Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor85


gabor85
őstag

Figyeljünk a helylesírásra is ;]

Majd később végigolvasom, de jó ötlet a cikk! :R

(#2) Recon666 válasza gabor85 (#1) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Epic. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) gabor85 válasza Recon666 (#2) üzenetére


gabor85
őstag

ja és stevve ;]

na, nem offolom szét :)

(#4) PazsitZ válasza gabor85 (#1) üzenetére


PazsitZ
addikt

A hejesírásra nem kell figyelni a szövegtagolásra és irásjelkresem mer a nem számit biza
A textarea-ban is csak disznek van a piros hullám bizonyos szavak alatt

Nekem legalább is sokszor ez jön le az írásokból. :U

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#5) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Jó cikk! :K

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#6) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Meg szerintem azt is lehetne "korlátozni", hogy ilyen pár soros "szösszenetek" ne legyenek címlapos írások, mert azoknak semmi értelme.. Ha csak nem valami ténylegesen fontos tájékoztatás akár házigazdáktól... Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#7) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Hasznos irás köszi.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#9) hackeeeee válasza PazsitZ (#4) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A piros hullám nem feltétlen jelent semmit.. Arra sem lehet alapozni. Néha még a szövegszerkesztők is tévednek...

Annak idején Én azt javasoltam ismerősnek, hogy először írja meg doksiba a szöveget, és utána tegye át ide. Persze ez sem 100%-os megoldás.

@Kalandor: Csak azért kérek elnézést, mert őszintén szólva, nincs kedvem az összes cikket végignézegetni, hogy melyik volt olyan, ami ténylegesen rövid volt. :)

De mint írtam, ez pl ilyen. Volt pár hasonló, de, hogy mikor, arról már fogalmam sincs. A másik, hogy sokszor azért tűnik hosszabbnak egy bejegyzés, mert sok benne a kép, közben a szöveg közel ugyan ennyi benne, mint a fent említett írásban.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10) Recon666 válasza hackeeeee (#9) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Én pl úgy szoktam, hogy előbb megírom a cikket, utána beteszem szövegszerkesztőbe, ott aláhúzza a hibákat, ha talál. :DDD
Majd ha ott javítottam a hibákat, mehet vissza, és ekkor már meg van szerkesztve is és mehet várólistára.

[ Szerkesztve ]

(#11) hackeeeee válasza Recon666 (#10) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagy akár úgy is lehet, igazad van! :R

Véleményem szubjektív...

(#12) PazsitZ válasza hackeeeee (#9) üzenetére


PazsitZ
addikt

Amikbe néha belefutok, azokon a böngésző helyesírás ellenőrzője is sokat dobna, már ha érdekelné az írót.

Kalandor: Feltételezem a címlapos írásokra gondolsz. Én logout-ot már rég nem olvasok, max. ha fórumról tévedek oda. Gondolom nálam ezért vegyes a kép.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#14) Lenry


Lenry
félisten

Nem rossz, én két dolgot fűznék hozzá:
- képfeltöltésre ott a live.com: ingyenes, 25GB tárhely az idők (vagy a Microsoft) végeztéig
- plusz amit kihangsúlyoztam volna, hogy nem kötelező bármiről írni. Egyre több a semmitmondó, téma nélküli, nyúlfarknyi cikk, ami ráadásul tele van helyesírási hibával. Tessék igényesnek lenni!

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) hackeeeee válasza Kalandor (#13) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

(#14) Lenry: Vagy akár ott a Picasa is. :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#16) raziel01


raziel01
veterán

"Ha cikkünk elkészült beikszeljük az elkészült részt felül és már csak várnunk kell a megjelenésre."

Általában ez mennyi idő? Vagy random?

(#17) Recon666 válasza raziel01 (#16) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ez nagyban függ attól, mennyi cikk vár előtted engedélyre (szerintem). Bár ezt Kalandor jobban tudja. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) raziel01 válasza Recon666 (#17) üzenetére


raziel01
veterán

Csak azért kérdeztem, mert írtam most 2 cikket és olyan izgatott vagyok, alig várom, hogy megjelenjen. :D

(#20) xlife11 válasza hackeeeee (#6) üzenetére


xlife11
senior tag

Pl. a múltkori Abitos 6soros cikk.:D

(#22) hackeeeee válasza xlife11 (#20) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jogos, de azt már megbeszéltük. :)

Véleményem szubjektív...

(#23) xlife11 válasza Kalandor (#21) üzenetére


xlife11
senior tag

Attól még megjegyezhetem hogy szerintem baromság, nem? :F

(#25) xlife11 válasza Kalandor (#24) üzenetére


xlife11
senior tag

Hogy az a cikk kikerülhetett.Mindegy, magánvéleményem, nem kötözködök.

(#27) xlife11 válasza Kalandor (#26) üzenetére


xlife11
senior tag

Eddig is érthető volt.

(#29) jocek91


jocek91
aktív tag

Hasznos kis cikk. Köszönöm ! :R

(#30) xlife11 válasza Kalandor (#28) üzenetére


xlife11
senior tag

13.-as hsz.-t későn olvastam végig, addig meg megjegyeztem.Szerintem nem egy világrengető probléma.Így már minden tiszta.

(#31) Recon666 válasza jocek91 (#29) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nincs mit! ;)

(#32) coqito


coqito
tag

Jó cikk lett! Reméljük ezentúl ennek megfelelő cikkeket találunk mindenhol :P

Ami a legfontosabb viszont véleményem szerint, hogy a tartalom és a minőség megfelelő legyen ebbe persze beletartozik a helyesírás és a külalak is! A böngésző hibajavító megoldásától pedig ne féljen senki bár, igaz ami igaz szakszavaknál elbukik de egyszer kell hozzáadni a helyes szót és nincs vele többé baj.

Eyégbnkét pdieg miendgy a beűtk sondrerje cask az eslő és utsoló bteű leyegn jó heyeln :DD

[ Szerkesztve ]

(#33) Novai


Novai
tag

Egyébként általában mennyit kell várni, hogy engedélyezzenek egy cikket?

(#34) raziel01 válasza Novai (#33) üzenetére


raziel01
veterán

[link]

Hát majd csak sorra kerülök én is már. :D

(#35) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Annyit tennék még hozzá, hogy nem árt, ha egy cikk elején informatív lead (rövid, figyelemfelhívó szöveg) van. Pl. a mai címlapon a "Msi X79 Big Bang Xpower II és az X79MA-GD45 bemutatója. Jóval kisebb méret és árcédula, de van különbség?" lead nem mondja meg nekem, hogy miről is szól a cikk, pedig attól, hogy az x79 Big Bang-ből nem tudom elsőre, hogy ez egy alaplap, még lehet, hogy szívesen olvasnék csúcs-alaplapokról egy kicsit. Sajnos nagyon sok ilyen van, sőt olyan is, hogy elkezdem olvasni a cikket, és még mindig nem derül, hogy miről szól.
Ezzel szemben pl. a "Serious Sam 3: BFE - Klasszikus játék mai köntösben. Hordákban támad az ellen. Az eredmény romok és testrészek mindenütt." cím és lead mindent elmond.

(#36) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én is agyon szoktam tördelni a cikkjeimet (legalább sortörésekkel, de ha lehet inkább képekkel), és el szokták ezt várni még komolyabb műszaki dokumentumok kapcsán is, pedig nekem egyáltalán nem okoz gondot átolvasni, sőt, szeretem is a "nyersebb" tördelést, ahol tényleg csak a lényegi pontok vannak szétszedve, tényleg csak a megértést segítő (és nem díszítő) képek és ábrák kerülnek a szövegbe, és ami egybe tartozik, az egyben is van, a papírlap/weblap hasáb pedig 100%-ig ki van használva margók nélkül.

Ellenben utálom ha sokat kell mozgatni a szemet, mert egy oldalon van hat sor szöveg hat kép közt, lapozni mint az állat mert 5 oldalon át alig van olvasni/néznivaló (a lap fele meg margó...), és nekem kell újra összerakni, hogy mi az ami egy gondolatba tartozik és mi az ami már nem, mert hogy 3-4 oldalon keresztül megy egy szétszórt szöveg, ami egy gondolat, de a gondolatmenet megtörésére már nincs jobb eszköz, mert az egész egy hálós harisnya, még több kép és enter már nem segít érthetőbben szétszedni...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Köszi szépen nagy segítség volt! Nemrég írtam meg én is a cikkemet már csak várni kell a megjelenésre :R

Finn the human

(#38) Recon666 válasza Matada2.3 (#37) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nincs mit. :)

(#39) prolad


prolad
őstag

Jó cikk én is megpróbálnám már csak valami téma kéne.

(#40) Recon666 válasza prolad (#39) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hajrá! :)

(#41) prolad


prolad
őstag

Szép estét írtam egy cikket,szeretnék érdeklődni mennyi idő amíg az elbírálás befejeződik.Még egyszer köszönöm ezt a cikket enélkül nem boldogultam volna.

(#42) janos666 válasza prolad (#41) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy a szerkesztőnek ideje engedi átfutni és ahogy beütemezi a többi beérkezett cikk függvényében.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43) prolad válasza janos666 (#42) üzenetére


prolad
őstag

Értem köszi.

(#44) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok.Azt hogy lehet hogy ha be akarok valamit linkelni oldalt akkor ne azt írja kód után hogy [link] hanem pl (katt) vagy mást! Hogy lehet el nevezni linket?Több helyen láttam már.

(#45) Recon666 válasza Rainman05 (#44) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Katt szót kijelölöd és link gomb, majd beilleszted a kívánt linket.

(#46) Rainman05 válasza Recon666 (#45) üzenetére


Rainman05
tag

És tényleg! :DD köszönöm a segítséget :)

(#47) Jimmy66 válasza Rainman05 (#46) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Én is köszönöm...

[ Szerkesztve ]

(#48) AxBattler


AxBattler
félisten

Én most állok neki írni egy bejegyzést, és hasznos volt ezt átolvasni.
Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49) CSAVI38


CSAVI38
tag

sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni, hogy hogy lehet egy cikkbe táblázatot beszúrni, simán bemásolom a szerkeztőbe vagy más módon?

köszönöm

(#50) Bjørgersson válasza CSAVI38 (#49) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Lemented képként, majd úgy szúrod be.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.