Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tildy válasza Parci (#98) üzenetére


tildy
nagyúr

Kezdek kicsit csalodni a chaintechben....:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#102) tildy válasza tildy (#101) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha nincs hajtva akkor jo a lap, viszont pl feszt nem lehet allitani benne (vagy csak en enm tudtam a biosban), meg nem is merem, alapbol 57 fokos a proci, ha meghajtom 70:(((

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#103) elDor(ado) válasza Jano (#100) üzenetére


elDor(ado)
csendes tag

Ha valóban így működik a Dual Channel DDR ahogy gondolod,nekem nem is kell..
Szerintem nem felezi meg a memória méretét,csak a két modult egy dupla sávszélességűként kezeli.
Ha ez nem így van kell a fenének.:DD

keresem önmagam - (kevés sikerrel)

(#104) Jano válasza elDor(ado) (#103) üzenetére


Jano
senior tag

Én is úgy értetem hogy két 512-es modult dupla sávszélességűként kezel, de attól még nem lesz a kapacitás 1024 cak marad 512 Mb, amúgy a P4-hez Rambus helyett jól jön.

A tudás érték!!!

(#105) elDor(ado)


elDor(ado)
csendes tag

Aki gyakorlatban használja elmesélhetné ,mi is az igazság.

keresem önmagam - (kevés sikerrel)

(#106) Jano válasza elDor(ado) (#105) üzenetére


Jano
senior tag

Hát nem tudom én az eredeti cikkből valami ilyesmit vettem ki, egy biztos hogy a sávszélességet a duplájára növeli, vagyis DDR 400 esetén 3.2 Gb/s-ből 6.4 Gb/s-re nő a sávszélesség.

A tudás érték!!!

(#107) keoni


keoni
tag

Hali!
Egy kérdésem lenne az nforce2-es deszkákkal kapcsolatban. Lenne egy BBA 9500 Pro karim, kérdés hogy a (nVidia) nforce2-chipsetes deszkáival ez összeakadhat-e, azaz inkább előnyös lenne valami Geforce után nézni. Ne a videókarikat bíráljátok, mert azokkal képben vagyok, inkább az összeférhetetlenség érdekelne (ha van ilyen). csumi
keo

(#108) elDor(ado) válasza keoni (#107) üzenetére


elDor(ado)
csendes tag

Nincs.
Ez már elcsépelt dolog :)
Persze egyedi esetek lehetnek..

keresem önmagam - (kevés sikerrel)

(#109) elDor(ado)


elDor(ado)
csendes tag

Újra elolvastam az eredeti cikket.Számomra továbbra is úgy tűnik nem felezi meg a memória méretét, egyszerűen az architektúrából adódóan 128 biten éri el a 64 bites DDR-memóriát.

keresem önmagam - (kevés sikerrel)

(#110) Jano


Jano
senior tag

Ja elmondhatná már valaki aki ért hozzá hogy mi a működési elve ennek az egésznek, és a kapacitás hogy alakul?

A tudás érték!!!

(#111) Jano válasza Jano (#110) üzenetére


Jano
senior tag

Ja szép ez a dual channel meg minden csak az AMD procik nem használják, max a P4 de ahhoz még nincs ilyen DUAL channel amit meg írtam az szerintem nem támogtja a DDR 400-at bár nem írták sehol, hogy milyen modulokat támogat.

A tudás érték!!!

(#112) Turmoil válasza Jano (#111) üzenetére


Turmoil
senior tag

Mit terjesztitek itt a sületlenségeket??? :))
256+256=512 függetlenül attól, hogy egymás mögé, vagy egymás mellé teszed őket!
A DUAL channel annyit jelent, hogy nem egymás után vana két memória, hanem összefésüli őket (hozzávetőleges közelítéssel:) ) Ennek eredménye, hogy egyszer az egyiket, másszor a másikat szólítja meg, ezzel kihasználva, hogy amíg az egyikre vár, addig a másikkal foglalkozhat. Természetesen mivel a processzornál nagyobb sávszélesség áll így rendelkezésre, az lesz a szűk keresztmetszet. De mint a korábbi hozzászólásokban írtuk, nem ez az nForce2 legfontosabb tolajdonsága.

1. 3 db memóriával is bírja a DDR400-at, ami a KT400 esetén 1, esetleg 2 db.-ig működik.
2. A PCI és AGP frekvencia független az FSB-től, így nem okoz instabilitást a tuning.
3. Lazán megy 200-as FSB-vel (vagy fölötte), nézni is gyönyörű, ahogy tömi a processzort adattal a gép:)
4. Támogat mindent, amit manapság lehet/érdemes (full extrás)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#113) Turmoil válasza tildy (#102) üzenetére


Turmoil
senior tag

Lehet feszültségeket állítani.
Proci: VCore
AGP: AGP regulator
Memory: DIMM regulator

Vagy valami hasonló neveken futnak, csak külön panelen, nem ott, ahol a frekvenciák állíthatók.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#114) LordX válasza Turmoil (#112) üzenetére


LordX
veterán

A la RAID 0, nem?

(#115) Jano válasza Turmoil (#112) üzenetére


Jano
senior tag

De hát az akkor nagyon király!!!!!!!! Tehát ha fogok két 512-es modult teszek az alaplapba és dual channelbe kapcsolom őket akkor a kapacitás 1024 Mb lesz, ráadásul a sávszélesség DUPLA akkorára nő, ez így akkor nagyon kúúúúl!!!!
Akkor így érdemesebb két 256-os modult dual Channelbe kapcsolni, mint egy 512-est használni egyedül.

A tudás érték!!!

(#116) Jano válasza Jano (#115) üzenetére


Jano
senior tag

Ja nem . hanem ?

A tudás érték!!!

(#117) elDor(ado) válasza Jano (#115) üzenetére


elDor(ado)
csendes tag

Na látod :))

keresem önmagam - (kevés sikerrel)

(#118) Jano


Jano
senior tag

Remélem aztán ennek a lapnak már jó a hővédelme ugyanis leszedtem a netről és megnéztem a ''What happens when the CPU cooler is removed?'' című kis filmet és a Palomino magos AMD is szépen elfüstölt, bár a teljes bordát leszedték nem csak a ventilátor állt le.

A tudás érték!!!

(#119) Turmoil válasza LordX (#114) üzenetére


Turmoil
senior tag

Valahogy úgy:D

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#120) Turmoil válasza elDor(ado) (#117) üzenetére


Turmoil
senior tag

Nálam 2400+ megy 10.5*200-on. Alapból 50-52 fok, csúcsrajáratva talán 60-ra is felmegy. Lehet, hogy kicsit többet mér a kelleténél, nem tudom ellenőrizni. De még így sem sok. Igloo 2410 hűti.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#121) Turmoil válasza Jano (#118) üzenetére


Turmoil
senior tag

Ez gondolom a ''teljesen elfogulatlan'' T*hardware videója, amiről mindenhol tudják, hogy hamis, itt is csak x+1 témában volt róla szó:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#122) Turmoil válasza Jano (#115) üzenetére


Turmoil
senior tag

Túl sokat nem nyersz a dupla sávszélességgel, mert ez a sávszélesség a mamória és az észeki híd között érvényes. Az északi híd és a processzor között nincs dupla sávszélesség.
Mégis van előnye:
- egyrészt csökken a késleltetés a már említett okból kifolyólag
- másrész az nForce2 SPP rendelkezik egy belső pufferrel, amit szabadidejében feltölt a mamóriából. Van egy kis logika is, hogy ezt mi alapján teszi, és ha jól tippel, akkor a proci következő kérését nem a memóriából, hanem ebből a pufferből tölti, azaz komoly időt takarít meg azzal, hogy nem kell a memóriához fordulnia érte.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#123) Turmoil válasza Turmoil (#122) üzenetére


Turmoil
senior tag

Nem tudom mi bajom a memóriával, de folyton mamóriát írok helyette:))

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#124) LukE


LukE
veterán

prociégésekhez csekk disz: [L]http://www.freeweb.hu/coolness/video.html[/L]

kúlnesszből szerencsére még néhány rész elérhető:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#125) Turmoil válasza Turmoil (#122) üzenetére


Turmoil
senior tag

Ja még annyit, hogy AGP texturing és integrált VGA esetén lehet még előnye a DUAL-channelnek, hiszen azok normál esetben a processzorral verekszenek az északi híd-memória sávszélességért.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#126) Jano válasza Turmoil (#121) üzenetére


Jano
senior tag

Főleg mert P4-nél csak lelassul az alakalmazás pedig szerintem ha nincs hűtés eléri az is kritikus hőfokot és kifagy, meg hogy rögtön felgyorsul az alkalmazás, mikor visszateszik pedig nem is forog rajta a ventilátor. De csak akkor tudhat valaki biztosat ha a saját procijáról leveszi a bordát. Amúgy a P4 profitálna a Dual channel DDR-ből, vagy nem?

A tudás érték!!!

(#127) Jano


Jano
senior tag

Ja amit írtam fentebb dual channel DDR-es P4-es chipset nem valami tuning barát és nem támogatja alapból csak DDR 266-os modult.

A tudás érték!!!

(#128) Turmoil válasza Jano (#127) üzenetére


Turmoil
senior tag

Nem tudom melyikről beszélsz. A chipseteknek van neve, vagy száma. A P4 profitál majd a DUAL DDR400 (800 MHz effektív) memória és 200 MHz QPB (800 MHz effektív) FSB órajel miatt.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#129) Jano válasza Turmoil (#128) üzenetére


Jano
senior tag

Egyik ilyen chipkészlet Intel E7205 de ez nem tud csak DDR 266-ot kezelni dualban és nem támogatja az aszinkron tuningot, viszont van a SiS 655 ez már kezeli dualban DDR 400-at is, de ilyen lapot egyenlőre csak a Gigabyte-nál találtam.

A tudás érték!!!

(#130) Jano


Jano
senior tag

Csak azt nem tudom hogy ilyen chipkészletű alaplapokat pl: Asus P4G8X, Gigabyte GA-8INXP (Intel E7205) vagy Gigabyte GA-8SQ800 (SiS 655) lehet-e már nálunk kapni?

A tudás érték!!!

(#131) Turmoil válasza Jano (#130) üzenetére


Turmoil
senior tag

Módszer:
gyártó honlapján megnézed a pontos típusokat
ismert boltokban rákeresel
esetleg [L]hardver.lap.hu[/L] ha több boltot keresel
esetleg nagykereket tárcsázol, hogy forgalmaznak-e. Ha igen, akkor általában mondanak boltot, ahonnan rendeltek ilyet

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#132) Jano


Jano
senior tag

Az Intelesek ára elég húzós a körül mint Chaintech Zenith 7NJS, de itt a prohardveren azt irták hogy a SiS-es ára 25000 nettó körül van. Csak kérdés az hogy mennyire stabil és gyors a SiS-es lap?

A tudás érték!!!

(#133) Flashback


Flashback
addikt

Aki tudja hol lehet venni az írja ide utánnam!!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#134) hobizoli válasza Flashback (#133) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A szamitogep alkatrezszeket forgalmazo kiskereskedelmi boltokban.

:DD


hobizoli

több drón kell ;P

(#135) Cane


Cane
őstag

Ki tudja mennyire melegedhet a déli híd (amelyen gyárilag nincs borda) a lapban, alapban és ha túlhúzás van?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#136) LukE válasza Cane (#135) üzenetére


LukE
veterán

déli híd pl vinyókat is vezérli, gondolom annak az adatforgalma is bejátszik. megtapogattam a VT8233A feliratú csippet, és kb kézmeleg lehet.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#137) Cane válasza LukE (#136) üzenetére


Cane
őstag

Kézmeleg? Enyém kicsit melegebb: olyan ''2 mp-es kézmeleg'', aztán aaaiiiiiieeeeeeeee!!!

Azt (úgy) tudom, hogy az északi híd az CPU-t, AGP-t, memcsiket kezeli, a déli pedig a többi sallangot. De ezek szerint lehet hogy túl magas a PCI frekim és emiatt melegszik? Mennyi az az egészséges tuning érték amire belőjjem?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#138) warmaster válasza cookiemonster (#4) üzenetére


warmaster
aktív tag

Nekem apogee-m van, én az e-connetc-nél néztem
[L]http://www.e-connect.hu[/L]

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.