Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Jano válasza Jano (#50) üzenetére


Jano
senior tag

Bocsika valahogy kétszer küldtem el ugyanazt.

A tudás érték!!!

(#52) Turmoil válasza Ahhoj (#48) üzenetére


Turmoil
senior tag

No igen, a preapplikált paszta általában nem a legjobb.
Mondjuk az én hűtőmön nem volt. Felkentem rá egy lehelletvékony réteget, aztán rácsaptam a procira. Tükörsima vörösréz borda, szerintem paszta nélkül még jobb lenne:)

Nem tudom, nem teszteltem ilyen durván, majd amikor normális hűtésű házban lesz... :)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#53) Ahhoj válasza Jano (#51) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

dupla klikk rulz :))
egyébként serial ata raid vezérlő lenne a fasttrack. és honnan lehet letölteni a driver-ét?
van itt még vmi, ami nem túl reális nekem. ha rákötöm a north bridge cooler-ét, akkor is 36-37 fok között ingadozik a hőmérséklet.
talán ezen a téren történhetett vmi baja a deszkának akkor :)

(#54) Turmoil válasza Jano (#50) üzenetére


Turmoil
senior tag

A fastrack a raid vezérlő (promise chip)
Nekem felkúszott a driver, nem emlékszem, hogy gond lett volna vele.
Lehet, hogy nem elsőre, de nem emlékszem:) Csak örülök, hogy minden megy rendesen.:) (Egy elégetedd AMD-s user;])

Valamelyest csökkenni fog az ára, de kétlem, hogy 35 alá menne.

Kezeli, de csak 1 vagy 2 darabot. Elég gagyi.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#55) Turmoil válasza Ahhoj (#53) üzenetére


Turmoil
senior tag

Ennyit ér a cooler:) Jobban jársz, ha messzebbről fújsz hűsebb levegőt az egészre.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#56) Ahhoj válasza Turmoil (#52) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

amit adtak a deszkáhpz, az a kis fehér lötty. az ugye hővezető paszta? :)
a leírás szerint van a dobozban thermal grease pack, ami csak ez lehet, nemde?
esetleg próbáljam meg azzal? az előző pasztát hogy kell letakarítani? simán ronggyal? :)
és a hűtőt hogy vegyem le, hogy ne törjem el a procit? :)
cooelrmaster dp5-7jd1b

(#57) Jano válasza Ahhoj (#53) üzenetére


Jano
senior tag

Nekem még nincs ilyen lapom csak tervezem hogy veszek, éppen ezért gyűjtök információkat, hogy érdemes-e megvenni, vagy egy rakás sz** az egész, ha már rá költöm a pénzem legalább jót vegyek. Amúgy szerintem a drivert a gyártó honlapján keresd ha van már újabb.;]

A tudás érték!!!

(#58) Ahhoj válasza Turmoil (#55) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

lehet, hogy kiprólám azt, hogy a procihűtő ventije a levegőt elszívja, a házhűtőt meg hátrarakom, és az is kifelé szív. ez a hátsó hely pont ott van a proci mellett. szerintetek jó 5let?

(#59) Turmoil válasza Ahhoj (#56) üzenetére


Turmoil
senior tag

Az.

Gondolom igen, bár ilyet még nem csináltam:) Mindnesetre ne rontsd el a felületet.

Nagyon óvatosan:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#60) Turmoil válasza Ahhoj (#58) üzenetére


Turmoil
senior tag

A prociventis dolog eléggé zűrönek tűnik, én nem próbálkoznék, de ez ne vegye el a kedved.

A házhűtő lehet, hogy segít, előbb csak azt próbáld.

De hát hallgassuk meg a Coolness csapatát is! :)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#61) Jano válasza Ahhoj (#56) üzenetére


Jano
senior tag

Hát AMD-k átka hogy elég nehéz levenni róluk a hűtőt úgy hogy ne legyen a procinak baja azt tanácsolom szedesd le szaküzletben vagy ahol vetted.

A tudás érték!!!

(#62) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Egy ilyen lapnál nagyon sok a 46 fok a northbridge, illetve a 64 fok a cpu esetében?
most azért ennyi, mert a házhűtőt kihúztam, mert nagyon hangos. és tény, így nagyon halk, de melegebb van odabent nem kicsit...

(#63) Jano válasza Ahhoj (#62) üzenetére


Jano
senior tag

Ez az alaplap nem támogatja a FAN controlt.

A tudás érték!!!

(#64) Ahhoj válasza Jano (#63) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

És ez most hogy jön ide? :)
Én azt kérdeztem, hogy nem túl magas értékek-e ezek? :)

(#65) Jano válasza Ahhoj (#64) üzenetére


Jano
senior tag

Nem tudom azt hiszem 80 fok az elfogadható az AMD procik számára, de nézd meg az AMD honlapján. Amúgy úgy jön ide hogy ha túl magasak az értékek és visszatennéd a ház hűtőt akkor ha FAN controlos akkor csak erő forrás igényes feladatoknál zúgna annyira ventilátor mikor nagyobb hő termelődik feltéve hogy az alaplapra csatlakozik-e a ventilátor.

A tudás érték!!!

(#66) Ahhoj válasza Jano (#65) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

aham. kössz az infót, bár ez utóbbi nem érdekelt, nem is kérdeztem :))
valószínűleg majd veszek auto-fordulatszámszabályzós ventit :)

(#67) lzsolt


lzsolt
tag

Ahhoj: egy dolgot ne felejts el a CPU hőmérsékletek összehasonlításakor...

ha jól emlékszem az említett alaplap nem külső thermal-diodával, hanem közvetlenül a CPU magban méri a hőmérsékletet, ezért magasabb a korábbi alaplapoknál.

(#68) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Üdv!
A lapon lévő RAID-ről érdeklődnék...
Ez csak SATA raid , vagy normál merevlemezt is rá lehet kötni?
Az alaplapi raidről mi a véleményetek, igaz hogy ''szoftveres''? (ezt részletezné vki?) Előre is kössz a válaszokat.....

(#69) Ahhoj válasza lzsolt (#67) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Akkor megnyugtattál.
A magban mért hőmérséklet általában mennyivel nagyobb a felületi hőmérsékeltnél?
mennyibe kerül egy ilyen külső hőmérséletmérő dióda+egy kijelző?
lehet úgy használni, hogy nem közvetlenül a procira, hanem a borda legaljára, de nem a proci felől rakom rá? így mekkora a különbség kb?

(#70) Ahhoj válasza rgqjx (#68) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

lehet simát is rárakni
nem tudom, mit jelent az, hogy szoftveres, ami biztos, hogy kell hozzá külön driver, ami nekem nem akart feltelpülni winxp alatt, de majd kiróbálom egy másik xp cd-vel is

(#71) Jano válasza rgqjx (#68) üzenetére


Jano
senior tag

Az alaplapra integrálva csak szoftveres RAID vezérlő, esetleg külön kártyán van hardveres RAID vezérlő. A szoftveres RAID vezérlő a roszabb. A szoftveres és a hardveres RAID között az a különbség, hogy képesek-e a boot-meghajtót RAID-del védelmezni. A hardveres RAID nem tesz különbséget a lemezen tárolt adatok alapján.

A tudás érték!!!

(#72) Ahhoj válasza Jano (#71) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

''...a különbség, hogy képesek-e a boot-meghajtót RAID-del védelmezni.''
Boccs, de ezt nem értem. Elmagyaráznád részletesebben?

(#73) Jano válasza Ahhoj (#72) üzenetére


Jano
senior tag

Ezt én is így olvastam de szerintem azt jelenti hogy olyan merevlemezeket is RAID-ba lehet kapcsolni vele ami rendszer vinyó minden féle driver nélkül.

A tudás érték!!!

(#74) Ahhoj válasza Ahhoj (#69) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

ööö... mennyi is a különbség a mag és felület között hőmérsékletben?
(ez csak amolyan topik felhozás :) )

(#75) Ahhoj válasza Ahhoj (#74) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Topik felhozás másodjára is :)
Mennyi a különbség a mag és felület között hőmérsékletben?
És honnan is lehet tudni, hogy ez a magban mér? én nem láttam leírva sehol :(

(#76) Jano válasza Ahhoj (#75) üzenetére


Jano
senior tag

Szerintem az hogy a belső magban mért hőmérséklet nagyobb mivel külső része a procinak később melegszik fel mint a mag, viszont a hűtő a külső részt hűti így a belső mag később hűl le, de termeli az újabb hőt és kezdődik előről az egész folyamat.

A tudás érték!!!

(#77) Ahhoj válasza Jano (#76) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Pff, ezt tudom, és ezért van az, hogy a magban magasabb a hőmérséklet. de mégis mennyivel? :)

(#78) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Ezek szerint nem lehet alaplapi raid-ről bootolni? :((

(#79) Ahhoj válasza rgqjx (#78) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

ööö, ha jól emléxem, az volt írva a kézikönyvben, hogy előbb sima ide-er rakni, felpakolni a rendszert, és utáma á lehet kötni raid-re, és lehet róla boot-olni.
külön felhívja a figyelmet, hogy a raid-re enm lehet atapi eszközöket rakni (cd, dvd)

(#80) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Részletezné vki ennek a menetét?
Addig ok raid1-ben hogy felrakom a vindózt és ez után dugom rá a másik merevlevezt és ezt követöen ezt letükrözi...
De mi a helyzet raid0-val????? :))

(#81) HSNet válasza rgqjx (#80) üzenetére


HSNet
aktív tag

Na akkor:
Raid1-ben nem fogod a vindózt felrakni :)))
SW-nek meg azt hívják, amikor minden külön vas nélkül az oprendszered csinálja a tömböt, na ebben az esetben nem tudsz bootolni, csak RAID 0-ról, és azt is csak úgy, hogy telepíted a rendszert, utána meg a lemezkezelőből tökrözöd a boot particíódat, egy másik hdd-ről.
A HW (és fél HW) megoldások legnagyobb előnye, hogy a géped felé csak 1 HDD-nek fogja mutatni a tömbödet, függetlenül attól, hogy hány hdd van benne, így nem függ oprendszertől az adataid elérése, ezen túl ráadásul még sokkal biztonságosabb a tisztán HW-es megoldás.

RAID 0 MEGVALÓSÍTÁSA:
Ha tényleg raid 0-t akarsz (mirror), akkor szügséged lesz 2 egyforma méretű HDD-re (ha nem egyformák, akkor a kisebbik fogja a limitet jelenteni a mirror számára).
Ha alaplapi RAID controlered van, akkor annak a config utiljában beállítod a mirror-t a 2 hdd között, reboot, vindóz telepítő.
Ha nincs, akkor vidóz felmegy, benn van boot-tal egyező méretű hdd, jobb klick sajátgép -> kezelés -> lemez kezelés -> add mirror (ezt nem tom magyarul :) ). Ez a verzió csak NTFS particióval fog menni.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#82) HSNet


HSNet
aktív tag

Bocsi, az elöbbi 1 kicsit összevisszára sikerült :D

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#83) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Nem a raid1 a mirror(?) és raid0 stripe?
kezdek összezavarodni :(

(#84) tildy


tildy
nagyúr

ha mar via kt400<->nforce...
chaintech 7njl norce 2 mar?
van rajta 8x agp?
vagy inkabb asus a7v8xt vegyek?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#85) Parci válasza tildy (#84) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Te, olvastad a cikket, amiről ez a fórumtéma szól? :P

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86) tildy válasza Parci (#85) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen olvastam, de miert kerded?
Ott a zenithrol irnak azert a 7njl kicsit mas. Es nincs rola a neten normalis leiras.Termeszetesen nforceos deszkat lenne jo venni, de:
8x agp az kell, hogy miert?gondolok a jovore
Meg a masik, hogy asus a7n8x et sehol nem lattam arusitani.
Gondoltam hatha tudtok segiteni, mert mindenhol nagy ivben le van szarva a kerdesem :((

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#87) LukE válasza tildy (#86) üzenetére


LukE
veterán

google? de komolyan, valahonnan le szedtem 1 Chaintech .ppt-t, abban benne volt, ugyan nem sok infó. Most nem találom, de ha jól emlékszem más a south bridge. Ha kell, elküldhetem mailban.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#88) tildy válasza LukE (#87) üzenetére


tildy
nagyúr

azt megkoszonnem.Tok keves infom van errola chainteches laprol raadasul azt se vagom, hogy a 7njl1 az nforce1-t takar?
Lehet avrok meg egy-ket honapot, pedig az a a7v8x mar kezd eleg baratsagos arban lenni.....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#89) LukE válasza tildy (#88) üzenetére


LukE
veterán

mail elindult, nem túl sok infó, de talán segít.

ja, pont a #5-ös hozzászólás, Turmoilnak van ilyen!

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#90) petronas


petronas
csendes tag

Srácok! Segítségre lenne szügségem. Össze akarok rakni egy AMD-s konfigot, és sajnos az alaplap választásnál elakadtam. Mivel tudom hogy az AMD-re az nForce2 a legjobb, (a KT400 se rossz, de nincs benne annyi extra és azt hallottam hogy a DDR400-as RAM-okat is MÉG!! csak úgy tudja használni ha csak 1 modul van bent, bár ez nem tudom hogy mennyire igaz) ezért az ASUS A7N8X-et és az ABIT NF7-S-et szemeltem ki.

Szerintetek melyik a jobb választás? A válaszokat előre is köszönöm!!!!!!!
Ha esetleg ti tudtok mást az is jó!

(#91) Parci válasza tildy (#86) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Bocs, összekevertem a típusszámokat.. :D)?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#92) Jano


Jano
senior tag

Egy ilyen 2400+-os xp-t meddig lehet felhúzni?

A tudás érték!!!

(#93) Jano


Jano
senior tag

Senki nem tud válaszolni?

A tudás érték!!!

(#94) tildy válasza Parci (#91) üzenetére


tildy
nagyúr

Azota mar megvettema alpot, nagyon kiraly kis alaplap.:)
Nforce2 egyebkent.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#95) tildy válasza petronas (#90) üzenetére


tildy
nagyúr

a7n8x.szerintem.abbol is a deluxe (de az jo draga:()

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#96) Jano


Jano
senior tag

Mit jelent az hogy Dual channel DDR, és mire jó ez a gyakorlatban?

A tudás érték!!!

(#97) Parci válasza tildy (#94) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Helyes :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#98) Parci válasza Jano (#96) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Olvasd el a Chaintech nForce2 bemutató cikkünket, illetve a KT400 kontra nForce2-est... mindkettőt a Cikkek menüpont alatt találod.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#99) Jano válasza Parci (#98) üzenetére


Jano
senior tag

Tehát azt jelenti hogy dupla akkorára nő a sávszélesség, de ha mondjuk 2db 512 modult dual channelbe kapcsolok a kapacitás 512 mb marad. Mikorra várhatók a dual channel DDR 400-at támogató P4-es chipsetek kb.?

A tudás érték!!!

(#100) Jano


Jano
senior tag

Amúgy a kérdésemre itt a válasz [L]http://www.asus.com/mb/socket478/p4g8x-d/overview.htm[/L]

A tudás érték!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.