Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Turmoil


Turmoil
senior tag

Kiegészíteném:)

A Chaintech laphoz le kell tölteni az új BIOS-t, és a szorzóállítás máris elérhető. (A procim 200*10-en fut, feszültség emelés nélkül. Eredetileg 2400+)
A gép bekapcsolásakor a DEL -> BIOS, Alt-F2 -> BIOS flash utility elérhető. A BIOS fel van osztva 8-10 blokkra, amiből az első nem kerül frissítésre!!! Ennek értelmezésem szerint az a jelentősége, hogy ha behal a frissítés áramszünet, vagy valami más miatt, akkor gond nélkül újra lehet kezdeni. Ez csak tipp, viszont logikus és nagyon hasznos megoldásnak tűnik!

A BIOS-frissítés után célszerű minden beállítást újra ellenőrizni, mert egyes helyeken új opciók jelennek meg, ill. bizonyos értékek mást jelentenek, amiből gond is lehet. Memória opciók pl: optimal, aggressive, turbo, expert. A turbo csak a frissített bios-ban található meg, és ha frissítés előtt expert (kézi beállítás) volt, akkor frissítés után ez lesz.

Sajna összehasonlító tesztet nem tudok végezni, de ha érdekel, akkor csinálok Sandra teszteket. A többinek nincs értelme, mert a Matrox G400 nincs partiban a GF3-mal.

Sajna a CBOX2 használhatóságát jelentősen lerontja a kijelzőt meghajtó DigiDoc program gyengesége. Háttérben futva gyakran elhagyja magát, és bár fut, a kijelzőn 00 jelenik meg, ami CPU hőfoknak nem épp hihető. Kilépve a játékból magához szokott térni.

Az elforgatott proci-foglalat OK, csak nagyon a lap szélén van. Nekem emiatt a tápegység a dobozból kivéve a ház tetejére került, mert a hűtő csatja nem fért el tőle.

A DUAL memóriakezelőre lenne egy ötletem, amit szintén nem tudok kipróbálni. A recept egyszerű:
Processzor: FSB: 200, szorzó: procitól függ (8-10.5)
Mamória: PC1600, vagy 2100, aszinkron 50%-on (esetleg kicsit magasabban)
A jelentősége gondolom érthető, olcsóbb jó minőségű RAM, a legaggresszívebb beállításokkal (2-2-2-2-4, vagy valami hasonló), a processzornál valamivel nagyobb sávszélesség, kihasználva a kisebb késleltetést.
Tippre ez a dolog lényege, ha nincs IGP.

A manuális AGP-PCI annyira nem hiányzik, ugyanis FSB-től függetlenül állítható az AGP frekvencia, a PCI pedig ennek vagy a fele, vagy fixen 33 (még nem néztem). De az biztos, hogy amit 66 fölött elbír az AGP, annak a felét elbírja a PCI.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#2) Turmoil válasza Turmoil (#1) üzenetére


Turmoil
senior tag

Kimaradt:

- a BIOS-flasht floppyról csinálja a lap


Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#3) Turmoil válasza Turmoil (#2) üzenetére


Turmoil
senior tag

Szintén kimaradt: az SPP hűtőventillátora eszméletlen hangos:( Ha lehúzom, akkor 37 fokra is felmelegszik, ha rajta van, akkor 32-33. Nyitott ház, de nincs fölötte semmi, ami elszívná a levegőt, mert a táp ugye nincs ott:( Eközben a procim 53-54 fok. Normális házban, esetleg egy chipset-hűtő csere után remélem kellemesebb lesz a helyzet.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#4) cookiemonster válasza Turmoil (#3) üzenetére


cookiemonster
csendes tag

Ha olyan hangos a venti, miért törődsz azzal a 4-5 fokkal?
Egyébként hol szereztél ilyen lapot? Most akarok befektetni, és sehol...
hali&BUÉK

...de van elektronikus kapcsolat!! Csak nem működik...

(#5) Turmoil válasza cookiemonster (#4) üzenetére


Turmoil
senior tag

Le is húztam a venti csatiját. Úgysincs rajta fordulatszám-mérő, úgyhogy nem sipákol az alaplap, hogy nem forog.

Én a demostudiónál találtam. Miután felhívtam a nagykert, hogy mikortól lehet kapni (éppen akkor vámolták), Google-ben beírtam, hogy 7NJS+ÁFA és ezt az egy helyet hozta ki:) Megrendeltem és máris nálam volt.
Egyébként ugyanitt megjelent az árlistában: CHAINTECH 7NJL1 APOGEE - FORCE2 29.800

Próbálom kitalálni, hogy mi van és mi nincs benne. SATA nincs, Surround fejhallgató van!!!
''7NJL1: Uses nForce2 SPP + nForce2 MCP, supports 8x AGP, integrates the net card, the CMI9739A sound card, DIMM x3, 5xcPci, supports Dual-DDR400, ATA133 as well as USB2.0. ''

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#6) Turmoil válasza Turmoil (#5) üzenetére


Turmoil
senior tag

[L]http://www.inpact-hardware.com/Fichiers/Oct2002v1.0External.ppt[/L]

Ebben minden benne van róla. Akinek nem kell SATA a jövőben, annak szerintem megéri a Zenith helyett.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#7) keopsz válasza Turmoil (#6) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

ez az új BIOS dolog frankó, majd jól meglapogatjuk a Chaintechet, h egy ilyen fícsör beúsztatását nem újságolták.. :?

nemtom mikor jött ki, de valszeg amikor a teszt maga zajlott, még nem volt elérhető.

amúgy ez a 7njl1 roppant izgi, ugyanis ilyen tuningpotenciállal asszem egyik másik lap sem bír, az ár pedig már elfogadható. (huszonhétfél,érkezésre..)

amit a dual channel 200-as fsb melletti kihasználásáról írsz, az tényleg javasolható leosztás, főleg a hyper-alacsony időzítések kapcsán. bár azért még jó lenne kipróbálni.. :)

cantante di sampietrini

(#8) Turmoil válasza keopsz (#7) üzenetére


Turmoil
senior tag

Pedig valahol még olvastam is, mielőtt a lap megjött. Talán valami idegennyelvű tesztben, hogy BIOS-frissítés után...

Model | Version | Checksum | Date Code
7NJS0 2 CF65 2002/11/18

Feature:
(1)Fixed system hang after exiting setup screen.
(2)Fixed that bioslock string lost.
(3)Support adjustable CPU multiplier.

7NJL1: Azért nem bánom, hogy a Zenithet megvettem, de ez nagyon tetszik. Ha majd havernak kell gépet összerakni, akkor ilyet rakok alá:)

Azért írtam, hogy próbáljátok ki, nekem nincs rá lehetőségem, ritkán kapok kölcsön alkatrészt tesztelésre:((

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#9) Turmoil válasza keopsz (#7) üzenetére


Turmoil
senior tag

Természetesen a memóriás teszthez agresszív, vagy turbo (ha van) proci-interfész is dukál!!! :)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#10) Jano válasza Turmoil (#1) üzenetére


Jano
senior tag

Ugye Chaintech Zenith Series CT-7NJS-ről beszélsz mert azon gondolkodtam hogy egy ilyen alaplapot veszek csak az eredeti Biossal tesztelték a neten és azt írták hogy a szorzót nem lehet állítani. Milyen a házad vízszintes vagy függőlegesen van benne a táp. Mert nekem vízszintesen azaz merőleges az alaplapra, és ez Chaintech alaplap van-e olyan jó minőségű és stabil mint mondjuk egy Asus.:DD

A tudás érték!!!

(#11) Turmoil válasza Jano (#10) üzenetére


Turmoil
senior tag

Igen, 7NJS van alattam.
Egy laza BIOS-frissítés és már tudja.
Midi torony, Codegen 6002, vagy 6003. 3 éve vettem, nem emlékszem. Sajna nem férek el benne, úgyhogy csere. A táp vízszintesen van benne.

Szerintem tökéletes minőségű a lap. 200-as FSB-vel, 10-es szorzóval, szinkron memória-frekvenciával használom. W2K van fent, mert 98-hoz a driverek nem voltak tökéletesek (alaplapi LAN-t nem tudtam működésre bírni és amúgy is ACPI képes oprendszer kell, mert különben rengeteg az IRQ ütközés a sok integrált cucc miatt).

Lekopogom, de semmi fagyás, instabilitás nem mutatkozik. Csak be kellett lőni mindent megfelelően.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#12) Jano válasza Jano (#10) üzenetére


Jano
senior tag

Ja kimaradt: hogy ha nem arról van szó (Chaintech Zenith Series CT-7NJS-ről) akkor annál is működik-e ez a Bios frissítéses trükk. Chaintech Zenith Series CT-7NJS teljes felszereltséggel mennyibe kerül sehol nem találtam rá árat.:DD

A tudás érték!!!

(#13) Jano válasza Turmoil (#11) üzenetére


Jano
senior tag

Pedig a tesztelők szerint van benne kézi IRQ hozzárendelés ez tényleg így van.

A tudás érték!!!

(#14) Turmoil válasza Jano (#13) üzenetére


Turmoil
senior tag

Van benne. Csak éppen a 14 IRQ nem elegendő mindenre. Ha beleraksz egy videokártyát, ott már ütközés van. Nálam van egy tuner is, az kapásból kettőt is megenne.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#15) Turmoil válasza Jano (#12) üzenetére


Turmoil
senior tag

Gondolom igen, de ha felmész a [L]http://www.chaintech.com.tw[/L]-re, akkor megnézheted, hogy van-e hozzá BIOS.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#16) Jano válasza Turmoil (#15) üzenetére


Jano
senior tag

És olyankor mit lehet tenni ha IRQ ütközés van, szívni? Amúgy nekem LAN nem kellene csak a többi (Serial ATA-s RAID Integrált Audio vezérlő FireWire USB 2.0)
Ja és nem használnám egyátalán se a soros se a párhuzamos portokat, mert Internet USB porton csatlakozik szintén úgy Multifunkciós(Fax/Scanner/Nyomtató/Másoló) készülék és a Digitális Fényképezőgép úgy is lenne IRQ ütközés.:))

A tudás érték!!!

(#17) Turmoil válasza Jano (#16) üzenetére


Turmoil
senior tag

Néha érdekes dolgok történnek. W98 alatt az USB-s egér és a monitorvezérlő ütközött. Ha nem mozgott az egér, akkor nem rajzolt, ha mozgattam, akkor lassan, de rajzolt...

Lehet játszani manuális beállítással, a nem használt cuccok letiltásával, de a megoldás az ACPI képes oprendszer.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#18) Jano válasza Turmoil (#17) üzenetére


Jano
senior tag

A Windows Xp és Windows 98 ACPI képes és a Linuxok?

A tudás érték!!!

(#19) Turmoil válasza Jano (#18) üzenetére


Turmoil
senior tag

tudtommal igen
nVidia-tól letölthetők a chipkészlethez linuxos driverek, úgyhogy esélyes a normális működés

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#20) Jano válasza Turmoil (#19) üzenetére


Jano
senior tag

Azon gondolkodtam hogy egy olyan északi déli híd párosítású alaplapot kéne venni amelyikbe ilyen déli híd van mint ezen a Chaintechen de integrált grafikus vezérlővel rendelkező északi hídja van elvileg Geforce4MX440-es szintű azaz jobb mint a mostani videokártyám, csak kérdés az hogy később ki lehet-e kapcsolni másikat belerakni, meg hogy létezik e ilyen párosítás mert délihídból van egy gyengébb tudású is.


:P

A tudás érték!!!

(#21) cookiemonster válasza Turmoil (#6) üzenetére


cookiemonster
csendes tag

Igen, valahol itt a PH-n írták, hogy az Apogee lapok lesznek a ''low-end'' képviselői.
De ha valaki hosszú távra tervez (SATA), akkor kénytelen a Zenith-et venni, nem?
vagy lesz majd PCI-os SATA csatoló kártya?

...de van elektronikus kapcsolat!! Csak nem működik...

(#22) Jano válasza Jano (#20) üzenetére


Jano
senior tag

Kimaradt: A Cbox2 5.25'' vagy 3.5'' helyre megy mert ha 5.25'' helyre megy akkor vagy egy meghajtót vagy a Cbox2-t ki kell majd pakolnom a gépből.:O

A tudás érték!!!

(#23) Jano válasza cookiemonster (#21) üzenetére


Jano
senior tag

Hát nem hiszem hogy egyhamar lesz még ATA 133-as is alig van, egyébként olyan kombináció nem hiszem hogy lesz mint az alaplapon hogy 1 ATA 133 és két SATA.


:DD

A tudás érték!!!

(#24) Turmoil válasza Jano (#20) üzenetére


Turmoil
senior tag

Emlékeim szerint ki lehet kapcsolni. Bár akkor jön az, hogy fölöslegesen van benne, mert nem használod. Tehát jobb egy külön kártya, amit eladhatsz, ha jobbat veszel.

És lesz ilyen lap.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#25) Turmoil válasza cookiemonster (#21) üzenetére


Turmoil
senior tag

Az Apogee a középvonal, a Summit lesz a very-low-end.

SATA-vezérlő PCI kártyát lehet tenni a gépbe később is, ha valakinek csak ez a vágya, főleg, ha kettőnél több ilyet akar. És van ilyen.
Pld. mindjárt egy kártyán: USB 2.0+FireWire+SATA+PATA PCI card
[L]http://www.avlab.com.tw/u_0090_001.htm[/L]

Nem is rossz:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#26) Jano válasza Turmoil (#25) üzenetére


Jano
senior tag

Csak kérdés az hogy lehet-e már nálunk Mo. kapni és mennyiért? Mert ha mondjuk 40-50e Ft annyiért már megveszek egy ugyan ilyen tudású új alaplapot. :(

A tudás érték!!!

(#27) Turmoil válasza Jano (#22) üzenetére


Turmoil
senior tag

CBox2 5.25''-ös. Ami igazán hasznos benne, az a fejhallgató és esetleg a mikrofon-csatlakozó. Meg néha a kijelző. USB és FW kimenet lassacskán minden ház elején van, így ez már a bőség zavara:)
Bár jobb lenne, ha nem software hajtaná a kijelzőt, mert az eléggé gagyi:(

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#28) Turmoil válasza Jano (#26) üzenetére


Turmoil
senior tag

Az Apogee a 7JNL1, és talán hétfőtől kapható. Én a www.demostudio.hu-n láttam. A Zenithet is náluk vettem. Az Apogee 28+FA körül van, a Zenithet le se merem írni:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#29) Turmoil válasza Jano (#23) üzenetére


Turmoil
senior tag

Nyárra minden tele lesz SATA vinyókkal, csak az áruk kérdéses.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#30) Jano válasza Turmoil (#27) üzenetére


Jano
senior tag

Vajon ki lehetne tenni mondjuk a gépház tetejére? :(

A tudás érték!!!

(#31) Turmoil válasza Jano (#30) üzenetére


Turmoil
senior tag

Elég hosszú kábelek vannak hozzá, bár elég kemények. Kis moddolással biztos (nekem a tápegység van most ott és a kábelek oldalt mennek be a lap fölött:) Mondjuk nincs rögzítve...

De az Apogee-hez csak CBox jár, ami ha jól láttam, akkor 3.5''-ös és nincs rajta kijelző. Nem nagy érvágás:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#32) Jano válasza Turmoil (#31) üzenetére


Jano
senior tag

De az Apogee-n nincs RAID az meg nekem kéne mert 3 winyó és 1 író meg 1 Dvd olvasót kéne bekötni. Amúgy azt a mindent tudó kártyát lehet már nálunk kapni.:D

A tudás érték!!!

(#33) Turmoil válasza Jano (#32) üzenetére


Turmoil
senior tag

Na igen, aki dőzsöl:)) Optimalizálni kell a vinyókat. Két kisebb helyett egy nagyobb és ketté kell osztani... Kisebb fogyasztás, stb...

Nem láttam még a kártyát sehol, csak beírtam google-ben, hogy SATA+PCI és ilyeneket dobott ki. Nem néztem tovább. De próbáld ki így: SATA+PCI+ÁFA, valószínűleg csak magyar árlista jön:))

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#34) Jano válasza Turmoil (#33) üzenetére


Jano
senior tag

Sajna nem találtam olyat ,de amúgy szerintem ahoz a mindent tudó kártyához csak 3 IDEs eszközt lehet csatolni 2 PATA-sat 1 SATA-sat nem írták hogy tudna RAID-et, és mintha olyasmit vettem volna ki hogy csak vinyókat lehet hozzá csatolni ami nem gond az alaplapihoz úgy is lehet bármit csatolni 4cd elég kell hogy legyen
csak kérdés az hogy lehet-e arról a kártyáról az összes rákötött vinyóval Bootolni mondjuk a mostani alaplapommal (ASUS TUSL2-C).:O

A tudás érték!!!

(#35) Turmoil válasza Jano (#34) üzenetére


Turmoil
senior tag

És? Ha csak az a cél, hogy több vinyó legyen a gépben, akkor minek RAID?
Vannak kimondottan RAID vezérlők is, ha csak az kell.

A bootolást nem tudom, de az alaplapi IDE-k egyikére bármikor fel lehet tolni egy hdd-t, amiről lehet bootolni, nem kell 4 CD-DVD egy gépbe. Egyébként miért ne lehetne a kártyára tenni a CD-ket? Ugyanaz a szabvány...

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#36) Jano válasza Turmoil (#35) üzenetére


Jano
senior tag

Ebből vettem ki hogy csak vinyót lehet hozzá csatolni:

Compliant with Serial ATA Specification, revision 1.0
Breaks the 137GB barrier. Supports various brands of large capacity Serial ATA and
Ultra ATA hard disk drives
Provides two independent channels for connecting one Serial ATA hard drive and
one Ultra ATA hard drive
Supports Serial ATA data transfer rate of 150MB/s (1.5Gb/s) and Ultra ATA data transfer rates up to 133MB/s
Backward compatible with existing Ultra ATA 133/100/66 hard disk drives
Features independent 256-byte FIFOs per channel for host reads and writes
Features Watch Dog timer for fault resiliency

Meg amúgy olvastam már hogy az ilyen PCI-os kártyák csak a vinyókat szeretik ,de még mindig nem tudni a leglényegesebbet az árát.:O

A tudás érték!!!

(#37) Turmoil válasza Jano (#36) üzenetére


Turmoil
senior tag

Nem tudom, még sisem volt ilyen kártyám, és nem próbáltam rá CD-t rakni.
Egyébként teljesen normális megoldás:

Primary: Master HDD, Slave HDD
Secondary: Master CDRW, Slave DVD
PCI: HDD, HDD, HDD, HDD...

Ilyen kártyából szinte biztos lehet többet is a gépbe rakni.
Van olyan RAID kártya, ami 2, vagy 4 csatornát kezel, és gondolom jobb, mint egy ilyen full-extrás cucc. Ez inkább olyan lapba való, ahol kevés PCI van. Pl. egy EPIA-M egy darab slottal:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#38) Jano válasza Turmoil (#37) üzenetére


Jano
senior tag

Csak hogy egy négy csatornát kezelő 40-50e ft míg egy 8 csatornát kezelő 100-200e ft. Viszont ha egy ilyen kártyát veszek (nem tudni az árát még mindig) nem növekszik tőle a gépem teljesítménye mint egy alaplap+proci cserétől. Nem-e baj hogy egy kártyán olyan sok minden van elég azoknak-e vajon egy PCI busz sebbessége ha mondjuk rá van kötve 2 FW 2 USB 3 HDD. Amúgy szerintem nem lehet rákötni csak 3 HDD-t mert 1 Serial ATA van rajta és SATA-ra csak 1 HDD-t lehet kötni.

A tudás érték!!!

(#39) Turmoil válasza Jano (#38) üzenetére


Turmoil
senior tag

Egy kártyára 2 SATA és egy csatornán két PATA:)
De miért ne lehetne két ilyen kártya a gépben...

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#40) Turmoil válasza Jano (#38) üzenetére


Turmoil
senior tag

Egyébként tippre ez a kártya sem 10K. Lehet, vagy 30...

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#41) Jano válasza Turmoil (#40) üzenetére


Jano
senior tag

Mert ha mondjuk kb. 30000 ft akkor kettő az már húzós, nem szervert akarok építeni meg annyi eszköz el se férne a gép. Találtam a neten olyat hogy SATA+USB 2.0+FW combo nincs rajta PATA 129.99$=29897,7 Ft.

A tudás érték!!!

(#42) LordX válasza Jano (#23) üzenetére


LordX
veterán

Azért nincs sok ATA133, mert az Maxtor szabadalom (nem szabvány, mint az ATA100), így csak a Maxtor gyárt hozzá vinyót.

(#43) LordX válasza Jano (#41) üzenetére


LordX
veterán

OK, 1 kérdés: Hol vesztek SATA vinyót???

Ugyanis a világ mai (2003 jan. 03) állása szerint kizárólag Japánban lehet venni egy Maxtor márkájút, ahhoz is kötelezően hozzáadják a SATA PCI vezérlőkártyát...

Pedig a SATA van már 3/4 éves.

Szerintem nem nagyon fog elterjedni még min 1 évig. Ennél hosszabbra terveztek? Csak nem Bartonra gyúrtok? :D

(#44) Turmoil válasza LordX (#43) üzenetére


Turmoil
senior tag

Mint említettem korábban, szerintem nyárra már lesznek mindenhol és talán nem is túl drágán. A csatolt kártyát meg nem kötelező használni és valószínű, hogy nem lesz ez mindig így.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#45) Jano válasza LordX (#43) üzenetére


Jano
senior tag

Már lehet kapni PATA to SATA átalakítót Kb 10e Ft. Nem én azt szeretném hogy minél később avuljon el a gépem éppen ezért veszek Nforce2-es chipkészletű alaplapot, bele egy jó kis Athlon Xp procit meg 256 vagy 512 DDR ramot, meg valószínű új hűtőt is kivéve ha a mostani elég rá (GlobalWin FOP 68), szerintetek elég rá?:))

A tudás érték!!!

(#46) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Nos. Annyit mondanék, hogy nekem is ilyen deszkám van (chaintech), de egy pici gond van vele. vagy talán kettő is :)
1. ha win xp alatt feltelepítem a fasttrack drivert, akkor újraindításkor nem ajlandó elindulni a win. mivel egyenlőre úgy se használnám, az is megoldás lenne, ha vhol le lehetne tiltani ezt az egységet, de a bios-ban úgy találtam, hogy csak a sima ide vezérlőket lehet letiltani, ilyen jumper-t meg nem találtam :)
továbbá a nortbridge cooler-t én is leszedtem, de annál még így is 37 fokot mutat.
valamint 1,55 Vcore mellett a proci full terhelésnél a progi szerint 59-60 fokos.

p.s.: a cikkben a chaintech honlapja nem www.chaintech.com, hanem www.chaintech.com.tw. kell a .tw is.

(#47) Turmoil válasza Ahhoj (#46) üzenetére


Turmoil
senior tag

Indítási problem egyedi lehet, nekem W2K van és nincs semmi baja. Kikapcsolni nem lehet, de bootnál megnézi, hogy van-e rajta valami ketyere, és ha nincs, akkor nem kapcsolja be.

Nem tudom, hogy szerencséd volt-e, én nem kisérleteztem ilyennel:)

A hőmérséklet nálam reálisnak tűnik, a bekapcsolási dolgot nem figyeltem, de elképzelhető, hogy gyorsan felkúszik üzemi hőfokra. Nem tudom, hogy hol méri...

Milyen proci, hogy 1.55 a vcore?

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#48) Ahhoj válasza Turmoil (#47) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

amd athlon 1800+ (palomino)
az alap 1,75 Vcore-ral elég rendesen ment fel a hőmérséklet :(
esetleg lehet, hogy a hűtőn lévő preapplikált paszta ennyire rosszul vezetné a hőt, és ezért van ez?
a northbridge hőmérsékelte nekem is eálisnak tűnik, de a cpu-é nem :(
ugye vcore állítás után a prime95 torture test -jével kell tesztelni, hogy rendesen működik-e a proci?

(#49) Jano válasza Ahhoj (#46) üzenetére


Jano
senior tag

Az fastrack az milenne? (C-box2 vagy SATA) töltsd le a legújabb drivert és úgy próbáld. Többiek nálatok is voltak ilyen gondok. Szerintetek várható hogy 1-2 hónapon belül le megy az ára mert így elégé húzós. Asus A7V8X-nek csak 32400+áfa az ára a Demo Stúdión viszont VIA KT400 állítólag rosszul kezeli DDR 400-as modulokat.:))

A tudás érték!!!

(#50) Jano válasza Ahhoj (#46) üzenetére


Jano
senior tag

Az fastrack az milenne? (C-box2 vagy SATA) töltsd le a legújabb drivert és úgy próbáld. Többiek nálatok is voltak ilyen gondok. Szerintetek várható hogy 1-2 hónapon belül le megy az ára mert így elégé húzós. Asus A7V8X-nek csak 32400+áfa az ára a Demo Stúdión viszont VIA KT400 állítólag rosszul kezeli DDR 400-as modulokat.:))

A tudás érték!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.