Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) quailstorm válasza CaNNa3IS (#49) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Küzdősport még mindig nem a személy elleni erőszakra nevel, főleg nem rövid idő alatt.
Második mondattal annyi a baj, hogy már egy 1 vs. 3 szituáció is reménytelen. Kivétel ha van fegyvered, ami meg büntetőjogi eljárás lesz. Nem olyan egyszerű ez.

(#50) Geller_1972: jól összeszedted, bejegyzésíró nevében is köszi.
Durva, hogy még létezik ilyen, hogy kivágnak valakit az iskolából. Tudtommal az csak ajánlás, amit nem kötelező elfogadni. Legalábbis se én, se a haverjaim nem fogadtuk el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Erre nem is tudok mit mondani... azért remélem ti az életetekben nem fogtok a hírekbe kerülni elhalálozva, mint amerikából olvasni sok esetben, hogy vki erőszakkal gondolta lerendezni a gondját-baját.
:R Písz és free Tibet.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#53) D1Rect válasza bitpork (#44) üzenetére


D1Rect
félisten

Megtörtént eset pár évvel korábbról:
Az egyik barátom huga(akkor 17 éves és feltűnően csinos) ment haza és 2 "fiatalember" "molesztálta" mindkettőt péppé verte, mert boxolt is.

Az egy dolog, hogy önmagát megvédte, de a következő hétvégén a "hátrányos helyzetűek" valószínűleg nem folytatták a hobbijukat.
(arról nem is beszélve milyen mókás lehetett előadni a többi hátrányosnak, hogy mi történt a fejükkel :D)

(#54) djculture válasza Geller72 (#50) üzenetére


djculture
félisten

"Mi is ráneveltük arra, hogy ne foglalkozzon vele. Viszont védje meg magát, ha kell."

Ennyi a lényeg. Kiáll magáért valaki az nem azt jelenti hogy halálra pofoz mindenkit hanem azt hogy ha kell megvédi magát.

(#55) Lauda válasza CaNNa3IS (#49) üzenetére


Lauda
félisten

Cigány gyerekekről van szó ?

Egyhazi iskolaban? :DDD :DDD

(#52) bitpork En sem ertek egyet ezzel. Mas teszta, ha valaki alapbol edz es orrbaveri a kotekedoket, minthogy a helyzetet probaljuk meg ugy kezelni, hogy karatekolykot nevelunk a gyermekunkbol. Gyurjal kemenyen fiam, aztan szetutod oket. Na ez nem jo irany azt gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#56) quailstorm válasza bitpork (#52) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Amikor "helyzet van", akkor nem tudsz mit csinálni. Áldozat vagy visszaütsz.

Az előre eltervelt bosszú, aminek esetleg vétlen áldozata is van, az más tészta.

(#57) ncc1701 válasza bitpork (#46) üzenetére


ncc1701
veterán

Önvédelemről van szó. Amikor meg ketten-hárman nekiállnak piszkálni, akkor azt kell elérnie mindenféle cikizéssel, beszólással, h 1 maradjon ellene. És azt az egyet jól megrakni a társai elött.

(#58) ncc1701 válasza bitpork (#52) üzenetére


ncc1701
veterán

A hozzád hasonlók miatt (bocs, nem személyeskedni akarok) miatt tart ott a világ, ahol. Hogy öreg embereket kifosztanak a fényes utcán, hogy az asszony 16 éves lányától világos nappal az árkádnál elvették a cigók a telefont. Például. Hogy ilyenkor aki látja, az behúzza a farkát, oda sem nézve, elsiet. Én hiszek abban, h a rendes emberek vannak többen. Ilyenkor oda kell menni, és odab@szni a parasztnak, minél keményebben, törjön a csontja is. Nem elsunnyogni. Tanulja meg egy életre, h csúnya dolgokat nem csinálunk, vagy ha igen, annak következmény lehet.

(#59) ncc1701 válasza Lauda (#55) üzenetére


ncc1701
veterán

Hanem mi? Sírja el magát, és megint megverik? Az jó stratégia? Szaladjon el? Te ezt csináltad?

[ Szerkesztve ]

(#60) Lauda válasza ncc1701 (#59) üzenetére


Lauda
félisten

En megprobaltam elkerulni az ilyen helyzeteket.

(#58) ncc1701 Kepezzunk mindenkibol kommandost, istenem...

Az emberek nagy reszebol hiaba kepeznel sensei-t, akkor sem merne visszautni. En sem vagy verekedos, inkabb elmegyek onnan. Talan ketszer keveredtem bunyoba eletemben, akkor is pias voltam es nagyon boszme volt a masik. Kellett is varrni az allam hogy rohadna meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61) Narxis


Narxis
nagyúr

2 megoldás van:

1. másik iskola.

2. visszaüt.

Mást nem nagyon látok ebben a rendszerben.

Thanos was right.

(#62) bitpork válasza ncc1701 (#58) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Személyeskedésnek veszem, de felülemelkedek rajta, mert nem tehetsz róla hogy ott tartasz ahol. Mert a "magad fajta" azt aki azt gondolja hogy erővel elvehet valamit a nyugdíjastól - csak mert erősebb ;) A rasszista részre nem is reagálok, mert az már alulmúl mindent.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63) domos válasza Geller72 (#50) üzenetére


domos
senior tag

"Higgadtan, nyugodtan, de határozottan." Ezt így felnőttként olyan könnyű mondani/írni... mert mi felnőttek meg tudjuk érteni hogy ez van, majd lesz eredmény. De itt egy 10 éves gyerekről van szó, akit azonnal ki kell hozni ebből a helyzetből... persze lehet feljelentést tenni, de jó esetben holnap már másik iskolában kezdene a srác.

Szerk.: 10 éves gyerek visszaüt? Valahogy nem tudom elképzelni azt a helyzetet ahol a 10 éves kissrác visszaüt 4-5 nála idősebbnek, és jól jön ki a helyzetből...

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#64) buherton válasza twollah1976 (#2) üzenetére


buherton
őstag

Remélem feletted nem fognak ilyen gyorsan ítéletet hozni, ahogy te teszed mással.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#65) fzoli15 válasza bambano (#24) üzenetére


fzoli15
csendes tag

Én ezt tapasztalatból mondtam. Nem kell gondolkodnom, hogy milyen tanácsot adjak, mert nem egy ilyen helyzetet láttam/éltem át. Ilyen környezetben nőttem fel, és én is mindig kiálltam az öcsémért, és hidd el senkinek nem jutott eszébe, hogy bántsa, mikor egyedül volt. Hozzá tartozik a dologhoz, hogy ő nem volt besz@ri soha, mert úgy volt nevelve, hogy ne ő legyen az áldozat. Az a lényege a dolognak, hogy amíg a támadók azt érzik, hogy büntetlenül, következmények nélkül fitogtathatják az erejüket/fölényüket, addig meg is teszik gondolkodás nélkül. Ha viszont megmutatod nekik, hogy könnyen pórul járhatnak, ha legközelebb ilyesmivel próbálkoznak, akkor inkább keresnek egy másik gyereket, akit könnyebben, kevesebb kockázattal szivathatnak. Ilyen egyszerű, nem kell itt maffia filmekbe illő vérbosszúkra gondolni.

Szerk.: Ja és igen, mindig lesz leggyengébb, akinek nagyon sz@r lesz, és a bátyja jöhet ide sírni. De ez van, ilyen az élet. A cél az, hogy ne te legyél az.

[ Szerkesztve ]

(#66) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Szia!
Szvsz. én az itt felsoroltakat ötvözném. Az öcsédet szerintem mindenképpen át kell írattatni egy másik suliba, és utána saját belátásod szerint megijesztheted, megverheted a kölyköket vagy a hatóságokhoz fordulhatsz. Én is jó ötletnek tartom valamilyen küzdősport kitanulását, mondjuk nem a Krav magát ajánlanám, hanem valami softosabbat.
Erről eddig nem esett szó, úgyhogy szeretném megkérdezni, hogy a tanárok miért panaszkodtak az öcsédre, és milyen ügyekben szokták őt elővenni? Valamint az osztályfőnöke miért csúfolta? Esetleg a testvérednek van valamilyen testi vagy tanulásbeli problémája? És még arra volnék kíváncsi, hogy a vezetékneve miatt miért csúfolják?
Ezekre csak azért kérdeztem rá, mert ezek függvényében lehet, hogy máshol is hasonló problémái lehetnek később.

(#67) ncc1701 válasza bitpork (#62) üzenetére


ncc1701
veterán

Az mitől rasszizmus, h leírom, h cigányok lopták meg? Azok voltak. Ez nem rasszizmus, hanem tény. Ugyanúgy, ahogy van német ember, van román, és van magyar. Van néger, és van fehér, nagy kaland. De ha szereted őket, akkor menj a nyóckerbe, oszt lakj mellettük. Oda lenne a nagy szeretet ölég hamar.
És a magam fajta pont, h nem vesz erővel el semmit, hanem ha látom, h baj van, akkor segítek. Vmi nagy baj van a fejedben.

(#68) bitpork válasza ncc1701 (#67) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hihetetlen , hogy léteztek ti akik mindent értetek és mindent helyesen láttok meg létezik mindenki más akinek a fejével baj van, nem?
Itt fejeződik be a vitánk, mert ez már nem érvelés, csak egy kinyilatkoztatás amivel nem szándékozom vitába szállni. Ha Te és a "fajtád" jól érzitek magatokat egy olyan országban, ahol a kubikos kisebbség -igen Te is- árkot ás és uszít, akkor semmi baj. Csak mást hagyjatok ki belőle, minden jelző nélkül :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Ahogy már írták előttem páran. Iskolaváltás, de AZONNAL!!

(#70) Geller72 válasza domos (#63) üzenetére


Geller72
veterán

Ok. Folytatom a tapasztalati jellegű dolgokkal. Áthelyezik másik iskolába. Ott ugyanúgy megtehetik vele újra. Minden iskolában vannak ilyen gyerekek, csoportok, akik pont a gyengéket keresik. Igenis lépni kell. Azt is kell nézni, hogy az áldozat szemszögéből tekintve (majd a gyermekvédelmis és a pszichológus is el fogja mondani) nem tesz jót egy új iskola, új - ismeretlen - környezet, tele olyanokkal, akik közül senkit nem ismer, senkihez nem fordulhat, teljesen védtelennek érzi magát, mert egy barátja sincs. A mostani helyen biztos hogy van. És talán ez tartja benne a lelket is. Mi is elmenekülhettünk volna, de nem tettük. Sokkal jobb döntés volt az, hogy maradtunk és felvettük a kesztyűt.

(#71) Geller72 válasza quailstorm (#51) üzenetére


Geller72
veterán

Nem jól tudod. A tanári karnak joga van ahhoz, hogy bárkit eltanácsoljon az iskolából a többi diák érdekeire tekintettel. Az egyik delikvens egy eleve másik helyről kivágott személy volt. Nem sokáig volt itt sem. :D. Megemlítettem az igazgatónak, hogy mi a jobb, Ha egy kitűnő tanuló hagyja itt az iskolát, aminek mindenképpen következményei lesznek, vagy ha egy olyan trógert vágnak ki, aki az egész közösségre veszélyes? Azért amikor egy ilyen kérdést a rendőrök, a többi tanár és a gyermekvédelmis előtt felteszel, nem sok ember van, aki ne dadogna be.:D.

(#72) bambano válasza Geller72 (#71) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A tanári karnak joga van ahhoz, hogy bárkit eltanácsoljon az iskolából a többi diák érdekeire tekintettel.": jaja, csak ez a jog úgy van megalkotva, hogy gyakorlatilag esélytelen élni vele. akkor tanácsolhatnak el egy diákot, ha keresnek neki befogadó intézményt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#73) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

aki szerint nem kell szólni az iskola fenntarójának: mégis hogyan kellene értesülniük róla?
Az egyházi iskola tényleg csak a fenntartójában különbözik az államitól. Szerencsés esetben egy jól megválasztott igazgatóval lesz a fenntartónak beleszólása az iskola ügyeibe is. A kötelező hittanon túl. Szerencsétlen esetben meg évekre nem. Pont ugyanolyan kilátástalan küzdelem az egyházmegyének megszabadulni az alkalmatlan munkavállalóitól, mint az államnak. De attól még az esélyt legalább meg kellene nekik adni.

...csak én vagyok helikopter?

(#74) domos válasza Geller72 (#70) üzenetére


domos
senior tag

"Ott ugyanúgy megtehetik vele újra."

Igen, >megtehetik<. De lehet hogy nem. A mostani helyen viszont >biztosan< megteszik továbbra is.

"nem tesz jót egy új iskola, új - ismeretlen - környezet, tele olyanokkal, akik közül senkit nem ismer, senkihez nem fordulhat"

Ez megint csak egy lehetőség, a legrosszabb eset. De lehet hogy jót tesz. A mostani helyzet viszont megint csak biztosan nem tesz jót... illetve itt talán van kihez fordulnia? Nincs.

"A mostani helyen biztos hogy van. "

Igen, és biztosan sz*r is, jobb nem lesz, bármit is tesznek. Arról nem is beszélve hogy mi van ha közben maradandó károsodást szenved, akár testileg is, mert úgy megagyalják.

"Mi is elmenekülhettünk volna, de nem tettük. "

Kilépni egy számodra minden szempontból rossz helyzetből nem menekülés.

Én megértem hogy honnan jössz, és hová akarsz kilyukadni. Örülök hogy nektek bejött az amit tettetek, de ha ugyan azt teszik ők is, mint ti anno, mi rá a garancia hogy az eredmény is ugyan az lesz? Egy csomó idő és energia, közben pedig kattoghat rajta a gyerek hogy mi lesz ha nem neki adnak igazat...

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#75) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a hsz-ekben található sületlenségek alapján nekem van egy tutti jobb ötletem:
győzzetek meg egy nagyobb lúzert, hogy járjon abba az osztályba!

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#76) Geller72 válasza bambano (#72) üzenetére


Geller72
veterán

Az a helyzet, hogy ha egy ilyen deviáns gyereket mondjuk már kétszer kivágtak valahonnan, harmadikra (is, de akár elsőre) már eléggé más lehetőségek nyílnak meg. Megint csak a családvédelmissel jövök. Simán azt mondta, hogy ha a szülők ezt a gyermekükkel nem tudják megoldani házon belül az ő hathatós közreműködésével, a gyerek javító-nevelő intézetbe küldhető. Senkinek ne legyenek illúziói. Azok a gyerekek, akik ilyet tesznek, ennyire deviánsak, nem kerültek volna ilyen helyzetbe, ha a családi háttér megfelelő. de nem volt az. A mi esetünkben egyetlen szülő kivételével mindegyik egy gyökér volt. A gyermekvédelmis kijelentette, hogy családlátogatásokat fog tartani. A gyökér-kategória is kijelentette, hogy oda ugyan be nem teszi a lábát. De igen, betette, rendőri kísérettel. Berendelték őket és közölték velük, hogy ha nem változik a helyzet, az összes gyerek megy intézetbe. Mondanom sem kell, hogy azoknál a családoknál a gyermekek részéről ez mindenképpen megváltás lett volna hosszú távon. :(.

(#77) Geller72 válasza domos (#74) üzenetére


Geller72
veterán

Nem érted. De nem a te hibád. Soha nem voltál még hasonló helyzetben. Mi van, ha az iskola, a következő X+20km-re van? Mi van, ha az egész nem megoldható? Egy olyan sérült gyermeknél, akinél esetleg a dolog már önveszélyes kategóriában van (vagdossa magát, netán kábítószerhez nyúl, etc) sok mindent ki lehet jelenteni, de azt nem hogy egy környezetváltozás mindenképpen pozitív hatású lehet. Simán lehet, hogy tetézi a bajt. Ezért is javaslom én azt, hogy egy szakember, egy gyermekpszichológus beszélgessen el a gyerekkel, hosszabb távon és kontrollálja a lelki traumát.

(#78) quailstorm válasza bambano (#72) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pontosan. Lehetett valakinek 120-160 beírása, n+1 intője, akkor se küldhették el.

A 120 és a 160 tízes értékre kerekített, de VALÓS számok.

[ Szerkesztve ]

(#79) Tibee86


Tibee86
veterán

Én anno eléggé 'megneveltem' azt a gyereket aki folyamatosan csesztette és megverte az öcsémet, utána békén is hagyta, persze nem ez a jó megoldás.Sajnos az iskolaváltáson kívül nagyon más megoldás nincsen, de mindenképp az igazgatóval is elbeszélgethetnének a szüleid a tanár hozzáállása miatt.

[ Szerkesztve ]

(#80) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Ezt foleg laikusok szamara irom - ha egy rendes helyre elkezd jarni edzeni valaki, egy kozzosegbe kerul ahol egymast segitik abban, hogy jobba valjon. Szocializalodik is a csemete es jo mintakat vesz fel. Nekem is sokan segitettek, kesobb en is masoknak, hogy haladjanak. Sokan feltik gyermekeiket, inkabb laikusok, hogy mi tortenhet vele ilyenkor. Szerintem csak a javara vallhat. Mellesleg uj baratai lehetnek, egy biztos pont ahol szivesen tolti az idejet. Mindaz amit igy kaphat messze tulmutat a hasonlo helyzetek kezelesen.

Az iskola nem ilyen hely. Ott csak az egyeni eredmenyek szamitanak, senki sem erdekelt abban, hogy masokat tamogasson. Erre nem nevel, csapatmunka nuku. A tarsadalom nem igy mukodik.

Aldozatkent megelni ilyen dolgokat rettenetes, foleg egy gyerek szamara. Tehetetlenseg, remenytelenseg, kiszolgaltatosag, bizalmatlansag, igazsagtalan esemyenyek sorozata felemeszt. Racionalizalashoz meg nincsenek meg az alapjai. Ebben az allapotban egyesek nem veletlenul vetnek veget eletuknek. Aki ezt nem elte meg, nem fogja megerteni.

(#81) domos válasza Geller72 (#77) üzenetére


domos
senior tag

"Mi van, ha az iskola, a következő X+20km-re van?"

Személy szerint az összes suli amibe jártam 20+X km-re volt a lakóhelyemtől, semmi bajom nem lett tőle.

"Mi van, ha az egész nem megoldható? "

Ilyen nincs.

"Egy olyan sérült gyermeknél, akinél esetleg a dolog már önveszélyes kategóriában van (vagdossa magát, netán kábítószerhez nyúl, etc) sok mindent ki lehet jelenteni, de azt nem hogy egy környezetváltozás mindenképpen pozitív hatású lehet."

10 éves kisfiú. Arról meg szó sem volt hogy önveszélyes lenne...

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#82) Geller72 válasza domos (#81) üzenetére


Geller72
veterán

"Ilyen nincs." Szerinted. Honnan tudod, hogy nincs, vagy nem lehet? Szerinted nem lehet, de attól még igen. Nem lehet ennyire kategorikusan kijelenteni valamit. :( Attól, hogy még veled nem történt simán lehetséges. Nem is ismered a családi hátteret, az egész dolog hátterét. Én sem, de nem zárok ki semmit. Olyat sem, ami nem reális.

" Arról meg szó sem volt hogy önveszélyes lenne.."
-Még nincs...:( Ismerek olyan családot, ahol 11 évesen kezdett el a gyerek ágyba vizelni.

(#83) Chebbie


Chebbie
tag

Összeírtam mindent, amin a gyerek átesett, neveket is, hogy kiktől mit kapott. Holnap reggel tervezek bemenni az igazgatóhoz, és elmondani neki ezeket a dolgokat. A szülők sajnos munkaidejük miatt nem tudnak azonnal intézkedni. Mit tanácsoltok? "Fenyegessem meg" az igazgatót, hogy ha nem történik rövid időn belül érdemi változás az ügyben, akkor rendőrségi feljelentést fogunk tenni?

(#84) Lauda válasza Chebbie (#83) üzenetére


Lauda
félisten

Vagd szajon egybol.

:U

[ Szerkesztve ]

(#85) Hieronymus válasza Chebbie (#83) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Fenyegessem meg" az igazgatót, hogy ha nem történik rövid időn belül érdemi változás az ügyben, akkor rendőrségi feljelentést fogunk tenni?

Ez vesztes pozíció.
Mindent meg lehet ígérni. Később lenyugszol, tehát nem kell semmihez sem nyúlni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#86) djculture válasza Chebbie (#83) üzenetére


djculture
félisten

Hagyd a francba ilyen helyen te se szívesen tanulnál már tovább.. Inkább tényleg az iskolaváltás tűnik könnyebb diónak. Azt intézzétek a fölösleges szájcséplés helyett.

[ Szerkesztve ]

(#87) Chebbie válasza djculture (#86) üzenetére


Chebbie
tag

Rendben, akkor az iskolaváltásra kell koncentrálni.

(#88) Geller72 válasza Chebbie (#83) üzenetére


Geller72
veterán

Azt hittem, olvasod a kommenteket.:(. Tévedtem.
"A szülők sajnos munkaidejük miatt nem tudnak azonnal intézkedni. "

:Y

(#89) jeri válasza Chebbie (#87) üzenetére


jeri
tag

Azonnali iskolaváltás
Gyermekpszichologus
Gyermekvédelem
Igazgató
Rendorség-ugyészség

[ Szerkesztve ]

(#90) Chebbie válasza Geller72 (#88) üzenetére


Chebbie
tag

Olvasom a kommenteket, anyámnak is odaadtam délután, hogy olvassa el, állítása szerint elolvasta, de azt mondja, hogy nem kell csinálni semmit.

(#91) jeri válasza Chebbie (#90) üzenetére


jeri
tag

Legalább gyermekpszichologusi véleméy kellene.

(#92) kentucky válasza Chebbie (#90) üzenetére


kentucky
őstag

És ha az azonnali iskolaváltás nem lehetséges, akkor a 8 osztályos gimnázium?

(#93) jeri válasza kentucky (#92) üzenetére


jeri
tag

Gondolom felvételizni kell, ami már lehet elmult.

(#94) kentucky válasza jeri (#93) üzenetére


kentucky
őstag

Tényleg... Hát akkor amit te javasoltál, csak azok maradtak amik megoldanák a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#95) djculture válasza Chebbie (#90) üzenetére


djculture
félisten

Ti vagytok jobban benne kívülről csak okoskodni lehet, de az biztos hogy amit leírtál abból nekem nem az jön le hogy nem kell csinálni semmit. Azt külön nem értem hogy ezt az osztályfőnök tanár aki ezért kapja az ezért járó pótlékot miért nem képes elrendezni. Egy normális osztályfönök ezt simán elrendezné nem kellene se rendőrség se igazgató se semmi.

(#96) sutykuru válasza Chebbie (#90) üzenetére


sutykuru
tag

Ha az 100%-ban igaz amit írtál akkor, más szervet is fel kéne keresni.

(#97) Tibee86 válasza Chebbie (#90) üzenetére


Tibee86
veterán

Ez nagyon szomorú, hogy a szüleid így állnak a dologhoz. :(
Viszont előtted teljes mértékig le a kalappal, nagyon szerencsés a tesód, hogy ilyen bátyja van. :K

(#98) NemProfi


NemProfi
tag

Nincs időm és kedvem elolvasni az összes kommentet. De mi a franc folyik itt most komolyan??
Átiratás?!
Meg a fszt! Max végső esetben! Egyházi iskola vagy sem, sok helyen előfordul hasonló eset! Ha a szülő, szülő a talpán akkor szépen bemegy az iskolába és belelép a tanár / igazgató szájába ahogy illik!!!
Övék a felelősség mindenért ami a gyerekkel történik amíg a gyerek ott van és haza nem ér!
A purgyékoknak meg a szüleivel kell beszélni!
Nehogymár!!
Én kitépném mindnek a szívét ha ilyet csinálnának a húgommal! (aki 11 éves) De ez tökmindegy mennyi idős!
Mi már az oviban kezdtük a "genyozast" egymással. A másik gatyájába tettük lapáttal a homokot meg harcoltunk a kismotorért. :'DD
De így hogy a kissrác 10 éves és hagyja hogy ezt tegyék vele.. Jogos hogy a leggyengébbet fogják ki, de szinte mindenhol vannak ilyenek. Mindenhol így van. Így hiába iratod át, egy idő után ugyanez lesz! Szóljon vissza a gyerek és igenis vegye fel a kesztyűt mert így tényleg csak rá szállnak.. Meg legyen társaságban. Ennyi idősen már kell hogy legyenek barátai meg ilyenek. :D Vagy legyen mindig tanár által látható közelben.
Pff.. Kicsit felbasz már engem is az eset. :D

(#99) djculture válasza NemProfi (#98) üzenetére


djculture
félisten

Az a nem egyszerű hogy majd te lerendezed a kissrácokkal.. Ez se hiába történt pl abban biztos vagyok: [link]

(#100) NemProfi válasza djculture (#99) üzenetére


NemProfi
tag

A szüleikkel kell beszélni, hogy neveljék meg a gyereküket. És nem csak cukormázas formában hanem oda kell szólni nekik rendesen!
Ez a 444es link meg nem tudom minek kellett ide..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.