Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chapell


Chapell
aktív tag

Ez a 3. full ugyanúgy néz ki mint a ViPower külső rack.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#2) Bagoly


Bagoly
senior tag

Átviteli sebesség valóban kihasználja a 480 mbit/s-et?
Az újabbakba már beszerelhető 7200-es asztali merevlemez?
Van olyan külső rack megoldás, ami ''elbánik'' egy 7200-es asztali merevlemezzel?
http://www.depo.hu/?page_number=6&id=12212&lid=1&csid=83
Ez vajon jobb megvalósítás?

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#3) engusz válasza Bagoly (#2) üzenetére


engusz
veterán

Azt mondják az okosok, hogy a Firewire jobb ilyen külső adattárolóhoz.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4) Bagoly válasza engusz (#3) üzenetére


Bagoly
senior tag

Ja csak nálam valóban mobil lenne a cucc....(rendszermentések ügyfeleknél), ott meg örülhetek egy usb2-nek is.
Amúgy én is combó-sat (usb2&FW) szeretnék venni, csak azt nem tudom érdemes-e plussz 10 rugót ölni egy aluminium szerkezetbe. Le tudja az aluminium hűteni a 7200-es merevlemezt, vagy ezt felejtsem el.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#5) engusz válasza Bagoly (#4) üzenetére


engusz
veterán

Aluminium + combo! Persze, ha van rá elég credit.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#6) Bagoly válasza engusz (#5) üzenetére


Bagoly
senior tag

Na ja, csak ér valamit az ''aluminiumság'' a hűtés szempontjából itt, vagy csak úgy robban, mint a Fekete Pákó a lemezranglistákon?

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#7) Goose-T válasza Bagoly (#2) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a 480Mbps kb. 57MB/s. Bufferelt módban bôven ki tudja használni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8) Bagoly válasza Goose-T (#7) üzenetére


Bagoly
senior tag

Az nem is kérdés.....én arról érdeklődnék, hogy nem sül meg a lemez?
Az adatátvitel meg elméletileg tényleg nagyon szép, de engem mégis a gyakorlat szokott megfogni....

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#9) Flashcash válasza Goose-T (#7) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az USB 2.0 kb.: 12 megabyte/sec sebességet képes produkálni így nem nagyon számít milyen vinyót teszel bele.

(#10) emvy válasza Flashcash (#9) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem 480 MBit?

while (!sleep) sheep++;

(#11) Flashcash válasza emvy (#10) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A gyakorlatban. :)

A 480Mbit szerintem eleve nem 1db usb 2.0 portra van megadva, hanem az összes port eggyüttes sebessége ennyi.

(#12) emvy válasza Flashcash (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

Jah, ez így van.

while (!sleep) sheep++;

(#13) Bagoly


Bagoly
senior tag

Mlaca: nem mértétek a valós sebességet? :O
Senki nem használt még 7200-as meghajtót valamilyen mobil házban?
Ne má.....:F

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#14) freya


freya
aktív tag

Értékelés: átlagos / átlagos / átlagos

Szerintem nyugodtan le is hagyhatjátok, nem muszáj az értékelhetetlenre is írni valamit :)

(#15) Flashcash válasza Bagoly (#13) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Azt a szegény vinyót vezérelni is kell. :)

http://www.digit-life.com/articles/usb20vsfirewire/

(#16) Bagoly válasza Flashcash (#15) üzenetére


Bagoly
senior tag

Köszönöm. A sebességekkel már tisztában vagyok, már csak az alurack+7200!=megfőtt lemez elképzelésemet kéne valakinek tapasztalatokkal megerősítenie.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#17) Atlantis


Atlantis
veterán

OFF

Ez tetszik. 2 hétig egy árva cikk sincs, most meg 3 nap alatt 2. Na, nem bosszantani akarom a mélyen tisztelt Házigazda Urakat, csak megjegyeztem.

ON

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#18) Flashcash válasza Bagoly (#16) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Erre már nehezebb a válasz, sokfajta 7200RPM vinyó van melegedési szempontból.
A Seagate 7200.7 kevéssé melegedő 40GB-s vinyóm, egy 1 ventiullátoros rack-ben elérte nyáron a 60 fokot.


Számít még hogy fémen vagy valamilyen hővezető felületre rakod az alu rack-et, van-e légáramlás,körny. hőmérséklet, hány lemezes és milyen tip. 7200RPM vinyót teszel bele stb.

Az IBM-ek melegyszenek ált. a legjobban a 7200RPM vinyók között, ezért nyáron huzamosabb használat esetén (légkondi nélküli szobában) nem kérdés hogy meg lenne a 60 fok.

Egy Samsung 7200Rpm vinyóval már nem biztos.

(#19) Bagoly válasza Flashcash (#18) üzenetére


Bagoly
senior tag

Egy 80GB-os 7200.7-es seagate fog belemenni. (az van). Ezért nincs ''kedvem'' venni új winchestert. Veszek egy aluminiumházasat, hátha számít valamit.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#20) engusz válasza Flashcash (#15) üzenetére


engusz
veterán

Akkor mégis igaz, hogy a Firewire jobb az ilyen külső winyókhoz...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) Flashcash válasza engusz (#20) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az usb mint a nevében is benne van általános célú, nem kifejezetten nagysebességű vinyóátvitelre van kitalálva.
Az eszközök vezérlése sok erőforrást emészt fel, ráadásul a 480Mbit sebesség megoszlik az összes USB port között.
Ezzel szemben a FireWire a nagysebességű adatátvitelre lett kifejlesztve.
Pont-Pont rendszerű, összeköttetés alapú az adatátvitel, ez azt jelenti hogy két eszköz közvetlenül kommunikálhat egymással a processzor terhelése nélkül, a sávszélesség ilyenkor garantált lehet a két eszköz között.

(#22) Flashcash válasza Bagoly (#19) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A 7200.7 melegedési szempontból jónak számít. A 80GB-s vinyóban is csak 1 lemez van. Szerintem menni fog az alu rack-el.

(#23) Loha


Loha
veterán

Nem tudja vki, hogy gyakorlatban hol lehet pl. DEN-251 -es házat kapni?

(#24) MLaca válasza Loha (#23) üzenetére


MLaca
őstag

www.komel.com
www.dtkcomputer.hu

http://mlzphoto.hu/

(#25) Parci válasza Atlantis (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Bocs, jó helyen jársz? Két hétig egy árva cikk sincs? 8-án, 12-én, 16-án, 17-én, 21-én és 22-én ment ki cikk... ez 6db cikk az elmúlt két hétben, ráadásul ebből 3 nagycikk (pl 21 monitor tesztje).

Szerintem keversz minket valakivel ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26) Protoss válasza Loha (#23) üzenetére


Protoss
senior tag

Beszámolsz majd a tapasztalatokról? Mert nekem bőven elég az USB 2.0, adattárolás lenne csak (szóval nem akarok videot digizni/szerkeszteni vele :) ).

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#27) detri


detri
aktív tag

MLaca! Majd vasald már ki azt a lepedőt, ami a háttérben szokott lenni a teszteid képeinél... :DDD :DDD :DDD

(#28) lkadar


lkadar
tag

Hi!

En mar tobb, mint fel eve boldog tulajdonosa vagyok egy DEN251-nek :C. Van benne egy IBM 6GB-s notebook vinyo, es tokeletesen mukodik. (En pl. a m****alban vettem.)
A 12 MByte/s igaz, mert ha pl. a vinyot atalakitoval berakom a gepbe, akkor atlagosan 20-23 MByte/s-os az atvitel, a kis cumoban pedig semmilyen modon nem megy 12 MByte/s fole.

Nekem megerte megvenni....

lkadar.

(#29) Sheme válasza Flashcash (#9) üzenetére


Sheme
csendes tag

Bizony, bizony... Ez Így igaz.

Vettem egy ViPower külső házat, hozzá egy USB2.0-ás átalakítót. A munkahelyen használom. A gépembe kellett venni egy Nec USB2.0-ás 4 portos kártyát is.

Tapasztalataim a ViPower-rel Windows 2000 Hun Sp4 alatt:

1. A sebessége valóban 12Mbyte/sec r/w - egész pontosan 11.78-at mértem -, de ez CSAK akkor jön össze, amikor bekapcsolom a ViPower-t, majd azután bebootol a Win2k.

2. Ha meg már fut a Win2k és EZUTÁN csatlakoztatom és kapcsolom be a ViPower-t, akkor meg a sebessége 870kbyte/s. Sajnos sehogyan sem lehet futó Win2k mellett elérni az USB2.0-s tempót, csak ha rebootolok.

Egyébként baromi jó!

(#30) lkadar válasza Sheme (#29) üzenetére


lkadar
tag

Hi!

Sheme!

A te problemad az lehet, hogy valami miatt amikor mar bebootolt a W2K, nem hajlando az USB2.0-s periferiakat USB2.0-snak felismarni, hanem csak USB1.1-nek. En anno hasznaltam egy USB1.1-es tesojat a DEN251-nek, az tudott kb. 900kByte/s-os atvitelt.
Szerintem nezz korul nehany forumon, vagy a microsoft tudasbazisaban, hogy ezt hogyan lehetne megoldani. Ez egyertelmuan BUG-nak tunik!!!!!! Esetleg lehet, hogy az USB2.0-s driver a xar (VIA-s alaplap????). Ha igen, akkor probalj egy ujabb drivert feltenni a gepre....

lkadar.

(#31) BobMaster válasza Bagoly (#4) üzenetére


BobMaster
senior tag

A hírben említett csak USB-s, aluminium utódok egy fillérrel sem kerülnek többe :D

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#32) MLaca válasza detri (#27) üzenetére


MLaca
őstag

Pont ez benne a poén, hogy NINCS kivasalva! :)

http://mlzphoto.hu/

(#33) Den válasza Bagoly (#2) üzenetére


Den
veterán

ebbe is berakhatsz 7200-ast semmi baja nem lesz. hülyeség ez a vinyóhűtési mánia.

www.simson4t.hu

(#34) Bagoly válasza BobMaster (#31) üzenetére


Bagoly
senior tag

Na végre idetaláltunk a nagy munkába. :DDD
Link esetleg az utódokról?
A 5.25-ösbe be tudom rakni a 3.5-öst is? (nyilván belefér, de van valami rögzítés a 3.5-ös drivokhoz benne?)
Combó (usb2&FW) nincs DTK-ban, jól tudom?
Nem volt még visszajelzés felétek a gyors vinyók kontra külső rack ügyben?

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#35) Bagoly válasza Den (#33) üzenetére


Bagoly
senior tag

Most hogy mondod, talán tényleg túl van fújva a probléma......próbáltam inkább elővigyázatos lenni, de ha tényleg nem akkora a gáz, akkor...
Nálad volt már ilyen rack gyors vinyóval?

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#36) Parci válasza freya (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Van átlagon aluli minősítés is. De, itt szó nincs erről, a cuccok egyszerűek és korrektek voltak, semmi kiugró, de nem is elvárható ez tőlük.

Átlagos != rossz..!!!!!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37) Den válasza Bagoly (#35) üzenetére


Den
veterán

Nálam semmilyen nem volt. Viszont a seagate vinyóm bárminemű hűtés nélkül 45 fok a progi szerint, viszont csodálkozva olvasom a 60-70 fokos beírásokat, mert olyan teszten ahol _megmérik_ a vinyó tényleges hőmérsékletét, inkább 40c körüli hőmérsékletek vannak. Ráadásul legjobb tudomásom szerint egy gyártó sem ír elő külön hűtést, vagy fémházat a desktop vinyóihoz. Olyan nótbukot sem láttam még ahol a vinyó szellőzzéssel ellátott fémházban volt.

De ha a fémház biztonságérzetet nyújt, a tesztelt házak, _most_kapható verziói fémből vannak.

Ráadásul mint írtad ez mentésre lesz, szal nem fog napi 10 órákat egy huzamban menni

www.simson4t.hu

(#38) Bagoly válasza Den (#37) üzenetére


Bagoly
senior tag

Őszintén szólva a gépemben sem fújja a lemezekre a levegőt semmi és még mennek, egyszerűen próbáltam más kárán tanulni. (óvatosnak lenni). Ha valóban tök mindegy a hűtés egy ilyen rackben, akkor csak olyan praktikus megfontolások miatt veszem az alusat, hogy talán az ellenállóbb a külső behatásokkal szemben.

Egyedül azt nem értem mitől majd háromszor drágább ugyanez a depo-n lévő datatech (vagy milyen) márkában. Végül is csak egy plussz FW kapcsolat a különbség, ha jól látom. Vagy esetleg a kivitelezés is megbízhatóbb lenne?
Nincs sok kedvem végigmászni BP boltjain, hogy megnézzem mindegyiket. A VIpower külső zsinórjaival alapból elvetve. A DTK és a Datatech között vacilálok.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#39) Bagoly válasza Parci (#36) üzenetére


Bagoly
senior tag

''Vegyes benyomásaink alakultak ki a tesztelések során; bár a külső házak zökkenőmentesen látták el alapvető feladataikat, aggódva figyeltük a ''vinyósütő'' megoldásokat. Egy merevlemeznek - főleg egy 7200-asnak, illetve a még nagyobb fordulatszámon működő daraboknak - fix helyen, leginkább egy számítógépben van a helye, de ha mégis mozgatni akarjuk, akkor lehetőleg fémházban, megfelelő hűtéssel tegyük! Sajnos a DTK HDD dobozai nem felelnek meg feltétel nélkül e szempontnak, így kiemelkedő értékelést sem tudunk adni - azt azonban elismerjük, hogy funkciójukat betöltik a külső egységek.''

Lehet, hogy rosszul értem, de nekem ez a pár sor azt jelenti, hogy 7200-as merevlemezt nem lehet ilyen rackben biztonságosan üzemeltetni. Ez a megkötés feltételezem nincs benne a használati leírásban, sőt egy mobil fióktól úgy érzem elvérható lenne, hogy ne csak speciális (speciálisan hűvös vagy lassú) lemezekkel boldoguljon el. Ez a korrekt?

1. Most vagy a ''7200-as vinyó nem megy bele'' túlzott egy picit..
2. vagy ez a cucc valóban nem tudja maradéktalanul ellátni azt, amire készült...
3. vagy én értem félre az értékeléseteket.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#40) Flashcash válasza Bagoly (#39) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A rack gyártója megadja a termék leírásban hogy:max. operating temperature 50?

A vinyó gyártója megadja hogy a maximális műk. hőmérséklet pl.55 vagy 60fok.

Ők nem tudják hogy Afrikában 40fok melegben hűtés nélkül, vagy Svédországban 20 fokban hűtéssel fogod használni a cuccaikat, ezért megadják a max. működési hőmérsékletet és ezen belül garantáltan menni fog a cucc.

Arról neked kell gondoskodnod hogy lehetőleg ne lépd át a max. értéket.

Ugyanígy a cikk írója sem fogja garantálni neked, hogy minden 7200RPM vinyó mindíg gond nélkül fog menni vagy nem, ebben az aktív hűtés nélküli rack-ben.

Ahogy Den írta nem lesz gond vele.



(#41) Lloyd válasza Bagoly (#38) üzenetére


Lloyd
csendes tag

Egy kis adalék a DATA-TEC-hez:

Tényleg szépen meg van csinálva, jó minőségű darab.
de
Kicsit csalódott voltam amikor kézbe vettem, mert csak a belső váza alu,
a többi mind fesstett műanyag (lekopik) és plexi (jól karcolódik).
Ami meg leginább bosszantott, hogy nem fér bele a hagyományos mobil rack.
kb. 1 centit kilóg.
Egyébként lehet bele tenni 3.5-es HDD-t is,meg van a helye benne.
Valamint erre az esetre adnak hozzá még egy első takaró lapot is.

Kipróbálni sajnos nem tudtam.
Egyébként gondolom a csili-vili külső meg a Firewire miatt anyi amennyi...

Üdv

(#42) Parci válasza Bagoly (#39) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem lesz gond vele, bár mi nem találtuk elegáns megoldásnak, de nem végeztünk beható hőméricskélést eszköz és idő híján.

''Use at your own risk'', vagy hogy szokták mondani... ;).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43) detri válasza MLaca (#32) üzenetére


detri
aktív tag

Jah, oké. :) De azért legközelebb a kedvemé'... :))

(#44) The_Tom


The_Tom
senior tag

ezt is jokor olvasom. pont ma vettem egy ADS usb 2.0 drive kitet 18+afaert. :(

Üdv.

Szerintem.

(#45) MLaca válasza detri (#43) üzenetére


MLaca
őstag

Annál a ... (valaminél), amit most csinálok csak a TE kedvedért, kifeszítettem a pelenk.. izé lepedőt, hogy ne legyen annyira ''kóczos'' :)

http://mlzphoto.hu/

(#46) krealon válasza Sheme (#29) üzenetére


krealon
veterán

A VIPowER 9208-as Smartkabel a bekapcsolastol a HDD inicializalasanak vegeig nem kommunikal az USB porton. Ezt a USB vezerlo ugy veszi, hogy a kulso egyseg nem USB2.0 kompatibilis, ezert visszakapcsol 1.1-uzembe.

Ezt ellenorizheted a Vipower SwapManagger 3.0-val. (Ilyenkor az USB root hub-hoz kapcsolodik a HDD az USB High Speed root hub helyett.)

Ha nem akarsz ujrabootolni, akkor az ''Unplug or Eject Hardwer'' tray iconnal eltavoltod es a gepnel kihuzod majd visszadugod az USB kabelt. ;-)

(#47) Bagoly válasza Flashcash (#40) üzenetére


Bagoly
senior tag

1.
Na csak hogy ne okozzak csalódást kötekszem egy kicsit. ;]
MLaca úgy írta, amit írt hogy (feltételezem) magyar viszonyokban gondolkozott a környezeti hőmérséklet terén. Tehát a leírásából én azt vettem ki, hogy ő, itt MO.-n egy 7200-es lemezt nem, vagy csak erős fenntartásokkal helyezne a rack-be. Szóval, ha ez valóban így is van (és nem csak MLaca esetleges túlzott félelmével állunk szemben ;)), akkor ez a cucc azért messze nem ''korrekt''.

2.
Mindazonáltal vettem a lapot, hogy egyszerűen nem lett tesztelve a cucc ilyen irányban, csupán egy megérzésnek adott hangot a cikkíró. Minden megbántás ellenére így viszont a bemutató (azt hiszem ezt így hívjátok) mindössze arról szól, hogy ez a cucc van és ennyibe kerül, ami sajnos jelen pillanatban nekem fájdalmasan kevésnek bizonyul. (Ez a része persze már az egyéni szociális....)

3.
:O
Mehetek nézelődni.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#48) krealon válasza Lloyd (#41) üzenetére


krealon
veterán

Megnyugtatasul elarulom, hogy a DTK DEN-525c-be se fer bele a beepitokeret (ld vipower vp10lsf), csak ugy, ha a hatfalt nem teszed a helyere.

Ettol romlik a kulalak, de a winyo szellozese javul ;-)
Egy ilyen egysegben egy Maxtor 6Y120L0 hibatlanul uzemel nalam. :)

(#49) Flashcash válasza Bagoly (#47) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A magyar viszonyok is lehetnek szélsőségesek. :)

Nálam egész nyáron rohadt meleg van. 30-33 fok nappal szal az IBM+Seagate vinyóm a bekapcsolás után 10 percel netezés alatt 48-49 fokra melegszik. Úgy hogy 2 db rendszerventi 3000+2500RPM közvetlenül hűti mindkét drive-ot.

Van viszont ismerős akinél hűvös van 25 fok, és nincs szüksége brutál hűtésre.

(#50) Den válasza Bagoly (#47) üzenetére


Den
veterán

szerintem tudod kihez kell fordulni ha részletesebben meg akarsz ismerkedni a cuccal :)

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.