Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] BenQ Joyboard 805 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) elmo


elmo
aktív tag

Hmmm, nekem is tetszik. Lehet, hogy a gép ''befeketítését'' a bill.+egér párossal fogom kezdeni? Aztán (közben / mellett) jöhet(ne) az Antec SLK3700-BQE. :D

(#2) b.bone


b.bone
senior tag

a billentyűzet nagyon jol néz ki. a laptop szerű gombokat meg szeretem.

viszont nagy kár hogy nics ''etető'' az egérhez. ez annyit ront az egészen hogy sztem nem is érdemes megvenni. inkább a zsinór mint az elem/aksi cserégetés.

nekem eddig a A4tech töltő megoldása tetszett a legjobban. de azok cuccok meg gagyik. ugyhogy megint nem lessz wireless desktop-om.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#3) Biaggio


Biaggio
őstag

''Az eszközök alapvetően gond nélkül működtek, bár néhány alkalommal megszakadt a kapcsolat az adóvevő és a perifériák között, ezt azonban a gyengélkedő elemek és a Windows 98 számlájára írtuk.''

Tapasztalat hiányában ismeretlen terület nekem a vezetéknélküli megoldások, de biztos, hogy csak a fenti okok miatt miatt volt kapcsolati hiba?
Szvsz érdemes lett volna elemcsere és WinXP alatt megnézni, mert ha ott is produkálja a tüneteket, az elég gáz!

(#4) karib válasza Biaggio (#3) üzenetére


karib
addikt

Az elemcsere szinte teljesen megoldotta a dolgot, de utána is volt egy szakadás. Sajnos a teszt alatt csak a kicsit már megfáradt Win98-at használó notebookom volt kéznél, a hibák pedig csak huzamosabb használat után jöttek elő (valszeg amikorra lemerült az elem), tehát egy gyors átdugással nem lehetett volna megfogni. Egyébként a gondja az összelövéssel volt, ha már egymásra találtak a bázisállomás és a bill, egér, onnantól rendesen ment.

Érdemes nagykapacitású akkukat venni az egérhez, és akkor hosszú ideig gond nélkül tud futni. A billentyűzetek nem fogyasztanak sokat, azokba szerintem jobb a sima elem. Az egérnél pedig kéznél kell tartani két feltöltött akkut, egy idő után úgyis ráérzel, hogy kb. milyen időközönként várható a csere.

Amúgy én a töltőbölcsős megoldásokat szeretem, mert csak bele kell rakni és kész, semmi akkukiszedegetés, madzagdugdosás. Hátránya, hogy az állandó töltögetés miatt valszeg hamarabb kinyírja az akkukat.

És létezik USB-s akkutöltő is :)

Department of Redundancy Department

(#5) whitenoise


whitenoise
csendes tag

részben off:
gömbölyödő műanyagtenger nélküli, homorú notebook-billentyűzet? ,
[L]http://www.logitech.com/index.cfm?page=products/details&CRID=486&CONTENTID=7321&countryid=18&languageid=1[/L]

a numerikuson levő külön lcdtől majdnem sírva fakadtam...:O néha azt hiszem, ezek a dizájnerek azért élnek, hogy engem kínozzanak (az árát el sem tudom képzelni)

on:
mekkora a Benq működési távolsága?

(#6) karib válasza whitenoise (#5) üzenetére


karib
addikt

Volt hírünk erről a Logiról, amikor kijött. Igen, elég borsos az ára :)

Benqre pontos hatótávolságot nem tudok mondani, függ attól is, hogy mennyire rejted el a bázisállomást. Nekem itt az irodában 3-5 métert biztos gond nélkül áthidalt, de tévé elé is jónak kell legyen. Elvégre ez rádiós kapcsolatú, nem infrás.

Department of Redundancy Department

(#7) L3zl13 válasza whitenoise (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nekem nem tetszik. Nincs rajta görgő, és a hangerő sem tárcsával állítható, mint az MX-en. :(

Ára 56k nettó nagykerben.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#8) Den válasza b.bone (#2) üzenetére


Den
veterán

Szerintem direkt hátrány a bázisba épített töltő. Az egeret vagy használod vagy töltöd, ha mindig rápakolgatod a töltőre akkor tönkrevágod az aksikat, ha nem, akkor tuti akkor merül le mikor használni akarod, és nincs mit tenni, rá kell rakni a töltőre, és addig vagy vársz, vagy másik egeret használsz.

Itt viszont veszel egy 4-es csomag aksit, ha lemerült az egér, kemény 10 másodperc alatt kicseréled az töltött akkukra, és használod tovább, közben a kivett aksik töltődnek

www.simson4t.hu

(#9) L3zl13 válasza Den (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A Logitechnél is van rá lehetőséged, hogy kicseréld az akksikat. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Den válasza L3zl13 (#9) üzenetére


Den
veterán

ja csak akkor is kell egy külön töltő. ugyanott vagy mint ezzel.

www.simson4t.hu

(#11) L3zl13 válasza Den (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Talán ugyanott vagy de hátránynak semmiképp nem nevezném a bázisegységbe épített töltőt. Szerintem tök poén. Tekintve, hogy a közeli lemerülés jelzése után més simán elegerészem 1 órát vele, a PC használati szokásaim miatt eddig nem nagyon fordult elő velem, hogy áthidaló megoldásként akksit kellett volna cserélnem az egérben.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Den válasza L3zl13 (#11) üzenetére


Den
veterán

túl van ez ragozva :) én a 2-es hozzászólásra válaszul írtam amit írtam, amiben bigbone azt mondta hogy a bázisállomás hiánya miatt nem is éri meg megvenni. Erre írtam hogy a csere nem tragikus a maga tíz másodperces időtartamával, és még előnyei is lehetnek.

Persze minnél több pluszt adnak egy eszközhöz annál jobb (már ha nem fizettetnek érte borsos felárat), de a bázis hiánya nem húsbavágó pláne nem ilyen ár mellett :)

www.simson4t.hu

(#13) dabadab válasza Den (#8) üzenetére


dabadab
titán

''ha mindig rápakolgatod a töltőre akkor tönkrevágod az aksikat''

Az en egeremben az elemek immaron kb ket evesek, ha kikapcsolom a gepet, mindig rarakom az egeret a toltore, es meg mindig gond nelkul mukodik. Szoval szerintem ez az allando toltogestes annyira azert nem viseli meg az akkukat.

Egyebkent tenyleg nem jo otlet a bazisallomasba integralni a toltot, sokkal jobb, ha kulon van (ahogy pl az en Memorex ragcsalomnal is :) )

DRM is theft

(#14) geoff


geoff
tag

Nem lehet ezt a billentyuzetet eger - esetleg wireless - nelkuli kiszerelesben kapni ?

(#15) shtml válasza dabadab (#13) üzenetére


shtml
őstag

Ha naponta töltöd, akkor csak pár órás üzemet kell biztosítania. Erre egy akármennyire leromlott akku is képes. Hosszabb távon talán nem működne.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#16) karib válasza geoff (#14) üzenetére


karib
addikt

Nem tudok vezetékes kivitelről.

Department of Redundancy Department

(#17) szasza_1 válasza geoff (#14) üzenetére


szasza_1
senior tag

Nincsen roszabb a vezetékes bill/egérnél. Én már 2 éve használok itthonis, és az albérletben is vezeték nélküli cumót. Előfordúl, hogy vezetékes egeret/bill-t kell valahol használnom, és akkor jövök rá, hogy mennyivel kényelmesebb a Wireless technológia.

(#18) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Jók ezek a kombók az átlagos gamernek/juzernek(én)?

Szeretnék wireless egeret és billt,de amíg nem vagyok biztos abban hogy ezek jók,nem veszek.

(#19) szasza_1


szasza_1
senior tag

Nekem eddig nem volt gondom velük, pedig gyakran CS-zek.

(#20) b.bone válasza Den (#12) üzenetére


b.bone
senior tag

félreértés van. az még rosszabb ebben igazad van.
van egy A4Tech egerem. Asszem RFOP35 vagy ilyesmi. biztos láttatok már olyat. annál ugyvan megoldva hogy adtak hozzá egy USB-s töltőt. valami Nokia szabvány vagy mi. azt belehet dugni az egér elejébe. magyarán ha lemerül max madzagosan kell használni 1-2 órát.

na ilyennek kéne lennie az összesnek. a dokkolós az borzalom. Az elem/aksi cserés is. akinek van radio+optikai egere abban biztos egyetért velem hogy elég hamar lemerül. és hiába relative olcsó 18K-ért. azért mégis. annyiért ne kelljen már ilyen hujeségekkel vacakolni.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#21) b.bone válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


b.bone
senior tag

annak ellenére hogy itt a PH!-n olvastam hogy játékra nem a legjobbak a wirelesses egerek nekem soha nem volt vele bajom.

bát előfordult hogy becéloztam az ellent. közben fordult rám. az egér meg lemerült. jol le is henteltek.:(((
na meg LAN partyn a több csatorna és a 255Id ellenére az A4Tech-em ugy meg zavarta haverom Dexxa-ját hogy kénytelen volt hazamenni egy zsinórosért;]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#22) Den válasza b.bone (#20) üzenetére


Den
veterán

Ja oke, felreertettelek :) Ilyen bedugost meg nem lattam, de valobban ez tunik a legjobb megoldasnak, es nem is dragitana az arat.

www.simson4t.hu

(#23) dabadab válasza shtml (#15) üzenetére


dabadab
titán

Hat, azert napi jonehany orat kell birnia, van, hogy akar 12-ot, ha eppen itthon dolgozom. Azt is birta :)

DRM is theft

(#24) komet


komet
csendes tag

Jól láttam hogy a funkicógombok 3-as csoportokban vannak? Ez engem nagyon tud bosszantani (pl. commanderben F3-F4 tévesztés). Megszokni meg nehéz, ha az ember munkahelyén meg 4-enként vannak bontva a gombok. :F

(#25) esteban válasza karib (#4) üzenetére


esteban
senior tag

Olyant vettem en is :) .. marmint USB-s toltot az A4Tech-tol. Ezzel tudom tolteni a AA es AAA elemeket is (2db egyszerre) .. igy a digi gep es az eger is kajalhat idoben. Ja es van egy kimenet is a tolton, ahova radugam a radiadojat a pici kis egerkenek.

iBook + RedBull :)

(#26) drpele válasza esteban (#25) üzenetére


drpele
senior tag

hol sikerült ilyen töltőt beszerezni?

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#27) _Volkovy_ válasza b.bone (#21) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Még az is lehet hogy a végén veszek valami zsinór nélküli fekete egerentyűt.De nem Logit,túl drága az MX700..

(#28) b.bone válasza _Volkovy_ (#27) üzenetére


b.bone
senior tag

A4Tech-et semmiképpen nem ajánlom. igaz jóval olcsóbb mint a Logitech de érezni az anyagán, a minőségén az egésznek az összbenyomsa olyan gagyi. én már nem használom... bedöglött. helyette egy Benq M100-as egeret gyűrök. igaz zsinóros de legalább mükszik:)

a dexxa sem tetszett. szval sztem vagy vegyen az ember Logitech-et vagy maradjon a régi egerénél. amint lessz keretem veszek egy MX700-at.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#29) Den válasza b.bone (#28) üzenetére


Den
veterán

no, azért logitechen kívül is van élet. Ms egerek pl, genius egerek, stb...

www.simson4t.hu

(#30) b.bone válasza Den (#29) üzenetére


b.bone
senior tag

igazad van Ms kimaradt. de a többit nemtartom sokra. viszont Benq egyre jobban tetszik. M100 meglepően jó. kár hogy nincs vezetéknélküli kivetele

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#31) duke


duke
aktív tag

''Szerintem direkt hátrány a bázisba épített töltő. Az egeret vagy használod vagy töltöd, ha mindig rápakolgatod a töltőre akkor tönkrevágod az aksikat, ''

Mitol menenek tonkre ? Ezek nem mobiltelefon akuk,hanem normalis akuk ezeknek nem csokkentik mestersegesen az elettartamukat,akarhanyszor ratolthetsz semmi maradando karosodas nem lesz.

''akinek van radio+optikai egere abban biztos egyetért velem hogy elég hamar lemerül. és hiába relative olcsó 18K-ért. azért mégis. annyiért ne kelljen már ilyen hujeségekkel vacakolni.''

Nem realis problema,nehogy mar ne legyen valakinek hetente par oraja feltolteni az egeret,radugni a toltore vagy dokoloba rakni.Persze ha valaki heti 168 orat dolgozik az problema de ha csak 165-t akkor mar nyugodtan hasznalhat ilyen egeret.Az mx700 peldaul 2 ora alatt tolti fel fullra az akujat.

(#32) drpele válasza duke (#31) üzenetére


drpele
senior tag

Mitol menenek tonkre ? Ezek nem mobiltelefon akuk,hanem normalis akuk ezeknek nem csokkentik mestersegesen az elettartamukat,akarhanyszor ratolthetsz semmi maradando karosodas nem lesz.
Ugye ezt magad sem hiszed el? :F

Olvass bele ebbe a topicba, ugyanilyen NiMh akksik vannak általában az egerekben...
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=19385&arc=f[/L]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#33) b.bone


b.bone
senior tag

mióta van meg neked az az mx700? majd tönkre mennek:)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#34) AcHaT


AcHaT
csendes tag

Még karácsony előtt volt szerencsém kipróbálni a BenQ Joyboard-ot....
Két ABIT NF7-S alaplappal sem volt hajlandó működni. Más alaplap simán vitte...
Csere lett belőle....

(#35) b.bone válasza AcHaT (#34) üzenetére


b.bone
senior tag

a lapot vagy a Joyboardot kellett cserélni?:(((
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#36) AcHaT


AcHaT
csendes tag

a joyboard nem komálta az alaplapomat, vettem másik (A4Tech) bill-t az most is simán megy....

NForce simán megy nem az a gáz....

[Szerkesztve]

(#37) b.bone válasza AcHaT (#36) üzenetére


b.bone
senior tag

azért jó volna tudni hogy a lap a rossz vagy board. ha nem haragszol megkérdem még1x. mik voltak a tünetek? abszolute nem is látta? vagy akadozott? vagy mégis mi volt?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#38) _Volkovy_ válasza b.bone (#28) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Mondjuk A4tech-et 5-6 ezerért már láttam a boltban..Mondjuk ha veszek,mindenképpen valami dokkolósat veszek..

(#39) duke


duke
aktív tag

''Ugye ezt magad sem hiszed el?

Olvass bele ebbe a topicba, ugyanilyen NiMh akksik vannak általában az egerekben...''

Elolvastam az elejen sok marhasagot irnak,illetve ugyanazt a hulyeseget irjak le tobbszor,de azert kozepetol mar erkeznek ertelemes hozzaszolasok a temaban.
Es azokbol is az derul ki,hogy ez a tonkre megy az aku ha ratoltesz normalis akukra nem vonatkozik.Persze az emlekezes effektus kialkulhat,de azt 1-2 normal toltessel teljesen meglehet szuntetni.Ha megis tonkre megy az nem termeszetes,hanem szandekosan ugy alakitjak oket.Kulonben mibol elnenek a mobil gyartok ha felevente nem tudnanak eladni valakinek egy 10 ezer forintos akumlatort ami nekik kb a harmadaba kerul.

(#40) duke


duke
aktív tag

''mióta van meg neked az az mx700? majd tönkre mennek''
Speciel mar nincs meg,mert pontatlan volt ezert visszavittem.A toltoje 1000 mAh-val toltotte az 1700-as akkut,de mivel automata toltoje van nem kell felni a tultestol,tehat nem hinnem hogy akar hosszutavon is tonkre tette volna az akukat.

(#41) drpele válasza duke (#39) üzenetére


drpele
senior tag

A topic eleje valóban hülyeség van, de ha jobban beleolvastál akkor találhattál benne egy lx.hu-ra mutató linket ahol egy akku fejlesztőmérnök írásait is lehet olvasni.

Persze, ''normális'' Li-ion és Li-polimer akkukra nem vonatkozik, de a Ni-Cd és Ni-Mh akksikra hatványozottan! Az utóbbi egy fokkal jobb, de rátölteni erre sem ajánlott, ha hosszan akarod használni.

10 ezer forintos ceruza-akku? Én 4 db-ot tudok venni 2000 Ft környékén, nem 10-ért...

Reménytelen vagy, én itt fejeztem be a témát.

[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#42) McJames válasza Den (#8) üzenetére


McJames
senior tag

Pro:
épp' nézegettem a Praktikerben kapható magyar kiszerelésű AAA-méretű akkumulátorokat töltővel - ''bagóért'' (2 darabos kb. 7-800, 4 darabos 1200 HUF).
A konkrét karakterisztikát nem ismerem, nem volt időm megnézni, azon kívül, hogy Ni-MH.
Kontra:
a munkahelyemen hetenete, hétfőtől péntekig, napi 8 órában használt - saját tulajdonú - wireless billentyűzetben augusztus 23-a óta nem kellett elemet cserélnem, az egérben a 3. elempáros van:
1. gyárilag csomagolt nem tudom milyen gyártmány, a csomagolásban állás közben valószínűleg merült, mert csak szeptember végéig bírta;ˇ
2. Energizer Ultra+, cserélni december közepén kellett, azaz kb. 2,5 hónapot bírt;
3. ua. mint előbb, megy rendesen.
Na, és mielőtt az elem töltése ''elhalálozna'' a szoftver figyelmeztet - kb. 1 héttel előtte, aztán kb. két naponként egyszer, hogy illene cserélni. Egyetlenegy gondom van ezzel, nem is az ára, hanem a keletkező veszélyes hulladék - korábban beszéltünk már erről :) -, összességében és egyelőre mégis nagyon kényelmesnek tűnik a használata.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#43) duke válasza drpele (#41) üzenetére


duke
aktív tag

''10 ezer forintos ceruza-akku? Én 4 db-ot tudok venni 2000 Ft környékén, nem 10-ért...''

Nyilvan valo hogy nem ceruzaakurol beszeltem,hiszen manapsag nem igazan van
olyan telefon ami AA meretu akurol menne,hanem sajat egyedi akukat fejlesztenek szinte minden tipushoz.

'', de a Ni-Cd és Ni-Mh akksikra hatványozottan! Az utóbbi egy fokkal jobb, de rátölteni erre sem ajánlott, ha hosszan akarod használni.''


Mindenesetre az en tapasztalatom akkor is az,hogy az akuk messze nem annyira erzekenyek mint ahogy az elterjedt.Van nehany 6-8 eves akumlatorom amit mar tobbszazszor feltoltottem teljes kimerites nelkul,vagy eppen rovidre zartam,vagy
tultoltottem,atpolarizalodtak tobbszor is,es megis az erdeti kapacitasuk 80 %-t teljesitik meg mindig.

(#44) whitenoise


whitenoise
csendes tag

Valaki mondjon lécci egy boltot, ahol lehet ilyet venni, megnézném magamnak.

(#45) launcser


launcser
senior tag

az eredeti témával, pontosabban a címmel lenne kérdésem:
mért dzsojbord a neve ennek a cuccnak?
aszittem valami gémped-dzsojsztik kutyulék a címből ítélve, de utána láttam hogy mi..

tütüü

(#46) NoLF


NoLF
addikt

Jóestét!

épp ma vettem egy ilyen joyboardot, még szokni kell de elég jó, nekem az tetszik nagyon hogy halk. sajnos viszont nem igazán jártam jól, mert magyart kértem és angolt kaptam, és itt nem sok hosszú i betű van, max altgr+j :|
egérbe kell venni 4 tölthetőt, 2 benne, 2 meg mellette feltöltve és ennyi, ugyanis bill nem eszi annyira.
jó lenn ha ki lehetne cserélnem magyarra, nemtom mér angolt hoztak ha elvileg magyar is van én meg anolgt kértem...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47) karib válasza launcser (#45) üzenetére


karib
addikt

Kérdéseddel a BenQ kreatívjait bombázd :DDD

Department of Redundancy Department

(#48) NoLF


NoLF
addikt

naigen de kinek van arra ideje...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#49) b.bone válasza NoLF (#46) üzenetére


b.bone
senior tag

É az egérben nehéz cserélni az elemet? Gondolok itt arra hogy pl az A4tech-emben 2. aksi kiszedésre elszakadt a szalag vagy madzag vagy mi az. anélkül meg nehéz kiszedni. Szal olyan ''könnyű kiszedni és visszatenni'' tipus vagy olyan ''faszolok vele 5 percet mire sikerül kiszedi'' tipus?

remélem sikerül t valamennyire értehően leírnom. sry de nem megy jobban 4 sör után:))

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#50) NoLF


NoLF
addikt

kb olyan mintha egy táviránytóban cserélnél elemet, nincs emmi kecmec.
kinyitod, kiveszed beteszed becsukod. thats it :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] BenQ Joyboard 805 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.