Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Navaren


Navaren
aktív tag

Nyáron nekem is volt szerencsém valami hasonlót megnézni New York-ban, ott a USS Intrepid horgonyoz múzeumként üzemelve (egy, a hajó múzeum voltánál sokkal jobban sikerült, hidegháborús tengeralattjáró, egy Concorde és egy Nasa űrsikló társaságában, utóbbi külön "hangárban" a hajó fedélzetén), meg nem mondom, mióta (nekem még 2013-ban ott nyaraló kollégák ajánlották), de nekem személy szerint elég nagy csalódás volt, különösen annak fényében, hogy miket írsz (és mutatsz a videóban) a Midway-ről.

Amellett, hogy a felújításnál - annak ellenére, hogy a tervhez képest alapos volt - inkább arra mentek rá, hogy jól nézzen ki, ne pedig hiteles - ez különösen pont az általad is nagyon kedvelt, a kifutópályán sorakozó repülőgépeken látszik, ahol 2 kivételével (a Tomcat speciel pont igazi) az összes elég idétlenül sikerült modell volt, őszinte sajnálatomra. Ráadásul nekem valahogy elég morbid látvány volt, ahogy a "játékból" betölthető lövegekkel rohangáltak hasonló korú kölkök, mint akik a Te videódban játszottak telefonálósdit.

Belül pedig a múzeum témája csak részben volt az anyahajón folyó élet, a kiállítás inkább arról szólt, hogy merre járt és mit csinált szolgálati ideje alatt a hajó, az ott leírtak pedig nagyon, az amerikai katonai propagandában használt indokokkal és dicsőítésről szólnak olyan katonai konfliktusokról (Vietnám, teszem azt), ahol utólag, nem amerikaiként nézve minimum vitatható, hogy mégis mit kerestek, mert a hajó tabloidjain szereplő, Dél-vietnámi demokrácia féltése megmosolyogtató.

Mindenestre köszi a blogot, a videót, előbb-utóbb kijutunk mi is a Nyugati partra is (hosszabb időre, mint egy L.A.-i átszállás 2006-ban), és akkor remélem megnézzük ezt is.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.