Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Azoknak a lakását kameráznám be egyből akik keresik a felelősöket. Kíváncsi vagyok, hogy fordított helyzetben mit szólnának?

(#2) nyisziati válasza Eliot Anders (#1) üzenetére


nyisziati
veterán

Hagyjuk már ezt, tényleg unom. Sokan úgy tesznek, mintha ők lennének a CIA listavezetői megfigyelésügyileg - miközben pont az "átlagjóskák" védelmében van az egész.
Akik a másik oldalt ráadásul még verik is a tamtamot, hogy "az állam igenis védjen meg!". Gondolkodjunk már picit.

(#3) Narxis válasza nyisziati (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hagyjuk már ezt, én is unom. Pont egy olyan országban kell megvédeni átlag jóskát ahol átlag józskának fegyvere van? Úgyhogy jah, hagyjuk ezt. A terrorizmus nevében mindig lehet módosítani az egészséges paranoia és a személyes szféra közti határt. Most az okos tévék, holnap az okos autók, holnap után meg a gondolatrendőrség. :W

Thanos was right.

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

A terroristak biztosan ilyen tvket hasznalnak a berelt putriban, aha...

(#5) Eliot Anders válasza Narxis (#3) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Teljesen egyetértek veled.

"A megfőtt béka szindróma"

(#6) Hieronymus válasza nyisziati (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azért a hozzáállást árnyalja, hogy a legelképesztőbb virtuóz megoldások bevetése ellenére rendszeresen sikeres terrortámadásokat hajtanak végre. Nem csak Afganisztánban ahol hadiállapot van. Európai országokban is akcióznak a fanatikusok.

Azzal kapcsolatban is vannak kételyeim, hogy a veszélyes terroristák menekülés/bujkálás közben hurcolják magukkal a luxus tévéiket.
Azt gondolom, ez más célú adatgyűjtésre alkalmas megoldás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

De jó is volna, ha egy ilyen ügy után feleznék a CIA költségvetését!

(#8) t72killer válasza Fred23 (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem a logikát, viszont az okostévé/telefon/otthon-hackelés kb a legalacsonyabb költségvetésű kémkedési módszer, kb csak akkor hagynának fel vele, ha végképp le kell húzni a rolót.

Vicces a hír, egyáltalán nem lepődöm meg, ami "okos" az mind hackelhető (sokszor az is, ami nem, viszont azt csak ritkán érdemes ill sokszor a helyszínre kell menni hozzá). Ezért is unszimpatikus az okosTV-rendszerek nyomatása miközben konkrétan használható hardveres fícsöröket dobnak ki (3D), illetve akármilyen okos, tudtommal még mindíg nem tudnak mit kezdeni a 3DBluray ISO-kkal, 10bit HEVC UHD-tartalommal, stb. De persze skypeolhatsz vele az asztalon lévő telefon helyett (LoL...) - vagy mi másra is van a mikrofon? Az tuti, hogyha webkamerás verziót leszek kénytelen venni, első dolgom lesz a webcam leragasztása mielőtt az első slukk áramot megkapná a készülék.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Kendek válasza t72killer (#8) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nálam vígan játssza a KS7000 a 10-bit HEVC UHD tartalmakat. A támogatott formátumokról itt találhatsz információt.

<-ƘƘ->

(#10) nyisziati válasza Narxis (#3) üzenetére


nyisziati
veterán

"Most az okos tévék, holnap az okos autók, holnap után meg a gondolatrendőrség. "

Ez logikus okfejtés volt. Verd nyugodtan a fejed a falba, talán még menthető a dolog. Nem mellesleg hasonlítsd már össze mondjuk Észak-Koreát, ahol valóban van gondolatrendőrség (de legalábbis kísérlet a totális agymosásra), a még mindig LIBERÁLIS USÁ-val...

(#6) Hieronymus: "Azért a hozzáállást árnyalja, hogy a legelképesztőbb virtuóz megoldások bevetése ellenére rendszeresen sikeres terrortámadásokat hajtanak végre."

Igen. És ha tudnál róla, milyen erőfeszítéseket vetnek be, hogy csak ennyi történjen, akkor meglepődnél. Ja és Európában is.

"Azzal kapcsolatban is vannak kételyeim, hogy a veszélyes terroristák menekülés/bujkálás közben hurcolják magukkal a luxus tévéiket."
Nemrég derült fény arra is, hogy konzoljátékok csetszobáiban szerveztek több akciót terroristák.

(#11) #33253120 válasza Hieronymus (#6) üzenetére


#33253120
törölt tag

Azzal kapcsolatban is vannak kételyeim, hogy a veszélyes terroristák menekülés/bujkálás közben hurcolják magukkal a luxus tévéiket.
Nyomozati szakaszban pont elég tudni, hogy hova vannak bejelentkezve...

(#12) t72killer válasza Kendek (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R. És pendrive-on/USB-winyón felkínált 3DBluray ISO-val is tud mit kezdeni?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Kendek válasza t72killer (#12) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sosem próbáltam. Egyrészt mivel UPnP médiaszervert használok és NFS megosztást OSMC-hez, másrészt pedig nem szoktam ilyen médiát nézni. Bár úgy gondolom, hogy a Blu-Ray multimédiás lemezek azok a Blu-Ray lejátszókba valóak. De azokkal sem volt még dolgom, csak játékos lemezekkel amik a PS4-hez vannak.
Amúgy a 3D-nek vége, az újabb TV-k már nem kompatibilisek vele. Így úgy gondolom, hogy ilyen videóforrásokkal sem tudnak elboldogulni.

<-ƘƘ->

(#14) Hieronymus válasza #33253120 (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Nyomozati szakaszban pont elég tudni, hogy hova vannak bejelentkezve..."

A francia templomban tomboló terroristákat és a karácsonyivásárban kamionozó terroristát is megfigyelés alatt tartották. Az utóbbi ember keresett személy volt, mert Olaszországban felgyújtotta a menekült tábort. A németek azonosították és három hónapig megfigyelték. Ennyi. Tiszta volt és ráhagyták.

Most hozzák be az elektronikus lábbilincset. Csodás látszat intézkedés. Az öngyilkos terroristát miért tartaná vissza az, hogy kiderül az engedélyezett terület elhagyása. A paradicsomba kerüléssel számol, nem a lebukással.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) kikikirly válasza nyisziati (#2) üzenetére


kikikirly
senior tag

Van magánszféra is a világon.Oké nem történik semmi ha engem lehallgatnak/megfigyelnek,de mi van ha pl. egy újságíró kompromittáló anyagokat szerez az elnökről(pl.megvesztegetik és a felvételt megszerzi egy újságíró) Megfordul a fejembe hogy esetleg megzsarolják az illetőt vagy kreaálnak ellene valamit és avval zsarolják meg,azért a Titkosszolgálat/CIA-nak legalább olyan felszerelése van mint a nyomozó hatóságoknak(lásd Julian Assange nemi erőszak ügye).Persze lehet erre azt mondani hogy de hát birói engedéllyel lehet csak direkt megfigyelést elrendelni,addig senki nem kukkolnak az okos tévén keresztül,de ha meghallgatod Nógrádi György bármelyik előadását a megfigyelések 90% gazdasági hírszerzés. Vagyis ipari kémkedés ami tudomásom szerint USA-ba bűncselekmény szóval nincs az az isten hogy birói vagy akármilyen törvényes felhatalmazással végzik.Ragozzam tovább...

(#16) nyisziati válasza kikikirly (#15) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem ne ragozzuk tovább.
Valóban vannak nem törvényes dolgok is. Mindezzel együtt úgy érzem, amíg az USA a világ vezető hatalma, addig ezek a dolgok kezelhetők, mert ott van annyi civil kontroll, ami időről időre visszariasztja a túlkapásokat.
De ha megrogyna az USA, és a vezető hatalmi bot átkerülne Kína/Oroszország stb. kezébe, akkor az sokkal nagyobb baj volna.

Mert ők nem bohóckodnának holmi "okoseszközös lehallgatással". Simán megmondanák, hogy "kishaver, holnaptól ezt mondhatod és ezt nem, az egyéni véleményt nem toleráljuk", aztán mehetnél panaszkodni, ahova akarsz.
Na az már tényleg gondolatrendőrség lenne.
Érdekes, hogy ettől valahogy mégsem paráznak azok, akik most diktatúrát kiáltanak némi okoseszközös hekkelés miatt. :DDD

(#17) Alchemist válasza nyisziati (#16) üzenetére


Alchemist
addikt

ott van annyi civil kontroll, ami időről időre visszariasztja a túlkapásokat.

A hárombetűs szervezetek operatív tevékenységébe ott se szokták engedni a civil ellenőrzés betekintését.
Legfeljebb egy szenátusi bizottság zárt ülésen meghallgatja a szervezet prominensét, de erről John Doe-hoz ritkán jut el érdemi információ.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#18) nyisziati válasza Alchemist (#17) üzenetére


nyisziati
veterán

Valahogy ott mégse szokták esernyővégbe rejtett méreggel megszúrni és kivégezni az embereket. Vagy plutóniumos teával. Vagy dupla fejlövéssel az ellenzéki újságírónőket.

Úgyhogy én még mindig jobban bízom bennük, mint az FSZB-ben (pl.). És komolyan nem értem azokat, akik őket támadják, és nem azokat, akik tényszerűen a legdurvábban semmibe veszik mások jogait.

(#19) sh4d0w válasza nyisziati (#16) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Gondolom semmi vizet nem zavarnak a Snowden-aktak, amikbol kiderult, hogy nincs kontroll es biroi felhatalmazas nelkul is massziv lehallgatast vegeznek a harombetusok a celzottak helyett. Gondolom az sem kavarja fel benned az iszapot, hogy kiderult (a Wikileaks-nek koszonhetoen), hogy a masodik Obol-haboru sem volt olyan civilizalt, amilyennek az usakok beallitottak.

Nyilvan az Assange elleni eljaras is a liberalis demokracia fenypontja.

Oh wait... ne rohogtesd ki magad.

https://www.coreinfinity.tech

(#20) nyisziati válasza sh4d0w (#19) üzenetére


nyisziati
veterán

Na akkor még egyszer:
1)
idézet tőlem:"mert ott van annyi civil kontroll, ami időről időre visszariasztja a túlkapásokat."
.
idézet tőled:"kiderult (a Wikileaks-nek koszonhetoen)"
Vagyis ezzel megerősítetted azt, amit írtam.

Köszönöm.

2)
"Valahogy ott mégse szokták esernyővégbe rejtett méreggel megszúrni és kivégezni az embereket. Vagy plutóniumos teával. Vagy dupla fejlövéssel az ellenzéki újságírónőket."

kontra:

"...biroi felhatalmazas nelkul is massziv lehallgatast vegeznek a harombetusok a celzottak helyett."
.
3)
"a masodik Obol-haboru sem volt olyan civilizalt, amilyennek az usakok beallitottak."
.
Nincs civilizált háború. NINCS. Ezzel együtt fenntartom, amit írtam:
"ha megrogyna az USA, és a vezető hatalmi bot átkerülne Kína/Oroszország stb. kezébe, akkor az sokkal nagyobb baj volna.

Mert ők nem bohóckodnának holmi "okoseszközös lehallgatással". Simán megmondanák, hogy "kishaver, holnaptól ezt mondhatod és ezt nem, az egyéni véleményt nem toleráljuk", aztán mehetnél panaszkodni, ahova akarsz.
Na az már tényleg gondolatrendőrség lenne.
Érdekes, hogy ettől valahogy mégsem paráznak azok, akik most diktatúrát kiáltanak némi okoseszközös hekkelés miatt."

Úgyhogy inkább TE ne röhögtesd ki magad. A tettek súlyozásával komoly gondjaid vannak.
És mindazoknak, akik azt hiszik, hogy az USA folyamatos nyomás alatt tartásával majd jobb lesz a világ. Hogyne. Nyilván az oroszok/kínaiak/irániak stb., ha helyzetbe kerülnének, akkor egy szebb, jobb világrendet alkotnának.

(#21) kikikirly válasza nyisziati (#20) üzenetére


kikikirly
senior tag

Senki se mondta hogy az Oroszok,Kínaiak, vagy az Irániak jó arcok.Jómagam nevében csupán arra céloztam hogy az USA sem különb.Oké hogy nem lőnek le embereket,de honnan tudod hogy amit felhoztam példának nem bevett szokás a három betűsök részéről???(látva az elnökválasztást illetve az is kiszivárgott a Wiki Leaksnek hála hogy Miss Clintottannak saját újságírói vannak a nevesebb lapoknál)Az se volt semmi mikor kitalálták hogy Száddámnak 45 percen belül bevethető tömegpusztító fegyverei vannak és nem csak kitalálták de bizonyítékot is hamisítottak hozzá...(Ha jól emlékszem a Szenátusnak kellett megszavazni a megszállást és Szeptember 11 mellett másik ütő kártya pont ez volt,ergo a Szenátus is bevette a tömegpusztító fegyverek mesét).

[ Szerkesztve ]

(#22) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nekem H szériás Samu TV-m van, de ha jól tudom, ebben is van "hangfelvételeket továbbító sunyiság" beépítve és egyéb adatokat is gyűjt (csak a fantázia a határ, hogy még miket). Egyértelmű miről van szó az ilyen esetekben, a felhasználók jóhiszeműségével és bizalmával való visszaélésről és privát szférájuknak a megsértéséről, személyes adatok gyűjtéséről.

Nem volt még soha net-re kötve a TV-m (mer amúgy minek, mivel az összes SMART TV rendszer egy nagy @#ß$), de ha csak akár egy firmware frissítés erejéig ezt meg akarom tenni, már oda az aktív ellenállói védelem ezen része.

Az LG-nél detto ugyan ilyen p@fátlanság szintűen kiszolgáltatott a helyzet a TV-ik terén...

(A google Android-os adatgyűjtési politikáját meg meg sem említem, pedig releváns, hogy azok is mit "művelhetnek" ezen a fronton...)

Furcsa egy világban élünk azt kell mondanom... :( :(((

(#23) nyisziati válasza kikikirly (#21) üzenetére


nyisziati
veterán

"Jómagam nevében csupán arra céloztam hogy az USA sem különb"

Én meg pont arra céloztam, hogy ez a leghibásabb hozzáállás, ami erkölcsi tőkét is kölcsönöz a kínaiaknak/oroszoknak/irániaknak stb. Óriási különbség van a félig-meddig totalitárius (vagy afelé haladó) rendszerek közt, és egy olyan rendszer közt, ami deklaráltan demokratikus, csak az elmúlt időszakban elkezdték a biztonságpolitikai célokat és eszközöket lazábban kezelni az arra szakosodott szervek.

ERRE írtam azt a hasonlatot, hogy nem mindegy, hogy meghekkelik az okostévédet (esetleg törvénytelenül), vagy ellenzéki újságírónőként dupla fejlövéssel, vagy plutóniumos teával végzed, mert a cár atyuska parancsba adta.

ÉRTSÉTEK már meg, hogy ez nem ugyanaz az erkölcsi kategória (mert ez már az is). Hihetetlen, hogy ezt magyarázni kell. És ugyanakkor nagyon rossz bizonyítvány is a morális ítélőképességéről sokaknak.

(#24) Kendek válasza SunMount3r (#22) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mondjuk azért a legtöbb applikáció egy okostévén az a netes adások és tárhelyek nézhetőségére van kihegyezve (pl. YouTube vagy Netflix, de van egy csomó). Manapság pedig azért nem az ördögtől való, ha a hagyományos TV adásokra még csak kíváncsi sem vagy.
Sokan csak belső hálózatból streamelnek, de akkor is kell a hálózati kapcsolat. Bár ilyenkor jó esetben azért le lehet tiltani a routeren az eszköz internet hozzáférését.

<-ƘƘ->

(#25) sh4d0w válasza nyisziati (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A Wikileaks nem civil kontroll. Sosem derultek volna ki azok a disznosagok, ha Chelsea Manning nem szivarogtatja ki ezeket, tehat nincs mit megkoszonnod, mert marhasagot irtal.

Azt nem mondtam, hogy mas vilaghatalommal a vezeto pozicioban jobb lenne, az viszont egeszen vilagos, hogy az amerikaiak nem kulonbek naluk. Amivel vissza lehet elni, azzal ok (is) visszaelnek.

https://www.coreinfinity.tech

(#26) nyisziati válasza sh4d0w (#25) üzenetére


nyisziati
veterán

"A Wikileaks nem civil kontroll. Sosem derultek volna ki azok a disznosagok, ha Chelsea Manning nem szivarogtatja ki ezeket, tehat nincs mit megkoszonnod, mert marhasagot irtal."

Minden a civil kontroll része, ami megakadályozza a hatalom túltengését. Akár direkt, akár indirekt formában.

"Azt nem mondtam, hogy mas vilaghatalommal a vezeto pozicioban jobb lenne, az viszont egeszen vilagos, hogy az amerikaiak nem kulonbek naluk. "

Ezt pedig fentebb cáfoltam. Ennél nagyobb baromságot nem is erőltethetnétek.
Ráadásul, mint írtam is, ez már komoly erkölcsi hiányosság, pl. egy Iránnal (vagy akár Oroszországgal, Észak-Koreával) egy platformra helyezni az USÁ-t. Elég csak az orosz történelmet megnézni, mondjuk magyar kontextusban.
És mondjuk mellétenni az USA-Japán viszonyt... Erről ennyit.

(#27) Realradical válasza nyisziati (#26) üzenetére


Realradical
őstag

Minden a civil kontroll része, ami megakadályozza a hatalom túltengését.
Ez nettó baromság.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#28) nyisziati válasza Realradical (#27) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerinted.

(#29) SunMount3r válasza Kendek (#24) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sokan csak belső hálózatból streamelnek-> stream-elés helyett ott a direkt media player-es és BD lejátszós megoldás a mozizáshoz, ami a minőséget tekintve még így 2017-ben is mérföldekkel jobb, mint bármelyik a stream szolgáltatás. YT-hoz szintúgy ezek az eszközök a jobbak a beépített SMART akármicsodáknál, amiknek kb. 2 éven belül szinte tuti meg is szűnik a támogatottsága, csak hogy egy újabb generációs TV-t vegyél... Amazon-hoz, meg Netfilx-hez is meg lehet találni a megfelelő "külső" hardveres megoldásokat.

Sokan csak belső hálózatból streamelnek->konkrétan itt nem tudom mire gondolsz, amennyiben Netfilx/Amazon témában értetted, valami Router-es "trükk" ?! :F De ha felvilágosítasz az is OK.

(Jah, ahogy tudom az Amazon, mint lehetőség alapból ki is esett kis hazánk "kontextusában"...)

[ Szerkesztve ]

(#30) sh4d0w válasza nyisziati (#26) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem, az erkölcsi hiányosság az, amikor azt hiszed, hogy egyik népcsoport felsőbbrendű a másiknál - akár erkölcsileg is.

A WTC-események után több amerikai sírva kérdezte, hogy miért támadják őket, hiszen annyi jót tesznek a világgal... Csak a világ nem tud erről, barátom. Egyébként gyönyörű, hogy ilyen mélyen benyelted az amerikai propagandát, csak nehogy nagy csalódás érjen, amikor leesnek a magas lóról, ahonnan kezelik a világ többi részét.

https://www.coreinfinity.tech

(#31) nyisziati válasza sh4d0w (#30) üzenetére


nyisziati
veterán

"Nem, az erkölcsi hiányosság az, amikor azt hiszed, hogy egyik népcsoport felsőbbrendű a másiknál - akár erkölcsileg is."

Háááát... Aki ilyen szinten nem érti, amit írtam, vagy ennyire félreérti, azzal még vitatkozni se tudok. :DDD

Jó éjszakát.

(#32) sh4d0w válasza nyisziati (#31) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Látom ellőtted a muníciód, nem baj, jelentkezz, ha újra van raktáron, nálam is van még bőven.

https://www.coreinfinity.tech

(#33) Dißnäëß válasza t72killer (#8) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Az LG tévém külső USB3-as kütyüről lazán játssza a legalsó fájlt is. Szerintem ez annyira nem szar teljesítmény, ha megnézed, mi a 4K BluRay hivatalos specifikációja .. [link]

3D meghalt, azzal nem tud mit kezdeni, mivel nem 3D-set vettem. :)

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#34) ViZion válasza sh4d0w (#30) üzenetére


ViZion
félisten

"Csak a világ nem tud erről..." Azt a részét én sem értem a jótetteknek, h a világ olyan részein, ahol nincs olaj, ott miért nem probléma egy-egy diktátor, vagy népirtás? Szopóágon van Afrika, ha lenne olajuk bővebben, akkor már rég jött volna amerikakapitány és jól elintézte volna a diktatúrákat, polgárháborúkat. Ahogy a világ halad, a nálunk lévő víz és a viszonylag sok termőföld is érték lesz, lehet még fogjuk látni, ahogy felszabadítanak ismét minket. :D

Nah, ez is kiderült... elég sokára hozzák ezeket a híreket, miért? Lehessen má' FW-t rakni TV-re is otthon, vmi opensource-ból, kész. Mint a TV boxok. Én maradok is ezen a vonalon. A TV mutassa a képet, legyen buta. A hang szóljon a hangfalakból, lehet buta, vezetékes. Értem én, h IoT, meg okosdolgok...mondjuk nem a kémkedést tartom a legnagyobb bajnak (bár ha egy céges rendszerbe bekerül, az para, pl. tárgyalóban okosTV, ilyesmi), hanem a zsaroló vírusokat. Vkinek települ egy ilyen szutyokból, beviszi a céghez, kész a baj.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35) Dißnäëß válasza SunMount3r (#29) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A legdurvább az, hogy a csak "buta kijelzők" drágábbak, mint ugyanezek a panelek tunerrel és okoslófasszal felszerelve (amit tv-nek hívunk és viszi a Mónika show-t).

Én a Smart kütyükben sem hiszek amúgy, most rakok össze egy tv hátuljára feltehető Vesa passzív házas mini ITX-es HTPC-t, bele egy bluetooth adódvevő az ölemben lévő touchpad-es mini billentyűzetnek, 1 SSD, 4 HDD, Intel integrált VGA, 4K kimenet, jónapot. Ennyit a smart-ról.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#36) Kendek válasza SunMount3r (#29) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A belső hálózati stream alatt a UPnP (DLNA) média szerveren keresztüli lejátszást értem (azt minden támogatja). De médiamegosztás lehetséges NFS, FTP és Samba protokollokon keresztül is. Ezeket mind tudja egy okosabb router, de sokaknak van NAS-uk is hozzá.
De amúgy meglepően kiváló a képminőség az egyes jobb netes stream szolgáltatásokkal is. Az SD tévéadásokhoz képest mindenképpen.

<-ƘƘ->

(#37) Kendek válasza Dißnäëß (#35) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A SMART TV-kbe nem kell valami túl sokat belegondolni. Tulajdonképp annyival többek egy nem okoshoz képest, hogy van hálózati kapcsolat, meg jó pár applikáció. Pl. Plex kliens, DS Video, YouTube, Netflix, meg hasonlóak.
Most neked lesz a TV hátulján egy viszonylag sokat fogyasztó géped, kényelmetlen billentyűzettel. Nekem van egy routerem, azon SSD és HDD, valamint UPnP médiaszerver, NFS, FTP és Samba megosztás. A Transmission éjjel-nappal fut alacsony fogyasztással, úgy, hogy a router egyébként is menne. Ha filmezni szeretnék, akkor a TV-men tallózhatom és játszhatom az akár 4K-s HDR tartalmakat. De van egy RPI3 is rákötve, OSMC fut rajta, és a távirányítóval (ami rádiós és nem infrás) lehet navigálni benne (HDMI CEC). A ma általánosan használt formátumok hardveres gyorsítással mennek rajta, nudli fogyasztással és kényelmes felülettel.

<-ƘƘ->

(#38) Syl válasza Dißnäëß (#35) üzenetére


Syl
nagyúr

És telepítesz rá windows 10-et? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#39) #33253120 válasza Hieronymus (#14) üzenetére


#33253120
törölt tag

És az a CIA figyelte meg őket, akik birtokában voltak a technikának? Szerintem nem.Főleg a franciákat ismerve.

(#40) #33253120 válasza kikikirly (#15) üzenetére


#33253120
törölt tag

Vagy az évi 365 napi felvételből összevágnak egy kompromittálót....
Egy ilyen kis best of jellegűt. :)

[ Szerkesztve ]

(#41) kikikirly válasza Hieronymus (#14) üzenetére


kikikirly
senior tag

Az az.A paradicsomba ahol 20 szűz leányzó várja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42) Bicskás


Bicskás
tag

Akciós a watch dogs ! :Y

1200 jmf az euronicsben :C - állìtólag

(#43) Dißnäëß válasza Syl (#38) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Egyelőre Debian, Kodit majd megnézem rátéve, de nemigen kell, mert storage-ot publikálva a tv-nek (DLNA szerver pl) lehet magáról a tv-ről játszok le, végülis a rádiós Magic Remote valljuk be, zseniális találmány és a lejátszó része is kegyetlen jó a tv-nek így már. Debian segít a vinyókat raid-be tenni, mivel fotózok is, nem csak linux iso-kat töltögetek :P + DSD, flac, minden motyó ami megy az USB-s DAC-ba és onnan a hifibe. De ha már van egy touchpad-em az ölemben a rendszerhez, lehet nem kell Kodi sem, duplakatt a fájlra és játszódik, jónapot. Szóval egyszerű, mint a szög. Mindezt egy mondjuk i7-7700T-vel. Win 10 kizárt előbbiek miatt is. Egy 4K IPS kijelzőn (még ha nem is egy Eizo egy tv) már elég jól lehet nézegetni, például nyaralás képeit átpörgetni vagy hasonló.. próbáltam, állat, csak kissé lassú a léptetés a tv saját nézőkéjével .. de marad a Linux, PS meg az asztalimon. Na meg ha direktbe kötöm a TV-vel a kütyüt, tudom a tv netforgalmát szűrni, tűzfalazni, minden szart (a gép a hátán két antennás b/g/n/ac-s wifi, az is sokkal hatékonyabb, mint a tv beépítettje). A fogyi csak ésszerű körülmények szintjén érdekel, egyrészt nem 7/24 a cucc, másrészt nem érdekelnek a router herélések már, se a Pi-zések :U :N Mostani Asus routerem is tudja az USB-t, letojom.. csak router. Izgalmasabb egy fasza kis profi htpc-t építeni, amiben egy árva mozgó alkatrész sincs a HDD-ken kívül :U és Linuxon tolni a jóságot úgy, hogy alkalomadtán még elmegy egy CS is rajta, vagy Starcraft II, Master of Orion.. mást nem is nagyon tolok. :)

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#44) Syl válasza Dißnäëß (#43) üzenetére


Syl
nagyúr

>Egyelőre Debian

Helyes :)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#45) Kendek válasza Dißnäëß (#43) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az én routeremen konkrétan Debian alapú rendszer fut gyárilag, ha már az a téma. A médiaszerver és a fájlmegosztások aktiválásához tartozik egy-egy kapcsoló. Csak a vinyót kell rádugni és párat kattintani.
Az OSMC is Debian, és szimplán csak fel kell másolni egy SD kártyára. Némi kezdőbeállítás után már navigálhatsz is kedved szerint a felületen, ami mögött a Kodi van.
Csak azért írom, mert ezek sokkal egyszerűbbek és gyorsabban megvannak mint a Debian és az extra progik telepítése és beállogatása. Olyanoknak is akik azt sem tudják mi az a Linux. Bár így tényleg kevésbé izgalmas. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#46) azbest


azbest
félisten

Az NSA a windows törő toolgyűjteményét is elhagyta [link]. Ahelyett, hogy jeleznék a biztonsági hibákat, inkább saját kémkedésükhöz használják, míg el nem vesztik. Jó, hogy minden nagyobb hatalomnak hozzáférése van a win forráskódhoz és keresztbe-kasul gyűjthetik a támadási pontokat, de az átlagember vagy akár cég meg teljesen ki van szolgáltatva nekik.

[ Szerkesztve ]

(#47) azbest


azbest
félisten

Ha már kémkedés... az milyen már, ha a drága Bose füles a telefonra telepítős appal lejelenti, hogy a fülesen milyen zenét hallgatnak? [link]

(#48) toflehi
Az oroszok főleg otthon kegyetlenek.. az usa meg határain kívül felelős milliós áldozatokkal járó hadjáratokért, kormányok megdöntéséért. Több millió menekültért. Csak az utóbbi pár évben. :U Valamint a világ bármelyik táján rövid időn belül képes drónokkal rakétákat célbajuttatni, amelyeket intenzíven használnak jelenleg is. A csapás után a túlélőket keresőkre újra tüzelnek. Törvényen kívüli vallató táborokat tartanak fenn. Ha jól emlékszem idén megtöbbszörözik a párhuzamosan vezérelhető drónok számát.

[ Szerkesztve ]

(#48) #65755648 válasza nyisziati (#23) üzenetére


#65755648
törölt tag

100%-ban egyetértek veled. Sajnos Mo.-n, a kormány álláspontjának mefelelően az orosz propaganda dominál. És senkiben ne legyen kétely: az orosz propaganda a legjobb, legfejletteb és leghatékonyabb a világon. Ebben Oroszo. (és előtte a Szovjetunió) mindig is első számú nagyhatalom volt, most is az.
Az USA egy elképesztően romlott, a világot kizsákmányoló, erejét fitogtató, agymosott és tudatlan emberekkel teli, pénzemberek által irányított ország, ahol intézményesítették a korrupciót ("lobbi" néven). De legalább demokrácia. Az embereknek van választása, szólásszabadsága és ha akarják valódi információkhoz is juthatnak, félelem nélkül.
Oroszországra, az USÁ-ról elmondott rosszak mind igazak. Ráadásul az diktatúra. Ha rosszat mersz mondani, vagy nem úgy szavazol, ahogy kellene (pl. az állami és a Putinnal kollaboráló mágnások cégeinek alkalmazottaitól elvárják hogy lefényképezzék magukat a kitöltött szavazólapokkal és bemutassák a főnöküknek), akkor kirúgnak/lejáratnak/megölnek - nem feltétlen ebben a sorrendben. Az újságíróik és diplomatáik is hullanak mint a legyek.

De ja, az USA ugyanolyan rossz... na persze...

(#49) Vigilante


Vigilante
őstag

Ha ezt Orwell látná... ;]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#50) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Vicces olvasni, hogy úgy vitáztok egymással, hogy egyetértetek. :D

plus ça change, plus c'est la même chose

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.