkor azt vennék...

(#3) Male


Male
nagyúr

Ez az AOC TV mekkora? Mert az oldaluk ami linkelve van, nagyon infromatív... van szervízlista, sajtóreklám (hol nyert díjat vagy mi), de méretekről egy szó sincs...

(#4) koxx


koxx
MODERÁTOR

''tizenhetes CRT-ken kényelmes 1024 x 76-ban pedig 100 MHz-nél is többet bír.'' lemaradt egy 8-as, vmint a MHz-et írtál Hz helyett

(#5) rudi válasza Male (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Ó, tényleg nincs rajta az oldalon a méret - LOL! Amúgy 20 colos.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) luciferc válasza rudi (#5) üzenetére


luciferc
őstag

az alkatrészekből összeállított konfignál minden alkatrésznek a bruttó ára szerepel? mert pl az LG DVD írónak a sex honlap szerint 13900Ft az ára, ennek nettója viszont pontosan 11120Ft, ami a táblázatban is szerepel. :F

ja, és a sex kódokat is beletehetnétek a táblázatba, hátha valaki pont ezt szeretné megvenni (meg mellesleg az árak ellenőrzése is könnyebb lenne...)

[Szerkesztve]

(#7) joshua7 válasza luciferc (#6) üzenetére


joshua7
veterán

Csak 19-es, játékra való tft nincs alacsoy válaszidővel és nem tn panellel.

Semper Fi

(#8) _Gudella válasza _Gudella (#2) üzenetére


_Gudella
senior tag

#2

(#9) luciferc válasza joshua7 (#7) üzenetére


luciferc
őstag

:F:F

(#10) rudi válasza luciferc (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Bruttó árak szerepelnek mindenhol, sulinetben nincs is értelme a nettó árnak. A kódokat azért nem raktam oda, mert több eszköz több forgalmazónál is megvan, és a kiskereskedők többsége csak néhány forgalmazóval van kapcsolatban.
Akit nagyon érdekelnek az árak, keressen a sulinetes keresővel Bővebben: link bár ez sem teljesen szentírás.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) rudi válasza joshua7 (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem ez a Sulinet célja, ha ilyet szeretnél, keress az előbbi hozzászólásban linkelt keresővel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) rudi válasza parandroid (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Ahol nem emeltem ki, hogy van windows, ott linux az oprendszer. Flessdrájv csak full konfigokhoz jár, notebookokhoz nem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) tildy


tildy
nagyúr

ehh akkor én elég jókor, és olcsón vettem a monitort. (56990-ért) és akkoriban sulinetben kb 40 környékén voltak 15''-s tft-k,, 52-55-től keződően pedig 17''esek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) corm


corm
senior tag

Ugye még mindig úgy néz ki a rendszer, hogy a vételár felét kapom vissza állambácsitól? Vagy azóta méglejjebb tornászták ezt?

Y N W A

(#15) luciferc válasza rudi (#10) üzenetére


luciferc
őstag

na, akkor nem voltam egyértelmű. tudom, hogy sexben nincs értelme a nettó áraknak, ezért írtam, hogy szerintem annál az LG DVD írónál a nettó került be a táblába. Ugyanis a sex keresőjében csak 13900-ért kapható ez a típus. melyik szállítónál kapható a te általad feltüntetett áron?

(#16) highlander81 válasza joshua7 (#7) üzenetére


highlander81
tag

Ezt most találtam!
Samsung SyncMaster 930BF 19'' TFT-LCD monitor
Igaz az ára 126.000 Ft de a paraméterei is ott vannak a top-on:
http://product.samsung.com/cgi-bin/nabc/product/b2c_product_detail.jsp?eUser=&prod_id=LS19BIDKBV%2fXAA&selTab=Features

Esetleg erről van valakinek véleménye?

(#17) rudi válasza highlander81 (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Hű, már van sulinetben ilyen? Hiszen még normál kereskedelemben is alig van...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) highlander81 válasza rudi (#17) üzenetére


highlander81
tag

Mi a véleményed róla?
Megvegyem holnap :)

(#19) rudi válasza highlander81 (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Én nem venném meg. Ugyan alacsony válaszidős meg modern, de TN paneles, így a színei csak nagyon kis szögtartományban korrektek. Inkább ezekből válogass Bővebben: link, bár ezek nem sulinetesek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Nincs vmi rendes oldal ahol a sexes dolgokat rendesen meglehet nézni???

(#21) szatocs


szatocs
őstag

Hol lehet SeX - ben 512 - es Corsair - t venni?

=== Szatocs ===

(#22) joshua7 válasza rudi (#19) üzenetére


joshua7
veterán

TN-es? Az nem túl jó.

Semper Fi

(#23) joshua7 válasza Fade_Away (#20) üzenetére


joshua7
veterán

Keresőre gondolsz? De van: Bővebben: link

Semper Fi

(#24) luciferc válasza rudi (#19) üzenetére


luciferc
őstag

#15-re valami reakció?

(#25) anulu


anulu
félisten

ööö, szerintem SeX-ék elírták rendesen a Raptor-t. ugyanis az nincsen SCSI-val (legjobb tudomásom szerint), hanem csak SATA-n. a 10000rpm viszont nagyon durva ennél a szériánál.

nagyon tetszik a 320GB-os WD! lehet, h a 80-as vinyóm kiszedem a gépből, és egy ilyen bekerül :) valami infó van ezeknek a melegedéséről? jobban vagy kevésbbé melegszenek a Samsungokhoz képest, az érdekelne.

örvendetes, h a RAM-ok között megtalálhatóak a Corsair cuccok. ezek élettartam garisak?
furcsán hangozhat, de tetszik, h nincsenek OC RAM-ok! a SeX nem erről szól.

a konfigokkal annyi a baj, h
- 1: milyen vidkártya van bennük? no info...
- 2: 256MB RAM-ot simán megeszik egy rosszul beállított (esetleg alapon hagyott, de teleszemetelt) WinXP. mellé Office, böngésző... OK, hogy lehet bővíttetni, de akkor is...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) ngabor2 válasza anulu (#25) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a wd-vel kapcsolatban: jó, csak hangos. Emiatt adtam el, van helyette Samsung.

(#27) highlander81 válasza rudi (#19) üzenetére


highlander81
tag

Én mindenképpen sulinetben akarom megvenni. Nem muszáj 19'' jó nekem a 17 is csak ''JÓ'' legyen.
Azokból tudsz ajánlani valamit?
Hogy mire kell? A szokásos: játék, film, internet, office, stb.

[Szerkesztve]

(#28) anulu válasza ngabor2 (#26) üzenetére


anulu
félisten

s van 320+GB-os, SATA-s Samsung vinyó SeX-ben? nekem a hang annyira nem számít, a sebesség/megbízhatóság viszont nagyon. régebben volt WD-m, nem is egy. szerettem őket. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) ngabor2 válasza anulu (#28) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Én is azt írtam, hogy jó. nálam számít a hang is, mindössze ez az ok,amiért eladtam. Ha nem számítana, akkor most is az dühöngene a gépben, mert egy jó kis passzív hűtéssel hideg marad.

(#30) rudi válasza _Gudella (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Minden bizonnyal benéztem a Raptorokat és ténylef SATA-sak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) rudi válasza luciferc (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Ó, fenébe, tényleg elnéztem az árat és tényleg nettó 11 120 Ft :( Mindjárt javítom. Csak tudnám mi a rákért raknak a nagykerek nettó árat is arra a nyomorult listára... Szóval az LG író ára sajnos 13 800 Ft, és van egy Sasung 13 300 Ft-ért.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) tildy válasza rudi (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

ÉS votl a tescoban azt hiszem nec vagy nem tudom miylen dvd író 9990ért sulinyetben..
Itt is van:
Bővebben: link

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) parandroid válasza tildy (#32) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, én is néztem, szokatlanul jó vétel volt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#34) rudi válasza szatocs (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Corsair kódok: 256-os OM8-03-BSO-03, 512-es OM8-03-RSO-01. Persze most már az első kódon valami 1024-es GoodRAM van a másodikhoz meg nincs termék... Asszem kénytelen leszek kivenni a cikkből...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) luciferc válasza rudi (#34) üzenetére


luciferc
őstag

szerintem a táblázat felé nagy betűvel ki kellene írni a készítés dátumát, láthatóan hetente cserélgetik a cuccokat a kedves nagykerek.

(#36) rudi válasza tildy (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Elvből nem vásárolok elektromos cuccot Tescoban és ilyenekben.
A Sulinetes szerződésekben csak maximális ár szerepel, és az, hogy a beszerzési árnál olcsóbban nem adhajták.

A Tesco, és egyéb kistermelőgyilkos láncok úgy szerződnek a cégekkel, hogy azoknak időnként brutális akciót kell csinálniuk, amin gyakran haszon sincs (lásd nagyon olcsó dinnye esete). Persze ez nem annyira gáz a termelőknek/forgalmazóknak, hiszen így is megéri nekik a nagyokkal szerződni. Az már más kérdés, hogy milyen ''áldásos'' hatása van ennek a rendes szervizt és szakértő alkalmazottakat fenntartó számítógépes kiskereskedőkre vagy keményen dolgozó mezőgazdászokra stb.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) tildy válasza rudi (#36) üzenetére


tildy
nagyúr

Én viszont tudod , hogy hasonlóban vettem sulinetes cuccot (monitort) És maximálisan elégedett vagyok vele.
Azért nehogymár egy dvd írónál ez számítson:U:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) parandroid válasza rudi (#36) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem véletlen, hogy nyugaton a kiskereskedelmi egységek gyakorlatilag nem léteznek. Hogy ez jó-e vagy sem? Annak a szűk rétegnek, aki itt ph!-zik nem feltétlen, a nagyközönségnek meg általában úgyis mindegy, mert nem alkatrészenként vásárol, hanem egy működő gépet szeretne, és ha elavul, akkor egyben lecserélné (nem 1, hanem 4, vagy 5 év után!). Efelé kellene a SEx-nek is mozdulnia, az alkatrészeket csak mellékesként árulni. Alap konfigurációkat pedig a nagyáruházak úgyis olcsóbban tudnak kínálni. Hogy milyen szakértelemmel, az más kérdés, de ebben meg egyszerűen rá kellene kényszeríteni őket a fejlődésre.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39) rudi válasza tildy (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

Egyszer kelljen visszatévedni a Tescoba garanciaintézés miatt...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) luciferc válasza parandroid (#38) üzenetére


luciferc
őstag

az index szerint Bővebben: link jövőre már csak teljes konfigok után lesz a mostani adókedvezmény...

mellesleg én nem értem ezt a tecsóban nem veszek számtech cuccot dolgot. a nec vagy bármelyik másik szarabbat szállít a tecsónak mint az xyz nagykeren keresztül a zyx kiskernek (ráadásul sexben még a nagyker is ugyanaz)? persze ha szakértő segítség kell, akkor a tecsó suxx, de mellesleg a számtech szakboltok többsége is...

(#41) luciferc válasza rudi (#39) üzenetére


luciferc
őstag

ugyanezt el lehet mondani a kiskerek egy jelentős részéről is (lásd ph-s topikok). mellesleg eddig a tecsóval garancia ügyben (2 eset) semmi gondom nem volt.

(#42) rudi válasza parandroid (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát nemtom... Nekem azért nem kellene mondjuk a veszprémi megasztórból az a gép, amit teherautóval raklapon szállítanak ki BP-ről és kitudja hogyan kerül az üzlet polcaira a krumpli, kenyér, sör és társai mellé. No de ez nem ide való téma

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) parandroid válasza rudi (#42) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mert a kiskeres, aki ugyanazt a SEx-es gépet ugyanattól a nagykertől leviszi mondjuk sötét Zalába a Renault Kangoo hátuljában, 140-nel száguldva az autópályán, mert az idő pénz, az jobban bánik vele? Nem hiszem, hogy ez számít, sőt. Arról nem is beszélve, hogy a ''márkás'' gépek időnként hasonló körülmények között szállítódnak a kontinens másik feléből ugyanilyen teherautókon, sőt, néha repülőn is.

A mostani melóm az, hogy a kiszállításainkat figyeljem, és számon kérjem, hogy rendben megérkezik-e minden cuccunk a vevőhöz (ha szalagos adattárolókat említek Zalában, akkor szerintem tudod, milyen cég). Nagyjából darabonként 1000 dolcsis cuccokról van szó, de mit mondjak, nem vigyáznak különösebben, és semmi eszköz nincs a kezedben a légitársaságok megfenyítésére. Ja a kártérítés sérülés esetén elég vicces, 20 dolcsi körül van kilónként. :D

Bocs az offért, a lényege az lett volna, hogy a szálltás és ideiglenes raktározás nem szabadna, hogy gond legyen mezei számítógép esetén.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#44) Peet


Peet
senior tag

Melyik szerintetek a legjobb 19''-os LCD monitor a Sulinet programban?
(ár nem számít)

(#45) highlander81 válasza Peet (#44) üzenetére


highlander81
tag

Én is erre vagyok kíváncsi!!!

(#46) anulu válasza rudi (#36) üzenetére


anulu
félisten

''Elvből nem vásárolok elektromos cuccot Tescoban és ilyenekben.''

anno a nagysikerű ''Gazdálkodj okosan'' társasjáték egyik mezőjének volt az a címe, hogy ''Vásárolj szaküzletben''... :U

nálam az árnál sokkal fontosabb, hogy igenis értsenek a cuccokhoz, amit árulnak, és bármilyen kérdésem felmerül (akár mailben/telefonon/személyesen), korrekten, és pontosan válaszoljanak, vagy ha esetleg nem tudnak, akkor ne mondjanak baromságot, hanem vmi alternatív helyet javasoljanak, ahol utána tudok nézni.

Pesten az esetek túlnyomó többségében az Al*en Computersnél veszem a cuccaim. csak akkor máshol, ha esély sincs, h tudnak szerezni. Tesco/Cora/Auchan/xyz bev.központ? :Y hagyjuk...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47) _Gudella válasza rudi (#30) üzenetére


_Gudella
senior tag

Ez jó hír!

Tud valaki esetleg boltot is ajánlani Pesten ahol lehet kapni Sulinetre?

(#48) anulu válasza _Gudella (#47) üzenetére


anulu
félisten

Alien Computers.

Bővebben: link

van 36 és 74GB-os is SeX-ben :)

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#49) tildy válasza anulu (#46) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy előnye van a nagyáruházból dvd írót, monitort dolognak: ha baja van, kijönnek érte, illetve mivel nem értenek hozzá, készséget mutatnaka mielőbbi cserére.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) anulu válasza tildy (#49) üzenetére


anulu
félisten

ez lehet, h jó, de részemről akkor sem bízom bennük...

nem szeretem azt a felfogást, h igazi support nélkül áruljanak számtech cuccokat, ''mer' az jó, meg kell!'' :((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.