Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dabadab válasza NemProfi (#98) üzenetére


dabadab
titán

"Átiratás?!
Meg a fszt! Max végső esetben!
"

A tanár megalázza a gyereket, a társai durván zaklatják, a vezetőség meg nem lép semmit.
Ez nagyjából kimeríti a végső eset fogalmát.

"Ha a szülő, szülő a talpán akkor szépen bemegy az iskolába és belelép a tanár / igazgató szájába ahogy illik!!!"

Ez kb. nulladik szintű konfliktuskezelés. Lehet, hogy ő jobban fogja érezni magát, hogy üvöltözött mindenkivel, viszont ez várhatóan semmit nem fog megoldani.

"A szüleikkel kell beszélni, hogy neveljék meg a gyereküket."

Aha. Tehát tulajdonképpen egészen eddig is tudták volna a gyereküket normálisan nevelni, de ehhez nem volt kedvük, viszont ha ordítasz velük, akkor majd hirtelen megjön. Hány éves vagy?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#102) Lauda válasza NemProfi (#98) üzenetére


Lauda
félisten

Gond van az autoszervizzel, nem mashova viszem, hanem szetverem a fonokot es a szerelot is, majd ugyanoda hordom. Biztos jo lesz az automnak. Gond van a bankkal? No problem. Szajaba lepek a fonoknek es az ugyfeleseknek. Problemak lettek a nogyogyasszal, segond, baseball uto+molotovkoktel...., problemas a szomszed, trotilt neki.

[ Szerkesztve ]

(#103) Jhonny06 válasza bitpork (#44) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ráadásul egy 10 éves gyerekről beszélünk.. küzdősport meg krav maga, seems legit :DDD Esetleg 16-18 éves korban lehet ilyet tanácsolni, bár ez sose lesz megoldás.

(#104) Geller72 válasza NemProfi (#100) üzenetére


Geller72
veterán

Akkora marhaságokat mondasz, hogy még. Próbáltál már egy ilyen értelmi fogyatékos szülővel beszélni? Ahol fontosabb a "parabola antenna" mint az, hogy a gyereknek be legyen fizetve az osztálypénz? Ahol 5 gyerek van, de a legkisebb is dohányzik? Ahol a 16 éves nővérének most jön a második gyereke? Ne beszélj már ekkora sületlenséget. Látszik, hogy fogalmad sincs és főleg nem tapasztalatod ebben. :W :W

[ Szerkesztve ]

(#105) NemProfi válasza dabadab (#101) üzenetére


NemProfi
tag

Úgy látom túl röviden írtam le azt amit gondolok rövid idő alatt, és máris félreértések sorozata zúdul rám..
Tehát.. Szerintem fel kell lépni határozottan az ügyben és nem egyből átiratni a gyereket. Nem ordibálni kell, nyilván..
De azért nem is úgy kell beszélni velük mintha teljesen nem zavarna az ami történt.
És ha ez vidéken van? Akkor is irassa át egyből a gyereket egy több km-el odébb lévő intézménybe? Kicsit elragadtattam talán magam de egy normális ember nem tűrné szó nélkül azt ha ezt teszik a gyerekével, főleg ha nem az első eset. Picit bele is képzeltem magam, mintha húgommal történt volna..
Többet nem is írnék mert csak okoskodni akar mindenki.. Én csak beleképzeltem magam a srác helyzetébe és picit túlreagáltam..
Ha viszont nem vidéken történt vagy van rá lehetőség akkor valóban át kell íratni a gyereket. Miután beszélgettünk az igazgatóval és nem történt változás.
Viszont ha a kissrác továbbra is így fogja felvenni a dolgot és hagyja magát akkor máshol is kifoghatják a többiek.
Minden jót!

[ Szerkesztve ]

(#106) dabadab válasza NemProfi (#105) üzenetére


dabadab
titán

"Miután beszélgettünk az igazgatóval és nem történt változás."

Beszéltek vele és nem történt változás - a bejegyzésben le is van írva.

"Viszont ha a kissrác továbbra is így fogja felvenni a dolgot és hagyja magát akkor máshol is kifoghatják a többiek."

Ez egyáltalán nem magától értetődő, ráadásul azért vannak u.n. pedagógusok az iskolában, hogy az ilyen helyzetekkel is kezdjenek valamit.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.