Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) domos


domos
senior tag

Iskolaváltás azonnal? Miért nem léptek már eddig a szüleid? Ez nagyon durva. :c

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#2) twollah1976


twollah1976
őstag

Ahogy az előttem szóló is írta jobb lenne ha átraknátok az öcsédet egy másik iskolába.

BTW
Ennyit az egyházi iskolákról...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) Chebbie válasza domos (#1) üzenetére


Chebbie
tag

Eddig ilyen mélységekbe nem voltak beavatva. Igen, nekik is ez volt az első gondolatuk. DE! Most miért szegény gyereket kell kitenni a megfutamodásnak, iskolaváltásnak, holott nem ő lenne az, akinek mennie kéne, hanem azok, akik ezt teszik vele. Mert akármit mondanak, szerintem ilyen gyerekek nem valók közösségbe, akik a másikkal ilyet képesek tenni.

(#4) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Egyházmegye...meg lesz mondva, hogy Kovács elvtárs jó elvtárs, ugye Önök sem akarják, hogy tönkremenjen a karrierje, na ugye, ügy letudva.
Google: oktatási ombudsman. Már egy ideje nincs ilyen jogcím, de vannak hasonlók, közel azonos jogkörrel, meg talán magán szervezetek is foglalkoznak ilyesmivel. Ha ez így amit leírtál igaz, az ofője jópár katedra nélküli évre számíthat.

(#5) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Rohangálhattok bárhova, akkor is az marad az egyetlen valódi megoldás ha átíratjátok máshova. :(

(#6) domos válasza Chebbie (#3) üzenetére


domos
senior tag

Akkor is az a legegyszerűbb és leggyorsabb megoldás a problémára. Mi mást lehetne tenni? Szerinted majd a többi gyereket fogják kirúgni? Lehet, de az nem 1-2 nap. Addig az öccsével mi lesz? Otthon marad, vagy még durvább szopatásokat kell esetleg elviselnie?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#7) Chebbie válasza domos (#6) üzenetére


Chebbie
tag

Ebben igazatok van. Viszont én semmiképp sem szeretném azt, hogy megússzák. Se a gyerekek, sem pedig az osztályfőnök.

(#8) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Próbáljatok minél több bizonyítékot gyűjteni, ami megállja a helyét, ha tovább bonyolódik az ügy. Kitartást.
Egy ilyen idős gyereknek ez már maradandó emlék. :((

(#9) kentucky


kentucky
őstag

Az lenne a legjobb megoldás ha átraknátok máshova, az egyházmegyéhez, meg felesleges fordulni, tapasztalatból mondom.

(#10) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Gondolom meg fiatalabb. Iskolacsere, abban a kozosegben mar nem lesz jobb neki.

Krav-Maga vagy kuzdosport, normalis helyen, szakerto oktatokkal. Gyermek krav nem tudom hol van jelnleg. Igy nem O lesz a leggyengebb lancszem es majd mast b....gatnak.

Ez sajnos ilyen, hasonlo cipoben jartam en is anno, csak nem vettek ki, szivas :)

Ezt gondolom a legjobbnak, valahogy meg kell tanulnia kezelni a helyzetet mert mindig a leggyengebett kinozzak. Ha ebben az allapotban marad az kihathat az egesz eletere.

Ez a velemenyem.

Hany evesek vagytok amugy?

(#11) domos válasza Chebbie (#7) üzenetére


domos
senior tag

Média / testi fenyítés. Más elégtétel nem hiszem hogy összehozható.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#12) Chebbie válasza RexMaximus (#10) üzenetére


Chebbie
tag

Ezt kihagytam a történetből.
Általános iskolás, 4. osztályos, most lesz 10 éves a srác.

Holnap megmutatom a hozzászólásokat a szüleimnek, én eddig nem hittem az iskolaváltásban, de jobban belegondolva tényleg ez lehet a leggyorsabb és leghatékonyabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#13) domos válasza Chebbie (#12) üzenetére


domos
senior tag

Remélem minél hamarabb lépnek a szüleid, az egyházmegyés bulshittel csak rontanának a helyzeten.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#14) Chebbie válasza domos (#11) üzenetére


Chebbie
tag

A médiánál hogyan lehetne szerinted megszellőztetni ezt a dolgot?

(#15) Feketelaszlo válasza Chebbie (#7) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

10 évesek ellen teljesen felesleges bosszút forralni, ők nem igazán szankcionálhatóak (de szerény véleményem szerint nem is igazán felelősek, csak beviszik az iskolába azt a viselkedést, amit otthon/interneten/tévében látnak). Max. egy osztályfőnökit vagy igazgatóit kapnak. De hát ezeknek a komolysága erősen megkérdőjelezhető - mikor én vittem haza első (ámbár közoktatási karrierem egyetlen) ilyen beírását, konkrétan megdícsértek otthon.

[ Szerkesztve ]

(#16) Chebbie válasza Feketelaszlo (#15) üzenetére


Chebbie
tag

És ennyi? Lehet, hogy én rosszul gondolom/látom, de ezekből a kölykökből, akik ilyeneket csinálnak lesznek később a pszichopata állatok... Ha egy középiskolában menne ez, akkor azt mondom "ok", na de könyörgöm, egy EGYHÁZI ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN?

(#17) domos válasza Chebbie (#14) üzenetére


domos
senior tag

Valahogy felvenni a dolgot ha lehet, vagy keresni tanárt aki nyilatkozna (akár név nélkül), és utána lehet keresni a TV csatornákat, harapnak az ilyesmire. Persze az ilyen csak akkor működik ha van valami bizonyíték. De mindenképp iskolát kell váltani, ha nem akarod hogy az öcséd egy idegroncs legyen.

kentucky: Azzal évek mire jut valamire, ide azonnali megoldás kell.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#18) kentucky válasza RexMaximus (#10) üzenetére


kentucky
őstag

Hát inkább egy rendes küzdősportot kellene ajánlani neki.

(#19) kentucky válasza domos (#17) üzenetére


kentucky
őstag

Csak arra írtam, hogy a Krav-Maga-t ajánlotta, de visszagondolva hülyeséget írtam, Krav bőven elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#20) RexMaximus válasza Chebbie (#16) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Idonkent a felnotek is szembesulnek vele, nem igazsagszolgaltatas hanem jogszolgaltatas van.

Mit lehet csinalni? O ezt mondta o meg azt es ha a tanarok eddig igy kezeltek akor azok is mondanak egy valtozatot. Valoszinuleg olyat amivel minel inkabb csokkenti a feleloseget. Kozben meg a gyermeket is kinozzuk, aki mellesleg a tortentek alapjan valoszinuleg eleve keruli a konfrontaciot.

Ha minden ala is van tamasztva akkor se nagyon tortenik semmi, kiskoruak az “elkovetok”. Ok ilyenek es ahogy a kornyezetemben lattam nem is nagyon valtoznak.

Ennek a viselkedesnek az okai inkabb valahol az emberi genomban keresendok (agresszor-aldozat)
. Node az meg nem oldja meg ezt a helyzetett

Mivel a szuleid is olvasni fogjak leirom nalam, hogy tortent ez. Kis naiv gyerek voltam, megvertek, elvettek a kajam es meg en ereztem rosszul magam utana, jo mi? :)

Aztan elkuldtek karatezni (kyokushin), nagyon nem akartam, kivul allt a komfortzonambol. Tok jo volt amugy. 80es evek vegen jarunk, nagy vegyeskoru csoport volt. Ez azt jelentette, hogy a nagyok szivattak, vertek a kicsiket, kb mint a suliban… Ezert emeltem, ki a normalis helyet.

Ellenben valami tortent. Az iskolaban ellenaltam es bar az erosebb hangado meg elruhazott (tobbszor bukott helyi hirhedt csalad csemeje, ki mas?), elkezdtek leszalni rolam. Igy mar nem volt akkora poen. Aztan ahogy erosodtem a vegen mar bratyiztak. Mindig a leggyengebet kinozzak, de az mar nem en voltam.

Valojaban a mai napig profitalok ebbol, ez volt az elso paradigmavaltas, megtapasztaltam, hogy kovetkezetes munkanak milyen eredmenyei vannak es ezt az elet minden teruleten kamatoztathato. Mellesleg a holgyek is erteklik a sportosabb sracokat, ami par ev mulva esedekes lesz.

Ellenben azokat akikre az aldozat szerepe jutott, es nem tudtak mit kezdeni ezzel, nem igazan irigylesre melto az eletuk.

Nagy kerdes a tortenetemben ha meskep kezelik a szuleim, akkor az valoban jot tett e volna nekem. Lehet most is bent ulnek tulorazni valahol csak azert mert nem tudok (merek) nemet mondani, de itt mar anyu nem tud megvedeni :). Mar amugy sem, mert egy ido utan ok se lesznek itt. De ettol meg helyt kene allni.

De ez csak egy ember tortenete es velemenye :)

[ Szerkesztve ]

(#21) fzoli15 válasza Chebbie (#16) üzenetére


fzoli15
csendes tag

Szerintem ez a legtöbb iskolában így megy a fiúk között. Mindenki meg akarja mutatni, hogy ő az alfa hím, de legalábbis azt, hogy van nála gyengébb. Mi is verekedtünk annak idején sokat az általánosban, és mai szemmel nézve sokszor megaláztuk, megszégyenítettük egymást. Később, mikor idősebb lesz az ember, akkor is folytatódik ez ugyanúgy, csak sokkal kifinomultabb, civilizáltabb módszerekkel. Velünk született ösztön, hogy uralkodni akarunk másokon. Aki hagyja magát, megalázkodik, nem száll szembe ezekkel a támadásokkal, azt eltapossák az általánosban és a nagybetűs életben is. Tehát RexMaximus-szal kell egyetértenem, küzdenie kell, ahogy tud, akkor majd leszállnak róla, és ebben segítenetek kell neki. Leginkább lelkileg kell megerősíteni őt, de ha nem vagy sokkal idősebb nála (max. 3-4 évvel), akkor szerintem ki kell állnod érte fizikailag is. Meg kell leckéztetned ezeket a gyerekek, hogy a te öcséddel ne szórakozzanak, mert akkor veled gyűlik meg a bajuk. Ez öcsédnek is nagy erőt fog adni, hiszen tudni fogja, hogy rád mindig számíthat, ha bántják, így bátrabban ki fog állni magáért.

(#22) bitpork válasza fzoli15 (#21) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Lehet a koromból fakadóan, de nálunk anno ha a tanár megtudott egy ilyet, akkor azok akik elkövették fejbőr repesztő tockosra, félig letépett fülre vagy szó szerint kitépett hajra/pajeszra számíthattak. Nem is volt ilyen. Az osztályfőnök ilyet tett volna? Teljesen elképzelhetetlen számomra.

Viszont egy hangfelvételt megérne, meg utána az önkormányzat ifjúságvédelmisét.
A suli váltás elkerülhetetlen.
Vissza ne üssön, mert ha a csordaszellem beüt, még meg is lincselik.
Az osztályfőnökkel meg beszélni kell egy családtagnak akinek nagy fekete autója van, kopasz és 100+ kiló. És csak kedvesen megkérni(valóban kedvesen, szóban), hogy hagyja abba.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

az a probléma, hogyha elkezdesz pattogni, akkor két dolog fog történni:
- egyetlen tanár se fogja felvállalni, hogy a gyerekkel ilyen történhetett, mert az mind az ő kudarcuk és bűnük, tehát nem fognak segíteni
- mindaddig, amíg erőlteted az igazad, a tesód szívni fog.

tehát ha törvényesen akarsz eljárni, akkor a tesód számára legjobb megoldás, ha másik iskolába kerül.
a törvénytelen megoldásokkal (úgymint osztályfőnök, szemétkedő diákok megfenyegetése, fizikai erőszak kilátásba helyezése) csak baj van, azt nem javaslom.

a konkrét kérdésedre, hogy kihez kell fordulni: van gyerekvédelmi szolgálat, ahhoz. súlyosabb esetben a rendőrséghez. az iskolai mobbing az, szerintem, még gyerekvédelem, a verés, az uzsonna elszedése meg rendőrség.

lehetőség még a nyilvánossághoz való fordulás, index, facebook, stb.

megint azt hangsúlyoznám, minél nyíltabban és hosszabban vitatkozol az iskolával a tesód érdekeiért, annál húzósabban fogják szivatni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) bambano válasza RexMaximus (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Igy nem O lesz a leggyengebb lancszem es majd mast b....gatnak.": ami azért jó, mert ha az ő testvére is idejön majd pár hónap múlva tanácsért, elég lesz linkelni ezt a topicot.... oh wait...

(#16) Chebbie "na de könyörgöm, egy EGYHÁZI ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN?" az ugye megvan, hogy régebben az egyházi iskola volt a rendkívül problémás gyerekek végső gyűjtőhelye?

(#21) fzoli15: az egy rendkívül jó ötlet, hogy a bátyus verje meg a kis szemeteket, nyilván a verés után soha többet nem fogják árgus szemmel figyelni, hogy az öcsike mikor marad egyedül két percre, és nem verik hálából laposra... csináljuk már azt, hogy a javaslatok kis gondolkodás után születnek...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) Hieronymus válasza Chebbie (#16) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"na de könyörgöm, egy EGYHÁZI ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN?"

Csak annyit jelent, hogy más az iskola fenntartója illetve a tananyag némileg eltér az állami fentartású vagy magán iskolákétól.
Az odajáró tanulók nem szebbek, nem okosabbak és pont annyira agresszívek, mintha, más iskolába járnának.
A tanárok sem jobbak, mint máshol. Talán nem is rosszabbak. (Ez nagyban függ a település méretétől és az az ott található iskolák mennyiségétől. Ha csak egy van, akkor nincs verseny.)
Ráadásul zárt közösségben hamar előjön a gyerekek agresszivitása, ami csorda szellemmel társul. Ha valakit áldozattá tesz a közösség, annak jobb, ha más iskolát választ.

"most azt fontolgatják, hogy az egyházmegyéhez fordulnak"

Ez jó ötlet, csak nem segít az öcséden. Más, hasonló sorsú tanulókon segíthet, de az öcsédnek törleszthetnek a vizsgálat kellemetlenségei okán. A helyes sorrend menni és azután egyházmegyéhez fordulni.

A médiához fordulásnak nem sok értelme van. Nem fogja megkönnyíteni az öcséd életét. Ha más iskolába jár és a híre utoléri, szabad préda lesz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26) Kalandor válasza bambano (#24) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

régebben az egyházi iskola volt a rendkívül problémás gyerekek végső gyűjtőhelye
[link] :D

[ Szerkesztve ]

(#27) sutykuru


sutykuru
tag

...A tavalyi évben az is megtörtént, hogy 6. osztályos fiúk azt mondták neki, hogy sz*pj le, miközben a fejét lenyomták ODA...

Lehet, hogy ez a cselekmény egy pap ingerküszöbét nem üti meg, de akkor is...

(#28) terratech


terratech
csendes tag

Szia.
Én is azt mondom hogy média! Teljesen igazad van, nem nektek kell elmenekülni! A média által nyomást lehetne gyakorolni, hogy valaki rendet tegyen.

(#29) Lauda


Lauda
félisten

Szia!

A helyetekben en beszelnek masik szulokkel, gyerekekkel a testvered tudta nelkul. Hogy tamasszak ala amit a tesod mond. Nem azert a ket fillerert, de azt kizartnak tartom, hogy csak egyedul a testvered akit az egesz iskola, a tanarok, gyerekek zaklat. Ha pedig ez amit irtal rendszeres es sok gyereken tortenik, tudni kell rola masnak is. Beszeljetek tanarokkal, vigyetek el tesodat pszichologushoz, nehogy kideruljon a vegen, hogy amiatt, mert keptelen beilleszkedni, elkezdett fantazialni. Csak ovintezkedes, ha kiderul, hogy minden igaz amit mondott, akkor en elvinnem onnan. Hiaba cirkuszoltok neki ott mar nem lesz jo dolga.

(#30) sutykuru válasza Lauda (#29) üzenetére


sutykuru
tag

Nekem is volt olyan tanárom aki szeretett rászállni a félénk tanulókra, ha meg szólt a szülő azt mondta, hogy fegyelmezetlen a gyerek.
Beírt órán négy egyest és kiküldte, hogy bukásra áll a gyerek. :D

(#31) D1Rect válasza bambano (#24) üzenetére


D1Rect
félisten

""Igy nem O lesz a leggyengebb lancszem es majd mast b....gatnak.": ami azért jó, mert ha az ő testvére is idejön majd pár hónap múlva tanácsért, elég lesz linkelni ezt a topicot.... oh wait..."

Sajnos az élet nem csak napfény, szivárvány és csokis süti. A gyereket meg kell tanítani, hogy megvédje önmagát, ha elég erős, akkor azokat is akik magukat nem tudják.
Persze általában "valamiért" a "lemaradt" gyerekek tudnak a legjobban verekedni, akik ezt csak arra használják, hogy a gyengébbeket terrorizálják.

(#30) sutykuru: Inkompetens idióta, simán feljelenteném/fegyelmit indítanék ellene. A jegy az iskolai teljesítményt hivatott mérni, ő ezt alap nélkül meghamisította.

[ Szerkesztve ]

(#32) finest


finest
őstag

Az egyházi iskoláknak is a helyi Kormányhivatal a felügyeleti szerve, forduljatok a panasszal hozzájuk! Nem probléma, ha időközben más iskolába átiratkoztok, ki fogják vizsgálni.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#33) Lauda válasza sutykuru (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Ez se semmi: Nevelési szándékkal fenékbe rúgott egy diá­kot a Fővárosi Állat- és Növénykert egyik munkatársa, majd belökte a fiút az állatkerti tóba

Nem sokkal később jelentkezett a fiút vízbe lökő férfi telefonon, hogy az anyának megmagyarázza, a gyerek rosszul viselkedett, ő pedig móresre tanította, és ha ebből tanul, "akár még tisztességes felnőtt is lehet belőle."

Valoszinu az elso fogsora megujulna, ha az en gyerekemmel tortenne ilyen.

(#34) sutykuru válasza D1Rect (#31) üzenetére


sutykuru
tag

"Krisztina már 30 éve tanít, biztos nem tenne ilyet."

Gyereket elvitték másik iskolába, így a probléma megoldódott.

(#35) D1Rect válasza sutykuru (#34) üzenetére


D1Rect
félisten

Be van írva a 4db egyes vagy nincs? Ezt egyszerű eldönteni.

Persze ilyenkor tényleg érdemes iskolát váltani.

(#36) sutykuru válasza D1Rect (#35) üzenetére


sutykuru
tag

Amikor legalább a keresztcsontig dugják fel a nyelvüket a "tanárnak" nem elég egy ilyen bizonyíték.

(#37) ncc1701


ncc1701
veterán

Járassatok boxolni. Védje meg magát a kölök, nekem is ezt kellett tennem. Majd ha visszaüt csúnyán, akkor elgondolkodnak, h mást b@szogassanak, mert tudni fogják, h legalább 1-2 ember csúnyán jár vele.

(#38) domos válasza ncc1701 (#37) üzenetére


domos
senior tag

Igen, a küzdősport jó dolog, és a box a legjobb ilyen célra szerintem is. De... sajnos nem nyújt azonnali megoldást, itt pedig arra van szükség. Hosszútávon persze jó ötlet, de egy gyerek akkor is csak gyerek marad... felé áll 2-3 idősebb csávó aztán azt is elfelejti hogy fiú-e vagy lány, nem azt hogy hogyan kell boxolni. Mi van ha a kötözködők megtudják hogy elkezdett boxolni, aztán az első edzés után kipróbálják hogy mennyit fejlődött? Sajnos az ilyesmit jól át kell gondolni, visszafelé is elsülhet.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#39) elektrotank


elektrotank
tag

Szép kis egyházi iskola....
Amúgy iskolaváltás... én legalábbis ezt tenném, ha te vagy a szüleid nem mennek be és rendet nem raknak ott... de ugye akkor meg az lesz, hogy anyuci, meg apuci, meg a nagy tesó... nálunk is voltak azért durva dolgok (volt amikor 1 héten 3x jött a mentő), de talán ennyire még se, bár ki tudja mit műveltek egyesek másokkal, amiket nem láthattam.
Persze, hogy a gyerek rossz tanuló, mert ezek miatt őrlödik egész nap, de ha meg visszavág, azért fogják kirúgni, mert általában így szokott lenni. Szóval kitartást a tesódnak, remélem mihamarabb javulnak a fejlemények!

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#40) ncc1701 válasza domos (#38) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem anno a küzdősport jött be, és az, h kerestem az erősebbek barátságát. Gyerekkoromban mindíg nyápic voltam, a legkissebbek, leggyengébbek közé tartoztam, ezért állandóan szivattak. Ezért is 18-20 éves koromig volt mindenféle sport, közte több féle küzdősport, ott már nem én voltam a legkissebb, azóta ~20 év gyúrás után ma már 110kg vagyok jelenleg, a tömegelés vége felé, és kb senkinek nem jut eszébe belém kötni. És a rendszeres sport a nyilvánvaló fizikai változások mellett kitartást, és akarat erőt, önbizalmat is ad.
A boxban az a poén, h elég hamar hoz eredményt. Ne érts félre, nyilván 2-3 ember simán megverhet bárkit, de lehet annyi is elég, h nem az öcséd a legkönnyebben sebezhető. Lehet, ha kapnak pár ordas nagy pofont, akkor abbahagyják. Az meg, h esetleg kap verekedésért pár intőt, vagy mit, azt le kell szarni.

Más megoldást nem tudok, ha vki kicsi, és nem képes megvédeni magát, azt akárhová viszik, úgyis meg fogják találni. Amivel tudtok tenni vmit, az az, h legalább a tanár ne köcsögöljön vele. A többi gyerek olyan, amilyen.

[ Szerkesztve ]

(#41) Luck Dragon

Nos amíg a lelki világát nem teszik jobban tönkre, írasátok át másik iskolába, ha a tanár,az igazgató és. Az osztály társak is csak a prédát lássák benne, nincs sok esélye ha tovább ott marad. Csak azt érik el hogy idegileg össze fog omlani.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#42) djculture


djculture
félisten

Az a helyzet hogy valami az öcséddel is van, szerintem nem állt ki magáért. Engem is basztattak a szakmunkás képzőbe mikor elsős voltam, aztán az egyik ilyen suttyót tökön rúgtam és nagy barátom lett.
Sajnos mindenhol ez van, lehet bárhova írtani bárkit ha nem fogadják el és rászállnak. Az embernek saját magáért kikell állnia. Szüleid és te inkább ezt tanítsátok meg neki esetleg léteznek ilyen sportok is ahol ezt alapszinten tanítják. Az egész élet erről szól, aki nem tanulja meg az egész életében kínlódni fog mindig félni fog valakitől.

[ Szerkesztve ]

(#43) quailstorm válasza Chebbie (#16) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Psycho állat abból a gyerekből lesz akit most bántalmaznak. Adnál neki egy böcskát hogy rendet tegyen, mindjárt meglátnád mekkora nyomod hagyott benne az elmúlt időszak.

Én mindig hatalmas gyerek voltam, most is az vagyok, ilyen etióp hadsereg kategória. Viszont a bullyt visszafordított erőszakon kívül nem tudtam megoldani. Elhelyeztem a tag szeme alatt egy 3 napos lejárati idejű szép kék foltot, aztán fogadtam a gratulációkat a haveroktól, balhésabb gyerekektől akikkel szinte sose beszéltem.
Most ugye itt annyi a jó, hogy ez 1 személy volt. Volt még egy cigó de azt is megúsztam, csodálkoztunk is hogy nem ütött vissza.

Csoportosan elkövetett bántalmazás nehezebb ügy, mert ott nem fog elbírni, lefogják, megverik, slussz. Ha fegyvert visz be megint csak a baj van belőle.

Szóval én is azt mondom az a legjobb, ha minél messzebb viszik.

Saját fentebb olvasható sztorim meg 13-14 éves kölkökről szól, az már más tészta. Amit írsz, az meg brutál számomra. Rekordállat volt az osztályom anno, kajacsata, gusztustalan szopatások, de fizikai erőszak ilyen mértékben, szexuális bántalmazás (lányok tapperolásán kívül) nem volt.
Olyan igen, hogy bevágták a gyereket a lány WC-be és tartották az ajtót. Mi az öltözőben csináltuk meg ugyanezt osztálytárssal, de az szvsz közel sem ilyen jellegű. Azt a gyereket akinek én bemostam mondjuk imádtuk veszettül (szopatni), 1,5 év legalább kellett neki mire felfogta és továbbállt. Kapott egyszer egy WC-kefés verést :DDD Nem, nem tiszta kefével.

És ehhez képest még vonjak ki 4 évet az egyenletből. Mi akkor a BeyBladet pörgettük a kartondobozban meg a parkettán. (attól függ melyik méret) Durva merre tart a világ...
Kajás incidens is esetleges volt, rúgták már ki a kezemből mert közel voltam bunyónál, de elvenni nem volt szokás, ha mégis megtörtént, akkor az illető nem hozott kaját és megette :DDD
Telefon megrongálása megint csak kimaradt. Asztmás gyerek tolltartójával cicázás során véletlen kirepül a második emeletről az utcára, az még más árkategória. De nekem tömegnyomornál mikor leszaggatták rólam a telót azt azonnal leadták a tanárnak például... Meg én is szedtem össze mikor évfolyamtárs padban hagyta...

SZERK

RexMaximus-szal egyetértek, bár azért a küzdősportot úgy szokták tanítani, hogy agresszióra ne használják.

[ Szerkesztve ]

(#44) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem értem tisztán: komolyan azt javasolják sokan, hogy a gyerek tanuljon meg verekedni és utána csomagolja össze a fél iskolát, a tanárral együtt? :U
Egy jobb küzdősportoktató ezért úgy kibsza a gyereket edzésről h lába nem éri a földet., nem beszélve a fejére visszahulló történetről: mert azt remélem senki nem hiszi, hogy a krav maga lágy részeket támadó metódusát alkalmazva nem fog maradandó kárt okozni?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45) quailstorm válasza bitpork (#44) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt nézem én is...
még 1-2 gyerek ellen oké ez a taktika, de ahogy elnézem itt nem erről van szó

edzésen meg nem a másik testi fenyítését tanítják

(#46) bitpork válasza quailstorm (#45) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egy két gyerek ellen sem ez a megoldás, ha csak nem azt akarjuk elérni, hogy minden vitás országos kérdés után a 2006-os hoz hasonló csürhe végigtrimbolja a teljes országot!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#47) djculture válasza bitpork (#44) üzenetére


djculture
félisten

Semmi ilyesmi, csak önvédelemről van szó. Ha valakit megfognak lenyomják a fejét az nem az a kategória hogy teljesen normális dolog. Nem hiszem hogy ezt tűrni kellene, ilyenre meg igenis van minden harcművészetnek védekező megoldása. Azon filózni meg hogy megsérül egy gyerek aki éppen szopat aláz valakit, jó hogy már sírni nem fogunk a lelki üdvéért. Gyakorlatilag már btk is megengedi az önvédelmet hivatalosan..

[ Szerkesztve ]

(#48) quailstorm válasza bitpork (#46) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert következmények nélkül hagyni jobb? Mondj egy reális eszközt a visszaküldött erőszakon kívül, ami eljut az elsorvadt, elcsökevényesedett agyba. Tanár max a pesztra szerepét játszhatja, lévén fegyelmezésre joga nincs. Örökké nem tud melletted lenni, amúgy is gáz, csak még több megalázást szül.
Intő WC-papír.
Eltanácsolás nincs.

Egyszerűen meg kell állni azon szint előtt, hogy büntetőjogi eljárás legyen belőle, utána általában nyugton hagynak.

[ Szerkesztve ]

(#49) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Valami küzdősport alap lesz ebben az esetben.
Ki kell választani a köcsögök közül aki a vezér egyéniség és azt orrba baszni.
Cigány gyerekekről van szó ?

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#50) Geller72


Geller72
veterán

Nekünk pár éve volt hasonló esetünk. Ott az igazgatónő is full passzív volt, annyi különbséggel, hogy az osztályfőnök mellettünk állt. Mi egy az egyben feljelentést tettünk zaklatásért, kijöttek a rendőrök és volt kihallgatás is. Minden érintettnek a gyerekét és a szüleit berendelték velünk együtt az osztályterembe. Volt egy bizottság a sulitól is, ahol a gyermekvédelmis is jelen volt. Nagyon komoly volt. A gyermekvédelmi és a rendőrség oldaláról maximálisan meg voltunk elégedve, keményen álltak hozzá, teljes mértékben a gyerek mellett voltak. Két gyereket még akkor kivágtak az iskolából, három másiknak egy húzása volt. Nem mondom, hogy abszolút nyugiban, de kihúztuk azt az évet. Szerencsére elballagtunk. Nem merték molesztálni a gyereket többet, de éreztették vele a kiközösítés tényét. Mi is ráneveltük arra, hogy ne foglalkozzon vele. Viszont védje meg magát, ha kell. Az iskolának kötelessége kivizsgálni a dolgot. Ha nem vizsgálja ki, hivatali vétséget követ el, ami ellen szintén feljelentéssel lehet élni, konkrét nevekkel. Én a következőt tenném. Beballagnék az igazgatóhoz, behívatnám az ofőt is. Hármasban leülnénk és szépen elmagyaráznám nekik, hogy mi a helyzet. Vagy azonnal felszámolják, megszüntetik ezt a fajta hozzáállást mind a tanulók, mind a tanár részéről házon belül, vagy feljelentést teszel zaklatásért a rendőrségen és a gyermekvédelmi szolgálatnál, egyértelműen hibásként megjelölve a tanári kart. Hidd el, hogy ez hatni fog. Ha nem, akkor ezeket meg kell lépni. Szinkronban semmiképpen sem árt elvinni a kissrácot pszichológushoz. Egyrészt komolyan sérülhetett az öcséd, másrészt elég jól mutat egy tárgyaláson az, hogy orvosi segítségre szorult az öcséd, annyira készen van. Az sem árt neki és az ügynek sem, ha esetleg egy hétig nem megy suliba. Később ezt is felhozhatjátok a ti oldalatokon, mint tényezőt. Tudom, hogy kellemetlen, de a saját fegyverükkel kell legyőzni a tahókat. Ha ezt akarták, akkor kapják meg! Teljes mértékben tapasztalatból írtam, amit írtam. Egy napot se várjatok, mert öcsédnek minden perc egy pokol! És semmi keménykedés részetekről. Higgadtan, nyugodtan, de határozottan. ;)
Én szurkolok. Ha bármilyen kérdésed van, privátban is jöhet.
G;-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.