Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) Geller72


Geller72
veterán

Nekünk pár éve volt hasonló esetünk. Ott az igazgatónő is full passzív volt, annyi különbséggel, hogy az osztályfőnök mellettünk állt. Mi egy az egyben feljelentést tettünk zaklatásért, kijöttek a rendőrök és volt kihallgatás is. Minden érintettnek a gyerekét és a szüleit berendelték velünk együtt az osztályterembe. Volt egy bizottság a sulitól is, ahol a gyermekvédelmis is jelen volt. Nagyon komoly volt. A gyermekvédelmi és a rendőrség oldaláról maximálisan meg voltunk elégedve, keményen álltak hozzá, teljes mértékben a gyerek mellett voltak. Két gyereket még akkor kivágtak az iskolából, három másiknak egy húzása volt. Nem mondom, hogy abszolút nyugiban, de kihúztuk azt az évet. Szerencsére elballagtunk. Nem merték molesztálni a gyereket többet, de éreztették vele a kiközösítés tényét. Mi is ráneveltük arra, hogy ne foglalkozzon vele. Viszont védje meg magát, ha kell. Az iskolának kötelessége kivizsgálni a dolgot. Ha nem vizsgálja ki, hivatali vétséget követ el, ami ellen szintén feljelentéssel lehet élni, konkrét nevekkel. Én a következőt tenném. Beballagnék az igazgatóhoz, behívatnám az ofőt is. Hármasban leülnénk és szépen elmagyaráznám nekik, hogy mi a helyzet. Vagy azonnal felszámolják, megszüntetik ezt a fajta hozzáállást mind a tanulók, mind a tanár részéről házon belül, vagy feljelentést teszel zaklatásért a rendőrségen és a gyermekvédelmi szolgálatnál, egyértelműen hibásként megjelölve a tanári kart. Hidd el, hogy ez hatni fog. Ha nem, akkor ezeket meg kell lépni. Szinkronban semmiképpen sem árt elvinni a kissrácot pszichológushoz. Egyrészt komolyan sérülhetett az öcséd, másrészt elég jól mutat egy tárgyaláson az, hogy orvosi segítségre szorult az öcséd, annyira készen van. Az sem árt neki és az ügynek sem, ha esetleg egy hétig nem megy suliba. Később ezt is felhozhatjátok a ti oldalatokon, mint tényezőt. Tudom, hogy kellemetlen, de a saját fegyverükkel kell legyőzni a tahókat. Ha ezt akarták, akkor kapják meg! Teljes mértékben tapasztalatból írtam, amit írtam. Egy napot se várjatok, mert öcsédnek minden perc egy pokol! És semmi keménykedés részetekről. Higgadtan, nyugodtan, de határozottan. ;)
Én szurkolok. Ha bármilyen kérdésed van, privátban is jöhet.
G;-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.