Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) novinyul


novinyul
veterán

Köszi Bog! :R Remélem egyszer én is kijutok ide :B

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Köszi a beszámolót! :R nagyon tetszett

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#3) #77646080


#77646080
törölt tag

Köszönet az érdekes beszámoló megírásáért. Kifejezetten kedvelem az ilyen nagyvasakat.

Apró pontosítás: a USS MIDWAY helyes kategóriája: repülőgép-hordozó. 😃

[ Szerkesztve ]

(#4) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

2013-ban volt szerencsém megnézni ezeket a helyszíneket, a Midway valóban erősen ajánlott látványosság, már a mérete miatt is, meg úgy alapból, hogy milyen is egy ilyen hajó :) Jó helyen vagytok, élvezzétek. A nyugati part fenomenális!!! :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#5) Ricardo823


Ricardo823
tag

Nagyon jók ezek az írások. Jó olvasni hogy mennyire klassz helyeken jártok.
Az a repülőgéphordozó nagyon király.
Köszi a videót! :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Cifu válasza #77646080 (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

A haditechnika-trollok (vagy szakértők, honnan nézzük persze) között sincs egyetértés. Egyesek szerint régen volt egy szép szavunk erre (Anyahajó, Repülőgép-Anyahajó), és az ördöggel való lepaktálás szintjén van az, hogy tükörfordítást merészel a hazai szakirodalom íróinak egy része használni (Aircraft Carrier -> Repülőgép-Hordozó).

Én is a repülőgép-hordozó mellett vagyok, de azért nem megyek át ENRAGE-be, ha valahol anyahajót olvasok...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) #77646080 válasza Cifu (#6) üzenetére


#77646080
törölt tag

Átmentem volna ENRAGE-be? :F Sajnálom, ha így látod. Nem volt szándékomban...

(#8) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Nagyon koszi a videot!

(#9) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Köszi a beszámolót, tetszik, hogy kisebb porciókban és tematizáltabban tudok olvasni az utazásról! Nem mintha, a napi összefoglalók ne tetszettek volna.

Finn the human

(#10) novinyul válasza Cifu (#6) üzenetére


novinyul
veterán

Mikor makett versenyen hajó kategóriát zsűrizem, előszokott fordulni mindkét változat. De mi sem szoktunk tragédiat rendezni az anyahajó megnevezés miatt. :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#11) hmb


hmb
aktív tag

Nem anyahajo, repulogep-hordozo.az anyahajo reg megszunt kategoria azok hidroplanokat szallitottak, bocsatottak vizre felszallashoz, vizre erkezesuk utan pedig daruval emeltek a fedelzetre.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#12) Bog válasza hmb (#11) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Javítottam, köszi.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#13) Cifu válasza hmb (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

Lásd #6...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Évről-évre annyira szeretem olvasni a beszámolóitokat az utazásaitokról. További jó utat Nektek!

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#15) nattila72


nattila72
csendes tag

Nekem volt szerencsém tavaj meglátogatni a Midway múzeumot. Nyitásra mentünk de záráskor úgy kellett lezavarni minket :D anyira király volt. Az összes nyugatiparti nagy városok közül nekem San diego jött be a legjobban. Van egy nagyon klassz strandja egy aktav légitámaszpont és hadikikőtő mellett. Baromi könnyen el lehet csípni jónéhány leszálló F18ast vagy más kissebb személyszállító gépet. a partról lehet látni a kihajózó hadihajókat. És akkor még nem beszéltem a Seaworldről ami minimum 1 de inkább 2 napos program. Jó szórakozást a melóig. nagyon király helyen vagytok!

(#16) Troy.


Troy.
addikt

Frankó videó!

.

(#17) Navaren


Navaren
aktív tag

Nyáron nekem is volt szerencsém valami hasonlót megnézni New York-ban, ott a USS Intrepid horgonyoz múzeumként üzemelve (egy, a hajó múzeum voltánál sokkal jobban sikerült, hidegháborús tengeralattjáró, egy Concorde és egy Nasa űrsikló társaságában, utóbbi külön "hangárban" a hajó fedélzetén), meg nem mondom, mióta (nekem még 2013-ban ott nyaraló kollégák ajánlották), de nekem személy szerint elég nagy csalódás volt, különösen annak fényében, hogy miket írsz (és mutatsz a videóban) a Midway-ről.

Amellett, hogy a felújításnál - annak ellenére, hogy a tervhez képest alapos volt - inkább arra mentek rá, hogy jól nézzen ki, ne pedig hiteles - ez különösen pont az általad is nagyon kedvelt, a kifutópályán sorakozó repülőgépeken látszik, ahol 2 kivételével (a Tomcat speciel pont igazi) az összes elég idétlenül sikerült modell volt, őszinte sajnálatomra. Ráadásul nekem valahogy elég morbid látvány volt, ahogy a "játékból" betölthető lövegekkel rohangáltak hasonló korú kölkök, mint akik a Te videódban játszottak telefonálósdit.

Belül pedig a múzeum témája csak részben volt az anyahajón folyó élet, a kiállítás inkább arról szólt, hogy merre járt és mit csinált szolgálati ideje alatt a hajó, az ott leírtak pedig nagyon, az amerikai katonai propagandában használt indokokkal és dicsőítésről szólnak olyan katonai konfliktusokról (Vietnám, teszem azt), ahol utólag, nem amerikaiként nézve minimum vitatható, hogy mégis mit kerestek, mert a hajó tabloidjain szereplő, Dél-vietnámi demokrácia féltése megmosolyogtató.

Mindenestre köszi a blogot, a videót, előbb-utóbb kijutunk mi is a Nyugati partra is (hosszabb időre, mint egy L.A.-i átszállás 2006-ban), és akkor remélem megnézzük ezt is.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.