Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsoci


Zsoci
tag

Sziatok !

Namost én december óta hasnálok egy ilyen telefont.A következőket tapasztaltam:

A cikkel ellentétnben a telefon anyaga gagyi.Nem értem minek egy ilyen kategóriás készülékre xpress-on előlap.? Vékony ocska müanyag.Ráadásul minek kellet az ronda ível vonal rá? Sokkal szebb és kezelhetőbb lenne ha egyenes vanló lenne.

Én más tartozékokat kaptam: volt stero headset, viszont ne volt asztali töltő ? Ez most hogy van kedves Nokia.

Végtelenül zavaró hogy nincs rezgő hívásjelző.

A kihangosítással sem vagyok maradéktalanul elégedett a 6230-é klasszisal jobb.Miért ? Ez lehet hogy egyedi hiba de a szervíz nem tudta.

A külső kijelzőnek nem tudom miért kell színesnek lennie a monkróm sokkal jobban látható.Ráadásul rettentő zavaró hogy 10sec után lekapcsol a háttérvilágítás.Miért ? Még fel se vették és nem látom a kijelzőt !!Ez nem játéktelefon nem kell rá csili vili, viszont kéne rá hogy jól értelmezhető legyen !

A fényképezőgép nem nagyon kell bele.Sose használtam még.Az meg hogy 640*480 vagy 1,3 mpix tök mindegy amíg nincs rende optika úgyse jó semmire.Fényképezni meg fényképezőgéppel kell .Én se telefonálok a videókamerámon !

Azt sem értem hogy miért jó hogy a mikrofon és a hallgató a kijelzővel egy oldalra kerül, a régi jobb megoldás volt.

Ezektő eltekintve szeretm a telót, meg vagyok vele elégedve, pláne mióta tud magyarul.

Valaki elmesélhetné hogy miért nem lehet rá letölteni sw-eket azon az alapon hogy Ser80 mert azt mondja a szolgáltató hogy nem kompatibilis !

Üdv Zsoci

(#2) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

Nem tudom, elolvasva a cikket, valamiért olyan érzésem volt, h kicsit ''öreg'' ez a telefon, túlhaladott...

A cikkel kapcsolatban: nagyon tetszik, h a legeslegvégére került a ''specifikációk'' oldal, és nem szakítja meg a cikket!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#3) Bog válasza bolondember (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez most már mindig így lesz

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4) ByB válasza Bog (#3) üzenetére


ByB
addikt

''Mindent összevetve a NOKIA egy tökéletes...'' Mintha a Samsung D600 kapcsán már szóba került volna, hogy nincs tökéletes telefon! ;)

(#5) bolondember válasza Bog (#3) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Ez látod nagyon jó dolog! :C

más: nem szivózni akarok, de lesz majd telefonod fölösleges tesztelés célra? :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#6) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó ez a telcsi, csak nekem a kihasználatlansága, nagy mérete és magas ára miatt nem megfelelő...
A teszt szvsz. jól sikerült. Asszem ez GodHeart első cikke. Grat! Csak így tovább -ha már az én (igaz, elég szűkszavú) jelentkezésem Bog megválaszolatlan hagyta... :(
A cikkírónak: ''... a navigálás egy oldalon kurzor segítségével történik ...'' helyett talán jobb ''... az oldalakon való navigálás kurzor segítségével történik...''

Samsung Galaxy A54

(#7) [amne]


[amne]
senior tag

Annyit hozzátennék a cikkhez, hogy amióta a Nokia, VGA vagy jobb minőségű fényképezőt épít a telefonjába, és az használható mozgóképek felvételére, azóta sosem volt egy perces limit a felvétel hosszában, 4 percben volt kiszabva a maximum, ami például a 6230-asban átállítható végtelenre (a memória függvényében).

Az első oldalon a szöveg formázása nekem, kicsit súlyos volt, több tagolásra, bekezdésre lenne szükség, amúgy kellemes cikk.

(#8) GodHeart


GodHeart
senior tag

Igaz kicsit megkésve, de próbálok válaszolni a feltett kérdésekre, bizonytalanságokra. Még mielőtt megtenném, szeretném megköszönni a bíztatásokat, gratulációkat és remélem lesz még lehetőségem több cikk írására is. :)

Zsoci:
- a telefon anyaga gondolj bele, ha nem ilyen lenne a készülék még ennél is drágábban lenne kapható. Pedig amennyiért most adják se olcsó. Amit meg lehetett végülis kihoztak a ''műanyagból'' a forma rajta meg ízlés kérdése
- ha monokróm kijelzőt tettek volna bele, hidd el sokkal többen kritizálták volna a NOKIA-t mind most. Az már másdolog, hogy mi látható jobban és mi nem.
- én úgyvagyok a fényképezővel, hogy még ha ilyen minőségű is, de ha nem is jó, legalább poén, hogy van. Persze már kicsit elkalandozva szerintem minőségben VGA vs. 1.3MPx van különbség, de még a 9500 vs. 6230 között is hatalmas különbséget éreztem a 6230 javára...
- nos az egy dolog, hogy series 80 a kezelőfelület, de nem mindegy, hogy milyen verziójú Symbian futtatja azt. Most kapásból nem tudom, hogy ezen és a régi kommunikátoron mi van, de más az biztos.

(#9) csiga997 válasza GodHeart (#8) üzenetére


csiga997
őstag

ha monokróm lenne a külső kijelző, akkor hogy a csudában fényképezne vele az ember? Kinyitva?

FYI, a 9210(i) Symbian v6.0 volt, a 9500 pedig 7.0

[Szerkesztve]

(#10) GodHeart válasza csiga997 (#9) üzenetére


GodHeart
senior tag

mondjuk ez is igaz, de ez már részletkérdés, hogy mi lenne ha...! :D

igen, az a version van bennük. thx :)

(#11) Fred23 válasza GodHeart (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mint telefonguru,meg tudnád mondani,hogy jobb -e a Nokia 9500-ásban az átvezetõ szalag,mint a korábbi kommunikátoraiban ? Szerinted átlagos használat mellett mennyit bírhat ki ?

(#12) GodHeart válasza Fred23 (#11) üzenetére


GodHeart
senior tag

nekem nincs tapasztalatom előző azaz pl 9210-es átvezető szalaggal, viszont a 9500 az bírja. Eddig lassan fél éve használom, bár én inkább nyúzásnak nevezném, mert nem bőrtokban tartom, és nincs semmi baja. Bátran ajánlom ezt a telefont, fél év alatt 1x sem kellett formázni, szóval az oprendszer se döglött be rajta, kellemes a használata! :) Ha bármi kérdésed van vele, meg nyugodtan tedd fel!

(#13) Fred23 válasza GodHeart (#12) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszönöm a válaszod,és tényleg tudok is kérdezni még,hadd gyarapodjék a topik !

1.Olyan nem fordult elő nálad,hogy a készüléken megírt/módosított doksit a pécéden utána nem tudtad megnyitni ?
2.Nálad mennyi a készenléti ideje,és milyen feltételek mellett ?
3.Lehet ezt még fokozni jobb akkuval ? (Én nem találtam hozzá ilyet.)
4.Szoktál vele kapcsolódni ingyenes hot spotokhoz ? Az megy rendesen ?




[Szerkesztve]

(#14) GodHeart válasza Fred23 (#13) üzenetére


GodHeart
senior tag

Ha tudok válaszolok! :)

1, Ezt sose próbáltam, de mihelyt hazaérek kipróbálom!
2. A készenléti ideje nálam talán olyan 4-5 nap, ez a használattól függ! Mondjuk netelek vele, meg játszok rajta, maileket nézek, küldök stb. /telefonálni nem szoktam.. :D/
3. Én úgytudom, hogy csak a BP-5L Li polimer, 1300 mAh akkumulátor van a készülékhez!
4. Hajaj :D Minden nap kapcsolódok, és baromi egyszerű, viszonylag gyors és persze ingyenes :P És az a legjobb, hogy egy halom helyen van már ilyen hot-spot! :)

(#15) Fred23 válasza GodHeart (#14) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hazaértél már ? ;]

(Mocskosul irigylem a wifid.) :)

(#16) GodHeart válasza Fred23 (#15) üzenetére


GodHeart
senior tag

jah haza, csak időközben dolgok lett :D Viszont 8kor ráérek, és akkor meglesem! :) fél9 fele, de legkésőbb 10kor válaszalok!

(#17) GodHeart válasza Fred23 (#15) üzenetére


GodHeart
senior tag

Nah, érdekes híreim vannak!

Szóval, ha a PC-ről másolsz át egy doc fájlt, azt tökéletesen megjeleníti, viszont van itt egy kis gáz, ha a tellán írsz egy ''word'' dokumentumot, és azt próbálod meg PC-n megnyitni, nah ott már vannak gondok. Valami konvertert próbál feltelepíteni, de ezzel már nem volt kedvem vacakolni, mert a CD nem volt a közelben :D, majd talán egyszer! :)

(#18) Fred23 válasza GodHeart (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egy olyan lelkiismeretes cikkíró,akinek adni lehet a véleményére,aki a megszerzett tudása miatt már-már zavarban van a szimpla júzerek közöt,ugye a cédét keresné most ? :DDD
Ettől féltem különben.Remélem,a progival tökéletesen fog menni.

(#19) GodHeart válasza Fred23 (#18) üzenetére


GodHeart
senior tag

látom nem menekülök! :D CD-t holnap elkérem, mert nekem nincs külön, mindig lusta vagyok biztonsági másolatot csinálni :D!

De ha telefonvásárláson töröd a fejed, bátran ajánlom a telefont! Komolyan... minden van benne, ami meg nincs azt rálehet tenni! :)

(#20) Digital válasza GodHeart (#19) üzenetére


Digital
addikt

Mesélnél picit a telefon előnyeiről/hátrányairól? Régóta szemezek egy 9*** darabbal,de a mérete mindíg elriaszt:( THX

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#21) I_Am válasza Digital (#20) üzenetére


I_Am
veterán

Én pont tegnap szemeztem egyel, de inkább 6680-at vettem miután megnyomkodtam és rájöttem olyan sokkal többet nem nyújt mint amit vártam.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#22) Digital válasza I_Am (#21) üzenetére


Digital
addikt

Nekem is 6680-ra fájt a fogam,de nem volt 110k-m pont telóra:( Megvettem kp-ra a 6230i-t,másnap már volt részletre 6680:( Az a baj itt Szegeden nincs 3G,és szvsz egy darabig nem is lesz:( 9500 nagyon tetszik,egy igazi ''nyomkodós/mindenes'',de őrült nagy,nem fér bele a farmerom zsebében :( Mit hiányoltál a kommunikátorból? Gondolom a vibrát tuti?!

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#23) I_Am válasza Digital (#22) üzenetére


I_Am
veterán

Nem hiányoltam semmit, csak beláttam, hogy a 6680 már minden olyat tud amire szükségem van és eddig a 9xxx-es szériában kerestem. (kiegészités, minden olyat tud: amit gyárilag nem az telepithetö :) ) És igen, a méret, hát itt is lényeg. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#24) Digital válasza I_Am (#23) üzenetére


Digital
addikt

6680 neked hogy tetszik? Gondolom használod a 3g-t,de engem igazából a teló érdekelne:))

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#25) I_Am válasza Digital (#24) üzenetére


I_Am
veterán

Meg vagyok vele elégedve. Előtte is Symbian telom volt, szóval már nem újdonság (6600). A szoftvereimet feltöltögettem rá és használom.
Amit hibásan irtak le anno a 6680-as totyikjába, hogy csak DV-RS-MMC-t kezel. Nem csak a Dual Voltage karikat kezeli, hanem a simát is. Én nokia párti voltam és vagyok, ezért nem vettem meg a SE W800-ast. Ez is tud MP3-at, főleg ha még valami jó kis lejátszóprogit is telepit hozzá az ember. :)
Én nagyon elégedett vagyok, egy elegáns és okos telefon tulaja vagyok újra. 3G-t használnám, de ismerőseim közül nem sok van akivel tudom. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#26) Digital válasza I_Am (#25) üzenetére


Digital
addikt

HS-6-os fülest szerinted rá lehet kapcsolni? Gyárilag a 6230i,és a 6101 van megemlítve. Inkább úgy kérdezem milyen a csatlakozó része az alján? Olyan mint a 6600-on?Az alap lejátszóval mi volt a bajod,miért raktál rá másikat? A SE termékei nekem sem szimpatikusak,mondhatni én is nokia fan vagyok,szintén 6600 tulaj voltam (nagyon kira kagyló volt :R)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#27) Fred23 válasza GodHeart (#19) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem ám ! :DD

Eddig ez a készülék nyerte el leginkább a tetszésemet -hosszú készenléti idő,nagy képernyő,amin valóban lehet netezni és doksikat olvasni,jó mp3,wifi,etc.-,csak még drága.Apróneten 75-80k.

A DOOM-ot is kipróbálnám rajta.:)

(#28) GodHeart válasza Fred23 (#27) üzenetére


GodHeart
senior tag

doom? :D van ezen minden a sonictól elkezdve a nintendo emulátorig! Najó doom sem rosz, de 1x elég volt végig vinni!

igen netezni valóban kellemes vele, néha ph-t is azzal böngészem. Most őszinte leszek, valóban mp3 stereo, de nekem az alap lejátszóval úgy percenként megakad egy negyes másodpercre a szám.. egyenlőre nem tudtam kideríteni mi az oka, de lehet rá ultramp3-at is rakni, azzal nem csinálja!

(#29) GodHeart válasza Digital (#20) üzenetére


GodHeart
senior tag

Ne riasszon el a méret!

előny: mindent tud, oprendszer, gyönyörű kijelző, wifi, mp3, filmlejátszás /akár xvid avi is/, billentyűzetnek köszönhetően hihetetlen gyors és könnyű írási lehetőség

hátrány: nem tudja a 3G-t, sok s60ra írt program nem jelent meg erre

nekem csak ennyi a hátránya, vibri nélkül is kibírom, nem vagyok lány :DDD

(#30) Shim válasza GodHeart (#28) üzenetére


Shim
őstag

nézd meg, hogy milyen bitrátájú mp3ak akadnak meg, lehet, hogy csak egy szint felett

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#31) GodHeart válasza Shim (#30) üzenetére


GodHeart
senior tag

én is erre gondoltam, de semmi köze ahhoz, ugyanis, ha pl a 256-os bitratájú zene akad, akkor a sokkal nagyobb bitrátájú avi filmnek is kéne akadnia, az márpedig nemakad! Szóval kizárásos alapon nem az a gond!

(#32) Pompi válasza Digital (#26) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Létezik gyári pop-port -> jack átalakító.

Feel Good Inc.

(#33) Shim válasza GodHeart (#31) üzenetére


Shim
őstag

ingyér van kipróbálni, de nem erőszak a disznótól :) (azért próbáld ki egy 128-as mp3-mal)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#34) GodHeart válasza Shim (#33) üzenetére


GodHeart
senior tag

okok megpróbálom azt leírom eredményt! :)

(#35) Fred23 válasza GodHeart (#34) üzenetére


Fred23
nagyúr

Elraboltak ?

(#36) GodHeart válasza Fred23 (#35) üzenetére


GodHeart
senior tag

jaa, nem, csak ami nincs felírva, azt elfelejtem, meg az elmúlt 7en igen csak összecsaptak a fejemfelett azok a bizonyos hullámok... :( Ma vagy legkésőbb holnap meg írom az eredményt mp3-al kapcsba! éés bocsi

(#37) kryss777


kryss777
csendes tag

Hello!
Engem az erdekelne a 9500-val kapcsolatban hogy:
1.WiFi- keresztul hogyan megy a net?

2.Hogyan szolnak a hangszororol/fulesben a zenek?

3. Jol hasznahato-e pl. filmnezesre(fullscreen,stb.)?

Jo lenne ha tudnatok ebben segiteni! elore is koszi!

udv.

(#38) GodHeart válasza kryss777 (#37) üzenetére


GodHeart
senior tag

1. kérdésed számomra elég fura! :F Sztem a cikkben is levan írva, hogy tökéletesen mükszik a wifi, és igen könnyű használni is, illetve csatlakozni nyitott hálózatra. Én is kihasználom eme isteni funkciót! :D ingyennet rulez!

2. hangszóróról kb, mint egy 7710-es vagy N-Gage! Azaz szinte tök ugyanúgy, nemtom ilyet hallottál e. Jobbat mondok, tegyél magad elé egy szokol rádiót és kapcsold be. Nah úgy.. :)

3. Filmnézésre én Smartmovie-t használtam/használok rajta, de én utálok kódolgatni, mert nem 3.2Ghz-es P4-en van! :D De ha belövőd a jó bitrátákat, akkor smartmovievel tudsz full screen-en nézni videókat. Van alap realplayer, amivel elvileg netes adásokat is lehet wifi-vel vagy EDGE--vel /edge nemtom elég gyors e/ nézni. Megjegyzem én ezt még nem használtam, mert lusta voltam realplayeres adást keresni, de ha valaki ad, akkor ki tudom próbálni. Realplayerrel is lehet fullscreen-ben videót nézni, de az ugye avit, mpg-t azaz semmilyen értelmes formátumot nem játszik le!

(#39) nietzsche


nietzsche
csendes tag

Én is komunikátor fanatikus vagyok:), van egy működő 9000-esem is (a legelső), de volt 9110, 9110i, 9210, egy 9210i-m még most is működik, meg persze közel fél éve egy 9500-as!!!:)))
Ha valakit érdekel, a tapasztalataimról valamicskét olvashat itt:[link]

[Szerkesztve]

...nietzsche... HP Pavilion dv8135EA - de bővebben róla itt: http://www.nietzsche.sk/010o.html

(#40) GodHeart válasza nietzsche (#39) üzenetére


GodHeart
senior tag

hmm böngészgetve az oldalad, látom hogy lehet a 9210esen DOS-t futtatni
kicsit erről bővebben, hogy ez hogy is megy, meg a windows így hogyan tudom elindítani, megtudnál dobni egy mail-el!? :)

(#41) ::Geri::


::Geri::
tag

Nyitottam egy ''gyűjtőtopikot'' a kommunikátoroknak, de inkább az Symbian S80 eszkőzöknek, így még tágabb a dolog.

[link]

Life is Short, Upgrade Hard

(#42) Digital válasza GodHeart (#38) üzenetére


Digital
addikt

Szvsz a smartmovie nem túl gépigényes program,bár nekem 3 gigás p4-em van :DDD !

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#43) Kerio


Kerio
őstag

Hogy lehet ezen frissiteni a szoftvert?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#44) Pompi válasza Kerio (#43) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nokia szervízben.

Feel Good Inc.

(#45) Misi1979


Misi1979
őstag

utókor ítélete: zsanérok gyöngesége vs "minőségi anyagok" 1 : 0

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#46) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Hali, van már rá program hogy mindenféle filmeket lejátsszon?

(#47) Karma válasza -NOKIA- (#46) üzenetére


Karma
félisten

"Már"? Egy évek óta halott (és akkor se nagyon támogatott) platformra és telefonra? Mindezt bronzkori hardverre? Sok álomgombát eszel mostanában?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#48) -NOKIA- válasza Karma (#47) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Köszi, azt hittem a későbbiek során fejlesztettek rá.
Olcsón hozzá tudnék jutni egy ilyenhez most azért kérdezem.
És lehet rá konvertálni valahogy klippeket/filmeket, elfogadható minőségben?

(#49) Karma válasza -NOKIA- (#48) üzenetére


Karma
félisten

Szerintem ne erőltesd. Ezt találtam a témához, az a 320x200@8-12 FPS nem valami bíztató ha SmartMovie-t találsz, a beépített max. QCIF-et lejátszó RealPlayertől se teszed le a hajad, ez a Makayama még tudhat valamit, passzolom.

Ha 5k-nál többe kerülne, felejtsd el.
Akkor már inkább keress valami lowend Androidot.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#50) TommyX_ válasza -NOKIA- (#48) üzenetére


TommyX_
őstag

Ha megtalálod a Smartmovie v3.11-es, vagy v3.41-es verzióját(+konvertert), akkor azzal tudsz
"elfogadható" minőségbe konvertálni.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#51) -NOKIA- válasza Karma (#49) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

pont egy ötösbe kerül.
Vegyek inkább egy n73-at?
Kocsiba építeném be a bluetooth fejegység alá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.